Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Φίλε 12 ώρες μετά (το πρωινό μου δλδ) ήταν 140..κόντεψα να λιποθυμήσω.ευτυχως η αλλεργιολογος με είχε προετοιμάσει γ αυτό.η ένδοκρινολογος είπε,θα προτιμούσα να μην κάνεις,αλλά εσύ υποφέρεις.δε θέλω να κάνεις συχνά όμως.ειναι κρίμα να κάνεις μια ένεση για να καταπολεμήσεις την αλλεργία κ να κάνεις κ άλλη ένεση για να καταπολεμήσεις την παρενέργεια της πρώτης.

Ξαναλέω! Εγώ υπήρχε περίπτωση να κάνω συχνά τέτοιες ενέσεις.εσυ 2 μέρες κ μικρή κουκλιτσα

Μάνα μου 4 θα κανωωω.... Διπλή δόση μέσα σε 24ωρο.... αυτό με αγχωνει... Αύριο με την εκ νέου δόση που θα φτάσει; Μη μου πεις ότι ήσουν 12 ώρες νηστική να τρελαθώ;;;; Βραδινό μάνα μου δεν έφαγες; Εντάξει αν δω νηστείας 140 ετοιμαστείτε να με κλάψετε


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μάνα μου 4 θα κανωωω.... Διπλή δόση μέσα σε 24ωρο.... αυτό με αγχωνει... Αύριο με την εκ νέου δόση που θα φτάσει; Μη μου πεις ότι ήσουν 12 ώρες νηστική να τρελαθώ;;;; Βραδινό μάνα μου δεν έφαγες; Εντάξει αν δω νηστείας 140 ετοιμαστείτε να με κλάψετε

Είσαι τρελή; Φυσικά κ έφαγα! Με είπε όμως ότι 12 ώρες μετά την κορτιζόνη είναι στο peek η τιμή της γλυκόζης


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Επίσης το παιδί δε θα κάνει υπογλυκαιμία επειδή ανέβηκε για 2 μέρες λίγο! Δεν έχεις 200!!! Είσαι καλά πάλι σκεπτόμενη ότι έκανες κορτιζόνη.

Είδα όμως ότι κι εσένα σου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι είναι κρίμα να κάνεις δεύτερη ένεση για τις παρενέργειες τηε πρωτης. Αναφερόμενος στην ινσουλίνη... Αν φάω ινσουλίνη για τις 2 διπλές δόσεις θα κηνυγαω τον γιατρό με τις κορτιζόνης στο χέρι.... Και βελόνα παρακαλωω

Just now, tsilona είπε:

Είσαι τρελή; Φυσικά κ έφαγα! Με είπε όμως ότι 12 ώρες μετά την κορτιζόνη είναι στο peek η τιμή της γλυκόζης

Αυτό να μου πεις.... Εδώ εγώ που έχω πανικοβληθεί πάλι να φάω θέλω.... Πφφφφ εσύ κουλομανιακ κι εγώ φαγομανιακ ρεεεε


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είδα όμως ότι κι εσένα σου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι είναι κρίμα να κάνεις δεύτερη ένεση για τις παρενέργειες τηε πρωτης. Αναφερόμενος στην ινσουλίνη... Αν φάω ινσουλίνη για τις 2 διπλές δόσεις θα κηνυγαω τον γιατρό με τις κορτιζόνης στο χέρι.... Και βελόνα παρακαλωω

Ναι παιδί μου αλλά εγώ σωτηρία στην αλλεργία μονο με τις κορτιζόνες έβρισκα.καθε.20 μέρες βαρουσα κορτιζόνη ρε...υπήρχε περίπτωση να κάνω παραπάνω ενέσεις σου λέω.εσυ κάνεις αυτές κ τέλος.

