Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Kathrin17 είπε:

Ευχαααααριστωωωωω τοσοοοοο πολυ!!!!

Με το καλο το μωρακι σου!!γερο κ τυχερο στη ζωη του!!!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου! Εχω γεννησει το μωρακι μου ειναι 9μηνων απλα περιφερομαι απο ομαδα σε ομαδα:lol:

Με το καλο και το δικο σου το μωρακι καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαιιι!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

 Κ γω που σπασαν τα νερα, επειδη δεν πονουσα μου εκαναν προκληση, ο γιατρος εβαλε 4 φορες χερι για να δει τη διαστολη ο χειροτερος πονος της ζωης μου! Εγω εκανα σχετικα γρηγορα διαστολη οποτε κ γεννησα φυσιολογικα μιας κ το μωρο ειχε παρει θεση. Προφανως δεν ειχε την υπομονη να περιμενει ο γιατρος σου...ειχε παρει θεση το παιδι; το χερι το βαζουν για να βοηθησουν τη διαστολη δεν εχω καταλαβει..

Ωχ καταλαβα! Υπομονη..ανυπομονω να περασει ο καιρος να του δωσω πιπιλα! Δε κλαιει ο δικος μου βεβαια, ποναει μωρε μονο ο γλυκουλης μου..αλλα ισως τον βοηθησει να νανουριζεται. Χθες παλι τα ιδια, ξενυχτι, πονακια αναγκαστηκα κ τον κοιμησα στην αγκαλια μου για να σταματησει κ τον πηρα κ γω λιγο..πεταγομουν βεβαια γιατι φοβομουν. Κ τωρα κοιμαται στην αγκαλια μου, τον λυπομουν να τον παω στο λικνο κ ας εχασα τον υπνο που μπορει να εκανα ολη αυτην την ωρα!

Από πότε άραγε μπορούμε να δώσουμε πιπίλα; ο γιος μ δεν έπιασε ποτέ κ ας το προσπάθησα! Δεν την ήθελε... Η ζουζούνα όμως τη θέλει... Κ έχω δύο μέρες να της δώσω αλλά η σύγχυση σύγχυση... 

Just now, Farmakotriftena είπε:

 Αν σου πω στο τέλος εγώ αυτό δεν άντεξα, το χέρι του γιατρού. Όντως πονάει πάρα πολύ και όταν ερχόταν ανά μισή ώρα επί τούτου, ε κάπου μου εσπασε το ηθικό με όλο αυτό. Δεν ξέρω αν είχε πάρει θέση το μωρό... Πάντως ξέρω πως θα μπορούσε να με αφήσει ώρες χωρίς να έρχεται κάθε τρεις να μου βάλει όλη την χερουκλα του μέσα. Δηλαδή τι περίμενε να αλλάξει μέσα σε μισή ωρα; από διαστολή 1 να πάω 9; 

Ωραίος ο μπαμπάς... εννοείται πως θα μπαίνω!

Αχ κορίτσια τέρμα τα ψέματα και για μένα. Αύριο 6.30 με 7 το πρωί θα πάω μαιευτήριο... Τρέμω από φόβο. Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι θα γεννήσω και θα την πάρω στην αγκαλιά μου. Θυμάμαι στις πρώτες νοσηλιες που έκανα στο μαιευτήριο, όταν ήμουν στην παραλαβή, έβλεπα και άκουγα για κορίτσια που κάνανε εισαγωγή για γέννα και έλεγα από μέσα μου "άραγε εγώ θα το ζήσω αυτο;"

Ύστερα, με όσα μου έλεγαν οι γιατροί όλο και ξεμακραίνε αυτό το όνειρο. Τι να πρωτοθυμηθώ εξάλλου. Ειδικά εκείνον τον 3ο εμβρυολογο που με έκανε να φύγω με αναφιλητά από το ιατρείο του, που με έκανε να πιστέψω πως δεν θα γεννηθεί καν η μπέμπα μου;; Τα σύνδρομα; Παθολογικά μικρό μωρο; Που με είχαν για εξαιρετικά πρόωρη γέννα; 

Για όλα αυτά, τρέμω γι'αυτό. Τρέμω και επειδή είναι η 3η μου καισαρική , ζω για τη στιγμή που θα ακούσω το κλάμα της και θα τη δω... Δεν θέλω να αμαυρωσω την τελευταία  μέρα μου ως έγκυος, αλλά δεν μπορώ, έχω ανάμεικτα συναισθήματα χαράς και φόβου...

