Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Εδώ είμαι και τρώω... Εχθές μας έβγαλε μια φίλη για τα γενέθλιά της και έφαγα! Έφαγα και μηλόποτα με παγωτό στο τέλος. Και γενικά έχει γίνει αδύνατο σχεδόν να κρατιέμαι. Προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω. Είμαι με μία μόνιμη λιγούρα... 

Η ενδοκρινολόγος είναι σε διακοπές. 4 Σεπτέμβρη θα πάω και θα δούμε. Συνεχίζω να παίζω στο 92 με 99 στο πρωινό. Τα άλλα είναι καλά γενικά αν καο δεν μετράω πολύ συντονισμένα.

Δεν έχω ιδέα πως να ανεβάσουμε φωτογραφία αλλά μου αρέσει η ιδέα

Εγώ θα βάλω 2 φουστανάκια που έχω για μέσα στο σπίτι και μία πικέ ρόμπα. Κάνει ζέστη στα μαιευτήρια, σωστά? Γιατί είναι αμάνικα τα φουστανάκια.

Κι εγώ σήμερα έφαγα κρουασάν.... Με το μηχανάκι είχα 120 αλλά αν ισχύει η απόκλιση ήταν 140.... Μετά κλαίω... Και μετά ξανά τρώω... Φοβάμαι τόσο για το μωρό.... Αλλά με πιάνει εκείνη την ώρα μια αναισθησία δε καταλαβαίνω πως και γιατί. Ειδικά όταν είναι στα κάτω μου


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Οχι, εννοουσα κ μετα. Σιγουρα οχι πολλες φορες αλλα μου ειπε η μαια μου οτι βολευει το νυχτικο γιατι αφου γεννησεις ερχονται κ ελεγχουν αν ειναι ολα οκ απο κατω. Τωρα τι να σου πω; Δεν το εχω ξανακανει. Επισης μου ειπαν να παρω καλύτερα πανες ενηλικων για τις μερες στο νοσοκομειο γιατι το αιμα είναι πολυ κ δεν καλυπτει παντα η σερβιετα λοχειας... 

Αχ οι ορμονες τι μας κανουν... Κ εγω καταλαβαινω καποιες φορες καποια ανεξηγητη ενταση... Οσο για τη διατροφή αστα... Οπως θα διαβασες εγω θα ξεκινησω μαλλον κ ινσουλινη... Θα μιλησω μετά με το γιατρο μου... 

Εμενα παντως δεν με ελεγξε καμια μαια απο κατω. Μονο ο γιατρος την μερα που πηρα εξιτηριο κι αυτο στο ιατρείο του. Οτι βολευουν τα νυχτικακια βολευουν και για την τουαλετα ακομα για να μην σκυβεις π.χ.ειδικα τις πρωτες 2 μερες που, δεν ξερω για εσας κοριτσια, αλλα εγω πονουσα φριχτα απο πισω απο το σφιξιμο και δεν ηθελα πολλα πολλα πανω μου. Μιλαω για φ.τ.βεβαιως. κι επισης εννοειται πανες ενηλικων...και πιο ανετες και μεγαλυτερη ασφαλεια. Εχω σκεφτει να τις φορεσω και τωρα που με ενα φταρνισμα μου εχουν φυγει τα μισα τσισακια...

3 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Εμένα κορίτσια μια φορά με έλεγξε κάποιος και αυτός ήταν ο γυναικολόγος μου.... Δε πέρασε καμία μαία να κάνει κάτι τέτοιο...

Κι ετσι πρεπει...ασε που με τοσο αιμα τι σκατα ελεγχουν???

