Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Γέννησα και δεν πρόλαβα να απαντήσω. Γέννησα μετά γρήγορα. Έκανα γρήγορα διαστολή. Όχι ο γιατρός με εξέτασε κατά τις 3 κολπικά και ήρθε πάλι το απόγευμα.

Τέλος το ζάχαρο. Αλλά τώρα μόνο μία σούπα μου φέρανε και πεινάω.

Το μωρό βγήκε 2.660 γραμμάρια. Όλα καλά. Αλλά είμαι στεναχωρημένη γιατί σκίστηκε το περίνεο και μου κάνανε πλαστική. Έχω αρκετά ράμματα. Θα το κρατήσουν και θα μου το φέρουν το αύριο το μωρό, γιατί είχα βγει θετική στον κυτταρομεγαλοϊό και θέλουν να του κάνουν εξετάσεις.

Γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση

Να σου ζησει αγαπη γερο και δυνατό να ειναι μια ζωη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Γέννησα και δεν πρόλαβα να απαντήσω. Γέννησα μετά γρήγορα. Έκανα γρήγορα διαστολή. Όχι ο γιατρός με εξέτασε κατά τις 3 κολπικά και ήρθε πάλι το απόγευμα.

Τέλος το ζάχαρο. Αλλά τώρα μόνο μία σούπα μου φέρανε και πεινάω.

Το μωρό βγήκε 2.660 γραμμάρια. Όλα καλά. Αλλά είμαι στεναχωρημένη γιατί σκίστηκε το περίνεο και μου κάνανε πλαστική. Έχω αρκετά ράμματα. Θα το κρατήσουν και θα μου το φέρουν το αύριο το μωρό, γιατί είχα βγει θετική στον κυτταρομεγαλοϊό και θέλουν να του κάνουν εξετάσεις.

Να σας ζησει Νικολετα μου!!!Γερο κι ευτυχισμενο να ειναι παντα!!Καλη αναρρωση ευχομαι και σε σενα!Κανε λιγο υπομονη κι ολα θα περασουν...ειδικα μολις παρεις παλι στην αγκαλια σου το μπεμπακι, ειμαι σιγουρη οτι θα τα ξεχασεις ολα!!:wub:


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να σου ζήσει @Nikoleta...!!!

Μην ανησυχείς για τα ράμματα. Κι εγώ αγχωνόμουν για την τουαλέτα. Έχω και μια αιμορροΐδα και φοβούμουν ότι θα πονέσω πολύ. Τελικά δεν πόνεσα. Τα ράμματα τώρα που ειναι στις 12 μέρες μετά σχεδόν δεν τα νιώθω καθόλου. 25 έκανα! Εσύ που θα έχεις και το μωράκι σου αγκαλίτσα θα τα ξεχάσεις ακόμα πιο γρήγορα!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

@winspert μου πως κοιμηθηκες;; Έτοιμη;

Καλημερα κοριτσακι μου... Για να ειμαι ειλικρινής κοιμηθηκα καλα... Με το που ξυπνησα σφιχτηκε το στομαχι μου απο το αγχος... Θα προσπαθησω να χαλαρωσω ομως κανοντας θετικες σκεψεις... Θα σκέφτομαι μονο τον μπεμπουλη μου... Κ οτι θα τον παρω αγκαλιτσα!!!! 

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα εύχομαι με ένα πόνο και με το καλό το μωράκι σου!

Ναι περιμένω πως και πως να μου το φέρουν. Μακάρι να είναι καλές οι εξετάσεις του.

Σε ευχαριστώ πολυ Νικολετα μου... Με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα!!!! Μια χαρα θα ειναι οι εξετασουλες του!!!! 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Να είσαι καλά βρε κορίτσι μου αλήθεια.

