Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια. Ήμουν διακοπές χθες γύρισα...Εγώ δεν έχω κανένα νέο να σας πω. Υγρά έχω κι εγώ κορίτσια φουλ. Μια αηδία πια. Αλλάζω 10 εσώρουχα την ημέρα και κάνω 10 ντουζ. Εμένα είναι νερουλα λευκά, και φτάνουν κι εμένα μέχρι τα μπουτια κάποιες φορές και τρέχω τουαλέτα να δω τι γίνεται. Επίσης έχω και συσπάσεις. Την Παρασκευή έτοιμη ήμουν να ξυπνήσω τον άντρα μου να του πω φεύγουμε για μαιευτήριο. Πονούσα χαμηλά στην κοιλιά πονούσα και έντονα στα νεφρά και έκανα πολλές συσπάσεις, ένιωθα έντονο σφίξιμο στην κοιλιά μέχρι τον λαιμό και ένιωθα ότι δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Το πρωί ήμουν καλα...

Κατά τα άλλα απίστευτη κούραση. Ο μικρός είναι ταλιμπαν. Μια κινούμενη βόμβα που κινείται προς όλες τις κατευθύνσεις. Είναι στιγμές που θέλω να κλάψω από τα νεύρα μου μαζί του. Πειράζει τα πάντα, δεν κάθεται πουθενά περισσότερο από  10δευτερόλεπτα , σε σουπερ μαρκετ πλεον γινομαι αυτη που θα γυρισει ολο το σουπερ μαρκετ να την κοιτάξει και θέλω να τους σκοτώσω όλους...

Τι θα κάνω Θεε μου , όταν γεννηθεί η μικρή... Εγώ ονειρεύομαι θηλασμους και αγκαλιές αχαχαχαχα. Σιγά μην με αφήνει ο μικρός. Εκτός από υπερβολικά ζωηρός και υπερκινητικος είναι και πολυ ζηλιάρης και απίστευτος αγκαλιτσας. Κορίτσια περαστικά όσες θα κάνετε γιο! Βέβαια υπάρχουν και ήρεμα αγοράκια δεν λέω, αλλά συνήθως τα αγόρια είναι ζωηρά. Είναι όμως και έρωτας!! (Να τα λέμε κι αυτα)

Σαν να περιγραφεις τον δικο μου....χαχαχα! Ειναι ερωτας ομως, ναι!!!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Evangeliaa είπε:

Σαν να περιγραφεις τον δικο μου....χαχαχα! Ειναι ερωτας ομως, ναι!!!

Πω πω ρε συ, Πώς την παλεύεις; έχεις βοήθεια; εγώ όχι. Μόνο η βόλτα με γλιτώνει γιατί ξεχνιέται λίγο στο καρότσι. Όμως όχι να πάω κάπου να κάτσω, εκεί αρχίζει πάλι τα δικά του. 

Έχει βρει λύση ο άντρας μου με τον μάρσιπο και κάπως κάθεται, εγώ δεν μπορώ να το βάλω. Αλλα ο αντρας μου απο αυριο παλι ανοίγει το μαγαζι και θα λειπει ολη μέρα.

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Έχω πάλι δύσπνοια απτή ζεστη.δεν αντεχω άλλο αυτό το πράγμα.εκανα κ εμετό απτό ζόρι μου

Ναι και γω δεν την αντεχω αλλο, με εχουν πιασει τα νευρα μου! Χωρις aircondition σταζω οπου σταθω κ οπου βρεθω! Εβαλα το φαγητο κ ηρθα στο κρεββατι να ανοιξω aircondition, χωρις αυτο λιποθυμια με πιανει!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πω πω ρε συ, Πώς την παλεύεις; έχεις βοήθεια; εγώ όχι. Μόνο η βόλτα με γλιτώνει γιατί ξεχνιέται λίγο στο καρότσι. Όμως όχι να πάω κάπου να κάτσω, εκεί αρχίζει πάλι τα δικά του. 

Έχει βρει λύση ο άντρας μου με τον μάρσιπο και κάπως κάθεται, εγώ δεν μπορώ να το βάλω. Αλλα ο αντρας μου απο αυριο παλι ανοίγει το μαγαζι και θα λειπει ολη μέρα.

 

Καλο κουραγιο! Μονο που τα γραφεις κουραζομαι, αγχωνομαι αν με το καλο μας ερθει 2ο παιδακι εκει ειναι τα δυσκολα, εδω τωρα που εχουμε μονο τους εαυτους μας κ κουραζομαστε στην εγκυμοσυνη! Και χωρις βοηθεια;; χαρα στο κουραγιο σου κοριτσι μου!