Just now, tsilona είπε:

Σήμερα ειμαι πολύ σκατα όλη μέρα.πολλα νεύρα κ γω.ολα μου φταινε

@Farmakotriftena όλα καλά;που είσαι;την παλεύεις εσύ η κ συ είσαι στα πρόθυρα κρίσης με τα μωρά;

Κι εγω ειμαι στα πρόθυρα κρισης...ολη μερα τον κυνηγαω...μονο στο φωτιστικο δεν εχει κρεμαστει ακομα...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Εμενα παντως δεν με ελεγξε καμια μαια απο κατω. Μονο ο γιατρος την μερα που πηρα εξιτηριο κι αυτο στο ιατρείο του. Οτι βολευουν τα νυχτικακια βολευουν και για την τουαλετα ακομα για να μην σκυβεις π.χ.ειδικα τις πρωτες 2 μερες που, δεν ξερω για εσας κοριτσια, αλλα εγω πονουσα φριχτα απο πισω απο το σφιξιμο και δεν ηθελα πολλα πολλα πανω μου. Μιλαω για φ.τ.βεβαιως. κι επισης εννοειται πανες ενηλικων...και πιο ανετες και μεγαλυτερη ασφαλεια. Εχω σκεφτει να τις φορεσω και τωρα που με ενα φταρνισμα μου εχουν φυγει τα μισα τσισακια...

Κι ετσι πρεπει...ασε που με τοσο αιμα τι σκατα ελεγχουν???

Μα έλα ντε... Κι εμένα περίεργο μου φαίνεται... Το πριν για τη διαστολή να το καταλάβω και πάλι όχι απ' όλο το προσωπικό... Εκτός και αν δεν έχεις γιατρό που πρέπει να σε δουν πολλοί για να είναι όλοι ενημερωμένοι... Αλλά μετά τη γέννα; Γιατί συνέχεια; Ειδικά αν υπάρχουν ράμματα στο περίνεο απαγορεύεται δεν επουλώνεται η πληγή....

Εμένα που είχα την επιπλοκή με κοίταξε μια φορά μετά την εντατική και μια στο εξιτήριο απ' ότι κατάλαβα αν δεν την είχα  την επιπλοκη θα με κοίταζε μόνο στο εξιτήριο... Ήταν μπροστά ναι μεν η προϊσταμένη αλλά δεν με ακούμπησε ούτε στο χέρι.... Δε ξέρω...

Συμφωνώ πάντως 1000% με τις πάνες ενηλίκων!!!! Νόμιζα ότι ήμουν η μόνη και ντρεπόμουν να το πω... Χαχαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα έλα ντε... Κι εμένα περίεργο μου φαίνεται... Το πριν για τη διαστολή να το καταλάβω και πάλι όχι απ' όλο το προσωπικό... Εκτός και αν δεν έχεις γιατρό που πρέπει να σε δουν πολλοί για να είναι όλοι ενημερωμένοι... Αλλά μετά τη γέννα; Γιατί συνέχεια; Ειδικά αν υπάρχουν ράμματα στο περίνεο απαγορεύεται δεν επουλώνεται η πληγή....

Εμένα που είχα την επιπλοκή με κοίταξε μια μετά την εντατική και μια στο εξιτήριο απ' ότι κατάλαβα αν δεν την είχα θα με κοίταξε μόνο στο εξιτήριο... Ήταν μπροστά ναι μεν η προϊσταμένη αλλά δεν με ακούμπησε ούτε στο χέρι.... Δε ξέρω...

Συμφωνώ πάντως 1000% με τις πάνες ενηλίκων!!!! Νόμιζα ότι ήμουν η μόνη και ντρεπόμουν να το πω... Χαχαχαχαχα

Σε ιδιωτικο γεννησες?

Οι μαιες απλα περνουσαν μου ζουλουσαν λιγο την κοιλια για να βγει πιο ευκολα το αιμα και με βοηθουσαν και στον θηλασμο. Και ο γιατρος περνουσε για να με κανακεψει λιγο που γκρινιαζα επειδη πονουσα...τι ωραια εμπειρια...τωρα αγχωνομαι οτι δεν θα χαρω τις μερες μου στο μαιευτηριο αφου θα εχω το μυαλο μου στον "μεγαλο" γιο....στο σπιτι...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Σε ιδιωτικο γεννησες?

Οι μαιες απλα περνουσαν μου ζουλουσαν λιγο την κοιλια για να βγει πιο ευκολα το αιμα και με βοηθουσαν και στον θηλασμο. Και ο γιατρος περνουσε για να με κανακεψει λιγο που γκρινιαζα επειδη πονουσα...τι ωραια εμπειρια...τωρα αγχωνομαι οτι δεν θα χαρω τις μερες μου στο μαιευτηριο αφου θα εχω το μυαλο μου στον "μεγαλο" γιο....στο σπιτι...

