Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Αντε κοριτσακι μ με το καλο σε 20μερες θα κρατας το μωρακι σου αγγαλιτσα!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Αχ τι τέλεια!!! Όλα καλά να πάνε! Κι εγώ θα ήθελα να πάω άλλη 1 φορά έστω μέχρι τότε.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Καλέ 19 Σεπτεμβρίου είναι πολύ κοντά.οοοοοοοουυυυυι μαναμ ξεκινάμε να γεννοβολαμε Παναγία μου!

Με το καλό όλα αγαπούλα μου!

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Ρε τι λεεεεες...?! Σε 3 βδομάδες ακριβώς... Πωωωωω δεν το πιστεύω, μπήκαμε τελική ευθεία.. Πόσο θα είσαι τότε μαμασίτα μας??


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα Τσιλονα μέσα στο άγχος μου γέλασα να σαι καλά.

Κορίτσια έχω πανικοβληθεί. Πείτε με χαζή αλλά άρχισε να μου πάει να μόλις. Γιατί συνειδητοποίησα ότι έρχεται!!! Άμα το ξέρεις είναι αγχωτικοοο χαχαχαχαχα

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρε τι λεεεεες...?! Σε 3 βδομάδες ακριβώς... Πωωωωω δεν το πιστεύω, μπήκαμε τελική ευθεία.. Πόσο θα είσαι τότε μαμασίτα μας??

38+2 ακριβώς αν και σήμερα μας βγήκε λίγο μεγαλύτερη. 36+1 έβγαινε 2.500 κιλά!!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

@Farmakotriftena ωραια λοιπον ολα καλα! Αφου δεν ανησυχησαν μην ανησυχειε ουτε κι εσυ...

Λοιπον, ηθελα να σε ρωτησω...τον γιο σου θα τον γραψεις παιδικο? Αν οχι το Σεπτεμβρη πότε εχεις σκοπο?

Μπα όχι , αν θα τον γράψω θα είναι του χρόνου τον Σεπτέμβρη που θα είναι κάτι λιγότερο από 2,5,χρ. Τώρα είναι μπεμπουλης ακόμα.  Για μενα η ιδανική ηλικία είναι τα 3 έτη, αν αντέξω θα τον στείλω τότε. Έτσι κι αλλιώς σπίτι θα ειμαι λόγω της μικρής ... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα Τσιλονα μέσα στο άγχος μου γέλασα να σαι καλά.

Κορίτσια έχω πανικοβληθεί. Πείτε με χαζή αλλά άρχισε να μου πάει να μόλις. Γιατί συνειδητοποίησα ότι έρχεται!!! Άμα το ξέρεις είναι αγχωτικοοο χαχαχαχαχα

38+2 ακριβώς αν και σήμερα μας βγήκε λίγο μεγαλύτερη. 36+1 έβγαινε 2.500 κιλά!!!

Άντε ρε καλύτερα που το ξέρεις, θα προετοιμαστείς τέλεια και θα πας κιουρία να γεννήσεις το παιδάκι σου.. Ενώ εμάς πρωί θα έρθει? Βράδυ? Μετά απο σεξάκι? Θα μας πιάσει στο νάνι? Ένας Θεός ξέρει, όποτε του 'ρθει.. χαχαχ

  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπα όχι , αν θα τον γράψω θα είναι του χρόνου τον Σεπτέμβρη που θα είναι κάτι λιγότερο από 2,5,χρ. Τώρα είναι μπεμπουλης ακόμα.  Για μενα η ιδανική ηλικία είναι τα 3 έτη, αν αντέξω θα τον στείλω τότε. Έτσι κι αλλιώς σπίτι θα ειμαι λόγω της μικρής ... 

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ για τη πρώτη μου. Ούτε χαρτιά δεν έκανα φέτος. Για να δούμε πως θα είναι με δύο παιδιά... Εσύ με τρία αααα μάνα μου χαχαχαχαχα

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Άντε ρε καλύτερα που το ξέρεις, θα προετοιμαστείς τέλεια και θα πας κιουρία να γεννήσεις το παιδάκι σου.. Ενώ εμάς πρωί θα έρθει? Βράδυ? Μετά απο σεξάκι? Θα μας πιάσει στο νάνι? Ένας Θεός ξέρει, όποτε του 'ρθει.. χαχαχ

Και στο πρώτο με τη πρόκληση έτσι πήγα και έκλαιγα δρόμο δρόμο απ' το άγχος χαχαχα.

Δε ξέρεις βέβαια αν με πιάσει αδιαβαστη. Εμείς κανονίσαμε 19 του μήνα αλλά αυτό μπορεί να μη συμφωνεί και να σκάσει μύτη νωρίτερα! Ποτέ δε ξέρεις.

