Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Καλημερα... Ξερει καμια κοπελα αν το αγχος κ η στενοχωρια μπορεί  να ανεβαζουν ακομα κ το ζαχαρο; Θεωρητικα μιλωντας παντα... 

Και πίεση και ζάχαρο ανεβάζουν.. Αλλά αν θεωρητικά πάντα στεναχωρεθηκες και αγχώθηκες μην τρελενεσαι πέρασα όλη την εγκυμοσύνη κλαιγο τας και τσιριζοντας και δεν έχω τπτ από τα δύο. Συμβαίνει. Μην ξεχνάς ότι έχεις πολλές ορμονες


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το είπα μόλις χθες ή προχθές. Ναι το ανεβαζουν! Και μάλιστα αρκετά.

Δεν το διαβασα αγαπη... Σε ευχαριστώ... 

Just now, elpida20 είπε:

Και πίεση και ζάχαρο ανεβάζουν.. Αλλά αν θεωρητικά πάντα στεναχωρεθηκες και αγχώθηκες μην τρελενεσαι πέρασα όλη την εγκυμοσύνη κλαιγο τας και τσιριζοντας και δεν έχω τπτ από τα δύο. Συμβαίνει. Μην ξεχνάς ότι έχεις πολλές ορμονες

Χαχαχα, ετσι ε;;; Κ εγω με πολυ αγχος γενικα αλλα σιγουρα παιζει ρολο κ οργανισμός κ η ηλικια... Εισαι μολις 20 χρονων. Στα 20 κ εμενα τπτ δεν μου εκανε ζημια. Τωρα στα 36 νομιζω οτι με το που θα αγχωθω κ θα στενοχωρηθω λιγο παραπανω ξερυθμιζεται ο οργανισμος μου... Τι να πω; Προσπαθω να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα... Χαχαχα, σε ευχαριστώ πολυ ελπιδακι μου... 

Επίσης :shock: κορίτσια διαβασα οτι το ζαχαρο αλλάζει περίπου 9000 φορες μεσα στο 24ωρο...:shock:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

1720 γραμμ το μανάρι μου και είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω! Είχε και λόξυγγα την ώρα του υπέρηχου και έπεσε πολύ γέλιο με το γιατρό.. Όσο για την καλλιέργεια που λέγαμε @Nikoleta... μου την έγραψε και μου είπε ότι ιδανικά γίνεται 34η με 35η εβδομάδα!

Το ζουζούνακι μου μεγάλωσε μωλεεεε

πρίν από 13 λεπτά , minxri είπε:

Καλημέραααα κοριτσάρες!!!!

@Farmakotriftena τι έγινε όλα καλά εχθές τελικά???Περιμένουμε να μας πεις....

@marioula1234 άσε μην μ το θυμίζεις πιο πολύ με φρίκαρε το σπίτι που ήταν άνω κάτω όλα τα έπιπλα ήταν μές στη μέση δεν μπορούσα να κάνω τπτ ευτυχώς τελειώσαμε και μαζευτήκαμε να ασχοληθούμε και με τα μπεμπάκια μας τώρα!!!!

Εμείς μαζευτήκαμε κάπως αλλά πάλι χάλια θα γίνουμε όταν θα κάνει τα απέξω... Όσο να ναι θα μπει σκόνη κ χωματιλα μες στο σπίτι.. Οπότε περιμένω να τελειώσει απέξω για ν  κάνω γενική (κουρτίνες, πολύ φώτα κ όλα τα υπολοιπα:shock:

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Το ζάχαρο σήμερα 93 μετά από καιρό.... Το κοντουρ δε μου αφήνει περιθώρια... :/ Με το άλλο έβλεπα το πολύ ως 85…... Αχ...

Είδα και λιιιιγο, μια σταγόνα καφετί στο σκούπισμα.... Αμαν αμάν....

Τι κάνετε εσείς;

Λες να έφυγε το πώμα που λένε; συμβαίνει κάποιες φορές βδομάδες η κ μέρες πριν τον τοκετό... Εγω είχα δει δύο μέρες πριν γεννήσω! 

Just now, winspert είπε:

Καλημερα... Ξερει καμια κοπελα αν το αγχος κ η στενοχωρια μπορεί  να ανεβαζουν ακομα κ το ζαχαρο; Θεωρητικα μιλωντας παντα... 

