Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Το ξερω οτι υπαρχει μια αποκλιση +- 300 γραμμαρια! Ελπιζω να μην ειμαι στο πλην! Μου ειπε χθες να περιμένω 2400 περίπου αλλά στη βδομάδα που βρίσκομαι πάντα υπάρχουν αποκλίσεις. Για να δούμε!!

Κ εγω το ευχομαι κοριτσακι μου... Κ πολυ περισσότερο ευχομαι αλλα οπως κ να χει τωρα που φτάσαμε στο τελος ολα καλα θα πανε.... Για να δουμε... Μεχρι να πας εσυ, θα έχουμε αλλη εκπληξη;;; 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια από χθες έχω τρομερή υπνηλία και αδυναμία ενώ κοιμάμαι αρκετές ώρες.. Μιλάμε δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και ήθελα να κάνω δουλειές σήμερα αλλά δε με κόβω ν'αποχωρίζομαι τον καναπεδάκο.. Επίσης πρήστηκαν χέρια και πόδια! Μα τιιιιιιι ωραία που περνάμε οι χοντρουλίτσες...

Τα ποδια μου στους αστραγαλους ειναι τούμπανο δυο μερες τωρα κ τα χερια δεν κλεινουν μπουνιες κ μουδιαζουν συνέχεια... Σε καταλαβαίνω απολυτα... Εχεις κοιτάξει πιεση; Εμενα είναι οκ... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Κ εγω το ευχομαι κοριτσακι μου... Κ πολυ περισσότερο ευχομαι αλλα οπως κ να χει τωρα που φτάσαμε στο τελος ολα καλα θα πανε.... Για να δουμε... Μεχρι να πας εσυ, θα έχουμε αλλη εκπληξη;;; 

Τα ποδια μου στους αστραγαλους ειναι τούμπανο δυο μερες τωρα κ τα χερια δεν κλεινουν μπουνιες κ μουδιαζουν συνέχεια... Σε καταλαβαίνω απολυτα... Εχεις κοιτάξει πιεση; Εμενα είναι οκ... 

Καλά ναι η μπουνιά δεν κλείνει για κανένα λόγο! Και χθες το βράδυ που βγήκαμε για περπάτημα παρόλο που φορούσα ανοιχτό παπούτσι (ανατομικό κιόλας) τα πόδια ήταν τουμπανέιρο και ένιωθα να με πιέζουν! Θα πάω στην πεθερά μου το απόγευμα να την τσεκάρω που έχει καλό πιεσόμετρο, αν και συνήθως είναι χαμηλή.. Απ'τη μία λέω να κόψω το αλάτι για τα πρηξίματα απ'την άλλη που θα φτάσει και αυτή η πίεση χωρίς καθόλου αλάτι? Χαχα ένα δράμα ζούμε φίλη :lol:


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλά ναι η μπουνιά δεν κλείνει για κανένα λόγο! Και χθες το βράδυ που βγήκαμε για περπάτημα παρόλο που φορούσα ανοιχτό παπούτσι (ανατομικό κιόλας) τα πόδια ήταν τουμπανέιρο και ένιωθα να με πιέζουν! Θα πάω στην πεθερά μου το απόγευμα να την τσεκάρω που έχει καλό πιεσόμετρο, αν και συνήθως είναι χαμηλή.. Απ'τη μία λέω να κόψω το αλάτι για τα πρηξίματα απ'την άλλη που θα φτάσει και αυτή η πίεση χωρίς καθόλου αλάτι? Χαχα ένα δράμα ζούμε φίλη :lol:

Ρε συ ακριβως αυτο σκέφτομαι κ εγω. Εχω πιεση 9μιση με 5μιση αντε 10 με 6 κ μου λεει ο γιατρος να κοψω τελείως το αλατι για κατακρατηση... Κ εκει η πιεση; Αυτο που λες... Που θα φτάσει;;; χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ρε συ ακριβως αυτο σκέφτομαι κ εγω. Εχω πιεση 9μιση με 5μιση αντε 10 με 6 κ μου λεει ο γιατρος να κοψω τελείως το αλατι για κατακρατηση... Κ εκει η πιεση; Αυτο που λες... Που θα φτάσει;;; χαχαχα 

Αν βρεις απάντηση ενημέρωσε κι εμένα σε παρακαλώ!χαχα

Αχχχ περνάει ο καιρός, άντε να κρατήσουμε τα μωρούλια στην αγκαλίτσα μας και όλα αυτά θα είναι παρελθόν...

