Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Έχω σκάσει απτό φαι.περιμενω τα χαμπερια απτό μηχανακι μου σε 20 λεπτά

Έλα 116.μ αυτά που φαγα ούτε στου παπά

Εγω δεν έχω ζαχαρο αλλά ήμασταν με παρέα και πλακωσαμε κάτι πιτογυρα και τώρα δε μπορώ να αναπνεύσω! Καλά να πάθω η χοντρή!!! Τρώω τώρα που δε νιώθω τυψεις, γιατί μετά πρέπει να το ραψω πάλι χαχαχα

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι Γωγουλι, γιατί γνωρίζεις τι σε περιμένει. Εγώ κάνω εικόνες βήμα βήμα την όλη διαδικασία, πλέον τα έχω μάθει και τρέμω... Ενώ όταν δεν ξέρεις τι σε περιμένει είναι αλλιώς. Κι εκεί υπάρχει άγχος εννοείται!

Όσο για τις συσπάσεις κι εμένα έτσι είναι όπως τις περιγράφεις. Δύσπνοια, ένα πλάκωμα και μετά ξεκινάει το πέτρωμα στη κοιλιά και νιώθω ένα αόρατο χέρι να με πνίγει!

Σήμερα ο μικρός έχει ασταμάτητη γκρίνια.. Ένα μόνιμο κλάμα ακούμε από το πρωί. τέτοιες μέρες (τις οποίες, έχει συχνα) κι εμένα με πιάνει τρόμος για το τι με περιμένει. 

Πω ακριβώς έτσι νιώθω κι εγώ τις συσπάσεις! Εντωμεταξύ χαίρομαι με τις συσπάσεις, μπας και αρχίσει και ο τράχηλος να εξαλείφεται! Κορίτσι εσύ την πρώτη καισαρική γιατι την είχες κάνει; Αν επιτρέπεται φυσικά.. Ρωτάω γιατί κάποια στιγμή είχες πει ότι η πρώτη σου φάνηκε ότι έγινε αναίτια! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Εγω δεν έχω ζαχαρο αλλά ήμασταν με παρέα και πλακωσαμε κάτι πιτογυρα και τώρα δε μπορώ να αναπνεύσω! Καλά να πάθω η χοντρή!!! Τρώω τώρα που δε νιώθω τυψεις, γιατί μετά πρέπει να το ραψω πάλι χαχαχα

 

Πονάει η κοιλιά μου απτό φαι ρε συ.αχαχχαχ

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Πονάει η κοιλιά μου απτό φαι ρε συ.αχαχχαχ

Λέει η μαία της προάλλες στα μαθήματα "λογικά το βράδυ τρώτε ελαφριά για να μη σας ενοχλεί το στομάχι" και λέμε 15 άτομα με μια φωνή "λογικά" χαχαχαχα Τρελάθηκε η γυναίκα, μας έλεγε, τι τρώτε δηλαδή; Ας μη σου πούμε καλύτερα κούκλα μου τι τρώμε χαχαχαχαχα

  • Χαχα 4

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Clue είπε:

Ααα κι εγώ κρέπα με σοκολάτα ονειρευόμουν χθες το βράδυ! Συγκεκριμένα σοκολάτα-μπανάνα-μπισκότο! Πωπω και τώρα την ονειρεύομαι τελικά...

Εμένα παρήγγειλε ο άντρας μου κρέπα με σοκολάτα και κατάφερα να αντισταθώ. Βέβαια μην πω ψέμματα έφαγα 1 μπουκιά. Ήθελα όλη να την φάω! Αχ να είχα και τώρα μία!!!!

Ωχ τι έπαθες. Εμένα πάλι δε μου αρέσει καθόλου το ψάρι. Δεν τρώω ψάρι δυστυχώς. Ενώ κάνει πολύ καλό.

10 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Η αληθεια ειναι οτι εδω και δυο μέρες (τα βράδια συγκεκριμενα) κανω δυνατές συσπασεις με πονο... γίνονται 4-5 ανα 15λεπτο και μετα μειώνονται και σε συχνότητα και σε πονο...λέτε να φταίει που την Πεμπτη ο γιατρος μου μέτρησε τον τράχηλο απο κατω?

Εμένα όταν μου κάνανε κολπικό υπέρηχο για να μετρήσουν τράχηλο, όλη εκείνη την μέρα είχα πόνους περιόδου και γενικά δεν ένιωθα καλά.

7 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Εν τω μεταξύ έχει 2-3 μέρες νιώθω ότι κλείνει η αναπνοή μου και καπάκια με πιάνει πέτρωμα στην κοιλιά και πόνος ελαφρύς περιόδου. Αλλά φανταστείτε ότι πλέον ξέρω ότι θα πετρωσει η κοιλια μου γιατί πρώτα με πιάνει δυσπνοια! Κατά τα άλλα δεν ξέρω γιατι λένε ότι στο τέλος δεν το νιώθεις τόσο πολύ το μωρό, εμένα κοντεύει να με διαλύσει.

