Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

μήπως πεινάει και δεν χορταίνει;

Δε νομιζω γιατι τον ταιζω συχνα, επισης οταν πειναγε ειχε αλλο κλαμα, τωρα τσιριζει, σηκωθηκα να παω να μαζεψω κατι ρουχα κ σε 2 λεπτα ουρλιαζε..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, boukitsa123 είπε:

μήπως πεινάει και δεν χορταίνει;

Αγάπη είναι φυσιολογικο ναι έτσι είναι εμένα σήμερα απλα εγω εχω βρει λύσεις και ξεκουραζομαι μαζί με το μωρό πρώτον πρεπει να τρώει πολυ καλά το μωρό να μην είναι βρεγμένο να μην κρυώνει αν τα κάνεις ολα αυτά τορε αγάπη υπομονηηηηηηηηη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Αγάπη είναι φυσιολογικο ναι έτσι είναι εμένα σήμερα απλα εγω εχω βρει λύσεις και ξεκουραζομαι μαζί με το μωρό πρώτον πρεπει να τρώει πολυ καλά το μωρό να μην είναι βρεγμένο να μην κρυώνει αν τα κάνεις ολα αυτά τορε αγάπη υπομονηηηηηηηηη

Εγω δεν εχω προλαβει να ξεκουραστω γιατι σημερσ δν εχει κοιμηθει μονο του αντε καμια ωρα σπαστα στο λικνο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τη βάζω αλλά βαριέται... Και κοιμάται συνέχεια. Τα πάντα κάνω για να την ξυπνήσω αλλά μάταια. Το βράδυ από την άλλη κάνει πάρτι. Εκεί δίνω μπουκάλι γιατί αλλιώς δεν κοιμάται. Ένα χάος..  Πόσο ζυγιζεται τωρα; εμεις ακομα δεν έχουμε πιασει το βαρος γεννησεις για να καταλαβεις και ειναι 17 ημερων. Θελουμσ ακομα 20γρ. Σήμερα αύριο λογικά θα τα φτάσουμε

Κοίτα κ μένα στις δεκαπέντε μέρες γέννησης ήθελε ακόμα δέκα γραμμάρια για να φτάσει το βάρος γέννησης αλλά η παιδίατρος μας ήταν πολύ ευχαριστημενη :) μου είπε ότι την πρώτη εβδομάδα χάνουν την δεύτερη παίρνουν αυτό που έχασαν κ από την Τρίτη εβδομάδα κ μετά βάζουν έξτρα βάρος οπότε μήπως κ εσείς είστε μια χαρά; και μένα μια περίοδο κοιμόταν πολυυυυ τι χα γράψει κ εδώ θυμάσαι; τετράωρα πενταωρο ύπνο κ δεν ξυπνουσε για κανένα λόγο... Αλλά όταν ξυπνουσε θηλάζει πάρα πολύ, εγώ στη θέση σου θα εκμεταλευομουντη νύχτα που είναι ζωηρή για να θηλάζω.. Είναι εξαντλητικό καταλαβαίνω αλλά είναι μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας... Να προσπαθείς όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι τις ώρες που κοιμάται αν κ είναι σχεδων ακατόρθωτο με τρία παιδακια

πρίν από 10 λεπτά , Penny... είπε:

Εμενα επειδη ητανε στην Μενν 15 μερεε αγαπη προσπαθησα οσο δεν πάει τον εβαζα στο στήθος αλλα δεν εχω θηλη δεν επιανε μετα πηρα της ardo της ψευτοθηλες και καπως σαν να ειδα προκοπη τωρα δεν πιανει παλι και προσπαθω οποτε το βγαζω με το θηλαστρο και το δινω τι να κανω προσπαθησα αλλα δεν ας ειναι ρε κοριτσια τι θα γίνει με αυτούς τους κολικους εντωμεταξυ σκεφτομαι μηπως κάτι δεν κανω σωστα επισης απο κιλα και εμεις χαμηλα είμαστε @Farmakotriftena χθες ειμασταν 2670 και μου ειπαν οτι επρεπε να ητανε περισσοτερο και να τον πιεζω πιο πολυ για φαγητο

