Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Melie είπε:

      Συγνώμη που πετάγομαι, αλλά το λίκνο για μένα ήταν εντελώς άχρηστη αγορά. Με το που το έβαζα εκεί, ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο. Οπότε κάναμε συγκοιμηση μέχρι 8 μηνών, μετά κούνια στο δωμάτιό μας και στο χρόνο κούνια στο δωμάτιό του. 

      Εκ των υστέρων, πιστεύω ότι το δεύτερο στάδιο θα μπορούσα να το έχω παρακάμψει. Πιστεύω ότι το μωρό ήταν έτοιμο. Μάλλον εγώ δεν ήμουν...

      Καλημέρα! Εμένα που ναι τριών μηνών ο μπέμπης τον έχουμε στο λίκνο... τη συγκοιμηση την έτρεμαν κι αφού δεν έκανα αποκλειστικό θηλασμό με βόλεψε τό λίκνο.. στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

      @Angot το γυμναστήριο τώρα το ξεκίνησα στον τρίτο μήνα. Μάρσιπο πήρα αλλά ακόμα δεν αξιώθηκα να τον μάθω. Η κούνια μας είναι προς το παρόν διακοσμητικη. Εσύ που γεννάς καλοκαίρι θα είσαι καλύτερα από άποψη ρούχων καθώς δεν θα θέλει πολλά.. καλή κουνουπιέρα ηλιοπροστασία κτλ πάρε για το καρότσι!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Πάω γιατρό φίλες .τα λέμε αργότερα με νέα!

Λες μαρή να είσαι η επόμενη; από Γ ξεκινάει το όνομα ή το επίθετο σου; το επίθετο του άντρα σου... Κάτι...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Πλυνε...πλυνε για να εισαι ετοιμη!!Κι εμεις την επομενη εβδομαδα περιμενουμε κουνια και συρταριερα αλλα τα εχω ετοιμασει ολα τα ρουχα και τα εχω βαλει προσωρινα σ' ενα συρταρι στην ντουλαπα, οποτε θα εχω μονο τη μεταφορα και την τακτοποιηση μολις μπουν τα πραγματα. Ευτυχως το καροτσι ηταν ετοιμοπαραδοτο και το πηραμε την προηγουμενη εβδομαδα. Αδειασαμε εντωμεταξυ το δωματιο και βαλαμε και τα αυτοκολλητα τοιχου που ειχαμε παρει κι εχω ενθουσιαστει!!Ανυπομονω να ερθουν και τα επιπλακια να παρει την τελικη του μορφη!!:D

 Επισης, δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα εχω ετοιμη και τη βαλιτσαααα!!Χαχαχα...τρελη προοδος!!

Μια χαρά σε βρίσκω αγάπη μου αφού η βαλίτσα είναι έτοιμη όλα τα υπόλοιπα γίνονται κ μετά χαχαχ

Just now, gogouli_ είπε:

@Farmakotriftena μήπως το Γ είμαι εγώ;;;; Πήγα για κορδέλα και υπέρηχο σήμερα στον ιδιώτη. Η μπέμπα είναι 3200 και γενικά στις μετρήσεις της όλες βγαίνει για 38+ εβδομάδες. Σε όλα είμαστε στα ανώτατα όρια. Και ο γιατρός μου είπε ότι με βλέπει για 38η βδομάδα! Εντωμεταξύ δεν έχει μειωθεί ο τράχηλος, ούτε γράφω συσπάσεις. Και μου είπε να μιλήσω και με το γιατρό που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομείο( συνεργάζονται) ώστε να το δούμε για πρόκληση στην 38η! Το μωρό είναι μεγάλο και εγώ μικροκαμωμένη και στενή και φοβάται μη φάω καισαρική χωρίς λόγο αν πιάσουμε 40. Για να βοηθήσω την κατάσταση είπε οι μαιες να αρχίσουν να με βλέπουν από κάτω για να πειράζουν λίγο τον τράχηλο και μας είπε να κάνουμε άφθονο ολοκληρωμένο σεξ! Αχ δε ξέρω πολύ απότομα μου ήρθαν όλα αυτά! Τη φοβάμαι την πρόκληση, ήθελα να είμαι σπίτι, μα σπάσουν τα νερά κτλ. Το άλλο Σάββατο μπαίνω 38η. Άντε να δούμε τι μας περιμένει!!!

