Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Δεν μπορώ να σας διαβάσω όλες. Είμαι στην αίθουσα τοκετού με τεχνητούς πόνους από τις 9 το πρωί σχεδόν. Πονάω πολύ σε κάθε σύσπαση και πονάει και η μέση μου. Αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί να φάω άλλες 8 με 10 ώρες εδώ.... Θα σας στείλω πιο μετά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Δεν μπορώ να σας διαβάσω όλες. Είμαι στην αίθουσα τοκετού με τεχνητούς πόνους από τις 9 το πρωί σχεδόν. Πονάω πολύ σε κάθε σύσπαση και πονάει και η μέση μου. Αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί να φάω άλλες 8 με 10 ώρες εδώ.... Θα σας στείλω πιο μετά.

Κουραγιο αγαπη μου... Ολα να πανε καλα... Αυριο θα βρεθω στη θεση σου!!!! :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω ειχα τετοια στενοχωρια, γιατι ελεγα κατι εχει το παιδι δεν ειναι φυσιολογικο να κανει ολη μερα ετσι, κανονικα επρεπε να κανει συγκεκριμενες ωρες, ποναγε η καρδια μου που τον ακουγα να υποφερει...αλλα δε μπορουμε να κανουμε τπτ μονο υπομονη..του δινεις τιποτα;

Ναι μου εδωσε π γιατρός σταγόνες αλλα δεν ηρεμει εσενα ποτε ηρεμησε ρε αγαπη μιλαμε εχει απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν εχει ηρεμήσει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ρε συ αληθεια τωρα.... Τα λες τοσο ολοκληρωμένα.... Υπέροχα.... Αυτο θα κανω. Θα παω σπιτι μου τωρα γιατι ειμαι στη μανα μου ακομα κ θα χαιδεψω κοιλιτσα, θα προετοιμασω τον μπεμπουλη μου... Θα χουχουλιασω με τον αντρουλη μου αργότερα... Θα κοιταξω να το ευχαριστηθω... Σε ευχαριστώ κ παλι... Αυτο με την ξετσιπωτη με πεθανε.... Χαχαχα 

Να είσαι καλά βρε κορίτσι μου αλήθεια.

Ακριβώς αυτά να κάνεις. Εγώ στη πρώτη τον έστειλα σούπερ μάρκετ, έβαλα ένα φόρεμα (ότι έμεινε να μου κάνει χωρίς να φαίνεται ο πωπος μου χαχαχαχαχα) παρήγγειλα πίτσες, άναψα ρεσο και έβαλα ρομαντική κομεντί στην τηλεόραση.... Κάτι σαν το "τελευταίο" μας ραντεβού οι δύο μας. Ναι είμαι σαχλορομαντικη χαχαχα.

Βγάλαμε φωτός, φάγαμε του σκασμου, παίξαμε και ταβλακι ...και όχι δεν κουλιαστηκαμε είχαμε πλήρης αποχή. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα χιχιχι

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Έπεσε το οφαλουδι της ! Τώρα που την άλλαξα έπεσε.σημερα έχουμε 1η φορά παιδίατρο.να δούμε τι κάνει με το βυζολακ !

Γέλασα πολύ με το βυζολακ! Μ άρεσε σαν λέξη θα την χρησιμοποιώ και εγώ χαχαχ

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!Περαστικα στο μικρουλι σου!!!Υπομονη και θα περασει κι αυτο!!

Σ' ευχαριστω πολυ marioula μου!!!Χαχαχα...λογικο να μην το εχεις ξανακουσει...Κι εγω εφτασα 32 για να εχω μια σωστη διαγνωση γιατι, επειδη ακριβως ειναι πολυ σπανιο, ο καθε γιατρος μου ελεγε τα δικα του!Τουλαχιστον σταθηκα τυχερη γιατι ο τωρινος γιατρος μου φανηκε να ξερει απο την αρχη ποιο ηταν το προβλημα και ειχε συναντησει αλλες 2 περιπτωσεις σαν τη δικη μου, οποτε τουλαχιστον μ' εκανε νιωθω ασφαλης μαζι του. 

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!Χαιρομαι που η μικρουλα σας τα παει τοσο καλα κι ευχομαι συντομα να την εχετε γερη και δυνατη στο σπιτακι σας!!