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τα χέρια κ τα πόδια ,εγώ τη μεση.λες κ σπάζουν κόκκαλα στη μέση μου νοιωθω.πολυ πόνος απτό πρωί.

Επίσης ποιες μειναμε ακόμα χοντρές ρε παιδιά;χάθηκα! Γέννησαν,Γιώτα,αλινα, Τζένη,Σίσσυ, ελπίδα (πιθανολογουμε ).ποιες άλλες ;;

  • Λυπημένη/-ος 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Εσείς τα χέρια κ τα πόδια ,εγώ τη μεση.λες κ σπάζουν κόκκαλα στη μέση μου νοιωθω.πολυ πόνος απτό πρωί.

Επίσης ποιες μειναμε ακόμα χοντρές ρε παιδιά;χάθηκα! Γέννησαν,Γιώτα,αλινα, Τζένη,Σίσσυ, ελπίδα (πιθανολογουμε ).ποιες άλλες ;;

+Μαριούλα +minxri! 

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina να σας ζησει ο κοριτσαρος!!Καλη αναρρωση ευχομαι και γρηγορα να ειστε στο σπιτακι σας και οι 4!!:wub:

@Giotitsa μου να σας ζησει ο μπεμπακος!!Ολα θα πανε υπεροχα, θα το δεις, και συντομα θα ειστε κι εσεις στο σπιτακι σας για ατελειωτες αγκαλιτσες!!

Πρησμενα μου κοριτσια υπομονη!!Λιγο εμεινε!!Εγω ευτυχως ιδιαιτερο πρηξιμο δεν εχω, αφου να φανταστειτε ακομα φοραω τη βερα μου...Τις τελευταιες μερες ομως εχω εντονες ενοχλησεις...νιωθω τον μπεμπη να με πιεζει πολυ χαμηλα!Εχω και κατι πονακια περιοδου κατα διαστηματα, πετρωμα στην κοιλια δεν εχω νιωσει ομως...Για να δουμε, τη Δευτερα εχω ραντεβου με το γιατρο κι ανυπομονω!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Ναι να βάλεις αν κ στα νοσοκομεια κανει ζεστη μεσα.... Κ εδω συννεφια εχουμε κ εβρεξε κ λιγο τη νυχτα... 

Εγω εχω 2 προβληματισμους πρωι πρωι... 

Πρωτον τι καβαλησε το ζαχαρο μου κ ανεβαινει το νηστείας... 104 εχθες κ 110 σημερα. Βέβαια το ξαναπηρα μετα απο μιση ωρα κ ακομα νηστικη κ ειχε παει 100...τι ισχυει τελικα;;; 

Δευτερον, νομιζα οτι το συνηθισμένο ειναι απο τις μετρήσεις των γιατρων οσον αφορα το βαρος των μωρων, οτι συνηθως απ οτι λενε το μωρο γεννιέται λιγότερο... Τις περισσότερες φορές έτσι εχω ακουσει... Αν της Αλινας βγηκε τοσο παραπανω, το δικο μου που ειναι ηδη 3150,ποσο θα βγει παναγια μου;;;;; χαχαχα αλήθεια τωρα... Αν γινει ετσι λεμε.... :lol:

Καλησπέρα!!! Κι εμένα προχθές το νηστείας ήταν 95 και χθες 88. Σήμερα ήταν 97. Και πριν 3 μέρες 116 (φταίω εγώ γι' αυτό γιατί έφαγα έξω ότι απαγορεύεται).