Δημόσιο. Αν γεννούσα σε ιδιωτικό δε θα ήμουν εδώ μετά την επιπλοκή δυστυχώς ή ευτυχώς.... Και αυτό το είπαν και οι γιατροί στο νοσοκομείο αλλά και ιδιωτικός που μου έκανε τους μεγάλους υπερήχους.

Ούτε τη κοιλιά μου ζουληξαν... Το κάνουν βέβαια στην κ.τ....

Όσο για τη μικρή εγώ ήδη στεναχωριέμαι.... Αλλά τι να κάνω...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Δημόσιο. Αν γεννούσα σε ιδιωτικό δε θα ήμουν εδώ μετά την επιπλοκή δυστυχώς ή ευτυχώς.... Και αυτό το είπαν και οι γιατροί στο νοσοκομείο αλλά και ιδιωτικός που μου έκανε τους μεγάλους υπερήχους.

Ούτε τη κοιλιά μου ζουληξαν... Το κάνουν βέβαια στην κ.τ....

Όσο για τη μικρή εγώ ήδη στεναχωριέμαι.... Αλλά τι να κάνω...

Αναλογως το ιδιωτικο...εμας εδω το δημοσιο ειναι για τον πουτ...... ενω η ιδιωτικη κλινικη πολυ καλη. 

Καλημερα κοριτσια! Πώς ειστε σημερα? Εγω παρολο που παιρνω 2 χαπια μαγνησιο τη μερα πολλες κραμπες και πολλες συσπασεις....αυπνια...τα γνωστα


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Αναλογως το ιδιωτικο...εμας εδω το δημοσιο ειναι για τον πουτ...... ενω η ιδιωτικη κλινικη πολυ καλη. 

Καλημερα κοριτσια! Πώς ειστε σημερα? Εγω παρολο που παιρνω 2 χαπια μαγνησιο τη μερα πολλες κραμπες και πολλες συσπασεις....αυπνια...τα γνωστα

Καλημερα Ευαγγελία μου... Κ εγω επειδη δεν εχω προσωπικη εμπειρία απ οτι μου εχουν πει λεω... Δε σου βαζουν χερι, περνανε κ βλεπουν τα υγρα που βγαζεις κ τετοια... Κ σιγουρα ισχυει αυτο που ειπατε για την τουαλέτα, βολευει πολυ περισσότερο... Το νοσοκομείο της πολης μου ειναι αυτη η λεξη που δεν εγραψες, αστα. Αλλα εχω καλο γιατρο τουλάχιστον... Ποιο μαγνήσιο παιρνεις; Το τροφοκαρντ το μαξ; Μηπως δεν σε καλύπτει; Τι να πω; Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι καποια στιγμη θα το κόψουμε το μαγνησιο. Ισως για να κανω πιο πολλες συσπασεις; Ενω τα αλλα θα τα συνεχίσω μέχρι τελους. Γνωριζεις εσυ αν συνηθιζεται αυτό; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! @winspert ναι εμένα το μαγνήσιο μου το σταμάτησε εδώ και αρκετό καιρό, μόνο σίδηρο+ασβέστιο παίρνω! 

Βρε κορίτσια ένιωσα πριν από λίγο κάτι υγρά στο εσώρουχο και ανησύχησα λίγο.. Γενικά έχω κολπικά υγρά αλλά τα καταλαβαίνω, πριν από λίγο όμως κοίταξα το εσώρουχο και ήταν σα νερό...ουφφφφ

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evangeliaa είπε:

Αναλογως το ιδιωτικο...εμας εδω το δημοσιο ειναι για τον πουτ...... ενω η ιδιωτικη κλινικη πολυ καλη. 

