Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Μην με παρεξηγείτε μετά την εγχείρηση όλα με τρομάζουν 

Κάνεις δεν σε παρεξηγείς μικρή μου όλες μας έχουμε άγχος κ απορίες ❤️

10 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

1820 γρ. ο μπεμπουλης σημερα!Ολα μια χαρουλα, εχει παρει ηδη θεση ο βιαστικος, μονο που ειναι λιγο πιο κατω απο το αναμενομενο και σχετικα στριμωγμενος χαμηλα οποτε μου ειπε να ειμαι εξτρα προσεκτικη το επομενο διαστημα για να μην εχουμε καμια εκπληξη! Δευτερα και Τριτη θα κανω βεβαια τις κορτιζονες μου για παν ενδεχομενο αλλα ευελπιστουμε οτι θα φτασουμε στις 36 εβδομαδες...

Κι εγω εχω πονακια χαμηλα και μια αισθηση σαν βαρος αλλα μου ειπε οτι ειναι λογικο να νιωθω πιεση λογω της θεσης του μωρου. Υγρα επισης εχω κι εγω ολων των ειδων...διαφανα, λευκα, ρευστα, λιγο πιο πηχτα, ο,τι να 'ναι γενικοτερα!! @elpida20 μηπως εσενα οι πονοι ειναι κι απο το χειρουργειο...οσο να πεις εχει και μια τομη η κοιλια σου που φανταζομαι οτι θρεφει ακομα και η κινησεις της μπεμπας μου φαινεται λογικο να σου προκαλουν ενοχλησεις. Εννοειται βεβαια οτι θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!

Κατερινάκι μου μια χαρά μπεμπουλης κάνε τις κορτιζόνες σου και με το καλό να τον υποδεχθείς! Όπου να ναι θα τις κάνω κ εγώ 

9 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου, πόσο μου λειψατεεεε!!! Διαβάζω τα νέα σας καθημερινά αλλά από τα τρεχάματα και την κούραση δεν πρόλαβα να σας γράψω!!! 

Σε αλλά νέα, την προηγούμενη βδομάδα που είχα γιατρό η μπέμπα μας ήταν 2.400, έχει και το κεφαλάκι κάτω και γενικά στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερη, οπότε είπε ο γιατρός Ότι δε θα είναι έκπληξη αν έρθει 1-2 βδομάδες νωρίτερα! Προχτές είχα nst, η μπέμπα πολυ δραστήρια, χωρίς συσπάσεις. Ο τράχηλος είναι 4cm και μου είπαν δεν έχει μειωθεί καθόλου ακόμα. Τώρα έχω ξανά την Τετάρτη nst και υπέρηχο, και Πέμπτη ξεκινάω μαθήματα ανωδυνου & θηλασμού!  Επίσης έπλυνα και σιδερωσα όλα τα πράγματα της μπέμπας, ήρθαν και τα έπιπλα, και το επόμενο βήμα είναι η βαλίτσα.

Περνάμε θέρμανση στο σπίτι και είμαστε σε ένα πανικό, γι'αυτό χάθηκα τόσες μέρες. Ελπίζω το μαρτύριο να τελειώσει σύντομα! Μου λείψατε όλες και χαίρομαι που είστε όλες καλά. 

@Farmakotriftena είσαι καλύτερα κορίτσι από θέμα συσπασεων;

@Mamacita Alina μάλλον θα κάνεις την αρχή στην ομάδα μας. Ελπίζω να είσαι γουρλου χαχαχα

@elpida20 Λογικό κορίτσι μου να αγχώνεσαι! Μπορεί όντως οι πόνοι να είναι απο την επέμβαση. Όλα όμως θα πάνε καλά, φτάνουμε στο τέλος! Πάντως ότι και να σε πιάνει να το λες στο γιατρό σου!

Γογουλι κ μας μας έλειψες να μπαίνεις πιο συχνά καλέ κ μένα 2400 είναι η μπουμπού κ 4 εκ ο τράχηλος χαχαχ 

8 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία κορίτσια μου.ευχομαι να γεννήσω σε καμία.20αρια μέρες κ γω γτ δεν την παλεύω καστανο.εγω έχω φιλινγκ ότι θα με πάει κοντά στις 20 Σεπτεμβρίου σας είπα.

 

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα φαλαινιτσες. Ήρθα με νέες απορίες χιχιχιιχ. 1 βδομάδα τώρα έχει κατέβει πολύ χαμηλά η κοιλιά μου και μου το λένε και οι γύρω μου. Δευτέρα μπαίνω στον μήνα μου βέβαια. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο; όταν λέω έχει κατέβει έχει φτάσει στο απροχώρητο. Πέμπτη έχω ξανά γιατρο

Αφού Δευτέρα μπαίνεις στο μήνα σου οπότε κ αν ερθει μην σε αγχώνει αγάπη μου! 