Με το καλο Νικολετα μου!!Αναμενουμε με αγωνια τα νεα μολις μπορεσεις!!!

Να σας ζησει Γωγουλι μου!!Γερη και καλοτυχη να ειναι η μπεμπουλα!!Το βαρος super, δεν το συζητω...οσο για τις προβλεψεις των γιατρων δεν ειναι να τους δινουμε και πολλη σημασια απ' ο,τι εχω καταλαβει!!Με το καλο στο σπιτακι σας τωρα!

Χαίρομαι καλή μου που βρήκες ένα γιατρό που να γνωρίζει καλά το πρόβλημα σου όντως πρέπει να ναι πολύ σπάνιο αυτό... 

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

@Nikoleta... καλο τοκετο σου ευχομαι και με εναν πονο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα! Η σκεψη μας ειναι κοντα σου...

@Dwro μου σε καταλαβαινω ποσο σε αγχωνει αυτο...ειναι πολυ μικτουλι και δεν μπορει να το διαχειριστει. φυσ.ορο δινουν για τις μυξουλες ολοι οι παιδίατροι...για να ανοιγει λιγο η μυτουλα και να ανασαινουν. θα κανουν τον κυκλο τους και θα περασουν....

@Clue μου...πύραυλος το μωρο...εκτοξευθηκε!!!

Κι εμεις το ειχαμε σαν ιεροτελεστια, απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη, μετα τον γιατρο πηγαιναμε και τρωγαμε σε ενα συγκεκριμενο εστιατόριο...

@marioula1234 @tsilona @Giwtouli1990εχουμε γινει viral και στην κλινικη και στην τοπικη κοινωνια...ολοι ξέρουν οτι γεννησα χωρις γιατρο..χωρις καν μαιες...λογικα θα μας κανουν καποια εκπτωση...και μονο την ψυχικη οδυνη να βαλεις...

Να σου ζησει κι εσενα το μωρακι σου! Υγεια και τυχη σας ευχομαι! Τελικα προλαβε να ειναι αυτο το πρωτο μωρακι του μηνα..χαχα...

Εισαι κι εσυ μια στις χιλιες περιπτώσεις γεννησεων!

Μα ναι την ψυχική οδύνη που την πας;;;; 

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια, εχω κ εγω νεα. Μολις γυρισα απο το γιατρο... Μου ειπε  αυριο το απογευμα να μπουμε να ξεκινήσουμε προκληση κ αν μεχρι Πέμπτη πρωι δεν εχει προχωρησει, θα παμε σε καισαρικη. Επειδη εχω πονους λεει κ συσπάσεις κ δεν εχει εμπεδωθει ακομα... Ξαφνικα μου φαίνεται τοσο κοντινο... Κ φυσικα με εχει πιασει κ αγχος μαζι... Ο μπεμπουλης εχει παει 3700 κ κατι... Ωχ παναγια μου... Εφτασε η ωρα.... Ευχομαι αποψε το βραδυ να με πιασουν πονοι απο μονοι τους... 

Αντε κοπέλα μου έφτασε κ για εσένα ή στιγμή! ❤️ Με το καλό! 

πρίν από 58 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Βασικά καλά στα λέει ο παιδίατρος... Βάζουμε ορο σε τέτοια ηλικία και μόνο. Εκτός και αν υπάρχουν αλλά συμπτώματα.

Το μπούκωμα ίσως είναι από τα υγρά που λένε που έχει ακόμη στη μυτούλα, προσπαθεί να ανοίξει το αναπνευστικό του σύστημα και το εξασκεί.... Πράγμα που βοηθάει ο ορος. Αν τώρα έχει καταρροή και δεν είναι απλά μπουκωμενο ίσως κρυολογησε αλλά μέχρι να εμφανιστεί σίγουρο σύμπτωμα κρυολογήματος δεν δίνουν κάτι και ειδικά σε τέτοια ηλικία.... Ο ορός είναι ότι καλύτερο..

Τι είναι το νανου; Είμαι χαζή μη γελάσετε αλλά δε το έπιασα

Κοριτσαρα συμφωνώ απόλυτα με Γιωτουλι.... Εύχομαι να σε έπεισε με τα επιχειρήματα του ούτως ώστε να σε βάλει με πρόκληση 38 εβδομάδων αν θυμάμαι καλά. Να μη ντραπηκες να φέρεις αντιρρήσεις αν κάτι σε χάλασε σαν εμένα που δε μιλάω....

