Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Σοβαρά τωρα;;; Πατατες σε βρεφακι;;; Τι αλλο θα ακούσουμε;;; Ειναι πολυ παρηγορο αυτο που γραφεις στο τελος.... :wub:

Και πατάτες και τηγανητές..... Κι εμείς τι πάθαμε και τέτοια. Και όσο έλεγα εγώ άλλο τόσο έλεγαν... Και το επιχείρημα ακολουθώ τις οδηγίες του παιδιάτρου δε πιάνει πάντα να ξέρεις. Θα βρεθούν και ανθρωποι που έχουν εεννοοειιιιται πιο πολλές γνώσεις από κάθε παιδίατρο αχάχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ.

Την αλήθεια σου λέω ειλικρινά όσες με έχουν ρωτήσει τους το έχω πει.... Πήγα υπερτρομοκρατημενη για τη γέννα και ειδικά επειδή θα ήταν τεχνητοί οι πόνοι και όταν μου είπαν γεννας εμεινα κάγκελο...εγώ νόμιζα πως θα λυποθημαω από τον πόνο κλπ κλπ 

Εύχομαι σε όλες τη γέννα μου... (ΧΩΡΙΣ την μαλακοεπιπλοκη.... Αν δεν ήταν η επιπλοκή θα έκανα παιδί κάθε χρόνο που λέει ο λόγος ειλικρινά. Ο γιατρός ακόμη το λέει. Φτερνιστηκα και βγήκε)

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

17 ώρες πρίν, Afroula05 είπε:

Οχι δεν καπνιζω...στην 9 μου ειπε....και μενα ακρινως αυτα μου ειπε ο εμβρυολογος....επισης μου ειπε επδ η αυχενικη και η β επιπεδου ηταν πολυ καλες  αποκλείει το συνδρομο....και οσον αφορα το πλακουντα το ντοπλερ και γενικα το βιοφυσικο προφιλ ειναι καλο....μου ειπε οτι υπαρχει μια περιπτωση πρωιμης προεκλαμψιας η οποια αν υπαρχει δεν εχει εκδηλωθει κλινικά... αλλα θα με βλεπει καθε βδομαδα μεχρι να γεννησω για να ειναι σιγουρος....γενικα ,μου ειπε οτι δεν τον νοιαζει το βαρος αν ειναι οργανικα ενταξει....και επδ και γω γεννηθηκα τελειομηνη και μικρη,η μαμα μου ηταν 39w 3d και βγηκα 2600 , το εχει συνδεσει πιο πολυ οτι οφειλεται στα γονιδια....

Ναι τα όργανα και οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι πάρα πολύ σημαντικές! Κι εμένα όλα τα άλλα είναι τέλεια. Μόνο που στις μετρήσεις , μηριαιο, κοιλιά και κεφάλι, μας βγαίνει μικρούλα. Τα υπόλοιπα είναι τέλεια.

Μην αγχώνεσαι ούτε εσύ! Και αφού θα σε ελέγχει κάθε βδομάδα! Έχεις πίεση ή όχι;

Κοριτσιαααα καλό μήνα !!!!! Ποιες γενναμε αυτό το μήνα καλε;;

@Mamacita Alina 19/9

@Farmakotriftena 24/9(περίπου)

@marioula1234 26/9

@elpida20 και @tsilona ίσως κι εσείς! Έχουμε αλλη;

Άντε κορίτσια καλό μήνα!!

 

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι τα όργανα και οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι πάρα πολύ σημαντικές! Κι εμένα όλα τα άλλα είναι τέλεια. Μόνο που στις μετρήσεις , μηριαιο, κοιλιά και κεφάλι, μας βγαίνει μικρούλα. Τα υπόλοιπα είναι τέλεια.

