Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κάτι δεν πάει καλά με μένα.εφαγα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο.ειχα κάνει για τη μικρή κ έλεγε συνέχεια πω πω μαμά πόσο νόστιμο φαγητό έκανες κ δοκιμασα.ηταν υπέροχες πραγματικά.μαλακωμενες.ε έφαγα ένα πιάτο νααα με το συμπάθειο κ μια ώρα μετά είχα 98.νορμαλ δεν είναι για τα δικά μου δεδομένα.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Κάτι δεν πάει καλά με μένα.εφαγα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο.ειχα κάνει για τη μικρή κ έλεγε συνέχεια πω πω μαμά πόσο νόστιμο φαγητό έκανες κ δοκιμασα.ηταν υπέροχες πραγματικά.μαλακωμενες.ε έφαγα ένα πιάτο νααα με το συμπάθειο κ μια ώρα μετά είχα 98.νορμαλ δεν είναι για τα δικά μου δεδομένα.

Τελειο νούμερο... Ελπιζω μονο να ισχυει κ να μην ειναι σκαλωμα που εφαγε το μηχανακι. Παντως μου εχει τυχει να φαω κατι κ να μου το ανεβασει κ να ξαναφαω το ιδιο κ να μην ανεβασει... Αβυσσος  η ψυχη του μηχανακιου.... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Τελειο νούμερο... Ελπιζω μονο να ισχυει κ να μην ειναι σκαλωμα που εφαγε το μηχανακι. Παντως μου εχει τυχει να φαω κατι κ να μου το ανεβασει κ να ξαναφαω το ιδιο κ να μην ανεβασει... Αβυσσος  η ψυχη του μηχανακιου.... Χαχαχα 

Το ίδιο έδειξε κ απτ άλλο χερι καλέ.τι να πω

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι δε γέννησα. Που τέτοια τύχη. Κι εγώ ξενυχτισμενη χθες. Ρε κορίτσια με είχε πιάσει μια ζάλη άλλο πράγμα. Υπεφερα. Πώς είναι όταν σου πέφτει απότομα η πίεση;;; αυτό είχα αλλα σχεδόν όλο το βράδυ παρέα με στομαχοπονο και τάση για εμετο. Και ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα, με το συμπάθιο. Πω πω χάλια.

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Κάτι δεν πάει καλά με μένα.εφαγα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο.ειχα κάνει για τη μικρή κ έλεγε συνέχεια πω πω μαμά πόσο νόστιμο φαγητό έκανες κ δοκιμασα.ηταν υπέροχες πραγματικά.μαλακωμενες.ε έφαγα ένα πιάτο νααα με το συμπάθειο κ μια ώρα μετά είχα 98.νορμαλ δεν είναι για τα δικά μου δεδομένα.

Σοβαρά έχω διαβάσει ότι όταν πλησιάζουμε στον τοκετό το ζάχαρο πλέον είναι κανονικό έως χαμηλό γιατί ο πλακούντας αποδυναμώνεται.... Έχε το νου σου.... Μπορεί να λέω αηδιες αλλα αφού το έχω διαβάσει δύο τρεις φορές και αλλού σε ενημερώνω κι εσένα... Κανένα σύμπτωμα καινούργιο πλάκα πλάκα; 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπα όχι δε γέννησα. Που τέτοια τύχη. Κι εγώ ξενυχτισμενη χθες. Ρε κορίτσια με είχε πιάσει μια ζάλη άλλο πράγμα. Υπεφερα. Πώς είναι όταν σου πέφτει απότομα η πίεση;;; αυτό είχα αλλα σχεδόν όλο το βράδυ παρέα με στομαχοπονο και τάση για εμετο. Και ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα, με το συμπάθιο. Πω πω χάλια.

Κανόνισε να γέννας κι εσύ ... Μου είχαν πει οι μαίες πως η αναγουλα και ο εμετός στον τελευταίο μήνα είναι σημάδι διαστολής... Χιχιχι


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω 4.30 γιατρό να δούμε αυτό που σας είπα για την κοιλιτσα,αν βγαίνει πάλι μεγαλύτερη.νεο συμπτωμα; Τουρλωνεται το μωρό κ με ρχεται δυσφορία. Τώρα να ναι συσπάσεις αυτό;; Χαχαχα δεν ξερω


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κανόνισε να γέννας κι εσύ ... Μου είχαν πει οι μαίες πως η αναγουλα και ο εμετός στον τελευταίο μήνα είναι σημάδι διαστολής... Χιχιχι

Μπα που τέτοια τύχη... με την βαλιτσουλα μου πάλι θα παω πουρνο πουρνο την επόμενη Τρίτη.. Πάντως σήμερα μισοεφτιαξα την βαλίτσα μου!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπα όχι δε γέννησα. Που τέτοια τύχη. Κι εγώ ξενυχτισμενη χθες. Ρε κορίτσια με είχε πιάσει μια ζάλη άλλο πράγμα. Υπεφερα. Πώς είναι όταν σου πέφτει απότομα η πίεση;;; αυτό είχα αλλα σχεδόν όλο το βράδυ παρέα με στομαχοπονο και τάση για εμετο. Και ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα, με το συμπάθιο. Πω πω χάλια.