Τώρα είσαι 36+2 και ειναι 3200? Τέλεια μωρέ θα βγει ζουμπουρλιδικο το νινι μας ❤️τι αγχώνεσαι καλέ;;;; φουλ σεξ κάθε μέρα κ άσε τις μαιες βάζε τον άντρα σου να σου πειράζει τον τραχηλο χαχαχ

Just now, winspert είπε:

Ααα ωραια... Τα ξερω κ τα δυο... Ειναι πολυ ομορφα... Ο τοιχος που θα τα βαλουμε παιζει να μην ειναι κ ο πιο λειος κ τωρα με προβληματιζει λιγο αυτο... Θα πρέπει να το δουμε κ ισως να μην παρουμε κατι με πολλα μικρα κομματια... Σε ευχαριστώ πολυ... 

Επισης κορίτσια εμενα ο μπεμπουλης σημερα βγηκε 2800 περιπου... Ειναι μια χαρα το μωρο μου κ ο γιατρος υπολογιζει να παρει ακόμα 800 με 900 γραμμάρια, οποτε βλεπω να γενναω εναν μπεμπαρο απο 3500 μεχρι 3700...

Αχ όλα τέλεια κυλάνε κορίτσια μουυυ με το καλο σε όλες μας!!! ❤️ 

Just now, tsilona είπε:

Πάω γιατρό φίλες .τα λέμε αργότερα με νέα!

Αγάπη είχες γιατρό σήμερα η έγινε κάτι που σε ανησυχισε και πας; δε θυμάμαι! 

 

Εχω κ εγώ γιατρό σήμερα το βράδυ! :)

  • Χαχα 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

@Farmakotriftena μήπως το Γ είμαι εγώ;;;; Πήγα για κορδέλα και υπέρηχο σήμερα στον ιδιώτη. Η μπέμπα είναι 3200 και γενικά στις μετρήσεις της όλες βγαίνει για 38+ εβδομάδες. Σε όλα είμαστε στα ανώτατα όρια. Και ο γιατρός μου είπε ότι με βλέπει για 38η βδομάδα! Εντωμεταξύ δεν έχει μειωθεί ο τράχηλος, ούτε γράφω συσπάσεις. Και μου είπε να μιλήσω και με το γιατρό που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομείο( συνεργάζονται) ώστε να το δούμε για πρόκληση στην 38η! Το μωρό είναι μεγάλο και εγώ μικροκαμωμένη και στενή και φοβάται μη φάω καισαρική χωρίς λόγο αν πιάσουμε 40. Για να βοηθήσω την κατάσταση είπε οι μαιες να αρχίσουν να με βλέπουν από κάτω για να πειράζουν λίγο τον τράχηλο και μας είπε να κάνουμε άφθονο ολοκληρωμένο σεξ! Αχ δε ξέρω πολύ απότομα μου ήρθαν όλα αυτά! Τη φοβάμαι την πρόκληση, ήθελα να είμαι σπίτι, μα σπάσουν τα νερά κτλ. Το άλλο Σάββατο μπαίνω 38η. Άντε να δούμε τι μας περιμένει!!!

Δεν πειραζει καλε...θα πας κυρια, με φτιαγμενο νυχι, μαλλι, αποτριχωμενη...και φυσιολογικα και με ραντεβου! Εκτος αν αποφασίσει να βγει νωριτερα...εχει τρομαξει το ματι μου με τα βιαστικα μωρακια μας...

