Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Με βάση την ΤΕΡ είμαι 33+3 και με βάση τον υπέρηχο είμαι 34+3. Οπότε μπαίνω ή 21 Σεπτεμβρίου ή 28 Σεπτεμβρίου στον μήνα μου.

Μας άργησαν πολύ την συρταριέρα. Θα έρθει Πέμπτη ή Παρασκευή μας είπαν. Θα τα πλύνω την Τετάρτη οπωσδήποτε γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Ακόμα και το καρότσι που το παραγγείλαμε τέλη Ιουλίου ακόμα να έρθει.

Και γω το ίδιο έπαθα με την κούνια από πολύ γνωστό μαγαζί με τέτοια είδη ονόματα δεν λέω πήγα την έκλεισα τέλη Ιουλίου πήγα ξεχρέωσα 20 Αυγούστου για να παραλάβω αρχές του μήνα και τους πήρα την Παρασκευή και ακόμα δεν ξέρανε πότε θα την φέρουν...Και τους πήρα εχθές έξαλλη τους ξέχεσα κανονικά και μέσα σε 1 ώρα κανονίσανε και μου την έφεραν σήμερα και μου την στήσανε αλλά μηλάμε είχα γίνει έξαλλη 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, minxri είπε:

Και γω το ίδιο έπαθα με την κούνια από πολύ γνωστό μαγαζί με τέτοια είδη ονόματα δεν λέω πήγα την έκλεισα τέλη Ιουλίου πήγα ξεχρέωσα 20 Αυγούστου για να παραλάβω αρχές του μήνα και τους πήρα την Παρασκευή και ακόμα δεν ξέρανε πότε θα την φέρουν...Και τους πήρα εχθές έξαλλη τους ξέχεσα κανονικά και μέσα σε 1 ώρα κανονίσανε και μου την έφεραν σήμερα και μου την στήσανε αλλά μηλάμε είχα γίνει έξαλλη 

Έχεις δίκιο. Γιατί εντάξει είπαμε να αργήσει, αλλά όχι και τόσο. Να πω ότι πήγανε τελευταία στιγμή; Και πες ότι έχει κάποιο ελάττωμα άντε μετά να το στείλεις πίσω και να περιμένεις πάλι.

Εμένα μου είπαν ότι έχει έρθει το καθισματάκι αυτοκινήτου και άμα βιάζομαι και γεννάω τώρα (έλεος) να πάω να το πάρω, αλλά το υπόλοιπο καρότσι μου είπαν μάλλον θα έρθει την άλλη Τετάρτη, ενώ είχαν πει γι' αυτή τη βδομάδα κανονικά. Τώρα δεν είπα κάτι αλλά αν δεν έρθει την άλλη Τετάρτη δε γίνεται πρέπει να κάνω κι εγώ φασαρία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Με βάση την ΤΕΡ είμαι 33+3 και με βάση τον υπέρηχο είμαι 34+3. Οπότε μπαίνω ή 21 Σεπτεμβρίου ή 28 Σεπτεμβρίου στον μήνα μου.

Μας άργησαν πολύ την συρταριέρα. Θα έρθει Πέμπτη ή Παρασκευή μας είπαν. Θα τα πλύνω την Τετάρτη οπωσδήποτε γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Ακόμα και το καρότσι που το παραγγείλαμε τέλη Ιουλίου ακόμα να έρθει.

Πλυνε...πλυνε για να εισαι ετοιμη!!Κι εμεις την επομενη εβδομαδα περιμενουμε κουνια και συρταριερα αλλα τα εχω ετοιμασει ολα τα ρουχα και τα εχω βαλει προσωρινα σ' ενα συρταρι στην ντουλαπα, οποτε θα εχω μονο τη μεταφορα και την τακτοποιηση μολις μπουν τα πραγματα. Ευτυχως το καροτσι ηταν ετοιμοπαραδοτο και το πηραμε την προηγουμενη εβδομαδα. Αδειασαμε εντωμεταξυ το δωματιο και βαλαμε και τα αυτοκολλητα τοιχου που ειχαμε παρει κι εχω ενθουσιαστει!!Ανυπομονω να ερθουν και τα επιπλακια να παρει την τελικη του μορφη!!:D

