Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Έχει κ πολύ ζέστη δεν είναι για πολλά πολλά.τι βόλτες να πας;

Ρε σεις,πείτε μου λίγο.μονο εγώ πραγματικά υποφέρω;ούτε να μιλήσω δε μπορώ απτή ζεστη,με κόβεται η ανασα.9 το πρωί 31 βαθμούς μέσα στο σπίτι;ε φτάνει.θελω χειμώνα.εχω κλιματιστικό όλη μέρα κ η μικρή είναι με κουβέρτα γτ κρυώνει.τι να κάνω;

Και γω τα ιδια, παρακαλαω να χειμωνιασει, ποιος; εγω!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Απόκλιση απτο μικρόβιολογικο;η απτό άλλο μηχάνημα;

Δε με διάβασες πιο πάνω μαρη; Έκανα τρείς μετρήσεις απανωτές. Η πρώτη μου έβγαλε 100 ενώ πριν το φαγητό ειχα 90 και μου φάνηκε κουλο, ξανά μετριεμαι βγαίνει 114... Εεεε πήρα άλλη μια να δω τι στο καλό απ' τα δύο ισχύει τελικά και έβγαλε 103.... Μικροβιολογικό δεν πήγα κυριακάτικα μιας που σήμερα το πήρα....

Δε μου αρέσει βέβαια το γεγονός ότι την καρτέλα που λαμβάνει το αίμα την πιάνουμε αναγκαστικά από το σημείο που παίρνει το αίμα για να τη βάλουμε στο μηχάνημα. Το προηγούμενο μου μηχάνημα δεν ήταν ετσι. Είχε χωρο η καρτέλα και την έπιανες απ' το πλάι.... Φοβάμαι μη βγαζει αλλα ντ άλλων επειδή το πιάνω από εκεί.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω υποφέρω πολύ με την ζέστη... δυσκολεύομαι να κοιμηθώ το βράδυ... Ελπίζω να είναι οι τελευταίες μέρες με ζεστή και από βδομάδα που μπαίνει ο Σεπτέμβρης να δροσίσει λίγο! συσπάσεις έχω αρχίσει να έχω και εγώ αν και θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς, ο γιατρός μου είπε πως είναι φυσιολογικό σε μικρή συχνότητα... Πητ έχω 22 Οκτωβρίου. Όποια έχει κάνει το πινακακι με τις Πητ αν θέλει μπορεί να προσθέσει και εμένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Δε με διάβασες πιο πάνω μαρη; Έκανα τρείς μετρήσεις απανωτές. Η πρώτη μου έβγαλε 100 ενώ πριν το φαγητό ειχα 90 και μου φάνηκε κουλο, ξανά μετριεμαι βγαίνει 114... Εεεε πήρα άλλη μια να δω τι στο καλό απ' τα δύο ισχύει τελικά και έβγαλε 103.... Μικροβιολογικό δεν πήγα κυριακάτικα μιας που σήμερα το πήρα....

Δε μου αρέσει βέβαια το γεγονός ότι την καρτέλα που λαμβάνει το αίμα την πιάνουμε αναγκαστικά από το σημείο που παίρνει το αίμα για να τη βάλουμε στο μηχάνημα. Το προηγούμενο μου μηχάνημα δεν ήταν ετσι. Είχε χωρο η καρτέλα και την έπιανες απ' το πλάι.... Φοβάμαι μη βγαζει αλλα ντ άλλων επειδή το πιάνω από εκεί.

Ααααα τώρα κατάλαβα πως το έγραψες.ξες,καιω λίγο μαζούτ.

Εγώ είμαι ξύπνια απτις 4 κ πάει 6.εχω χάλια στομάχι,έκανα κ εμετό.

Αχ δε μπορωωωω

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ναι και γω δεν την αντεχω αλλο, με εχουν πιασει τα νευρα μου! Χωρις aircondition σταζω οπου σταθω κ οπου βρεθω! Εβαλα το φαγητο κ ηρθα στο κρεββατι να ανοιξω aircondition, χωρις αυτο λιποθυμια με πιανει!

Καλο κουραγιο! Μονο που τα γραφεις κουραζομαι, αγχωνομαι αν με το καλο μας ερθει 2ο παιδακι εκει ειναι τα δυσκολα, εδω τωρα που εχουμε μονο τους εαυτους μας κ κουραζομαστε στην εγκυμοσυνη! Και χωρις βοηθεια;; χαρα στο κουραγιο σου κοριτσι μου!

