Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Τα εχω δοκιμασει ολα ολα ομως όταν τον πιανουν κολικοι κανω ότι μπορω να ηρεμεί τρωω οσο πιο ελαφριά γίνεται τον βαζω στα ποδια μου να κοιμάται τον ηρεμεί του βαζω σταγόνες τζελ σήμερα ηχογραφησα λευκους ηχους να δω τι αλλο θα κάνω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Penny... είπε:

Τα εχω δοκιμασει ολα ολα ομως όταν τον πιανουν κολικοι κανω ότι μπορω να ηρεμεί τρωω οσο πιο ελαφριά γίνεται τον βαζω στα ποδια μου να κοιμάται τον ηρεμεί του βαζω σταγόνες τζελ σήμερα ηχογραφησα λευκους ηχους να δω τι αλλο θα κάνω

Γλυκούλα μου,κόψε αγελαδινα ,έτσι πως τα περιγράφεις νομίζω το πειράζει το μωρό η πρωτεϊνη γαλακτος


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια θα χρειαστω ενα θηλαστρο.Ποιο ειναι καλο κ δεν μειωνει την παραγωγη η μαια μου ειπε το νυκ το ηλεκτρικο τι λετε?Καλα ε αυτοι οι κολικοι πιανουν κ την μερα ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Καλημερα κοριτσια θα χρειαστω ενα θηλαστρο.Ποιο ειναι καλο κ δεν μειωνει την παραγωγη η μαια μου ειπε το νυκ το ηλεκτρικο τι λετε?Καλα ε αυτοι οι κολικοι πιανουν κ την μερα ελεος.

Εγώ έχω το μεντελα το ηλεκτρικό.ειναι ακριβό αλλά πολύ με βολεψε.το swing εννοω

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν οι κολικοί σε κάποια κορίτσια βλέπω... υπομονή θέλει αυτό...

@tsilona Εδώ παλεύω με τα βυζια μου. Όλη μέρα μωρό στο βυζι, θήλαστρο στο βυζι. Έχω πολύ γάλα και το μωρό δεν ρουφάει καλά... Μου λένε πως είναι μέχρι να πατήσει τα 3 κιλα και θα δυναμώσει. Για να δούμε...

@Nikoleta... πρέπει να σου δείξουν πως θα βάζεις το μωρό σωστά στο στήθος. Σε ποιον όροφο σε εχουν;;; εγώ ήμουν στον 3ο. Εκεί οι νοσηλεύτριες είναι απροθυμες στο.να βοηθήσουν. Μόνο λίγες είναι καλές. Οι δύο κοπέλες που είχα στο δωμάτιο το ίδιο πρόβλημα είχαν , καλούσαν για βοήθεια και δεν ερχόντουσαν ή πηγαίνανε, έβαζαν το μωρό στο στήθος και έφευγαν.

 Γενικά πληγουλες λίγο πολύ όλες έχουμε στην αρχή Επίσης πονάμε στις αρχες το 1ο λεπτό που θα βάλεις το μωρό στο στήθος. Μετά το 1ο λεπτό, περνάει αυτός ο πόνος και όλο αυτό διαρκεί λίγες μέρες, μέχρι να συνηθίσει το στήθος... Δεν τα έχουν όλες οι κοπέλες αυτα, αλλα πολλες τα έχουν.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε να κάνουμε εμείς το εμβόλιο της γρύπης αφού δεν μπορούν τα μωρά ακόμα να κάνουν και πήγα σήμερα και το έκανα επίσης το έκανε και η μαμά μου και ο άντρας μου (δηλαδή αυτοί που ερχόμαστε σε στενή επαφή με τα μωρά)εσάς σας είπανε κάτι τέτοιο?


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γλυκούλα μου,κόψε αγελαδινα ,έτσι πως τα περιγράφεις νομίζω το πειράζει το μωρό η πρωτεϊνη γαλακτος

αντε να το κανωωω και αυτο χααχα

Just now, minxri είπε:

Κορίτσια εγώ ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε να κάνουμε εμείς το εμβόλιο της γρύπης αφού δεν μπορούν τα μωρά ακόμα να κάνουν και πήγα σήμερα και το έκανα επίσης το έκανε και η μαμά μου και ο άντρας μου (δηλαδή αυτοί που ερχόμαστε σε στενή επαφή με τα μωρά)εσάς σας είπανε κάτι τέτοιο?