Ακριβώς αυτά να κάνεις. Εγώ στη πρώτη τον έστειλα σούπερ μάρκετ, έβαλα ένα φόρεμα (ότι έμεινε να μου κάνει χωρίς να φαίνεται ο πωπος μου χαχαχαχαχα) παρήγγειλα πίτσες, άναψα ρεσο και έβαλα ρομαντική κομεντί στην τηλεόραση.... Κάτι σαν το "τελευταίο" μας ραντεβού οι δύο μας. Ναι είμαι σαχλορομαντικη χαχαχα.

Βγάλαμε φωτός, φάγαμε του σκασμου, παίξαμε και ταβλακι ...και όχι δεν κουλιαστηκαμε είχαμε πλήρης αποχή. Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα χιχιχι

Τι ωραια τελευταια βραδια...εμεις ειχαμε τα πεθερικά μες στα ποδια μας...

@Nikoleta... να σου ζησει το μωρακι σου! Να ναι γερο και δυνατο και να το παρεις ξανα γρηγορα αγκαλίτσα! Οσο για τα ραμματα ολες πια τις σκιζει λιγο ο γιατρος για να μη γινει μονο του, τα ραμματα δν θα τα νιωθειε σε λιγες μερες...εμενα δεν προλαβε να με σκισει αυτη τη φορα, δεν σκιστηκα ουτε μονη μου, οποτε ειμαι κομπλε. Αλλα θυμαμαι στον προηγουμενο πηγαινα σαν παπια για 3-4 μερες...

  • Χαχα 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια...να ρωτησω εσας που γεννησατε φυσιολογικα...μετα απο ποσες μερες πηγατε τουαλετα για κακακια?

Την 5η σπιτι μ εννοειται! Λογω ραμματων,αιμορροιδων και κλυσματος επηρεασαν το αποτελεσμα!

Να σας ζησουν τα μωρακια σαςς σε οσες δεν ευχηθηκα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Και η γιατρός που είπε ότι οφείλεται αυτό;

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Ίσως επειδή ακόμα δε μου το δώσανε. Περιμένω κατά τη 13:30 να το φέρουν στο δωμάτιο. Με πονάνε τα ράμματα και ίσως με πονάει και ο κόκκυγας αρκετά (η ουρά μου) που είχα πρόβλημα (γωνίωση) και ρίσκαρα να κάνω φυσιολογικό μπας και φτιάξει. Θα δείξει...

Η γιατρός μ λέει χτες κατευθείαν.. Αύριο πρωί γέννας πάμε για καισαρική και έμεινα άφωνη για κάποια Δευτέρα δεν μπορούσα να μιλησω... Σοκ.. Μα είμαστε 36+3 λέω.. Μ λέει ε μα είναι να έσπασαν υγρά πρπεο να την πάρω.. Τέλος πάντων σήμερα πρωί π 0ηγα πάλι για καρδιοτοκογραφημα πάλι δεν είχα συσπαση και είχα καθαρό εσώρουχο.. Τώρα έχω έρθει για έλεγχο αμνιακό υγρού να δούμε αν έχει μειωθεί.... Θα δείξει... Τι να πω κ εγώ. Πρώτη φορά μαμα σοκαρισμενη χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια...να ρωτησω εσας που γεννησατε φυσιολογικα...μετα απο ποσες μερες πηγατε τουαλετα για κακακια?

Ευτυχώς 3η μέρα κ κοντευα να σκάσω.με ντουφαλακ σιρόπι.πιο τραγικά τα περίμενα τα πράγματα έχω να πω.αχαχαχ

@winspert όλα να πάνε τέλεια εύχομαι μωρό μου!!!!! Περιμένουμε νέα κ κιλά μωρού για ν δούμε αποκλιση.αχαχαχ

 

Σήμερα θ πάω για ,φρύδια , λέιζερ μασχάλη λέιζερ μουστάκι,να γίνω λίγο ανθρώπος

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια...να ρωτησω εσας που γεννησατε φυσιολογικα...μετα απο ποσες μερες πηγατε τουαλετα για κακακια?