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα καλημέρα.πηγα ενδοκρινολόγο σήμερα να δει τις μετρήσεις.πολυ καλές λέει.μπραβο σου.

Κ άρχισε η στιχομυθία πάλι με την πείνα.

Πόσα κιλά πήρες; Έχασα 12 της λέω κ έβαλα μισο.μπραβο σου μου λέει.τι μπράβο κυρία μου; Θέλω να φάω καρμπονάρα κ προφιτερόλ σε μπωλαρα λεμεεεεε 

Ελπίδα που να κατέβει η δικιά μου;έχει βολευτει κάτω απτα πλευρά μου..λες να Σάι η πρώτη μαρή;

Σορρυ,Μπήκα στον 9ο;;;;; Είδα το τικερακι

Χτες ήπια μια μπύρα χωρίς αλκοόλ το βράδυ κ σήμερα είχα 94 πρωινό την καταδίκη μου.

Συζήτηση με τη μαια του γιατρού μου.

Τον άντρα σου θα τον έχουμε μαζί;θα σε βοηθήσει ψυχολογικά να είστε μαζί.

Τι εννοείς να τον έχουμε;αν ποναω κανέναν δε θα θέλω μαζί μου.θα βριζω.κ ειδικά αυτόν που μου το προκάλεσε όλο αυτό.

Κ κλαιγαμε απτά γέλια....ααααχ Θεέ μου γελάω τώρα,μετα έρχεται το ζόρι

Μπήκες στο μήνα σου ναιιιιι αχ κ εγώ θέλω να μπωωωωω

Καλά βάση περιόδου θα έχεις μπει πολύ καιρό πριν ε; 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Κάνεις δεν σε παρεξηγείς μικρή μου όλες μας έχουμε άγχος κ απορίες ❤️

Κατερινάκι μου μια χαρά μπεμπουλης κάνε τις κορτιζόνες σου και με το καλό να τον υποδεχθείς! Όπου να ναι θα τις κάνω κ εγώ 

Γογουλι κ μας μας έλειψες να μπαίνεις πιο συχνά καλέ κ μένα 2400 είναι η μπουμπού κ 4 εκ ο τράχηλος χαχαχ 

 

Αφού Δευτέρα μπαίνεις στο μήνα σου οπότε κ αν ερθει μην σε αγχώνει αγάπη μου! 

Μπήκες στο μήνα σου ναιιιιι αχ κ εγώ θέλω να μπωωωωω

Καλά βάση περιόδου θα έχεις μπει πολύ καιρό πριν ε; 

Κοίτα,σήμερα είμαι 36 εβδ ακριβως.

Τελευταία περίοδο είχα 21-12-18.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Άρα βάση περιόδου μπήκες στο μήνα σου από τις 21 Αυγούστου;;;; 

Σώθηκες.αχαχχαχχχ .κάθε 27 αλλαζω μήνα.νομιζω 27 Αυγούστου μπήκα βάση περιόδου.δεν ξέρω.υποθεσεις κάνω


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μπορείς οπότε σουτ.... Μη σε ακούσει το άτιμο.... Εμείς οι "τυχερές" δείξαμε δείγματα νωρίς αλλά έλα που έχω ακούσει περιπτωσεις με νηστείας μια χαρά στις απλές εξετάσεις αλλά καμπύλη να εκτοξεύεται στο 200 στη μία ώρα.... :/

σου εύχομαι μακριά για να απολαύσεις όλες τις λιχουδιές που μπορείς χιχιχι

Εγώ είμαι αυτή η περίπτωση! Είχα 77 νηστείας και τον επόμενο μήνα η καμπύλη στη 1 ώρα ήταν 201....

1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

Λες εεεε;;; Καλημέρα κιολας  κορίτσια μου...Ότι ξύπνησα θα δω σε λίγο ποσο ειναι νηστείας... προχθές εφαγα κ εγώ 2 κομμάτια φανουροπιτα μικρά ομως εεεε;;;Πρέπει να  μαζευτω μου φαίνεται...Είμαι αξία της.μοιρας μου...το κυνηγάω από μόνη μου...Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν δεν.μου πέφτει εύκολα οπως χθες ...Τότε την δευτερα στην καμπύλη σίγουρα θα βγω θετική...Αμα δεν μου πέφτει με τόσο γλυκόζη....πφφφφ

Καλημέρα!

