Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Penny... είπε:

Εμας μας ειπε ο παιδιατρος οχι με παιδιά κοντά επίσης καλα χαζη είναι έλεος και αν κολλήσουν κατι τα παιδιά απο τον παιδικό εκει τι γίνεται;

Άσε άσε θα την περιποιηθώ εγώ καταλλήλως!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

  • Μου αρέσει 11

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

Ηηηηηη τελειοοοοο; Να σου ζήσει κοριτσαρα μας. Γερός δυνατός και ευτυχισμένος να είναι πάντα. Καλή ανατροφή και καλή ανάρρωση γλυκιά μανούλα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Όσες θηλάζετε πώς τα καταφέρατε; Εγώ έκλεισα δύο 24ωρα που γέννησα το θήλασα την 1η φορά  και μου τον πήρανε και το βάλανε στην ΜΕΝΝ οπότε έδιναν ξένο γάλα.

Σήμερα το θήλασα που μου το φέρανε το απόγευμα αλλά δεν έχω γάλα. Και αμέσως οι θηλές μου μάτωσαν. Είμαι απογοητευμένη. Πώς θα καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό αφού μάτωσαν οι θηλές μου από την 1η φορά;

Nικολετα μου υπομονή και θα στρώσουν οι θηλές σου. Θελει σωστό τρόπο τοποθέτησης του μωρού στο στήθος όπως προείπαν κ τα κορίτσια ❤️εγώ βρε κορίτσια είμαι σκληροπετση να το πω;;; χαχαχ πάντως δεν έχω ευαίσθητο δέρμα στις θηλές κ δεν είχα ποτέ πρόβλημα... Ούτε τώρα ούτε κ στον γιο μου

14 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Καλέ έλεγα για γυμναστήριο από πριν την εγκυμοσύνη.... Την πρώτη εγκυμοσύνη!!!!! Χαχαχα

Όχι για σώμα γιατί διατροφή κανονική δε παίζει να καταφέρω να κάνω αλλά για αντοχή.... Πλέον βέβαια που κηνυγαω τη μεγάλη μου έχει βελτιωθεί λίγο το πράγμα. Παλιά φαντάσου ανέβαινα μια σκάλα και έφτανε η γλώσσα μου στο πάτωμα απ' το λαχάνιασμα.....

Εγώ πλέον έχω ξεχάσει τι εστί μπάνιο... Κάνω ξημερώματα αν προλάβω γιατί και το δικό μου μικρακι κοιμάται ελάχιστα απ' τα σφιξιματα και τα πριτς πριτς ... Συν τη μεγάλη που κοιμάται 1+.... Μάλλον λόγο αντίδρασης.... 

Αχ και μερικές μέρες χάνω την υπομονή μου ή είμαι τόσο κουρασμένη που δε μπορώ να ασχοληθώ όσο θέλω με τη μεγάλη.... Ή θα της κάνω παρατήρηση.... Όπως πριν από λίγο που απλά ηθελα να φάω και μου έβαζε αυτοκόλλητα στο φαι.... Δε θέλω αλλά δεν αντέχω δυστυχώς και μετά κλεινομαι στο μπάνιο και κλαίω από τις τύψεις...

Είναι ζορικη δε παίζει λεπτό μόνη και έχει τόσα παιχνίδια... Αν δε κάτσω μαζί της να παίξουμε ούτε που τα αγγίζει... Και δεν είναι της ηλικίας δυστυχώς όπως μου έλεγαν αλλά του χαρακτήρα γιατί έχω πολλά συνομήλικα της στον κύκλο μου και κανένα δε το κάνει σε τέτοιο βαθμό αυτό ... Οπότε τώρα με το μωρό τα έχω λίγο φτύσει.... 

Πώς αντέχετε εσείς οι δεύτερο Πλας μανουλες; Νιώθω ότι μέρα με τη μέρα φεύγει η υπομονή μου και αποζητώ όλο και περισσότερο μια στιγμή μόνο χωρίς να κρέμονται και τα δύο από πάνω μου .... Πφφφφ

Και μόνο που το γράφω νιώθω τύψεις και βουρκωσα...