ρωτάς για τον πονο? εγω θα σε σοκαρω... 2 ωρες μετα γιατι ο γιατρός μου δεν ηταν υπέρ του κλισματος κ η φύση ειχε κανει ολη μερα τη δουλειά της... τα ειδα ολα βεβαια εξαιτιας του πρηξιματος της περιοχης αλλα πραγματικά μετα ηταν σαν να μη γεννησα γιατι ολα ρυθμιστηκαν αυτοματα.. 


sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mar.x είπε:

ρωτάς για τον πονο? εγω θα σε σοκαρω... 2 ωρες μετα γιατι ο γιατρός μου δεν ηταν υπέρ του κλισματος κ η φύση ειχε κανει ολη μερα τη δουλειά της... τα ειδα ολα βεβαια εξαιτιας του πρηξιματος της περιοχης αλλα πραγματικά μετα ηταν σαν να μη γεννησα γιατι ολα ρυθμιστηκαν αυτοματα.. 

Πλακα κανεις! Σε αφησε με τα κακα? Και μονο που δεν αδειασες κι επρεπε να πας πολυ συντομα...απαπα φανταζομαι πονος κ τσουξιμο... @ΒαλεντιναΧρηστος την ακινησια τις μερες στην κλινικη πού την πας?

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Για να ειμαι ειλικρινής κοιμηθηκα καλα... Με το που ξυπνησα σφιχτηκε το στομαχι μου απο το αγχος... Θα προσπαθησω να χαλαρωσω ομως κανοντας θετικες σκεψεις... Θα σκέφτομαι μονο τον μπεμπουλη μου... Κ οτι θα τον παρω αγκαλιτσα!!!! 

Με το καλο κοριτσακι μου!!Ευχομαι ολα να πανε υπεροχα και να παρεις στην αγκαλια σου τον μπεμπη σου οσο πιο ανωδυνα και γρηγορα γινεται!!!Θα περιμενουμε με αγωνια ολες τις λεπτομερειες!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Πλακα κανεις! Σε αφησε με τα κακα? Και μονο που δεν αδειασες κι επρεπε να πας πολυ συντομα...απαπα φανταζομαι πονος κ τσουξιμο... @ΒαλεντιναΧρηστος την ακινησια τις μερες στην κλινικη πού την πας?

ειναι η τακτική των γιατρών που ειναι κατα των περιττων παρεμβασεων..  κ εφόσον ολη μέρα πριν τον τοκετο το εντέρο λειτουργούσε στο φουλ ηταν περιττο.. η αλήθεια είναι οτι ζοριστηκα  σε εκεινη τη φαση αλλα δεν ειχα μετα κανενα θεμα ωστε να επανελθει η ισορροπια του εντέρου! κ στη διάρκεια του τοκετου κανενα ατυχημα...


sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες! Είμαι στο νοσοκομείο, με κοίταξε ο γιατρός από κάτω, κάναμε και έναν υπέρηχο να δούμε το νινί.. Ρε σεις είμαι 37+6 και μου τον βγάζει 3500, τι χοντρομπαλάς θα βγει?!? Εύχομαι να υπάρχει απόκλιση(προς τα κάτω) όπως έγινε με όλες σας σχεδόν γιατί δεν θέλω να σκεφτώ πόσο θα φτάσει αν γεννήσω στις 40 εβδ. :?

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Πλακα κανεις! Σε αφησε με τα κακα? Και μονο που δεν αδειασες κι επρεπε να πας πολυ συντομα...απαπα φανταζομαι πονος κ τσουξιμο... @ΒαλεντιναΧρηστος την ακινησια τις μερες στην κλινικη πού την πας?

Καλα δεν το λες κ ακινησια εγω ολο ορθια ημουν περπατουσα γτ να κατσω δεν μπορουσα ειχα κ αρκετα ραμματα κ μεσα κ εξω! Αλλα κ παλι δν μπορουσα να παω! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...