Μην αγχώνεσαι ούτε εσύ! Και αφού θα σε ελέγχει κάθε βδομάδα! Έχεις πίεση ή όχι;

Κοριτσιαααα καλό μήνα !!!!! Ποιες γενναμε αυτό το μήνα καλε;;

@Mamacita Alina 19/9

@Farmakotriftena 24/9(περίπου)

@marioula1234 26/9

@elpida20 και @tsilona ίσως κι εσείς! Έχουμε αλλη;

Άντε κορίτσια καλό μήνα!!

 

Λες να έχω Πητ πρώτη στη λίστα κ να γεννήσω τελευταία; Βαι βαι βαι

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Λες να έχω Πητ πρώτη στη λίστα κ να γεννήσω τελευταία; Βαι βαι βαι

Αμε!! Η πητ είναι η ημερομηνία που συνήθως ποτέ καμία δε γεννάει αχαχαχα

  • Χαχα 3
  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert μου προχθές το συζητούσα κι εγώ με το γιατρό μου για το αν θέλω να κάνω επισκληρίδιο και του είπα ένα μεγαλοπρεπές ΟΧΙ! Πέρα απ'το ότι θέλω και εγώ η ίδια να έρθουν όλα τελείως φυσικά, με έχουν τρομοκρατήσει κάποιες λέγοντας θα έχεις θέμα με τη μέση μετά κλπ κλπ ξέρεις τα γνωστά που πάντα λέγονται.. Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω ένα προαίσθημα ότι θα γεννήσω πολύ γρήγορα, μακάρι να βγω αληθινή!! Το εύχομαι για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι τα όργανα και οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι πάρα πολύ σημαντικές! Κι εμένα όλα τα άλλα είναι τέλεια. Μόνο που στις μετρήσεις , μηριαιο, κοιλιά και κεφάλι, μας βγαίνει μικρούλα. Τα υπόλοιπα είναι τέλεια.

Μην αγχώνεσαι ούτε εσύ! Και αφού θα σε ελέγχει κάθε βδομάδα! Έχεις πίεση ή όχι;

Κοριτσιαααα καλό μήνα !!!!! Ποιες γενναμε αυτό το μήνα καλε;;

@Mamacita Alina 19/9

@Farmakotriftena 24/9(περίπου)

@marioula1234 26/9

@elpida20 και @tsilona ίσως κι εσείς! Έχουμε αλλη;

Άντε κορίτσια καλό μήνα!!

 

Αχ ναι καλή μου στις 26 την έχουμε προγραμματίσει την γέννα :)

@elpida20 ελπίδα δώσε το παρόν γτ σε έχω στο μυαλό μου από χθες! ❤️ 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ναι τα όργανα και οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι πάρα πολύ σημαντικές! Κι εμένα όλα τα άλλα είναι τέλεια. Μόνο που στις μετρήσεις , μηριαιο, κοιλιά και κεφάλι, μας βγαίνει μικρούλα. Τα υπόλοιπα είναι τέλεια.

Μην αγχώνεσαι ούτε εσύ! Και αφού θα σε ελέγχει κάθε βδομάδα! Έχεις πίεση ή όχι;

Κοριτσιαααα καλό μήνα !!!!! Ποιες γενναμε αυτό το μήνα καλε;;

@Mamacita Alina 19/9

@Farmakotriftena 24/9(περίπου)

@marioula1234 26/9

@elpida20 και @tsilona ίσως κι εσείς! Έχουμε αλλη;

Άντε κορίτσια καλό μήνα!!

 

Εμας μοιραίο μοιραίο και κεφαλακι ειναι κανονικα...η κοιλιτσα της ειναι μικρη....ο γιατρος μας ειπε οτι αυτο της ριχνει το βαρος... οργανικα ειναι τελεια...8/8 ειχε στο βιοφυσικο...εχουμε κανει και κορτιζονουλες για παν ενδεχομενο... τι πιεση να εχω;αυτο φοβομασταν σε ολη υην εγκυμοσυνη λογω του προβληματος της καρδιας...και αν καμια μερα παει η μεγαλη στο 11 ,συνηθως 2ιναι γυρω στο 10 η μεγαλη και 6 η μικρη!