Ναι αγάπη μου το ανεβάζουν 

@Farmakotriftena καλέ που είσαι; όλα καλά; 

@Spirto12 καλέ το κορίτσι μας αυτή τη στιγμή που μιλάμε η γεννάει η έχει ήδη το αγγελούδι της αγκαλίτσα αχχχ αχχχ ❤️ κοντευουμε κ εμείς! 

  • Μου αρέσει 4

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποπο αφήστε κόρες 2 μέρες τώρα έχω φοβερή υπνηλία όλη μέρα είμαι ξαπλωμένη και δεν μπορώ να κοιμηθώ βασανίζομαι.Δεν σας λέω για τα χεράκια μ που έχω σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και είναι τα χέρια μου χάλια πονάνε πολύ εκεί που κάθομαι μουδιάζουν με τις παγοκύστες είμαι


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ποπο αφήστε κόρες 2 μέρες τώρα έχω φοβερή υπνηλία όλη μέρα είμαι ξαπλωμένη και δεν μπορώ να κοιμηθώ βασανίζομαι.Δεν σας λέω για τα χεράκια μ που έχω σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και είναι τα χέρια μου χάλια πονάνε πολύ εκεί που κάθομαι μουδιάζουν με τις παγοκύστες είμαι

Κοιμήσου καλή μου όσο μπορείς γτ μετά τον ύπνο θα τον βλέπεις με τα κυαλια ειδικά με δύο ζουζούνια! Όσο για τα χέρια ξεκουράσε τα και αυτά πως θα την παλέψεις μετά ρε συ με τα σήκωματα κ όλα αυτά; θα πονάς πολύ τα χέρια σου... Έχεις βοήθεια; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Δεν το διαβασα αγαπη... Σε ευχαριστώ... 

Χαχαχα, ετσι ε;;; Κ εγω με πολυ αγχος γενικα αλλα σιγουρα παιζει ρολο κ οργανισμός κ η ηλικια... Εισαι μολις 20 χρονων. Στα 20 κ εμενα τπτ δεν μου εκανε ζημια. Τωρα στα 36 νομιζω οτι με το που θα αγχωθω κ θα στενοχωρηθω λιγο παραπανω ξερυθμιζεται ο οργανισμος μου... Τι να πω; Προσπαθω να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα... Χαχαχα, σε ευχαριστώ πολυ ελπιδακι μου... 

Επίσης :shock: κορίτσια διαβασα οτι το ζαχαρο αλλάζει περίπου 9000 φορες μεσα στο 24ωρο...:shock:

25 είμαι ... Δεν απέχω πολύ από το 20 κι όμως όταν έχω άγχος έχω δει και 160+ ζάχαρο..  όταν έχεις ήδη διαβήτη κύησης ή πίεση επηρεάζεται αν δεν έχεις δεν θα κάνεις απ' το άγχος ή τη στεναχώρια. Η ελπίδα δεν είχε οπότε δε θα κάνει κιόλας επειδή φρικαρει. Εμείς θέλουμε προσοχή και σε αυτά!!! Δυστυχώς...

Just now, marioula1234 είπε:

Το ζουζούνακι μου μεγάλωσε μωλεεεε

Εμείς μαζευτήκαμε κάπως αλλά πάλι χάλια θα γίνουμε όταν θα κάνει τα απέξω... Όσο να ναι θα μπει σκόνη κ χωματιλα μες στο σπίτι.. Οπότε περιμένω να τελειώσει απέξω για ν  κάνω γενική (κουρτίνες, πολύ φώτα κ όλα τα υπολοιπα:shock:

Λες να έφυγε το πώμα που λένε; συμβαίνει κάποιες φορές βδομάδες η κ μέρες πριν τον τοκετό... Εγω είχα δει δύο μέρες πριν γεννήσω! 

Ναι αγάπη μου το ανεβάζουν 

@Farmakotriftena καλέ που είσαι; όλα καλά; 

@Spirto12 καλέ το κορίτσι μας αυτή τη στιγμή που μιλάμε η γεννάει η έχει ήδη το αγγελούδι της αγκαλίτσα αχχχ αχχχ ❤️ κοντευουμε κ εμείς! 