2 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Αναλογως το ιδιωτικο...εμας εδω το δημοσιο ειναι για τον πουτ...... ενω η ιδιωτικη κλινικη πολυ καλη. 

Καλημερα κοριτσια! Πώς ειστε σημερα? Εγω παρολο που παιρνω 2 χαπια μαγνησιο τη μερα πολλες κραμπες και πολλες συσπασεις....αυπνια...τα γνωστα

Εγω πλεον παιρνω 1 χαπι μαγνησιο, με δικη μου πρωτοβουλια! Γενικα δεν εχω συσπασεις γι αυτο, κραμπες τις γλυτωνω στο τσακ στις γαμπες συνηθως, νιωθω οτι ερχονται κ μαζευομαι! Ουτε πολλα υγρα εχω, αυτο που με ανησυχει ειναι να παρει θεση το μωρο γιατι νιωθω το κεφαλακι του αριστερα στο υψος του αφαλου @winspertεβαλα κ το βιντεακι χθες με το χορο, γελαγα μονη μου ετσι οπως εκανα θελει συνεχεια ομως για να γινει δουλιτσα! Αυτη τη βαλιτσα να δω ποτε θα φτιαξω! Απο αυριο ξεκιναω λεω πλυσιμο ρουχων μπεμπη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια. Ήμουν διακοπές χθες γύρισα...Εγώ δεν έχω κανένα νέο να σας πω. Υγρά έχω κι εγώ κορίτσια φουλ. Μια αηδία πια. Αλλάζω 10 εσώρουχα την ημέρα και κάνω 10 ντουζ. Εμένα είναι νερουλα λευκά, και φτάνουν κι εμένα μέχρι τα μπουτια κάποιες φορές και τρέχω τουαλέτα να δω τι γίνεται. Επίσης έχω και συσπάσεις. Την Παρασκευή έτοιμη ήμουν να ξυπνήσω τον άντρα μου να του πω φεύγουμε για μαιευτήριο. Πονούσα χαμηλά στην κοιλιά πονούσα και έντονα στα νεφρά και έκανα πολλές συσπάσεις, ένιωθα έντονο σφίξιμο στην κοιλιά μέχρι τον λαιμό και ένιωθα ότι δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Το πρωί ήμουν καλα...

Κατά τα άλλα απίστευτη κούραση. Ο μικρός είναι ταλιμπαν. Μια κινούμενη βόμβα που κινείται προς όλες τις κατευθύνσεις. Είναι στιγμές που θέλω να κλάψω από τα νεύρα μου μαζί του. Πειράζει τα πάντα, δεν κάθεται πουθενά περισσότερο από  10δευτερόλεπτα , σε σουπερ μαρκετ πλεον γινομαι αυτη που θα γυρισει ολο το σουπερ μαρκετ να την κοιτάξει και θέλω να τους σκοτώσω όλους...

Τι θα κάνω Θεε μου , όταν γεννηθεί η μικρή... Εγώ ονειρεύομαι θηλασμους και αγκαλιές αχαχαχαχα. Σιγά μην με αφήνει ο μικρός. Εκτός από υπερβολικά ζωηρός και υπερκινητικος είναι και πολυ ζηλιάρης και απίστευτος αγκαλιτσας. Κορίτσια περαστικά όσες θα κάνετε γιο! Βέβαια υπάρχουν και ήρεμα αγοράκια δεν λέω, αλλά συνήθως τα αγόρια είναι ζωηρά. Είναι όμως και έρωτας!! (Να τα λέμε κι αυτα)

Στο σπιτι με τους γονεις δεν ξερω πως συμπεριφερονται τα παιδια. Παντως στο σχολειο απο την εμπειρία μου, πλεον τα κοριτσια είναι τα πιο ζωηρα... Χαχαχα, υπάρχουν κ εξαιρέσεις βέβαια... 

 

Just now, Jennak83 είπε:

@winspertεβαλα κ το βιντεακι χθες με το χορο, γελαγα μονη μου ετσι οπως εκανα θελει συνεχεια ομως για να γινει δουλιτσα! Αυτη τη βαλιτσα να δω ποτε θα φτιαξω! Απο αυριο ξεκιναω λεω πλυσιμο ρουχων μπεμπη!

