Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγω κορίτσια ανάσκελα. Και επειδή το ειχα άγχος τρελό το είχα ψάξει πολύ και όχι τόσο σε ελληνικά σάιτ , που και στα ελληνικά, ανάσκελα προτείνουν συνήθως, αλλά κυρίως σε ξένες ιστοσελίδες που μιλάνε με πιο επιστημονικές βάσεις. Πάντως μπρούμυτα , με τίποτα μα με τίποτα!!!!

Το μπρουμυτα ούτε εμένα μαρεσει αλλά κ το ανάσκελα ρε γμτ;;; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Μαζευτητεεεε να ενώσουμε τις αϋπνίες μας χαχα

Πω πω ναι ρε συ... Πως θα το βάζουμε; τον γιο μ τον ειχα στο πλάι τώρα όλοι λένε πως καλύτερα όχι... Τι στο καλό ισχύει; 

Ήμουν σε παρτυ γενεθλίων, εφαγα του σκασμού και τωρα το στομάχι μου με εκδικείται...

Λοιπον, συμβουλεψου εναν καλο παιδιατρο, νεο φυσικα κι ενημερωμένο για το σημερα και θα ακολουθείς ο,τι λέει χωρις αγχος...Ε ναι ανάσκελα φυσικα....μπρουμυτα γυρισε μονο οταν άρχισε να στριφογυρίζει μόνος του...

@Farmakotriftena αυτο το προβλημα με το μεγάλο μωρο το χω κι εγω...Αλλά του χω χώσει μερικες αλλα δεν καταλαβαίνει τίποτα...τι βόδια ρε παιδιά οι αντρες? Πώς κοιμουνται μεσα σε 15 δευτερόλεπτα? Μα καμια συμπαράσταση...

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Και στο μαιευτήριο ανάσκελα τα βάζουν. ο γιατρός μου ανάσκελα μου έλεγε αλλά και πλάγια.

Τώρα που σας γραφω, έχω δίπλα μου το μεγάλο μωρό, τον άντρα μου, που κοιμάται ανάσκελα και ροχαλιζει. Πφφφ θα του ρίξω μία τώρα.

Χαχαχ βάλε τον πλάγια χαχαχ

Just now, Evangeliaa είπε:

Ήμουν σε παρτυ γενεθλίων, εφαγα του σκασμού και τωρα το στομάχι μου με εκδικείται...

Λοιπον, συμβουλεψου εναν καλο παιδιατρο, νεο φυσικα κι ενημερωμένο για το σημερα και θα ακολουθείς ο,τι λέει χωρις αγχος...Ε ναι ανάσκελα φυσικα....μπρουμυτα γυρισε μονο οταν άρχισε να στριφογυρίζει μόνος του...

 Με το να τον βάζω συνέχεια στο πλάι τον γιο μ (έτσι μου είχε πει η τότε παιδίατρος μας) φοβάμαι πολύ το μπρουμυτα κ το ανάσκελα όμως... 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Χαχαχ βάλε τον πλάγια χαχαχ

 Με το να τον βάζω συνέχεια στο πλάι τον γιο μ (έτσι μου είχε πει η τότε παιδίατρος μας) φοβάμαι πολύ το μπρουμυτα κ το ανάσκελα όμως... 

Ανάσκελα ειναι το πιο ασφαλές...Κάτι με το ύψος του φάρυγγα μου εξήγησε ο παιδίατρος αλλα δεν θυμαμαι ακριβως...θα μου τα κανει μια επανάληψη τωρα...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ανάσκελα ειναι το πιο ασφαλές...Κάτι με το ύψος του φάρυγγα μου εξήγησε ο παιδίατρος αλλα δεν θυμαμαι ακριβως...θα μου τα κανει μια επανάληψη τωρα...

