Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου, πόσο μου λειψατεεεε!!! Διαβάζω τα νέα σας καθημερινά αλλά από τα τρεχάματα και την κούραση δεν πρόλαβα να σας γράψω!!! 

Σε αλλά νέα, την προηγούμενη βδομάδα που είχα γιατρό η μπέμπα μας ήταν 2.400, έχει και το κεφαλάκι κάτω και γενικά στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερη, οπότε είπε ο γιατρός Ότι δε θα είναι έκπληξη αν έρθει 1-2 βδομάδες νωρίτερα! Προχτές είχα nst, η μπέμπα πολυ δραστήρια, χωρίς συσπάσεις. Ο τράχηλος είναι 4cm και μου είπαν δεν έχει μειωθεί καθόλου ακόμα. Τώρα έχω ξανά την Τετάρτη nst και υπέρηχο, και Πέμπτη ξεκινάω μαθήματα ανωδυνου & θηλασμού!  Επίσης έπλυνα και σιδερωσα όλα τα πράγματα της μπέμπας, ήρθαν και τα έπιπλα, και το επόμενο βήμα είναι η βαλίτσα.

Περνάμε θέρμανση στο σπίτι και είμαστε σε ένα πανικό, γι'αυτό χάθηκα τόσες μέρες. Ελπίζω το μαρτύριο να τελειώσει σύντομα! Μου λείψατε όλες και χαίρομαι που είστε όλες καλά. 

@Farmakotriftena είσαι καλύτερα κορίτσι από θέμα συσπασεων;

@Mamacita Alina μάλλον θα κάνεις την αρχή στην ομάδα μας. Ελπίζω να είσαι γουρλου χαχαχα

@elpida20 Λογικό κορίτσι μου να αγχώνεσαι! Μπορεί όντως οι πόνοι να είναι απο την επέμβαση. Όλα όμως θα πάνε καλά, φτάνουμε στο τέλος! Πάντως ότι και να σε πιάνει να το λες στο γιατρό σου!

Καλώς ήρθες πίσω. Εγώ πάλι έχω το προαίσθημα ότι κάποια θα τη πιάσουν οι πόνοι και θα με προλάβει. Δε ξέρω γιατί. Και μάλιστα θα γράψει απ' το πουθενά γέννησα κορίτσια χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλώς ήρθες πίσω. Εγώ πάλι έχω το προαίσθημα ότι κάποια θα τη πιάσουν οι πόνοι και θα με προλάβει. Δε ξέρω γιατί. Και μάλιστα θα γράψει απ' το πουθενά γέννησα κορίτσια χαχαχαχαχα

Λες;;;;; Αχ έφτασε η ώρα μας !!!! Απίστευτο!!! Αρχίζει με πιάνει ένα άγχος όσο περνάει ο καιρός, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία κορίτσια μου.ευχομαι να γεννήσω σε καμία.20αρια μέρες κ γω γτ δεν την παλεύω καστανο.εγω έχω φιλινγκ ότι θα με πάει κοντά στις 20 Σεπτεμβρίου σας είπα.

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτό το άγχος θα μας φαειιιι.... Κι εγώ απ' τη στιγμή που κλείσαμε έχω φαγωθεί απ' το άγχος σαν να μου είπε γέννας αύριο

Απόλαυσε τις τελευταίες μέρες με την κοιλιά σου.(αν απολαμβάνεις,εγώ όχι)ααχαχαχαχ .

Κοιμήσου οοοοοοσο μπορείς κ γενικά πέρνα καλά οοσο μπορείς


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Απόλαυσε τις τελευταίες μέρες με την κοιλιά σου.(αν απολαμβάνεις,εγώ όχι)ααχαχαχαχ .

