Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, gogouli_ είπε:

Ναι Κατερινακι μου, ευτυχως η μπεμπούλα είναι μια χαρά, υγιέστατη! Εν τω μεταξύ έβαλα 8 κιλά και μου λέει ο γιατρός, δες τη θετική πλευρά, μάλλον είναι ολα του μωρού! χαχαχαχα! Απλά ανησύχησα γιατί τον είδα προβληματισμένο για τις 40 εβδομάδες, πχ ότι θα ταλαιπωρηθώ πολύ, ότι θα είναι πολύ μεγάλη, ότι πιθανόν να με πάνε για καισαρική αν είναι μεγάλη και τέτοια! Δε με πειράζει η πρόκληση, απλά ξέρεις πάντα φανταζόμουν ότι θα είμαι σπίτι, θα με πιάσουν οι πόνοι, θα πάω νοσοκομείο και τέτοια... Ξέρεις λίγο σασπένς χαχαχα. Αλλά μην είμαι και αχάριστη! Γερές μανούλες και γερά μωράκια πάνω από ΟΛΑ!

Να σου πω τη γνώμη μου; χωρίς να σε στεναχωρήσω ή να παρεξηγηθώ...Κακώς αγχώνεται ο γιατρός και σε αγχωσε κι εσένα. Πάντα οι μετρήσεις έχουν αποκλίσεις και επειδή το μωρό θα είναι μεγάλο κι εσύ μικρόσωμη τι με αυτό; Δεν είναι λόγος καισαρικής..εδώ βλέπεις κοπέλες 1.50 να γεννάνε παιδάκια 4+ κιλα.. Εκτός και αν εκείνη την στιγμή συντρέξει κάτι και πρέπει να πάτε με καισαρική πχ οι παλμοί... Δε το βρίσκω σωστό εκ μέρους του να κάνει πρόκληση μόνο και μόνο για αυτό σε υγιές μωρό και υγιή μανούλα στις 38 εβδομάδες... άλλωστε και η πρόκληση οπως και ο κάθε τοκετός φυσιολογικος, φυσικός, στο νερό κλπ μπορεί να καταλήξουν σε καισαρική (και αυτό δεν είναι καθόλου κακό εννοείται, άμα χρειαστεί γιατί όχι;) Οπότε να σε πάει με πρόκληση στις 38 για να γλιτώσεις τη καισαρική που μπορεί και να μη κάνεις καν μου φαίνεται λίγο περίεργο εκ μέρους του. Συζήτησε το λίγο παραπάνω μαζί του να δεις τι θα σου πει.... Άποψη μου πάντα έτσι; Εννοείται πως και πρόκληση εν τέλει να κάνετε όλα θα πάνε καλά γιατί το μωράκι είναι ζουμπουρλουδικο και δεν υστερεί σε τίποτα να γεννηθεί ακόμη και τώρα ενα τσουπ να σπάσει τα νερά μια χαρούλα θα είναι. Αλλα το να φας πρόκληση στις 38 για να μη πας αααααν πας με καισαρική στις 40; Καταρχάς το μωρό μπορεί να έρθει νωρίτερα απ' τις 40... Σε δύο μέρες από τώρα σε τρεις.... Η διαστολή δεν είναι απαραίτητη μέρες πριν τον τοκετό. Είδες και την Τζένη μας. Με το καλησπέρα ήρθε ο γιός... :) 

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Κοίτα,επειδή πήγα σήμερα στο άλλο του ιατρείο,την άλλη βδομάδα θέλει να με δει σ' αυτό που πάω συνεχεια γτ τα μηχανήματα έχουν απόκλιση.αλλα κάναμε μεγάλη κουβέντα γ όλα τα ενδεχόμενα

Ναι, καλύτερα να γινει η μετρηση απο τα ιδια μηχανηματα... Κ φυσικα καλα κανατε κ τα συζητησατε ολα να ξερεις τι γινεται... Εμενα ο γυναικολογος μου, αν κ οικογενειακος φιλος κ πολυ καλος γιατρος, δεν είναι πολυ ομιλητικος ρε γαμωτο... Τελοσπαντων... Τι σου ειπε ομως; Οτι βλεπει δλδ οτι μαλλον εχει μεγαλωσει λιγο παραπάνω λογω σακχαρου; Κ απο που το είδε; Για να ξερω κ εγω δλδ... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Φοβάμαι πως εκεί πάει το πράγμα κ με χει πάρει από κατω.