Ανάσκελα με το κεφαλάκι πλάγια η να κοιτάει ταβάνι; ρε σεις δεν ξέρω αλήθεια! Τον μικρό τον ειχα πάντα στα πλάγια αλλά τώρα παίζει πολύ κ το ανάσκελα και αν όντως είναι καλύτερα τότε εννοείται ανάσκελα θα το βαζω


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Ανάσκελα με το κεφαλάκι πλάγια η να κοιτάει ταβάνι; ρε σεις δεν ξέρω αλήθεια! Τον μικρό τον ειχα πάντα στα πλάγια αλλά τώρα παίζει πολύ κ το ανάσκελα και αν όντως είναι καλύτερα τότε εννοείται ανάσκελα θα το βαζω

Ανάσκελα κ ταβάνι...Τώρα αν γύρει και λιγο δεν πειραζει αλλά όχι και τελειως πλάι να πιαστεί το παιδί.  Εσείς που γεννησατε ηδη (καλε πού ειστε χαμένες?!)...πειτε μας πώς το κοιμιζετε? 

Καληνύχτα λεω ν κοιμηθω κι εγω...Στο πλάι!!! Χαχαχα!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ανάσκελα κ ταβάνι...Τώρα αν γύρει και λιγο δεν πειραζει αλλά όχι και τελειως πλάι να πιαστεί το παιδί.  Εσείς που γεννησατε ηδη (καλε πού ειστε χαμένες?!)...πειτε μας πώς το κοιμιζετε? 

Καληνύχτα λεω ν κοιμηθω κι εγω...Στο πλάι!!! Χαχαχα!

Χαχαχ κ εγώ στο πλάι κοιμάμαι χαχαχ

received-2466905690214462.jpg

Καλέ σωπατε κ κατάφερα να βάλω φώτο χαχαχ 

Just now, Evangeliaa είπε:

Ανάσκελα κ ταβάνι...Τώρα αν γύρει και λιγο δεν πειραζει αλλά όχι και τελειως πλάι να πιαστεί το παιδί.  Εσείς που γεννησατε ηδη (καλε πού ειστε χαμένες?!)...πειτε μας πώς το κοιμιζετε? 

Καληνύχτα λεω ν κοιμηθω κι εγω...Στο πλάι!!! Χαχαχα!

Καληνύχτα αγάπη! ❤️ 

DSC-0982.jpg

received-2466905690214462.jpg

  • Μου αρέσει 7

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να παραπονεθω για τις αϋπνίες και έχετε γράψει νουβέλα χαχαχα.

@marioula1234 αν υπάρχει έστω και μία μαία υπέρμαχος εκεί μέσα του θηλασμού, ένας γιατρός κάτι, βαλτον να κάνει κήρυγμα στη μάνα σου.... Εμένα συνήθως μπροστά σε γιατρό το βουλώνουν. Μετά που φεύγει το παίζουν του στυλ εεεελα τώρα τι ξέρει ο γιατρός αλλά ξέρεις τι έκανα; Όταν ξανά ήρθε η μαία μπροστά της τής είπα σε παρακαλώ επειδή σε αμφισβητούν και επιμένουν ξανά λες τι είπες.... Έγιναν ρεζίλι και βουλωσανε.... Εμένα όχι με το θηλασμό, εμένα ήταν το θέμα οι επισκέψεις στο νεογέννητο.... Μου ερχόντουσαν τσούρμο και η μαία τους έβγαζε έξω μέχρι που την είπαν υστερική.... Και ερχόντουσαν με παιδάκια με με με.... 

Αν έστω ένας εκεί μέσα είναι υπέρμαχος καντον σύμμαχο σου.... Και στο κάτω κάτω "μάνα εσύ το/τα παιδιά σου το/τα μεγάλωσες. Εκτιμώ βαθύτατα τη βοηθεια σου, θα λάβω υπ'οψιν μου τη γνώμη σου και ως εκεί. Αυτό είναι το παιδί μου.... Τι σημαίνει δεν θα επιτρέψεις να πεινάσει το εγγόνι σου; Λες να θέλω εγώ να πεινάσει που μόλις πριν λίγο το έφερα στο κόσμο; Το ίδιο είμαστε; Εγώ κι αν δε θέλω να πεινάσει. Σε παρακαλώ λοιπόν, κάνε τη δουλειά σου σαν γιαγιά κι εγώ σαν μάνα"....

