Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Συμφωνω και γω ετσι το εχω φανταστει, να εχω κανει το μπανακι μου να εχω παει τουαλετα ιδανικα και μετα τσουπ  να σπασουν τα νερα ή ας με πιασουν οι συσπασεις! @Mamacita Alina ολα να πανε καλα κοριτσακι μου, ολες πλεον εχουμε μπει τελικη ευθεια και γω πιστευω τελος Σεπτεμβρη θα γεννησω αλλωστε μεχρι 3/10 περιμενω!

Διαβάστε κορίτσια διάφορες ιστορίες τοκετών, θα νιώσετε να αναζωπυρώνεται η λαχτάρα σας και θα σας φύγει το περίσσιο άγχος! Ειδικά όσες είστε πρωτοτοκες, και επιθυμείτε φυσιολογικό τοκετό,  διεκδικήστε τον . Διαβάστε ιστορίες κάντε και προετοιμασία του σώματος με ασκησουλες από τις 36 βδομάδες. Αλλά ακόμα και να μην έρθει ο φυσιολογικός τοκετός δεν πειράζει. Η 1η μου καισαρικη είχε κι αυτη, την χάρη της... Σε μένα απλά είναι λίγο ξενέρωτο γιατί είναι 3η μου καισαρική. Προτιμώ προς το παρόν να μην το σκέφτομαι γιατί θα κοπούν και τα δικά μου πόδια όπως της @Mamacita Alina αχααχαχαχ

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αυτή είναι η μαγεία όμως... 3η εγκυμοσύνη και με θλίβει το γεγονός ότι ποτέ δεν έζησα αυτό που γράφεις. Στις 2 προηγούμενες και λογικά κι εδώ, πήγα απλά με ραντεβού σαν το πρόβατο που πάει για σφαγή. (Δεν ένιωσα Κιουρια παντως αχαχχαχ) Μόνο φόβος για το χειρουργείο και όχι η λαχτάρα της όλης διαδικασίας. 

Χθες που ήμουν μέχρι τη μια το βράδυ στο μαιευτήριο, ήταν μια κοπέλα σε διπλανό θάλαμο (38+4) που ήταν κι εκείνη ώρα εκεί και τελικά  ήρθε και την πήρε φορείο για γέννα. Άκουγα που της έλεγαν "θα είναι μεγάλη η νύχτα σου σήμερα και πως ο μπέμπης της είναι βιαστικός" όλο αυτό έχει άλλη χάρη απ το να πας με τη βαλιτσουλα σου πρωί πρωί για προγραμματισμένη γέννα. Βέβαια είτε με τον έναν τρόπο, είτε με τον άλλον, μας ανταμείβει το τέλος , με το που πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!! Και στο τέλος μόνο αυτό έχει σημασία σίγουρα... Αλλά αυτός ο μικρός πόθος να το ζούσα αλλιώς, πάντα θα υπάρχει για εμένα.

Ναι μωρέ δεν το συζητώ έχει άλλη χάρη η αλήθεια είναι.. Εγώ ούτε πρόκληση δεν θέλω να κάνω, θέλω το παιδάκι μου να έρθει όταν είναι εκείνο έτοιμο! Αλλά όπως είπες είτε φυσιολογικά πας είτε με κτ, σημασία έχει ότι το αγγελούδι σου έρχεται επιτέλους στην αγκαλίτσα σου... Και το πιο σημαντικό είναι ότι μας έχουν πάει όλα καλά, οι μέρες περνάνε και οι όποιοι κίνδυνοι μένουν πίσω... Στις 28 εβδομάδες παρακαλάγαμε να φτάσουμε έστω εδώ και προσευχόμασταν η μία για την άλλη!!

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα....με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας...Την Δευτέρα κάνω την καμπύλη... φοβάμαι ότι θα είναι παθολογικα τα αποτελέσματα...το μωρό είναι μεγάλο για την εβδομάδα που ειμαστε..βέβαια κάθε μήνα το ζαχαρο ήταν μια χαρά... Αλλά τώρα που το παίρνω  με το μηχανάκι Δεν πέφτει με τίποτα... αχχχ τι ια κάνω κορίτσια... φοβάμαι πολύ...εσείς πως το ρυθμίσατε....Θέλω την γνώμη σας...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ναι μωρέ δεν το συζητώ έχει άλλη χάρη η αλήθεια είναι.. Εγώ ούτε πρόκληση δεν θέλω να κάνω, θέλω το παιδάκι μου να έρθει όταν είναι εκείνο έτοιμο! Αλλά όπως είπες είτε φυσιολογικά πας είτε με κτ, σημασία έχει ότι το αγγελούδι σου έρχεται επιτέλους στην αγκαλίτσα σου... Και το πιο σημαντικό είναι ότι μας έχουν πάει όλα καλά, οι μέρες περνάνε και οι όποιοι κίνδυνοι μένουν πίσω... Στις 28 εβδομάδες παρακαλάγαμε να φτάσουμε έστω εδώ και προσευχόμασταν η μία για την άλλη!!

