Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Αννούλαααα είπε:

Το είχα απο πέρσι που ήμουν παλι εγκυος κ επειδή ήμουν στο όριο...το είχα πάρει μονη μου να το παρακολουθω...τωρα φαντασου ειμαι τρεις ωρες μετα φαγητου κ ειναι 139... δεν εχω αλλη επιλογη...θα το μετρήσω κ το πρωί να δω..Κ θα δούμε από βδομάδα...σε ευχαριστώ πολύ.κοριτσι μου...

Δευτέρα θα την κάνω θα σας στειλω να σας πω τα αποτελέσματά.... πόσες μέρες μετά βγαινουν;;;

Αφού είναι τόσο υψηλό πρέπει να απευθυνθείς άμεσα σε ενδοκρινολόγο. Δηλαδή μετά το φαγητό πόσο είναι; 200; είναι πολύ υψηλό για 3 ώρες.... Εκτός αν στο κάνει μια στο τόσο επειδή έφαγες πολύ.... Την ίδια μέρα βγαίνουν τα αποτελέσματα...

  • Λυπημένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

14 ώρες πρίν, travelM είπε:

Και εγώ μετράω 2 φορές την ημέρα... αλλά εγώ  έχω υψηλή πίεση πολλές φορές φτάνει γύρω στο 15... Θέλει προσοχή γιατί υπάρχει κίνδυνος για πρόωρη γέννα. Τα συμπτώματα είναι υψηλή πίεση, πονοκεφάλους και πολλές φορές αίμα από την μύτη... Εσύ τι βδομάδα είσαι; Πότε με το καλό είναι η πητ σου;

Είναι φυσιολογικό στον μήνα που είμαστε οι ακανόνιστες συσπάσεις... μακάρι να είναι όλα καλά... περιμένουμε νέα σου!

Εγω ειμαι 33 εβδομαδων εχω πητ 18/10 αλλα θα κανω κ.τ.....γενικα το εχω συζητηση πολυ με τον καρδιολογο ειναι κατι που τον καταλαβαίνουν σχεδον αμέσως αλλα και το αντιμετωπίζουν...εμενα μου εχει κοψει το αλατι τελειως....μαχαιρι....αλλα εγω εχω και θεμα...

  • Μου αρέσει 1

fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λοιπόν θέλω βοήθεια για όσες έχουν γεννήσει και ίσως ξέρουν κάτι. Από προχθές με έπιασαν κάτι περίεργοι πόνοι. Έφαγα ξάπλωσα και ξαφνικά άρχισα να πονάω χαμηλά. Άλλαξα πλευρό μου πέρασε. Μετά αρχίζω και νιωθω πολύ βαριά την κοιλιά μου σε σημείο η κάθε κλωτσιά της μικρής να με πονάει και γενικά νιώθω λες και ποναω στην κοιλιά αλλά αντέχεται. Σήμερα πάλι τα ίδια σκληρή η κοιλιά μου οι κλωτσιές να πονάνε και ειδικά όταν πιάνω την κοιλιά μου νιώθω έναν πόνο. Και λέω εγώ τώρα. Λες από την εγχείρηση το σώμα μου να τρανταχτηκε και να γεννήσω πριν την ώρα μου; συν ότι μου βγαίνουν άσπρα παχύ ρευστά υγρά. Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω όλο αυτο

Είναι νορμάλ όλο αυτό. Πλέον η κάθε κλωτσιά μπορεί να κάνει και σύσπαση... Αν δεις το οτιδήποτε άλλο σε βλέννα, πόνους συχνούς και όχι ακανόνιστους κλπ τηλ γιατρό.....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αφού είναι τόσο υψηλό πρέπει να απευθυνθείς άμεσα σε ενδοκρινολόγο. Δηλαδή μετά το φαγητό πόσο είναι; 200; είναι πολύ υψηλό για 3 ώρες.... Εκτός αν στο κάνει μια στο τόσο επειδή έφαγες πολύ.... Την ίδια μέρα βγαίνουν τα αποτελέσματα...

Μια ώρα μετά φαγητού ήταν 145...Μετά από δύο βρες ήταν 145 πάλι κ στις τρεις 139...τι λες;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αννούλαααα είπε:

Το είχα απο πέρσι που ήμουν παλι εγκυος κ επειδή ήμουν στο όριο...το είχα πάρει μονη μου να το παρακολουθω...τωρα φαντασου ειμαι τρεις ωρες μετα φαγητου κ ειναι 139... δεν εχω αλλη επιλογη...θα το μετρήσω κ το πρωί να δω..Κ θα δούμε από βδομάδα...σε ευχαριστώ πολύ.κοριτσι μου...

Δευτέρα θα την κάνω θα σας στειλω να σας πω τα αποτελέσματά.... πόσες μέρες μετά βγαινουν;;;

Τι είχες φάει και ανέβηκε τόσο; Κι εμένα που και που ανεβαίνει αρκετά. Ειδικά με το πρωινό γεύμα.