Αχ βρε αγάπη μου τα θύμαμαι όλα αυτά που μας τα λεγες σαν χθες! Τέλος καλό όμως όλα καλά θα περιμένουμε να μπεις αύριο κ να μας πεις τα τέλεια νεακια σας!!! ❤️ ❤️ ❤️ 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου! Εχω γεννησει το μωρακι μου ειναι 9μηνων απλα περιφερομαι απο ομαδα σε ομαδα:lol:

Με το καλο και το δικο σου το μωρακι καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαιιι!!!!

Ευχαριστω πολυ!!τα καταφερα οπως βλεπεις με τη βοηθεια σου!!

Καλα κανεις κ γυρνας απο ομαδα σε ομαδα..κ γω το κανω..χιχι...να τη χαιρεσαι την κορη σου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

 Αν σου πω στο τέλος εγώ αυτό δεν άντεξα, το χέρι του γιατρού. Όντως πονάει πάρα πολύ και όταν ερχόταν ανά μισή ώρα επί τούτου, ε κάπου μου εσπασε το ηθικό με όλο αυτό. Δεν ξέρω αν είχε πάρει θέση το μωρό... Πάντως ξέρω πως θα μπορούσε να με αφήσει ώρες χωρίς να έρχεται κάθε τρεις να μου βάλει όλη την χερουκλα του μέσα. Δηλαδή τι περίμενε να αλλάξει μέσα σε μισή ωρα; από διαστολή 1 να πάω 9; 

Ωραίος ο μπαμπάς... εννοείται πως θα μπαίνω!

Αχ κορίτσια τέρμα τα ψέματα και για μένα. Αύριο 6.30 με 7 το πρωί θα πάω μαιευτήριο... Τρέμω από φόβο. Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι θα γεννήσω και θα την πάρω στην αγκαλιά μου. Θυμάμαι στις πρώτες νοσηλιες που έκανα στο μαιευτήριο, όταν ήμουν στην παραλαβή, έβλεπα και άκουγα για κορίτσια που κάνανε εισαγωγή για γέννα και έλεγα από μέσα μου "άραγε εγώ θα το ζήσω αυτο;"

Ύστερα, με όσα μου έλεγαν οι γιατροί όλο και ξεμακραίνε αυτό το όνειρο. Τι να πρωτοθυμηθώ εξάλλου. Ειδικά εκείνον τον 3ο εμβρυολογο που με έκανε να φύγω με αναφιλητά από το ιατρείο του, που με έκανε να πιστέψω πως δεν θα γεννηθεί καν η μπέμπα μου;; Τα σύνδρομα; Παθολογικά μικρό μωρο; Που με είχαν για εξαιρετικά πρόωρη γέννα; 

Για όλα αυτά, τρέμω γι'αυτό. Τρέμω και επειδή είναι η 3η μου καισαρική , ζω για τη στιγμή που θα ακούσω το κλάμα της και θα τη δω... Δεν θέλω να αμαυρωσω την τελευταία  μέρα μου ως έγκυος, αλλά δεν μπορώ, έχω ανάμεικτα συναισθήματα χαράς και φόβου...

Αχ ειδες που ολα καλα κ εφτασες κ συ στο τελος αγαπη; ποτε λεγαμε για παρακεντησεις, τι αγχος Θεε μου κ στενοχωριες κ να που εφτασες! Με το καλο αυριο, ολα καλα θα πανε οπως πηγαν μεχρι τωρα! Ειναι λογικο και γω ετσι ενιωθα οσο εφτανε ο καιρος, κ δεν ειχα κ ιδεα στο πως θα ειναι ολο αυτο γιατι ηταν κ το πρωτο μου! 