Γερό να έρθει το παιδάκι σου και όλα να πάνε τέλεια. Με κανένα πόνο!!!

Μα να μην ξέρεις τα νανου;;; χαχαχ 

πρίν από 2 λεπτά , tsilona είπε:

είχε χάσει 150 γρ στην κλινική κ τα βάλε.επισης ψηλωσε κατά 3 πόντους! 55 εκ κ 4030 !!! Όλα καλά! 

Αχ βρε αγάπη μου πόσο τέλεια!!! Στις πόσες μέρες έβαλε δλδ 150γρ;

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα για τα νέα σας. Θα το κάνω όμως.

Τα δικά μου νέα.... Το Σάββατο ή μπέμπα μου έπεσε σε λήθαργο. Δεν ξυπνούσε με τίποτα. Καταλήξαμε στο νοσοκομείο. Βγήκαμε χθες χωρίς καμία διάγνωση. Από τις εξετάσεις δεν προέκυψε κάτι. Εξετάσεις ούρων αίματος σακχάρου ήταν όλες καλές. Η μπέμπα μου όμως ξύπνησε στις 7 το πρωί έφαγε λίγο και μέχρι Το βράδυ πάλευα να την ξυπνήσω να φάει. Και έφαγε με τα χίλια ζόρια άλλες 2 φορές μόνο, εκείνη την ημέρα.

Στο νοσοκομείο ταλαιπωρήθηκαμε πολύ. Εγώ κοιμόμουν στην κούνια με το μωρο και έχω πιαστεί παντού, ήμουν σχεδόν 2 ημέρες κλεισμένη μέσα στο δωματιάκι με την μπέμπα. Στο νοσοκομείο ευτυχώς ήμασταν σε μονοκλινο, γιατί κορίτσια οι συνθήκες είναι άθλιες. Γεμάτο το νοσοκομείο από γυφτους και προσφυγοπουλα. Οι γύφτοι τα βράδια κανουν κατασκήνωση στην αυλή του νοσοκομείου να βάζουν γυφτοτραγουδα(τουλάχιστον την Κυριακή έτσι ηταν)

Στον όροφο όμως που ήμουν εγώ ευτυχως είναι πολύ καθαροί οι χώροι..

Από την άλλη βάρος δεν παίρνει και δεν λέει να δυναμώσει. Είμαστε ακόμα 2550 και έχουμε πάρει μόνο 170γραμμαρια στις 9 ημέρες!

Πλέον της δίνω και ξένο για να πάρει τα πανω της. Προσπαθώ και την βάζω στο στήθος συνέχεια αλλά δεν θηλάζει ικανοποιητικά. Κι εκεί που εγώ είχα πάρα πολύ γάλα πλέον νιώθω πως όλο και λιγοστεύει. Επίσης έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους σίτισης. Άπαξ και την ταΐσω με ξένο με διαφορετικό τρόπο (πχ σύριγγα) το μωρό μετά δεν θέλει στήθος!!! Αυτό ειδικά μου έχει σπάσει το ηθικό. Είμαι μέσα στο άγχος όλη την ώρα . Σε λίγο θα έρθει μια άλλη σύμβουλος θηλασμού να δούμε τι θα μου πει..

Ξεκίνησα και θήλαστρο. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα πλέον . Έχω χάσει κιλά έχω μαύρους κύκλους από την αϋπνία. Το περισσότερο που έχω κοιμηθεί είναι 3 ώρες και αυτό όχι σερι εδώ και 15 ημέρες...

Αγάπη μου δεν είναι καλά τα 170 γρ για 9 μέρες; πόσο θα έπρεπε να πάρει; έχασε κι άλλα το παιδί; σχεδων 2700 δεν γεννήθηκε; 

Το γάλα σου μήπως δεν μειώθηκε; μήπως απλά νιώθεις το στήθος άδειο επειδή σιγά σιγά εδραιώνεται ο θηλασμός;;; πφφφ δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ... Πάντως αν όντως μειώθηκε η παραγωγή είναι σιγουρα από το άγχος κ την κούραση! δεν τραβάς κ λιγα... Και το ξέρεις πολύ καλά πως το αγχος κ η κούραση παίζουν σημαντικό ρόλο στην παραγωγή μας. 