Χ αχαχαχ έλεγα λέει για γυμναστήριο από την πρώτη εγκυμοσύνη χαχαχ μια από τα ίδια κ εγώ... Αγάπη μου μην νιώθεις τύψεις καταλαβαίνω πως με τόσο μικρή διαφορά ηλικίας θα είναι δύσκολα... Εμένα είναι μεγάλη η διαφορά τους κ είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα... 

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Θύμησέ μου πως το αλλάζουμε...

Εγώ έβαζα το θήλαστρο κι αμέσως μετά κρέμα στις θηλές και κοχύλια ή έμενα γυμνόστηθη. Από όταν κατέβηκε το γάλα την έκοψα την κρέμα και βάζω μόνο γάλα και τα κοχύλια. Το έκοψα το γυμνό γιατί κρυώνω. Τις πρώτες μέρες καίγονταν οι θηλές μου από την τριβή και είχαν σκάσει αλλά ευτυχώς δε μάτωσαν. Βάζε γάλα και αν είναι πολύ χάλια και κρέμα. Μετά μη βάζεις επιθέματα ή ρούχο ή σουτιέν μέχρι να στεγνώσουν. Η μαία της ξαδέρφης μου της έλεγε πως μπορεί να τις στεγνώνει με το πιστολάκι για τα μαλλιά. Εγώ δεν το χρειάστηκα. Μπορεί να βοηθάει...

Πρώτο βράδυ με το μωρό στο σπίτι σήμερα! Δεν έχω κοιμηθεί ακόμα... Τώρα μόλις την κοίμησα και κάνω άντληση. Μέχρι να πλύνω και να αποστειρώσω νομίζω πως θα ξαναξυπνήσει. Να την αλλάξω, να τη βάλω στο στήθος, να της δώσω μπιμπερό να κοιμηθεί για να ξανακάνω άντληση!

Καλά κουράγια!

Πως ήταν τελικά το βράδυ σας γλυκιά μου; 

6 ώρες πρίν, minxri είπε:

Καλημέρα!!!

Και μένα ο μικρός από κολικούς full δεν κοιμόμαστε καθόλου το βράδυ κλαίει πολύ ο καλός μου...Μόνο σήμερα κοιμήθηκε αλλά συννέχεια σφίγγονταν και σαν να βογγαγε το παιδάκι μου και η μικρή ψιλό σφίγγεται στον ύπνο της αλλά μάλλον εκείνη τους περνάει πιο  ελαφριά προς το παρόν κρίμα είναι τα μωράκια μας εγώ κάποιες φορές στεναχωριέμαι πολύ που δεν μπορώ να τον βοηθήσω κάπως ηδικά τις φορές που κλαίει με λυγμούς και ασταμάτητα

Μωρέ πολλά μπεμπακια έχουν κολικούς πφφφ

2 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εγώ έχω το μεντελα το ηλεκτρικό.ειναι ακριβό αλλά πολύ με βολεψε.το swing εννοω

Αγαπη αποθηκεύεις γάλα; 

1 hour ago, minxri είπε:

Κορίτσια εγώ ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε να κάνουμε εμείς το εμβόλιο της γρύπης αφού δεν μπορούν τα μωρά ακόμα να κάνουν και πήγα σήμερα και το έκανα επίσης το έκανε και η μαμά μου και ο άντρας μου (δηλαδή αυτοί που ερχόμαστε σε στενή επαφή με τα μωρά)εσάς σας είπανε κάτι τέτοιο?