να σου ζησει αγαπη μου να ειναι γέρο και δυνατό πάντα

να σου ζησει αγαπη μου να ειναι γέρο και δυνατό πάντα

Καλέ είχα την εντύπωση ότι τα πηγαίνατε καλά εσείς με το θηλάσμο... Λάθος θα θυμόμουν αγάπη ❤️ καλά να είναι τα παιδάκια μας ότι γάλα και να πίνουν ❤️❤️❤️

Just now, tsilona είπε:

@marioula1234 όχι δεν αποθηκεύω.την άλλη φορά αποθηκευα,αλλά θηλαστρο είχα βάλει μετά τις 40 μερες

Περιμένες να εδρεωθει ο θηλασμός αγάπη; γιαυτό το χρησιμοποιήσες μετά τις 40?

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι κ σε μαε το ιδιο ειπε, θα το κανω κ εγω κ ο αντρας μου κ οι γονεις μου καθως κ τα πεθερικα μου. Θα το κανω μαλλον την Τριτη εγω.

Να σαε ζησει αγαπη μου!! Παντα γερος και ευτυχισμενος να ειναι!! Οντως τελειος συγχρονισμος!! 

Κοριτσια ειμαι πολυ πεσμενη ψυχολογικα..οι κολικοι εχουν δυναμωσει κ πλεον ειναι κ τη μερα, σχεδον ολη μερα βογγαει, σφιγγεται κ κλαει που πριν μονο σφιγγοταν..και η νυχτα ετσι παει, δε ξερω πως τη βγαζω πλεον, καποιες φορες το βραδυ με παιρνει ο υπνος αγκαλια με το μωρο, βεβαια προσεχω τον βαζω στο μπρουμυτα πανω μου κ αριστερα δεξια μαξιλαρια. Σημερα ολη μερα ποναει, κοιμαται στην αγκαλια μου κ οταν τον βαζω λικνο αντε μιση ωρα να κατσει μετα παλι τα ιδια, ποναει. Αυριο θα παμε παλι για εξεταση ικτερου κ θα την ξαναρωτησω τη γιατρο, ειναι φυσιολογικο τοσες ωρες πονοι; κ χθρε δεν εφαγα κ τπτ απαγορευτικο, προσεξα παρα πολυ κ τπτ δεν εγινε. Δε ξερω φοβαμαι ετσι οπως κανει, κ δε μπορω να κανω τπτ..κ αν δεν ειναι κολικοι σκεφτομαι; εγω ηξερα οτι κρατανε καποιες συγκεκριμενες ωρες οχι αυτο το πραγμα..

Ρε συ ταλαιπωρειται πολύ το παιδάκι ταλαιπωρήσε και εσύ.. Γίνεται συχνά αυτό δλδ να κρατά σχεδων όλη μέρα; 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω δεν εχω προλαβει να ξεκουραστω γιατι σημερσ δν εχει κοιμηθει μονο του αντε καμια ωρα σπαστα στο λικνο..

Και εμεις μια απο τα ιδια κλαιει τσιριζει δεν ξερω τι να τον κανω ρε κοριτσια τι κακο πραγμα αυτοι οι κολικοι.Δυσκολη νυχτα και παλι ερχεται 

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια ολα πηγαν καλα!! 3kg γεννηθηκε ο μπεμπακος και τωρα κοιμαται διπλα μου...δε χορταινω να τον κοιταζω!!! Το επεισοδιακο της υποθεσης...την ωρα που μου ειχαν κανει την επισκληριδιο και με γυρνουσαν να ξαπλωσω σπασαν τα νερα...χαχαχα μιλαμε για τον απολυτο συγχρονισμο...ο μικρουλης το ειχε κι απο μονος του σκοπο να βγει σημερα!!!