Ανάλογα που θα κάνεις την εξέταση. Εγώ την έκανα στο μαιευτήριο και έκανε 2 μέρες να βγει. Ναι να μας στείλεις να μας πεις αν ήταν καλή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Μια ώρα μετά φαγητού ήταν 145...Μετά από δύο βρες ήταν 145 πάλι κ στις τρεις 139...τι λες;;;

Το μηχανάκι σου είναι αξιόπιστο; Σε τρεις ώρες να μη πέσει σχεδόν καθόλου είναι απίθανο.... Το 145 με το 139 ουσιαστικά δεν έχουν διαφορά...

  • Μπερδεμένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λοιπόν θέλω βοήθεια για όσες έχουν γεννήσει και ίσως ξέρουν κάτι. Από προχθές με έπιασαν κάτι περίεργοι πόνοι. Έφαγα ξάπλωσα και ξαφνικά άρχισα να πονάω χαμηλά. Άλλαξα πλευρό μου πέρασε. Μετά αρχίζω και νιωθω πολύ βαριά την κοιλιά μου σε σημείο η κάθε κλωτσιά της μικρής να με πονάει και γενικά νιώθω λες και ποναω στην κοιλιά αλλά αντέχεται. Σήμερα πάλι τα ίδια σκληρή η κοιλιά μου οι κλωτσιές να πονάνε και ειδικά όταν πιάνω την κοιλιά μου νιώθω έναν πόνο. Και λέω εγώ τώρα. Λες από την εγχείρηση το σώμα μου να τρανταχτηκε και να γεννήσω πριν την ώρα μου; συν ότι μου βγαίνουν άσπρα παχύ ρευστά υγρά. Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω όλο αυτο

Βρε αγάπη κ εγώ έχω πολλαααα άσπρα παχύ ρευστά υγρά... Επίσης πονάω πολύ την κοιλιά μου χαμηλά εδώ κ καιρό ειδικά όταν είμαι όρθια! 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Βρε αγάπη κ εγώ έχω πολλαααα άσπρα παχύ ρευστά υγρά... Επίσης πονάω πολύ την κοιλιά μου χαμηλά εδώ κ καιρό ειδικά όταν είμαι όρθια! 

Μην με παρεξηγείτε μετά την εγχείρηση όλα με τρομάζουν 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1820 γρ. ο μπεμπουλης σημερα!Ολα μια χαρουλα, εχει παρει ηδη θεση ο βιαστικος, μονο που ειναι λιγο πιο κατω απο το αναμενομενο και σχετικα στριμωγμενος χαμηλα οποτε μου ειπε να ειμαι εξτρα προσεκτικη το επομενο διαστημα για να μην εχουμε καμια εκπληξη! Δευτερα και Τριτη θα κανω βεβαια τις κορτιζονες μου για παν ενδεχομενο αλλα ευελπιστουμε οτι θα φτασουμε στις 36 εβδομαδες...

Κι εγω εχω πονακια χαμηλα και μια αισθηση σαν βαρος αλλα μου ειπε οτι ειναι λογικο να νιωθω πιεση λογω της θεσης του μωρου. Υγρα επισης εχω κι εγω ολων των ειδων...διαφανα, λευκα, ρευστα, λιγο πιο πηχτα, ο,τι να 'ναι γενικοτερα!! @elpida20 μηπως εσενα οι πονοι ειναι κι απο το χειρουργειο...οσο να πεις εχει και μια τομη η κοιλια σου που φανταζομαι οτι θρεφει ακομα και η κινησεις της μπεμπας μου φαινεται λογικο να σου προκαλουν ενοχλησεις. Εννοειται βεβαια οτι θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerinaki 86 είπε:

1820 γρ. ο μπεμπουλης σημερα!Ολα μια χαρουλα, εχει παρει ηδη θεση ο βιαστικος, μονο που ειναι λιγο πιο κατω απο το αναμενομενο και σχετικα στριμωγμενος χαμηλα οποτε μου ειπε να ειμαι εξτρα προσεκτικη το επομενο διαστημα για να μην εχουμε καμια εκπληξη! Δευτερα και Τριτη θα κανω βεβαια τις κορτιζονες μου για παν ενδεχομενο αλλα ευελπιστουμε οτι θα φτασουμε στις 36 εβδομαδες...

Κι εγω εχω πονακια χαμηλα και μια αισθηση σαν βαρος αλλα μου ειπε οτι ειναι λογικο να νιωθω πιεση λογω της θεσης του μωρου. Υγρα επισης εχω κι εγω ολων των ειδων...διαφανα, λευκα, ρευστα, λιγο πιο πηχτα, ο,τι να 'ναι γενικοτερα!! @elpida20 μηπως εσενα οι πονοι ειναι κι απο το χειρουργειο...οσο να πεις εχει και μια τομη η κοιλια σου που φανταζομαι οτι θρεφει ακομα και η κινησεις της μπεμπας μου φαινεται λογικο να σου προκαλουν ενοχλησεις. Εννοειται βεβαια οτι θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!