Και εμείς θα το κάνουμε κ εγώ κ ο άντρας μου και ο γιος μ που πάει δημοτικο

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

Αχ βρε Κατερινάκι μου ο τέλειος συγχρονισμός! Να σου ζήσει το μπεμπακι σου γερό κ δυνατό να ναι σε όλη του τη ζωή να μπαίνεις να μας λες πως τα πάτε ❤️❤️❤️

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ξεκίνησαν οι κολικοί σε κάποια κορίτσια βλέπω... υπομονή θέλει αυτό...

@tsilona Εδώ παλεύω με τα βυζια μου. Όλη μέρα μωρό στο βυζι, θήλαστρο στο βυζι. Έχω πολύ γάλα και το μωρό δεν ρουφάει καλά... Μου λένε πως είναι μέχρι να πατήσει τα 3 κιλα και θα δυναμώσει. Για να δούμε...

@Nikoleta... πρέπει να σου δείξουν πως θα βάζεις το μωρό σωστά στο στήθος. Σε ποιον όροφο σε εχουν;;; εγώ ήμουν στον 3ο. Εκεί οι νοσηλεύτριες είναι απροθυμες στο.να βοηθήσουν. Μόνο λίγες είναι καλές. Οι δύο κοπέλες που είχα στο δωμάτιο το ίδιο πρόβλημα είχαν , καλούσαν για βοήθεια και δεν ερχόντουσαν ή πηγαίνανε, έβαζαν το μωρό στο στήθος και έφευγαν.

 Γενικά πληγουλες λίγο πολύ όλες έχουμε στην αρχή Επίσης πονάμε στις αρχες το 1ο λεπτό που θα βάλεις το μωρό στο στήθος. Μετά το 1ο λεπτό, περνάει αυτός ο πόνος και όλο αυτό διαρκεί λίγες μέρες, μέχρι να συνηθίσει το στήθος... Δεν τα έχουν όλες οι κοπέλες αυτα, αλλα πολλες τα έχουν.

Αγάπη μου ισχύει αυτό όταν είναι μικρούλικα έχουν αδύναμο θηλάσμο.. Μόλις δυναμώσει λίγο η μπέμπα θα στα ξεζουμισει τα ζυζια σου! Δίνεις ακόμα ξένο; με μπιμπερό τελικά; 

Το δικό σου το καταψυχεις; πες μου λίγο πιο θηλαστρο έχεις; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

Να σου ζησει το αγορι σου! γερο και τυχερό!

  • Ευχαριστώ 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου ισχύει αυτό όταν είναι μικρούλικα έχουν αδύναμο θηλάσμο.. Μόλις δυναμώσει λίγο η μπέμπα θα στα ξεζουμισει τα ζυζια σου! Δίνεις ακόμα ξένο; με μπιμπερό τελικά; 

Το δικό σου το καταψυχεις; πες μου λίγο πιο θηλαστρο έχεις; 

Σταμάτησα τη σύριγγα γιατί με την σύριγγα εγώ κατάλαβα σύγχυση θηλων... Δίνω με της medela την ειδική θηλή (calma) την είχα από τον γιο μου την οποίο ποτέ δεν χρησιμοποιησα αλλά η σύμβουλος μου είπε να της δίνω με αυτή την θηλή και να μη φοβάμαι σύγχυση. Βέβαια στην γνωστή ομάδα του fb κατηγορούν και αυτή την θηλή. Η σύμβουλος από την άλλη μου είπε πως τη δουλεύει πολλά χρόνια και ποτέ δεν της έτυχε σύγχυση.

Δίνω και ξένο και δικό μου αντλημενο και από το στήθος απευθειας. Βιάζομαι να πάρει βάρος μήπως και δω διαφορά στον θηλασμό της. 

Να σε ρωτήσω, κι εσένα μικρούλα δε γεννηθηκε η κόρη σου; κάπου στα 2500; Ή θυμάμαι λαθος; εσύ όμως δεν αντιμετωπισες θέμα στην θηλασμο;  Εμενα όλο κοιμάται πλέον και βαριέται να θηλάσει. 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

Τελειο!! Χαχαχα

Να σου ζήσει!!!