Εγω εχω πητ 18/10 αλλα δεν παιζει...θα το παρει νωριτερα....

  • Μου αρέσει 1

fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αχ ναι καλή μου στις 26 την έχουμε προγραμματίσει την γέννα :)

@elpida20 ελπίδα δώσε το παρόν γτ σε έχω στο μυαλό μου από χθες! ❤️ 

Αχ κ γω σκεφτόμουν μήπως μας κάνει καμία έκπληξη η μικρή μας τσαουσα

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλό μηναααααα ήρθε ο μήνας μαςςςςς να δείτε που όλες Σεπτεμβρίο θα γεννησουμε! Σε κανα δεκαημερακι θα μπαίνει μια μια να μας ανακοινώνει ότι γέννησε αχ αχ κοντευουμεεεεεε! ❤️ 

Και που είστε ε; θα μπαινουμε με την πρώτη ευκαιρία μετά τη γέννα να το λέμε όχι μετά από καμιά εβδομάδα χαχαχ

Καλό μηνα κοριτσια! 

Εγω θα σας στειλω μηνυμα την ωρα που θα γενναω καλε...

12 ώρες πρίν, minxri είπε:

Καλημέρααααα καλό μήνα χρόνια πολλά αν γιορτάζει κάποιο κορίτσι σήμερα!!!!Κι εμένα2-3 βδομάδες μου ‘χουνε μείνει λογικά δε νομίζω να με αφήσει παραπάνω ο γιατρός έχω αρχίσει και αγχώνομαι πολύ εχθές το συνειδητοποιήσα.Έχει κατεβάσει καμία γαλατάκι εγώ τπτ ακόμα ούτε σταγονίτσα λέτε επειδή είναι νωρίς ή έπρεπε να είχε φανεί έστω και λίγο????

Τι να το κανεις καλε απο τωρα το γαλα? Την τριτη μερα απο τη γεννα δεν κατεβαινει? Στην αρχη εχουμε αυτο το πρωτόγαλα...ειναι λιγο και πηχτό.  Μην αγχωθειτε οτι δεν εχετε γαλα και δεν χορταινει το μωρο και αλλα τετοια που αρχιζουν να μας λενε η γυρω γυρω...

12 ώρες πρίν, minxri είπε:

Κάθε μέρα τα ζουλάω είναι τελείως στεγνά εντωμεταξύ επειδή θέλω να θηλάσω γι’αυτό με έχει ποιάσει τώρα θα είναι και 2 τα μωρά θα πρέπει να έχω μπόλικο.Οι γύρο μου πάντως μου λένε ότι σύγουρα θα χρειαστούν και ξένο

Ωχ αρχισαν απο τώρα οι "γυρω" που ελεγα...ενα θα σου πω εγω ταιζα ενα μωρο κι εβγαζα και με το θήλαστρο 300 ml τη μερα....να ξέρεις οτι το ποσο γαλα θα παραγεις εξαρταται απο τη ζητηση...οσο περισσοτερο θηλαζεις και δεν δινεις ξενο τοσο περισσοτερο γαλα θα παραγεις...

11 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα με γεννητούρια κορίτσια μου!!!

@minxri μου κλείσε τ'αυτιά σου σε ό,τι κι αν λένε οι γύρω! Όσες θέλουμε να θηλάσουμε αποκλειστικά θα τα καταφέρουμε μια χαρά! Αν έχεις fb μπες στην Αττική εθελοντική ομάδα υποστήριξης θηλασμού και διάβασε τα αρχεία.. Θα σε βοηθήσει παααααρα πολυ! Υπάρχουν κοπέλες που θηλάζουν 3 και 4 χρόνια.. Όταν ακούω κάτι φράσεις του στυλ σταμάτα να δίνεις νερό είναι τώρα πια και δεν προσφέρει κάτι μου ανάβουν τα λαμπάκια... 

