Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

19 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κι εγώ δε στο κρύβω.... Αλλά και μια φορά όλη κι όλη που ας πούμε φτιάχτηκα μες το σπίτι σε λίγα λεπτά είχα πάνω μου σάλτσα από φαγητό και εμετό (δημιουργία των κοριτσιών μου χαχαχα), το μαλλί απ' τη ζέστη το σήκωσα πάνω γιατί είναι και μακρύ, και το μακιγιάζ ας μη σχολιάσω σε πόσα λεπτά έγινα σαν πάντα (μάσκαρα έβαλα μόνο και λιποζαν) γιατί από συνήθειο ετριψα τα μάτια μου.... Από τον άλλο μήνα όμως κι εγώ έβαλα στόχο να αρχίζω γυμναστική (εδώ γελάσαμε πολύ όμως) και να γίνω θηλυκό... Τώρα είμαι ουδέτερο δεν προσδιορίζεται το φύλο μου Χαχαχα

Χαχαχα, ααα εσυ εχεις βαλει πολυ ψηλα τον πηχη, γυμναστηριο ακουω! Μακαρι γιατι εγω δεν πηγαινα πριν  ενω ειχα γραφτει, ποσο μαλλον τωρα! Κ μενα η κομμωση ειναι μια, μαλλι αχτενιστο παντα, πιασμενο σε κοτσο πανω, χτενιζομαι μονο οταν λουζομαι, φορμα - πιτζαμα κατω κ εναλλαγη 5-6 tshirt καθε μερα που βρεχομαι απο το γαλα! 

6 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κοριτσια καλημερα τι συμπτωματα εχουν οι κολικοι εκλαιγε απο τις 7 το απογευμα χθες εως σημερα το πρωι στις 7.Με το ζορυ τον κοιμησα με τον απορροφητηρα.Επισης επειδη τον εβαζα στο στηθος ολη την ωρα να ηρεμει.Το στηθος μου μαλακωσε σαν να ειναι αδειο ξερετε αν μπορει να κοπηκε το γαλα?

Καλως ηρθες στο κλαμπ των κολλικων! Εγω χθες ολη νυχτα ξυπνια, μεχρι που εφτασα στο σημειο να αποκοιμηθω κ να μην ακουσω καν το παιδι διπλα μου που εκλαιγε κ ηρθε ο αντρας μου απο μεσα κ με ξυπνησε. Οσο για το στηθος ετσι ειναι κ μενα, επειδη θηλαζουμε μαλακωσε κ οταν εδραιωνεται ο θηλασμος ετσι γινεται, εχουμε γαλατακι μην ανησυχεις!

Ρε κοριτσια τι γινεται με αυτους τους κολικους, σε ολες οσες ετυχαν ηρθαν απο πολυ νωρις..μετα την 3η εβδομαδα λενε εμας απο την 2η ηδη! Τι να πω..καλο κουραγιο γιατι η αυπνια δεν παλευεται εγω χθες δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα, ρεκορ αυπνιας κ τη μερα δε κοιμαται να πω οτι θα ξεκουραστω, ειδικα σημερα τπτ ουτε 1 ωρα κ τωρα κοιμαται πανω μου, ετσι κ κανω κ το παω λικνο αρχιζει κ σφιγγεται κ φωναζει..

@winspertμε το καλο! Περιμενουμε τα νεα σου!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Χαχαχα, ααα εσυ εχεις βαλει πολυ ψηλα τον πηχη, γυμναστηριο ακουω! Μακαρι γιατι εγω δεν πηγαινα πριν  ενω ειχα γραφτει, ποσο μαλλον τωρα! Κ μενα η κομμωση ειναι μια, μαλλι αχτενιστο παντα, πιασμενο σε κοτσο πανω, χτενιζομαι μονο οταν λουζομαι, φορμα - πιτζαμα κατω κ εναλλαγη 5-6 tshirt καθε μερα που βρεχομαι απο το γαλα! 