Just now, Jennak83 είπε:

Τα ιδια κ γω! Εμενα δεν εχει ωραριο! Αυτο ελεγα, ακουγα 3ωρα αντε 4ωρα, εμενα ολη μερα σφιγγεται, καποιες φορες κλαιει κιολας οταν κορυφωνεται ο πονος, εχει αερια οταν καταφερνει απο το σφιξιμο ο καημενος κανει κ κακα επισης αλλα δεν ηρεμει μετα να πεις..σημερα ειχαμε παιδιατρο, εκτος απο τον υπερυχο ισχυων που κανουν προληπτικα μου εγραψε κ εναν ανω κοιλιας γιατι ειναι λιγο πρησμεννη η κοιλιτσα του μαλλον απο τα αερια..κ σαν να μη φτανουν ολα αυτα ο ικτερος δρν εχει φυγει ακομα κ θα το ξανατρυπησουν το πουλακι μου το σαββατο απο τωρα κλαιω..

Αχ δικιά μ κ εσύ κ εγώ κλαίω με τα τρυπηματα των παιδιών μου 

Just now, Nikoleta... είπε:

Δεν μπορώ να σας διαβάσω όλες. Είμαι στην αίθουσα τοκετού με τεχνητούς πόνους από τις 9 το πρωί σχεδόν. Πονάω πολύ σε κάθε σύσπαση και πονάει και η μέση μου. Αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί να φάω άλλες 8 με 10 ώρες εδώ.... Θα σας στείλω πιο μετά.

Κουράγιο αγαπημένη μου σύντομα θα είσαι μανούλααααα ❤️

Just now, Penny... είπε:

Ναι μου εδωσε π γιατρός σταγόνες αλλα δεν ηρεμει εσενα ποτε ηρεμησε ρε αγαπη μιλαμε εχει απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν εχει ηρεμήσει

Αχ μωρέ η ψυχούλα... Σφίγγεται η και κλαίει; 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Γέλασα πολύ με το βυζολακ! Μ άρεσε σαν λέξη θα την χρησιμοποιώ και εγώ χαχαχ

Χαίρομαι καλή μου που βρήκες ένα γιατρό που να γνωρίζει καλά το πρόβλημα σου όντως πρέπει να ναι πολύ σπάνιο αυτό... 

Μα ναι την ψυχική οδύνη που την πας;;;; 

Αντε κοπέλα μου έφτασε κ για εσένα ή στιγμή! ❤️ Με το καλό! 

Μα να μην ξέρεις τα νανου;;; χαχαχ 

Αχ βρε αγάπη μου πόσο τέλεια!!! Στις πόσες μέρες έβαλε δλδ 150γρ;

Αγάπη μου δεν είναι καλά τα 170 γρ για 9 μέρες; πόσο θα έπρεπε να πάρει; έχασε κι άλλα το παιδί; σχεδων 2700 δεν γεννήθηκε; 

Το γάλα σου μήπως δεν μειώθηκε; μήπως απλά νιώθεις το στήθος άδειο επειδή σιγά σιγά εδραιώνεται ο θηλασμός;;; πφφφ δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ... Πάντως αν όντως μειώθηκε η παραγωγή είναι σιγουρα από το άγχος κ την κούραση! δεν τραβάς κ λιγα... Και το ξέρεις πολύ καλά πως το αγχος κ η κούραση παίζουν σημαντικό ρόλο στην παραγωγή μας. 

Αχ δικιά μ κ εσύ κ εγώ κλαίω με τα τρυπηματα των παιδιών μου 

Κουράγιο αγαπημένη μου σύντομα θα είσαι μανούλααααα ❤️

Αχ μωρέ η ψυχούλα... Σφίγγεται η και κλαίει; 

Ναι αγάπη ασε δεν ξέρω τι να κάνω τωρα έχει έτσι απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν λεει να του περάσει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ναι αγάπη ασε δεν ξέρω τι να κάνω τωρα έχει έτσι απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν λεει να του περάσει

Θηλαζει; Πίνει ξένο; Το πειράζει το γάλα μηπως;


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δεν μπορώ να σας διαβάσω όλες. Είμαι στην αίθουσα τοκετού με τεχνητούς πόνους από τις 9 το πρωί σχεδόν. Πονάω πολύ σε κάθε σύσπαση και πονάει και η μέση μου. Αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί να φάω άλλες 8 με 10 ώρες εδώ.... Θα σας στείλω πιο μετά.

