Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Συζήτηση με πεθερά.εγω δε θήλασα ούτε τον μεγάλο ούτε τον μικρό.δεν είχα γάλα απτή γέννα.

Εγώ.τα βάλες τα μωρά στο στήθος;

Πεθ.οχι αφού δεν είχα γάλα.

Εγώ.ε αν δεν τα βάλες πως θα δώσει ερέθισμα να κατεβάσει το γάλα;

Πεθ.αφου έτσι μου πε ο γιατρός.

Καμιά ελπίδα (35 χρόνια πριν)

Η δικιά μου έχει κ ντοκτορά στις γνώσεις της.αστα να πάνε.για όλα άποψη

Χαχαχα...(και συγγνώμη που γελάω, μη θυμώσεις παλι) αλλα εχει πλακα ο διάλογος...σε φανταζομαι


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Απλά κάνε της κουβέντα από τώρα. Ξεκοψε της το. ευγενικά και ομορφα πες της οτι εγω θελω να θηλασω το μωρό μου και δεν θελω να μου πειτε το ότιδηποτε. Αν και εφ'όσον , δούμε στον μήνα πως το μωρό, μας πει ο γιατρός ότι δεν παίρνει το απαιτούμενο βάρος τότε μιλάμε. (Δεν προκειταο να γινει αυτο) Έτσι πες εσύ και αστούς. 

Τα έχω πει κ μου λέει εγώ δεν πρόκειται να αφήσω το εγγόνι μου να κλαίει από την πείνα... Γιαυτό το λόγο κ της είπα ότι τις νύχτες δε θα είναι εκείνη μαζί μου στο νοσοκομείο αλλά ο άντρας μου

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

 

 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ.. Οπως είπα κ πιο πάνω πλεθιν ξέρω κ εχω ενημερωθεί... Στον γιο μ δεν ήξερα κ έτσι ξεκίνησα κ με στήθος κ με σκόνη μέχρι τους τρεις μήνες μετά το μωρό ήθελε μόνο βυζι κ έτσι σταματήσαμε τη σκόνη κ έδινα μόνο βυζι.. Τώρα ενώ έχω διαβάσει κ έχω ενημερώθει αγχώνομαι γτ δν θα έχω να αντιμετωπίσω ένα άτομο αλλά πολλά... Εντομεταξυ κ εδώ οι μαιες μας δεν είναι κ τόσο φαν γιαυτό σας λέω δεν είναι ενημερωμένοι οι δικοί μου θα ακούν κ τις μαιες που θα λένε για σκόνη και με απλά λόγια θα μου τα πρήξουν... Εγω ξέρω πως το μωρό μπορεί να κλαίει για χίλιους δύο λόγους οι υπόλοιποι είναι που δεν το ξέρουν... Και εννοείται θα λένε δεν φτάνει το γάλα μ τα ίδια έκαναν κ στο γιο μου 

Τι στο καλο? Το  βιβλιαριο υγειας που μας δινουν στην κλινικη λεει ξεκαθαρα για αποκλειστικο θηλασμο τους 6 πρωτους μηνες και πολλα αλλα...Βρες εναν παιδιατρο που ειναι υπέρ του θηλασμου και πες οτι θα ακους μονο αυτον...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τότε πρέπει να πατήσεις πόδι όπως είπε η φαρμακοπητενα πιο πριν

Καλέ τα έχω ξεκαθαρίσει όλα κ ότι θα δώσω μόνο δικό μ κ ότι μην τολμήσουν κ δώσουν ξένο χωρίς τη θέληση μ κλπ κλπ κ εννοείται θα γίνει αυτό που λέω εγώ απλά τη γκρίνια τους σκεφτομαι κ την ψυχολογία μου που θα μου σπαν τα νεύρα κ θα τσακωνομαστε σε κάθε κλάμα του μωρού χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Χαχαχα...(και συγγνώμη που γελάω, μη θυμώσεις παλι) αλλα εχει πλακα ο διάλογος...σε φανταζομαι

Ο διάλογος είναι για γέλια ναι,το γεγονός σαν γεγονός για κλάματα όμως ρε συ... Καμιά βοήθεια από πουθενά δεν ειχαν.πως να μη μας ζαλίζουν μετα;;

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Τα έχω πει κ μου λέει εγώ δεν πρόκειται να αφήσω το εγγόνι μου να κλαίει από την πείνα... Γιαυτό το λόγο κ της είπα ότι τις νύχτες δε θα είναι εκείνη μαζί μου στο νοσοκομείο αλλά ο άντρας μου

Απαπαπα ήρωας είσαι!! Αχαχα εγώ θα της είχα κάνει καβγά! Ευτυχώς εμένα κανένας δεν λέει το παραμικρό. Λίγο ο πατέρας μου πετάει που και που κάτι κοτσάνες του στυλ φαε αυτό γιατί μόνο με αυτό θα κατεβάσεις γάλα και άλλα τέτοια και απλά κουνάω το κεφάλι και καλά "Ναι ναι έχεις δίκιο" και αλλάζω θέμα. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Καλέ τα έχω ξεκαθαρίσει όλα κ ότι θα δώσω μόνο δικό μ κ ότι μην τολμήσουν κ δώσουν ξένο χωρίς τη θέληση μ κλπ κλπ κ εννοείται θα γίνει αυτό που λέω εγώ απλά τη γκρίνια τους σκεφτομαι κ την ψυχολογία μου που θα μου σπαν τα νεύρα κ θα τσακωνομαστε σε κάθε κλάμα του μωρού χαχαχ

Να μπαίνει απτό ένα αφτί κ να βγαίνει απ το άλλο.να μην τα παίρνεις μέσα σου κ σκας εσύ.