Εγώ εδώ και 1,5 μήνα κάνω τέτοιες συσπάσεις. Πρώτα με πιάνει δύσπνοια (σαν κάποιος να με πατάει στο στήθος και να με σφίγγει στον λαιμό) και μετά πετρώνει η κοιλιά. Παλιά πέτρωνε χαμηλά, τώρα πετρώνει ψηλά επειδή έχει μεγαλώσει η μήτρα.

Όντως κι εγώ τώρα νόμιζα δε θα κλωτσάει τόσο το μωρό, αλλά κουνιέται συνέχεια.

@Farmakotriftena να πάνε όλα καλά εύχομαι την Τρίτη και να κρατήσεις το 3ο σου μωράκι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα @gogouli_ δεν σου είπα ότι έχει ξεκινήσει ο τοκετός...απλά ολα αυτα σημαίνουν ότι πλησιαζει η μέρα...

5 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Γωγουλι εγώ δεν τρέμω τη διαδικασία,τρέμω το μετά που θα ναι *2. Πόσο μάλλον η φαρμάκω που ναι *3!! Χαχαχα

Κι εγω αυτο ακριβώς τρέμω...

Παντως κορίτσια, μη φοβάστε οτι μετα απαραίτητα θα έχετε αϋπνίες...εμένα ο δικος μου ήταν στην κυριολεξία μαμ, κακα και νάνι μεχρι 6 μηνων σε σημείο που ανησυχουσα...κοιμόταν 3ωρα σερι και ξυπνουσε μονο για να φαει και να μας χεσει...εντάξει όσο μεγάλωνε εμενε και περισσότερη ώρα ξυπνιος αλλα και πάλι κοιμοταν 3ωρακια.  Τώρα βέβαια εχει εξελιχθεί σε Ταρζάν, 16 μηνων και μονο πανω στο φωτιστικό δεν εχει κρεμαστεί αλλα και πάλι ειναι εύκολος στον υπνο...οπότε μη φοβάστε...το κάθε μωρακι ειναι διαφορετικο και φυσικά εξαρταται και πως χειρίζεστε εσεις τα πράγματα. Ζητήστε και βοηθεια δεν είναι κακο. Δεν ειναι αναγκη να φτάσετε στο αμήν γιατι οταν ειστε εσεις εκνευρισμένος, εκνευριζεται  και ξεσηκώνεται και το μωρακι...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυπνίες και καούρες....

Just now, Nikoleta... said:

Εμένα παρήγγειλε ο άντρας μου κρέπα με σοκολάτα και κατάφερα να αντισταθώ. Βέβαια μην πω ψέμματα έφαγα 1 μπουκιά. Ήθελα όλη να την φάω! Αχ να είχα και τώρα μία!!!

Ένα θα σου πω. Υπέκυψα. Έφαγα χθες σοκολάτα-μπανάνα-μπισκότο. Τώρα την πληρώνω. Δεν μπορώ να κοιμηθώ από την καούρα και το βουλωμένο ρουθούνι. Έχει ξυπνήσει και η μικρή και πάει πέρα δώθε...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona said:

Ανευ. Έχω κατουρησει 800 φορές κ δε μπορώ να κοιμηθω. Πάει να με πιάσει ύπνος κ πάλι κατουριεμαι. 

Πάρε μια πάπια και αφέσου.... Ή μαξιλαράκι στη λεκάνη! 


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Και το ιδιο ενιωσα αγαπη μου, ηταν τοσο ξαφνικο που μετα μου ελειπε η κοιλιτσα μου, το λεγατε κ δε το πιστευα οτι θα το νιωσω αυτο. Κατα τα αλλα παααρα πολυ ξενυχτι, ειμαι κομματια, ο μπεμπης εχει το εντερακι του κ σφιγγεται ολη την ωρα κ φυσικα τη νυχτα ακομα πιο πολυ. Χθες 2 με 7.30 ημουν ξυπνια κ μετα αντε να κοιμηθηκα κανα μισαωρο, η νυχτα ηταν πολυ δυσκολη...η αυπνια εχει βαρεσει κοκκινο. Του εχω παρει σταγονες αλλα προς το παρον δεν τον εχουν πιασει θα δουμε..2 μερα σημερα. 