Εγω πλεον παιρνω 1 χαπι μαγνησιο, με δικη μου πρωτοβουλια! Γενικα δεν εχω συσπασεις γι αυτο, κραμπες τις γλυτωνω στο τσακ στις γαμπες συνηθως, νιωθω οτι ερχονται κ μαζευομαι! Ουτε πολλα υγρα εχω, αυτο που με ανησυχει ειναι να παρει θεση το μωρο γιατι νιωθω το κεφαλακι του αριστερα στο υψος του αφαλου @winspertεβαλα κ το βιντεακι χθες με το χορο, γελαγα μονη μου ετσι οπως εκανα θελει συνεχεια ομως για να γινει δουλιτσα! Αυτη τη βαλιτσα να δω ποτε θα φτιαξω! Απο αυριο ξεκιναω λεω πλυσιμο ρουχων μπεμπη!

Θα παρει θεση και το μωρακι σου. Εχουμε ακομα καιρο. Και το περπατημα λενε οτι βοηθαει...εγω με 2 χαπια και σημερα το πρωι επι ενα τεταρτο ειχα συνεχομενες και δυνατες κραμπες...και συσπασεις αρκετες κανω συνηθως το βραδυ. Τι να σημαινει αραγε αυτο??? Οτι πλησιαζει η ωρα και τίποτα δεν το σταματαει αυτο?

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες μας!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Ρε συ μετά από πατάτες είναι πολύ καλο.

Εγώ έχω παιδάκι που θα πάει μεγάλο νήπιο.ειμαι όλη μέρα με κλιματιστικό,αλλά λόγω που μαγείρευα με έπιασε σκοτωδυνη...έκανα παγωμενο ντουζ κ έκατσα να με φυσήξει το κλιματιστικό να ηρεμήσω.με βοήθησε.ευελπιστω να μην έχω ψύξη αύριο

 

6 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Έχει κ πολύ ζέστη δεν είναι για πολλά πολλά.τι βόλτες να πας;

Ρε σεις,πείτε μου λίγο.μονο εγώ πραγματικά υποφέρω;ούτε να μιλήσω δε μπορώ απτή ζεστη,με κόβεται η ανασα.9 το πρωί 31 βαθμούς μέσα στο σπίτι;ε φτάνει.θελω χειμώνα.εχω κλιματιστικό όλη μέρα κ η μικρή είναι με κουβέρτα γτ κρυώνει.τι να κάνω;

Ζουζούνα κ εγώ έτσι ειμαι όλη μέρα κλιματιστικό απορώ πως δεν έχω αρρωστήσει ακόμη αν και έχω μια ενόχληση λίγο στο λαιμό μ τις τελευταίες μέρες είναι στάνταρ από τα πολλά παγωμένα... Το νερό το πίνω σχεδων πάγο! Όσο για την ομιλία λίγο η ζέστη λιγο η κοιλιά λαχανιαζω στις πρώτες 5 κουβέντες! 

Just now, Evangeliaa είπε:

Θα παρει θεση και το μωρακι σου. Εχουμε ακομα καιρο. Και το περπατημα λενε οτι βοηθαει...εγω με 2 χαπια και σημερα το πρωι επι ενα τεταρτο ειχα συνεχομενες και δυνατες κραμπες...και συσπασεις αρκετες κανω συνηθως το βραδυ. Τι να σημαινει αραγε αυτο??? Οτι πλησιαζει η ωρα και τίποτα δεν το σταματαει αυτο?

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες μας!

Η αλήθεια είναι ότι πλησιάζει η ώρα αγάπη μου ❤️

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα κοντεύει τοσο πολύ ο Σεπτεμβρης κ θα ξεκινήσουν τα γεννητούρια! ❤️ 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα σας πω...ο μικρός μου εχει αδειασει τα συρταρια με τα εσωρουχα μας αυτη τη στιγμη κι εγω απλα καθομαι και τον κοιταζω...τα πεταει ολα στον αερα ενα ενα και χαιρεται...

  • Χαχα 5

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsilona είπε:

Ααααα τώρα κατάλαβα πως το έγραψες.ξες,καιω λίγο μαζούτ.