Να σας ζησει κοριτσι μου ευχομαι οτι καλυτερο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια φοβάμαι να το λέω συνέχεια μη μας ματιάσω... Το κορίτσι μου τρώει κ κοιμάται αμέσως για ώρες... Τη νύχτα ξύπνα μόνο μια φορά για να θηλάσει κ μετά κοιμάται αμέσως... Και παρόλα αυτά νιώθω μια εξάντληση γτ τρέχω όλη μέρα για δουλειές στο σπίτι, μαγείρεμα να ασχοληθώ και με τον γιο μου διαβάσματα, να τον πάω σχολείο κλπ κλπ αλλά εκτός όλων αυτών ο θηλασμός έχω την εντύπωση ότι σε εξαντλεί λίγο ε; όσο να ναι παίρνει τόσα το παιδί από εμάς πρέπει να τρώμε καλά να αναπληρωνουμαι! 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω δεν εχω προλαβει να ξεκουραστω γιατι σημερσ δν εχει κοιμηθει μονο του αντε καμια ωρα σπαστα στο λικνο..

Εμενα κοιμαται μονο του αλλα με εμενα διπλα του αγαπη βαλτο διπλα σου να σε νιωθει δεν μαθαινει αγκαλια και μαλακιες τρεχουμενες που εχουν πει σε εμενα ελεος πια και να μαθει ειναι ενα μωρο που θελει στοργη και αγάπη βαλτο πανω σου και κοιμηθητε μαζι εγω αυτο κανω και εχω βρει την υγεια μου ετσι κοιμηθηκαμε το απόγευμα τον ειχα δίπλα απο μενα τον ειχα πάρει και αγκαλιτσα και ριξαμε ενα διωρο υπνο αλλος ανθρωπος είμαι 

Just now, marioula1234 είπε:

Κοίτα κ μένα στις δεκαπέντε μέρες γέννησης ήθελε ακόμα δέκα γραμμάρια για να φτάσει το βάρος γέννησης αλλά η παιδίατρος μας ήταν πολύ ευχαριστημενη :) μου είπε ότι την πρώτη εβδομάδα χάνουν την δεύτερη παίρνουν αυτό που έχασαν κ από την Τρίτη εβδομάδα κ μετά βάζουν έξτρα βάρος οπότε μήπως κ εσείς είστε μια χαρά; και μένα μια περίοδο κοιμόταν πολυυυυ τι χα γράψει κ εδώ θυμάσαι; τετράωρα πενταωρο ύπνο κ δεν ξυπνουσε για κανένα λόγο... Αλλά όταν ξυπνουσε θηλάζει πάρα πολύ, εγώ στη θέση σου θα εκμεταλευομουντη νύχτα που είναι ζωηρή για να θηλάζω.. Είναι εξαντλητικό καταλαβαίνω αλλά είναι μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας... Να προσπαθείς όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι τις ώρες που κοιμάται αν κ είναι σχεδων ακατόρθωτο με τρία παιδακια

Καλέ είχα την εντύπωση ότι τα πηγαίνατε καλά εσείς με το θηλάσμο... Λάθος θα θυμόμουν αγάπη ❤️ καλά να είναι τα παιδάκια μας ότι γάλα και να πίνουν ❤️❤️❤️

Περιμένες να εδρεωθει ο θηλασμός αγάπη; γιαυτό το χρησιμοποιήσες μετά τις 40?

Ρε συ ταλαιπωρειται πολύ το παιδάκι ταλαιπωρήσε και εσύ.. Γίνεται συχνά αυτό δλδ να κρατά σχεδων όλη μέρα; 

Οχι αγαπη εγω ειχα μεγαλο θεμα με τον θηλασμο ενω εβγαζα γαλα απο τη αρχη λογω οτι εμεινε στην Μενν και τον ταιζαν με μπιμπερο απο το δικο μου γαλα οταν τον πήρα προσπαθησα οσο δεν παει εκανα τα παντα αλλα το μωρό δεν θελει θηλη αγάπη δικο μου γαλα πινει απλα οχι απο στηθος πίνει απο μπιμπερο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Εμενα κοιμαται μονο του αλλα με εμενα διπλα του αγαπη βαλτο διπλα σου να σε νιωθει δεν μαθαινει αγκαλια και μαλακιες τρεχουμενες που εχουν πει σε εμενα ελεος πια και να μαθει ειναι ενα μωρο που θελει στοργη και αγάπη βαλτο πανω σου και κοιμηθητε μαζι εγω αυτο κανω και εχω βρει την υγεια μου ετσι κοιμηθηκαμε το απόγευμα τον ειχα δίπλα απο μενα τον ειχα πάρει και αγκαλιτσα και ριξαμε ενα διωρο υπνο αλλος ανθρωπος είμαι 

