Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα;;; Κούκου τσααα... Τι κάνετε; Εγώ εδώ με τη δεύτερη κόρη πλέον σας χαιρεταμε...

Δεν θα σας πω πολλά.... Είμαι στη αναρρωση τώρα και δε μου φαίνονται όλα τόσο μέλι γάλα... Με το θηλασμό επίσης δε τα πάμε καλά ακόμη...δεν πιάνει.... :(

απο αύριο ευελπιστώ να είναι όλα πιο καλά.

Και στα δικά σας όλες να κρατήσετε γερά τα πλασματακια σας!!!

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει η μικρή! Γερή και καλότυχη εύχομαι! Καλή ανάρρωση!!!

Με τον θηλασμό είναι πολύ νωρίς ακόμα... δεν θέλει άγχος και όλα καλά θα πάνε! Με το καλό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα;;; Κούκου τσααα... Τι κάνετε; Εγώ εδώ με τη δεύτερη κόρη πλέον σας χαιρεταμε...

Δεν θα σας πω πολλά.... Είμαι στη αναρρωση τώρα και δε μου φαίνονται όλα τόσο μέλι γάλα... Με το θηλασμό επίσης δε τα πάμε καλά ακόμη...δεν πιάνει.... :(

απο αύριο ευελπιστώ να είναι όλα πιο καλά.

Και στα δικά σας όλες να κρατήσετε γερά τα πλασματακια σας!!!

Να σας ζησει! Να χαίρεσαι τα κοριτσια σου και με το καλο να επιστρεψετε σπιτι!

  • Ευχαριστώ 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα;;; Κούκου τσααα... Τι κάνετε; Εγώ εδώ με τη δεύτερη κόρη πλέον σας χαιρεταμε...

Δεν θα σας πω πολλά.... Είμαι στη αναρρωση τώρα και δε μου φαίνονται όλα τόσο μέλι γάλα... Με το θηλασμό επίσης δε τα πάμε καλά ακόμη...δεν πιάνει.... :(

απο αύριο ευελπιστώ να είναι όλα πιο καλά.

Και στα δικά σας όλες να κρατήσετε γερά τα πλασματακια σας!!!

Αγάπη να σας ζήσει!!! Γερή και καλότυχη πάντα! Κάθε μέρα θα είστε και καλύτερα.. Με το θηλασμό μην απογοητεύεσαι, θα το πιάσει το μπυζί της μαμάς και δεν θα το αφήνει μετά!χαχα σε σκεφτόμαστε όλες, να μας γράφεις όποτε μπορείς!

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Mamacita Alina μου να σας ζήσει η κορακλα!! Γερή καλοτυχη και γεμάτη υγεία να είναι στη ζωή της! Καλη αναρρωση και σε σενα!!!

Πήγαμε κι εμείς γιατρό σήμερα. 2300 μου την υπολόγισε στο περίπου. 

Ένα θα σου πω..... τελευταίος υπέρηχος 2.700 γεννήθηκε 3.500....

Περίμενε και θα δεις και τη δικιά σου.... Δε σου λέω ότι θα έχεις αποκλεισαρα σαν εμένα αλλά πιθανότατα θα είναι πάνω από 2300

Κορίτσιαααα μου συγκινηθηκαααα ας το καλό σας!!!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις όμορφες ευχές σας.... Είναι τόσο συγκινητικό να ξέρεις ότι τόσες κοπέλες περιμένουν τα νέα σου.... Να ξέρετε έπιασα το κινητό μόνο και μόνο για να σας γράψω γιατί δε τη πολυ παλεύω... Σας φιλώ όλες γλυκά....θα μπαινω όσο πιο συχνά γίνεται γιατί είστε η παρεούλα μου και η δύναμη μου....

  • Μου αρέσει 8

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mamacita Alina ξερεις εσυ απο Αυτά, εισαι θηριο και δεν το βάζεις ευκολα κατω..θα τα καταφέρετε και με τον θηλασμό και με τα πάντα! Να σου ζησει και πάλι!

 @gogouli_ σε λες και ανωμαλη που θελεις να χαλάσει ο καιρός απο τωρα...ασε λιγο ακομα γιατι μας περιμένει πολυ μακρύς χειμωνας...