Η μπουμπου σου ειναι πανεμορφη! Ευχομαι να ειναι ησυχουλα να κοιμαται κ να τρωει! Κ γω με τα βυζια εξω ολη μερα!❣

Αγάπη σχετικά ήσυχη είναι αλλά νομίζω έπαθε σύγχυση θηλων επειδή έδωσα πιπίλα κ έχουμε αρκετή ώρα γκρίνια μέχρι να πιάσει σωστά τη θηλή 

10 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Υπομονή... θα στρώσει αυτό σε λίγο καιρό. Κι εμένα ο γιος μου έτσι ήταν. Εγώ ήμουν αυπνη για μέρες ολόκληρες. Είχα τρομερές εξαψεις από την αϋπνία. Έκλαιγα από απελπισία. Γιατί κοιμόταν 20λεπτα όλο το 24ωρο. Ακόμα και την νύχτα. Δεν εκανε ουτε εναν 2ωρο σερι ύπνο. Πω πω ελπίζω να μη ζήσω παρόμοιες καταστάσεις.

Σε 10 ημέρες μπαίνεις 40η; 

Άκυρο... σε 5. Χάνει μέρες τικερακι σου.

Αχ Παναγία μου.... Τραγικό! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena να μου δώσεις feedback για την ζωή με τα 3 εσύ έχεις και μπέμπη ακόμα να μου δίνεις τα φώτα σου :)

Με το καλό μια μια κοριτσάρες χαρείτε για λίγο ακόμα τις κλωτσιές 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Εγω δεν έχω ζαχαρο αλλά ήμασταν με παρέα και πλακωσαμε κάτι πιτογυρα και τώρα δε μπορώ να αναπνεύσω! Καλά να πάθω η χοντρή!!! Τρώω τώρα που δε νιώθω τυψεις, γιατί μετά πρέπει να το ραψω πάλι χαχαχα

Πω ακριβώς έτσι νιώθω κι εγώ τις συσπάσεις! Εντωμεταξύ χαίρομαι με τις συσπάσεις, μπας και αρχίσει και ο τράχηλος να εξαλείφεται! Κορίτσι εσύ την πρώτη καισαρική γιατι την είχες κάνει; Αν επιτρέπεται φυσικά.. Ρωτάω γιατί κάποια στιγμή είχες πει ότι η πρώτη σου φάνηκε ότι έγινε αναίτια! 

Κοίτα εγώ μπήκα με πρόκληση γιατί από τον 4ο μήνα είχα σοβαρούς κολικούς στο νεφρό. Από τον 4ο νοσηλευομουν συνέχεια και για μέρες, κάπου στα τέλη 8ου έκανα εγχείρηση και σταμάτησαν, όμως στις 38 άρχισε η αιματοουρια. Εκεί με βάζει για πρόκληση δήθεν να παλέψουμε για φυσιολογικό. Όμως, από τη στιγμή που μου έβαλαν τον όρο ο γιατρός ερχόταν συνέχεια και μου έβαζε το χέρι του να ελέγξει διαστολή. Περίμενε μέσα σε μισή ώρα να αρχίζω να κάνω... Για να μην το πολυλογω, 6 ώρες το πάλεψα , μόνο... Και σε αυτές τις 6 ώρες μου έβαλε χέρι πάνω από 7 φορές. Και μου έλεγε ότι θα έπρεπε ήδη να έχω γεννήσει. Αργότερα κατάλαβα πως στην πρόκληση γέννας και την επόμενη ημέρα, δίνεις χρόνο. Έτσι θεωρώ πως με εξαπάτησε ο γιατρός. Λάθος σωστό δεν ξέρω. Πάντως όσες ιστοριες έχω διαβάσει και έχω ακούσει με προκλήσεις, στις περισσότερες  οι γυναίκες ήταν ώρες ολόκληρες ακόμα και 1,5μερα στην αναμονή.

@boukitsa123 εδώ θα διαβάσεις σε λίγο καιρό και θα λες "κουραγιοοο"

@marioula1234 πιπίλα καλύτερα μετά τις 40 ημέρες. Ξέρεις κανονικά λένε όχι πιπίλα με θηλασμό, εγω το ακολούθησα αυτό και βλαστημησα μεχρι που άρχισε ο ιδιος να βαζει αντιχειρα και ειδα ασπρες μέρες. Αλλα παλεψα και για πιπίλα δε στο κρύβω. Απλά δεν ήθελε. Όμως και ο γιατρός μου έλεγε μετά τις 40 ημέρες καλύτερα πιπίλα προς αποφυγή της σύγχυσης θηλων.