Εγώ χθες είχα νηστείας 91 και χάρηκα που έπεσε και σήμερα είχα 101 :(

Λογικά θα βγεις θετική στην καμπύλη, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Πρέπει λίγο να ψαχτείς μόνη σου για το τι σε ανεβάζει, ούτε ο ενδοκρινολόγος δεν ξέρει να σου πει ακριβώς. Απλά θα σου δώσει διατροφή. Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ να φάω με τίποτα τοστ το πρωί. Έχω δοκιμάσει ολικής, σίκαλης και χωρίς γλουτένη ψωμί. Όλ' αυτά με ανέβαζαν 140 και... Άλλη κοπέλα όμως μπορεί να μην την ανεβάζουν.

Επίσης μπορεί να φάω ένα φαγητό και να μη με ανεβάσει και να φάω πάλι το ίδιο μετά από 3 μέρες και να με ανεβάσει.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , tsilona είπε:

Τη νοιώθεις να εμπεδωθηκε; Κοντά στις 38 δεν εμπεδωνονται καλέ;εκτός κ αν εμπεδωθουν κατά τον τοκετό.

Εμένα κορίτσια είναι μονίμως δεξιά.συνεχεια.ο γιατρός λέει εχει πολιτικές πεποιθήσεις που τώρα.φοβαμαι μήπως η περιτύλιξη δεν την αφήνει να κάνει βόλτες δεξιά αριστερά κ ως συνέπεια αυτού να κατέβει.ουυυφ 

Όχι δε με είπε για ινσουλίνη

Δεν υπάρχει στάνταρ. Ειδικα αν δεν είναι ο πρώτος τοκετός μπορεί να εμπεδωθεί και να με εμπεδωθεί αν θέλει. Είναι κάτω απ' τη β επιπέδου πλέον είναι στη λεκάνη. Αν δεν έχει εμπεδωθεί θα το κάνει σύντομα... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, δεν σας έχω διαβάσει ακόμα. Μου πετάχτηκαν λίγο τα μάτια ωξω με άλλα που διάβασα.

Λοιπόν πήγα χθες στον ντοκ, 34+5 χθες η μπουμπού και μόλις 1900 κορίτσια.... στεναχωρήθηκα λίγο αλλά ο γιατρός μου , μου είπε προχωράμε μέχρι τέλους. Και δε φοβάται για 35 ή 36 βδομάδες. Μάλιστα μου είπε 38η να κάνουμε καισαρική του είπα ότι θέλω να πάρω κάποιες μέρες από την 38η πχ 38+5 αλλά μου είπε πως από τις 36 και μετά θα με κοιτάει κάθε βδομάδα στην 38η θα με δει και μια επιπλέον οπότε βλέπουμε πόσο μας παίρνει.

24/9 ή 25/9 θέλω εγώ. Αν τα καταφέρουμε , μέχρι τότε θα γεννήσω!!!!

  • Μου αρέσει 6

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου, δεν σας έχω διαβάσει ακόμα. Μου πετάχτηκαν λίγο τα μάτια ωξω με άλλα που διάβασα.

Λοιπόν πήγα χθες στον ντοκ, 34+5 χθες η μπουμπού και μόλις 1900 κορίτσια.... στεναχωρήθηκα λίγο αλλά ο γιατρός μου , μου είπε προχωράμε μέχρι τέλους. Και δε φοβάται για 35 ή 36 βδομάδες. Μάλιστα μου είπε 38η να κάνουμε καισαρική του είπα ότι θέλω να πάρω κάποιες μέρες από την 38η πχ 38+5 αλλά μου είπε πως από τις 36 και μετά θα με κοιτάει κάθε βδομάδα στην 38η θα με δει και μια επιπλέον οπότε βλέπουμε πόσο μας παίρνει.

24/9 ή 25/9 θέλω εγώ. Αν τα καταφέρουμε , μέχρι τότε θα γεννήσω!!!!

Αχ παει το προφιτερόλ.

Όλα καλά αφού το είπε ο γιατρός κορίτσι μου!!!!

Αχ κ συ θα με περάσεις να δεις!!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου, δεν σας έχω διαβάσει ακόμα. Μου πετάχτηκαν λίγο τα μάτια ωξω με άλλα που διάβασα.

Λοιπόν πήγα χθες στον ντοκ, 34+5 χθες η μπουμπού και μόλις 1900 κορίτσια.... στεναχωρήθηκα λίγο αλλά ο γιατρός μου , μου είπε προχωράμε μέχρι τέλους. Και δε φοβάται για 35 ή 36 βδομάδες. Μάλιστα μου είπε 38η να κάνουμε καισαρική του είπα ότι θέλω να πάρω κάποιες μέρες από την 38η πχ 38+5 αλλά μου είπε πως από τις 36 και μετά θα με κοιτάει κάθε βδομάδα στην 38η θα με δει και μια επιπλέον οπότε βλέπουμε πόσο μας παίρνει.