Λοιπόν, η μπεμπουλα ειναι 2.550, ολα τα βρήκε μια χαρα και μου είπε να προχωράω για να βγει οσο το δυνατόν πιο γρήγορα μια και λογω του ινωμυωματος που εχω στην εισοδο του κόλπου οσο πιο μικρη τοσο το καλύτερο....ο τραχηλος βεβαια 5.5.....εχουμε δρομο ακομα ειπε...έκανα και nst σύσπαση δεν εκανα. Αυτα απο εμενα! Οπως τα βλεπω μαλλον αργω εγω...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina τι κοριτσαρο 3.5 κιλά εβγαλεεεες!!!! ❤️

Just now, Evangeliaa είπε:

@Mamacita Alina ξερεις εσυ απο Αυτά, εισαι θηριο και δεν το βάζεις ευκολα κατω..θα τα καταφέρετε και με τον θηλασμό και με τα πάντα! Να σου ζησει και πάλι!

 @gogouli_ σε λες και ανωμαλη που θελεις να χαλάσει ο καιρός απο τωρα...ασε λιγο ακομα γιατι μας περιμένει πολυ μακρύς χειμωνας...

Λοιπόν, η μπεμπουλα ειναι 2.550, ολα τα βρήκε μια χαρα και μου είπε να προχωράω για να βγει οσο το δυνατόν πιο γρήγορα μια και λογω του ινωμυωματος που εχω στην εισοδο του κόλπου οσο πιο μικρη τοσο το καλύτερο....ο τραχηλος βεβαια 5.5.....εχουμε δρομο ακομα ειπε...έκανα και nst σύσπαση δεν εκανα. Αυτα απο εμενα! Οπως τα βλεπω μαλλον αργω εγω...

Μπράβο κορίτσι μου, πολύ καλή η μπέμπα, ακόλουθα τις οδηγίες και όλα θα πάνε καλά! Στον καρδιοτοκογραφο κι εγώ πρώτη φορά προχθές κατέγραψα σύσπαση! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina να σου ζήσει η κοράκλα Αλινα πάντα υγιής και ευτυχισμένη καλή ανάρρωση και σε σένα κτ έκανες από ότι κατάλαβα; Θα περάσουν οι μέρες και θα είσαι σπίτι σου με την μπέμπα γλυκιά μου αν σου έρχεται να κλάψεις μην το κρατάς είναι λυτρωτικό :)


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Τι κάνεις κορίτσι; πως πήγε ο γιατρός; 

 

Λες να βγει 2,5 κιλακια η μπουμπού; για πότε έχεις προγραμματίσει εσύ αγάπη; 

Αγάπη μουυυυ, να σας ζήσει η ζουζούνα! Πάντα γερή και καλότυχη να είναι. Κι εσύ να χαίρεσαι την τετραμελή πλέον υπέροχη οικογένειά σου. Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι και περιμένουμε να μαθαίνουμε νέα σου. Αύριο όλα θα είναι καλύτερα θα δεις ❤️

Κι εγώ θελωωω!!! Τι καλά!!! Θέλω φθινόπωρο, μακρυμανικα και χουχουλιαρικες αγκαλιές! 

24/9 την Τρίτη...!!

  • Μου αρέσει 5

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjour με δροσουλα σήμερα.καθομαι μπαλκόνι κ πινω τον ντεκαφεινε καφέ μου.πρεπει να βγάλω το.σακο απτό αμάξι να βάλω κ καμία κάλτσα μέσα,καμία ζακέτα κατι

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Bonjour με δροσουλα σήμερα.καθομαι μπαλκόνι κ πινω τον ντεκαφεινε καφέ μου.πρεπει να βγάλω το.σακο απτό αμάξι να βάλω κ καμία κάλτσα μέσα,καμία ζακέτα κατι

Καλημερα κοριτσακι μου... Ναι να βάλεις αν κ στα νοσοκομεια κανει ζεστη μεσα.... Κ εδω συννεφια εχουμε κ εβρεξε κ λιγο τη νυχτα... 