Το πώμα δεν είναι μια σταγόνα αγάπη χαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κοιμήσου καλή μου όσο μπορείς γτ μετά τον ύπνο θα τον βλέπεις με τα κυαλια ειδικά με δύο ζουζούνια! Όσο για τα χέρια ξεκουράσε τα και αυτά πως θα την παλέψεις μετά ρε συ με τα σήκωματα κ όλα αυτά; θα πονάς πολύ τα χέρια σου... Έχεις βοήθεια; 

Έχω την μαμά μ και τον άντρα μ όταν δεν είναι στη δουλειά θα βοηθάει και αυτός δεν την παλεύω με το με τα χέρια ρε συ πονάνε πάρα πολύ Ηδικά το βράδυ ξυπνάω από τον πόνο και  τα βάζω στο παγωμένο νερό δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου πλέον....Κάνω πρόβες για μετά Αχαχα.Ο γιατρός πάντως μου είπε ότι αυτό με τα χέρια θα περάσει μετά τη γέννα κανα 3μηνο μετά

  • Λυπημένη/-ος 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

25 είμαι ... Δεν απέχω πολύ από το 20 κι όμως όταν έχω άγχος έχω δει και 160+ ζάχαρο..  όταν έχεις ήδη διαβήτη κύησης ή πίεση επηρεάζεται αν δεν έχεις δεν θα κάνεις απ' το άγχος ή τη στεναχώρια. Η ελπίδα δεν είχε οπότε δε θα κάνει κιόλας επειδή φρικαρει. Εμείς θέλουμε προσοχή και σε αυτά!!! Δυστυχώς...

Το πώμα δεν είναι μια σταγόνα αγάπη χαχαχα

Μια σταγόνα έβγαλες εσύ καλέ; εγώ είχα βγάλει μια μεγαλούτσικη βουλα

Just now, minxri είπε:

Έχω την μαμά μ και τον άντρα μ όταν δεν είναι στη δουλειά θα βοηθάει και αυτός δεν την παλεύω με το με τα χέρια ρε συ πονάνε πάρα πολύ Ηδικά το βράδυ ξυπνάω από τον πόνο και  τα βάζω στο παγωμένο νερό δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου πλέον....Κάνω πρόβες για μετά Αχαχα.Ο γιατρός πάντως μου είπε ότι αυτό με τα χέρια θα περάσει μετά τη γέννα κανα 3μηνο μετά

Δλδ παίζει να ναι της εγκυμοσύνης; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Μια σταγόνα έβγαλες εσύ καλέ; εγώ είχα βγάλει μια μεγαλούτσικη βουλα

Δλδ παίζει να ναι της εγκυμοσύνης; 

Ναι άσε βλακεία είναι σύνδρομο που σου βγαίνει στην εγκυμωσύνη μου το είπε ο γιατρός το’χω ψάξει κιόλας είναι πολύ σπαστικό σε ποιάνει πόνος από το πουθενά και μόνο το παγωμένο σε ηρεμεί 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

25 είμαι ... Δεν απέχω πολύ από το 20 κι όμως όταν έχω άγχος έχω δει και 160+ ζάχαρο..  όταν έχεις ήδη διαβήτη κύησης ή πίεση επηρεάζεται αν δεν έχεις δεν θα κάνεις απ' το άγχος ή τη στεναχώρια. Η ελπίδα δεν είχε οπότε δε θα κάνει κιόλας επειδή φρικαρει. Εμείς θέλουμε προσοχή και σε αυτά!!! Δυστυχώς...

Σιγουρα αν εχεις προδιαθεση δε θελει κ πολυ σε ο, τι ηλικια κ να εισαι... Εδω δυστυχώς εχουν κ παιδακια... Αλλα μου εχουν πει οτι παιζει ρολο κ η ηλικια στον διαβητη κυησης... Απλα επειδη οπως εγραψα αγχωθηκα κ στενοχωρηθηκα λιγο το συνδυαζω αυτες τις μερες... Κ ελα που το αγχος δεν ελεγχεται... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Το ζάχαρο σήμερα 93 μετά από καιρό.... Το κοντουρ δε μου αφήνει περιθώρια... :/ Με το άλλο έβλεπα το πολύ ως 85…... Αχ...

Είδα και λιιιιγο, μια σταγόνα καφετί στο σκούπισμα.... Αμαν αμάν....