Καλημέρα κορίτσια.... κι εγώ αυπνη είμαι. Να είναι καλά ο μπεμπης. Ολοκλήρωσε με επιτυχία την χθεσινή σχεδόν 24ωρη ανελέητη γκρίνια του. Κοιμήθηκε μόνο 9.30 με 12. Μετά τίποτα. Μας πήγε έτσι μέχρι τις 6 το πρωί!!! Κανονικά κοιμάται 9.30μμ με 8.30 το πρωί άντε να ξυπνάει μια φορά μέσα στη νύχτα. Νομίζω το έκανε επίτηδες για να πάρουμε μια γεύση στο τι μας περιμένει σε λίγες ημέρες!! Και τώρα το πρωί είπε και η μικρή να μας δώσει κι αυτή μια γεύση και άρχισε να κλαίει για τα πάντα καθώς την ετοιμαζαμε για το σχολείο. Την μια έκλαιγε γιατί κρύωνε μετά γιατί ήθελε τα μαλλιά της αλλιώς πιασμένα μετά γιατί διψούσε μετά την χτύπησε το παπούτσι μπλα μπλα μπλα... πφφφφφφφφφφφφφφφ

Πάω για προεγχειριτικο σε λίγο.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοίτα εγώ μπήκα με πρόκληση γιατί από τον 4ο μήνα είχα σοβαρούς κολικούς στο νεφρό. Από τον 4ο νοσηλευομουν συνέχεια και για μέρες, κάπου στα τέλη 8ου έκανα εγχείρηση και σταμάτησαν, όμως στις 38 άρχισε η αιματοουρια. Εκεί με βάζει για πρόκληση δήθεν να παλέψουμε για φυσιολογικό. Όμως, από τη στιγμή που μου έβαλαν τον όρο ο γιατρός ερχόταν συνέχεια και μου έβαζε το χέρι του να ελέγξει διαστολή. Περίμενε μέσα σε μισή ώρα να αρχίζω να κάνω... Για να μην το πολυλογω, 6 ώρες το πάλεψα , μόνο... Και σε αυτές τις 6 ώρες μου έβαλε χέρι πάνω από 7 φορές. Και μου έλεγε ότι θα έπρεπε ήδη να έχω γεννήσει. Αργότερα κατάλαβα πως στην πρόκληση γέννας και την επόμενη ημέρα, δίνεις χρόνο. Έτσι θεωρώ πως με εξαπάτησε ο γιατρός. Λάθος σωστό δεν ξέρω. Πάντως όσες ιστοριες έχω διαβάσει και έχω ακούσει με προκλήσεις, στις περισσότερες  οι γυναίκες ήταν ώρες ολόκληρες ακόμα και 1,5μερα στην αναμονή.

@boukitsa123 εδώ θα διαβάσεις σε λίγο καιρό και θα λες "κουραγιοοο"

@marioula1234 πιπίλα καλύτερα μετά τις 40 ημέρες. Ξέρεις κανονικά λένε όχι πιπίλα με θηλασμό, εγω το ακολούθησα αυτό και βλαστημησα μεχρι που άρχισε ο ιδιος να βαζει αντιχειρα και ειδα ασπρες μέρες. Αλλα παλεψα και για πιπίλα δε στο κρύβω. Απλά δεν ήθελε. Όμως και ο γιατρός μου έλεγε μετά τις 40 ημέρες καλύτερα πιπίλα προς αποφυγή της σύγχυσης θηλων.

Καλημέρα κορίτσια.... κι εγώ αυπνη είμαι. Να είναι καλά ο μπεμπης. Ολοκλήρωσε με επιτυχία την χθεσινή σχεδόν 24ωρη ανελέητη γκρίνια του. Κοιμήθηκε μόνο 9.30 με 12. Μετά τίποτα. Μας πήγε έτσι μέχρι τις 6 το πρωί!!! Κανονικά κοιμάται 9.30μμ με 8.30 το πρωί άντε να ξυπνάει μια φορά μέσα στη νύχτα. Νομίζω το έκανε επίτηδες για να πάρουμε μια γεύση στο τι μας περιμένει σε λίγες ημέρες!! Και τώρα το πρωί είπε και η μικρή να μας δώσει κι αυτή μια γεύση και άρχισε να κλαίει για τα πάντα καθώς την ετοιμαζαμε για το σχολείο. Την μια έκλαιγε γιατί κρύωνε μετά γιατί ήθελε τα μαλλιά της αλλιώς πιασμένα μετά γιατί διψούσε μετά την χτύπησε το παπούτσι μπλα μπλα μπλα... πφφφφφφφφφφφφφφφ

Πάω για προεγχειριτικο σε λίγο.

Καλημερα κοριτσακι μου... Καλες εξετασουλες να εχεις κ με το καλο αύριο να δεχτεις το μπουμπουκακι σου!!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω @Farmakotriftena έφτασε η ώρα σου!!! Με το καλό!

Αρχίζω να αγχώνομαι..... Το ξέρω ότι είναι νωρίς για μένα αλλά βλέπω μία μία να γεννάει και δεν έχει τελειώσει ο Σεπτέμβρης ακόμα... Σηκώνομαι να βάλω κανένα πλυντήριο....

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...