Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Γέννησα και δεν πρόλαβα να απαντήσω. Γέννησα μετά γρήγορα. Έκανα γρήγορα διαστολή. Όχι ο γιατρός με εξέτασε κατά τις 3 κολπικά και ήρθε πάλι το απόγευμα.

Τέλος το ζάχαρο. Αλλά τώρα μόνο μία σούπα μου φέρανε και πεινάω.

Το μωρό βγήκε 2.660 γραμμάρια. Όλα καλά. Αλλά είμαι στεναχωρημένη γιατί σκίστηκε το περίνεο και μου κάνανε πλαστική. Έχω αρκετά ράμματα. Θα το κρατήσουν και θα μου το φέρουν το αύριο το μωρό, γιατί είχα βγει θετική στον κυτταρομεγαλοϊό και θέλουν να του κάνουν εξετάσεις.

Γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση

Να σας ζησει Νικολετα μου να ειναι γερο δυνατο και ευλογημενο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

 

@winspert όλα να πάνε τέλεια εύχομαι μωρό μου!!!!! Περιμένουμε νέα κ κιλά μωρού για ν δούμε αποκλιση.αχαχαχ

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αγαπη μου... Φυσικα κ θα μπω να σας ενημερώσω... Γενικα οποτε μπορω θα μπαινω... 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Με το καλο κοριτσακι μου!!Ευχομαι ολα να πανε υπεροχα και να παρεις στην αγκαλια σου τον μπεμπη σου οσο πιο ανωδυνα και γρηγορα γινεται!!!Θα περιμενουμε με αγωνια ολες τις λεπτομερειες!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Κατερινουλα μου... Φυσικα κ θα μπω με την πρώτη ευκαιρία.... Αχ αχ.... 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα μανουλίτσες! Είμαι στο νοσοκομείο, με κοίταξε ο γιατρός από κάτω, κάναμε και έναν υπέρηχο να δούμε το νινί.. Ρε σεις είμαι 37+6 και μου τον βγάζει 3500, τι χοντρομπαλάς θα βγει?!? Εύχομαι να υπάρχει απόκλιση(προς τα κάτω) όπως έγινε με όλες σας σχεδόν γιατί δεν θέλω να σκεφτώ πόσο θα φτάσει αν γεννήσω στις 40 εβδ. :?

Χαχαχαχα, welcome to the club... Εμενα εχθες μου τον εβγαλε κοντα 3800 κ ημουν 39+2. . Για να δουμε ποσο θα βγει... Μου ειπε οτι το πρόγραμμα βγαζει +-500 γραμμάρια... Ελπιζω μειον 500 κ οχι συν 500 αν μπορω να διαλεξω... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου τι ώρα γέννησες; καλέ μη στεναχωριέσαι για τα ράμματα σχεδων όλες κάνουν... Να σου ζήσει το μωράκι σου, να ναι πάντα καλά, γερό κ δυνατό ❤️

Εδώ είμαι κ εγώ θηλάζω τη μπέμπα 

Ξενυχτησμενες ολες! Κ γω δε κοιμηθηκα καθολου παλι, σπαστα μεχρι τις 5 κ μετα σερι μεχρι το πρωι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα μανουλίτσες! Είμαι στο νοσοκομείο, με κοίταξε ο γιατρός από κάτω, κάναμε και έναν υπέρηχο να δούμε το νινί.. Ρε σεις είμαι 37+6 και μου τον βγάζει 3500, τι χοντρομπαλάς θα βγει?!? Εύχομαι να υπάρχει απόκλιση(προς τα κάτω) όπως έγινε με όλες σας σχεδόν γιατί δεν θέλω να σκεφτώ πόσο θα φτάσει αν γεννήσω στις 40 εβδ. :?

Βασικά σε όλες σχεδόν βγήκε απόκλιση προς τα πάνω μη σε σοκάρω εκτός αν θυμάμαι τόσο λάθος χαχαχα.

Μην αγχώνεσαι δε ξέρεις πότε θα σκάσει μύτη. Ίσως και σήμερα ίσως και σε δύο μερουλες... 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα δεν το λες κ ακινησια εγω ολο ορθια ημουν περπατουσα γτ να κατσω δεν μπορουσα ειχα κ αρκετα ραμματα κ μεσα κ εξω! Αλλα κ παλι δν μπορουσα να παω! 

Ε καλα δεν εννοω και κατακλιση, αλλα σε σχεση με πριν δεν μπορεις να πεις οτι κινουμαστε κιολας...εγω τουλαχιστον που τα εκανα ολα κανονικα πριν γεννησω, δουλειες σπιτιου, εξωτερικες, να φροντισω το παιδί...ε τωρα νιωθω ακινητη.