 Επισης, δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα εχω ετοιμη και τη βαλιτσαααα!!Χαχαχα...τρελη προοδος!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Πλυνε...πλυνε για να εισαι ετοιμη!!Κι εμεις την επομενη εβδομαδα περιμενουμε κουνια και συρταριερα αλλα τα εχω ετοιμασει ολα τα ρουχα και τα εχω βαλει προσωρινα σ' ενα συρταρι στην ντουλαπα, οποτε θα εχω μονο τη μεταφορα και την τακτοποιηση μολις μπουν τα πραγματα. Ευτυχως το καροτσι ηταν ετοιμοπαραδοτο και το πηραμε την προηγουμενη εβδομαδα. Αδειασαμε εντωμεταξυ το δωματιο και βαλαμε και τα αυτοκολλητα τοιχου που ειχαμε παρει κι εχω ενθουσιαστει!!Ανυπομονω να ερθουν και τα επιπλακια να παρει την τελικη του μορφη!!:D

 Επισης, δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα εχω ετοιμη και τη βαλιτσαααα!!Χαχαχα...τρελη προοδος!!

Εισαι μια χαρα εσυ... Κ εμεις απο καροτσι κ κουνια κομπλε κ απο βαλιτσα, του μπεμπουλη είναι ολα μεσα, καποια δικα μου μενουν... Αληθεια επειδη εχω ψαξει να παραγγειλω κ εγω αυτοκολλητα τοιχου, απο που τα πηρες; Ειναι ποιοτικα, εννοω να μην ξεκολλησουν αμεσως; Εγω κοιταγα στο stickies


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Πλυνε...πλυνε για να εισαι ετοιμη!!Κι εμεις την επονη εβδομαδα περιμενουμε κουνια και συρταριερα αλλα τα εχω ετοιμασει ολα τα ρουχα και τα εχω βαλει προσωρινα σ' ενα συρταρι στην ντουλαπα, οποτε θα εχω μονο τη μεταφορα και την τακτοποιηση μολις μπουν τα πραγματα. Ευτυχως το καροτσι ηταν ετοιμοπαραδοτο και το πηραμε την προηγουμενη εβδομαδα. Αδειασαμε εντωμεταξυ το δωματιο και βαλαμε και τα αυτοκολλητα τοιχου που ειχαμε παρει κι εχω ενθουσιαστει!!Ανυπομονω να ερθουν και τα επιπλακια να παρει την τελικη του μορφη!!:D

 Επισης, δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα εχω ετοιμη και τη βαλιτσαααα!!Χαχαχα...τρελη προοδος!!

Ναι πρέπει να τα πλύνω. Θα τα κάνω σίγουρα την Τετάρτη, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

Κι εγώ πρέπει να αδειάσω το δωμάτιο για να βάλουμε αυτοκόλλητα γιατί το έχω κάνει αποθήκη. Άμα σου έρθουν και τα έπιπλα θα έχεις τελειώσει!!! Μιά χαρά οργανωμένη είσαι!

Καλά εγώ στην βαλίτσα μόνο το αποσμητικό μου έχω βάλει. Πρέπει και αυτή να την φτιάξω επειγόντως μέσα στη βδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Εισαι μια χαρα εσυ... Κ εμεις απο καροτσι κ κουνια κομπλε κ απο βαλιτσα, του μπεμπουλη είναι ολα μεσα, καποια δικα μου μενουν... Αληθεια επειδη εχω ψαξει να παραγγειλω κ εγω αυτοκολλητα τοιχου, απο που τα πηρες; Ειναι ποιοτικα, εννοω να μην ξεκολλησουν αμεσως; Εγω κοιταγα στο stickies

Sticky εγώ!!(sticky.gr) Είναι τέλεια. Έχω φτιάξει και κάτι τεράστιους πίνακες στη σαλονοτραπεζαρια μου απο τη συγκεκριμένη εταιρία.  Στην κόρη μου είχα φωνάξει ζωγράφο και μου ειχε ζωγραφίσει το παιδικο δωμάτιο. Μετά μετακομίσαμε και έβαλα μεγάλα παιδικα αυτοκόλλητα.