4 χρονια???? Σιγα μην τον στειλω φανταρο και τον φωναζω στο επισκεπτηριο να τον θηλάσω...

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Για τον θηλασμό κορίτσια μην είστε τόσο απόλυτες!!! Ήθελα να θηλάσω αποκλειστικά ναι θα το ξανά πω. Ετυχε επιπλοκή έκατσα εντατική κάπως το έρμο το μωρό έπρεπε να φάει άρα δεν ήταν κακό που είχα και ένα μπιμπερο μαζί μου.

Έπειτα βγήκα και επαιρνα πολύ βαριά ΜΗ συμβατικά φάρμακα για να θηλάσω... Οι μαίες με συμβούλεψαν να είναι καλά και είχα ΚΑΙ σύμβουλο θηλασμού. Το μωρό μέχρι 6 μηνών περίπου το είχα ΣΚΟΥΛΑΡΊΚΙ στο στήθος.... Δεν το έβγαζα από εκεί και όμως.... ΔΕΝ κατέβασα ποτέ παραπάνω γάλα.... Δεν είχα παραγωγή. Τα έκανα όλα όλα μα όλα όσα έλεγε ο σύμβουλος μου. Ακόμη και διατροφή για γάλα και όλα.... ΔΕΝ κατάφερα να θηλάσω αποκλειστικά.... Ναι οκ να είστε υπέρ του θηλασμού, ναι οκ να θέλετε διακαώς να θηλάσετε αλλά ειδικά όσες ΔΕΝ έχουμε γεννήσει ακόμη γιατί λέτε τόσο απόλυτες κουβέντες όπως ότι είναι κουλό να μην έχει κάποια γάλα; Ότι δεν ήθελε να προσπαθήσει αρκετά; Ή ότι δεν υφίσταται αυτο; Κι εγώ για αποκλειστικο θηλασμό το πάω αυτή τη φορά ξανά, μην ακούσω ότι είμαι υπέρμαχος του ξένου.... Αλλά ρε κορίτσια έλεος με τις απόλυτες απόψεις... Είμαστε κι εμείς που δεν τα καταφέραμε ενώ ΚΑΙ σωστή ενημέρωση είχαμε, ΚΑΙ θέλαμε ΚΑΙ τελικά να που υφίσταται να μην αυξάνεται η παραγωγή. Ας έχουμε τα πιστεύω μας, αλλά οι απόλυτες κουβέντες ας λείπουν παρακαλώ.... Και όχι δεν γράφω θυμωμένα για να σας προλάβω πάλι ούτε ξανά λέω είμαι κατά του θηλασμού. Ίσα ίσα είμαι υπέρ και μόνο.... Θήλασα ακόμη και με μαστίτιδα και πυρετό λόγο αυτής 40.... Δε σταμάτησα ποτέ να προσπαθώ μέχρι που κόπηκε εντελώς πλέον το γάλα μόνο του... Υπάρχουν και άλλες εκεί έξω σαν κι εμένα. Γιατί πρέπει να βλέπουν ότι δεν είχαν τη ψυχική δύναμη, ότι δεν γίνεται να μην έχεις γάλα, ότι μάλλον δεν ήθελαν τόσο πολύ, ότι ότι ότι;

Πείτε οοοοολα τα υπέρ του θηλασμού, κινείστε τον κόσμο να ενημερωθούμε όλες για τους σωστούς τρόπους να θηλάσει μια μαμά, αλλά μην είστε απόλυτες. Ειδικά όσες δεν έχετε παιδάκι ακόμη. Αυτό πληγώνει όλες εμάς που δώσαμε τη ψυχή μας, μερόνυχτα ολόκληρα αλλά δε κατέβαζε το βυζί μας παραπάνω.... 