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είδα όμως ότι κι εσένα σου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι είναι κρίμα να κάνεις δεύτερη ένεση για τις παρενέργειες τηε πρωτης. Αναφερόμενος στην ινσουλίνη... Αν φάω ινσουλίνη για τις 2 διπλές δόσεις θα κηνυγαω τον γιατρό με τις κορτιζόνης στο χέρι.... Και βελόνα παρακαλωω

Αυτό να μου πεις.... Εδώ εγώ που έχω πανικοβληθεί πάλι να φάω θέλω.... Πφφφφ εσύ κουλομανιακ κι εγώ φαγομανιακ ρεεεε

Εγώ κ τα δυο μανιακ είμαι 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Κοιμάσαι καλά τα βράδια; Η αϋπνία κακός σύμμαχος στην αυξημένη γλυκόζη στο αίμα.

 

Η Γιώτα γτ είναι νοσοκομείο μέχρι να γεννήσει ;; Τι έχασα;

Καποια βραδια κοιμάμαι μια χαρα. Εχθες εμεινα 2 ωρες ξυπνια. Κ οταν λεω μια χαρα εννοω οτι ξυπναω κάθε φορα που γυρναω γιατι πρεπει να πιανω την κοιλια να την μετακινω... Γενικα καλα... Λες γι αυτο το πρωι να ειχα 100;;;

 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Και μόνο που έκατσες και έψαξες τι να πω; Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Αλλά φαντάσου έφαγα αγγούρι και κοτόπουλο και μπουμ 122 118 και 129 μετά από 3 ώρες γκρρρρ.... Με βλέπει αγχώδη και με εκμεταλλεύεται ο διαβήτης...

Ξέρετε ε; Το θέμα βάπτισης της μπεμπας.... Διαβήτης θα ναι... Ναι αυτό το σχολικό όργανο που κάνουν κύκλους ... (Να γελάσουμε και λίγο)

Εννοείται πως θα ψαξω κ νομιζω οτι βρηκα κ αυτο που σε αγχωσε... Μη δινεις σημασία. Ο γιατρος σου δεν θα εκανε κατι για κακο. Κ αν ισχυει αυτο που λεει η τσιλονα οτι 12 ωρες μετα ειναι στο πικ, ολα ταιριαζουν. Φαε το αγγοθρακι σου με ξυδακι αν μπορείς κ αυριο θα μαθεις καλύτερα... Μην αγχωνεσαι οσο μπορεις σε παρακαλω. Ειπαμε πως κ το αγχος το ρημαδι κανει κακο... Το αγγούρι δεν ανεβαζει το ζαχαρο καθόλου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Καποια βραδια κοιμάμαι μια χαρα. Εχθες εμεινα 2 ωρες ξυπνια. Κ οταν λεω μια χαρα εννοω οτι ξυπναω κάθε φορα που γυρναω γιατι πρεπει να πιανω την κοιλια να την μετακινω... Γενικα καλα... Λες γι αυτο το πρωι να ειχα 100;;;

 

Εννοείται πως θα ψαξω κ νομιζω οτι βρηκα κ αυτο που σε αγχωσε... Μη δινεις σημασία. Ο γιατρος σου δεν θα εκανε κατι για κακο. Κ αν ισχυει αυτο που λεει η τσιλονα οτι 12 ωρες μετα ειναι στο πικ, ολα ταιριαζουν. Φαε το αγγοθρακι σου με ξυδακι αν μπορείς κ αυριο θα μαθεις καλύτερα... Μην αγχωνεσαι οσο μπορεις σε παρακαλω. Ειπαμε πως κ το αγχος το ρημαδι κανει κακο... Το αγγούρι δεν ανεβαζει το ζαχαρο καθόλου... 

Μόλις έφαγα αγγούρι και δεν πρόλαβα να δω το ξύδι γκρρρρ.... Αυτό με το πιάνω τη κοιλιά να γυρισω με πέθανες γιατί κάνω το ίδιο χαχαχα... 