Στις 28 βδομάδες εμενα μου ελεγαν να προσπαθήσω να μη γεννήσω, λες και ήταν στο χέρι μου... Τις 32 που μου έλεγαν, δε πιστεύω καν ότι θα φτάσω ως εκεί.. φτου φτου να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους...

Διακαής πόθος... να σπάνε νερά βράδυ μέσα στον ύπνο μου, να λέω στον άντρα μου , ξυπνά έσπασαν τα νερά κι αυτός να τρέχει πανικόβλητος. Κάνω εικόνα τη φάτσα του. Όταν ξυπνάει απότομα ψιλοτυναζεται(οπως στα κινούμενα σχέδια ένα πράμα) βγάζει και κάτι 《ουχ 》 και τέτοια , οπότε θα είχε γέλιο.

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας...Την Δευτέρα κάνω την καμπύλη... φοβάμαι ότι θα είναι παθολογικα τα αποτελέσματα...το μωρό είναι μεγάλο για την εβδομάδα που ειμαστε..βέβαια κάθε μήνα το ζαχαρο ήταν μια χαρά... Αλλά τώρα που το παίρνω  με το μηχανάκι Δεν πέφτει με τίποτα... αχχχ τι ια κάνω κορίτσια... φοβάμαι πολύ...εσείς πως το ρυθμίσατε....Θέλω την γνώμη σας...

Μπήκες στην σωστή ομάδα!! Εδώ σχεδόν όλες είναι με σάκχαρο οπότε θα σου πουν. (Εγώ ευτυχώς τη γλίτωσα)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στις 28 βδομάδες εμενα μου ελεγαν να προσπαθήσω να μη γεννήσω, λες και ήταν στο χέρι μου... Τις 32 που μου έλεγαν, δε πιστεύω καν ότι θα φτάσω ως εκεί.. φτου φτου να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους...

Διακαής πόθος... να σπάνε νερά βράδυ μέσα στον ύπνο μου, να λέω στον άντρα μου , ξυπνά έσπασαν τα νερά κι αυτός να τρέχει πανικόβλητος. Κάνω εικόνα τη φάτσα του. Όταν ξυπνάει απότομα ψιλοτυναζεται(οπως στα κινούμενα σχέδια ένα πράμα) βγάζει και κάτι 《ουχ 》 και τέτοια , οπότε θα είχε γέλιο.

Άντε να ευχηθώ για το 4ο τότε κοριτσάρα μου, να πας για vbac!!!!! :P


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Εκτος απροοπτου θα εισαι η πρωτη!!

Αφου σου ειπε να μην ξαναπας ειναι σιγουρα ολα καλα! Αντε 3 βδομάδες...ουτε καν μηνας!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπα όχι , αν θα τον γράψω θα είναι του χρόνου τον Σεπτέμβρη που θα είναι κάτι λιγότερο από 2,5,χρ. Τώρα είναι μπεμπουλης ακόμα.  Για μενα η ιδανική ηλικία είναι τα 3 έτη, αν αντέξω θα τον στείλω τότε. Έτσι κι αλλιώς σπίτι θα ειμαι λόγω της μικρής ... 

Ναι κι εγω ετσι πιστευω αλλα βλεπω οτι ουτε εγω την παλευω μες στο σπιτι ουτε αυτος...του αρεσει το εξω του αρεσουν και τα παιδάκια...ο μονος λογος που δεν θα τον παω ειναι οι ιωσεις που θα εχω την μπεμπουλα. Του χρονου ομως σιγουρα. Πιστευω θα του αρεσει πολυ!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αυτή είναι η μαγεία όμως... 3η εγκυμοσύνη και με θλίβει το γεγονός ότι ποτέ δεν έζησα αυτό που γράφεις. Στις 2 προηγούμενες και λογικά κι εδώ, πήγα απλά με ραντεβού σαν το πρόβατο που πάει για σφαγή. (Δεν ένιωσα Κιουρια παντως αχαχχαχ) Μόνο φόβος για το χειρουργείο και όχι η λαχτάρα της όλης διαδικασίας. 