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Κι εμείς θα το κάνουμε. Απορία σου είπαν να μη φας κάτι πριν ή εφόσον το κάνεις; Εμένα μου είπαν όχι σοκολάτα, αυγό, κοτόπουλο και ντομάτα για 48 ώρες. Ενώ δεν έχουμε καμία αλλεργία....

Αβγό και ψάρι λέγανε καααααποτε οι φαρμακοποιοί της παλιάς γενιάς. Δεν ισχύει όμως αυτό. Μπορείς να φας ότι θες. Κοτόπουλο και ντομάτα 1η φορά το ακούω...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σταμάτησα τη σύριγγα γιατί με την σύριγγα εγώ κατάλαβα σύγχυση θηλων... Δίνω με της medela την ειδική θηλή (calma) την είχα από τον γιο μου την οποίο ποτέ δεν χρησιμοποιησα αλλά η σύμβουλος μου είπε να της δίνω με αυτή την θηλή και να μη φοβάμαι σύγχυση. Βέβαια στην γνωστή ομάδα του fb κατηγορούν και αυτή την θηλή. Η σύμβουλος από την άλλη μου είπε πως τη δουλεύει πολλά χρόνια και ποτέ δεν της έτυχε σύγχυση.

Δίνω και ξένο και δικό μου αντλημενο και από το στήθος απευθειας. Βιάζομαι να πάρει βάρος μήπως και δω διαφορά στον θηλασμό της. 

Να σε ρωτήσω, κι εσένα μικρούλα δε γεννηθηκε η κόρη σου; κάπου στα 2500; Ή θυμάμαι λαθος; εσύ όμως δεν αντιμετωπισες θέμα στην θηλασμο;  Εμενα όλο κοιμάται πλέον και βαριέται να θηλάσει. 

Τελειο!! Χαχαχα

Να σου ζήσει!!!

Αβγό και ψάρι λέγανε καααααποτε οι φαρμακοποιοί της παλιάς γενιάς. Δεν ισχύει όμως αυτό. Μπορείς να φας ότι θες. Κοτόπουλο και ντομάτα 1η φορά το ακούω...

Αγάπη μου εμένα γεννήθηκε 2710οταν βγήκαμε από το μαιευτήριο ήταν 2640..αντιμετωπισα πρόβλημα στο θηλάσμο... Την τρίτη μέρα κατέβηκε απότομα πολύ γάλα και πετρωσει το στήθος μου έγινε πάρα πολύ σκληρό... Το μωρό μικρούλι αδύνατο κ αδύναμο καθώς ήταν δεν είχε τη δύναμη να τραβήξει δυνατά για να ξεμπλοκαρει το σύστημα... Ετσι τράβαγα γάλα κ το έδινα με μπιμπερό για κάνα τριήμερο... Μετά δεν ηθελε ούτε να το φτύσει το στήθος έπαθε βαρβατη συγχηση θηλων εκεί ήταν που στεναχωρεθηκα πάρα πολύ και αν κ μικρή σε βάρος ρίσκαρα... Έκοψα μαχαίρι το μπιμπερο κ την πιπιλα κ πρόσφερα μόνο στήθος... Μας πήρε μια εβδομάδα να πιάνει το στήθος χωρίς πρώτα να κλαίει κάνα μισάωρο... Αλλά δόξα το Θεό τα καταφέραμε! Τώρα έχει δυναμώσει κ ρουφάει πολύ δυνατά ❤️ βαζε την στο στήθος όσο πιο πολύ μπορείς να γυμνασει τη γναθο της να μπορεί σιγά σιγά να θηλάζει πιο αποτελεσματικά ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου εμένα γεννήθηκε 2710οταν βγήκαμε από το μαιευτήριο ήταν 2640..αντιμετωπισα πρόβλημα στο θηλάσμο... Την τρίτη μέρα κατέβηκε απότομα πολύ γάλα και πετρωσει το στήθος μου έγινε πάρα πολύ σκληρό... Το μωρό μικρούλι αδύνατο κ αδύναμο καθώς ήταν δεν είχε τη δύναμη να τραβήξει δυνατά για να ξεμπλοκαρει το σύστημα... Ετσι τράβαγα γάλα κ το έδινα με μπιμπερό για κάνα τριήμερο... Μετά δεν ηθελε ούτε να το φτύσει το στήθος έπαθε βαρβατη συγχηση θηλων εκεί ήταν που στεναχωρεθηκα πάρα πολύ και αν κ μικρή σε βάρος ρίσκαρα... Έκοψα μαχαίρι το μπιμπερο κ την πιπιλα κ πρόσφερα μόνο στήθος... Μας πήρε μια εβδομάδα να πιάνει το στήθος χωρίς πρώτα να κλαίει κάνα μισάωρο... Αλλά δόξα το Θεό τα καταφέραμε! Τώρα έχει δυναμώσει κ ρουφάει πολύ δυνατά ❤️ βαζε την στο στήθος όσο πιο πολύ μπορείς να γυμνασει τη γναθο της να μπορεί σιγά σιγά να θηλάζει πιο αποτελεσματικά ❤️❤️❤️