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ναι παιδί μου αλλά εγώ σωτηρία στην αλλεργία μονο με τις κορτιζόνες έβρισκα.καθε.20 μέρες βαρουσα κορτιζόνη ρε...υπήρχε περίπτωση να κάνω παραπάνω ενέσεις σου λέω.εσυ κάνεις αυτές κ τέλος.

Εγώ κ τα δυο μανιακ είμαι 

Εεεε κι εγώ αλλά δε το κάνω θέμα μαρή... Με καισαρική πρέπει να πάω αν κουλιαστω και προκαλέσω τοκετό; Το έκοψα κι εγώ το σπορ βλέπεις.... Ενας λόγος παραπάνω για περισσότερο φαι αλλά πουυυυυ;;;;

Just now, tsilona είπε:

@winspert εγώ σήμερα είχα πρωινό 93 κ το περίμενα αφού το βράδυ κοιμήθηκα 12+,σηκώθηκα 3 ,κοιμήθηκα 5 παρά κ 6.30 σηκώθηκα.οταν κοιμάμαι καλα ειναι οκ

Εγώ πάλι με την αϋπνία δεν έχω παρατηρήσει κάτι.... Με την αφαγια πάλι ναι...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εεεε κι εγώ αλλά δε το κάνω θέμα μαρή... Με καισαρική πρέπει να πάω αν κουλιαστω και προκαλέσω τοκετό; Το έκοψα κι εγώ το σπορ βλέπεις.... Ενας λόγος παραπάνω για περισσότερο φαι αλλά πουυυυυ;;;;

Το κουλιασμα είναι γυμναστική,η γυμναστική ρίχνει το σακχαρο,άρα ορμα.:mrgreen:

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, minxri είπε:

Δηλαδή τι να πει και η @tsilona που είναι Σεπτεμβρίου και έχει πάει δυο μήνες μετά η πητ της νομίζω μαζί θα γεννήσετε τελικά αχαχαχαχ

Χαχα @tsilona ki σε βρηκαν μικρη και σε πειραζουν μωρε...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evangeliaa είπε:

Χαχα @tsilona ki σε βρηκαν μικρη και σε πειραζουν μωρε...

Με χουν ξεχ€σει Ευαγγελία,άστα να πάνε.

Εντωμεταξυ μπήκα να δω πότε ήταν ενεργή η ελπίδα τελευταία φορά κ βλέπω κ άλλες κοιταξατε πρόσφατα.

Όλες την έχουνε στο μυαλό μας κ αναμένουμε σε αναμμένα καρβουνα

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Το κουλιασμα είναι γυμναστική,η γυμναστική ρίχνει το σακχαρο,άρα ορμα.:mrgreen:

Και μετά να τρέχω πανικόβλητη στο νοσοκομείο; Τι λες μαρή; Καλύτερα ζάχαρο Χαχαχα

Just now, tsilona είπε:

Με χουν ξεχ€σει Ευαγγελία,άστα να πάνε.

Εντωμεταξυ μπήκα να δω πότε ήταν ενεργή η ελπίδα τελευταία φορά κ βλέπω κ άλλες κοιταξατε πρόσφατα.

Όλες την έχουνε στο μυαλό μας κ αναμένουμε σε αναμμένα καρβουνα

Εγώ σκέφτηκα κάτι που ίσως είναι τραβηγμένο... Ξέρουμε το όνομα της (αν είναι όντως Ελπίδα πάντα) ξέρουμε επιθετο, ξέρουμε ηλικία, ξέρουμε κλινική; Μήπως μια μη ντροπαλή να κάνει ένα τηλεφώνημα; Τραβηγμένο ε; Στο φβ δε τη βρίσκω....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μόλις έφαγα αγγούρι και δεν πρόλαβα να δω το ξύδι γκρρρρ.... Αυτό με το πιάνω τη κοιλιά να γυρισω με πέθανες γιατί κάνω το ίδιο χαχαχα... 