Καλημερα κοριτσια! Πώς ειστε σημερα? Εγω παρολο που παιρνω 2 χαπια μαγνησιο τη μερα πολλες κραμπες και πολλες συσπασεις....αυπνια...τα γνωστα

Δε ξέρω πως είναι οι εντατικές στα ιδιωτικά εκεί, εδώ ξέρω ότι στέλνουν τα σοβαρά περιστατικά στο δημόσιο... Μου είπαν ξεκάθαρα ότι μέχρι να με πάνε στο ασθενοφόρο θα είχα φύγει.... Και γιατρός/οι του ιδιωτικού.... Αλλού μπορεί να έχουν καλές εγκαταστάσεις δε ξέρω .. και στο δημόσιο πάντως παίζει απίστευτη σημασία ο γιατρός.... Δε σημαίνει δημόσιο=τέλειο.... Δυστυχώς....

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημερούδια! @winspert ναι εμένα το μαγνήσιο μου το σταμάτησε εδώ και αρκετό καιρό, μόνο σίδηρο+ασβέστιο παίρνω! 

Βρε κορίτσια ένιωσα πριν από λίγο κάτι υγρά στο εσώρουχο και ανησύχησα λίγο.. Γενικά έχω κολπικά υγρά αλλά τα καταλαβαίνω, πριν από λίγο όμως κοίταξα το εσώρουχο και ήταν σα νερό...ουφφφφ

Εγώ το ένιωσα χθες. Φαντασου έγινε λουτσα το φόρεμά μου από πίσω.... Λέω αυτό ήταν γεννάω...Μ εν τέλει με πολύ λίγη ψυχραιμία αφού δεν είχα πόνο ούτε τίποτα το άφησα να στεγνώσει λίγο και το μύρισα (σόρρυ) και μύριζε ούρα.... Ενώ δεν ήθελα καθόλου όταν έγινε.... Μάλλον έφαγα κλωτσιά στην κύστη.... Ομολογώ όμως ότι τρομοκρατιθηκα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε ξέρω πως είναι οι εντατικές στα ιδιωτικά εκεί, εδώ ξέρω ότι στέλνουν τα σοβαρά περιστατικά στο δημόσιο... Μου είπαν ξεκάθαρα ότι μέχρι να με πάνε στο ασθενοφόρο θα είχα φύγει.... Και γιατρός/οι του ιδιωτικού.... Αλλού μπορεί να έχουν καλές εγκαταστάσεις δε ξέρω .. και στο δημόσιο πάντως παίζει απίστευτη σημασία ο γιατρός.... Δε σημαίνει δημόσιο=τέλειο.... Δυστυχώς....

Εγώ το ένιωσα χθες. Φαντασου έγινε λουτσα το φόρεμά μου από πίσω.... Λέω αυτό ήταν γεννάω...Μ εν τέλει με πολύ λίγη ψυχραιμία αφού δεν είχα πόνο ούτε τίποτα το άφησα να στεγνώσει λίγο και το μύρισα (σόρρυ) και μύριζε ούρα.... Ενώ δεν ήθελα καθόλου όταν έγινε.... Μάλλον έφαγα κλωτσιά στην κύστη.... Ομολογώ όμως ότι τρομοκρατιθηκα

Μακάρι να έφαγα κλωτσίδι κι εγώ! Με ανακούφισες αρκετά είναι η αλήθεια.. Θα το δω λίγο σήμερα και αν προσέξω κάτι περίεργο θα πάρω το γιατρό αμέσως..

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημερούδια! @winspert ναι εμένα το μαγνήσιο μου το σταμάτησε εδώ και αρκετό καιρό, μόνο σίδηρο+ασβέστιο παίρνω! 

Βρε κορίτσια ένιωσα πριν από λίγο κάτι υγρά στο εσώρουχο και ανησύχησα λίγο.. Γενικά έχω κολπικά υγρά αλλά τα καταλαβαίνω, πριν από λίγο όμως κοίταξα το εσώρουχο και ήταν σα νερό...ουφφφφ

Αληθεια; Φαντάζομαι θα μου το κοψει σύντομα κ εμενα... Τωρα παλι θα ξαναπαω απο τις 3 μεχρι τις 9 Σεπτεμβρίου καποια μερα. Θα με καλεσει ο ιδιος να μου πει... Οπουε φαντάζομαι θα μου κοψει κ οτι πρεπει... Οσο για τα υγρα, μην ανησυχείς. Κ εμενα τη μια ειναι πιο νερουλα κ την αλλη πιο πηχτα... Κ οπως λεει κ η @Mamacita Alinaισως να ειναι απο κλωτσιτσα.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , winspert είπε:

