Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Βρε αγάπη μου προσπάθησε να διώχνεις το αγχος έρχεται νινακι κ έρχεται συντομααααα

Για το μωρο ειμαι τρισευτυχισμενη... Αλλα δυστυχως ειμαι υπερβολικά αγχωδες ατομο κ δεν μπορω να το ελεγξω... Κ δυστυχως καποιες φορες οι γυρω μας δε σκέφτονται κ πολυ... Σε ευχαριστώ πολυ πολυ... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Η κρέμα δε νομίζω να σου έκανε και κάτι. Χάπι δυστυχώς δεν μπορείς να πάρεις. Αλλά και πάλι αφού είναι λόγω εγκυμοσύνης, δυστυχώς πρέπει να κάνεις υπομονή και μετά τη γέννα λογικά θα φύγει. Και όλη τη μέρα είναι έτσι τα χέρια σου;

Ναι όλη μέρα είναι μουδιασμένη όλη η παλάμη και τα δάχτυλα και εκεί που κάθομαι μπορεί να με πιάσει δυνατός πόνος και πρέπει να βάλω παγοκύστη πάνω στα χέρια μου για να περάσει η να τα βάλω μες το κρύο νερό αλλιώς σφαδάζω από τον πόνο αλλά αυτό το παθαίνω και στον ύπνο

  • Λυπημένη/-ος 2

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Μια σταγόνα έβγαλες εσύ καλέ; εγώ είχα βγάλει μια μεγαλούτσικη βουλα

Δλδ παίζει να ναι της εγκυμοσύνης; 

Δε συνενοουμαστεεεεε Χαχαχαχα.... αυτό που είδα σήμερα ήταν μια σταγόνα. Το τραχηλικό βισμα ήταν ολόκληρο κομμάτι καφέ πηχτό υγρό (σόρρυ).

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες! 

@winspert γραψε τους κοριτσι μου τους γυρω σου...μη δινεις σημασια...κι εγω 36 ειμαι...πολυ χαλαρη ομως...μηπως γι αυτο δεν εχω ουτε ζαχαρα ουτε τιποτα? Το αγχος παντου κακο κανει. Και κυριως στο μωρακι σου!

Ποια ειδε τη σταγονα αιμα? Κι εγω ειχα δει πριν κανα μηνα και μου ειπε ο γιατρος οτι μαλλον ηταν καποιο σπυρακι. Δεν παιζει να ναι κατι αλλο στο τριτο τριμηνο που διανυουμε τοσο λιγο αιματακι...

@Farmakotriftena πού εισαι μαρη? Μας εχεις βαλει ολες και καθομαστε σε αναμενα κάρβουνα... θελω να σε ρωτησω και κατι για τον γιο σου...

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Σιγουρα αν εχεις προδιαθεση δε θελει κ πολυ σε ο, τι ηλικια κ να εισαι... Εδω δυστυχώς εχουν κ παιδακια... Αλλα μου εχουν πει οτι παιζει ρολο κ η ηλικια στον διαβητη κυησης... Απλα επειδη οπως εγραψα αγχωθηκα κ στενοχωρηθηκα λιγο το συνδυαζω αυτες τις μερες... Κ ελα που το αγχος δεν ελεγχεται... 

Και οι κοπέλες 18-19 έγκυες που έχουν διαβήτη; Άλλο ότι όσο μεγαλύτερη είσαι τόσο περισσότερεε πιθανότητες έχεις και άλλο ότι παίζει ρόλο.... Αν είναι να σου κάτσει το λαχείο θα σου κάτσει.... Κι εγώ την επιπλοκή που είχα στο πρώτο τοκετό δεν είχα κανένα να κανένα παράγοντα για να το πάθω. Αφού ψάχνονταν όλοι πως αλλά όπως είπε και ο γιατρός αυτά είναι ποσοστά που δικαιολογούν κάποιες καταστάσεις, στη πραγματικότητα αν είναι να σου τύχει θα σου τύχει

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Εγώ είδα 91 σήμερα νηστείας και χαίρομαι μετά τα 100στάρια. Κι εγώ έχω το ίδιο μηχανάκι. Λες να φταίει αυτό;

Να το πεις στον γιατρό για την καφέ σταγόνα. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.

Καλημέρα! Ναι νομίζω επηρεάζεται.

Καλημέρα! Κι εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα εδώ και 1 μήνα. Εμένα τα χέρια μου πονάνε μόνο όταν ξυπνάω το πρωί και είναι τούμπανο. Μετά είμαι καλά. Εσένα αυτό απ' ότι έχω διαβάσει είναι λόγω εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω αν ρωτήσεις τον γιατρό μήπως σου πει πως να τα ανακουφίσεις λίγο.