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evangeliaa είπε:

Ε καλα δεν εννοω και κατακλιση, αλλα σε σχεση με πριν δεν μπορεις να πεις οτι κινουμαστε κιολας...εγω τουλαχιστον που τα εκανα ολα κανονικα πριν γεννησω, δουλειες σπιτιου, εξωτερικες, να φροντισω το παιδί...ε τωρα νιωθω ακινητη.

Ναι απο αυτην την αποψη εννοειται!!!!

Οχι ακινητη,αναπηρη πες!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα εύχομαι με ένα πόνο και με το καλό το μωράκι σου!

Ναι περιμένω πως και πως να μου το φέρουν. Μακάρι να είναι καλές οι εξετάσεις του.

Οι εξετάσεις θα είναι σούπερ αγάπη μου θα το δεις ❤️

1 ώρα πρίν, tsilona είπε:

Ευτυχώς 3η μέρα κ κοντευα να σκάσω.με ντουφαλακ σιρόπι.πιο τραγικά τα περίμενα τα πράγματα έχω να πω.αχαχαχ

@winspert όλα να πάνε τέλεια εύχομαι μωρό μου!!!!! Περιμένουμε νέα κ κιλά μωρού για ν δούμε αποκλιση.αχαχαχ

 

Σήμερα θ πάω για ,φρύδια , λέιζερ μασχάλη λέιζερ μουστάκι,να γίνω λίγο ανθρώπος

Αχ ένα μαλλί ήθελα να βάψω κ ένα φρύδι να βγάλω πριν γεννήσω για να είμαι όμορφη στη γέννα.... Εεεε ακόμα να τα κάνω! Χαχαχ

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα μανουλίτσες! Είμαι στο νοσοκομείο, με κοίταξε ο γιατρός από κάτω, κάναμε και έναν υπέρηχο να δούμε το νινί.. Ρε σεις είμαι 37+6 και μου τον βγάζει 3500, τι χοντρομπαλάς θα βγει?!? Εύχομαι να υπάρχει απόκλιση(προς τα κάτω) όπως έγινε με όλες σας σχεδόν γιατί δεν θέλω να σκεφτώ πόσο θα φτάσει αν γεννήσω στις 40 εβδ. :?

Αχ το ζουζούνι μου αφράτο αφράτο θα είναι! ❤️ 

Just now, Jennak83 είπε:

Ξενυχτησμενες ολες! Κ γω δε κοιμηθηκα καθολου παλι, σπαστα μεχρι τις 5 κ μετα σερι μεχρι το πρωι

Καλά εσύ, η γιωτουλα και η φαρμακοτριφτενα απλά δεν υπάρχει το ξενύχτι που τραβάτε...! 

@Penny... Πως ειστε σήμερα αγάπη μου; 

@Farmakotriftenaεσύ πως είσαι κορίτσι μου; 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Οι εξετάσεις θα είναι σούπερ αγάπη μου θα το δεις ❤️

Αχ ένα μαλλί ήθελα να βάψω κ ένα φρύδι να βγάλω πριν γεννήσω για να είμαι όμορφη στη γέννα.... Εεεε ακόμα να τα κάνω! Χαχαχ

Αχ το ζουζούνι μου αφράτο αφράτο θα είναι! ❤️ 

Καλά εσύ, η γιωτουλα και η φαρμακοτριφτενα απλά δεν υπάρχει το ξενύχτι που τραβάτε...! 

@Penny... Πως ειστε σήμερα αγάπη μου; 

@Farmakotriftenaεσύ πως είσαι κορίτσι μου; 

Κομματια αγαπη αλλα τι να κανω σημερα είναι λιγο πιο ηρεμος αλλα και παλι γκρινιαζει και Κλαίει ρε κοριτσια να εμαθε αγκαλια ετσι μου λενε ποτε προλαβε ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert δε μπορώ να βγάλω τ όνομά σου.

Just now, Penny... είπε:

Κομματια αγαπη αλλα τι να κανω σημερα είναι λιγο πιο ηρεμος αλλα και παλι γκρινιαζει και Κλαίει ρε κοριτσια να εμαθε αγκαλια ετσι μου λενε ποτε προλαβε ;

Κ να μάθε αγκαλιά τι; Έπαθε κατι κανείς απτις αγκαλιες; Απτην πολύ αγάπη; Μην ακούς τι λένε.

