Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Ας κάνω κ τη βαλίτσα σιγά σιγά.αχαχαχχαχαχ

Αχ Παναγία μου δεν μπορώ ωωω χαχαχαχα τπτ δεν έβαλες μέσα ακόμα; ρε συ κάνε την σήμερα! Τα ρούχα είναι έτοιμα πλυμένα έστω; 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Ξενύχτια βλέπω σήμερα! Κι εγώ δεν κοιμήθηκα καλά από καούρες αλλά δε σκέφτηκα να μπω...

Έχω δύο μηχανάκια για το ζάχαρο. Το ένα είναι το contour και το άλλο το contour xt. Έχω και τα δύο γιατί το φαρμακείο μία φέρνει τις μεν μία τις δε ταινίες. Μέχρι χθες μέτραγα με το contour. Έχω πέσει εδώ και μία εβδομάδα από τα 100κάτι στο 95 με 98. Σήμερα λοιπόν μέτρησα πρωινό ζάχαρο 85 με το καινούριο μηχανάκι... Ή φταίει το μηχανάκι ή το ότι σηκώθηκα 12.30 κι έφαγα 4 φρυγανιές για να κοπάσει η καούρα... Θα δείξει!

Πωπω! Χαίρομαι πάρα πολύ που πλησιάζετε κορίτσια!

Αγάπη να μπαίνεις όταν έχεις αϋπνίες εμένα θα με βρεις σίγουρα ονλαιν πάντως χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τα πλυνα καλε ναι.

Σε πειράζουμε αλλά όντως είσαι 39 μάνα μου.... Μια χαρά και τη βδομάδα θα βγάλεις και το μπεμπέκι όπου να ναι ... Κουμπαρεεεε το νου σουυυυ

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Τα πλυνα καλε ναι.

Μωρηηηη, κάνε βαλίτσα, θα μας πεθάνεις!!! Μέχρι κι εγώ αξιώθηκα και την έκανα χαχαχα. Εν τω μεταξύ και εμένα το στήθος άρχισε να αλλάζει, σα να βαρυνε και να πονάει σιγά σιγά! Και τελευταία πρήξιμο στα πόδια και στα χέρια. Αφού τώρα έλεγα στη μαμά μου ότι δε μπορώ να κλείσω μπουνιτσες τα χέρια γιατί νιώθω ότι θα σκάσουν! 

Αχ έρχεται βδομάδα με νέα γεννητούρια στην παρέα! 

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μωρηηηη, κάνε βαλίτσα, θα μας πεθάνεις!!! Μέχρι κι εγώ αξιώθηκα και την έκανα χαχαχα. Εν τω μεταξύ και εμένα το στήθος άρχισε να αλλάζει, σα να βαρυνε και να πονάει σιγά σιγά! Και τελευταία πρήξιμο στα πόδια και στα χέρια. Αφού τώρα έλεγα στη μαμά μου ότι δε μπορώ να κλείσω μπουνιτσες τα χέρια γιατί νιώθω ότι θα σκάσουν! 

Αχ έρχεται βδομάδα με νέα γεννητούρια στην παρέα! 

Πώς αγχώνομαι που το ένα γεννητουρι είναι δικό μου στάνταρ Χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μωρηηηη, κάνε βαλίτσα, θα μας πεθάνεις!!! Μέχρι κι εγώ αξιώθηκα και την έκανα χαχαχα. Εν τω μεταξύ και εμένα το στήθος άρχισε να αλλάζει, σα να βαρυνε και να πονάει σιγά σιγά! Και τελευταία πρήξιμο στα πόδια και στα χέρια. Αφού τώρα έλεγα στη μαμά μου ότι δε μπορώ να κλείσω μπουνιτσες τα χέρια γιατί νιώθω ότι θα σκάσουν! 

Αχ έρχεται βδομάδα με νέα γεννητούρια στην παρέα! 

Μπήκες στην 38η και εσύ αχ κοντεύω κ εγώ :)❤️ 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsilona είπε:

Επίσης εκτός απτά βαριά πόδια με πονάει το στήθος λες κ θ αδιαθετησω.

Ποιος είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη φάση στη ζωή της γυναίκας να τον μουτζωσω;

Αγαπη, εμενα τα ποδια μου ειναι παντα λιγο πρισμενα. Κ εχθες ειζα κ πονακια περιοδου. Αλλα μολις μπηκα στο μηνα μου κανονικα οποτε ελπιζω να αργησω λιγο ακομα. Οσο για την περιοδο της εγκυμοσύνης, συμφωνω. Ειναι μια ομορφη περιοδος κ πρωτογνωρη για πολλες απο εμας αλλα δε θα μου λειψει η τεράστια κοιλια... Βασικα ανυπομονω για αυτο που εχει μεσα... 