Καλως ηρθες στο κλαμπ των κολλικων! Εγω χθες ολη νυχτα ξυπνια, μεχρι που εφτασα στο σημειο να αποκοιμηθω κ να μην ακουσω καν το παιδι διπλα μου που εκλαιγε κ ηρθε ο αντρας μου απο μεσα κ με ξυπνησε. Οσο για το στηθος ετσι ειναι κ μενα, επειδη θηλαζουμε μαλακωσε κ οταν εδραιωνεται ο θηλασμος ετσι γινεται, εχουμε γαλατακι μην ανησυχεις!

Ρε κοριτσια τι γινεται με αυτους τους κολικους, σε ολες οσες ετυχαν ηρθαν απο πολυ νωρις..μετα την 3η εβδομαδα λενε εμας απο την 2η ηδη! Τι να πω..καλο κουραγιο γιατι η αυπνια δεν παλευεται εγω χθες δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα, ρεκορ αυπνιας κ τη μερα δε κοιμαται να πω οτι θα ξεκουραστω, ειδικα σημερα τπτ ουτε 1 ωρα κ τωρα κοιμαται πανω μου, ετσι κ κανω κ το παω λικνο αρχιζει κ σφιγγεται κ φωναζει..

@winspertμε το καλο! Περιμενουμε τα νεα σου!

Ποπο ρε αγαπη τι να πω δεν εχετε ηρεμησει ετσι ; εμείς ηρεμησαμε βέβαια κανω αυστηρη διατροφή πλεον μονο γαλακτομικα τρωω που εχω δει ότι δεβ τον πειράζουν πως την παλευεις ρε κοριτσι εγω σημερα σκεφτόμουν αν ειμαι καλη μανα επειδη σκεφτόμουν αν τον ξαναπιασει τι θα κανω με τον ύπνο και όχι γιατί σκεφτομσι εμενα αλλα το μωρο αν εισαι αυπνη πως θα ανταπεξελθεις

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ποπο ρε αγαπη τι να πω δεν εχετε ηρεμησει ετσι ; εμείς ηρεμησαμε βέβαια κανω αυστηρη διατροφή πλεον μονο γαλακτομικα τρωω που εχω δει ότι δεβ τον πειράζουν πως την παλευεις ρε κοριτσι εγω σημερα σκεφτόμουν αν ειμαι καλη μανα επειδη σκεφτόμουν αν τον ξαναπιασει τι θα κανω με τον ύπνο και όχι γιατί σκεφτομσι εμενα αλλα το μωρο αν εισαι αυπνη πως θα ανταπεξελθεις

Κ σημερα δν εχω φαει τπτ που να ειναι υποπτο να τον ενοχλει, γαλακτοκομικα δε τρωω καθολου μονο χθες εφαγα μια μεριδα..χαιρομαι που ηρεμησατε, αν κ η διατροφη βοηθαει μεν αλλα δεν τους εξαλειφει τους κολικους..μακαρι να εισαι τυχερη κ να κρατησαν λιγο. Κ γω αυτο σκεφτομουν τι θα κανω..πως θα ανταπεξελθω, φοβαμαι μη κοιμηθω κρατωντας το, σοκαριστηκα που δε το ακουσα χθες το μωρο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ σημερα δν εχω φαει τπτ που να ειναι υποπτο να τον ενοχλει, γαλακτοκομικα δε τρωω καθολου μονο χθες εφαγα μια μεριδα..χαιρομαι που ηρεμησατε, αν κ η διατροφη βοηθαει μεν αλλα δεν τους εξαλειφει τους κολικους..μακαρι να εισαι τυχερη κ να κρατησαν λιγο. Κ γω αυτο σκεφτομουν τι θα κανω..πως θα ανταπεξελθω, φοβαμαι μη κοιμηθω κρατωντας το, σοκαριστηκα που δε το ακουσα χθες το μωρο..