Οχι αγαπη εγω ειχα μεγαλο θεμα με τον θηλασμο ενω εβγαζα γαλα απο τη αρχη λογω οτι εμεινε στην Μενν και τον ταιζαν με μπιμπερο απο το δικο μου γαλα οταν τον πήρα προσπαθησα οσο δεν παει εκανα τα παντα αλλα το μωρό δεν θελει θηλη αγάπη δικο μου γαλα πινει απλα οχι απο στηθος πίνει απο μπιμπερο

Καταλαβα αγαπη μου


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Και εμεις μια απο τα ιδια κλαιει τσιριζει δεν ξερω τι να τον κανω ρε κοριτσια τι κακο πραγμα αυτοι οι κολικοι.Δυσκολη νυχτα και παλι ερχεται 

Να σας ζησει κοριτσι μου ευχομαι οτι καλυτερο

Ακριβως, ερχεται δυσκολη νυχτα! Θα μου πεις ηταν ευκολη η μερα; αλλα τη νυχτα δε παλευται το κλαμσ με την νυστα μαζι! Κ σενα ετσι σφιγγεται ανεξαρτητου ωραριου; του δινεις κατι; ευτυχως εμενα εκανε κακα 2 φορε τωρα μπας κ ηρεμησει καπως τη νυχτα, δε περιμενω θαυματα αλλα τουλαχιστον οχι οπως χθες που ολη νυχτα σφιγγοταν κ εκλαιγε. 

Just now, Penny... είπε:

Εμενα κοιμαται μονο του αλλα με εμενα διπλα του αγαπη βαλτο διπλα σου να σε νιωθει δεν μαθαινει αγκαλια και μαλακιες τρεχουμενες που εχουν πει σε εμενα ελεος πια και να μαθει ειναι ενα μωρο που θελει στοργη και αγάπη βαλτο πανω σου και κοιμηθητε μαζι εγω αυτο κανω και εχω βρει την υγεια μου ετσι κοιμηθηκαμε το απόγευμα τον ειχα δίπλα απο μενα τον ειχα πάρει και αγκαλιτσα και ριξαμε ενα διωρο υπνο αλλος ανθρωπος είμαι 

Οχι αγαπη εγω ειχα μεγαλο θεμα με τον θηλασμο ενω εβγαζα γαλα απο τη αρχη λογω οτι εμεινε στην Μενν και τον ταιζαν με μπιμπερο απο το δικο μου γαλα οταν τον πήρα προσπαθησα οσο δεν παει εκανα τα παντα αλλα το μωρό δεν θελει θηλη αγάπη δικο μου γαλα πινει απλα οχι απο στηθος πίνει απο μπιμπερο

Διπλα σου τον εχεις η και πανω σου; κ γω τον βαζω πανω μου μπρουμυτα αυτος στο στηθος μου. Φοβαμαι διπλα μου επειδη ειναι τοσο μικρος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ένα εκπληκτικό κείμενο που εξηγεί τι σημαίνει να είσαι μάνα…

Και εσύ, Εύα, με πόνους θα γεννάς τα παιδιά σου.

Και σκεφτόμουν ότι για ένα κομμάτι μήλο από το δέντρο της γνώσης (που λέει ο λόγος) χάθηκε ο παράδεισος και τιμωρήθηκε σκληρά η γυναίκα. Κόλαση η στιγμή που γίνεται μητέρα. Είχε γράψει κάπου ο Σαίξπηρ ότι το ανώτερο σημείο πόνου που μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος πριν τρελαθεί είναι ο πόνος της γέννας και όσες γυναίκες μπήκαν στην αίθουσα τοκετού χωρίς την επισκληρίδιο βοήθεια, σίγουρα βγήκαν ουρλιάζοντας.