Είσαι η πρώτη που γράφει νομίζω ενώ κοιλόπονάει στη κλινική χιχιχι. Τέλειο συναίσθημα το ότι το μοιράζεσαι μαζί μας και τέτοιες ώρες μας έχεις στο νου σου.

Η πρόκληση συνήθως προκαλεί οξύ τοκετό οπότε μπορεί να κάνεις και διαστολή τσακ μπαμ... Καλώς έτσι έγινε με εμένα τουλάχιστον. 

Ε ε έρχεται ε ε έρχεται κι άλλο ζαχαρομπεμπεδακι και θα φάει η μαμά προφιτερόλ μα και παστακιιιι

Just now, marioula1234 είπε:

Γέλασα πολύ με το βυζολακ! Μ άρεσε σαν λέξη θα την χρησιμοποιώ και εγώ χαχαχ

Χαίρομαι καλή μου που βρήκες ένα γιατρό που να γνωρίζει καλά το πρόβλημα σου όντως πρέπει να ναι πολύ σπάνιο αυτό... 

Μα ναι την ψυχική οδύνη που την πας;;;; 

Αντε κοπέλα μου έφτασε κ για εσένα ή στιγμή! ❤️ Με το καλό! 

Μα να μην ξέρεις τα νανου;;; χαχαχ 

Αχ βρε αγάπη μου πόσο τέλεια!!! Στις πόσες μέρες έβαλε δλδ 150γρ;

Αγάπη μου δεν είναι καλά τα 170 γρ για 9 μέρες; πόσο θα έπρεπε να πάρει; έχασε κι άλλα το παιδί; σχεδων 2700 δεν γεννήθηκε; 

Το γάλα σου μήπως δεν μειώθηκε; μήπως απλά νιώθεις το στήθος άδειο επειδή σιγά σιγά εδραιώνεται ο θηλασμός;;; πφφφ δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ... Πάντως αν όντως μειώθηκε η παραγωγή είναι σιγουρα από το άγχος κ την κούραση! δεν τραβάς κ λιγα... Και το ξέρεις πολύ καλά πως το αγχος κ η κούραση παίζουν σημαντικό ρόλο στην παραγωγή μας. 

Αχ δικιά μ κ εσύ κ εγώ κλαίω με τα τρυπηματα των παιδιών μου 

Κουράγιο αγαπημένη μου σύντομα θα είσαι μανούλααααα ❤️

Αχ μωρέ η ψυχούλα... Σφίγγεται η και κλαίει; 

Να κανονίσετε να τα μάθω στείλτε καμία κούτα. Τι; Μόνο εγώ θα σας εξηγώ αυτά που λέω και δε τα ξέρετε; χαχαχαχαχα 

Κι εγώ στο κλάμπ που κλαίω με τα τσιμπήματα των μικρών!!!! για να μη πω ότι σκοτοδινιαζω κιόλας.

 

 

Just now, Jennak83 είπε:

Ικτερο αποκλειεται να εχει; γιατο τοτε πεφτουν σε ληθαργο..εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει οτι θελει 140 γρ την εβδομαδα να παιρνει, αλλοι λενε ως 180 οποτε δεν ειναι τοσο χαλια στο βαρος..σε καταλαβαινω απολυτα, ειναι που ειναι ευθραυστη η ψυχολογια μας τωρα, δε θελει κ πολυ να μας παρει απο κατω συν την αυπνια που σε κανει ακομα χειροτερα. Το θεμα ειναι να φαει το παιδι, δεν εχει σημασια τι γαλα θα ειναι μη τρελαθουμε, αρκει να σιτιστει επαρκως..υπομονη κ θετικη σκεψη δε ξερω τι αλλο κ μενα ταλαιπωρειται απο κολλικους κ ικτερο. Υπαρχουν κ στο fb ομαδες θηλασμου παντως αν δε μεινεις ικανοποιημενη, στειλε να μας πεις τι σου ειπε! Ολα θα πανε καλα

Κ το δικο μου εχεις μυξες κ κανει θορυβο οταν ειναι μπουκωμενος, φυσιολογικο ορο καθε μερα 2 φορες τουλαχιστον. Ειναι φυσιολογικο, δε σημαινει οτι αρρωστησε, τα μωρα εχουν μυξουλες. 

