Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Νομίζω κάποιοι γιατροί τις δίνουν προληπτικά γιατί με τα οιστρογόνα αυξάνεται ο κίνδυνος πήξης του αίματος αν έχω καταλάβει σωστά.. ο δικός μου γιατρός όμως δεν είναι αυτής της λογικής και μου έλεγε ότι δεν τις χρειάζομαι.. και να τα μας τώρα..

      έχεις εικονα αν τις σταματούν μετά απο ενα διάστημα αν επιτευχθει εγκυμοσυνη;;

      Ακούω και εγω αυτη την αποψη απο μερικους οτι δεν ειναι απαραιτητες

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Εμείς αύριο έχουμε το γιατρό στο νοσοκομείο, που θα με ξεγεννήσει και έχω άγχος, να δω τι θα μας πει, πόσο θα είναι η μπουμπού κτλ!!! Στο μεταξύ βαρεμάρα κι εγώ, ξαπλωμένη και χαζεύω στο Instagram

Just now, ioannafeg είπε:

Κορίτσιαααα με τσίμπησε σφήκα!! :((( πήρα το γιατρό τηλ και μ είπε να βάλω μια κορτιζονουχα αλοιφή και 4-5 φορές άμα χρειαστεί.. Πονάει ο ποπος μουυυυυυυ.....

 

Κορίτσι δε φαντάζομαι να είσαι τπτ αλλεργική; να προσέχεις για λίγη ώρα μη σε πιάσει έντονη φαγούρα, πρηστείς η νιώσεις αναφυλαξια! 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα το ζάχαρο σήμερα μεταγευματικα στον Θεό.....μια 125 μια 157.... Ουαου.... Δε ξέρω τι φάση.... Ίσως και λίγο άγχους ... Μικρή είσαι ακόμη αλλά τα συμπτώματα μια χαρά τα βρίσκω χιχιχιχιχι. Ας έχουμε όλες υπόψιν μηπως έχουμε έξτρα συμπτώματα γιατί ποτέ δε ξέρεις 

Εσύ εισαι το στανταρακι μας αυτή τη βδομάδα! Περιμένουμε τγ γεννα σου, και οποία άλλη προκύψει!!!! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Λες; Κ η μαια μου ειπε οτι γενικα τα συμπτώματα δειχνουν οτι εχουμε την προοπτική για φτ κ πως κ απο αυτη την εβδομαδα μπορει να μη χρειαστει ουτε καν θερμοκοιτιδα αν τυχον εχουμε γεννητουρια... Αλλα νομιζω εχω λιγο ακομα... Ειπαμε... Ειμαστε ολες υποψηφιες... Χαχαχα... Αντε να δουμε.... :wub:

Καλέ εννοείται πως δε θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα!!! Είσαι πλέον στο μήνα σου... Αλλά βγαίνουν πριν κλείσει η μαμά τις 36 εβδ. καλά καλά!!! Τα συμπτώματα σου πάντως μια χαρά τα βλέπω και γιατί όχι άλλωστε; Χιχιχι έρχονται τα νινακια μας.... Σήμερα έχω τρελαθεί να βλέπω βίντεο με νεογέννητα καλέ ... Ανυπομονώ για αυτό το γατισιο κλάματακι και αυτή τη μυρωδιά!!

  • Μου αρέσει 6

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλέ εννοείται πως δε θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα!!! Είσαι πλέον στο μήνα σου... Αλλά βγαίνουν πριν κλείσει η μαμά τις 36 εβδ. καλά καλά!!! Τα συμπτώματα σου πάντως μια χαρά τα βλέπω και γιατί όχι άλλωστε; Χιχιχι έρχονται τα νινακια μας.... Σήμερα έχω τρελαθεί να βλέπω βίντεο με νεογέννητα καλέ ... Ανυπομονώ για αυτό το γατισιο κλάματακι και αυτή τη μυρωδιά!!