Έχω κάνει κι εγώ 2 μετρήσεις νηστείας και είχα τελείως άλλο αποτέλεσμα και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι μετράει η πρώτη μέτρηση με το που θα σηκωθείς από το κρεβάτι. Γιατί μετά αρχίζεις δραστηριότητες.

Κι εγώ το φοβάμαι το βάρος του μωρού. Είναι και 1 βδομάδα μεγαλύτερο... Και κυρίως η κοιλιά μην μεγαλώσει, γιατί σημαίνει ότι επηρεάστηκε από το ζάχαρο.

πρίν από 59 λεπτά , Giotitsa είπε:

@Mamacita Alinaνα σου ζήσει κορίτσι να τημ εχεις με υγεια και ευτυχία έχει κολλησει στην παράθεση σορρυ Εχω γεννήσει να ξέρετε όλα καλά Εχω ενα μπεμπακο υπεροχο 2550 

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!! Να είναι γερό και καλότυχο στην ζωή του! Εύχομαι να βγει σύντομα από την ΜΕΝΝ και να πάτε σπίτι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσιαααα;;; Κούκου τσααα... Τι κάνετε; Εγώ εδώ με τη δεύτερη κόρη πλέον σας χαιρεταμε...

Δεν θα σας πω πολλά.... Είμαι στη αναρρωση τώρα και δε μου φαίνονται όλα τόσο μέλι γάλα... Με το θηλασμό επίσης δε τα πάμε καλά ακόμη...δεν πιάνει.... :(

απο αύριο ευελπιστώ να είναι όλα πιο καλά.

Και στα δικά σας όλες να κρατήσετε γερά τα πλασματακια σας!!!

Να σου ζησει αγαπη μου! Γερη να ειναι η μπεμπουλα σας και καλοτυχη! Ολα καλα θα πανε κ γω ειχα αλλο θεμα με το θηλασμο αλλα με υπομονη κ επιμονη το ξεπερασαμε! Τα φιλακια μου κ στις 2 σας!

1 hour ago, Giotitsa είπε:

@Mamacita Alinaνα σου ζήσει κορίτσι να τημ εχεις με υγεια και ευτυχία έχει κολλησει στην παράθεση σορρυ Εχω γεννήσει να ξέρετε όλα καλά Εχω ενα μπεμπακο υπεροχο 2550 

Καρδουλα μου να σου ζησει!!!! Να ειναι παντα γερος και ευτυχισμενος κ να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε! Ιδια κιλα γεννηθηκαν τα αγορια μας εμας! Ποτε γεννησες αγαπη μου; σε ποια εβδομαδα;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Έχω κάνει κι εγώ 2 μετρήσεις νηστείας και είχα τελείως άλλο αποτέλεσμα και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι μετράει η πρώτη μέτρηση με το που θα σηκωθείς από το κρεβάτι. Γιατί μετά αρχίζεις δραστηριότητες.

Αληθεια; Εγω μετραω το ζαχαρο σχεδον μιση με μια ωρα αφου σηκωθω. Ετσι κ αλλιως κ οταν πηγαινω στο μικροβιολογικο, περναει καποια ωρα. Δεν ηξερα οτι θελει αμεσως. Δεν μου ειχε πει κατι ο ενδοκρινολόγος. Επισης δεν ξερω αν καποιο απο τα φαρμακα που παιρνω, σιδηρο, για το θυρεοειδη κ φολικο οξυ εχουν κατι που ανεβαζει το ζαχαρο. Γιατι ξυπναω πολυ πρωι κ τα παιρνω. Αλλα μετα απο 87 πριν 3 μερες, 104 εχθες κ 110 σημερα;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Αληθεια; Εγω μετραω το ζαχαρο σχεδον μιση με μια ωρα αφου σηκωθω. Ετσι κ αλλιως κ οταν πηγαινω στο μικροβιολογικο, περναει καποια ωρα. Δεν ηξερα οτι θελει αμεσως. Δεν μου ειχε πει κατι ο ενδοκρινολόγος. Επισης δεν ξερω αν καποιο απο τα φαρμακα που παιρνω, σιδηρο, για το θυρεοειδη κ φολικο οξυ εχουν κατι που ανεβαζει το ζαχαρο. Γιατι ξυπναω πολυ πρωι κ τα παιρνω. Αλλα μετα απο 87 πριν 3 μερες, 104 εχθες κ 110 σημερα;;; 