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εγω τα πηρα απο το sticky. Εχουν βαλει και φιλοι μας και δεν εχουν παθει τιποτα, οποτε νομιζω οτι δεν εχουν φοβο. Το βασικο ειναι να κολλησουν σωστα και να μη δημιουργηθουν φουσκαλες απο αερα (οπως οι προστατευτικες οθονες στα κινητα να φανταστεις). Ειναι λιγο μπελαλιδικο να  μπουν γιατι θελει χρονο αλλα το αποτελεσμα ειναι πραγματικα τελειο!!Εμεις βαλαμε ενα αρκουδακι σε αιωρα που κρεμεται απο ενα κλαδι στον τοιχο ακριβως πανω απο την κουνια κι ενα ελεφαντακι αναστημομετρο για να μετραμε το υψος μας μετα!!

Τελειο φαινεται το δωματιο...θελω κι εγ ω τωρα! Ζηλεψα!!!

Just now, winspert είπε:

Ααα ωραια... Τα ξερω κ τα δυο... Ειναι πολυ ομορφα... Ο τοιχος που θα τα βαλουμε παιζει να μην ειναι κ ο πιο λειος κ τωρα με προβληματιζει λιγο αυτο... Θα πρέπει να το δουμε κ ισως να μην παρουμε κατι με πολλα μικρα κομματια... Σε ευχαριστώ πολυ... 

Επισης κορίτσια εμενα ο μπεμπουλης σημερα βγηκε 2800 περιπου... Ειναι μια χαρα το μωρο μου κ ο γιατρος υπολογιζει να παρει ακόμα 800 με 900 γραμμάρια, οποτε βλεπω να γενναω εναν μπεμπαρο απο 3500 μεχρι 3700...

Σουπερ! Καλε ποσο μεγαλωσε το αγορι μας!!!

Just now, tsilona είπε:

Πάω γιατρό φίλες .τα λέμε αργότερα με νέα!

Περιμενουμε ωραια νεακια αγαπη!!!

Just now, marioula1234 είπε:

Μια χαρά σε βρίσκω αγάπη μου αφού η βαλίτσα είναι έτοιμη όλα τα υπόλοιπα γίνονται κ μετά χαχαχ

Τώρα είσαι 36+2 και ειναι 3200? Τέλεια μωρέ θα βγει ζουμπουρλιδικο το νινι μας ❤️τι αγχώνεσαι καλέ;;;; φουλ σεξ κάθε μέρα κ άσε τις μαιες βάζε τον άντρα σου να σου πειράζει τον τραχηλο χαχαχ

Αχ όλα τέλεια κυλάνε κορίτσια μουυυ με το καλο σε όλες μας!!! ❤️ 

Αγάπη είχες γιατρό σήμερα η έγινε κάτι που σε ανησυχισε και πας; δε θυμάμαι! 

 

Εχω κ εγώ γιατρό σήμερα το βράδυ! :)

Κι απο σενα περιμενουμε νεακια λοιπον!

  • Μου αρέσει 4

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλεεεε πόσα γράψατε πάλι και δεν έχω καλό ίντερνετ.... Κανονίστε να γεννησετε μαζεμένες να μη προλαβαίνω να εύχομαι εεεε.....

Χαχαχαχαχα

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

@Farmakotriftena μήπως το Γ είμαι εγώ;;;; Πήγα για κορδέλα και υπέρηχο σήμερα στον ιδιώτη. Η μπέμπα είναι 3200 και γενικά στις μετρήσεις της όλες βγαίνει για 38+ εβδομάδες. Σε όλα είμαστε στα ανώτατα όρια. Και ο γιατρός μου είπε ότι με βλέπει για 38η βδομάδα! Εντωμεταξύ δεν έχει μειωθεί ο τράχηλος, ούτε γράφω συσπάσεις. Και μου είπε να μιλήσω και με το γιατρό που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομείο( συνεργάζονται) ώστε να το δούμε για πρόκληση στην 38η! Το μωρό είναι μεγάλο και εγώ μικροκαμωμένη και στενή και φοβάται μη φάω καισαρική χωρίς λόγο αν πιάσουμε 40. Για να βοηθήσω την κατάσταση είπε οι μαιες να αρχίσουν να με βλέπουν από κάτω για να πειράζουν λίγο τον τράχηλο και μας είπε να κάνουμε άφθονο ολοκληρωμένο σεξ! Αχ δε ξέρω πολύ απότομα μου ήρθαν όλα αυτά! Τη φοβάμαι την πρόκληση, ήθελα να είμαι σπίτι, μα σπάσουν τα νερά κτλ. Το άλλο Σάββατο μπαίνω 38η. Άντε να δούμε τι μας περιμένει!!!