Ημαρτον πια νομίζουν ότι τα μωρά τα κάνουμε μαζί.... Τι να πω.... Δήλωσα προχθές ότι θα θηλάσω αποκλειστικά θεού θέλοντας και όλοι τουμπεκί.... Αν μιλήσουν κάηκαν... Αιντεεε.... 

Παρόμοιο διάλογο με τη πεθερά μου είχα με αυτόν που είχε η Τσιλονα... Δεν είχε γάλα.... Δεν έβρισκαν.... Μα άμα δεν τα βάζατε να κατέβει που θα το έβρισκαν; Τότε δεν ήταν όπως τώρα με τις 1637262 προσπάθειες και μετά από κόπο δεν αυξάνεται η παραγωγή άρα δεν έχω γάλα, τότε ούτε που τα πλησίαζαν στήθος, απ' τη πρώτη και αν απόπειρα αχ δεν έχω γάλα.... Μα όλες αυτής της γενιάς; Μπρααααβο.... Και πάει στα κομμάτια αλλά η ξερολιαση τους σε εμάς τώρα σπάει νεύρα....

Τα είπα και ηρεμισαααα.....

Επίσης κορίτσια που λέτε το επαύριο μεθαύριο ξανά λέω δε σημαίνει μεθαύριο, μόνο ααααν τα συμφραζόμενα της πρότασης παραπέμπουν στο μεθαύριο.... Το μεθαύριο είναι το μεθεπαυριο συνήθως.... χαχαχα γέλασα πάντως να είστε καλά... Θα σας λέω πιο συχνά τέτοια να περνάει η ώρα... Ειδικά πιο προχωρημένα... Αφού με ένα επ μπροστά στο αύριο σκαλωσατε τόσο έχω να κάνω πολύ γέλιο χαχαχα. Ψηθείτε όταν πλέον δε θα έχουμε πολλά άγχη για γέννες κλπ να πετάει η κάθε μία λέξεις απ' τον τόπο της και οι άλλες να μαντεύουν τι είναι (αλλά χωρίς να κλέβουμε στο γκουγκλ εεεε)

Όσο για το ροχαλιτο των αντρών και το 15 δευτερόλεπτα ύπνο.... Δε ξέρω πως το κάνουν αλλά μάλλον όλοι ίδιοι τελικά.... Κι εγώ γκρινιαζα χαχαχα.... Εμένα τι κάνει ο αθεοφοβος.... Θα αρχίσει να ροχαλιζει όταν επιτέλους μετά από 532662 στροφές στο κρεβάτι και άλλα τόσα κρακ στη μέση θα με παίρνει γλυκά ο ύπνος.... Σα να μου έχει βάλει αισθητήρα..... 

Καλό ξημέρωμα κορίτσια μου... Αύριο πάλι με καλό!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Μπήκα να παραπονεθω για τις αϋπνίες και έχετε γράψει νουβέλα χαχαχα.

@marioula1234 αν υπάρχει έστω και μία μαία υπέρμαχος εκεί μέσα του θηλασμού, ένας γιατρός κάτι, βαλτον να κάνει κήρυγμα στη μάνα σου.... Εμένα συνήθως μπροστά σε γιατρό το βουλώνουν. Μετά που φεύγει το παίζουν του στυλ εεεελα τώρα τι ξέρει ο γιατρός αλλά ξέρεις τι έκανα; Όταν ξανά ήρθε η μαία μπροστά της τής είπα σε παρακαλώ επειδή σε αμφισβητούν και επιμένουν ξανά λες τι είπες.... Έγιναν ρεζίλι και βουλωσανε.... Εμένα όχι με το θηλασμό, εμένα ήταν το θέμα οι επισκέψεις στο νεογέννητο.... Μου ερχόντουσαν τσούρμο και η μαία τους έβγαζε έξω μέχρι που την είπαν υστερική.... Και ερχόντουσαν με παιδάκια με με με.... 