Εγω εχω 2 προβληματισμους πρωι πρωι... 

Πρωτον τι καβαλησε το ζαχαρο μου κ ανεβαινει το νηστείας... 104 εχθες κ 110 σημερα. Βέβαια το ξαναπηρα μετα απο μιση ωρα κ ακομα νηστικη κ ειχε παει 100...τι ισχυει τελικα;;; 

Δευτερον, νομιζα οτι το συνηθισμένο ειναι απο τις μετρήσεις των γιατρων οσον αφορα το βαρος των μωρων, οτι συνηθως απ οτι λενε το μωρο γεννιέται λιγότερο... Τις περισσότερες φορές έτσι εχω ακουσει... Αν της Αλινας βγηκε τοσο παραπανω, το δικο μου που ειναι ηδη 3150,ποσο θα βγει παναγια μου;;;;; χαχαχα αλήθεια τωρα... Αν γινει ετσι λεμε.... :lol:

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Ναι να βάλεις αν κ στα νοσοκομεια κανει ζεστη μεσα.... Κ εδω συννεφια εχουμε κ εβρεξε κ λιγο τη νυχτα... 

Εγω εχω 2 προβληματισμους πρωι πρωι... 

Πρωτον τι καβαλησε το ζαχαρο μου κ ανεβαινει το νηστείας... 104 εχθες κ 110 σημερα. Βέβαια το ξαναπηρα μετα απο μιση ωρα κ ακομα νηστικη κ ειχε παει 100...τι ισχυει τελικα;;; 

Δευτερον, νομιζα οτι το συνηθισμένο ειναι απο τις μετρήσεις των γιατρων οσον αφορα το βαρος των μωρων, οτι συνηθως απ οτι λενε το μωρο γεννιέται λιγότερο... Τις περισσότερες φορές έτσι εχω ακουσει... Αν της Αλινας βγηκε τοσο παραπανω, το δικο μου που ειναι ηδη 3150,ποσο θα βγει παναγια μου;;;;; χαχαχα αλήθεια τωρα... Αν γινει ετσι λεμε.... :lol:

Τελευταίος υπέρηχος στη μεγάλη 3600 κ βγήκε 3900 λίγες μέρες μετά.ειτε πάνω είτε κάτω είναι η αποκλιση


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τελευταίος υπέρηχος στη μεγάλη 3600 κ βγήκε 3900 λίγες μέρες μετά.ειτε πάνω είτε κάτω είναι η αποκλιση

Ωχ ωχ ωχ.... Κ αλλο παραδειγμα.... Χαχαχα... Ευχομαι να μη μου πεταχτουν τα ματια οξω.... Χαχαχα... Πλακα κανω... Καλα να είναι.... Οποτε υπαρχει κ το κατα πανω.... 

  • Χαχα 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ωχ ωχ ωχ.... Κ αλλο παραδειγμα.... Χαχαχα... Ευχομαι να μη μου πεταχτουν τα ματια οξω.... Χαχαχα... Πλακα κανω... Καλα να είναι.... Οποτε υπαρχει κ το κατα πανω.... 

Τελευταιος υπερηχος 38κ5 2.800 γεννησα 39κ3 3.190!:lol:

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τελευταίος υπέρηχος στη μεγάλη 3600 κ βγήκε 3900 λίγες μέρες μετά.ειτε πάνω είτε κάτω είναι η αποκλιση

 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τελευταιος υπερηχος 38κ5 2.800 γεννησα 39κ3 3.190!:lol:

Ωχ τέτοια να λέτε, εμένα 37+2 ήταν 3400, πόσο να αντέξω η γυναίκα!!! Χαχαχα 

Εντωμεταξύ κοιμηθηκαμε με καλοκαίρι και ξυπνήσαμε φθινόπωρο Χαχαχα 

Just now, Farmakotriftena είπε:

24/9 την Τρίτη...!!

 Αχ πλησιάζει και επόμενο νινί στην παρέα. Οι μισές έχουν γεννήσει, νομίζω ο τίτλος του θέματος μας είναι παραπλάνηση χαχαχα

  • Χαχα 6

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...