Όχι δε φταίει το μηχανάκι. Το άλλο μου είχε θέμα και ότι και αν έτρωγα με έδειχνε χαμηλά. Εννοούσα ότι αυτό δυστυχώς ή ευτυχώς δε μου ρίχνει στάχτη στα μάτια. Έφαγες γλυκό κυρία μου; Πάρε ένα 150αρι να έχεις. Ενώ με το άλλο οοοοτι και να έτρωγα με το ζόρι πήγαινε 130

Just now, Evangeliaa είπε:

Γεια σας κοριτσαρες! 

@winspert γραψε τους κοριτσι μου τους γυρω σου...μη δινεις σημασια...κι εγω 36 ειμαι...πολυ χαλαρη ομως...μηπως γι αυτο δεν εχω ουτε ζαχαρα ουτε τιποτα? Το αγχος παντου κακο κανει. Και κυριως στο μωρακι σου!

Ποια ειδε τη σταγονα αιμα? Κι εγω ειχα δει πριν κανα μηνα και μου ειπε ο γιατρος οτι μαλλον ηταν καποιο σπυρακι. Δεν παιζει να ναι κατι αλλο στο τριτο τριμηνο που διανυουμε τοσο λιγο αιματακι...

@Farmakotriftena πού εισαι μαρη? Μας εχεις βαλει ολες και καθομαστε σε αναμενα κάρβουνα... θελω να σε ρωτησω και κατι για τον γιο σου...

Είδα καφεεεε όχι αίμα. Και παίζει να είναι πολλά αλλά όχι επικίνδυνα όπως τα άλλα τρίμηνα. Μπορεί να κατέβηκε απότομα το μωράκι και να έσπασε κάποιο αγγειακι, μπορεί να είναι προ προ σύμπτωμα γέννας ή διαστολής, μπορεί να δεις μετά από σεξ ή ακόμη και ακούσιο οργασμό μιας που τα αγγεία του τραχήλου είναι πολύ ευαίσθητα κλπ... Σπυράκι πάντως 1000% δεν έχω...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/8/2019 at 4:03 ΠΜ, Afroula05 είπε:

Εγω μετραω πιεση 2 φορες την μερα...γιατι εχω θεμα με την καρδια μου...ευτυχως εχω μαξ την μεγαλη 11 και αυτο πολυ σπανια συνηθως ειναι 9 με 10 η μεγαλη και γυρω στο 6 η μικρη....τι συμπτωματα εχεις;

Εγω μετρουσα στην αρχη συνεχεια γιατι οταν μου μετρουσε την πιεση στο ιατρειο του μου την  εβρισκε στα ορια κ στην αρχη ειχα κ ιχνη λευκωμα στα ουρα. Ομως στο σπιτι 10 η μεγαλη το πολυ κ 7 η μικρη παντα και τα ιχνη δε τα ξαναειδα σε εξετασεις. Μονο αυτη τη φορα μου τη βρηκε στο ιατρειο νορμαλ γιατι ημουν πιο χαλαρη, απο το αγχος μου ανεβαινε!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγγνώμη, γυρίσαμε μισητό βράδυ χθες!!! 4 ώρες σχεδόν στο nst. Την 1η ώρα έδειξε 2 70αρες... Μετά εκανα 2 φορές διάλλειμα περπάτημα και τελικά μετά όλα οκ..

Σήμερα έχω γιατρό.. πάντως δεν ανησύχησαν..

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσια συγγνώμη, γυρίσαμε μισητό βράδυ χθες!!! 4 ώρες σχεδόν στο nst. Την 1η ώρα έδειξε 2 70αρες... Μετά εκανα 2 φορές διάλλειμα περπάτημα και τελικά μετά όλα οκ..

Σήμερα έχω γιατρό.. πάντως δεν ανησύχησαν..

Άντε επιτέλους παραλίγο να βγάλω αμπε λαλέ Αχαχαχα τέλος καλό όλα καλά για να δούμε τι θα πει και ο γιατρός

  • Χαχα 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσια συγγνώμη, γυρίσαμε μισητό βράδυ χθες!!! 4 ώρες σχεδόν στο nst. Την 1η ώρα έδειξε 2 70αρες... Μετά εκανα 2 φορές διάλλειμα περπάτημα και τελικά μετά όλα οκ..

Σήμερα έχω γιατρό.. πάντως δεν ανησύχησαν..

