Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλημέρα!

46 minutes ago, winspert said:

Καλημέρα κορίτσια μου... Συγγνώμη που άργησα τοσο να γραψω. Λοιπον τα νεα μου είναι τα εξης... Μπήκαμε Τετάρτη βραδυ οπως σας ειχα πει. Πέμπτη πρωι μου εκαναν κλυσμα κ τις σχετικές προετοιμασιες κ κατά τις 9 βαλαμε οκυτοκινη. Υπήρχε γενικα ενα βαρυ κλίμα απο την αρχη οτι το παιδι δεν εχει εμπεδωθει οποτε μαλλον δεν θα τα καταφερω. Καμία ενθαρρυνση, καμια βοήθεια... Μεχρι που στις 2μιση μπήκαν 10 άτομα μεσα στην αιθουσα τοκετου να μου ανακοινωσουν πως σταματαμε την προσπάθεια κ παμε για καισαρικη. Μς πιασαμε τα κλαματα με λυγμους κ πολλη απογοήτευση κ κατα τις 4μιση ειχα γεννησει με καισαρικη κ γενικη αναισθησια εναν μπεμπαρο 3700...Γενικα η αναρρωση δεν εχει παει ιδιαίτερα ασχημα. Ποναει ολο το κοιλιακο συστημα,, με πιεσαν να βγιυν τα λοχεια κ ηταν ο χειρότερος πονος της ζωης μου κ γενικα ακομα ειμαι μεσα κ δεν μπορω βα φροντισω τον μπεμπουλη μου... Τον εχει αναλάβει ο αντρας μου κ ειναι υπεροχος. Στην αγκαλια του ηρεμει αμεσως. Κάνουμε κατα καποιο τροπο μικτη διατροφη κ μαλλον θα παρω κ εγω  ψευδοθηλες γιατι λογω πονου δεν τον εβαζα σωστα κ τωρα πονανε οι θηλες μου πολυ... Θα βγουμε ή Κυριακή απόγευμα ή Δευτέρα. Είναι το πρώτο μου χειρουργείο κ παω λιγο σαν χεσμενη. Επισης δεν μπορω βα τον παρω καλα αγκαλια κ αισθάνομαι άσχημα που δεν εχω δεθει ακομα μαζι του. Φαντάζομαι οταν παμε σπιτακι μας ολα θα είναι καλύτερα... Κλαιμε πολυ οταν πειναμε κ δεν μας αρεσει το ξεβρακωμα καθολου για αλλαγη πανας... Εχουμε καταχεσει τον τοπο κ ειναι εβας κουκλος... Αυτα τα νεα μου... Φιλακια πολλα πολλα... Οποια εχει γεννησει να της ζήσει το μωρακι!!!!!!! 

Να σας ζήσει ο μπέμπαρος!!! Το καταλαβαίνω ότι απογοητεύτηκες αλλά όλα πήγαν καλά και θα τον πάρετε σπίτι να τον χαρείτε!!!

Μην αγχώνεσαι για το δέσιμο. Η δικιά μου που μπήκε στη μενν για 14 μέρες μέσα σε 2 μέρες που γυρίσαμε σπίτι μας έχουμε καλύψει το κενό! Και με το θηλασμό πάει να το βρει και με ψάχνει όταν πεινάει!!! Όλα καλά θα πάνε!

Για τις θηλές συνέχισε με τη λανολίνη. Εμένα με βοηθάνε και τα κοχύλια. 

Όντως η πίεση για να φύγουν τα λόχεια είναι χάλια. Εγώ έφυγα με μελανιά στην κοιλιά από το μαιευτήριο...

Έχουν πρηστεί τα πόδια μου... Μάλλον γιατί ξεχνάω/δεν προλαβαίνω να πιω νερό!