Αχ παναγιτσα μου... Ανυπομονω να συναντησω τον μπεμπουλη μου... Να δω τη μουριτσα του... Κ εμενα με πιανει κατα καιρους κ βλεπω διάφορα... Κ φυσιολογικους τοκετους κ καισαρικες, απ ολα... Κ μωρακια που τα κανουν μπανιο... Ειναι απόλαυση... 

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αχ παναγιτσα μου... Ανυπομονω να συναντησω τον μπεμπουλη μου... Να δω τη μουριτσα του... Κ εμενα με πιανει κατα καιρους κ βλεπω διάφορα... Κ φυσιολογικους τοκετους κ καισαρικες, απ ολα... Κ μωρακια που τα κανουν μπανιο... Ειναι απόλαυση... 

Εμένα με έπιασε σήμερα ο άντρας μου να βλέπω καισαρική και μου άρπαξε το κινητό λέει τι καααανεις να τρομαξειιιιις; Πας καλά ρε του λέω φερτο εκεί που βγαίνει το μωρό το πήρες ααα μου λέει δε πας καλά.... Ναι του λέω δεν έχω ξανά δει απ' τη πρώτη μας κόρη βιντεάκι τώρα το έβαλα Χαχαχα

 

Just now, gogouli_ είπε:

Εμείς αύριο έχουμε το γιατρό στο νοσοκομείο, που θα με ξεγεννήσει και έχω άγχος, να δω τι θα μας πει, πόσο θα είναι η μπουμπού κτλ!!! Στο μεταξύ βαρεμάρα κι εγώ, ξαπλωμένη και χαζεύω στο Instagram

Κορίτσι δε φαντάζομαι να είσαι τπτ αλλεργική; να προσέχεις για λίγη ώρα μη σε πιάσει έντονη φαγούρα, πρηστείς η νιώσεις αναφυλαξια! 

Εσύ εισαι το στανταρακι μας αυτή τη βδομάδα! Περιμένουμε τγ γεννα σου, και οποία άλλη προκύψει!!!! 

Απ' τη μια ανυπομονώ απ' την άλλη φρικαρω χαχαχαχαχα.

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα με έπιασε σήμερα ο άντρας μου να βλέπω καισαρική και μου άρπαξε το κινητό λέει τι καααανεις να τρομαξειιιιις; Πας καλά ρε του λέω φερτο εκεί που βγαίνει το μωρό το πήρες ααα μου λέει δε πας καλά.... Ναι του λέω δεν έχω ξανά δει απ' τη πρώτη μας κόρη βιντεάκι τώρα το έβαλα Χαχαχα

 

Κι εγώ είδα, και φυσιολογικό και καισαρική! Να ξέρουμε βρε αδερφέ! Καλά στο φυσιολογικο εσπρωχνα κι εγώ μαζί της χαχαχαχα

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα με έπιασε σήμερα ο άντρας μου να βλέπω καισαρική και μου άρπαξε το κινητό λέει τι καααανεις να τρομαξειιιιις; Πας καλά ρε του λέω φερτο εκεί που βγαίνει το μωρό το πήρες ααα μου λέει δε πας καλά.... Ναι του λέω δεν έχω ξανά δει απ' τη πρώτη μας κόρη βιντεάκι τώρα το έβαλα Χαχαχα

 

Απ' τη μια ανυπομονώ απ' την άλλη φρικαρω χαχαχαχαχα.

Λογικό ρε αγάπη, ανάμεικτα συναισθήματα έχουμε όλες νομίζω! 

  • Χαχα 4

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioannafeg είπε:

Κορίτσιαααα με τσίμπησε σφήκα!! :((( πήρα το γιατρό τηλ και μ είπε να βάλω μια κορτιζονουχα αλοιφή και 4-5 φορές άμα χρειαστεί.. Πονάει ο ποπος μουυυυυυυ.....

 

Μη φοβασαι κορίτσι μου αν δεν είσαι αλλεργική όλα καλά... Απλά θα τσούζει λίγο.... Αλλά κι αυτή πωπο βρήκε; Ατιμες σφήκες.... Περνάς δίπλα τους και σαν να έχουν ψυχολογικά μπορεί να ορμήσουν ενώ οι μελισσουλες δεν είναι έτσι.... 