Ναι κι εγω εχω ζαλαδες σημερα...Και φυσικά ειμαι η μόνη που εχω εξαψεις ενω ολοι γυρω μου κρυωνουν με αυτη την αλλαγή του καιρού...

Ξέρετε τι απωθημένο εχω...αυτές τις δύο μέρες μετά τον τοκετό και πριν πρηστει το στηθος να κοιμηθώ μπρούμυτα....

  • Χαχα 4

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ναι κι εγω εχω ζαλαδες σημερα...Και φυσικά ειμαι η μόνη που εχω εξαψεις ενω ολοι γυρω μου κρυωνουν με αυτη την αλλαγή του καιρού...

Ξέρετε τι απωθημένο εχω...αυτές τις δύο μέρες μετά τον τοκετό και πριν πρηστει το στηθος να κοιμηθώ μπρούμυτα....

Ααααχ μπρουμυτα!!! Αυτο το ονειρευομαι κι εγω αλλα λογω καισαρικης δεν παιζει...και μετα φανταζομαι θα ειναι αδυνατον με το στηθος, οποτε θ' αργησω μαλλον να απολαυσω την αγαπημενη μου σταση υπνου!!Εχω να κοιμηθω ετσι νομιζω απο πριν την εμβρυομεταφορα γιατι λογω των φαρμακων πονουσε το στηθος μου απο πριν μεινω εγκυος και δεν μπορουσα με τιποτα...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη ειχε κατεβει λιγες μερες μετα αφου ειχα μπει στον 9ο και είχε αποσυμφορηθει το στομάχι. Επίσης με ειχε πιασει και διάρροια-συγγνωμη κιολας...λίγες μέρες πριν γεννησω...Τώρα τι να σου Πω? Μπορει να μη συμβαίνει σε όλες... Παντως τωρα νιωθω τα κοκαλα της λεκανης μου να κινουνται οταν κινειται το μωρο...μηπως προσπαθει να εμπεδωθεί? Δεν ξερω κι εγω τι να πω? Παντως νιωθω πολυ περιεργα μερα με τη μερα...

Απο την πρωτη μερα που γίνεσαι μητερα ζεις με το άγχος του παιδιού σου...Είναι πολύ φυσιολογικα ολα οσα νιωθεις...

Καλε Ναι! Εκεί που καθομαι νιωθω μια ρούβλια κατω χαμηλα και πετάγομαι! Λες και θελει να βγει το κεφαλάκι του να μου πει "τσα"

Τωρα που το λες κ γω 2 μερες πριν ειχα διαρροια, τωρα δε ξερω αν φταιει το οτι παρασκευη βραδυ ειχαμε φαεξ σε ενα μαγαζι πολιτικο! Χαχαχ

15 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αχ το καλά κουράγια ξανά πες το... Χαχαχ αχ αγχώνομαι τόσο πολύ για το πως θα ανταπεξέλθω μετά με δύο παιδιά αλλά θα βρούμε κ μεις τους ρυθμούς μας κάποια στιγμή που θα πάει... Τζενακι μου χαίρομαι τόσο πολύ που μπαίνεις κ μας γράφεις οπότε μπορείς ❤️❤️❤️

Οταν χρειαστει ολοι μας βρισκουμε κ το κουραγιο κ τη δυναμη ελπιζω! Οταν βρισκω λιγο χρονο μπαινω να δω τα νεα σας αν κ ειχατε γραψει τοσα πολλα που δε προλαβα να τα διαβασω ολα! Ανυπομονω να ακουω μια μια να λεει οτι γεννησε το πλασματακι της! Ολο αυτο το ταξιδι το περασαμε μαζι, κ θελω να το ζησω ως το τελος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerinaki 86 είπε:

Ααααχ μπρουμυτα!!! Αυτο το ονειρευομαι κι εγω αλλα λογω καισαρικης δεν παιζει...και μετα φανταζομαι θα ειναι αδυνατον με το στηθος, οποτε θ' αργησω μαλλον να απολαυσω την αγαπημενη μου σταση υπνου!!Εχω να κοιμηθω ετσι νομιζω απο πριν την εμβρυομεταφορα γιατι λογω των φαρμακων πονουσε το στηθος μου απο πριν μεινω εγκυος και δεν μπορουσα με τιποτα...