Ξεχνιούνται αμέσως οι πόνοι της γέννας, έλεγαν οι μανάδες μας και δεν είχαν και άδικο. Το «αμέσως» βέβαια είναι σχετικό, καμιά φορά συνοδεύεται από νυχτερινούς εφιάλτες ή πραγματικούς πόνους στη διάρκεια της ημέρας, είτε λόγω του τοκετού, είτε λόγω της στάσης του σώματος κατά τους πρώτους μήνες, όταν διαρκώς κρατάς ένα μωρό αγκαλιά και το θηλάζεις ή το παρηγορείς, το γεγονός είναι ότι από μόνο του αυτό το θαύμα της νέας ζωής απαλύνει τις επώδυνες μνήμες και αν είσαι από τις τυχερές που δε βυθίζονται στην επιλόχεια κατάθλιψη, βιώνεις το θαύμα αυτό κάθε λεπτό της ημέρας.

Σταματάς όμως να πονάς ποτέ;

Όχι.

Πονάς στο πρώτο εμβόλιο. Και στο δεύτερο και στο τρίτο. Πονάς στο πρώτο δοντάκι. Πονάς στην πρώτη ωτίτιδα, στο πρώτο καρούμπαλο και στο πρώτο άτσαλο βήμα. Και στη συνέχεια, πονάς περισσότερο. Πονάς σε μια άστοχη κουβέντα της δασκάλας, πονάς πάνω από την πρώτη αγάπη που ποτέ δεν ξεχνιέται και ποτέ δεν υπήρξε, πονάς στην αποτυχία των εξετάσεων, πονάς όταν φεύγει και πονάς όταν το βλέπεις ανίκανο να φύγει. Πονάς ακόμα περισσότερο αν, ο μη γένοιτο, αρρωστήσει σοβαρά ή διαγνωστεί με κάτι ανίατο. Πονάς γιατί είσαι ανήμπορη να βοηθήσεις. Ικετεύεις θεούς και δαίμονες, δωροδοκείς ουρανούς και πλανήτες, κλαις, χτυπιέσαι και το μόνο που μπορείς να κάνεις, σου φαίνεται μικρό: να είσαι δίπλα του.

Να είσαι τα πόδια του, το αίμα του, τα μάτια ή τ’ αυτιά του.

Να είσαι η καρδιά του όταν κουράζεται.

Η θέλησή του όταν τα παρατάει.

Ξέρω.

Ευχήθηκες και θα ευχηθείς πάρα πολλές φορές ακόμα να ήσουν εσύ στη θέση του.

Μάντεψε: δεν μπορείς.

Ναι, δεν μπορείς να μπεις στη θέση του. Αλλά η δική σου θέση δεν είναι εκεί. Είναι ακριβώς αυτό που θεωρείς ασήμαντο:

Να είσαι δίπλα του.

Πονάς, ξεπονάς, δάγκωσε τα χείλη σου, μάτωσέ τα, εσύ ξέρεις ότι οι πόνοι της γέννας ήταν τελικά παιχνιδάκι μπροστά σ’ αυτό που σε περίμενε, αλλά μάντεψε ξανά:

Μπορείς. Και είναι αυτό που κάνεις. Και κάθε δύσκολη στιγμή, όταν όλα φαίνονται αδύνατα, μαθαίνεις να το κάνεις καλύτερα.

Μου το στειλαν κ κλαίω πόση ωρα

  • Μου αρέσει 7

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ακριβως, ερχεται δυσκολη νυχτα! Θα μου πεις ηταν ευκολη η μερα; αλλα τη νυχτα δε παλευται το κλαμσ με την νυστα μαζι! Κ σενα ετσι σφιγγεται ανεξαρτητου ωραριου; του δινεις κατι; ευτυχως εμενα εκανε κακα 2 φορε τωρα μπας κ ηρεμησει καπως τη νυχτα, δε περιμενω θαυματα αλλα τουλαχιστον οχι οπως χθες που ολη νυχτα σφιγγοταν κ εκλαιγε. 

Διπλα σου τον εχεις η και πανω σου; κ γω τον βαζω πανω μου μπρουμυτα αυτος στο στηθος μου. Φοβαμαι διπλα μου επειδη ειναι τοσο μικρος!