αααααα ναι βεβαια εμεις εμβολιαστηκαμε ολοι κιαι η πεθερα μου και η μανα μου που ερχονται σε επαφη με το παιδι και ο ανδρας μου ναι μου το ειπε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Κορίτσια εγώ ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε να κάνουμε εμείς το εμβόλιο της γρύπης αφού δεν μπορούν τα μωρά ακόμα να κάνουν και πήγα σήμερα και το έκανα επίσης το έκανε και η μαμά μου και ο άντρας μου (δηλαδή αυτοί που ερχόμαστε σε στενή επαφή με τα μωρά)εσάς σας είπανε κάτι τέτοιο?

Κι εμείς θα το κάνουμε. Απορία σου είπαν να μη φας κάτι πριν ή εφόσον το κάνεις; Εμένα μου είπαν όχι σοκολάτα, αυγό, κοτόπουλο και ντομάτα για 48 ώρες. Ενώ δεν έχουμε καμία αλλεργία....

  • Μπερδεμένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κι εμείς θα το κάνουμε. Απορία σου είπαν να μη φας κάτι πριν ή εφόσον το κάνεις; Εμένα μου είπαν όχι σοκολάτα, αυγό, κοτόπουλο και ντομάτα για 48 ώρες. Ενώ δεν έχουμε καμία αλλεργία....

Όχι αγάπη μου εμένα το μόνο που μου είπε ο φαρμακοποιός που τον ρώτησα είναι ότι και καλά άμα έχεις αλλεργία στο αυγό δεν κάνει να κάνεις το εμβόλιο δε μου είπε να μη φάω αυγά και σοκολάτες και τέτοια.Και ότι το εμβόλιο μπορεί να προκαλέσει ε ελαφριά συμπτώματα γρίπης αλλά δεν έχει φόβο να κολλήσουν τα παιδιά γιατί τον ρώτησα

Just now, Penny... είπε:

αντε να το κανωωω και αυτο χααχα

αααααα ναι βεβαια εμεις εμβολιαστηκαμε ολοι κιαι η πεθερα μου και η μανα μου που ερχονται σε επαφη με το παιδι και ο ανδρας μου ναι μου το ειπε

Εμένα η πεθερά μου είπε δεν το κάνει γιατί δεν έχει αρρωστήσει ποτέ και δεν θέλει να κάνει εμβόλιο άμα αρρωστήσει λέει δεν θα έρθει καθόλου στα μωρά και μου είπε και ψέματα για να έχει δικαιολογία να μην το κάνει λες και είμαι χαζή Τεσπα ας μην ανοίξουμε πάλι τη συζήτηση για τις πεθερές @Mamacita Alina χαχαα


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Όχι αγάπη μου εμένα το μόνο που μου είπε ο φαρμακοποιός που τον ρώτησα είναι ότι και καλά άμα έχεις αλλεργία στο αυγό δεν κάνει να κάνεις το εμβόλιο δε μου είπε να μη φάω αυγά και σοκολάτες και τέτοια.Και ότι το εμβόλιο μπορεί να προκαλέσει ε ελαφριά συμπτώματα γρίπης αλλά δεν έχει φόβο να κολλήσουν τα παιδιά γιατί τον ρώτησα

Εμένα η πεθερά μου είπε δεν το κάνει γιατί δεν έχει αρρωστήσει ποτέ και δεν θέλει να κάνει εμβόλιο άμα αρρωστήσει λέει δεν θα έρθει καθόλου στα μωρά και μου είπε και ψέματα για να έχει δικαιολογία να μην το κάνει λες και είμαι χαζή Τεσπα ας μην ανοίξουμε πάλι τη συζήτηση για τις πεθερές @Mamacita Alina χαχαα

Και τι σημαινει δεν έχει αρρωστησει ποτε δεν ειμαστε απο σιδερο άρρωστενουμε καποια στιγμη ε ωραια ας μην ερθει καθόλου να δει τι ωραια που ειναι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

Και τι σημαινει δεν έχει αρρωστησει ποτε δεν ειμαστε απο σιδερο άρρωστενουμε καποια στιγμη ε ωραια ας μην ερθει καθόλου να δει τι ωραια που ειναι 

Έλα ντε λες και μεις είμαστε κάθε μέρα άρρωστοι και γω άμα το πάμε έτσι είμαι όλη μέρα σπίτι...Άσε δεν είπα τπτ μόνο την κοίταξα να καταλάβει ότι λέει μ@@@@ και της λέω καλά δεν πειράζει μην το κάνεις αλλά τώρα μόλις κρυώσει λίγο ο καιρός έχω μάσκες θα την βάζω να βάζει μάσκα όταν πηγαίνει κοντά στα παιδιά να δει τι ωραία που θα είναι και φιλάει και τα παιδιά της κουνιάδας μου που είναι μικρά το ένα πάει 1η και το άλλο παιδικό αλλά αυτό δεν το σκεφτεται

Just now, tsilona είπε:

Εμένα κανείς δε μου πε για εμβόλιο γριπης

Εγώ τον ρώτησα δεν μου το είπε από μόνος του μήπως να ρωτήσεις και συ?Κοίτα γενικά ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του όπως καταλάβαμε και με τις εγκυμωσύνες μας οπότε μπορεί να μην το θεωρεί και απαραίτητο ο δικός σου


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Όχι αγάπη μου εμένα το μόνο που μου είπε ο φαρμακοποιός που τον ρώτησα είναι ότι και καλά άμα έχεις αλλεργία στο αυγό δεν κάνει να κάνεις το εμβόλιο δε μου είπε να μη φάω αυγά και σοκολάτες και τέτοια.Και ότι το εμβόλιο μπορεί να προκαλέσει ε ελαφριά συμπτώματα γρίπης αλλά δεν έχει φόβο να κολλήσουν τα παιδιά γιατί τον ρώτησα

Εμένα η πεθερά μου είπε δεν το κάνει γιατί δεν έχει αρρωστήσει ποτέ και δεν θέλει να κάνει εμβόλιο άμα αρρωστήσει λέει δεν θα έρθει καθόλου στα μωρά και μου είπε και ψέματα για να έχει δικαιολογία να μην το κάνει λες και είμαι χαζή Τεσπα ας μην ανοίξουμε πάλι τη συζήτηση για τις πεθερές @Mamacita Alina χαχαα

Αυτό μου είπε η παιδίατρος και εμένα.... Ο παθολόγος μου όμως είπε αυτά που σου είπα. Μάλιστα έδιωξε μια γυναίκα που ήθελε να το κάνει πριν από εμένα γιατί είχε φάει λέει αυγό.. Η παιδίατρος που τη ρώτησα ακόμη πρέπει να γελάει... Αλλά ντ'αλλων πάλι...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Έλα ντε λες και μεις είμαστε κάθε μέρα άρρωστοι και γω άμα το πάμε έτσι είμαι όλη μέρα σπίτι...Άσε δεν είπα τπτ μόνο την κοίταξα να καταλάβει ότι λέει μ@@@@ και της λέω καλά δεν πειράζει μην το κάνεις αλλά τώρα μόλις κρυώσει λίγο ο καιρός έχω μάσκες θα την βάζω να βάζει μάσκα όταν πηγαίνει κοντά στα παιδιά να δει τι ωραία που θα είναι και φιλάει και τα παιδιά της κουνιάδας μου που είναι μικρά το ένα πάει 1η και το άλλο παιδικό αλλά αυτό δεν το σκεφτεται

Εγώ τον ρώτησα δεν μου το είπε από μόνος του μήπως να ρωτήσεις και συ?Κοίτα γενικά ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του όπως καταλάβαμε και με τις εγκυμωσύνες μας οπότε μπορεί να μην το θεωρεί και απαραίτητο ο δικός σου

Εμας μας ειπε ο παιδιατρος οχι με παιδιά κοντά επίσης καλα χαζη είναι έλεος και αν κολλήσουν κατι τα παιδιά απο τον παιδικό εκει τι γίνεται;

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Όχι αγάπη μου εμένα το μόνο που μου είπε ο φαρμακοποιός που τον ρώτησα είναι ότι και καλά άμα έχεις αλλεργία στο αυγό δεν κάνει να κάνεις το εμβόλιο δε μου είπε να μη φάω αυγά και σοκολάτες και τέτοια.Και ότι το εμβόλιο μπορεί να προκαλέσει ε ελαφριά συμπτώματα γρίπης αλλά δεν έχει φόβο να κολλήσουν τα παιδιά γιατί τον ρώτησα

Εμένα η πεθερά μου είπε δεν το κάνει γιατί δεν έχει αρρωστήσει ποτέ και δεν θέλει να κάνει εμβόλιο άμα αρρωστήσει λέει δεν θα έρθει καθόλου στα μωρά και μου είπε και ψέματα για να έχει δικαιολογία να μην το κάνει λες και είμαι χαζή Τεσπα ας μην ανοίξουμε πάλι τη συζήτηση για τις πεθερές @Mamacita Alina χαχαα

Χέσε μέσα με τις πεθερές.... Εμένα θα το κάνει αλλά έλα που το έχει πάρει ότι άμα το κάνει δε κολλάει μετά τους υπόλοιπους!!!!!!!! Βασικά έτσι θέλει να λέει.... Αν η δικιά σου το τηρεί αυτό που είπε ας μη το κάνει σκασιλα σου... Αν όμως έρχεται σαν τη δικιά μου και βήχει αλλά λέει ότι πνίγηκε και την επαύριο είστε άρρωστοι οικογενειακώς πάρε ένα και καντης το εσύ χαχαχαχαχα

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...