Καλημερα Ευαγγελία μου... Κ εγω επειδη δεν εχω προσωπικη εμπειρία απ οτι μου εχουν πει λεω... Δε σου βαζουν χερι, περνανε κ βλεπουν τα υγρα που βγαζεις κ τετοια... Κ σιγουρα ισχυει αυτο που ειπατε για την τουαλέτα, βολευει πολυ περισσότερο... Το νοσοκομείο της πολης μου ειναι αυτη η λεξη που δεν εγραψες, αστα. Αλλα εχω καλο γιατρο τουλάχιστον... Ποιο μαγνήσιο παιρνεις; Το τροφοκαρντ το μαξ; Μηπως δεν σε καλύπτει; Τι να πω; Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι καποια στιγμη θα το κόψουμε το μαγνησιο. Ισως για να κανω πιο πολλες συσπασεις; Ενω τα αλλα θα τα συνεχίσω μέχρι τελους. Γνωριζεις εσυ αν συνηθιζεται αυτό; 

Ναι αυτο παιρνω 2 φορες τη μερα...

Κι εμενα μου ειπε θα το κοψουμε μολις μπω στον μηνα μου...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Ήμουν διακοπές χθες γύρισα...Εγώ δεν έχω κανένα νέο να σας πω. Υγρά έχω κι εγώ κορίτσια φουλ. Μια αηδία πια. Αλλάζω 10 εσώρουχα την ημέρα και κάνω 10 ντουζ. Εμένα είναι νερουλα λευκά, και φτάνουν κι εμένα μέχρι τα μπουτια κάποιες φορές και τρέχω τουαλέτα να δω τι γίνεται. Επίσης έχω και συσπάσεις. Την Παρασκευή έτοιμη ήμουν να ξυπνήσω τον άντρα μου να του πω φεύγουμε για μαιευτήριο. Πονούσα χαμηλά στην κοιλιά πονούσα και έντονα στα νεφρά και έκανα πολλές συσπάσεις, ένιωθα έντονο σφίξιμο στην κοιλιά μέχρι τον λαιμό και ένιωθα ότι δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Το πρωί ήμουν καλα...

Κατά τα άλλα απίστευτη κούραση. Ο μικρός είναι ταλιμπαν. Μια κινούμενη βόμβα που κινείται προς όλες τις κατευθύνσεις. Είναι στιγμές που θέλω να κλάψω από τα νεύρα μου μαζί του. Πειράζει τα πάντα, δεν κάθεται πουθενά περισσότερο από  10δευτερόλεπτα , σε σουπερ μαρκετ πλεον γινομαι αυτη που θα γυρισει ολο το σουπερ μαρκετ να την κοιτάξει και θέλω να τους σκοτώσω όλους...

Τι θα κάνω Θεε μου , όταν γεννηθεί η μικρή... Εγώ ονειρεύομαι θηλασμους και αγκαλιές αχαχαχαχα. Σιγά μην με αφήνει ο μικρός. Εκτός από υπερβολικά ζωηρός και υπερκινητικος είναι και πολυ ζηλιάρης και απίστευτος αγκαλιτσας. Κορίτσια περαστικά όσες θα κάνετε γιο! Βέβαια υπάρχουν και ήρεμα αγοράκια δεν λέω, αλλά συνήθως τα αγόρια είναι ζωηρά. Είναι όμως και έρωτας!! (Να τα λέμε κι αυτα)

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημερούδια! @winspert ναι εμένα το μαγνήσιο μου το σταμάτησε εδώ και αρκετό καιρό, μόνο σίδηρο+ασβέστιο παίρνω! 

Βρε κορίτσια ένιωσα πριν από λίγο κάτι υγρά στο εσώρουχο και ανησύχησα λίγο.. Γενικά έχω κολπικά υγρά αλλά τα καταλαβαίνω, πριν από λίγο όμως κοίταξα το εσώρουχο και ήταν σα νερό...ουφφφφ

Κατουρηθηκες.....χαχαχαχα!!!!

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...