Χαχαχαχα, ειναι ωραιος χορος κ ωραια μουσικουλα... Με ηρεμει κιολας... Θελει βέβαια συχνα οπως ειπες... Ολα καλα θα πανε... Οσο για τη βαλιτσα εγω εχω φτασει στο σημείο που την αγορασα... Χαχαχα, αδεια ειναι ακομα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εγω πηρα νυχτικακια ειτε γεννησω φυσιολογικα ειτε με κτ... Βολευει περισσότερο γιατί θα έρχονται οι μαιες να ελεγχουν οποτε ειναι προτιμοτερο... Οσο για τα ρουχαλακια του μπεμπουλη μου εχουν πλυθει κ περιμένουν τη μαμα μου να τα σιδερωσει... Ααα κ σημερα πηρα κ βαλιτσα γιατι δεν ειχα καλη... Κ θα αρχισω να τα βαζω μεσα κιολας... Αχ παναγια μου... Περναει ο καιρος κ σε λιγο θα κρατάμε τα πλασματακια μας αγκαλια.... Μονο ευτυχια... Κ ανυπομονησια να γνωρισω τον μπεμπουλη μου, να δω τη μουριτσα του.... Να τον παρω αγκαλιτσα τρυφερη.... Λιωνω!!!!! :wub:

Κοντευουμεεεεεε αγάπη κοντευουμε! 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια. Ήμουν διακοπές χθες γύρισα...Εγώ δεν έχω κανένα νέο να σας πω. Υγρά έχω κι εγώ κορίτσια φουλ. Μια αηδία πια. Αλλάζω 10 εσώρουχα την ημέρα και κάνω 10 ντουζ. Εμένα είναι νερουλα λευκά, και φτάνουν κι εμένα μέχρι τα μπουτια κάποιες φορές και τρέχω τουαλέτα να δω τι γίνεται. Επίσης έχω και συσπάσεις. Την Παρασκευή έτοιμη ήμουν να ξυπνήσω τον άντρα μου να του πω φεύγουμε για μαιευτήριο. Πονούσα χαμηλά στην κοιλιά πονούσα και έντονα στα νεφρά και έκανα πολλές συσπάσεις, ένιωθα έντονο σφίξιμο στην κοιλιά μέχρι τον λαιμό και ένιωθα ότι δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Το πρωί ήμουν καλα...

Κατά τα άλλα απίστευτη κούραση. Ο μικρός είναι ταλιμπαν. Μια κινούμενη βόμβα που κινείται προς όλες τις κατευθύνσεις. Είναι στιγμές που θέλω να κλάψω από τα νεύρα μου μαζί του. Πειράζει τα πάντα, δεν κάθεται πουθενά περισσότερο από  10δευτερόλεπτα , σε σουπερ μαρκετ πλεον γινομαι αυτη που θα γυρισει ολο το σουπερ μαρκετ να την κοιτάξει και θέλω να τους σκοτώσω όλους...

Τι θα κάνω Θεε μου , όταν γεννηθεί η μικρή... Εγώ ονειρεύομαι θηλασμους και αγκαλιές αχαχαχαχα. Σιγά μην με αφήνει ο μικρός. Εκτός από υπερβολικά ζωηρός και υπερκινητικος είναι και πολυ ζηλιάρης και απίστευτος αγκαλιτσας. Κορίτσια περαστικά όσες θα κάνετε γιο! Βέβαια υπάρχουν και ήρεμα αγοράκια δεν λέω, αλλά συνήθως τα αγόρια είναι ζωηρά. Είναι όμως και έρωτας!! (Να τα λέμε κι αυτα)

Ζουζούνα χαίρομαι που είσαι καλά σε μιάμιση βδομάδα περίπου θα είσαι 36 εβδομάδων σωστά; όλο κ κοντευουμε στο στόχο μας γλυκιά μου! 

Κορίτσια μ τι ζέστη είναι αυτή;;; 

Σε λίγες μέρες ξεκιναν κ τα σχολεία... Έχουμε εδώ κ άλλη μανούλα με παιδάκι που πηγαίνει σχολείο; 

Just now, tsilona είπε:

Έχω πάλι δύσπνοια απτή ζεστη.δεν αντεχω άλλο αυτό το πράγμα.εκανα κ εμετό απτό ζόρι μου

Βρε αγάπη δεν ανάβεις ερκοντισιον; ανεμιστήρα; 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ναι στο καπάκι για να δω τι παίζει. Μετά από μεσημεριανό ... Πατάτες με κρέας

Μου κανει εντύπωση γιατι τετοιες διαφορές δεν εχω δει εγω. Σίγουρα 1 με 2 μονάδες αλλα μέχρι εκει... Αυριο που θα παω για εξεταση αιματος θα το παρω μαζι να δω τι παίζει... Αλλα τρως πατατουλες βλεπω, ε;;;;; πουλακι μου!!!!!! 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε συ μετά από πατάτες είναι πολύ καλο.

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Κοντευουμεεεεεε αγάπη κοντευουμε! 

Ζουζούνα χαίρομαι που είσαι καλά σε μιάμιση βδομάδα περίπου θα είσαι 36 εβδομάδων σωστά; όλο κ κοντευουμε στο στόχο μας γλυκιά μου! 