πρίν από 35 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα όλη μεραααα...

Παιδιά τι φάση η μαμάδες με την επιβολή; Δε χόρτασαν απ' τη δικιά μας ανατροφή; Και οκ να πουν τη γνώμη τους και 5 και 10 αλλά να αρπάξουν το μωρό και να του δώσουν πχ μπουκάλι χωρίς τη θέληση μου γιατί εγώ το θέλω τάχα μου να πεινάει θα είχε γίνει της κακομοίρας... Υπάρχει κι ένας μπαμπάς δε το κάναμε με τη μάνα μας.... Ημαρτον δηλαδη η επιμονή τους. Συγχιζομαι γιατί σας έχω πει ότι έκανα μεικτή και πάλι άκουγα σχόλια του στυλ θηλάζει για να κάθεται, και που βρίσκεις γάλα (μικρό στήθος γαρ) γκρρρρ....

Τσιλονακι μήπως όντως είσαι η επόμενη; Είχα διαβάσει ότι κοντά στον τοκετό το ζάχαρο πέφτει αρκετά γιατί ο πλακούντας ουσιαστικά αποδυναμώνεται... Συν τα βυζάκια συν τα ποδαράκια εεεπ μήπως έρχεται κάτι; Κανένα πονακο περίεργο; Αισθάνεσαι; 

Οσο για τις μαμαδες ευτυχως η δικια μου εχει παρει εκπαιδευση αρκετη, παιρνει απο λογια κ η πλακα ειναι  οτι πολλα που της εχω πει τα λεει τωρα σαν να με μαθαινει εκεινη εμενα... Που φυσικα κ εκεινη δε θηλασε. Οχι γιατι δεν ειχε γαλα, μιλαμε για ποταμι. Δεν ειχε θηλη κ πετρωσε το στηθος κ υπεφερε... Ζάχαρο νηστείας σημερα 78 με το μηχανακι μου κ 76 με καποιο δευτερο που εχω. Το εκανα για επαληθευση... Κ τα βυζακια πονανε κ πονακια περιοδου εχω που κ που... Δεν πιστεύω παναγια μου να έρχεται κ το δικο μου;;; Είμαι "μικρη" ακόμα... Χαχαχα μόλις 36 εβδομαδες... 

Just now, gogouli_ είπε:

Μωρηηηη, κάνε βαλίτσα, θα μας πεθάνεις!!! Μέχρι κι εγώ αξιώθηκα και την έκανα χαχαχα. Εν τω μεταξύ και εμένα το στήθος άρχισε να αλλάζει, σα να βαρυνε και να πονάει σιγά σιγά! Και τελευταία πρήξιμο στα πόδια και στα χέρια. Αφού τώρα έλεγα στη μαμά μου ότι δε μπορώ να κλείσω μπουνιτσες τα χέρια γιατί νιώθω ότι θα σκάσουν! 

Αχ έρχεται βδομάδα με νέα γεννητούρια στην παρέα! 

Πλεον τα χερια μουδιαζουν για πλακα εμένα. Κ τωρα που γραφω δεν τα αισθάνομαι καθολου. Το πρωι για να κλεισω μπουνιά, ουτε για αστειο, ισα που λυγιζουν... Κ φυσικα ξυπναω απο τις 6 με πολλους πονους στα χερια κ κυριως νευροπονους... Κ βρε κορίτσια... Ξυνω την κοιλια μου κ δεν το καταλαβαίνω αμεσως. Σα να εινα μουδιασμενη η κοιλια... Α κ απο συσπασεις μπορει απο 5 μεχρι 10 την ημερα αλλα σε ασχετες ωρες. Κ καποιες με συνοδεια πονων περιοδου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evangeliaa είπε:

Καλεεεεε!!!

Σημερα μπηκα στον μηνα μου!!!