Τι κάνετε εσείς;

Καλημέρα! Εγώ είδα 91 σήμερα νηστείας και χαίρομαι μετά τα 100στάρια. Κι εγώ έχω το ίδιο μηχανάκι. Λες να φταίει αυτό;

Να το πεις στον γιατρό για την καφέ σταγόνα. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.

Just now, winspert είπε:

Καλημερα... Ξερει καμια κοπελα αν το αγχος κ η στενοχωρια μπορεί  να ανεβαζουν ακομα κ το ζαχαρο; Θεωρητικα μιλωντας παντα... 

Καλημέρα! Ναι νομίζω επηρεάζεται.

Just now, minxri είπε:

Ποπο αφήστε κόρες 2 μέρες τώρα έχω φοβερή υπνηλία όλη μέρα είμαι ξαπλωμένη και δεν μπορώ να κοιμηθώ βασανίζομαι.Δεν σας λέω για τα χεράκια μ που έχω σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και είναι τα χέρια μου χάλια πονάνε πολύ εκεί που κάθομαι μουδιάζουν με τις παγοκύστες είμαι

Καλημέρα! Κι εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα εδώ και 1 μήνα. Εμένα τα χέρια μου πονάνε μόνο όταν ξυπνάω το πρωί και είναι τούμπανο. Μετά είμαι καλά. Εσένα αυτό απ' ότι έχω διαβάσει είναι λόγω εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω αν ρωτήσεις τον γιατρό μήπως σου πει πως να τα ανακουφίσεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ναι άσε βλακεία είναι σύνδρομο που σου βγαίνει στην εγκυμωσύνη μου το είπε ο γιατρός το’χω ψάξει κιόλας είναι πολύ σπαστικό σε ποιάνει πόνος από το πουθενά και μόνο το παγωμένο σε ηρεμεί 

Απλά λογικά θα πρέπει να το προσέξεις μετά τη γέννα για να μην μείνει κ να φύγει το συντομότερο ❤️

Just now, winspert είπε:

Σιγουρα αν εχεις προδιαθεση δε θελει κ πολυ σε ο, τι ηλικια κ να εισαι... Εδω δυστυχώς εχουν κ παιδακια... Αλλα μου εχουν πει οτι παιζει ρολο κ η ηλικια στον διαβητη κυησης... Απλα επειδη οπως εγραψα αγχωθηκα κ στενοχωρηθηκα λιγο το συνδυαζω αυτες τις μερες... Κ ελα που το αγχος δεν ελεγχεται... 

Βρε αγάπη μου προσπάθησε να διώχνεις το αγχος έρχεται νινακι κ έρχεται συντομααααα

  • Ευχαριστώ 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Εγώ είδα 91 σήμερα νηστείας και χαίρομαι μετά τα 100στάρια. Κι εγώ έχω το ίδιο μηχανάκι. Λες να φταίει αυτό;

Να το πεις στον γιατρό για την καφέ σταγόνα. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.

Καλημέρα! Ναι νομίζω επηρεάζεται.

Καλημέρα! Κι εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα εδώ και 1 μήνα. Εμένα τα χέρια μου πονάνε μόνο όταν ξυπνάω το πρωί και είναι τούμπανο. Μετά είμαι καλά. Εσένα αυτό απ' ότι έχω διαβάσει είναι λόγω εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω αν ρωτήσεις τον γιατρό μήπως σου πει πως να τα ανακουφίσεις λίγο.

Τον είχα ρωτήσει στην τελευταία επίσκεψη αν μπορώ να πάρω κάτι έστω μια κρέμούλα και μου είχε πει ότι δεν θα ωφελήσει σε κάτι γιατί έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να περάσει αυτό όσο είμαι έγκυος


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Τον είχα ρωτήσει στην τελευταία επίσκεψη αν μπορώ να πάρω κάτι έστω μια κρέμούλα και μου είχε πει ότι δεν θα ωφελήσει σε κάτι γιατί έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να περάσει αυτό όσο είμαι έγκυος

Η κρέμα δε νομίζω να σου έκανε και κάτι. Χάπι δυστυχώς δεν μπορείς να πάρεις. Αλλά και πάλι αφού είναι λόγω εγκυμοσύνης, δυστυχώς πρέπει να κάνεις υπομονή και μετά τη γέννα λογικά θα φύγει. Και όλη τη μέρα είναι έτσι τα χέρια σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...