Εγώ είμαι ξύπνια απτις 4 κ πάει 6.εχω χάλια στομάχι,έκανα κ εμετό.

Αχ δε μπορωωωω

Γελάω για το μαζούτ. Δε πειράζει κορίτσι μου. Μη σκας. Κι εγώ είμαι ξύπνια σχεδόν όλη νύχτα γιατί έχω ζαλάδες και αναγουλα..... Όπως στην αρχή :(

  • Λυπημένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ο ΥΠΝΟΣ ΈΧΕΙ ΓΊΝΕΙ ΕΝΑΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ. ΑΥΤΌ. η ζέστη ανυπόφορη. Σε μια βδομάδα μπαίνω στον μήνα μου. Σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων τις τελευταίες. Αν ο αιματοκρίτης δεν έχει ανέβει από το 30 σκούρα τα πράγματα για μένα. Αυτά. Ενημέρωση ξανά το απόγευμα. Χιχι φιλια

  • Μου αρέσει 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα. Ο ΥΠΝΟΣ ΈΧΕΙ ΓΊΝΕΙ ΕΝΑΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ. ΑΥΤΌ. η ζέστη ανυπόφορη. Σε μια βδομάδα μπαίνω στον μήνα μου. Σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων τις τελευταίες. Αν ο αιματοκρίτης δεν έχει ανέβει από το 30 σκούρα τα πράγματα για μένα. Αυτά. Ενημέρωση ξανά το απόγευμα. Χιχι φιλια

Να σε ξενερώσω; Αν είναι σωστό το τικερακι σου μπαίνεις σε 2 εβδομάδες στο μήνα σου. Η 36η είναι η πρώτη του 9ου.... :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εμενα το ζαχαρο παιζει μαζι μου. Σημερα πηγα για εξετασεις κ πηρα το μηχανακι μου μαζι να δω ποση αποκλιση θα εχει απο του εργαστηρίου. Ε λοιπον σημερα έδειξε 84...πλακα μου κανει; Η διαφορά απο τις προηγούμενες μερες ειναι οτι λογω εξετασεων εφαγα τα δημητριακά μου μεχρι τις 8 κ 2 βραδια τωρα πινω παγωμενο νερο με ενα λεμονι στημένο μεσα... Για να δουμε. Τα αποτελέσματα θα βγουν την Τετάρτη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Θα παρει θεση και το μωρακι σου. Εχουμε ακομα καιρο. Και το περπατημα λενε οτι βοηθαει...εγω με 2 χαπια και σημερα το πρωι επι ενα τεταρτο ειχα συνεχομενες και δυνατες κραμπες...και συσπασεις αρκετες κανω συνηθως το βραδυ. Τι να σημαινει αραγε αυτο??? Οτι πλησιαζει η ωρα και τίποτα δεν το σταματαει αυτο?

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες μας!

Οτι πλησιαζει η ωρα μας πλησιαζει, οτι οι συσπασεις απο οτι εχω διαβασει ειναι φυσιλογικες στις εβδομαδες ειναι, αλλα ειμαι κ πρωτομανουλα κ δε τα εχω βιωσει ξανα! Πχ συσπασεις δεν αντιλαμβανομαι εγω, μη σου πω σε προηγουμενες εβδομαδες κατι ειχα καταλαβει..απο υπνο; μαυρα χαλια! 

Θα παω κ γω για εξετασεις λεω Τεταρτη, να δω κ γω το ζαχαρο μου σε τι φαση ειναι..εχω τρομαξει με τις ζαχαρενιες μας εδω! Εγω απο ζαχαρο νηστειας κυμαινομαι απο 75 ως 87 που ηταν το max τον προηγουμενο μηνα.

Εχω ανοιξει κ γω το κλιματιστικο, μαγειρευω κ εχω κλεισει τις πορτες να ερθει κ απο δω! Ελπιζω να πεσει η θερμοκρασια το Σεπτεμβρη γιατι πραγματικα ΔΕ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ! 

Α επισης εβαλα το πρωτο πλυντηριο με τα ρουχαλακια τωρα, κ συνεχιζω! Στο σιδερο θα χρειαστω σιγουρα βοηθεια, βλεπω μισα πεθερα μισα μαμα! 