24/9 ή 25/9 θέλω εγώ. Αν τα καταφέρουμε , μέχρι τότε θα γεννήσω!!!!

Κ γω κάτι διάβασα ,το ίδιο λέμε μάλλον. @elpida20 relax baby.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Αχ παει το προφιτερόλ.

Όλα καλά αφού το είπε ο γιατρός κορίτσι μου!!!!

Αχ κ συ θα με περάσεις να δεις!!

Κ γω κάτι διάβασα ,το ίδιο λέμε μάλλον. @elpida20 relax baby.

@Farmakotriftena τέλεια το μπεμπέ δλδ και τα νέα καλά!! Τέτοια να βλέπω γιατί ακόμη πίεση έχω είμαι και στην ανάπτυξη ακόμη να χαρείτε μην δω κάτι κατευθείαν να χωθώ αχχχχ μανααα μμμ γιατί με έκανες τόσο τσαουσαααααα

  • Χαχα 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου, δεν σας έχω διαβάσει ακόμα. Μου πετάχτηκαν λίγο τα μάτια ωξω με άλλα που διάβασα.

Λοιπόν πήγα χθες στον ντοκ, 34+5 χθες η μπουμπού και μόλις 1900 κορίτσια.... στεναχωρήθηκα λίγο αλλά ο γιατρός μου , μου είπε προχωράμε μέχρι τέλους. Και δε φοβάται για 35 ή 36 βδομάδες. Μάλιστα μου είπε 38η να κάνουμε καισαρική του είπα ότι θέλω να πάρω κάποιες μέρες από την 38η πχ 38+5 αλλά μου είπε πως από τις 36 και μετά θα με κοιτάει κάθε βδομάδα στην 38η θα με δει και μια επιπλέον οπότε βλέπουμε πόσο μας παίρνει.

24/9 ή 25/9 θέλω εγώ. Αν τα καταφέρουμε , μέχρι τότε θα γεννήσω!!!!

Όταν δε φοβάται ο γιατρός τα υπόλοιπα περισσεύουν.... Όλα θα πάνε καλά.... Θα δεις. Και με το που βγει κόλλα τη στο βυζακι να δεις σε πόσες μέρες θα τη κάνεις ζουμπουρλη.... Άιντε η κοκετα διατροφή από τώρα να γίνει ίδια η θέα η μάνα της προσπαθεί (την έχω δει φβ τυχαία μην απορειτε όσες δε το θυμάστε η κοπέλα είναι μοντέλο και το κρύβει)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida20 είπε:

@Farmakotriftena τέλεια το μπεμπέ δλδ και τα νέα καλά!! Τέτοια να βλέπω γιατί ακόμη πίεση έχω είμαι και στην ανάπτυξη ακόμη να χαρείτε μην δω κάτι κατευθείαν να χωθώ αχχχχ μανααα μμμ γιατί με έκανες τόσο τσαουσαααααα

άμα σε πιάσω εσένα θα σ πω εγώ....Στο είπα κ πριν μην αχολησε δεν αξίζει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

άμα σε πιάσω εσένα θα σ πω εγώ....Στο είπα κ πριν μην αχολησε δεν αξίζει....

Ξέρεις τι δεν ξέρω τι με τσάντισε πιο πολύ. Η βρισιά η το '' προβλημα'' αλλά τελος πάντων όλα γκουνττττ


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Ξέρεις τι δεν ξέρω τι με τσάντισε πιο πολύ. Η βρισιά η το '' προβλημα'' αλλά τελος πάντων όλα γκουνττττ

Τι έχασα κι άλλα επεισόδια βρε κόρες;; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Ξέρεις τι δεν ξέρω τι με τσάντισε πιο πολύ. Η βρισιά η το '' προβλημα'' αλλά τελος πάντων όλα γκουνττττ

κ τα 2 κ σε σε ευχαριστώ κιολας γιατί εγω το κατάλαβα.....γέννας σ λεω αστα αυτά τωρα.

Just now, Farmakotriftena είπε:

Τι έχασα κι άλλα επεισόδια βρε κόρες;; 

για μενα λέει  που με είπαν καργια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ τα 2 κ σε σε ευχαριστώ κιολας γιατί εγω το κατάλαβα.....γέννας σ λεω αστα αυτά τωρα.

για μενα λέει  που με είπαν καργια...

Α δεν το είδα αυτό..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...