Μάρσιπο έχεις;βαλτον μέσα κ έχεις ελεύθερα χερια

  • Μου αρέσει 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Οι εξετάσεις θα είναι σούπερ αγάπη μου θα το δεις ❤️

Αχ ένα μαλλί ήθελα να βάψω κ ένα φρύδι να βγάλω πριν γεννήσω για να είμαι όμορφη στη γέννα.... Εεεε ακόμα να τα κάνω! Χαχαχ

Αχ το ζουζούνι μου αφράτο αφράτο θα είναι! ❤️ 

Καλά εσύ, η γιωτουλα και η φαρμακοτριφτενα απλά δεν υπάρχει το ξενύχτι που τραβάτε...! 

@Penny... Πως ειστε σήμερα αγάπη μου; 

@Farmakotriftenaεσύ πως είσαι κορίτσι μου; 

Μιλαμε εχω ξεχασει πως ειναι να κοιμασαι εστω ενα 3ωρο συνεχομενα, οχι 8 ωρο! Κ γω που ειχα κλεισει νυχια Τεταρτη κ μαλλια ειχα στο προγραμμα να βαψω εκεινη την εβδομαδα, Δευτερα εσπασαν τα νερα! Χαλια μαλλι σε ολες τις φωτο στο μαιευτηριο! Κ φυσικα εξακολουθω να μην εχω τπτ κανει απο ολα αυτα 1 μηνα μετα! Φανταζεσαι την κατασταση μου!

Just now, Penny... είπε:

Κομματια αγαπη αλλα τι να κανω σημερα είναι λιγο πιο ηρεμος αλλα και παλι γκρινιαζει και Κλαίει ρε κοριτσια να εμαθε αγκαλια ετσι μου λενε ποτε προλαβε ;

Ναι σιγα, δηλ τι να κανουμε να αφησουμε ημερων παιδια με πονους να πλανταζουν;; Ειναι επικινδυνο κ επισης ειδικα τωρα μονο στην αγκαλια μας ηρεμουν, τα παιδακια πονανε δε τα παιρνουμε αγκαλια ετσι επειδη γουσταρουμε να ξενυχταμε! Πως μου τη δινουν ολοι αυτοι που ειναι εξω απο το χωρο κ εχουν κ αποψη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

Κομματια αγαπη αλλα τι να κανω σημερα είναι λιγο πιο ηρεμος αλλα και παλι γκρινιαζει και Κλαίει ρε κοριτσια να εμαθε αγκαλια ετσι μου λενε ποτε προλαβε ;

πες τους ότι κανένας δεν έπαθε κατι απο τις αγκαλιές... τα μωρακια μας μόνο εμας γνωριζουν.. ειναι λογικό να θελουν να ειναι αγκαλιτσα.. απο τις πιο ωραιες φάσεις.. μετα μεγαλώνουν κ θα τα παρακαλαμε να ερθουν για ενα φιλί.. ριξε μια ματια σε αρθρα για το 4 τρίμηνο της εγκυμοσύνης για να δεις οτι δεν κανεις κατι λαθος

 

 

 

λιγες μειναμε στην αναμονή.. με το καλο να ακουσουμε νεα της winspert

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!  

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                    19/9?   αγοράκι

farmakotriftena      24/9    κοριτσάκι

Clue                          27/9    κοριτσάκι

Tsilona                     29/9   κοριτσάκι

dwro                         30/9     ?????

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

  • Μου αρέσει 3

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αγαπη μου... Φυσικα κ θα μπω να σας ενημερώσω... Γενικα οποτε μπορω θα μπαινω... 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Κατερινουλα μου... Φυσικα κ θα μπω με την πρώτη ευκαιρία.... Αχ αχ.... 

Χαχαχαχα, welcome to the club... Εμενα εχθες μου τον εβγαλε κοντα 3800 κ ημουν 39+2. . Για να δουμε ποσο θα βγει... Μου ειπε οτι το πρόγραμμα βγαζει +-500 γραμμάρια... Ελπιζω μειον 500 κ οχι συν 500 αν μπορω να διαλεξω... Χαχαχα 

Για φαντάσου να είναι +500 χαχαχα εγκεφαλικό και για τις 2 μας!!! 

Με το καλό αγάπη μου να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.. Η σκέψη μας θα είναι κοντά σου συνέχεια και οοοολη η θετική μας ενέργεια! Με την πρώτη ευκαιρία γράψε μας.. Εύχομαι έναν υπέροχο τοκετό! :x

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Οι εξετάσεις θα είναι σούπερ αγάπη μου θα το δεις ❤️

Αχ ένα μαλλί ήθελα να βάψω κ ένα φρύδι να βγάλω πριν γεννήσω για να είμαι όμορφη στη γέννα.... Εεεε ακόμα να τα κάνω! Χαχαχ

Αχ το ζουζούνι μου αφράτο αφράτο θα είναι! ❤️ 

Καλά εσύ, η γιωτουλα και η φαρμακοτριφτενα απλά δεν υπάρχει το ξενύχτι που τραβάτε...! 