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλά εγώ στην βαλίτσα μόνο το αποσμητικό μου έχω βάλει. Πρέπει και αυτή να την φτιάξω επειγόντως μέσα στη βδομάδα.

Δικια μου είσαι εσύ! Μα ολόκληρο αποσμητικό εβαλες;;;; :rolleyes:  αύριο θα τη φτιάξω κι εγώ! Ορκίζομαι!!!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Sticky εγώ!!(sticky.gr) Είναι τέλεια. Έχω φτιάξει και κάτι τεράστιους πίνακες στη σαλονοτραπεζαρια μου απο τη συγκεκριμένη εταιρία.  Στην κόρη μου είχα φωνάξει ζωγράφο και μου ειχε ζωγραφίσει το παιδικο δωμάτιο. Μετά μετακομίσαμε και έβαλα μεγάλα παιδικα αυτοκόλλητα.

Ειναι καλα δλδ ετσι; Γιατι εχω δει καποια σχεδια που μου αρεσουν αλλα διαβαζα σχολια οτι καποια δεν ειναι απο βινύλιο αν θυμαμαι καλα κ ξεκολλανε κ τετοια... Εχω δει ενα αρκουδακι πανω σε φεγγαρι με πολλα αστέρια που μου αρεσει κ ενα δεντρο με μαιμουδακια κ ζωακια που ειναι ωραιο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Δικια μου είσαι εσύ! Μα ολόκληρο αποσμητικό εβαλες;;;; :rolleyes:  αύριο θα τη φτιάξω κι εγώ! Ορκίζομαι!!!

Χαχαχα και λέω στον άντρα μου να ξέρεις εδώ είναι η βαλίτσα μου άμα γίνει κάτι. Και μου λέει για να δω τι έβαλες μέσα; Και μου λέει ολόκληρο αποσμητικό ε; Με κοροϊδεύει όπως κατάλαβες.

Πάντως τα χαρτιά που χρειάζονται τα έχω όλα έτοιμα! Μέχρι και σε ζελατίνες τα έβαλα!

Κι εγώ πρέπει αυτή τη βδομάδα οπωσδήποτε.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Jennak83 τέλεια!!! Έγινες μαμά!!! Τι καλά!!! Να τον χαίρεστε τον μπεμπούλη και να τον απολαύσετε!!! Στείλε να μας πεις κι άλλα νέα όταν μπορέσεις.

@tsilona νομίζω πως δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο αμέσως από την Πέμπτη. Συνήθως αφήνουν μια εβδομάδα προσαρμογής. Ίσως από Δευτέρα. Αλλά πάρε τηλ στο σχολείο για να γνωρίζεις. Εγώ μάλλον θα πάω και για δουλειά 1 εβδομάδα...

Τουλάχιστον @Farmakotriftena δεν έβαλες την tsilona μετά κι από εμένα...χαχαχα. εγώ είμαι ακόμα στις 59 μέρες to go... Έχω καιρό. Θα μαζέψω εμπειρίες τοκετού από όλες σας μπας και νιώσω ένα τσιιιικ πιο προετοιμασμένη. Ούτε βαλίτσα, ούτε ρούχα έχω πλύνει, ούτε η κούνια έχει έρθει... 