Αστα να πανε εγω με την τρομοκρατια ειμαι εγω συνεχιζω και δινω σταγόνες τι να πω μακαρι να κράτησαν τοσο θα δείξει υπομονή κοριτσι σε ολες μας εγω σήμερα επειδη ειχε κατέβει η πεθερά μου πηγα να κανω το πρόσωπο μου λειζερ που ειχε βγει η τριχαρα σαν της αρκούδας 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Penny... είπε:

Αστα να πανε εγω με την τρομοκρατια ειμαι εγω συνεχιζω και δινω σταγόνες τι να πω μακαρι να κράτησαν τοσο θα δείξει υπομονή κοριτσι σε ολες μας εγω σήμερα επειδη ειχε κατέβει η πεθερά μου πηγα να κανω το πρόσωπο μου λειζερ που ειχε βγει η τριχαρα σαν της αρκούδας 

Ποιες σταγονες δινεις; 

Καλα η τριχες οπου κ αν βρισκονται εκει κ βλεπω να μενουν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ποιες σταγονες δινεις; 

Καλα η τριχες οπου κ αν βρισκονται εκει κ βλεπω να μενουν!

Τις infacolic αγαπη και μου ειπανε και ενα τζελ της frezyderm που είναι θερμαντικο το απλωνεις στην κοιλια και κανεις μασάζ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Τις infacolic αγαπη και μου ειπανε και ενα τζελ της frezyderm που είναι θερμαντικο το απλωνεις στην κοιλια και κανεις μασάζ

Αυτες του δινω κ γω τωρα, 3 φορες σου εχει πει; κ μενα μου ειπε για το τζελ αλλα δε το χω παρει, δε νομιζω οτι θα κανει κατι, εδω δε κανουν οι σταγονες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Χαχαχα, ααα εσυ εχεις βαλει πολυ ψηλα τον πηχη, γυμναστηριο ακουω! Μακαρι γιατι εγω δεν πηγαινα πριν  ενω ειχα γραφτει, ποσο μαλλον τωρα! Κ μενα η κομμωση ειναι μια, μαλλι αχτενιστο παντα, πιασμενο σε κοτσο πανω, χτενιζομαι μονο οταν λουζομαι, φορμα - πιτζαμα κατω κ εναλλαγη 5-6 tshirt καθε μερα που βρεχομαι απο το γαλα! 

Καλως ηρθες στο κλαμπ των κολλικων! Εγω χθες ολη νυχτα ξυπνια, μεχρι που εφτασα στο σημειο να αποκοιμηθω κ να μην ακουσω καν το παιδι διπλα μου που εκλαιγε κ ηρθε ο αντρας μου απο μεσα κ με ξυπνησε. Οσο για το στηθος ετσι ειναι κ μενα, επειδη θηλαζουμε μαλακωσε κ οταν εδραιωνεται ο θηλασμος ετσι γινεται, εχουμε γαλατακι μην ανησυχεις!

Ρε κοριτσια τι γινεται με αυτους τους κολικους, σε ολες οσες ετυχαν ηρθαν απο πολυ νωρις..μετα την 3η εβδομαδα λενε εμας απο την 2η ηδη! Τι να πω..καλο κουραγιο γιατι η αυπνια δεν παλευεται εγω χθες δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα, ρεκορ αυπνιας κ τη μερα δε κοιμαται να πω οτι θα ξεκουραστω, ειδικα σημερα τπτ ουτε 1 ωρα κ τωρα κοιμαται πανω μου, ετσι κ κανω κ το παω λικνο αρχιζει κ σφιγγεται κ φωναζει..

@winspertμε το καλο! Περιμενουμε τα νεα σου!