Τη βάζω αλλά βαριέται... Και κοιμάται συνέχεια. Τα πάντα κάνω για να την ξυπνήσω αλλά μάταια. Το βράδυ από την άλλη κάνει πάρτι. Εκεί δίνω μπουκάλι γιατί αλλιώς δεν κοιμάται. Ένα χάος..  Πόσο ζυγιζεται τωρα; εμεις ακομα δεν έχουμε πιασει το βαρος γεννησεις για να καταλαβεις και ειναι 17 ημερων. Θελουμσ ακομα 20γρ. Σήμερα αύριο λογικά θα τα φτάσουμε


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

Ωωω τι καλααααα!!! Να σας ζήσει Κατερινάκι μου, πάντα γερός στη ζωούλα του ο μπεμπούλης σας.. Καλή ανάρρωση μανουλίτσα!

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου εμένα γεννήθηκε 2710οταν βγήκαμε από το μαιευτήριο ήταν 2640..αντιμετωπισα πρόβλημα στο θηλάσμο... Την τρίτη μέρα κατέβηκε απότομα πολύ γάλα και πετρωσει το στήθος μου έγινε πάρα πολύ σκληρό... Το μωρό μικρούλι αδύνατο κ αδύναμο καθώς ήταν δεν είχε τη δύναμη να τραβήξει δυνατά για να ξεμπλοκαρει το σύστημα... Ετσι τράβαγα γάλα κ το έδινα με μπιμπερό για κάνα τριήμερο... Μετά δεν ηθελε ούτε να το φτύσει το στήθος έπαθε βαρβατη συγχηση θηλων εκεί ήταν που στεναχωρεθηκα πάρα πολύ και αν κ μικρή σε βάρος ρίσκαρα... Έκοψα μαχαίρι το μπιμπερο κ την πιπιλα κ πρόσφερα μόνο στήθος... Μας πήρε μια εβδομάδα να πιάνει το στήθος χωρίς πρώτα να κλαίει κάνα μισάωρο... Αλλά δόξα το Θεό τα καταφέραμε! Τώρα έχει δυναμώσει κ ρουφάει πολύ δυνατά ❤️ βαζε την στο στήθος όσο πιο πολύ μπορείς να γυμνασει τη γναθο της να μπορεί σιγά σιγά να θηλάζει πιο αποτελεσματικά ❤️❤️❤️