Οσο για το περπατημα δε μπορω να πω οτι περπαταω πολυ μονο μες στο σπιτι, μολις μπω στο μηνα μου ομως θα ξεκινησω εντατικα ελπιζω να μην ειναι αργα τοτε! Το θεμα ειναι κ που να πας για περπατημα εστω κ λιγο με τετοια ζεστη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Οτι πλησιαζει η ωρα μας πλησιαζει, οτι οι συσπασεις απο οτι εχω διαβασει ειναι φυσιλογικες στις εβδομαδες ειναι, αλλα ειμαι κ πρωτομανουλα κ δε τα εχω βιωσει ξανα! Πχ συσπασεις δεν αντιλαμβανομαι εγω, μη σου πω σε προηγουμενες εβδομαδες κατι ειχα καταλαβει..απο υπνο; μαυρα χαλια! 

Θα παω κ γω για εξετασεις λεω Τεταρτη, να δω κ γω το ζαχαρο μου σε τι φαση ειναι..εχω τρομαξει με τις ζαχαρενιες μας εδω! Εγω απο ζαχαρο νηστειας κυμαινομαι απο 75 ως 87 που ηταν το max τον προηγουμενο μηνα.

Εχω ανοιξει κ γω το κλιματιστικο, μαγειρευω κ εχω κλεισει τις πορτες να ερθει κ απο δω! Ελπιζω να πεσει η θερμοκρασια το Σεπτεμβρη γιατι πραγματικα ΔΕ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ! 

Α επισης εβαλα το πρωτο πλυντηριο με τα ρουχαλακια τωρα, κ συνεχιζω! Στο σιδερο θα χρειαστω σιγουρα βοηθεια, βλεπω μισα πεθερα μισα μαμα! 

Οσο για το περπατημα δε μπορω να πω οτι περπαταω πολυ μονο μες στο σπιτι, μολις μπω στο μηνα μου ομως θα ξεκινησω εντατικα ελπιζω να μην ειναι αργα τοτε! Το θεμα ειναι κ που να πας για περπατημα εστω κ λιγο με τετοια ζεστη!

Βγες να περπατας νωρις το πρωι ή αργα το βραδυ, γιατι στον 9ο δυσκολα γυρνανε που εχουν μεγαλωσει και σφηνωνουν...εχω μια φιλη που ειχε ριξει το περπατημα της ζωης της τον τελευταιο μηνα...δεν γυρισε ποτέ.  Υπαρχουν βεβαια και περιπτωσεις που γυρνανε και τελευταια στιγμη....ποτέ δεν ξερεις...οπως και να χει ολα θα πανε καλα...

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια! Εγώ μέχρι και πριν 2 βδομάδες ήμουν τέλεια, μικρή μικρή κοιλίτσα(πολύ μικρη) κοιμόμουν τέλεια και γενικά με έβλεπα στον καθρέπτη και με έπιανε θλίψη γιατί πέρα από τα θεματάκια που έχω , δε φαινομουν και για έγκυος. Η κοιλιά μου μέσα σε 2 βδομάδες μεγάλωσε 9 πόντους!!!!!!!!! (Ναι ναι την μετρούσα και 2 μήνες ήταν σταθερή ίδιους πόντους ουτε 1 ποντο δεν έπαιρνα...) πλέον τα βράδια ξυπνάω κι εγώ 100 φορές, για να κάτσω σηκωθώ, ξαπλώσω βαριαναστεναζω και εννοείται πως αν φάω έστω και λίγο το βραδυ, το πληρώνω πολύ ακριβά!!! Εχω παρει 4 με 5 κιλακια και ελπίζω να ακούσω μετά απ όλα αυτά ότι και η μπέμπα μου έχει πάρει τα πανω της.

Ένα βράδυ είπαμε να βγούμε να πάμε για πίτσα, 2 κομμάτια έφαγα , όλο το βράδυ υπεφερα συν όλη την επόμενη ημέρα και τελικά συνήλθε το στομάχι 2 ημέρες μετα. Τρατζικ;;;;;

Ευτυχώς λίγο έμεινε!!! Ο γιατρός με έχει για 21/9 αλλά θα προσπαθήσω να το τρεναρω έστω 5 ημέρες να φτάσω 39η βδομάδα περίπου.

Το πινακακι κορίτσια ξέρει καμιά σε ποια σελίδα βρισκεται; για να το διορθώσω;; να βάλω και την @travelM!!!

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...