Αυτά τα λίγα με πολύ αγάπη και σεβασμό σε όλες καθόλου νεύρα ή τσατιλα ή κάτι άλλο και το διευκρινιζω διότι ο γραπτός λόγος φαίνεται όπως να ναι.... 

Ούτως ή άλλως πλέον μερα προς μέρα περιμένουμε τα θαύματα μας.... Δεν έχω διάθεση ούτε για τσακωμό ούτε τίποτα... Όλα τα βλέπω ροζ με αστεράκια....

 

Καλό μήνα σε όλες.... Πλησιάζει η ώρα που όσα λέμε και ονειρευόμαστε τόσο καιρό θα γίνουν πράξη!!! έρχεται η μωρουδιλαααα

Εχεις δικιο...σιγουρα τα κοριτσια δεν αγνοουν την περιπτωση να συμβει κατι και να μην μπορουν να θηλασουν...

Κοριτσια να παρετε μπιμπερό...ειναι απο τα ειδη πρωτης αναγκης...ας πουμε οτι για καποιο λογο πρεπει να του δωσετε το δικο σας γαλα με μπιμπερό...ψαχτειτε να παρετε ενα καλο κατα των κολικων να μην τρεχετε τελευταια στιγμη να παρετε οτι να ναι...και αχρειαστο να ναι καλε...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Μαρη μαριουλα με το αρμεχτεις με έχει ακούσει όλη η γειτονιά χαχαχα σαγαπω

Κι ομως αληθεια ειναι...ειδικα το πρωτο διάστημα νιωθεις σαν αγελαδα...γαλατα να τρεχουν παντου, να γεμιζουν τα σακουλακια για πλακα...(επισης χρησιμά για οσες θελουν να αποθηκευουν το γαλα τους για π.χ. αν θελουν να αφήσουν το μωρο στη μαμα ή για οταν θα γυρισουν στη δουλεια τους και δεν θελουν να σταματησουν το θηλασμο)

3 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Και πατάτες και τηγανητές..... Κι εμείς τι πάθαμε και τέτοια. Και όσο έλεγα εγώ άλλο τόσο έλεγαν... Και το επιχείρημα ακολουθώ τις οδηγίες του παιδιάτρου δε πιάνει πάντα να ξέρεις. Θα βρεθούν και ανθρωποι που έχουν εεννοοειιιιται πιο πολλές γνώσεις από κάθε παιδίατρο αχάχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ.

Την αλήθεια σου λέω ειλικρινά όσες με έχουν ρωτήσει τους το έχω πει.... Πήγα υπερτρομοκρατημενη για τη γέννα και ειδικά επειδή θα ήταν τεχνητοί οι πόνοι και όταν μου είπαν γεννας εμεινα κάγκελο...εγώ νόμιζα πως θα λυποθημαω από τον πόνο κλπ κλπ 

Εύχομαι σε όλες τη γέννα μου... (ΧΩΡΙΣ την μαλακοεπιπλοκη.... Αν δεν ήταν η επιπλοκή θα έκανα παιδί κάθε χρόνο που λέει ο λόγος ειλικρινά. Ο γιατρός ακόμη το λέει. Φτερνιστηκα και βγήκε)

Εσυ φτερνιστηκες και βγηκε εγω υπεφερα απο τους πονους ενα 24ωρο με σπασμενα νερα και δεν εκανα διαστολη...κι εγω πηγα με σκοπο να μην κανω επισκληριδιο αλλα εφτασα να παρακαλαω να μου κανουν γιατι οι πονοι δεν αντεχοταν...μου έσπασαν ολα τα αγγεια στα πόδια μου απο την πιεση...και να ξερετε οτι η επισκληριδιος γινεται οταν φτασεις σε ικανοποιητικη διαστολη, δλδ εισαι ετοιμη να γεννησεις...εμενα περασε και η δραση της και ακομα δεν ειχα γεννησει...το ατιμο δεν εβγαινε. Τελικα βγηκε με βεντουζα... Μακαρι να γεννησετε με εναν πονο λοιπον σαν της Αλινας, και να μη χρειαστειτε επισκληριδιο, αλλιως θα παρακαλατε για ελεοοοοοοοςςς....