Κορίτσι μου ευχαριστώ για την απάντηση σου. Όλα παίζουν ρόλο απλά μου έχει μείνει στο κεφάλι η ιδέα ότι θα γεννήσω πρόωρα γιατί ήμουν ένα βήμα πριν την γέννα στο νοσοκομείο και είμαι σαν βρεγμένη γάτα. Όλα καλαααα


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστώ για την απάντηση σου. Όλα παίζουν ρόλο απλά μου έχει μείνει στο κεφάλι η ιδέα ότι θα γεννήσω πρόωρα γιατί ήμουν ένα βήμα πριν την γέννα στο νοσοκομείο και είμαι σαν βρεγμένη γάτα. Όλα καλαααα

Ναι βρε κοριτσακι μου!!!Ειναι απολυτως λογικο...δεν ηταν και λιγο ολο αυτο που περασες!!!Ετσι ομως..ΟΛΑ ΚΑΛΑ, αυτο να σκεφτεσαι!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Τι είχες φάει και ανέβηκε τόσο; Κι εμένα που και που ανεβαίνει αρκετά. Ειδικά με το πρωινό γεύμα.

Ανάλογα που θα κάνεις την εξέταση. Εγώ την έκανα στο μαιευτήριο και έκανε 2 μέρες να βγει. Ναι να μας στείλεις να μας πεις αν ήταν καλή.

Μετά από 4 με 4μιση ώρες που ξανα μέτρησα ήταν 82... Πριν το φαγητό κανένα δίωρο  ειχα φάει έναν λουκουμά με μερέντα λες να ήταν αυτο;;; Αλλά είχε περάσει δύο ώρες που εφαγα κ μετα άφησα κ άλλη μια ώρα... Δεν πέφτει εύκολα...;;;

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το μηχανάκι σου είναι αξιόπιστο; Σε τρεις ώρες να μη πέσει σχεδόν καθόλου είναι απίθανο.... Το 145 με το 139 ουσιαστικά δεν έχουν διαφορά...

Ξέρω εγω;;; ακριβα το ειχα πάρει πάντως... Μετά στις 4 με 4μιση ώρες μετά το φαγητό δηλ. Έπεσε στο 82... έτοιμη να εισάγω ημουν...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Μετά από 4 με 4μιση ώρες που ξανα μέτρησα ήταν 82... Πριν το φαγητό κανένα δίωρο  ειχα φάει έναν λουκουμά με μερέντα λες να ήταν αυτο;;; Αλλά είχε περάσει δύο ώρες που εφαγα κ μετα άφησα κ άλλη μια ώρα... Δεν πέφτει εύκολα...;;;

Ξέρω εγω;;; ακριβα το ειχα πάρει πάντως... Μετά στις 4 με 4μιση ώρες μετά το φαγητό δηλ. Έπεσε στο 82... έτοιμη να εισάγω ημουν...

Εεε άμα κοπέλα μου τρως λουκουμάδες ενώ έχεις τόσο ζάχαρο πως να πέσει; κόλλησε υψηλά γιατί μια λουκουμάς μια φαγητό εκεί που πήγε να πέσει ξανά ανέβηκε 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, πόσο μου λειψατεεεε!!! Διαβάζω τα νέα σας καθημερινά αλλά από τα τρεχάματα και την κούραση δεν πρόλαβα να σας γράψω!!! 

Σε αλλά νέα, την προηγούμενη βδομάδα που είχα γιατρό η μπέμπα μας ήταν 2.400, έχει και το κεφαλάκι κάτω και γενικά στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερη, οπότε είπε ο γιατρός Ότι δε θα είναι έκπληξη αν έρθει 1-2 βδομάδες νωρίτερα! Προχτές είχα nst, η μπέμπα πολυ δραστήρια, χωρίς συσπάσεις. Ο τράχηλος είναι 4cm και μου είπαν δεν έχει μειωθεί καθόλου ακόμα. Τώρα έχω ξανά την Τετάρτη nst και υπέρηχο, και Πέμπτη ξεκινάω μαθήματα ανωδυνου & θηλασμού!  Επίσης έπλυνα και σιδερωσα όλα τα πράγματα της μπέμπας, ήρθαν και τα έπιπλα, και το επόμενο βήμα είναι η βαλίτσα.

Περνάμε θέρμανση στο σπίτι και είμαστε σε ένα πανικό, γι'αυτό χάθηκα τόσες μέρες. Ελπίζω το μαρτύριο να τελειώσει σύντομα! Μου λείψατε όλες και χαίρομαι που είστε όλες καλά. 

@Farmakotriftena είσαι καλύτερα κορίτσι από θέμα συσπασεων;

@Mamacita Alina μάλλον θα κάνεις την αρχή στην ομάδα μας. Ελπίζω να είσαι γουρλου χαχαχα

@elpida20 Λογικό κορίτσι μου να αγχώνεσαι! Μπορεί όντως οι πόνοι να είναι απο την επέμβαση. Όλα όμως θα πάνε καλά, φτάνουμε στο τέλος! Πάντως ότι και να σε πιάνει να το λες στο γιατρό σου!

  • Μου αρέσει 4

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...