Χθες που ήμουν μέχρι τη μια το βράδυ στο μαιευτήριο, ήταν μια κοπέλα σε διπλανό θάλαμο (38+4) που ήταν κι εκείνη ώρα εκεί και τελικά  ήρθε και την πήρε φορείο για γέννα. Άκουγα που της έλεγαν "θα είναι μεγάλη η νύχτα σου σήμερα και πως ο μπέμπης της είναι βιαστικός" όλο αυτό έχει άλλη χάρη απ το να πας με τη βαλιτσουλα σου πρωί πρωί για προγραμματισμένη γέννα. Βέβαια είτε με τον έναν τρόπο, είτε με τον άλλον, μας ανταμείβει το τέλος , με το που πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!! Και στο τέλος μόνο αυτό έχει σημασία σίγουρα... Αλλά αυτός ο μικρός πόθος να το ζούσα αλλιώς, πάντα θα υπάρχει για εμένα.

Ε ποτέ δεν ξέρεις....στο τέταρτο!!!

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας...Την Δευτέρα κάνω την καμπύλη... φοβάμαι ότι θα είναι παθολογικα τα αποτελέσματα...το μωρό είναι μεγάλο για την εβδομάδα που ειμαστε..βέβαια κάθε μήνα το ζαχαρο ήταν μια χαρά... Αλλά τώρα που το παίρνω  με το μηχανάκι Δεν πέφτει με τίποτα... αχχχ τι ια κάνω κορίτσια... φοβάμαι πολύ...εσείς πως το ρυθμίσατε....Θέλω την γνώμη σας...

Καλησπέρα!

Με το καλό να έρθουν και να πάνε όλα καλά!

Όταν πας να κάνεις την καμπύλη και σου πάρουν αίμα πάρε και το μηχανάκι μαζί σου για να μετρήσεις κι εσύ και να δεις τι απόκλιση έχει.

Εγώ το νηστείας ακόμα παλεύω να το ρυθμίσω... Την Δευτέρα έχω πάλι ενδοκρινολόγο και θα μου πει τι θα κάνουμε. Θέλει μικρά και συχνά γεύματα. Όχι ζάχαρη και πολλούς υδατάνθρακες. Κι εμένα το μωρό είναι 1 βδομάδα μεγαλύτερο, αλλά στις μετρήσεις του doppler δε φαίνεται να το έχει επηρεάσει το ζάχαρο.

Σου εύχομαι να έχεις μία τέλεια καμπύλη! Αν δεν είναι καλή η καμπύλη σακχάρου θα πας σε ενδοκρινολόγο και θα σου δώσει διατροφή. Και όποια απορία έχεις μας λες! Είμαστε πολλές με ζάχαρο εδώ μέσα ;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα!

Με το καλό να έρθουν και να πάνε όλα καλά!

Όταν πας να κάνεις την καμπύλη και σου πάρουν αίμα πάρε και το μηχανάκι μαζί σου για να μετρήσεις κι εσύ και να δεις τι απόκλιση έχει.

Εγώ το νηστείας ακόμα παλεύω να το ρυθμίσω... Την Δευτέρα έχω πάλι ενδοκρινολόγο και θα μου πει τι θα κάνουμε. Θέλει μικρά και συχνά γεύματα. Όχι ζάχαρη και πολλούς υδατάνθρακες. Κι εμένα το μωρό είναι 1 βδομάδα μεγαλύτερο, αλλά στις μετρήσεις του doppler δε φαίνεται να το έχει επηρεάσει το ζάχαρο.

Σου εύχομαι να έχεις μία τέλεια καμπύλη! Αν δεν είναι καλή η καμπύλη σακχάρου θα πας σε ενδοκρινολόγο και θα σου δώσει διατροφή. Και όποια απορία έχεις μας λες! Είμαστε πολλές με ζάχαρο εδώ μέσα ;)