1 hour ago, Giwtouli1990 είπε:

@winspert μου προχθές το συζητούσα κι εγώ με το γιατρό μου για το αν θέλω να κάνω επισκληρίδιο και του είπα ένα μεγαλοπρεπές ΟΧΙ! Πέρα απ'το ότι θέλω και εγώ η ίδια να έρθουν όλα τελείως φυσικά, με έχουν τρομοκρατήσει κάποιες λέγοντας θα έχεις θέμα με τη μέση μετά κλπ κλπ ξέρεις τα γνωστά που πάντα λέγονται.. Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω ένα προαίσθημα ότι θα γεννήσω πολύ γρήγορα, μακάρι να βγω αληθινή!! Το εύχομαι για όλες μας!!!

Στο ευχομαι!!!

Αλλα κι εδω μην εισαι απολυτη γιατι κι εγω τα ιδια ελεγα!

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Καλό μηνα κοριτσια! 

Εγω θα σας στειλω μηνυμα την ωρα που θα γενναω καλε...

Τι να το κανεις καλε απο τωρα το γαλα? Την τριτη μερα απο τη γεννα δεν κατεβαινει? Στην αρχη εχουμε αυτο το πρωτόγαλα...ειναι λιγο και πηχτό.  Μην αγχωθειτε οτι δεν εχετε γαλα και δεν χορταινει το μωρο και αλλα τετοια που αρχιζουν να μας λενε η γυρω γυρω...

Ωχ αρχισαν απο τώρα οι "γυρω" που ελεγα...ενα θα σου πω εγω ταιζα ενα μωρο κι εβγαζα και με το θήλαστρο 300 ml τη μερα....να ξέρεις οτι το ποσο γαλα θα παραγεις εξαρταται απο τη ζητηση...οσο περισσοτερο θηλαζεις και δεν δινεις ξενο τοσο περισσοτερο γαλα θα παραγεις...

4 χρονια???? Σιγα μην τον στειλω φανταρο και τον φωναζω στο επισκεπτηριο να τον θηλάσω...

Εχεις δικιο...σιγουρα τα κοριτσια δεν αγνοουν την περιπτωση να συμβει κατι και να μην μπορουν να θηλασουν...

Κοριτσια να παρετε μπιμπερό...ειναι απο τα ειδη πρωτης αναγκης...ας πουμε οτι για καποιο λογο πρεπει να του δωσετε το δικο σας γαλα με μπιμπερό...ψαχτειτε να παρετε ενα καλο κατα των κολικων να μην τρεχετε τελευταια στιγμη να παρετε οτι να ναι...και αχρειαστο να ναι καλε...

Τέλεια θα περιμένουμε μήνυμα σου λοιπόν την ώρα της γέννας :):)❤️ 

Κορίτσια υποφέρω από αϋπνία έλεος δλδ

Νυστάζω τόσο πολύ κ δεν μπορώ να κοιμηθώ!!! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είδα ένα ενδιαφέρον βίντεο στο γιουτιούμπ με μαθήματα από μία μαία που είπε ότι δεν βιώνουν όλες οι γυναίκες τον ίδιο πόνο. Έχει να κάνει πρώτον με το κόκκαλο της λεκάνης. Όχι μόνο αν είναι μεγάλο/φαρδύ, αλλά και τι κλίση έχει. Το δεύτερο είναι τα νεύρα γύρω από τη μήτρα. Άλλες έχουν λεπτά νεύρα σαν φιδές κι άλλες σαν ταλιατέλες. Μέχρι να φτάσει η ώρα του τοκετού δεν ξέρεις τι έχεις. Είναι έκπληξη!!! 