Βέβαια είναι η ασφάλεια πρώτα απ' όλα αλλά είναι κ ο ευσεβής πόθος

Όχι μαρή τίποτα δεν έχει το παιδί.... Εδώ κι εμένα έβγαινε νομίζω στο β επιπέδου μια εβδομάδα μεγαλύτερο με όλα τα υπόλοιπα (αμνιακό κλπ) φυσιολογικα και ρώτησα αν ήταν λόγο ζαχάρου και μου είπαν ότι θα παρουσίαζε είτε ακόμη μεγαλύτερη απόκλιση απ' την ηλικία του είτε μακροσωμια.... Δε χάνετε κάτι να τσεκαρετε αλλά δεν είναι ανάγκη να στρεσαρεσαι... Μια εβδομάδα μεγαλύτερο ξέρεις τι είναι; Ένα λάθος κλικ του γιατρού ένα χιλιοστό στη μέτρηση και βγαίνει μια εβδομάδα μεγαλύτερο.... Αφού το αμνιακό και όλα τα άλλα είναι καλά πιθανότατα το μωρό να πήρε απότομα τα πάνω του.... Εγώ που θα το κάνω γατάκι το πολύ 2.700 να δω πως θα το κρατάω. ..

Όλα θα είναι καλά :)

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Να σου ζησει κουκλα μου ο παιδαρος σου! Βιάστηκε να βγει να γνωρισει τους γονεις του! Ευχομαι να ειναι γερος, δυνατος και τυχερος! Πω πω τοσο απροσμενα...οντως νωρις αλλα καλα λενε οτι με το που θα μπεις στον μηνα σου θα ρθει οποτε να ναι...

Ευχαριστουμε παρα πολυ! Ετσι μου ειπα κ δω οι μαιες, αφου μπηκες στο μηνα σου δικαιουσαι να γεννησεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Να σου πω τη γνώμη μου; χωρίς να σε στεναχωρήσω ή να παρεξηγηθώ...Κακώς αγχώνεται ο γιατρός και σε αγχωσε κι εσένα. Πάντα οι μετρήσεις έχουν αποκλίσεις και επειδή το μωρό θα είναι μεγάλο κι εσύ μικρόσωμη τι με αυτό; Δεν είναι λόγος καισαρικής..εδώ βλέπεις κοπέλες 1.50 να γεννάνε παιδάκια 4+ κιλα.. Εκτός και αν εκείνη την στιγμή συντρέξει κάτι και πρέπει να πάτε με καισαρική πχ οι παλμοί... Δε το βρίσκω σωστό εκ μέρους του να κάνει πρόκληση μόνο και μόνο για αυτό σε υγιές μωρό και υγιή μανούλα στις 38 εβδομάδες... άλλωστε και η πρόκληση οπως και ο κάθε τοκετός φυσιολογικος, φυσικός, στο νερό κλπ μπορεί να καταλήξουν σε καισαρική (και αυτό δεν είναι καθόλου κακό εννοείται, άμα χρειαστεί γιατί όχι;) Οπότε να σε πάει με πρόκληση στις 38 για να γλιτώσεις τη καισαρική που μπορεί και να μη κάνεις καν μου φαίνεται λίγο περίεργο εκ μέρους του. Συζήτησε το λίγο παραπάνω μαζί του να δεις τι θα σου πει.... Άποψη μου πάντα έτσι; Εννοείται πως και πρόκληση εν τέλει να κάνετε όλα θα πάνε καλά γιατί το μωράκι είναι ζουμπουρλουδικο και δεν υστερεί σε τίποτα να γεννηθεί ακόμη και τώρα ενα τσουπ να σπάσει τα νερά μια χαρούλα θα είναι. Αλλα το να φας πρόκληση στις 38 για να μη πας αααααν πας με καισαρική στις 40; Καταρχάς το μωρό μπορεί να έρθει νωρίτερα απ' τις 40... Σε δύο μέρες από τώρα σε τρεις.... Η διαστολή δεν είναι απαραίτητη μέρες πριν τον τοκετό. Είδες και την Τζένη μας. Με το καλησπέρα ήρθε ο γιός... :) 

Πρόκληση δε μπορεί να με κάνει λόγω vbac.η μοναδική πρόκληση που μπορεί να κάνει είναι να σπάσει τα νερά.αλλα πρέπει να χω έστω κ λίγο διαστολή για να το κάνει.αυτος δεν αγχώθηκε.εγω αγχώθηκα.λογω σακχάρου περιμένει μέχρι 40+6.δε θέλει να έχει επηρεάστει το παιδί όμως.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Πρόκληση δε μπορεί να με κάνει λόγω vbac.η μοναδική πρόκληση που μπορεί να κάνει είναι να σπάσει τα νερά.αλλα πρέπει να χω έστω κ λίγο διαστολή για να το κάνει.αυτος δεν αγχώθηκε.εγω αγχώθηκα.λογω σακχάρου περιμένει μέχρι 40+6.δε θέλει να έχει επηρεάστει το παιδί όμως.