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena μήπως το Γ είμαι εγώ;;;; Πήγα για κορδέλα και υπέρηχο σήμερα στον ιδιώτη. Η μπέμπα είναι 3200 και γενικά στις μετρήσεις της όλες βγαίνει για 38+ εβδομάδες. Σε όλα είμαστε στα ανώτατα όρια. Και ο γιατρός μου είπε ότι με βλέπει για 38η βδομάδα! Εντωμεταξύ δεν έχει μειωθεί ο τράχηλος, ούτε γράφω συσπάσεις. Και μου είπε να μιλήσω και με το γιατρό που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομείο( συνεργάζονται) ώστε να το δούμε για πρόκληση στην 38η! Το μωρό είναι μεγάλο και εγώ μικροκαμωμένη και στενή και φοβάται μη φάω καισαρική χωρίς λόγο αν πιάσουμε 40. Για να βοηθήσω την κατάσταση είπε οι μαιες να αρχίσουν να με βλέπουν από κάτω για να πειράζουν λίγο τον τράχηλο και μας είπε να κάνουμε άφθονο ολοκληρωμένο σεξ! Αχ δε ξέρω πολύ απότομα μου ήρθαν όλα αυτά! Τη φοβάμαι την πρόκληση, ήθελα να είμαι σπίτι, μα σπάσουν τα νερά κτλ. Το άλλο Σάββατο μπαίνω 38η. Άντε να δούμε τι μας περιμένει!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Εισαι μια χαρα εσυ... Κ εμεις απο καροτσι κ κουνια κομπλε κ απο βαλιτσα, του μπεμπουλη είναι ολα μεσα, καποια δικα μου μενουν... Αληθεια επειδη εχω ψαξει να παραγγειλω κ εγω αυτοκολλητα τοιχου, απο που τα πηρες; Ειναι ποιοτικα, εννοω να μην ξεκολλησουν αμεσως; Εγω κοιταγα στο stickies

Εγω τα πηρα απο το sticky. Εχουν βαλει και φιλοι μας και δεν εχουν παθει τιποτα, οποτε νομιζω οτι δεν εχουν φοβο. Το βασικο ειναι να κολλησουν σωστα και να μη δημιουργηθουν φουσκαλες απο αερα (οπως οι προστατευτικες οθονες στα κινητα να φανταστεις). Ειναι λιγο μπελαλιδικο να  μπουν γιατι θελει χρονο αλλα το αποτελεσμα ειναι πραγματικα τελειο!!Εμεις βαλαμε ενα αρκουδακι σε αιωρα που κρεμεται απο ενα κλαδι στον τοιχο ακριβως πανω απο την κουνια κι ενα ελεφαντακι αναστημομετρο για να μετραμε το υψος μας μετα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εγω τα πηρα απο το sticky. Εχουν βαλει και φιλοι μας και δεν εχουν παθει τιποτα, οποτε νομιζω οτι δεν εχουν φοβο. Το βασικο ειναι να κολλησουν σωστα και να μη δημιουργηθουν φουσκαλες απο αερα (οπως οι προστατευτικες οθονες στα κινητα να φανταστεις). Ειναι λιγο μπελαλιδικο να  μπουν γιατι θελει χρονο αλλα το αποτελεσμα ειναι πραγματικα τελειο!!Εμεις βαλαμε ενα αρκουδακι σε αιωρα που κρεμεται απο ενα κλαδι στον τοιχο ακριβως πανω απο την κουνια κι ενα ελεφαντακι αναστημομετρο για να μετραμε το υψος μας μετα!!

Ααα ωραια... Τα ξερω κ τα δυο... Ειναι πολυ ομορφα... Ο τοιχος που θα τα βαλουμε παιζει να μην ειναι κ ο πιο λειος κ τωρα με προβληματιζει λιγο αυτο... Θα πρέπει να το δουμε κ ισως να μην παρουμε κατι με πολλα μικρα κομματια... Σε ευχαριστώ πολυ... 

Επισης κορίτσια εμενα ο μπεμπουλης σημερα βγηκε 2800 περιπου... Ειναι μια χαρα το μωρο μου κ ο γιατρος υπολογιζει να παρει ακόμα 800 με 900 γραμμάρια, οποτε βλεπω να γενναω εναν μπεμπαρο απο 3500 μεχρι 3700...

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ειναι καλα δλδ ετσι; Γιατι εχω δει καποια σχεδια που μου αρεσουν αλλα διαβαζα σχολια οτι καποια δεν ειναι απο βινύλιο αν θυμαμαι καλα κ ξεκολλανε κ τετοια... Εχω δει ενα αρκουδακι πανω σε φεγγαρι με πολλα αστέρια που μου αρεσει κ ενα δεντρο με μαιμουδακια κ ζωακια που ειναι ωραιο... 