Ενδοκρινολογο  εχω παλι καλά να μην ψάχνω...Έχω θυροειδη...Αυτό που.λες με το μηχανάκι το έχω δοκιμάσει...Όταν πάω να δώσω αιμα για τις εξετάσεις του μηνα κ δεν είχε μεγάλη...καμμία φορά ήταν ίδιο το αποτέλεσμα...καμμία φορά λιγο πιο πάνω ή πιο κάτω...πφφφ ειμαι να σκάσω ειλικρινά...Είμαι κ αγχώδεις γενικά...Έχω κ τον φόβο... πωπω είναι κ τρεις.μηνες... εν το μεταξύ... Έχω κ ελκώδη κολίτιδα...Κ ότι κάνει να τρωω για την κολίτιδα  απαγορεύεται  για το ζαχαρο κ το αντίθετο... οπότε τι θα κάνω...;;; 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Άντε να ευχηθώ για το 4ο τότε κοριτσάρα μου, να πας για vbac!!!!! :P

Ούτε καν!! Πριν κανένα μήνα είπα στον γιατρό μου ότι θέλω να μου ράψει τις σάλπιγγες στη γέννα.. Αλλά μου είπε όχι λόγω ηλικίας. Και ότι μπορεί να το μετανιώσω και να θέλω κι άλλο (Δεν παίζει, αλλά οκ ποτέ δεν ξερεις) μετα μου ελεγε και διαφορες ιστορίες και με έπεισε να μην το κάνω.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στις 28 βδομάδες εμενα μου ελεγαν να προσπαθήσω να μη γεννήσω, λες και ήταν στο χέρι μου... Τις 32 που μου έλεγαν, δε πιστεύω καν ότι θα φτάσω ως εκεί.. φτου φτου να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους...

Διακαής πόθος... να σπάνε νερά βράδυ μέσα στον ύπνο μου, να λέω στον άντρα μου , ξυπνά έσπασαν τα νερά κι αυτός να τρέχει πανικόβλητος. Κάνω εικόνα τη φάτσα του. Όταν ξυπνάει απότομα ψιλοτυναζεται(οπως στα κινούμενα σχέδια ένα πράμα) βγάζει και κάτι 《ουχ 》 και τέτοια , οπότε θα είχε γέλιο.

Μπήκες στην σωστή ομάδα!! Εδώ σχεδόν όλες είναι με σάκχαρο οπότε θα σου πουν. (Εγώ ευτυχώς τη γλίτωσα)

Καλομελετα και έρχεται να σου σπάσουν τα νερά και όντως να τρέχετε πανικόβλητοι χαχαχαχαχα

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας...Την Δευτέρα κάνω την καμπύλη... φοβάμαι ότι θα είναι παθολογικα τα αποτελέσματα...το μωρό είναι μεγάλο για την εβδομάδα που ειμαστε..βέβαια κάθε μήνα το ζαχαρο ήταν μια χαρά... Αλλά τώρα που το παίρνω  με το μηχανάκι Δεν πέφτει με τίποτα... αχχχ τι ια κάνω κορίτσια... φοβάμαι πολύ...εσείς πως το ρυθμίσατε....Θέλω την γνώμη σας...

Έχεις μηχανάκι ενώ τόσο καιρό το ζάχαρο ήταν μια χαρά; Πώς έγινε αυτό; Συνήθως δίνουν μηχανάκι όταν βλέπουν ότι το ζάχαρο νηστείας είναι παθολογικο και συστήνουν καμπύλη νωρίτερα όπως κάναμε σχεδόν όλες όσες είχαμε νηστείας περίεργο.

Πόσο έχεις που δεν πέφτει πλέον; 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις τη καμπύλη σου κι έπειτα ότι δείξει να απευθυνθείς στον ενδοκρινολόγο σου για διατροφή και ότι άλλο σου πει. Εμείς με αυτό το τρόπο καταφέραμε και το ρυθμισαμε όσο το ρυθμισαμε γιατί κάνουμε και ατασθαλίες.... Οι συμβουλές του γιατρού και η διατροφή είτε η ινσουλίνη αν κρίνεται αναγκαία είναι οι μόνοι τρόποι για να το ρυθμίσεις.

Καλη επιτυχία!! :)

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ούτε καν!! Πριν κανένα μήνα είπα στον γιατρό μου ότι θέλω να μου ράψει τις σάλπιγγες στη γέννα.. Αλλά μου είπε όχι λόγω ηλικίας. Και ότι μπορεί να το μετανιώσω και να θέλω κι άλλο (Δεν παίζει, αλλά οκ ποτέ δεν ξερεις) μετα μου ελεγε και διαφορες ιστορίες και με έπεισε να μην το κάνω.