Η αληθεια ειναι οτι μαλλον βιαζοταν ο γιατρος, σε μιση ωρα δε γινονται αυτα..εμενα πρωτη φορα μου εβαλε στο 1, μετα στο 5 κ στο τελος στο 8 οπου ποναγα πλεον τοσο πολυ που του λεω αντε βαλε να δουμε που ειμαστε! Αλλα ευτυχως προχωρουσε γρηγορα ο τοκετος σε μενα αν κ πρωτο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

 Αν σου πω στο τέλος εγώ αυτό δεν άντεξα, το χέρι του γιατρού. Όντως πονάει πάρα πολύ και όταν ερχόταν ανά μισή ώρα επί τούτου, ε κάπου μου εσπασε το ηθικό με όλο αυτό. Δεν ξέρω αν είχε πάρει θέση το μωρό... Πάντως ξέρω πως θα μπορούσε να με αφήσει ώρες χωρίς να έρχεται κάθε τρεις να μου βάλει όλη την χερουκλα του μέσα. Δηλαδή τι περίμενε να αλλάξει μέσα σε μισή ωρα; από διαστολή 1 να πάω 9; 

Ωραίος ο μπαμπάς... εννοείται πως θα μπαίνω!

Αχ κορίτσια τέρμα τα ψέματα και για μένα. Αύριο 6.30 με 7 το πρωί θα πάω μαιευτήριο... Τρέμω από φόβο. Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι θα γεννήσω και θα την πάρω στην αγκαλιά μου. Θυμάμαι στις πρώτες νοσηλιες που έκανα στο μαιευτήριο, όταν ήμουν στην παραλαβή, έβλεπα και άκουγα για κορίτσια που κάνανε εισαγωγή για γέννα και έλεγα από μέσα μου "άραγε εγώ θα το ζήσω αυτο;"

Ύστερα, με όσα μου έλεγαν οι γιατροί όλο και ξεμακραίνε αυτό το όνειρο. Τι να πρωτοθυμηθώ εξάλλου. Ειδικά εκείνον τον 3ο εμβρυολογο που με έκανε να φύγω με αναφιλητά από το ιατρείο του, που με έκανε να πιστέψω πως δεν θα γεννηθεί καν η μπέμπα μου;; Τα σύνδρομα; Παθολογικά μικρό μωρο; Που με είχαν για εξαιρετικά πρόωρη γέννα; 

Για όλα αυτά, τρέμω γι'αυτό. Τρέμω και επειδή είναι η 3η μου καισαρική , ζω για τη στιγμή που θα ακούσω το κλάμα της και θα τη δω... Δεν θέλω να αμαυρωσω την τελευταία  μέρα μου ως έγκυος, αλλά δεν μπορώ, έχω ανάμεικτα συναισθήματα χαράς και φόβου...

Είναι λογικά όλα αυτά!! Αύριο όλα αυτά θα ναι παρελθόν κ συ πολύτεκνη !!! Μην τα σκεφτεσαι! Κοίτα να περάσεις όμορφα με την οικογένειά σου απόψε !

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Από πότε άραγε μπορούμε να δώσουμε πιπίλα; ο γιος μ δεν έπιασε ποτέ κ ας το προσπάθησα! Δεν την ήθελε... Η ζουζούνα όμως τη θέλει... Κ έχω δύο μέρες να της δώσω αλλά η σύγχυση σύγχυση... 

Αχ βρε αγάπη μου τα θύμαμαι όλα αυτά που μας τα λεγες σαν χθες! Τέλος καλό όμως όλα καλά θα περιμένουμε να μπεις αύριο κ να μας πεις τα τέλεια νεακια σας!!! ❤️ ❤️ ❤️ 

Νομιζω μετα τις 40μερες αλλα κ η αδεφη μου εδωσε νωριτερα κ γλυτωσε πολυ γκρινια αφου της εδωσε το οκ η παιδιατρος βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!τα καταφερα οπως βλεπεις με τη βοηθεια σου!!