Αυτό έχω :tongue: το panda που κοιμάται στο φεγγάρι με τα πολλά αστέρια!! Και στην άλλη πλευρά έχω βάλει κάτι ελεφαντακια!!! Εμένα προσωπικά δεν μου έχουν πάθει τίποτα. Και γενικά είναι πολύ καλή εταιρία γιατί έχω φτιάξει και πίνακες. Μπορείς να βάλεις και δικά σου  σχέδια!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ειναι καλα δλδ ετσι; Γιατι εχω δει καποια σχεδια που μου αρεσουν αλλα διαβαζα σχολια οτι καποια δεν ειναι απο βινύλιο αν θυμαμαι καλα κ ξεκολλανε κ τετοια... Εχω δει ενα αρκουδακι πανω σε φεγγαρι με πολλα αστέρια που μου αρεσει κ ενα δεντρο με μαιμουδακια κ ζωακια που ειναι ωραιο... 

Αυτο με το αρκουδακι πανω στο φεγγαρι ειναι τελειοοοο!!Κι εμεις ημασταν αναμεσα σ' αυτο και σ' αυτο που πηραμε τελικα αλλα πραγματικα δυσκολευτηκα πολυ ν' αποφασισω!!Απλα αν επιλεξετε αυτο, προετοιμαστειτε για πολυ κολλημα γιατι τα αστερακια μπαινουν ενα ενα!!!

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχα και λέω στον άντρα μου να ξέρεις εδώ είναι η βαλίτσα μου άμα γίνει κάτι. Και μου λέει για να δω τι έβαλες μέσα; Και μου λέει ολόκληρο αποσμητικό ε; Με κοροϊδεύει όπως κατάλαβες.

Πάντως τα χαρτιά που χρειάζονται τα έχω όλα έτοιμα! Μέχρι και σε ζελατίνες τα έβαλα!

Κι εγώ πρέπει αυτή τη βδομάδα οπωσδήποτε.

Σου λέω δικιά μου είσαι!! Κι εγώ μόνο τα χαρτιά έχω έτοιμα μέχρι και σε ζελατίνες κι εγώ αχαχαχαχαχ

Just now, gogouli_ είπε:

@Farmakotriftena μήπως το Γ είμαι εγώ;;;; Πήγα για κορδέλα και υπέρηχο σήμερα στον ιδιώτη. Η μπέμπα είναι 3200 και γενικά στις μετρήσεις της όλες βγαίνει για 38+ εβδομάδες. Σε όλα είμαστε στα ανώτατα όρια. Και ο γιατρός μου είπε ότι με βλέπει για 38η βδομάδα! Εντωμεταξύ δεν έχει μειωθεί ο τράχηλος, ούτε γράφω συσπάσεις. Και μου είπε να μιλήσω και με το γιατρό που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομείο( συνεργάζονται) ώστε να το δούμε για πρόκληση στην 38η! Το μωρό είναι μεγάλο και εγώ μικροκαμωμένη και στενή και φοβάται μη φάω καισαρική χωρίς λόγο αν πιάσουμε 40. Για να βοηθήσω την κατάσταση είπε οι μαιες να αρχίσουν να με βλέπουν από κάτω για να πειράζουν λίγο τον τράχηλο και μας είπε να κάνουμε άφθονο ολοκληρωμένο σεξ! Αχ δε ξέρω πολύ απότομα μου ήρθαν όλα αυτά! Τη φοβάμαι την πρόκληση, ήθελα να είμαι σπίτι, μα σπάσουν τα νερά κτλ. Το άλλο Σάββατο μπαίνω 38η. Άντε να δούμε τι μας περιμένει!!!

:roll: η γυάλα μου έβγαλε ένα Γ. Αλλά μπορεί να είναι αυτό που είσαι η τσιλονα αχαχαχ

**Αυτό που είπε η τσιλονα  ήθελα να γράψω..

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...