Εμενα επειδη ητανε στην Μενν 15 μερεε αγαπη προσπαθησα οσο δεν πάει τον εβαζα στο στήθος αλλα δεν εχω θηλη δεν επιανε μετα πηρα της ardo της ψευτοθηλες και καπως σαν να ειδα προκοπη τωρα δεν πιανει παλι και προσπαθω οποτε το βγαζω με το θηλαστρο και το δινω τι να κανω προσπαθησα αλλα δεν ας ειναι ρε κοριτσια τι θα γίνει με αυτούς τους κολικους εντωμεταξυ σκεφτομαι μηπως κάτι δεν κανω σωστα επισης απο κιλα και εμεις χαμηλα είμαστε @Farmakotriftena χθες ειμασταν 2670 και μου ειπαν οτι επρεπε να ητανε περισσοτερο και να τον πιεζω πιο πολυ για φαγητο

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα

να σου ζησει αγαπη μου να ειναι γέρο και δυνατό πάντα

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα

να σου ζησει αγαπη μου να ειναι γέρο και δυνατό πάντα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σταμάτησα τη σύριγγα γιατί με την σύριγγα εγώ κατάλαβα σύγχυση θηλων... Δίνω με της medela την ειδική θηλή (calma) την είχα από τον γιο μου την οποίο ποτέ δεν χρησιμοποιησα αλλά η σύμβουλος μου είπε να της δίνω με αυτή την θηλή και να μη φοβάμαι σύγχυση. Βέβαια στην γνωστή ομάδα του fb κατηγορούν και αυτή την θηλή. Η σύμβουλος από την άλλη μου είπε πως τη δουλεύει πολλά χρόνια και ποτέ δεν της έτυχε σύγχυση.

Δίνω και ξένο και δικό μου αντλημενο και από το στήθος απευθειας. Βιάζομαι να πάρει βάρος μήπως και δω διαφορά στον θηλασμό της. 

Να σε ρωτήσω, κι εσένα μικρούλα δε γεννηθηκε η κόρη σου; κάπου στα 2500; Ή θυμάμαι λαθος; εσύ όμως δεν αντιμετωπισες θέμα στην θηλασμο;  Εμενα όλο κοιμάται πλέον και βαριέται να θηλάσει. 

Τελειο!! Χαχαχα

Να σου ζήσει!!!

Αβγό και ψάρι λέγανε καααααποτε οι φαρμακοποιοί της παλιάς γενιάς. Δεν ισχύει όμως αυτό. Μπορείς να φας ότι θες. Κοτόπουλο και ντομάτα 1η φορά το ακούω...

Και σοκολάτα.... Αυτό που το πας; Να στερηθω τη σοκολάτα πάλι; Χαχαχαχα

Σώσε με βρε φαρμακοποιε μας.... Πες τα...

Όσο για την ομάδα στο φβ εκεί κατηγορούν τα πάντα.... Εγώ βγήκα... Είναι εντελώς πορωμενες.... Εγώ ξέρω ότι αν δε χρησιμοποιουσα ψευδοθηλες δε θα θήλαζα ποτέ.... Πλέον πιάνουμε και στήθος και θηλάζουμε τις πετάξαμε.... Πάθαμε συγχισαρα αλλά τη προσπεράσαμε. Αλλά δεν έκοψα τίποτα. Πλέον φτου φτου με ευκολία τρώει και μπιμπερο και στήθος και πιπίλα!!!!! Από την εμπειρία μου και στα δύο παιδιά μου κατάλαβα ότι όσο επιμένεις τόσο θα μαθαίνει και θα φεύγει η σύγχιση και θα χειριζονται σωστά όλες τις θηλες....αλλά έτσι είναι τα δικά μου παιδάκια δε μπορώ να επιμείνω να κάνει κάποια το ίδιο γιατί ίσως της κάνω "ζημια" με τη συμβουλή μου. Στην ομάδα όμως ότι κανείς αντίθετο με τα αρχεία τους είναι λάθος και κατακριτέο... Σαν να μην υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα....

Καλή ώρα η σύριγγα ξέρω κι εγώ μωράκι που του προκάλεσε σύγχιση.... 