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Συγγνώμη που άργησα τοσο να γραψω. Λοιπον τα νεα μου είναι τα εξης... Μπήκαμε Τετάρτη βραδυ οπως σας ειχα πει. Πέμπτη πρωι μου εκαναν κλυσμα κ τις σχετικές προετοιμασιες κ κατά τις 9 βαλαμε οκυτοκινη. Υπήρχε γενικα ενα βαρυ κλίμα απο την αρχη οτι το παιδι δεν εχει εμπεδωθει οποτε μαλλον δεν θα τα καταφερω. Καμία ενθαρρυνση, καμια βοήθεια... Μεχρι που στις 2μιση μπήκαν 10 άτομα μεσα στην αιθουσα τοκετου να μου ανακοινωσουν πως σταματαμε την προσπάθεια κ παμε για καισαρικη. Μς πιασαμε τα κλαματα με λυγμους κ πολλη απογοήτευση κ κατα τις 4μιση ειχα γεννησει με καισαρικη κ γενικη αναισθησια εναν μπεμπαρο 3700...Γενικα η αναρρωση δεν εχει παει ιδιαίτερα ασχημα. Ποναει ολο το κοιλιακο συστημα,, με πιεσαν να βγιυν τα λοχεια κ ηταν ο χειρότερος πονος της ζωης μου κ γενικα ακομα ειμαι μεσα κ δεν μπορω βα φροντισω τον μπεμπουλη μου... Τον εχει αναλάβει ο αντρας μου κ ειναι υπεροχος. Στην αγκαλια του ηρεμει αμεσως. Κάνουμε κατα καποιο τροπο μικτη διατροφη κ μαλλον θα παρω κ εγω  ψευδοθηλες γιατι λογω πονου δεν τον εβαζα σωστα κ τωρα πονανε οι θηλες μου πολυ... Θα βγουμε ή Κυριακή απόγευμα ή Δευτέρα. Είναι το πρώτο μου χειρουργείο κ παω λιγο σαν χεσμενη. Επισης δεν μπορω βα τον παρω καλα αγκαλια κ αισθάνομαι άσχημα που δεν εχω δεθει ακομα μαζι του. Φαντάζομαι οταν παμε σπιτακι μας ολα θα είναι καλύτερα... Κλαιμε πολυ οταν πειναμε κ δεν μας αρεσει το ξεβρακωμα καθολου για αλλαγη πανας... Εχουμε καταχεσει τον τοπο κ ειναι εβας κουκλος... Αυτα τα νεα μου... Φιλακια πολλα πολλα... Οποια εχει γεννησει να της ζήσει το μωρακι!!!!!!! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου... Να είναι γερό και δυνατό το μωρακι σας... Όσες έχουμε κάνει πρόκληση μικρής διάρκειας που κατέληξε σε καισαρική ενώ δε θέλαμε  (στο πρώτο μου 6+ μου εβαλαν υποθετο, 9+ μπήκα για καισαρική με κλάματα κ κατά πάσα πιθανότητα μου έδωσαν κάτι χαλαρωτικό γιατι δεν ήθελα) σε καταλαβαίνουμε αλλά πραγματικά το αποτέλεσμα μετράει... μη σε απασχολεί τπτ αλλο τωρα... δες μόνο ότι είστε καλά και οι 2!

με το καλό να επιστρεψετε σπίτι σας..

  • Ευχαριστώ 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τριανταφυλλένιες!!

@winspert τον έβγαλες τελικά τον παίδαρο 3700 φτου φτου να ζήσει σαν τα ψηλά βουνά γερός και δυνατός πάντα, να τον καμαρώνετε!!!

Όσο για την καισαρική, καθοοολου να μην απογοητεύεσαι.. Σημασία έχει ότι όλα πήγαν καλά και για τους 2 σας! Θυμάμαι απ'τους πρώτους μήνες που τα λέγαμε πόσο πολύ ήθελες να γεννήσεις φυσιολογικά, σε νιώθω απόλυτα γιατί κι εγώ το θέλω πολύ... 

Οοοομως έχω δουλέψει πολύ με τον εαυτό μου και θα πάω στο μαιευτήριο προετοιμασμένη για όλα... Ανυπομονώ τόσο πολύ να τον αντικρύσω και να κάνουμε αγκαλίτσες, που το τελευταίο που με νοιάζει πλέον είναι από ποια τρύπα θα μου τον βγάλουν!!!χαχαχα να σας ζήσει και πάλι αγάπη μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   19/9?   αγοράκι

farmakotriftena     24/9    κοριτσάκι

Clue                         27/9    κοριτσάκι

Tsilona                    29/9   κοριτσάκι

dwro                        30/9     ?????

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

  • Μου αρέσει 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

@winspert να σου ζήσει κοριτσαρα μου!!! Απ' όπου κ αν βγήκε δεν παύει να σε κάνε μητέρα! 

@katerinaki 86 κάπου μέσα στα σχόλια χάθηκα,να σου ζήσει κ σένα αγάπη μου!!!

@Mamacita AlinaaAlinAlinaaAAlAlinaaAlinAlinAlinaaAlinAlAAliAlinaaAlinAlAlinaΔε σβήνει καλέ χαζεψε;;; Πατάω σβήσιμο κ βάζει κ άλλα αλινα! 

Αλινα ασχολείσαι με τη συγγραφή;; Τι ωραία που τα λες!

Εγώ; Χαχαχα ούτε κάν καλέ. Θα αρχίσω να ψωνιζομαι τόσο καλά λόγια που μου λέτε πάντως χαχαχα!! Φαντάσου ούτε που ξανά διαβάζω αυτά που γράφω και πολλές φορές που μου απαντάτε ξανά επιστρέφω να θυμηθώ τι έγραψα γιατί έχω ξεχάσει.... Απλά είμαι λίγο πολύ ως υπερβολικα ευαίσθητη και μου βγαίνει μάλλον στον γραπτό λογο.... 