Κοντά μας η Παναγίτσα κορίτσια.... Ξεκινάμε σιγά σιγά.... Μανουλες Οκτωβρίου κατά τα άλλα ε; Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Συγχαρητήρια!!!!! Μάλλον εσύ θα είσαι η 1η μου φαίνεται!!! Και ναι εννοείται πως θα ξαναπάς. Βιοφυσικο δεν θα κάνεις ε;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια έχω πανικοβληθεί. Πείτε με χαζή αλλά άρχισε να μου πάει να μόλις. Γιατί συνειδητοποίησα ότι έρχεται!!! Άμα το ξέρεις είναι αγχωτικοοο χαχαχαχαχα

Εδώ αγχώθηκα εγώ, που το διάβασα, γιατί δεν το πιστεύω ότι κοντεύουμε! Αλλά καλύτερα να ξέρεις (εκτός κι αν αποφασίσει να έρθει μόνο του πιο νωρίς). Γιατί εγώ αγχώνομαι πιο πολύ που δεν ξέρω πότε θα έρθει και πως και αν θα προλάβω. Και συνήθως βράδυ τρέχουν οι πιο πολλές...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Αχ τέλειαααα κοριτσάκι μ τι ωραίαααα άρχισε να ετοιμάζεσαι και ψυχολογικά και πρακτικά με το καλό να πάνε όλα κατ’ευχήν!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Συγχαρητήρια!!!!! Μάλλον εσύ θα είσαι η 1η μου φαίνεται!!! Και ναι εννοείται πως θα ξαναπάς. Βιοφυσικο δεν θα κάνεις ε;

Μάλλον όχι... Για να μου πει να πάω στο νοσοκομείο επιτόπου για τον προ εγχειρητικο δεν εκκρεμεί κάτι άλλο..μόνο οι ενεσουλες κορτιζόνης!!

Να είστε καλά όλες βρε κορίτσια.... Ήδη κάνω προετοιμασία στον εαυτό μου ψυχολογικά.... Σκέφτομαι και ότι θα αφήσω τη μικρή μου και φρικαρω, έχω και αγχος πφφφφ

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Άντε ρε καλύτερα που το ξέρεις, θα προετοιμαστείς τέλεια και θα πας κιουρία να γεννήσεις το παιδάκι σου.. Ενώ εμάς πρωί θα έρθει? Βράδυ? Μετά απο σεξάκι? Θα μας πιάσει στο νάνι? Ένας Θεός ξέρει, όποτε του 'ρθει.. χαχαχ

Αυτή είναι η μαγεία όμως... 3η εγκυμοσύνη και με θλίβει το γεγονός ότι ποτέ δεν έζησα αυτό που γράφεις. Στις 2 προηγούμενες και λογικά κι εδώ, πήγα απλά με ραντεβού σαν το πρόβατο που πάει για σφαγή. (Δεν ένιωσα Κιουρια παντως αχαχχαχ) Μόνο φόβος για το χειρουργείο και όχι η λαχτάρα της όλης διαδικασίας. 

Χθες που ήμουν μέχρι τη μια το βράδυ στο μαιευτήριο, ήταν μια κοπέλα σε διπλανό θάλαμο (38+4) που ήταν κι εκείνη ώρα εκεί και τελικά  ήρθε και την πήρε φορείο για γέννα. Άκουγα που της έλεγαν "θα είναι μεγάλη η νύχτα σου σήμερα και πως ο μπέμπης της είναι βιαστικός" όλο αυτό έχει άλλη χάρη απ το να πας με τη βαλιτσουλα σου πρωί πρωί για προγραμματισμένη γέννα. Βέβαια είτε με τον έναν τρόπο, είτε με τον άλλον, μας ανταμείβει το τέλος , με το που πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!! Και στο τέλος μόνο αυτό έχει σημασία σίγουρα... Αλλά αυτός ο μικρός πόθος να το ζούσα αλλιώς, πάντα θα υπάρχει για εμένα.

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αυτή είναι η μαγεία όμως... 3η εγκυμοσύνη και με θλίβει το γεγονός ότι ποτέ δεν έζησα αυτό που γράφεις. Στις 2 προηγούμενες και λογικά κι εδώ, πήγα απλά με ραντεβού σαν το πρόβατο που πάει για σφαγή. (Δεν ένιωσα Κιουρια παντως αχαχχαχ) Μόνο φόβος για το χειρουργείο και όχι η λαχτάρα της όλης διαδικασίας. 

Χθες που ήμουν μέχρι τη μια το βράδυ στο μαιευτήριο, ήταν μια κοπέλα σε διπλανό θάλαμο (38+4) που ήταν κι εκείνη ώρα εκεί και τελικά  ήρθε και την πήρε φορείο για γέννα. Άκουγα που της έλεγαν "θα είναι μεγάλη η νύχτα σου σήμερα και πως ο μπέμπης της είναι βιαστικός" όλο αυτό έχει άλλη χάρη απ το να πας με τη βαλιτσουλα σου πρωί πρωί για προγραμματισμένη γέννα. Βέβαια είτε με τον έναν τρόπο, είτε με τον άλλον, μας ανταμείβει το τέλος , με το που πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!! Και στο τέλος μόνο αυτό έχει σημασία σίγουρα... Αλλά αυτός ο μικρός πόθος να το ζούσα αλλιώς, πάντα θα υπάρχει για εμένα.

Συμφωνω και γω ετσι το εχω φανταστει, να εχω κανει το μπανακι μου να εχω παει τουαλετα ιδανικα και μετα τσουπ  να σπασουν τα νερα ή ας με πιασουν οι συσπασεις! @Mamacita Alina ολα να πανε καλα κοριτσακι μου, ολες πλεον εχουμε μπει τελικη ευθεια και γω πιστευω τελος Σεπτεμβρη θα γεννησω αλλωστε μεχρι 3/10 περιμενω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...