Κοιμήσου οοοοοοσο μπορείς κ γενικά πέρνα καλά οοσο μπορείς

Εμ έχω ήδη παιδί ας μη ξεχνιόμαστε. Τα κοιμήσου περνα καλά κλπ ας τα ακολουθήσουν οι πρωτότοκες που δε θα τα ξανά δουν όπως εγώ.... Στη πρώτη εγκυμοσύνη με είχε βαρεθεί ο καναπές τώρα έχω μόνο μερικές ώρες για εμένα και αυτές συνήθως είναι βραδυνές....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elpida20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λοιπόν θέλω βοήθεια για όσες έχουν γεννήσει και ίσως ξέρουν κάτι. Από προχθές με έπιασαν κάτι περίεργοι πόνοι. Έφαγα ξάπλωσα και ξαφνικά άρχισα να πονάω χαμηλά. Άλλαξα πλευρό μου πέρασε. Μετά αρχίζω και νιωθω πολύ βαριά την κοιλιά μου σε σημείο η κάθε κλωτσιά της μικρής να με πονάει και γενικά νιώθω λες και ποναω στην κοιλιά αλλά αντέχεται. Σήμερα πάλι τα ίδια σκληρή η κοιλιά μου οι κλωτσιές να πονάνε και ειδικά όταν πιάνω την κοιλιά μου νιώθω έναν πόνο. Και λέω εγώ τώρα. Λες από την εγχείρηση το σώμα μου να τρανταχτηκε και να γεννήσω πριν την ώρα μου; συν ότι μου βγαίνουν άσπρα παχύ ρευστά υγρά. Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω όλο αυτο

Εγω θα σου ελεγα να παρεις τον γιατρο σου, αν και οταν ειναι η ωρα σου να γεννησεις απλα θα το καταλαβεις...δεν ειναι απλα πονακια οι πονοι τις γεννας κι επισης θα κανεις τακτικες συσπασεις. Δεν εχεις παρα να αρχισεις να χρονομετρας...

Just now, katerinaki 86 είπε:

1820 γρ. ο μπεμπουλης σημερα!Ολα μια χαρουλα, εχει παρει ηδη θεση ο βιαστικος, μονο που ειναι λιγο πιο κατω απο το αναμενομενο και σχετικα στριμωγμενος χαμηλα οποτε μου ειπε να ειμαι εξτρα προσεκτικη το επομενο διαστημα για να μην εχουμε καμια εκπληξη! Δευτερα και Τριτη θα κανω βεβαια τις κορτιζονες μου για παν ενδεχομενο αλλα ευελπιστουμε οτι θα φτασουμε στις 36 εβδομαδες...

Κι εγω εχω πονακια χαμηλα και μια αισθηση σαν βαρος αλλα μου ειπε οτι ειναι λογικο να νιωθω πιεση λογω της θεσης του μωρου. Υγρα επισης εχω κι εγω ολων των ειδων...διαφανα, λευκα, ρευστα, λιγο πιο πηχτα, ο,τι να 'ναι γενικοτερα!! @elpida20 μηπως εσενα οι πονοι ειναι κι απο το χειρουργειο...οσο να πεις εχει και μια τομη η κοιλια σου που φανταζομαι οτι θρεφει ακομα και η κινησεις της μπεμπας μου φαινεται λογικο να σου προκαλουν ενοχλησεις. Εννοειται βεβαια οτι θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!

Τι νωρις? Συνηθως στον 7ο γυρνανε...αν δεν ειχε γυρισει μεχρι τωρα μετα κλαφτα...μεγαλωνουν και δυσκολευονται να γυρίσουν...μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμ έχω ήδη παιδί ας μη ξεχνιόμαστε. Τα κοιμήσου περνα καλά κλπ ας τα ακολουθήσουν οι πρωτότοκες που δε θα τα ξανά δουν όπως εγώ.... Στη πρώτη εγκυμοσύνη με είχε βαρεθεί ο καναπές τώρα έχω μόνο μερικές ώρες για εμένα και αυτές συνήθως είναι βραδυνές....

Ξέρω μανιτσα μου.το ίδιο κ γω.μονο που ούτε στην πρώτη κοιμόμουν γτ δε βολευομουν με τπτ

 

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Λοιπόν θέλω βοήθεια για όσες έχουν γεννήσει και ίσως ξέρουν κάτι. Από προχθές με έπιασαν κάτι περίεργοι πόνοι. Έφαγα ξάπλωσα και ξαφνικά άρχισα να πονάω χαμηλά. Άλλαξα πλευρό μου πέρασε. Μετά αρχίζω και νιωθω πολύ βαριά την κοιλιά μου σε σημείο η κάθε κλωτσιά της μικρής να με πονάει και γενικά νιώθω λες και ποναω στην κοιλιά αλλά αντέχεται. Σήμερα πάλι τα ίδια σκληρή η κοιλιά μου οι κλωτσιές να πονάνε και ειδικά όταν πιάνω την κοιλιά μου νιώθω έναν πόνο. Και λέω εγώ τώρα. Λες από την εγχείρηση το σώμα μου να τρανταχτηκε και να γεννήσω πριν την ώρα μου; συν ότι μου βγαίνουν άσπρα παχύ ρευστά υγρά. Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω όλο αυτο