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Τι στο καλο? Το  βιβλιαριο υγειας που μας δινουν στην κλινικη λεει ξεκαθαρα για αποκλειστικο θηλασμο τους 6 πρωτους μηνες και πολλα αλλα...Βρες εναν παιδιατρο που ειναι υπέρ του θηλασμου και πες οτι θα ακους μονο αυτον...

Αχ αυτό κ αν είναι πονεμένη ιστορία... 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Απαπαπα ήρωας είσαι!! Αχαχα εγώ θα της είχα κάνει καβγά! Ευτυχώς εμένα κανένας δεν λέει το παραμικρό. Λίγο ο πατέρας μου πετάει που και που κάτι κοτσάνες του στυλ φαε αυτό γιατί μόνο με αυτό θα κατεβάσεις γάλα και άλλα τέτοια και απλά κουνάω το κεφάλι και καλά "Ναι ναι έχεις δίκιο" και αλλάζω θέμα. 

Εχω κάνει καβγά άπειρες φορές γλυκιά μου.. 

Καλεεε τι ωραια που ξενυχτάνε οι εγκυουλες! @Farmakotriftena @tsilona @Evangeliaa

Που είστε κ οι υπόλοιπες; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμ το αλλο πού το πάτε??...το πώς θα κοιμαται το μωρο?? Οι μαιες στην κλινικη το έβαζαν στο πλάι, η μαμα, η πεθερα και ολες οι παλιές μαμαδες έλεγαν μπρουμυτα, ενω ο παιδιατρος ανάσκελα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαζευτητεεεε να ενώσουμε τις αϋπνίες μας χαχα

Just now, Evangeliaa είπε:

Αμ το αλλο πού το πάτε??...το πώς θα κοιμαται το μωρο?? Οι μαιες στην κλινικη το έβαζαν στο πλάι, η μαμα, η πεθερα και ολες οι παλιές μαμαδες έλεγαν μπρουμυτα, ενω ο παιδιατρος ανάσκελα...

Πω πω ναι ρε συ... Πως θα το βάζουμε; τον γιο μ τον ειχα στο πλάι τώρα όλοι λένε πως καλύτερα όχι... Τι στο καλό ισχύει; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Ο διάλογος είναι για γέλια ναι,το γεγονός σαν γεγονός για κλάματα όμως ρε συ... Καμιά βοήθεια από πουθενά δεν ειχαν.πως να μη μας ζαλίζουν μετα;;

Είδες η κάθε εποχή έχει τα δικά της. Τότε  ειχε βγει το σκονογαλα , ήταν της μόδας, όλοι οι γιατροί έκαναν πλύση εγκεφάλου στις μαμάδες για να μη θηλάσουν και να προωθούν τη σκόνη. Λίγα χρόνια όμως πίσω αν πάμε που δεν υπήρχαν τέτοια γάλατα, όλα τα μωρά θρεφονταν σωστά και δεν υπήρχε λόγος για τέτοια προβλήματα, μέχρι να κάνει την εμφάνισή της η σκόνη. Κι αν πάμε ακόμα πιο πίσω, τα θηλαζανε και για χρόνια και το γάλα δεν "χαλούσε " μετά τους 6 μήνες... Τώρα, στο σημερα, ναι μεν θηλασε 6 μήνες αλλά μετά πάρε σκονογαλα γιατί το γάλα σου γίνεται νερό.. Ευτυχώς που πλέον υπάρχει ενημέρωση. 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Είδες η κάθε εποχή έχει τα δικά της. Τότε  ειχε βγει το σκονογαλα , ήταν της μόδας, όλοι οι γιατροί έκαναν πλύση εγκεφάλου στις μαμάδες για να μη θηλάσουν και να προωθούν τη σκόνη. Λίγα χρόνια όμως πίσω αν πάμε που δεν υπήρχαν τέτοια γάλατα, όλα τα μωρά θρεφονταν σωστά και δεν υπήρχε λόγος για τέτοια προβλήματα, μέχρι να κάνει την εμφάνισή της η σκόνη. Κι αν πάμε ακόμα πιο πίσω, τα θηλαζανε και για χρόνια και το γάλα δεν "χαλούσε " μετά τους 6 μήνες... Τώρα, στο σημερα, ναι μεν θηλασε 6 μήνες αλλά μετά πάρε σκονογαλα γιατί το γάλα σου γίνεται νερό.. Ευτυχώς που πλέον υπάρχει ενημέρωση. 

Αυτό ακριβώς! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια ανάσκελα. Και επειδή το ειχα άγχος τρελό το είχα ψάξει πολύ και όχι τόσο σε ελληνικά σάιτ , που και στα ελληνικά, ανάσκελα προτείνουν συνήθως, αλλά κυρίως σε ξένες ιστοσελίδες που μιλάνε με πιο επιστημονικές βάσεις. Πάντως μπρούμυτα , με τίποτα μα με τίποτα!!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και στο μαιευτήριο ανάσκελα τα βάζουν. ο γιατρός μου ανάσκελα μου έλεγε αλλά και πλάγια.

Τώρα που σας γραφω, έχω δίπλα μου το μεγάλο μωρό, τον άντρα μου, που κοιμάται ανάσκελα και ροχαλιζει. Πφφφ θα του ρίξω μία τώρα.

  • Χαχα 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...