Συμφωνώ ότι είναι καλά τα κιλακια γιατί κι εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι τόσο πρέπει να πάρει περίπου τις πρώτες 1-2 εβδομάδες... Αλλά κάθε γιατρός έχει δικές του γραμμές οπότε...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

Ναι αγάπη ασε δεν ξέρω τι να κάνω τωρα έχει έτσι απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν λεει να του περάσει

Πωπω με τη συγχηση θηλων εκλαιγε η δικιά μ πολύ κ πάλι στεναχωριομουν τόσο... Πόσο μάλλον να ξέρεις πως πονάει την κοιλιτσα του! Πφφφ του κάνεις μασαζακι με χλιαρό λαδάκι; έχει ειδικά λαδάκι για κολικούς


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Να είσαι καλά βρε κορίτσι μου αλήθεια.

Ακριβώς αυτά να κάνεις. Εγώ στη πρώτη τον έστειλα σούπερ μάρκετ, έβαλα ένα φόρεμα (ότι έμεινε να μου κάνει χωρίς να φαίνεται ο πωπος μου χαχαχαχαχα) παρήγγειλα πίτσες, άναψα ρεσο και έβαλα ρομαντική κομεντί στην τηλεόραση.... Κάτι σαν το "τελευταίο" μας ραντεβού οι δύο μας. Ναι είμαι σαχλορομαντικη χαχαχα.

Βγάλαμε φωτός, φάγαμε του σκασμου, παίξαμε και ταβλακι ...και όχι δεν κουλιαστηκαμε είχαμε πλήρης αποχή. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα χιχιχι

Κ εγω ειμαι ρομαντική αλλα πειραζει που σε ευτη τη φαση αυτο που συγκρατησα ειναι οι πίτσες κ το οτι φαγατε του σκασμου;;;; χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 

Ωραια το εστησες το σκηνικο... Εμενα σαν αηδιαστικα αγχωτικο ατομο με βλεπω να ξανανοιγω τη βαλιτσα να δω αν τα εχω ολα μεσα.... Χαχαχα 

  • Χαχα 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κουράγιο αγαπημένη μου σύντομα θα είσαι μανούλααααα ❤️

Ναι!!!! Το βράδυ θα γεννήσω μου είπε. Ακλομα περιμένω...

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είσαι η πρώτη που γράφει νομίζω ενώ κοιλόπονάει στη κλινική χιχιχι. Τέλειο συναίσθημα το ότι το μοιράζεσαι μαζί μας και τέτοιες ώρες μας έχεις στο νου σου.

Η πρόκληση συνήθως προκαλεί οξύ τοκετό οπότε μπορεί να κάνεις και διαστολή τσακ μπαμ... Καλώς έτσι έγινε με εμένα τουλάχιστον. 

Ε ε έρχεται ε ε έρχεται κι άλλο ζαχαρομπεμπεδακι και θα φάει η μαμά προφιτερόλ μα και παστακιιιι

Χαχα ναι. Κανονικά απαγορεύεται το κινητό. Αλλά εμάς μας άφησε ο γιατρός. Έτσι ξεχνιέμαι κι εγώ και μου αρέσει. Και θέλω να συμμετέχω. Δεν μπορείς να πεις σας κρατάω ενήμερες ;) Τώρα μου έκαναν 2η δόση επισκληρίδιου οπότε δεν πονάω τόσο.

Άσε έρχονται και μου μετράνε το ζάχαρο.

Μακάρι να γεννήσω γρήγορα. Αλλά μην το πάθω και σαν την Ευαγγελία που δεν πρόλαβε να έρθει ο γιατρός.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ναι μου εδωσε π γιατρός σταγόνες αλλα δεν ηρεμει εσενα ποτε ηρεμησε ρε αγαπη μιλαμε εχει απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν εχει ηρεμήσει