Αχ αχ αχ κ εγω κοριτσακι μου... Κ εμενα η αγαπημένη μου σταση υπνου ειναι μπρουμυτα κ εχω κ εγω να κοιμηθω απο την ημερα της εμβρυομεταφορας... Με την ιδεα κ μονο οτι εχω εμβρυακια στην κοιλια μου ειχα σταματησει να κοιμάμαι μπρουμυτα απο τις 20 περίπου Ιανουαρίου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια.... Την κολπικη εξεταση για το μικροβιο, την κανατε ολες; Κ αν ναι σε ποια εβδομάδα; Αναρωτιεμαι γιατί δεν την εχω κανει ακομα... Γινεται αργότερα; Κ αν δεν προλαβω να την κανω κ σπασουν τα νερα ή με πιασουν πονοι, τι γινεται.; Θα ρωτησω γιατι εχω στις 10 κ μιση αυριο υπερηχο αλλα θα ηθελα να ξερω τι εχετε κανει κ εσεις; Κ nst δεν εχω κανει ακομα... Εχετε κανει ολες; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια.... Την κολπικη εξεταση για το μικροβιο, την κανατε ολες; Κ αν ναι σε ποια εβδομάδα; Αναρωτιεμαι γιατί δεν την εχω κανει ακομα... Γινεται αργότερα; Κ αν δεν προλαβω να την κανω κ σπασουν τα νερα ή με πιασουν πονοι, τι γινεται.; Θα ρωτησω γιατι εχω στις 10 κ μιση αυριο υπερηχο αλλα θα ηθελα να ξερω τι εχετε κανει κ εσεις; Κ nst δεν εχω κανει ακομα... Εχετε κανει ολες; 

Όχι. Εγώ που πάω για καισαρική δεν έχω κάνει τίποτα.. ούτε ούρων ... Αλλά και στη πρώτη που πήγα φ.τ πάλι δεν είχα κάνει τίποτα... Ένα νστ και αυτό για λίγα δευτερόλεπτα... Κανονικά πρέπει να γίνεται γιατί αν περάσει το μωρό απ' το γενετικό σωλήνα και υπάρχει το μικρόβιο ίσως κολληθεί (ανάλογα το μικρόβιο βέβαια νομίζω για τον στρεπτόκοκκο ισχύει αυτό) αλλά ο κάθε γιατρός ότι του φανεί.... Ρωτά αύριο πάντως ίσως ο γιατρός σου απλά ξεχάστηκε σαν τον δικό μου που πρέπει να του λέω εγώ να μου τις γράφει...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Όχι. Εγώ που πάω για καισαρική δεν έχω κάνει τίποτα.. ούτε ούρων ... Αλλά και στη πρώτη που πήγα φ.τ πάλι δεν είχα κάνει τίποτα... Ένα νστ και αυτό για λίγα δευτερόλεπτα... Κανονικά πρέπει να γίνεται γιατί αν περάσει το μωρό απ' το γενετικό σωλήνα και υπάρχει το μικρόβιο ίσως κολληθεί (ανάλογα το μικρόβιο βέβαια νομίζω για τον στρεπτόκοκκο ισχύει αυτό) αλλά ο κάθε γιατρός ότι του φανεί.... Ρωτά αύριο πάντως ίσως ο γιατρός σου απλά ξεχάστηκε σαν τον δικό μου που πρέπει να του λέω εγώ να μου τις γράφει...

Τον ρωτησα πριν απο λιγο που με πηρε να μου πει να παω αυριο, αν θα κανω αυριο μονο υπέρηχο κ μου λεει ναι. Κ του λεω, σε ρωταω γιατι ξερω οτι υπαρχει κ μια κολπικη εξεταση για καποιο μικροβιο κ μου λεει, οχι, οχι, οχι... Οτι δε θα κανω αυριο... Απλα θα το ξεκαθαρισω γιατι δεν θελω να πιστεψω πως στο μυαλο του με εχει κατευθείαν για καισαρικη κ δεν μου το λεει... Λογω εξωσωματικης. Αυτο το ξεκαθαρισα πως αν δεν υπαρχει σοβαρός λογος δε θελω να κανω καισαρικη. Επισης εχω κανει καλλιέργεια ουρων. Θα το εδειχνε εκει; Ανησυχιες τελευταίας στιγμής... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια.... Την κολπικη εξεταση για το μικροβιο, την κανατε ολες; Κ αν ναι σε ποια εβδομάδα; Αναρωτιεμαι γιατί δεν την εχω κανει ακομα... Γινεται αργότερα; Κ αν δεν προλαβω να την κανω κ σπασουν τα νερα ή με πιασουν πονοι, τι γινεται.; Θα ρωτησω γιατι εχω στις 10 κ μιση αυριο υπερηχο αλλα θα ηθελα να ξερω τι εχετε κανει κ εσεις; Κ nst δεν εχω κανει ακομα... Εχετε κανει ολες; 

Αγάπη καλλιέργεια κολπικού υγρού εννοείς? Εγώ την έκανα το Σάββατο και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα.. nst όχι ούτε εγώ ακόμα, λογικά απ την επόμενη βδομάδα! 


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...