Μικρή μου τσαουσα ,θα τους καταλαβεις τους πόνους της γέννας να είσαι 1000% σίγουρη.παρ όλα αυτά ενημέρωσε το γιατρό σου μιας κ είσαι κ φρεσκοχειρουργημενη να δεις τι θα σου πει.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Μετά από 4 με 4μιση ώρες που ξανα μέτρησα ήταν 82... Πριν το φαγητό κανένα δίωρο  ειχα φάει έναν λουκουμά με μερέντα λες να ήταν αυτο;;; Αλλά είχε περάσει δύο ώρες που εφαγα κ μετα άφησα κ άλλη μια ώρα... Δεν πέφτει εύκολα...;;;

Αχ λιγουρεύομαι τον λουκουμά με την μερέντα τώρα...

Ο λουκουμάς σίγουρα θα σε ανέβασε με την μερέντα. Εγώ χθες έφαγα ένα πολύ μικρό κομματάκι φανουρόπιτα και πήγε μετά από 1 ώρα η μέτρηση στο 154... Δεν ξέρω πόση ώρα έκανε για να πέσει, αλλά άργησα να φάω.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Αχ λιγουρεύομαι τον λουκουμά με την μερέντα τώρα...

Ο λουκουμάς σίγουρα θα σε ανέβασε με την μερέντα. Εγώ χθες έφαγα ένα πολύ μικρό κομματάκι φανουρόπιτα και πήγε μετά από 1 ώρα η μέτρηση στο 154... Δεν ξέρω πόση ώρα έκανε για να πέσει, αλλά άργησα να φάω.

Λες εεεε;;; Καλημέρα κιολας  κορίτσια μου...Ότι ξύπνησα θα δω σε λίγο ποσο ειναι νηστείας... προχθές εφαγα κ εγώ 2 κομμάτια φανουροπιτα μικρά ομως εεεε;;;Πρέπει να  μαζευτω μου φαίνεται...Είμαι αξία της.μοιρας μου...το κυνηγάω από μόνη μου...Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν δεν.μου πέφτει εύκολα οπως χθες ...Τότε την δευτερα στην καμπύλη σίγουρα θα βγω θετική...Αμα δεν μου πέφτει με τόσο γλυκόζη....πφφφφ


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αννούλαααα είπε:

Λες εεεε;;; Καλημέρα κιολας  κορίτσια μου...Ότι ξύπνησα θα δω σε λίγο ποσο ειναι νηστείας... προχθές εφαγα κ εγώ 2 κομμάτια φανουροπιτα μικρά ομως εεεε;;;Πρέπει να  μαζευτω μου φαίνεται...Είμαι αξία της.μοιρας μου...το κυνηγάω από μόνη μου...Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν δεν.μου πέφτει εύκολα οπως χθες ...Τότε την δευτερα στην καμπύλη σίγουρα θα βγω θετική...Αμα δεν μου πέφτει με τόσο γλυκόζη....πφφφφ

Είσαι ήδη θετική απ' τη στιγμή που έχεις τόσο μετα το φαγητό. Δε χρειάζεται να κάνεις καμπύλη για να το καταλάβεις. Τόσο μετά το φαγητό δεν έχω δει καλά καλά εγώ που το παλεύω τόσους μήνες.... Και καμπύλη να μη κάνεις με τέτοια τιμή θες ενδοκρινολόγο και διατροφή....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είσαι ήδη θετική απ' τη στιγμή που έχεις τόσο μετα το φαγητό. Δε χρειάζεται να κάνεις καμπύλη για να το καταλάβεις. Τόσο μετά το φαγητό δεν έχω δει καλά καλά εγώ που το παλεύω τόσους μήνες.... Και καμπύλη να μη κάνεις με τέτοια τιμή θες ενδοκρινολόγο και διατροφή....

Ο γιατρός.μου την θέλει...οπότε Δευτέρα θα την κάνω κ θα πράξουμε αναλόγως... το πρωί τι τρώτε κορίτσια μου κ γενικά με διαβήτη  τι πρέπει να τρωμε;;; αχχχ να σου πω την αληθεια μου έχω ελπίδες...Όχι πολλές Αλλά λέω μήπως...πφφφφφ


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φαλαινιτσες. Ήρθα με νέες απορίες χιχιχιιχ. 1 βδομάδα τώρα έχει κατέβει πολύ χαμηλά η κοιλιά μου και μου το λένε και οι γύρω μου. Δευτέρα μπαίνω στον μήνα μου βέβαια. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο; όταν λέω έχει κατέβει έχει φτάσει στο απροχώρητο. Πέμπτη έχω ξανά γιατρο