Θες μια ιστορία που άκουσα πρόσφατα; Γνωστή στα 40 πάει για το 6ο παιδάκι μετά από απολίνωση.... Κι όμως ούτε αυτή η μέθοδος είναι 100% αξιόπιστη αν έχεις το Θεό σου!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αννούλαααα είπε:

Ενδοκρινολογο  εχω παλι καλά να μην ψάχνω...Έχω θυροειδη...Αυτό που.λες με το μηχανάκι το έχω δοκιμάσει...Όταν πάω να δώσω αιμα για τις εξετάσεις του μηνα κ δεν είχε μεγάλη...καμμία φορά ήταν ίδιο το αποτέλεσμα...καμμία φορά λιγο πιο πάνω ή πιο κάτω...πφφφ ειμαι να σκάσω ειλικρινά...Είμαι κ αγχώδεις γενικά...Έχω κ τον φόβο... πωπω είναι κ τρεις.μηνες... εν το μεταξύ... Έχω κ ελκώδη κολίτιδα...Κ ότι κάνει να τρωω για την κολίτιδα  απαγορεύεται  για το ζαχαρο κ το αντίθετο... οπότε τι θα κάνω...;;; 

Πρόβλημα αυτό, αλλά μπορεί να βγει καλή η καμπύλη σου και να μην κάνεις διατροφή για ζάχαρο. Οπότε μην αγχώνεσαι από τώρα.

Εγώ εδώ και 1 μήνα κάνω κάθε μέρα μετρήσεις. Είμαι και περίεργη στο φαγητό και τρώω όλο τα ίδια και τα ίδια που δε με ανεβάζουν στις μετρήσεις. Και εννοείται αφού έχεις ενδοκρινολόγο θα σε κατευθύνει αυτός για το τι να κάνεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Συγγνωμη κοριτσια έχετε δικιο για την καθυστέρηση. Αλλα απο το πρωι ημουν εκτος σπιτιού , έτρεχα με ΚΤΕΟ του αυτοκινήτου και διάφορα άλλα και τώρα που έκατσα , σας έγραψα...

Πήρα επιτέλους και μερικά ρουχαλάκια της μπέμπας. Δυστυχώς τα άλλα που έχω από την κόρη μου είναι τελείως διαφορετική η εποχή που είναι γεννημένα τα παιδιά οπότε, πρέπει να πάρω από την αρχή ρούχα για την μπέμπα. Και μαζί με το καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου(αυτό που είχα στην κόρη μου, μου το έκλεψαν μαζί με το αμαξάκι μου)  πολλά έξοδα... 

 

Με το καλό να φορεθούν τα ρουχαλάκια αγάπη μου βάλε μπουγάδα σιδερωσε τα και ετοίμασε σιγα σιγά την βαλίτσα σου ❤️ 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καθορίσαμε τη γέννα. 19 Σεπτεμβρίου γεννάμε!!

Ο γιατρός μου είπε να μη ξανά παω έως τότε!!!!!!!! Γουατ!!!!!! Εγώ θα ξανά παω και δε παει να δει αν έρχομαι χαχαχα.... Αυτά από μένα...

Αγάπη μου πως είχα την εντύπωση ότι θα γεννήσεις φυσιολογικά; το πρώτο νινι είχες επιπλοκές το γέννησες φυσιολογικά ομως η θυμάμαι λάθος; αχ πόσο τέλεια κοντεύεις τοοοσο πολύ κ εμείς προγραμματισαμε για τις 26 ακριβώς μια εβδομάδα μετά από εσας❤️❤️❤️

Κοριτσιαααα μαζεύτητε καλέ να σας πωωωω έφτιαξα τη βαλίτσα σήμερα!!! Ένα δύο πράγματα έμειναν να βάλω μέσα κ τέλος!!! ❤️

Επίσης πήγα γιατρό 2400 η μικρή κ ο τράχηλος 4 εκ. Πόσο θα έπρεπε να είναι ξέρουμε; ξέχασα να ρωτησω(για τον τραχηλο εννοώ αλλά μ είπε πως όλα είναι μια χαρά! 

  • Μου αρέσει 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλομελετα και έρχεται να σου σπάσουν τα νερά και όντως να τρέχετε πανικόβλητοι χαχαχαχαχα

Έχεις μηχανάκι ενώ τόσο καιρό το ζάχαρο ήταν μια χαρά; Πώς έγινε αυτό; Συνήθως δίνουν μηχανάκι όταν βλέπουν ότι το ζάχαρο νηστείας είναι παθολογικο και συστήνουν καμπύλη νωρίτερα όπως κάναμε σχεδόν όλες όσες είχαμε νηστείας περίεργο.