Και διπλα μου και πανω και παντού εγω δεν φοβαμαι επειδη εχω πολυ ελαφρυ ύπνο καταλαβαινω αν κουνηθεί και τέτοια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ακριβως, ερχεται δυσκολη νυχτα! Θα μου πεις ηταν ευκολη η μερα; αλλα τη νυχτα δε παλευται το κλαμσ με την νυστα μαζι! Κ σενα ετσι σφιγγεται ανεξαρτητου ωραριου; του δινεις κατι; ευτυχως εμενα εκανε κακα 2 φορε τωρα μπας κ ηρεμησει καπως τη νυχτα, δε περιμενω θαυματα αλλα τουλαχιστον οχι οπως χθες που ολη νυχτα σφιγγοταν κ εκλαιγε. 

Διπλα σου τον εχεις η και πανω σου; κ γω τον βαζω πανω μου μπρουμυτα αυτος στο στηθος μου. Φοβαμαι διπλα μου επειδη ειναι τοσο μικρος!

Ναι κι εμενα σφιγγει και τεντωνει τα ποδια του δειχνει οτι ποναει.Κλαιει εντονα εχει ξεσηκωσει τον κοσμο.Μου εδωσε ο παιδιατρος τζελ για την κοιλιτσα και κατι σταγονες 5 την ημερα αντε να δουμε τωρα τον εβαλα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ξεκίνησαν οι κολικοί σε κάποια κορίτσια βλέπω... υπομονή θέλει αυτό...

@tsilona Εδώ παλεύω με τα βυζια μου. Όλη μέρα μωρό στο βυζι, θήλαστρο στο βυζι. Έχω πολύ γάλα και το μωρό δεν ρουφάει καλά... Μου λένε πως είναι μέχρι να πατήσει τα 3 κιλα και θα δυναμώσει. Για να δούμε...

@Nikoleta... πρέπει να σου δείξουν πως θα βάζεις το μωρό σωστά στο στήθος. Σε ποιον όροφο σε εχουν;;; εγώ ήμουν στον 3ο. Εκεί οι νοσηλεύτριες είναι απροθυμες στο.να βοηθήσουν. Μόνο λίγες είναι καλές. Οι δύο κοπέλες που είχα στο δωμάτιο το ίδιο πρόβλημα είχαν , καλούσαν για βοήθεια και δεν ερχόντουσαν ή πηγαίνανε, έβαζαν το μωρό στο στήθος και έφευγαν.

 Γενικά πληγουλες λίγο πολύ όλες έχουμε στην αρχή Επίσης πονάμε στις αρχες το 1ο λεπτό που θα βάλεις το μωρό στο στήθος. Μετά το 1ο λεπτό, περνάει αυτός ο πόνος και όλο αυτό διαρκεί λίγες μέρες, μέχρι να συνηθίσει το στήθος... Δεν τα έχουν όλες οι κοπέλες αυτα, αλλα πολλες τα έχουν.

Σήμερα βγήκαμε. Εγώ ήμουν στον 6ο όροφο. Όχι εμένα μου δείχνανε. Πλήρωσα και μαία στα μαθήματα ανώδυνα τοκετού και μου έδειξε. Και όλες οι νοσοκόμες μου έδειχναν, αλλά η κάθε μία είχε δικό της τρόπο.

Σήμερα που είμαι 3η μέρα από τη γέννα έβγαλα πιο πολύ γάλα. Έβαλα αμυγδαλέλαιο και έτριψε το στήθος ο άντρας μου και έσταζε γάλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ναι κι εμενα σφιγγει και τεντωνει τα ποδια του δειχνει οτι ποναει.Κλαιει εντονα εχει ξεσηκωσει τον κοσμο.Μου εδωσε ο παιδιατρος τζελ για την κοιλιτσα και κατι σταγονες 5 την ημερα αντε να δουμε τωρα τον εβαλα

Καλά μην περιμενεις θαύματα απο την πρωτη μερα οι σταγόνες θέλουν μερες να δείξουν βελτιωση εμενα τωρα δείχνει λιγο βελτιωση επισης το τζελ βλεπω οτι κατι κανει απο την πρωτη μερα θελει μασαζ με κυκλικη κινηση

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...