 

Just now, winspert είπε:

Κ εγω!!!! Μαζι είμαστε... Μην κοιτας τι λεει το τικερακι μου... Παει 5 μερες μπροστά λογω υπερηχων... :wub:

Αχ κοριτσάκια μου καλώς ήρθατε και εσείς στον ένατο! Καλά κ εγώ φρέσκια είμαι τρεις μέρες έχω που μπήκα χαχαχ

Καλέεεεεε τι ησυχία είναι αυτή;;;; δεν πιστεύω να γεννατε;;;; 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

 

Αχ κοριτσάκια μου καλώς ήρθατε και εσείς στον ένατο! Καλά κ εγώ φρέσκια είμαι τρεις μέρες έχω που μπήκα χαχαχ

Καλέεεεεε τι ησυχία είναι αυτή;;;; δεν πιστεύω να γεννατε;;;; 

Περιμένω να περάσει η ώρα να μετρηθω κ να πέσω για ύπνο.η μικρή κοιμηθηκε κ θέλω να προλάβω κ γωω.

Βαρεμάρα σήμερα

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπη, εμενα τα ποδια μου ειναι παντα λιγο πρισμενα. Κ εχθες ειζα κ πονακια περιοδου. Αλλα μολις μπηκα στο μηνα μου κανονικα οποτε ελπιζω να αργησω λιγο ακομα. Οσο για την περιοδο της εγκυμοσύνης, συμφωνω. Ειναι μια ομορφη περιοδος κ πρωτογνωρη για πολλες απο εμας αλλα δε θα μου λειψει η τεράστια κοιλια... Βασικα ανυπομονω για αυτο που εχει μεσα... 

Οσο για τις μαμαδες ευτυχως η δικια μου εχει παρει εκπαιδευση αρκετη, παιρνει απο λογια κ η πλακα ειναι  οτι πολλα που της εχω πει τα λεει τωρα σαν να με μαθαινει εκεινη εμενα... Που φυσικα κ εκεινη δε θηλασε. Οχι γιατι δεν ειχε γαλα, μιλαμε για ποταμι. Δεν ειχε θηλη κ πετρωσε το στηθος κ υπεφερε... Ζάχαρο νηστείας σημερα 78 με το μηχανακι μου κ 76 με καποιο δευτερο που εχω. Το εκανα για επαληθευση... Κ τα βυζακια πονανε κ πονακια περιοδου εχω που κ που... Δεν πιστεύω παναγια μου να έρχεται κ το δικο μου;;; Είμαι "μικρη" ακόμα... Χαχαχα μόλις 36 εβδομαδες... 

Πλεον τα χερια μουδιαζουν για πλακα εμένα. Κ τωρα που γραφω δεν τα αισθάνομαι καθολου. Το πρωι για να κλεισω μπουνιά, ουτε για αστειο, ισα που λυγιζουν... Κ φυσικα ξυπναω απο τις 6 με πολλους πονους στα χερια κ κυριως νευροπονους... Κ βρε κορίτσια... Ξυνω την κοιλια μου κ δεν το καταλαβαίνω αμεσως. Σα να εινα μουδιασμενη η κοιλια... Α κ απο συσπασεις μπορει απο 5 μεχρι 10 την ημερα αλλα σε ασχετες ωρες. Κ καποιες με συνοδεια πονων περιοδου... 

Εμένα το ζάχαρο σήμερα μεταγευματικα στον Θεό.....μια 125 μια 157.... Ουαου.... Δε ξέρω τι φάση.... Ίσως και λίγο άγχους ... Μικρή είσαι ακόμη αλλά τα συμπτώματα μια χαρά τα βρίσκω χιχιχιχιχι. Ας έχουμε όλες υπόψιν μηπως έχουμε έξτρα συμπτώματα γιατί ποτέ δε ξέρεις 

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα το ζάχαρο σήμερα μεταγευματικα στον Θεό.....μια 125 μια 157.... Ουαου.... Δε ξέρω τι φάση.... Ίσως και λίγο άγχους ... Μικρή είσαι ακόμη αλλά τα συμπτώματα μια χαρά τα βρίσκω χιχιχιχιχι. Ας έχουμε όλες υπόψιν μηπως έχουμε έξτρα συμπτώματα γιατί ποτέ δε ξέρεις 

Λες; Κ η μαια μου ειπε οτι γενικα τα συμπτώματα δειχνουν οτι εχουμε την προοπτική για φτ κ πως κ απο αυτη την εβδομαδα μπορει να μη χρειαστει ουτε καν θερμοκοιτιδα αν τυχον εχουμε γεννητουρια... Αλλα νομιζω εχω λιγο ακομα... Ειπαμε... Ειμαστε ολες υποψηφιες... Χαχαχα... Αντε να δουμε.... :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...