Τουμπανο η μπεμπουλα!!!Μην αγχωνεσαι καθολου...Sex και παλι sex και μπορει ν' αποφασισει να βγει μονη της!!Ετσι κι αλλιως ετοιμη ειναι απο τωρα, οποτε αν την "ενοχλειτε" συχνα θα το παρει αποφαση να βγει για να ησυχασει....χαχαχα!!Το βασικο ειναι οτι το μωρο ειναι μια χαρα, αρα το μονο που μενει ειναι να χαλαρωσεις και να το απολαυσεις!!!:)


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Τουμπανο η μπεμπουλα!!!Μην αγχωνεσαι καθολου...Sex και παλι sex και μπορει ν' αποφασισει να βγει μονη της!!Ετσι κι αλλιως ετοιμη ειναι απο τωρα, οποτε αν την "ενοχλειτε" συχνα θα το παρει αποφαση να βγει για να ησυχασει....χαχαχα!!Το βασικο ειναι οτι το μωρο ειναι μια χαρα, αρα το μονο που μενει ειναι να χαλαρωσεις και να το απολαυσεις!!!:)

Ναι Κατερινακι μου, ευτυχως η μπεμπούλα είναι μια χαρά, υγιέστατη! Εν τω μεταξύ έβαλα 8 κιλά και μου λέει ο γιατρός, δες τη θετική πλευρά, μάλλον είναι ολα του μωρού! χαχαχαχα! Απλά ανησύχησα γιατί τον είδα προβληματισμένο για τις 40 εβδομάδες, πχ ότι θα ταλαιπωρηθώ πολύ, ότι θα είναι πολύ μεγάλη, ότι πιθανόν να με πάνε για καισαρική αν είναι μεγάλη και τέτοια! Δε με πειράζει η πρόκληση, απλά ξέρεις πάντα φανταζόμουν ότι θα είμαι σπίτι, θα με πιάσουν οι πόνοι, θα πάω νοσοκομείο και τέτοια... Ξέρεις λίγο σασπένς χαχαχα. Αλλά μην είμαι και αχάριστη! Γερές μανούλες και γερά μωράκια πάνω από ΟΛΑ!

  • Μου αρέσει 5

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αγχώθηκα πολύ.το μωρό βγαίνει μεγαλύτερο κατά μία βδομάδα κ φοβόμαστε μήπως επηρεάστηκε απτό ζαχαρο.θελει να με ξαναδεί την άλλη βδομάδα για αρχή


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσια μου αγχώθηκα πολύ.το μωρό βγαίνει μεγαλύτερο κατά μία βδομάδα κ φοβόμαστε μήπως επηρεάστηκε απτό ζαχαρο.θελει να με ξαναδεί την άλλη βδομάδα για αρχή

Αγάπη αυτό γιατί να συμβαίνει από το ζάχαρο; Κι εμας στις τελευταιες μετρήσεις είχε αρχίσει ξαφνικά να βγαίνει 8 μέρες μεγαλύτερο. Μήπως απλά το νινί πήρε τα πάνω του; Τι βάρος έχει; Με ενδοκρινολόγο μίλησες; Μπορεί να έχει επηρεαστεί από ζάχαρο η ανάπτυξη του;

Κι επίσης μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι καλά, θα δεις!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη αυτό γιατί να συμβαίνει από το ζάχαρο; Κι εμας στις τελευταιες μετρήσεις είχε αρχίσει ξαφνικά να βγαίνει 8 μέρες μεγαλύτερο. Μήπως απλά το νινί πήρε τα πάνω του; Τι βάρος έχει; Με ενδοκρινολόγο μίλησες; Μπορεί να έχει επηρεαστεί από ζάχαρο η ανάπτυξη του;

Κι επίσης μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι καλά, θα δεις!