Αντε βρε κοριτσακι μου... Ολα καλα οποτε... Τωρα θα περιμένουμε νεα κ απο το γιατρο σου.... :wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρε κορίτσια έχει βγάλει καμία άλλη σπυράκια στο πρόσωπο?? Δεν έβγαλα σε όλη την εγκυμοσύνη και έβγαλα τώρα στον 8ο...grrrrr

Εγώ σπυράκια δεν έβγαλα... Γέμισα όμως κυτταρίτιδα σε κωλο, μπούτια μετράει;;;; χαχαχ 

Just now, winspert είπε:

Για το μωρο ειμαι τρισευτυχισμενη... Αλλα δυστυχως ειμαι υπερβολικά αγχωδες ατομο κ δεν μπορω να το ελεγξω... Κ δυστυχως καποιες φορες οι γυρω μας δε σκέφτονται κ πολυ... Σε ευχαριστώ πολυ πολυ... 

Οι γύρω μας όντως δεν σκέφτονται πφφφ

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσια συγγνώμη, γυρίσαμε μισητό βράδυ χθες!!! 4 ώρες σχεδόν στο nst. Την 1η ώρα έδειξε 2 70αρες... Μετά εκανα 2 φορές διάλλειμα περπάτημα και τελικά μετά όλα οκ..

Σήμερα έχω γιατρό.. πάντως δεν ανησύχησαν..

Όλα καλά λοιπόν τέλεια κορίτσι μου! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη κοριτσια έχετε δικιο για την καθυστέρηση. Αλλα απο το πρωι ημουν εκτος σπιτιού , έτρεχα με ΚΤΕΟ του αυτοκινήτου και διάφορα άλλα και τώρα που έκατσα , σας έγραψα...

Πήρα επιτέλους και μερικά ρουχαλάκια της μπέμπας. Δυστυχώς τα άλλα που έχω από την κόρη μου είναι τελείως διαφορετική η εποχή που είναι γεννημένα τα παιδιά οπότε, πρέπει να πάρω από την αρχή ρούχα για την μπέμπα. Και μαζί με το καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου(αυτό που είχα στην κόρη μου, μου το έκλεψαν μαζί με το αμαξάκι μου)  πολλά έξοδα... 

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena ωραια λοιπον ολα καλα! Αφου δεν ανησυχησαν μην ανησυχειε ουτε κι εσυ...

Λοιπον, ηθελα να σε ρωτησω...τον γιο σου θα τον γραψεις παιδικο? Αν οχι το Σεπτεμβρη πότε εχεις σκοπο?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , minxri είπε:

Ναι όλη μέρα είναι μουδιασμένη όλη η παλάμη και τα δάχτυλα και εκεί που κάθομαι μπορεί να με πιάσει δυνατός πόνος και πρέπει να βάλω παγοκύστη πάνω στα χέρια μου για να περάσει η να τα βάλω μες το κρύο νερό αλλιώς σφαδάζω από τον πόνο αλλά αυτό το παθαίνω και στον ύπνο

Στον ύπνο ίσως χειροτερεύει, γιατί κι εγώ ξυπνάω και πονάω στα χέρια, αλλά κρατάει μισό λεπτό και περνάει μετά. Ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό. Εσένα είναι πολύ ταλαιπωρία που είναι όλη μέρα έτσι και πονάς. Πώς μπορείς να κάνεις και δουλειές απορώ.

πρίν από 21 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Όχι δε φταίει το μηχανάκι. Το άλλο μου είχε θέμα και ότι και αν έτρωγα με έδειχνε χαμηλά. Εννοούσα ότι αυτό δυστυχώς ή ευτυχώς δε μου ρίχνει στάχτη στα μάτια. Έφαγες γλυκό κυρία μου; Πάρε ένα 150αρι να έχεις. Ενώ με το άλλο οοοοτι και να έτρωγα με το ζόρι πήγαινε 130

Άρα είναι πιο αξιόπιστο. Να θυμηθώ να το πάρω κι εγώ μαζί μου στις αιματολογικές εξετάσεις που θα κάνω και θα δούμε πόση απόκλιση έχει και το δικό μου.

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσια συγγνώμη, γυρίσαμε μισητό βράδυ χθες!!! 4 ώρες σχεδόν στο nst. Την 1η ώρα έδειξε 2 70αρες... Μετά εκανα 2 φορές διάλλειμα περπάτημα και τελικά μετά όλα οκ..

Σήμερα έχω γιατρό.. πάντως δεν ανησύχησαν..

4 ώρες; Εμένα όταν ήμουν 28+5 το nst κατέγραψε 2 συσπάσεις 40άρες σε μισή ώρα. Δεν έκανα παραπάνω ώρα. Ίσως είναι πιο δυνατές τώρα που προχωράει η εγκυμοσύνη.

Θα δεις τι θα σου πει και ο γιατρός σήμερα, αλλά αφού δεν ανησύχησαν είναι όλα καλά! :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...