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Ο γιατρός.μου την θέλει...οπότε Δευτέρα θα την κάνω κ θα πράξουμε αναλόγως... το πρωί τι τρώτε κορίτσια μου κ γενικά με διαβήτη  τι πρέπει να τρωμε;;; αχχχ να σου πω την αληθεια μου έχω ελπίδες...Όχι πολλές Αλλά λέω μήπως...πφφφφφ

Αννούλα εύχομαι η καμπύλη σου να βγεί μια χαρά!!Η κολλητή μου είχε σάκχαρο κύησης!!Ετρωγε όλα τα προιντα ολικής άλεσης!!Το πρωί έτρωγε ένα κουλουράκι,μετά κατά τις 12 έτρωγε 5 αμύγδαλα και 1 βερίκοκο!!Μεσημεριανό είχε μπιφτέκια,μανέστρα ολικής με κιμά,φακές,φασολάκια!Απόγευμα φρούτα κ γιαούρτι με στέβια!!Και βράδυ τοστ ολικής ή αυγό με σαλάτα!!Μια φορά που έφαγε έξω άτσαλα όμως έφτασε σάκχαρο 166!!Μια στο τόσο έτρωγε παγωτό για διαβητικούς!!Γενικά πρόσεχε και τις ποσότητες δν έτρωγε πολύ!!Ααα κ θυμάμαι μου είχ επει ότι εξαρτάται αν τύχει να φας κάτι μπορεί να μην σε ανεβάσει αλλά κάποια άλλη να την ανεβάσει!!Θα το δεις κ ατσην πορεία!!Θα σε συμβουλέψει κ ο ντοκ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Ο γιατρός.μου την θέλει...οπότε Δευτέρα θα την κάνω κ θα πράξουμε αναλόγως... το πρωί τι τρώτε κορίτσια μου κ γενικά με διαβήτη  τι πρέπει να τρωμε;;; αχχχ να σου πω την αληθεια μου έχω ελπίδες...Όχι πολλές Αλλά λέω μήπως...πφφφφφ

Σαφώς και τη θέλει. Εδώ το μηχανάκι δείχνει ζάχαρο χωρίς την καμπύλη οπότε λες να μη θέλει καμπύλη; Εγώ εννοούσα ότι ήδη δυστυχώς δείχνεις να έχεις ζάχαρο οπότε είναι λιγο κουλό να περιμένεις τα αποτελέσματα της καμπύλης για να το καταλάβεις και ένα παραπάνω να μη βγουν και παθολογικα. Εκτός αν η τιμή που είδες απ' το μηχανάκι σου χθες ήταν μια και μοναδική φορά οπότε εκεί έχει μια λογική...

Αν όμως βλέπεις τέτοιες ακατεβατες τιμές συχνά ή μεγάλες τιμές εεεεμ η καμπύλη να βγει καλή; Δύσκολο δεν είναι; Οπότε κόψε τις φανουρόπιτες και τους λουκουμάδες αν πραγματικά αγχώνεσαι... Γιατί ναι μεν η καμπύλη να είναι καλή αλλά διαβάζω ότι τσακίζεις και τα πάντα.... Διατροφή ανάλογα με τα κιλά σου θα σου δώσει ο γιατρός σου σύντομα αν όντως τη χρειάζεσαι... Αλλά για αρχή μη τρως σαβουρα μέχρι να δεις τη καμπύλη σου. 

Το νηστείας πόσο ήταν;

Just now, marillia είπε:

Αννούλα εύχομαι η καμπύλη σου να βγεί μια χαρά!!Η κολλητή μου είχε σάκχαρο κύησης!!Ετρωγε όλα τα προιντα ολικής άλεσης!!Το πρωί έτρωγε ένα κουλουράκι,μετά κατά τις 12 έτρωγε 5 αμύγδαλα και 1 βερίκοκο!!Μεσημεριανό είχε μπιφτέκια,μανέστρα ολικής με κιμά,φακές,φασολάκια!Απόγευμα φρούτα κ γιαούρτι με στέβια!!Και βράδυ τοστ ολικής ή αυγό με σαλάτα!!Μια φορά που έφαγε έξω άτσαλα όμως έφτασε σάκχαρο 166!!Μια στο τόσο έτρωγε παγωτό για διαβητικούς!!Γενικά πρόσεχε και τις ποσότητες δν έτρωγε πολύ!!Ααα κ θυμάμαι μου είχ επει ότι εξαρτάται αν τύχει να φας κάτι μπορεί να μην σε ανεβάσει αλλά κάποια άλλη να την ανεβάσει!!Θα το δεις κ ατσην πορεία!!Θα σε συμβουλέψει κ ο ντοκ!!