@marioula1234 κι εγώ εδώ και ένα 2ωρο ξύπνια... Έβλεπα και στον ύπνο μου πως δεν πρόλαβα να πλύνω τα ρούχα της μικρής.

Να δω το ζάχαρο πως θα είναι μετά από τέτοιο ξενύχτι...

Σήμερα έχω και γιατρό επιτέλους!

Ξεκινάω και μαθήματα ανώδυνου τοκετού! Έχω άγχος!!! Θα είμαι καλή μαθήτρια??:-P

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ναι τα όργανα και οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι πάρα πολύ σημαντικές! Κι εμένα όλα τα άλλα είναι τέλεια. Μόνο που στις μετρήσεις , μηριαιο, κοιλιά και κεφάλι, μας βγαίνει μικρούλα. Τα υπόλοιπα είναι τέλεια.

Μην αγχώνεσαι ούτε εσύ! Και αφού θα σε ελέγχει κάθε βδομάδα! Έχεις πίεση ή όχι;

Κοριτσιαααα καλό μήνα !!!!! Ποιες γενναμε αυτό το μήνα καλε;;

@Mamacita Alina 19/9

@Farmakotriftena 24/9(περίπου)

@marioula1234 26/9

@elpida20 και @tsilona ίσως κι εσείς! Έχουμε αλλη;

Άντε κορίτσια καλό μήνα!!

 

Με το  καλό σε όλες κορίτσια.. Να κρατήσετε τα μπεμπακια σας.. Τι ωραίο συναίσθημα... Αχ αχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Είδα ένα ενδιαφέρον βίντεο στο γιουτιούμπ με μαθήματα από μία μαία που είπε ότι δεν βιώνουν όλες οι γυναίκες τον ίδιο πόνο. Έχει να κάνει πρώτον με το κόκκαλο της λεκάνης. Όχι μόνο αν είναι μεγάλο/φαρδύ, αλλά και τι κλίση έχει. Το δεύτερο είναι τα νεύρα γύρω από τη μήτρα. Άλλες έχουν λεπτά νεύρα σαν φιδές κι άλλες σαν ταλιατέλες. Μέχρι να φτάσει η ώρα του τοκετού δεν ξέρεις τι έχεις. Είναι έκπληξη!!! 

@marioula1234 κι εγώ εδώ και ένα 2ωρο ξύπνια... Έβλεπα και στον ύπνο μου πως δεν πρόλαβα να πλύνω τα ρούχα της μικρής.

Να δω το ζάχαρο πως θα είναι μετά από τέτοιο ξενύχτι...

Σήμερα έχω και γιατρό επιτέλους!

Ξεκινάω και μαθήματα ανώδυνου τοκετού! Έχω άγχος!!! Θα είμαι καλή μαθήτρια??:-P

Καλημερα κοριτσακι μου... Οντως η καθε γυναικα βιωνει τον πονο διαφορετικά... Ακομα κ τα μαθήματα ανωδυνου τοκετου βοηθανε λενε γιατι μαθαινεις να διαχειριζεσαι λιγο τον φοβο... Οσο για τον υπνο αστα... Ξυπναω καθε πρωι 5 παρα για τουαλετα κ απο εκει κ περα ξεκινάει το μαρτυριο.. Ποναω, δεν βολευομαι, πιανω την κοιλια γυρναω αριστερά, αρχιζω κ ποναω, πιανω την κοιλια γυρναω δεξιά... Κ ετσι καπως περναω τα πρωινα μου... Λιγο εμεινε ομως... Δεν πειραζει... Αντε κ θα δεις το μωρακι σου σημερα... Τελεια!!! Κ εγω θα τον δω μεσα στην εβδομάδα... Ανυπομονω... Οσο για τα μαθηματα, φυσικα κ θα εισαι καλη μαθητρια... Ειναι ωραια κ θα σε βοηθησουν ολα οσα θα μαθεις... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...