Αν έστω ένας εκεί μέσα είναι υπέρμαχος καντον σύμμαχο σου.... Και στο κάτω κάτω "μάνα εσύ το/τα παιδιά σου το/τα μεγάλωσες. Εκτιμώ βαθύτατα τη βοηθεια σου, θα λάβω υπ'οψιν μου τη γνώμη σου και ως εκεί. Αυτό είναι το παιδί μου.... Τι σημαίνει δεν θα επιτρέψεις να πεινάσει το εγγόνι σου; Λες να θέλω εγώ να πεινάσει που μόλις πριν λίγο το έφερα στο κόσμο; Το ίδιο είμαστε; Εγώ κι αν δε θέλω να πεινάσει. Σε παρακαλώ λοιπόν, κάνε τη δουλειά σου σαν γιαγιά κι εγώ σαν μάνα"....

Ημαρτον πια νομίζουν ότι τα μωρά τα κάνουμε μαζί.... Τι να πω.... Δήλωσα προχθές ότι θα θηλάσω αποκλειστικά θεού θέλοντας και όλοι τουμπεκί.... Αν μιλήσουν κάηκαν... Αιντεεε.... 

Παρόμοιο διάλογο με τη πεθερά μου είχα με αυτόν που είχε η Τσιλονα... Δεν είχε γάλα.... Δεν έβρισκαν.... Μα άμα δεν τα βάζατε να κατέβει που θα το έβρισκαν; Τότε δεν ήταν όπως τώρα με τις 1637262 προσπάθειες και μετά από κόπο δεν αυξάνεται η παραγωγή άρα δεν έχω γάλα, τότε ούτε που τα πλησίαζαν στήθος, απ' τη πρώτη και αν απόπειρα αχ δεν έχω γάλα.... Μα όλες αυτής της γενιάς; Μπρααααβο.... Και πάει στα κομμάτια αλλά η ξερολιαση τους σε εμάς τώρα σπάει νεύρα....

Τα είπα και ηρεμισαααα.....

Επίσης κορίτσια που λέτε το επαύριο μεθαύριο ξανά λέω δε σημαίνει μεθαύριο, μόνο ααααν τα συμφραζόμενα της πρότασης παραπέμπουν στο μεθαύριο.... Το μεθαύριο είναι το μεθεπαυριο συνήθως.... χαχαχα γέλασα πάντως να είστε καλά... Θα σας λέω πιο συχνά τέτοια να περνάει η ώρα... Ειδικά πιο προχωρημένα... Αφού με ένα επ μπροστά στο αύριο σκαλωσατε τόσο έχω να κάνω πολύ γέλιο χαχαχα. Ψηθείτε όταν πλέον δε θα έχουμε πολλά άγχη για γέννες κλπ να πετάει η κάθε μία λέξεις απ' τον τόπο της και οι άλλες να μαντεύουν τι είναι (αλλά χωρίς να κλέβουμε στο γκουγκλ εεεε)

Όσο για το ροχαλιτο των αντρών και το 15 δευτερόλεπτα ύπνο.... Δε ξέρω πως το κάνουν αλλά μάλλον όλοι ίδιοι τελικά.... Κι εγώ γκρινιαζα χαχαχα.... Εμένα τι κάνει ο αθεοφοβος.... Θα αρχίσει να ροχαλιζει όταν επιτέλους μετά από 532662 στροφές στο κρεβάτι και άλλα τόσα κρακ στη μέση θα με παίρνει γλυκά ο ύπνος.... Σα να μου έχει βάλει αισθητήρα..... 

Καλό ξημέρωμα κορίτσια μου... Αύριο πάλι με καλό!!!

Εντομεταξυ η δική μ είναι κ εκνευριστική... Κάνω καβγά της λέω να μην ανακατεύεται κ απλά συνεχίζει να ανακατεύεται... Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα αλήθεια... Το ίδιο είναι κ η μαμά της δλδ η γιαγιά μ κ οι αδερφές της δλδ έχω στο σύνολο καμία δεκαριά άτομα που ενώ θα τους λέω να μην ασχολούνται αυτά θα ασχολούνται για το "καλό" του μωρού φυσικά... 

Ό άντρας σου Θεός χαχαχ 

  • Λυπημένη/-ος 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα.ερωτηση.τα πόδια τ νοιωθετε βαριά; Όχι πρησμένα! Βαριά.απτα γόνατα κ κάτω έχω αυτήν την αίσθηση

Ολόκληρη βαριά νιώθω αγαπη χαχαχ καλημέρα! Λοιπόν πέρα από την πλάκα όχι δεν νιώθω κάτι τέτοιο. 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Ολόκληρη βαριά νιώθω αγαπη χαχαχ καλημέρα! Λοιπόν πέρα από την πλάκα όχι δεν νιώθω κάτι τέτοιο. 