Καλα κανεις κ γυρνας απο ομαδα σε ομαδα..κ γω το κανω..χιχι...να τη χαιρεσαι την κορη σου!!

Πανεμορφο το κολοκυθακι σου!!!! Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Νομιζω μετα τις 40μερες αλλα κ η αδεφη μου εδωσε νωριτερα κ γλυτωσε πολυ γκρινια αφου της εδωσε το οκ η παιδιατρος βεβαια.

Εγω έδωσα πολύ νωρίς γμτ κ έπαθε σύγχυση θηλων κ γκρινιάζει κάθε φορά για να θηλάσει έχω δύο μέρες να της δώσω πιπίλα βέβαια κ σα να βλέπω μια μικρηηηηη βελτιωση

Μια γνωστή μου μου είπε μετά τους δύο μήνες να δώσω πιπίλα δεν ξέρω τι ισχύει :/


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Εγω έδωσα πολύ νωρίς γμτ κ έπαθε σύγχυση θηλων κ γκρινιάζει κάθε φορά για να θηλάσει έχω δύο μέρες να της δώσω πιπίλα βέβαια κ σα να βλέπω μια μικρηηηηη βελτιωση

Μια γνωστή μου μου είπε μετά τους δύο μήνες να δώσω πιπίλα δεν ξέρω τι ισχύει :/

Η αδερφη μου στις 30 μερες εδωσε..μη της ξαναδωσεις μπας κ στρωσει, ειναι πολυ μικρουλα κ μπερδευτηκε μωρε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου είχα καιρό να μπω στις Οκτωβρίου...όσες γεννησατε να σας ζήσουν να είναι γερά κ καλοτυχα..farmakotriftena με το καλο κοριτσι μου...κοντεύεις όλα θα πάνε τελεια με ένα πόνο... όσες άλλες κοντευετε  με το καλο.... άντε άντε να γεννησετε εσείς να έρθει κ η σειρά μας...χαχαχαχα... φιλιά πολλά ...

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου είχα καιρό να μπω στις Οκτωβρίου...όσες γεννησατε να σας ζήσουν να είναι γερά κ καλοτυχα...φαρμακοκλευτρα με το καλο κοριτσι μου...κοντεύεις όλα θα πάνε τελεια με ένα πόνο... όσες άλλες κοντευετε  με το καλο.... άντε άντε να γεννησετε εσείς να έρθει κ η σειρά μας...χαχαχαχα... φιλιά πολλά ...

Ευχαριστώ πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη θα με δει ο γυναικολόγος όπου θα έχω μπει ήδη στον μήνα μου (θα είμαι 36+4). Μου είπε θα μου βάλει λίγο δάχτυλο για να δει τράχηλο. Πρέπει από τώρα αυτό να γίνει; Εσάς σας το έχουν κάνει;

@Farmakotriftena να πάνε όλα καλά αύριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena καλη επιτυχια κοριτσι μου για αυριο!!Ηρθε η ωρα να αποζημιωθεις για ολες τις δυσκολιες που περασες στην εγκυμοσυνη και να κρατησεις επιτελους στην αγκαλια σου την μπεμπα σου!Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε υπεροχα και καθε δυσκολη στιγμη θα ξεχαστει πολυ γρηγορα!!Μονο χαμογελα απο εδω και περα...:)

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Την Τετάρτη θα με δει ο γυναικολόγος όπου θα έχω μπει ήδη στον μήνα μου. Μου είπε θα μου βάλει λίγο δάχτυλο για να δει τράχηλο. Πρέπει από τώρα αυτό να γίνει; Εσάς σας το έχουν κάνει;

@Farmakotriftena να πάνε όλα καλά αύριο!

Κορίτσι μου εμείς που είμαστε και στην ίδια εβδομάδα όχι δεν μου έχει αναφέρει κάτι για χέρι ή δάχτυλο ακόμα...

@Farmakotriftena μου το τελευταίο σας βράδυ ως τετραμελής οικογένεια! Αχχχχ όλα να πάνε τέλεια.. Περιμένουμε τα νέα σου αύριο όταν μπορέσεις, η σκέψη μας κοντά σου!!!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...