Παρακολουθεί τις μετρήσεις μου κ είναι καλές.3500 κιλά βγαίνει.το αμνιακό δείχνει καλο πάντως.ο γιατρός δεν ανησυχησε ιδιαίτερα απλά θέλει να με ξαναδεί σε μια βδομάδα για να σιγουρευτεί ότι όλα καλά κ η εικόνα που είδε ήταν απτή θεση του μωρού έτσι.

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Κορίτσια μου αγχώθηκα πολύ.το μωρό βγαίνει μεγαλύτερο κατά μία βδομάδα κ φοβόμαστε μήπως επηρεάστηκε απτό ζαχαρο.θελει να με ξαναδεί την άλλη βδομάδα για αρχή

Ρε αγάπη μου οι μετρήσεις έχουν πάντα αποκλείσεις μην ανυσηχείς το πολύ πολύ να σε βάλει πάλι με καισαρική να μην κάνεις το vbac δεν πειράζει ότι είναι καλύτερο για το μωράκι σου


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ρε αγάπη μου οι μετρήσεις έχουν πάντα αποκλείσεις μην ανυσηχείς το πολύ πολύ να σε βάλει πάλι με καισαρική να μην κάνεις το vbac δεν πειράζει ότι είναι καλύτερο για το μωράκι σου

Φοβάμαι πως εκεί πάει το πράγμα κ με χει πάρει από κατω.

Βέβαια είναι η ασφάλεια πρώτα απ' όλα αλλά είναι κ ο ευσεβής πόθος


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Φοβάμαι πως εκεί πάει το πράγμα κ με χει πάρει από κατω.

Βέβαια είναι η ασφάλεια πρώτα απ' όλα αλλά είναι κ ο ευσεβής πόθος

Ναι σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου θυμάμαι πόσο είχες χαρεί όταν σου είχε πει ο γιατρός ότι θα τα καταφέρεις με vbac αλλά καλώς η κακώς τα μωρά μας αποφασίζουν για μας τελικά.....Από τώρα μας κάνουν ότι θέλουν τα σκατα Αχαχαχα ας το παρακολουθήσετε και βλέπετε μην απογοητεύεσαι από τώρα

  • Χαχα 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσια μου αγχώθηκα πολύ.το μωρό βγαίνει μεγαλύτερο κατά μία βδομάδα κ φοβόμαστε μήπως επηρεάστηκε απτό ζαχαρο.θελει να με ξαναδεί την άλλη βδομάδα για αρχή

Κοριτσακι μου κ εμενα βγαινει σχεδον μια εβδομαδα μεγαλύτερο. Μου ειπε ομως σημερα οτι απο τις μετρησεις δε φαινεται να εχει επηρεαστει απο το ζαχαρο. Ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο ειπε αλλα μεσα στα φυσιολογικα ορια... Κ οντως το βλεπουν κ απο το αμνιακο θγρο σε σχεση με το μωρο... Ολα καλα θα ειναι... Σιγα το ζαχαρο που ειχες για να επηρεασει το μωρο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου κ εμενα βγαινει σχεδον μια εβδομαδα μεγαλύτερο. Μου ειπε ομως σημερα οτι απο τις μετρησεις δε φαινεται να εχει επηρεαστει απο το ζαχαρο. Ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο ειπε αλλα μεσα στα φυσιολογικα ορια... Κ οντως το βλεπουν κ απο το αμνιακο θγρο σε σχεση με το μωρο... Ολα καλα θα ειναι... Σιγα το ζαχαρο που ειχες για να επηρεασει το μωρο... 

Κοίτα,επειδή πήγα σήμερα στο άλλο του ιατρείο,την άλλη βδομάδα θέλει να με δει σ' αυτό που πάω συνεχεια γτ τα μηχανήματα έχουν απόκλιση.αλλα κάναμε μεγάλη κουβέντα γ όλα τα ενδεχόμενα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...