Ε τοτε στυψε λιγο λεμονακι σε λιγο νερό  κ πιες το... Καληνυχτα Αλινα μου... Ευχομαι το νηστείας σου να ειναι τελειο αύριο το πρωι... Πιανεις κ εσυ την κοιλια, ε;;; χαχαχα, τι τραβαμε... 

Just now, tsilona είπε:

@winspert εγώ σήμερα είχα πρωινό 93 κ το περίμενα αφού το βράδυ κοιμήθηκα 12+,σηκώθηκα 3 ,κοιμήθηκα 5 παρά κ 6.30 σηκώθηκα.οταν κοιμάμαι καλα ειναι οκ

Ε θα παιζει ρολο τοτε... Κ εγω σου λεω που ειχα αυτα τα χαλια το βραδυ ειχα χαλια κ στο ζάχαρο... Λεω να πεσω για νυσταξα... Καληνυχτα κοτιτσακια μου... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Και μετά να τρέχω πανικόβλητη στο νοσοκομείο; Τι λες μαρή; Καλύτερα ζάχαρο Χαχαχα

Εγώ σκέφτηκα κάτι που ίσως είναι τραβηγμένο... Ξέρουμε το όνομα της (αν είναι όντως Ελπίδα πάντα) ξέρουμε επιθετο, ξέρουμε ηλικία, ξέρουμε κλινική; Μήπως μια μη ντροπαλή να κάνει ένα τηλεφώνημα; Τραβηγμένο ε; Στο φβ δε τη βρίσκω....

Στο φβ ούτε εγώ μπορώ να τη βρω, νομίζω πως τη βρήκα στο Instagram αλλά δεν το έχει ανοιχτό.. ωραία η ιδέα σου πάντως! Και μην αγχώνεσαι εσύ ρε χαζούλι, θα σκέφτεσαι ότι το ζάχαρο που έχετε όλες εδώ μέσα είναι ελεγχόμενο και σε καμία περίπτωση ικανό να προκαλέσει το παραμικρό στα νινάκια σας.. Μιλάμε για τιμές που απλά ξεφεύγουν λιιιιιγο απ το φυσιολογικό! Όλα καλά, γεννάμε λέμεεεεεε!!!

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ρε συυυυ τρεις σχεδόν ώρες μετά 118.... Να φρικαρω; Κάπου διάβασα ότι ο ενδοκρινολόγος μπορεί να αρχίσει ινσουλίνη αν παίρνεις κορτιζόνη και είναι ακατεβατο....

Επίσης διάβασα ψάχνοντας σε φορουμς και άρθρα για τη διατροφή που πρέπει να ακολουθήσω μέχρι αύριο που θα πάω στην ενδοκρινολογο μου και έπεσε το μάτι μου σε ένα άρθρο ιατρού γυναικολόγου που καταδικάζει τη χορήγηση κορτιζόνης μετά τις 34 εβδομάδες και τη θεωρεί μάλιστα άκρως επικίνδυνη, είτε πας με προγραμματισμένη κ.τ όπως εγώ, είτε υπάρχει κίνδυνος τοκετού πρόωρου είτε είτε.... Και αγχώθηκα ως γνωστόοόον. Άλλο ψάχνω άλλο μου πετάγεται και μου κάνει τη καρδιά περιβόλι.... :(

 

Ειλικρινα ο γιατρος που το εγραψε αυτο πρεπει να μην ξερει ουτε απο που ξημερώνει....εγω επειδη ρωτησα και τον πνευμονολογο μου πριν τις κανω, μου ειπε ξεκαθαρα οτι μονο καλον κανουν...βοηθουν και τις δυσπνιες σε καποιο βαθμο....και εξαλου υπαρχουν γυναικες με άσθμα που περνουν κορτιζονη καθολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης ,καθως και βροχοανασταλτικα κατα την διαρκεια του τοκετού...υπηρχε περιπτωση να τα χορηγουσαν αν ειναι επικίνδυνα;;;


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...