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, minxri είπε:

Κορίτσια εγώ ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε να κάνουμε εμείς το εμβόλιο της γρύπης αφού δεν μπορούν τα μωρά ακόμα να κάνουν και πήγα σήμερα και το έκανα επίσης το έκανε και η μαμά μου και ο άντρας μου (δηλαδή αυτοί που ερχόμαστε σε στενή επαφή με τα μωρά)εσάς σας είπανε κάτι τέτοιο?

Ναι κ σε μαε το ιδιο ειπε, θα το κανω κ εγω κ ο αντρας μου κ οι γονεις μου καθως κ τα πεθερικα μου. Θα το κανω μαλλον την Τριτη εγω.

πρίν από 37 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

Να σαε ζησει αγαπη μου!! Παντα γερος και ευτυχισμενος να ειναι!! Οντως τελειος συγχρονισμος!! 

Κοριτσια ειμαι πολυ πεσμενη ψυχολογικα..οι κολικοι εχουν δυναμωσει κ πλεον ειναι κ τη μερα, σχεδον ολη μερα βογγαει, σφιγγεται κ κλαει που πριν μονο σφιγγοταν..και η νυχτα ετσι παει, δε ξερω πως τη βγαζω πλεον, καποιες φορες το βραδυ με παιρνει ο υπνος αγκαλια με το μωρο, βεβαια προσεχω τον βαζω στο μπρουμυτα πανω μου κ αριστερα δεξια μαξιλαρια. Σημερα ολη μερα ποναει, κοιμαται στην αγκαλια μου κ οταν τον βαζω λικνο αντε μιση ωρα να κατσει μετα παλι τα ιδια, ποναει. Αυριο θα παμε παλι για εξεταση ικτερου κ θα την ξαναρωτησω τη γιατρο, ειναι φυσιολογικο τοσες ωρες πονοι; κ χθρε δεν εφαγα κ τπτ απαγορευτικο, προσεξα παρα πολυ κ τπτ δεν εγινε. Δε ξερω φοβαμαι ετσι οπως κανει, κ δε μπορω να κανω τπτ..κ αν δεν ειναι κολικοι σκεφτομαι; εγω ηξερα οτι κρατανε καποιες συγκεκριμενες ωρες οχι αυτο το πραγμα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι κ σε μαε το ιδιο ειπε, θα το κανω κ εγω κ ο αντρας μου κ οι γονεις μου καθως κ τα πεθερικα μου. Θα το κανω μαλλον την Τριτη εγω.

Να σαε ζησει αγαπη μου!! Παντα γερος και ευτυχισμενος να ειναι!! Οντως τελειος συγχρονισμος!! 

Κοριτσια ειμαι πολυ πεσμενη ψυχολογικα..οι κολικοι εχουν δυναμωσει κ πλεον ειναι κ τη μερα, σχεδον ολη μερα βογγαει, σφιγγεται κ κλαει που πριν μονο σφιγγοταν..και η νυχτα ετσι παει, δε ξερω πως τη βγαζω πλεον, καποιες φορες το βραδυ με παιρνει ο υπνος αγκαλια με το μωρο, βεβαια προσεχω τον βαζω στο μπρουμυτα πανω μου κ αριστερα δεξια μαξιλαρια. Σημερα ολη μερα ποναει, κοιμαται στην αγκαλια μου κ οταν τον βαζω λικνο αντε μιση ωρα να κατσει μετα παλι τα ιδια, ποναει. Αυριο θα παμε παλι για εξεταση ικτερου κ θα την ξαναρωτησω τη γιατρο, ειναι φυσιολογικο τοσες ωρες πονοι; κ χθρε δεν εφαγα κ τπτ απαγορευτικο, προσεξα παρα πολυ κ τπτ δεν εγινε. Δε ξερω φοβαμαι ετσι οπως κανει, κ δε μπορω να κανω τπτ..κ αν δεν ειναι κολικοι σκεφτομαι; εγω ηξερα οτι κρατανε καποιες συγκεκριμενες ωρες οχι αυτο το πραγμα..

μήπως πεινάει και δεν χορταίνει;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...