Γλυκια μου να σου ζησει το μωρακι σου!! Γερο κ καλοτυχο να ειναι παντα στη ζωη του..Συγνωμη που περνω το θαρρος κ επεμβαινω στο θεμα σας.. Η δευτερη μου κορη ειχε κολικους 18 ωρες την ημερα.. Ναι ναι 18 ολοκληρες ατελειωτες ωρες... Εκλαιγε ασταματητα μαλλον ουρλιαζε κουνουσε κ μαζευε τα ποδαρακια της ετρεμε απο τον πονο κοκκινιζε απο το ζορι της κ ουρλιαζε κυριολεκτικα 18 ωρες την ημερα.. Οσο για τις υπολοιπες ωρες οχι οτι ηταν ηρεμη κ κοιμοταν απλα ψιλογκρινιαζε.. Δοκιμασαμε τα παντα σταγονες, μασαζακι με ειδικες κρεμες, ειδικα γαλατα (οπου ειδαμε μια μικρη βελτιωση)  αλλα τπτ δεν την ηρεμουσε.. Ηταν ανωριμο το γαστρεντερικο της κ πονουσε πολυ.. Ολο αυτο κρατησε τεσσερις μηνες.. Υπομονη υπομονη υπομονη... Μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο ειναι αυτο που περνας.. Εγω ειχα πολυ βοηθεια απο την μαμα μου γιατι ειχα κ ενα τριχρονο παιδακι ακμ κ κοντεψα να τρελαθω με την ολη κατασταση.. Θα περασει σιγουρα... Πολυ πολυ αγκαλια, βολτες πανω κατω στο σπιτι, τραγουδακια κ αν εχεις την δυνατοτητα της βοηθειας χρησιμοποιησε την.. Θα περασει σιγουρα...

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι!!!! Το βράδυ θα γεννήσω μου είπε. Ακλομα περιμένω...

Χαχα ναι. Κανονικά απαγορεύεται το κινητό. Αλλά εμάς μας άφησε ο γιατρός. Έτσι ξεχνιέμαι κι εγώ και μου αρέσει. Και θέλω να συμμετέχω. Δεν μπορείς να πεις σας κρατάω ενήμερες ;) Τώρα μου έκαναν 2η δόση επισκληρίδιου οπότε δεν πονάω τόσο.

Άσε έρχονται και μου μετράνε το ζάχαρο.

Μακάρι να γεννήσω γρήγορα. Αλλά μην το πάθω και σαν την Ευαγγελία που δεν πρόλαβε να έρθει ο γιατρός.

 

Νικολέτα μου πόσο εβδομάδων είσαι; δεν έχεις τικερακι βρε

Just now, Maria Kornilia είπε:

Γλυκια μου να σου ζησει το μωρακι σου!! Γερο κ καλοτυχο να ειναι παντα στη ζωη του..Συγνωμη που περνω το θαρρος κ επεμβαινω στο θεμα σας.. Η δευτερη μου κορη ειχε κολικους 18 ωρες την ημερα.. Ναι ναι 18 ολοκληρες ατελειωτες ωρες... Εκλαιγε ασταματητα μαλλον ουρλιαζε κουνουσε κ μαζευε τα ποδαρακια της ετρεμε απο τον πονο κοκκινιζε απο το ζορι της κ ουρλιαζε κυριολεκτικα 18 ωρες την ημερα.. Οσο για τις υπολοιπες ωρες οχι οτι ηταν ηρεμη κ κοιμοταν απλα ψιλογκρινιαζε.. Δοκιμασαμε τα παντα σταγονες, μασαζακι με ειδικες κρεμες, ειδικα γαλατα (οπου ειδαμε μια μικρη βελτιωση)  αλλα τπτ δεν την ηρεμουσε.. Ηταν ανωριμο το γαστρεντερικο της κ πονουσε πολυ.. Ολο αυτο κρατησε τεσσερις μηνες.. Υπομονη υπομονη υπομονη... Μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο ειναι αυτο που περνας.. Εγω ειχα πολυ βοηθεια απο την μαμα μου γιατι ειχα κ ενα τριχρονο παιδακι ακμ κ κοντεψα να τρελαθω με την ολη κατασταση.. Θα περασει σιγουρα... Πολυ πολυ αγκαλια, βολτες πανω κατω στο σπιτι, τραγουδακια κ αν εχεις την δυνατοτητα της βοηθειας χρησιμοποιησε την.. Θα περασει σιγουρα...

Πωπω 18ωρες τη μέρα κάθε μέρα; σοκ τα καημένα τι τραβάνε! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...