Κορίτσια μ τι ζέστη είναι αυτή;;; 

Σε λίγες μέρες ξεκιναν κ τα σχολεία... Έχουμε εδώ κ άλλη μανούλα με παιδάκι που πηγαίνει σχολείο; 

Βρε αγάπη δεν ανάβεις ερκοντισιον; ανεμιστήρα; 

Εγώ έχω παιδάκι που θα πάει μεγάλο νήπιο.ειμαι όλη μέρα με κλιματιστικό,αλλά λόγω που μαγείρευα με έπιασε σκοτωδυνη...έκανα παγωμενο ντουζ κ έκατσα να με φυσήξει το κλιματιστικό να ηρεμήσω.με βοήθησε.ευελπιστω να μην έχω ψύξη αύριο

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Μου κανει εντύπωση γιατι τετοιες διαφορές δεν εχω δει εγω. Σίγουρα 1 με 2 μονάδες αλλα μέχρι εκει... Αυριο που θα παω για εξεταση αιματος θα το παρω μαζι να δω τι παίζει... Αλλα τρως πατατουλες βλεπω, ε;;;;; πουλακι μου!!!!!! 

Δε μου έχει απαγορευτεί ο υδατάνθρακας απλά με μέτρο αν δε με ανεβάζει... Εδώ η διατροφή μου τις γράφει ...

Just now, tsilona είπε:

Ρε συ μετά από πατάτες είναι πολύ καλο.

Εγώ έχω παιδάκι που θα πάει μεγάλο νήπιο.ειμαι όλη μέρα με κλιματιστικό,αλλά λόγω που μαγείρευα με έπιασε σκοτωδυνη...έκανα παγωμενο ντουζ κ έκατσα να με φυσήξει το κλιματιστικό να ηρεμήσω.με βοήθησε.ευελπιστω να μην έχω ψύξη αύριο

Καλό είναι αλλά έχει απόκλιση το μηχάνημα αρκετή


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε μου έχει απαγορευτεί ο υδατάνθρακας απλά με μέτρο αν δε με ανεβάζει... Εδώ η διατροφή μου τις γράφει ...

Καλό είναι αλλά έχει απόκλιση το μηχάνημα αρκετή

Απόκλιση απτο μικρόβιολογικο;η απτό άλλο μηχάνημα;


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Πω πω ρε συ, Πώς την παλεύεις; έχεις βοήθεια; εγώ όχι. Μόνο η βόλτα με γλιτώνει γιατί ξεχνιέται λίγο στο καρότσι. Όμως όχι να πάω κάπου να κάτσω, εκεί αρχίζει πάλι τα δικά του. 

Έχει βρει λύση ο άντρας μου με τον μάρσιπο και κάπως κάθεται, εγώ δεν μπορώ να το βάλω. Αλλα ο αντρας μου απο αυριο παλι ανοίγει το μαγαζι και θα λειπει ολη μέρα.

 

Ο αντρας μου ειναι στη δουλεια ολη μερα κι οποτε ειναι σπιτι κοιμαται...ελαχιστη βοηθεια για το μωρο...ενα μπανιο το βραδυ και λιγο να παιξουν...αυτα. οι γονεις μου ειναι σε χωριο οποτε ξεχνα τους για την ωρα, αλλα λιγο πριν γεννησω θα ερθουν και θα μεινουν ακριβως απο πανω μας. Ναι η βολτα ειναι η μονη λυση αλλα κι εγω ποσες βολτες να κανω και πόσους καφεδες να πιω?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ο αντρας μου ειναι στη δουλεια ολη μερα κι οποτε ειναι σπιτι κοιμαται...ελαχιστη βοηθεια για το μωρο...ενα μπανιο το βραδυ και λιγο να παιξουν...αυτα. οι γονεις μου ειναι σε χωριο οποτε ξεχνα τους για την ωρα, αλλα λιγο πριν γεννησω θα ερθουν και θα μεινουν ακριβως απο πανω μας. Ναι η βολτα ειναι η μονη λυση αλλα κι εγω ποσες βολτες να κανω και πόσους καφεδες να πιω?

Έχει κ πολύ ζέστη δεν είναι για πολλά πολλά.τι βόλτες να πας;

Ρε σεις,πείτε μου λίγο.μονο εγώ πραγματικά υποφέρω;ούτε να μιλήσω δε μπορώ απτή ζεστη,με κόβεται η ανασα.9 το πρωί 31 βαθμούς μέσα στο σπίτι;ε φτάνει.θελω χειμώνα.εχω κλιματιστικό όλη μέρα κ η μικρή είναι με κουβέρτα γτ κρυώνει.τι να κάνω;


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...