Καλημέρα μανάρι μου.τι τέλεια κοιλουμπινα είναι αυτή!!! Πώς την έβαλες τη φωτό τελικά; 

Εγώ νοιωθω τα πόδια.λες επειδή είμαι τουμπανο παντού να νοιωθω έτσι μιας κ το βάρος πέφτει ολο στα πόδια;τεσπά αύριο έχω ντοκτορ θα τον ρωτήσω.

 

Εγώ ξέρω ανάσκελα με το κεφάλι πλάγια ώστε αν βγάλει γάλα να πέσει στο πλαι


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα μανάρι μου.τι τέλεια κοιλουμπινα είναι αυτή!!! Πώς την έβαλες τη φωτό τελικά; 

Εγώ νοιωθω τα πόδια.λες επειδή είμαι τουμπανο παντού να νοιωθω έτσι μιας κ το βάρος πέφτει ολο στα πόδια;τεσπά αύριο έχω ντοκτορ θα τον ρωτήσω.

 

Εγώ ξέρω ανάσκελα με το κεφάλι πλάγια ώστε αν βγάλει γάλα να πέσει στο πλαι

Η αλήθεια κ ανάσκελα κ κεφάλι στο ταβάνι μου πέφτει βαρύ... Αν έχω έστω το κεφάλι πλάγια καλύτερα μου ακούγεται θα ρωτήσω κ εγώ τη νέα μας παιδίατρο :) το βάρος νομίζω είναι φυσιολογικό να το αισθανόμαστε τώρα προς το τελος

Postimage εκεί μπήκα για να ανεβάσω την φώτο... Πείραξε όμως λίγο το μεγεθος της φώτο έχει ρυθμίσεις εκεί που ανεβάζεις τη φώτο επέλεξε περίπου το μεσαίο μέγεθος γτ στο μεγάλο δεν την ανεβάζει εδώ δεν ξέρω γιατι

Σαρεσει το κοιλουμπινι μου; ευχαριστώ ω αχ κ μένα μαρεσει μ θα μου λειψειιιι

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ανάσκελα ειναι το πιο ασφαλές...Κάτι με το ύψος του φάρυγγα μου εξήγησε ο παιδίατρος αλλα δεν θυμαμαι ακριβως...θα μου τα κανει μια επανάληψη τωρα...

Στο ανάσκελα η τραχεία είναι πιο ψηλά από τον οισοφαγο κι έτσι δεν υπάρχει κίνδυνος εισροφησης. Και το κεφάλι να μην γυρίσουμε στα πλάγια, ένα υγιές νευρολογικά μωρό θα γυρίσει το κεφάλι του αντανακλαστικά από μόνο του. Εμένα ο γιος μου, εμετούς έχει κάνει ανάσκελα. Είχε και ψιλό ΓΟΠ τον πρωτο καιρό.

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα.ερωτηση.τα πόδια τ νοιωθετε βαριά; Όχι πρησμένα! Βαριά.απτα γόνατα κ κάτω έχω αυτήν την αίσθηση

Κι εγώ αλλά είναι από την χθεσινή κούραση . Μήπως κουράστηκες χθες;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στο ανάσκελα ο  οισοφαγος είναι πιο ψηλά από  την τραχεία κι έτσι δεν υπάρχει κίνδυνος εισροφησης. Και το κεφάλι να μην γυρίσουμε στα πλάγια, ένα υγιές νευρολογικά μωρό θα γυρίσει το κεφάλι του αντανακλαστικά από μόνο του. Εμένα ο γιος μου, εμετούς έχει κάνει ανάσκελα. Είχε και ψιλό ΓΟΠ τον πρωτο καιρό.

Κι εγώ αλλά είναι από την χθεσινή κούραση . Μήπως κουράστηκες χθες;

Ναι καθάρισα κάθε γωνιά του σπιτιού χτες κ τα φτυσα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...