@Penny... Πως ειστε σήμερα αγάπη μου; 

@Farmakotriftenaεσύ πως είσαι κορίτσι μου; 

Με εχουν πρηξει μην το παιρνεις αγκαλια γιατί θα μαθει ελεος τι να κανω να το αφησω να κοκκινιζει και κλαιει @mar.x ρωτησα τον παιδίατρο ειπε να κανω οτι μπορω που τον κάνει να ηρεμεί

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Να σου ζησει αγαπη γερο και δυνατό να ειναι μια ζωη

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! 

4 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

@Nikoleta... να σου ζησει το μωρακι σου! Να ναι γερο και δυνατο και να το παρεις ξανα γρηγορα αγκαλίτσα! Οσο για τα ραμματα ολες πια τις σκιζει λιγο ο γιατρος για να μη γινει μονο του, τα ραμματα δν θα τα νιωθειε σε λιγες μερες...εμενα δεν προλαβε να με σκισει αυτη τη φορα, δεν σκιστηκα ουτε μονη μου, οποτε ειμαι κομπλε. Αλλα θυμαμαι στον προηγουμενο πηγαινα σαν παπια για 3-4 μερες...

Σ' ευχαριστώ!!! Εμένα δεν πρόλαβε να με σκίσει... Και περπατάω σαν πάπια. Πριν λίγο περπάτησα πρώτη φορά.

3 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Η γιατρός μ λέει χτες κατευθείαν.. Αύριο πρωί γέννας πάμε για καισαρική και έμεινα άφωνη για κάποια Δευτέρα δεν μπορούσα να μιλησω... Σοκ.. Μα είμαστε 36+3 λέω.. Μ λέει ε μα είναι να έσπασαν υγρά πρπεο να την πάρω.. Τέλος πάντων σήμερα πρωί π 0ηγα πάλι για καρδιοτοκογραφημα πάλι δεν είχα συσπαση και είχα καθαρό εσώρουχο.. Τώρα έχω έρθει για έλεγχο αμνιακό υγρού να δούμε αν έχει μειωθεί.... Θα δείξει... Τι να πω κ εγώ. Πρώτη φορά μαμα σοκαρισμενη χαχαχχα

Χαχαχα λογικό να είσαι σοκαρισμένη. Άντε πήγαινε να δεις και το αμνιακό υγρό και πες μας. 

4 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Να σου ζήσει @Nikoleta...!!!

Μην ανησυχείς για τα ράμματα. Κι εγώ αγχωνόμουν για την τουαλέτα. Έχω και μια αιμορροΐδα και φοβούμουν ότι θα πονέσω πολύ. Τελικά δεν πόνεσα. Τα ράμματα τώρα που ειναι στις 12 μέρες μετά σχεδόν δεν τα νιώθω καθόλου. 25 έκανα! Εσύ που θα έχεις και το μωράκι σου αγκαλίτσα θα τα ξεχάσεις ακόμα πιο γρήγορα!

Κι εγώ αυτό φοβάμαι ότι θα πονέσω πολύ. 20 λεπτά με έραβε. Δε θα το δω μέχρι να βγω από το νοσοκομείο το μωρό δυστυχώς. Περιμένουμε κάτι αποτελέσματα εξετάσεων....

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια...να ρωτησω εσας που γεννησατε φυσιολογικα...μετα απο ποσες μερες πηγατε τουαλετα για κακακια?

Εγώ χθες γέννησα το απόγευμα. Το πρωί μου κάνανε κλίσμα. Τώρα μου δίνουν λαδάκι nujiol για να είναι πιο μαλακά τα κόπρανα όταν πάω.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Evangeliaa said:

Κοριτσια...να ρωτησω εσας που γεννησατε φυσιολογικα...μετα απο ποσες μερες πηγατε τουαλετα για κακακια?

Εγώ πήγα την επόμενη μέρα. Όταν σπάσανε τα νερά και μόλις ξεκίνησαν οι πόνοι έκανα αρκετές διάρροιες σπίτι. Κλύσμα δε μου κάνανε και δεν πόνεσα καθόλου όταν πήγα ενώ φοβόμουν πολύ. Κι από τότε κάθε μία με 2 μέρες.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...