Καλέ μέτρα το όταν σηκώνεσαι γ αυτά τα χάπια! Εγώ το μηχανάκι το χω στο κομοδίνο κ τσιμπιεμαι με το που ξυπνήσω


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλέ μέτρα το όταν σηκώνεσαι γ αυτά τα χάπια! Εγώ το μηχανάκι το χω στο κομοδίνο κ τσιμπιεμαι με το που ξυπνήσω

Ναι αλλα αν ξυπνησω 5μιση κ ξεκινησω με το χαπι του θυρεοειδη κ παρω το ζαχαρο, δεν θα θεωρειται νηστειας γιατι θελει αρκετες ωρες νομιζω. 8 με 12...;;;Κ αν εχω φαει στις 10 ή στις 11;Λες να επηρεαζουν τα χαπια το ζαχαρο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ναι αλλα αν ξυπνησω 5μιση κ ξεκινησω με το χαπι του θυρεοειδη κ παρω το ζαχαρο, δεν θα θεωρειται νηστειας γιατι θελει αρκετες ωρες νομιζω. 8 με 12...;;;Κ αν εχω φαει στις 10 ή στις 11;Λες να επηρεαζουν τα χαπια το ζαχαρο; 

Μπερδεύτηκα. Αχαχαχαχαχ. Δεν έχω ιδέα για τα χάπια. Ξυπνάς 5 μαρη για να πάρεις χάπια; ουι μαναμ βαρβαρότητα 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα εγώ είμαι συνεπής βλέπετε; Χαχαχαχα 

Ήρθα να σας κάνω να γελάσετε....

Σήμερα τρώω πρώτη μερα αφού κάναμε πριτς ειδικά.... Σκέτη σούπα ούτε κοτόπουλο....

Εεεε εγώ η στερημένη όμως ένα κρουασανακι του άντρα μου το τσίμπησα.... Ας στουμπωσω δε με νοιάζει ας κλάψω όταν πάω τουαλέτα.... 

Φανταστείτε καλά καλά δε περπάτησα που λέει ο λόγος πάλι γουρουνιαζω χαχαχαχ τέρμα το ζαχαρακι λογικά. Έχω τις ευλογίες της ενδοκρινολόγου μου να φάω ότι θέλω μόλις μου επιτραπεί (κάνω πως δεν το κατάλαβα το επιτραπεί)....

Επίσης κορίτσιαααα σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις ευχές σας.... Σας εύχομαι και στα δικά σας οι χοντουλες μας και να χαίρεστε τα μωρουλινια σας οσες ήδη τα κρατάτε αγκαλίτσα.

@Giotitsa να χαίρεσαι τον μπεμπακος σου και γρήγορα σπίτι σας να κάνετε αγκαλιές.

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εσείς τα χέρια κ τα πόδια ,εγώ τη μεση.λες κ σπάζουν κόκκαλα στη μέση μου νοιωθω.πολυ πόνος απτό πρωί.

Επίσης ποιες μειναμε ακόμα χοντρές ρε παιδιά;χάθηκα! Γέννησαν,Γιώτα,αλινα, Τζένη,Σίσσυ, ελπίδα (πιθανολογουμε ).ποιες άλλες ;;

Τώρα εσένα σε πονάει η μέση ή γιατί θα γεννήσεις οσονούπω ή από το πολύ ξεκουλιασμα 

  • Χαχα 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...