Μια απο τα ιδια ζαλιζομαι απο την αυπνια παλιοκολικοι φεραμε παιδιατρο σπιτι μας εδωσε μια κρεμα και κατι σταγονες αλλα υποφερω που τον βλεπω ετσι.Ειπε ο παιδιατρος να μην περιμενω και θαυματα.Ο παιδιατρος ειπε μπορει να παρει εως 3 μηνες πανικοβληθηκα.Δυσκολη νυχτα προβλεπω

Κοριτσια για την διατροφη δεν μου ειπαν κατι να προσεξω πειτε μου θελει κατι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Όσες θηλάζετε πώς τα καταφέρατε; Εγώ έκλεισα δύο 24ωρα που γέννησα το θήλασα την 1η φορά  και μου τον πήρανε και το βάλανε στην ΜΕΝΝ οπότε έδιναν ξένο γάλα.

Σήμερα το θήλασα που μου το φέρανε το απόγευμα αλλά δεν έχω γάλα. Και αμέσως οι θηλές μου μάτωσαν. Είμαι απογοητευμένη. Πώς θα καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό αφού μάτωσαν οι θηλές μου από την 1η φορά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Όσες θηλάζετε πώς τα καταφέρατε; Εγώ έκλεισα δύο 24ωρα που γέννησα το θήλασα την 1η φορά  και μου τον πήρανε και το βάλανε στην ΜΕΝΝ οπότε έδιναν ξένο γάλα.

Σήμερα το θήλασα που μου το φέρανε το απόγευμα αλλά δεν έχω γάλα. Και αμέσως οι θηλές μου μάτωσαν. Είμαι απογοητευμένη. Πώς θα καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό αφού μάτωσαν οι θηλές μου από την 1η φορά;

Νικολετα θελει υπομονη ακομα εχω ματωμενες θηλες παρε λανολινη κρεμα της μεντελα και βαζει συνεχεια.Πρεπει να βρεις την σωστη θεση θηλασμου να μην σε τραυματιζει παντος ποναει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θέλει σωστή θέση θηλασμού για να μην πονάτε-βγαζετε αίμα.επισης να πιάνει το μωρό σωστά το στήθος.

Για τη διατροφή εγώ πάω παρακολουθωντας.τι τρώω κ το πειράζει ,τότε το βγάζω απτή διατροφή μου.στη μεγάλη όταν έπινα χυμό πορτοκαλιού έκανε κακά με αίμα.το τσεκαρα 3 φορές κ ήταν αυτό όντως.το κοψα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Νικολετα θελει υπομονη ακομα εχω ματωμενες θηλες παρε λανολινη κρεμα της μεντελα και βαζει συνεχεια.Πρεπει να βρεις την σωστη θεση θηλασμου να μην σε τραυματιζει παντος ποναει πολυ

Δηλαδή κι εσένα μάτωσαν οι θηλές σου με την 1η φορά; Και πόση ώρα το αφήνεις στο στήθος; Έβαλα αμέσως κρέμα με λανολίνη.

Just now, tsilona είπε:

Θέλει σωστή θέση θηλασμού για να μην πονάτε-βγαζετε αίμα.επισης να πιάνει το μωρό σωστά το στήθος.

Μα με την 1η φορά να ματώσουν; Πόση ώρα το αφήνεις στο στήθος;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δηλαδή κι εσένα μάτωσαν οι θηλές σου με την 1η φορά; Και πόση ώρα το αφήνεις στο στήθος; Έβαλα αμέσως κρέμα με λανολίνη.

Μα με την 1η φορά να ματώσουν; Πόση ώρα το αφήνεις στο στήθος;

Ίσως δεν έπιασε καθόλου καλά ,αν έχεις κ λίγο ευαίσθητη θηλή.δε μετράω ποτέ.τ αφήνει το μωρό μόνο του.κανονικα λένε από 15 λεπτά στο καθένα

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Χαχαχα, ααα εσυ εχεις βαλει πολυ ψηλα τον πηχη, γυμναστηριο ακουω! Μακαρι γιατι εγω δεν πηγαινα πριν  ενω ειχα γραφτει, ποσο μαλλον τωρα! Κ μενα η κομμωση ειναι μια, μαλλι αχτενιστο παντα, πιασμενο σε κοτσο πανω, χτενιζομαι μονο οταν λουζομαι, φορμα - πιτζαμα κατω κ εναλλαγη 5-6 tshirt καθε μερα που βρεχομαι απο το γαλα! 