Πόσο έχεις που δεν πέφτει πλέον; 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις τη καμπύλη σου κι έπειτα ότι δείξει να απευθυνθείς στον ενδοκρινολόγο σου για διατροφή και ότι άλλο σου πει. Εμείς με αυτό το τρόπο καταφέραμε και το ρυθμισαμε όσο το ρυθμισαμε γιατί κάνουμε και ατασθαλίες.... Οι συμβουλές του γιατρού και η διατροφή είτε η ινσουλίνη αν κρίνεται αναγκαία είναι οι μόνοι τρόποι για να το ρυθμίσεις.

Καλη επιτυχία!! :)

Θες μια ιστορία που άκουσα πρόσφατα; Γνωστή στα 40 πάει για το 6ο παιδάκι μετά από απολίνωση.... Κι όμως ούτε αυτή η μέθοδος είναι 100% αξιόπιστη αν έχεις το Θεό σου!!!!!!!

Το είχα απο πέρσι που ήμουν παλι εγκυος κ επειδή ήμουν στο όριο...το είχα πάρει μονη μου να το παρακολουθω...τωρα φαντασου ειμαι τρεις ωρες μετα φαγητου κ ειναι 139... δεν εχω αλλη επιλογη...θα το μετρήσω κ το πρωί να δω..Κ θα δούμε από βδομάδα...σε ευχαριστώ πολύ.κοριτσι μου...

Just now, Nikoleta... είπε:

Πρόβλημα αυτό, αλλά μπορεί να βγει καλή η καμπύλη σου και να μην κάνεις διατροφή για ζάχαρο. Οπότε μην αγχώνεσαι από τώρα.

Εγώ εδώ και 1 μήνα κάνω κάθε μέρα μετρήσεις. Είμαι και περίεργη στο φαγητό και τρώω όλο τα ί.δια και τα ίδια που δε με ανεβάζουν στις μετρήσεις. Και εννοείται αφού έχεις ενδοκρινολόγο θα σε κατευθύνει αυτός για το τι να κάνεις.

Δευτέρα θα την κάνω θα σας στειλω να σας πω τα αποτελέσματά.... πόσες μέρες μετά βγαινουν;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λοιπόν θέλω βοήθεια για όσες έχουν γεννήσει και ίσως ξέρουν κάτι. Από προχθές με έπιασαν κάτι περίεργοι πόνοι. Έφαγα ξάπλωσα και ξαφνικά άρχισα να πονάω χαμηλά. Άλλαξα πλευρό μου πέρασε. Μετά αρχίζω και νιωθω πολύ βαριά την κοιλιά μου σε σημείο η κάθε κλωτσιά της μικρής να με πονάει και γενικά νιώθω λες και ποναω στην κοιλιά αλλά αντέχεται. Σήμερα πάλι τα ίδια σκληρή η κοιλιά μου οι κλωτσιές να πονάνε και ειδικά όταν πιάνω την κοιλιά μου νιώθω έναν πόνο. Και λέω εγώ τώρα. Λες από την εγχείρηση το σώμα μου να τρανταχτηκε και να γεννήσω πριν την ώρα μου; συν ότι μου βγαίνουν άσπρα παχύ ρευστά υγρά. Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω όλο αυτο


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λοιπόν θέλω βοήθεια για όσες έχουν γεννήσει και ίσως ξέρουν κάτι. Από προχθές με έπιασαν κάτι περίεργοι πόνοι. Έφαγα ξάπλωσα και ξαφνικά άρχισα να πονάω χαμηλά. Άλλαξα πλευρό μου πέρασε. Μετά αρχίζω και νιωθω πολύ βαριά την κοιλιά μου σε σημείο η κάθε κλωτσιά της μικρής να με πονάει και γενικά νιώθω λες και ποναω στην κοιλιά αλλά αντέχεται. Σήμερα πάλι τα ίδια σκληρή η κοιλιά μου οι κλωτσιές να πονάνε και ειδικά όταν πιάνω την κοιλιά μου νιώθω έναν πόνο. Και λέω εγώ τώρα. Λες από την εγχείρηση το σώμα μου να τρανταχτηκε και να γεννήσω πριν την ώρα μου; συν ότι μου βγαίνουν άσπρα παχύ ρευστά υγρά. Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω όλο αυτο

Για τα υπολοιπα θα σου πει οποια ξέρει, αλλα κ εγω εχω ασπρα παχυρευστα υγρα... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...