Αυτό πήγαινε στη Γωγώ χαρά μου


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχα. Εσένα σου απάντησα πιο κάτω ντε.... Δε σε άφησα έτσι... 

Τώρα γύρισα κ με χει περιλάβει η μικρή με τις Μπάρμπι.θα διαβάσω αναλυτικά μετα

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ευχαριστουμε παρα πολυ! Ετσι μου ειπα κ δω οι μαιες, αφου μπηκες στο μηνα σου δικαιουσαι να γεννησεις!

Άσε τώρα  αυτά που ξέρεις εσύ ζήλεψες που είπα ότι θα πάω την Πέμπτη (πριν από σένα δηλαδή)να γεννήσω στο Μητέρα και είπες να πας να μου πάρεις την θέση εκεί.....Τέσπα την Πέμπτη θα έχουμε αλλαγή βάρδιας αχχαχχχαχ όλα καλά κοριτσάρα μου απόλαυσε τον γιόκα σου και δώστου και κανα φιλί στην παρουσίτσα και από εμάς!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Ναι, καλύτερα να γινει η μετρηση απο τα ιδια μηχανηματα... Κ φυσικα καλα κανατε κ τα συζητησατε ολα να ξερεις τι γινεται... Εμενα ο γυναικολογος μου, αν κ οικογενειακος φιλος κ πολυ καλος γιατρος, δεν είναι πολυ ομιλητικος ρε γαμωτο... Τελοσπαντων... Τι σου ειπε ομως; Οτι βλεπει δλδ οτι μαλλον εχει μεγαλωσει λιγο παραπάνω λογω σακχαρου; Κ απο που το είδε; Για να ξερω κ εγω δλδ... 

Η κοιλίτσα της μικρής βγαίνει 38+2 εβδομάδων.στο διαβητη μετρανε την κοιλιά του μωρού κ το αμνιακό.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena Κοριτσάκι μου μη με βρίσεις τώρα θυμήθηκα το μήνυμα σου και μπήκα να σου απαντήσω Αχαχαχα είμαι λίγο στον κόσμο μου την Πέμπτη το πρωί μπαίνω 9:30-10 πρέπει να ‘μαι εκεί μου είπε και το χειρουργείο θα ξεκινήσει 11:30-12 περίπου αυτά μου είπε η μαία μου από το τηλ τώρα θα τα δούμε και από κοντά τα πράγματα

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Πρόκληση δε μπορεί να με κάνει λόγω vbac.η μοναδική πρόκληση που μπορεί να κάνει είναι να σπάσει τα νερά.αλλα πρέπει να χω έστω κ λίγο διαστολή για να το κάνει.αυτος δεν αγχώθηκε.εγω αγχώθηκα.λογω σακχάρου περιμένει μέχρι 40+6.δε θέλει να έχει επηρεάστει το παιδί όμως.

Κορίτσι μου, αφού δεν αγχωθηκε ο γιατρός σου μην αγχώνεσαι ούτε εσύ... Και όντως στις βδομάδες που φτάσαμε παίζουν και αποκλίσεις. Ειδικά στα λίγο πιο μεγάλα μωρά, μπορεί να βγουν ακόμα πιο μεγάλα στον υπέρηχο! Και επίσης το σάκχαρο το ελέγχεις.. άρα γιατί να έχει επηρεαστεί το μωρό;

Just now, minxri είπε:

@Farmakotriftena Κοριτσάκι μου μη με βρίσεις τώρα θυμήθηκα το μήνυμα σου και μπήκα να σου απαντήσω Αχαχαχα είμαι λίγο στον κόσμο μου την Πέμπτη το πρωί μπαίνω 9:30-10 πρέπει να ‘μαι εκεί μου είπε και το χειρουργείο θα ξεκινήσει 11:30-12 περίπου αυτά μου είπε η μαία μου από το τηλ τώρα θα τα δούμε και από κοντά τα πράγματα

Α μια χαρά!! Μόνο εμένα με βάζει ο γιατρός μου από τα χαράματα ; Και στα δύο μου παιδιά από τις 6 το πρωί με ήθελε στο μαιευτήριο.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Η κοιλίτσα της μικρής βγαίνει 38+2 εβδομάδων.στο διαβητη μετρανε την κοιλιά του μωρού κ το αμνιακό.

Α οκ... Παντως δε θυμαμαι να ειχες τοσο θεμα με το σακχαρο οποτε μηπως ισχυει κ αυτο που ειπε δε θυμαμαι ποια κοπελα παραπανω... Οτι πραγματικα ενα χιλιοστο πιο περα να κανουν το κλικ κ βγαινει λαθος μετρηση... Τι να πω... Οπως κ να εχει είσαι τοσο κοντα στο να συναντησεις το θαυματακι σου κ ολα καλα θα πανε.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...