Καλως ηρθες στο κλαμπ των κολλικων! Εγω χθες ολη νυχτα ξυπνια, μεχρι που εφτασα στο σημειο να αποκοιμηθω κ να μην ακουσω καν το παιδι διπλα μου που εκλαιγε κ ηρθε ο αντρας μου απο μεσα κ με ξυπνησε. Οσο για το στηθος ετσι ειναι κ μενα, επειδη θηλαζουμε μαλακωσε κ οταν εδραιωνεται ο θηλασμος ετσι γινεται, εχουμε γαλατακι μην ανησυχεις!

Ρε κοριτσια τι γινεται με αυτους τους κολικους, σε ολες οσες ετυχαν ηρθαν απο πολυ νωρις..μετα την 3η εβδομαδα λενε εμας απο την 2η ηδη! Τι να πω..καλο κουραγιο γιατι η αυπνια δεν παλευεται εγω χθες δεν εκλεισα ματι ολη νυχτα, ρεκορ αυπνιας κ τη μερα δε κοιμαται να πω οτι θα ξεκουραστω, ειδικα σημερα τπτ ουτε 1 ωρα κ τωρα κοιμαται πανω μου, ετσι κ κανω κ το παω λικνο αρχιζει κ σφιγγεται κ φωναζει..

@winspertμε το καλο! Περιμενουμε τα νεα σου!

Καλέ έλεγα για γυμναστήριο από πριν την εγκυμοσύνη.... Την πρώτη εγκυμοσύνη!!!!! Χαχαχα

Όχι για σώμα γιατί διατροφή κανονική δε παίζει να καταφέρω να κάνω αλλά για αντοχή.... Πλέον βέβαια που κηνυγαω τη μεγάλη μου έχει βελτιωθεί λίγο το πράγμα. Παλιά φαντάσου ανέβαινα μια σκάλα και έφτανε η γλώσσα μου στο πάτωμα απ' το λαχάνιασμα.....

Εγώ πλέον έχω ξεχάσει τι εστί μπάνιο... Κάνω ξημερώματα αν προλάβω γιατί και το δικό μου μικρακι κοιμάται ελάχιστα απ' τα σφιξιματα και τα πριτς πριτς ... Συν τη μεγάλη που κοιμάται 1+.... Μάλλον λόγο αντίδρασης.... 

Αχ και μερικές μέρες χάνω την υπομονή μου ή είμαι τόσο κουρασμένη που δε μπορώ να ασχοληθώ όσο θέλω με τη μεγάλη.... Ή θα της κάνω παρατήρηση.... Όπως πριν από λίγο που απλά ηθελα να φάω και μου έβαζε αυτοκόλλητα στο φαι.... Δε θέλω αλλά δεν αντέχω δυστυχώς και μετά κλεινομαι στο μπάνιο και κλαίω από τις τύψεις...

Είναι ζορικη δε παίζει λεπτό μόνη και έχει τόσα παιχνίδια... Αν δε κάτσω μαζί της να παίξουμε ούτε που τα αγγίζει... Και δεν είναι της ηλικίας δυστυχώς όπως μου έλεγαν αλλά του χαρακτήρα γιατί έχω πολλά συνομήλικα της στον κύκλο μου και κανένα δε το κάνει σε τέτοιο βαθμό αυτό ... Οπότε τώρα με το μωρό τα έχω λίγο φτύσει.... 

Πώς αντέχετε εσείς οι δεύτερο Πλας μανουλες; Νιώθω ότι μέρα με τη μέρα φεύγει η υπομονή μου και αποζητώ όλο και περισσότερο μια στιγμή μόνο χωρίς να κρέμονται και τα δύο από πάνω μου .... Πφφφφ

Και μόνο που το γράφω νιώθω τύψεις και βουρκωσα...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...