Μη πανικοβάλλεσαι πάντως ... Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος... Μόνο της αλλεργίας και λογικά αυτό το τσεκαρε ο γιατρός για τυχόν πρηξιματα κλπ....

Εν τω μεταξύ έχουμε ξανά μιλήσει ή από τον πανικό ήθελες να το γράψεις αλλού και μπήκες αλλού; (Προς θεού δε με ενοχλεί απλά επειδή δε σε θυμάμαι σε ρωτάω και συγνώμη κιόλας αν έχουμε μιλήσει και σε ξεχασαααα :( απλα υποπτεύομαι ότι ήθελες να το πεις αλλού γι'αυτό στο λέω μήπως μπήκες σε λάθος μανούλες) 

Όπως και να έχει καλωσήρθες χιχιχι και ξανά λέω μη φοβάσαι.... Λίγο υπομονή με το τσούξιμο. Ξέρω πως είναι... Από τότε που με τσίμπησε κι εμένα αν δω σφήκα ζαλίζομαι απ' τον φόβο!!!:shock:

Just now, gogouli_ είπε:

Κι εγώ είδα, και φυσιολογικό και καισαρική! Να ξέρουμε βρε αδερφέ! Καλά στο φυσιολογικο εσπρωχνα κι εγώ μαζί της χαχαχαχα

Λογικό ρε αγάπη, ανάμεικτα συναισθήματα έχουμε όλες νομίζω! 

Μη σπρώχνεις μαρή από τώρα εσύ χαχαχαχαχα φανταζεσαι; Τσουπ παιδί μα καλέ γιατρέ εγώ βιντεάκια έβλεπα χαχαχαχ

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μη φοβασαι κορίτσι μου αν δεν είσαι αλλεργική όλα καλά... Απλά θα τσούζει λίγο.... Αλλά κι αυτή πωπο βρήκε; Ατιμες σφήκες.... Περνάς δίπλα τους και σαν να έχουν ψυχολογικά μπορεί να ορμήσουν ενώ οι μελισσουλες δεν είναι έτσι.... 

Μη πανικοβάλλεσαι πάντως ... Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος... Μόνο της αλλεργίας και λογικά αυτό το τσεκαρε ο γιατρός για τυχόν πρηξιματα κλπ....

Εν τω μεταξύ έχουμε ξανά μιλήσει ή από τον πανικό ήθελες να το γράψεις αλλού και μπήκες αλλού; (Προς θεού δε με ενοχλεί απλά επειδή δε σε θυμάμαι σε ρωτάω και συγνώμη κιόλας αν έχουμε μιλήσει και σε ξεχασαααα :( απλα υποπτεύομαι ότι ήθελες να το πεις αλλού γι'αυτό στο λέω μήπως μπήκες σε λάθος μανούλες) 

Όπως και να έχει καλωσήρθες χιχιχι και ξανά λέω μη φοβάσαι.... Λίγο υπομονή με το τσούξιμο. Ξέρω πως είναι... Από τότε που με τσίμπησε κι εμένα αν δω σφήκα ζαλίζομαι απ' τον φόβο!!!:shock:

Μη σπρώχνεις μαρή από τώρα εσύ χαχαχαχαχα φανταζεσαι; Τσουπ παιδί μα καλέ γιατρέ εγώ βιντεάκια έβλεπα χαχαχαχ

Φιλενάδα αν είναι να βγει με ένα βιντεάκι και με ένα "τσουπ" ας το παω έτοιμο στο μαιευτήριο χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Εμείς αύριο έχουμε το γιατρό στο νοσοκομείο, που θα με ξεγεννήσει και έχω άγχος, να δω τι θα μας πει, πόσο θα είναι η μπουμπού κτλ!!! Στο μεταξύ βαρεμάρα κι εγώ, ξαπλωμένη και χαζεύω στο Instagram

Κορίτσι δε φαντάζομαι να είσαι τπτ αλλεργική; να προσέχεις για λίγη ώρα μη σε πιάσει έντονη φαγούρα, πρηστείς η νιώσεις αναφυλαξια! 