Ωραία όλα αυτά Μαριλιάκι μας αλλά και πιστά να την ακολουθήσει η Άννα ή εγώ ή οποιαδήποτε άλλη ζαχαρενια τη διατροφή της κολλητής σου μπορεί τα μισά να μας ανεβάζουν.... Πχ εμένα τα φρούτα με ανεβάζουν.... Οπότε καλό θα ήταν να της δώσει ο γιατρός της να τσεκαρει τι την ανεβάζει και ανάλογα να προσθέτει ή να αφαιρεί φαγητά....

Ίσως ακουγομαι απόλυτη και αυστηρή αλλά ο διαβήτης κύησης είναι ύπουλος και το να έχεις τέτοιες τιμές ακατεβατες αλλά να τρως και λουκουμα αλλά να θες και τη καμπύλη καλή λίγο μου φαίνεται κουλό... Πρέπει να προσέχουμε.

Εμένα τώρα δεύτερη μέρα το νηστείας είναι στο 92 ενώ το βραδινό μου δε με ανεβάζει οπότε χλωμό να με επηρεάζει αυτό.... Και θα τρέξω στον ενδοκρινολόγο.... Είναι πολύ πολύ ύπουλο πραγμα ο διαβήτης.... Τρως σήμερα κάτι βλέπεις 110 λες τέλεια το τρώει αύριο 160.... Ασταδιαλαααα...... Και έχω άγχος μη με αρχίσει ινσουλίνη ενώ σε 19 μέρες γενναω :(

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σαφώς και τη θέλει. Εδώ το μηχανάκι δείχνει ζάχαρο χωρίς την καμπύλη οπότε λες να μη θέλει καμπύλη; Εγώ εννοούσα ότι ήδη δυστυχώς δείχνεις να έχεις ζάχαρο οπότε είναι λιγο κουλό να περιμένεις τα αποτελέσματα της καμπύλης για να το καταλάβεις και ένα παραπάνω να μη βγουν και παθολογικα. Εκτός αν η τιμή που είδες απ' το μηχανάκι σου χθες ήταν μια και μοναδική φορά οπότε εκεί έχει μια λογική...

Αν όμως βλέπεις τέτοιες ακατεβατες τιμές συχνά ή μεγάλες τιμές εεεεμ η καμπύλη να βγει καλή; Δύσκολο δεν είναι; Οπότε κόψε τις φανουρόπιτες και τους λουκουμάδες αν πραγματικά αγχώνεσαι... Γιατί ναι μεν η καμπύλη να είναι καλή αλλά διαβάζω ότι τσακίζεις και τα πάντα.... Διατροφή ανάλογα με τα κιλά σου θα σου δώσει ο γιατρός σου σύντομα αν όντως τη χρειάζεσαι... Αλλά για αρχή μη τρως σαβουρα μέχρι να δεις τη καμπύλη σου. 

Το νηστείας πόσο ήταν;

Ωραία όλα αυτά Μαριλιάκι μας αλλά και πιστά να την ακολουθήσει η Άννα ή εγώ ή οποιαδήποτε άλλη ζαχαρενια τη διατροφή της κολλητής σου μπορεί τα μισά να μας ανεβάζουν.... Πχ εμένα τα φρούτα με ανεβάζουν.... Οπότε καλό θα ήταν να της δώσει ο γιατρός της να τσεκαρει τι την ανεβάζει και ανάλογα να προσθέτει ή να αφαιρεί φαγητά....

Ίσως ακουγομαι απόλυτη και αυστηρή αλλά ο διαβήτης κύησης είναι ύπουλος και το να έχεις τέτοιες τιμές ακατεβατες αλλά να τρως και λουκουμα αλλά να θες και τη καμπύλη καλή λίγο μου φαίνεται κουλό... Πρέπει να προσέχουμε.

Εμένα τώρα δεύτερη μέρα το νηστείας είναι στο 92 ενώ το βραδινό μου δε με ανεβάζει οπότε χλωμό να με επηρεάζει αυτό.... Και θα τρέξω στον ενδοκρινολόγο.... Είναι πολύ πολύ ύπουλο πραγμα ο διαβήτης.... Τρως σήμερα κάτι βλέπεις 110 λες τέλεια το τρώς αύριο 160.... Ασταδιαλαααα...... Και έχω άγχος μη με αρχίσει ινσουλίνη ενώ σε 19 μέρες γενναω :(

 

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...