Εσύ εισαι το στανταρακι μας αυτή τη βδομάδα! Περιμένουμε τγ γεννα σου, και οποία άλλη προκύψει!!!! 

Πρωί θα πας στο γιατρό αγάπη; θα περιμένουμε νέα σου! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε έριξα έναν ύπνο ...

Ήρθε η μικρή και με ξύπνησε.

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα το ζάχαρο σήμερα μεταγευματικα στον Θεό.....μια 125 μια 157.... Ουαου.... Δε ξέρω τι φάση.... Ίσως και λίγο άγχους ... Μικρή είσαι ακόμη αλλά τα συμπτώματα μια χαρά τα βρίσκω χιχιχιχιχι. Ας έχουμε όλες υπόψιν μηπως έχουμε έξτρα συμπτώματα γιατί ποτέ δε ξέρεις 

Σαλάτα ντάκο,βραστό λουκάνικο κοτόπουλο , τηγανητα κολοκύθακια ,109.οι πιπεριες με κάθονται βαριες στο στομάχι αλλά τι να κάνω η μοσχαρω; Κάτι πρέπει να βάλω στη σαλατα

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Ω ρε έριξα έναν ύπνο ...

Ήρθε η μικρή και με ξύπνησε.

Σαλάτα ντάκο,βραστό λουκάνικο κοτόπουλο , τηγανητα κολοκύθακια ,109.οι πιπεριες με κάθονται βαριες στο στομάχι αλλά τι να κάνω η μοσχαρω; Κάτι πρέπει να βάλω στη σαλατα

Αυτό με το στομάχι πάλι που το πας; Υποτίθεται όταν το μωρό είναι χαμηλά ηρεμούμε απ' τις καούρες. Εγώ έχω πιο πολλές από ποτε...

Τιμές τέλειες όμως κοριτσάρα ε; Εγώ με τηγανιτές πατάτες (λίγες) και ψάρι στο φούρνο 150+.....

Και πεινάω συνεχειαααα ...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2019 at 5:59 ΠΜ, marioula1234 είπε:

Εμένα κάνει κρακ άπειρες φορές μες τη μέρα αφού φοβάμαι μη βγει το μωρό κροτοφοβικο με τόσα κρακ κρουκ που ακούει...τραγικο!

Ναι αφού όλα ήταν τέλεια δεν υπήρχε λόγος να μείνετε παραπάνω αγάπη μου ❤️ 

Καλή μου θα βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά ❤️έχεις κ βοήθεια από τη μαμά μια χαρά! Αχ πως τη σκέφτομαι την αϋπνία τις πρώτες μέρες, τον πόνο της τομής, κλπ κλπ πως θα ανταπεξέλθω με τις δουλειές του σπιτιού, να μην παραμελησω τον γιο μου άθελά μου, σχολείο, διαβάσματα, μαγείρεμα σοοοοκ!   Τι να πει κ η @Farmakotriftena που θα είναι το τρίτο της... 

Όπως καταλάβατε από την ώρα... Φουλ αϋπνίες... Μετά αγχώνομαι λέει για το ξενύχτι χαχα με τόση αϋπνία δεν νομίζω να μου κακοφανει το ξενύχτι μετά χαχαχ

Απο ξενυχτια αλλο τιποτα, αν καταφερω κ κοιμηθω εστω λιγο κανα απογευμα νιωθω οτι δε μπορω να σηκωθω, ποναει ολο μου το κορμι, αυχαινας, μεση, ποδια! Κ ολη μερα γυρναω λες κ εχω μοτερ, να κανω αυτο να κανω κ το αλλο, νομιζα οτι ηταν τοσα αυτα που ηταν να κανω που ειχα τρελαθει! Παντως κοριτσια που εχετε κ αλλα παιδακια πραγματικα καλα κουραγια, σας θαυμαζω! 

On 14/9/2019 at 7:20 ΠΜ, minxri είπε:

Ρε συ μου έβαλε παραπάνω δόση επισκληριδείου γιατί έννοιωθα μια ενόχληση και μάλλον επειδή ήταν καισαρική δεν ήθελε να το διακυνδινεύσει φαντάσου ότι με πείρε ο ύπνος και το μόνο που θυμάμαι ήταν που είχε τελειώσει η διαδικασία και μου έβαλαν τα μωρά να τα φιλήσω κουκουλωμένα μετά τα πήραν κάτω και τα είδα Παρασκευή πρωί....Ήταν πολύ μικρούλια 1910 ο μικρός και 1990 η μικρή σαν γατάκια είναι με τη συριγγούλα τα ταίζουν εχθές τα τάισα και γω με την σύριγγα και με άφησαν να τα πάρω και αγκαλιά❤️❤️❤️❤️❤️

Ψυχουλες μου, ειναι μικρακια εδω εγω κ φοβαμαι να τον κρατησω τον δικο μου 2500 κιλα! Θα παρουν τα πανω τους ομως, υπομονη θελει..θα παρουν γρηγορα τα μπουμπουκακια! Εγω ανυπομονω να φουσκωσει το μαγουλακι! 

On 14/9/2019 at 3:07 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Γειά σας βρε κορίτσια... Κι εγώ σήμερα ομολογώ δεν έχω σήκωμα από το κρεβάτι... Νιώθω κομμάτια.... Για εμένα ξεκίνησε το τελευταίο Σ/Κ με κοιλίτσα οοο ναιιιι....

Αλλά μου μυρίζει μέσα στην εβδομάδα κι άλλη γέννα.... Δε ξέρω ποια και τα αρχικά της αυτά τα κάνει η Πήτενα χαχαχα.

Κοριτσαρες σήμερα 3 μέρα μετά τη κορτιζόνη.... Χωρίς αλάτι και ζάχαρη... Νηστείας 91.... Εννοείται φλερτάρω άσχημα μα ασχημα με ατασθαλία.... Πφφφφ ... Κάτι μου λέει πως θα τη κάνω να δω αν περάσουμε όριο.... Πάντως κι εχθές μετά το βραδινό 125 είχα που για κορτιζόνη μου είπαν ότι είναι πολύ καλό.... Αχ Παναγια μου τελειώνουμε καλε; Βλέπω τβς Τζένης τα κείμενα με το θηλασμό κλπ και μου φαίνεται απίστευτο ότι σε σχεδόν ένα μήνα από τώρα (και λίγο παραπάνω ίσως @Clue χιχιχι) θα λέμε οοοολες για τέτοια!!!! Τρελαίνομαι....

Όσο για τα κρακ της μέσης..... Αφήστε μέρες δε κάνει κρακ μόνο σε κάθε κρακ νιώθω ότι μου φεύγουν σπόνδυλοι.... Ανατριχιαστικό....

Ποτε γεννας αγαπη;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ ανυπομονω να κατέβει η κοιλια μηπως και απελευθερωθεί το στομάχι...μιλάμε εχω καουρες συνεχεια...όλη μέρα, κοιμαμαι και ξυπναω με καουρες, πινω νερο καουρες...παιρνει καμια κανενα χάπι? Εγω που το είπα στον γιατρό μου ειπε να κανω υπομονη....πόση πια? Από τον 4ο ταλαιπωρουμαι ...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Τις πρώτες μέρες το στομάχακι είναι τόσο μικρό ,που το θρεπτικό πρωτογαλα τους είναι αρκετό.

Ενημερωσου από τώρα κοριτσάρα μου για να μη σε πιάσουν απροετοίμαστη (ψυχολογικά)

Συμφωνω απολυτα. Τρωνε ελαχιστα στην αρχη, η φυση ξερει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...