Just now, mar.x είπε:

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   19/9?   αγοράκι

farmakotriftena     24/9    κοριτσάκι

Clue                         27/9    κοριτσάκι

Tsilona                    29/9   κοριτσάκι

dwro                        30/9     ?????

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

Ηηηη καλέ μας έμειναν μόνο 4 φουσκωμένες!!!!!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ; Χαχαχα ούτε κάν καλέ. Θα αρχίσω να ψωνιζομαι τόσο καλά λόγια που μου λέτε πάντως χαχαχα!! Φαντάσου ούτε που ξανά διαβάζω αυτά που γράφω και πολλές φορές που μου απαντάτε ξανά επιστρέφω να θυμηθώ τι έγραψα γιατί έχω ξεχάσει.... Απλά είμαι λίγο πολύ ως υπερβολικα ευαίσθητη και μου βγαίνει μάλλον στον γραπτό λογο.... 

Ηηηη καλέ μας έμειναν μόνο 4 φουσκωμένες!!!!!! 

Η ειρήνη 82 έχει να μπει πααρα πολύ καιρό μάλλον ε;

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Η ειρήνη 82 έχει να μπει πααρα πολύ καιρό μάλλον ε;

κ εγω ήθελα να ρωτησω εαν καποια κοπέλα εχει νεα της...  

 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ; Χαχαχα ούτε κάν καλέ. Θα αρχίσω να ψωνιζομαι τόσο καλά λόγια που μου λέτε πάντως χαχαχα!! Φαντάσου ούτε που ξανά διαβάζω αυτά που γράφω και πολλές φορές που μου απαντάτε ξανά επιστρέφω να θυμηθώ τι έγραψα γιατί έχω ξεχάσει.... Απλά είμαι λίγο πολύ ως υπερβολικα ευαίσθητη και μου βγαίνει μάλλον στον γραπτό λογο.... 

Ηηηη καλέ μας έμειναν μόνο 4 φουσκωμένες!!!!!! 

αλήθεια. ο πινακας μας εμεινε μια σταλια... ανυπομονουμε να περασουμε στον δικό σας! Να δουμε κ με ποια σειρα.. εγω ημουν σιγουρη κιολας οτι θα γεννησω μπαίνοντας στον 9ο αλλα μπααααα... έχει βολευτει το κορίτσι μου.. 

  • Μου αρέσει 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Η ειρήνη 82 έχει να μπει πααρα πολύ καιρό μάλλον ε;

Βασικά εγώ δε θυμάμαι καν ποια είναι η κοπέλα κι αν έχουμε μιλήσει ξανα μαζί...:oops:

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκι μου σαν να έγραψα αυτό το κείμενο εγώ ειλικρινά.... Εκτός απ' την απογοήτευση μιας που ήμουν προγραμματισμένη και το ήξερα όλα τα υπόλοιπα ήταν το ίδιο και σε εμένα.... Μην ανησυχείς θα περάσει τόσο απρόσμενα που απλά θα ξυπνήσεις ένα πρωί και θα έχεις όλες τις δυνάμεις πίσω (τουλάχιστον σε εμένα έτσι έγινε) ποναγα που δε μπορούσα να περπατήσω, με πίεζαν όλοι σήκω και σήκω και στο σπίτι μου σε δύο μέρες έκανα δουλειές!!! Στο σπίτι είναι άλλη η ανάρρωση διότι είναι και άλλη η ψυχολογία!!!

Αλλά όχι... Απογοήτευση να μη νιώθεις αγαπημένη μου.... Σκέψου ότι και φυσικός τοκετός να ήταν θα μπορούσε άνετα για τον Χ,ψ λόγο να καταλήξει στη καισαρικη... Έζησες το πώς είναι οι πόνοι, η αγωνία και όλα αυτά και εν τέλει πήγατε καισαρικη για να μη ρισκάρετε να ζοριστει και να πάθει κάτι το ότι πολυτιμότερο σας.... Τι το καλύτερο; Η εμπειρία του φ.τ ή το υγιές μωρό που έχεις δίπλα σου και πλέον είσαι ΜΑΝΟΥΛΑΑΑΑ;;;;; ναι ναι κοριτσάκι μου είσαι ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!!

Σε καταλαβαίνω να ξέρεις.... Ο πόνος ειδικά δε βοηθάει να συμπαθήσει τη καισαρικη... Τουλάχιστον όχι ακόμη.... Αλλά θέλω να σκέφτεσαι θετικά και πέραν από εκείνη τη στιγμή που σε πήρε από κάτω μιας που ήταν απρόοπτη η ανακοίνωση, να μη σε ξανά πάρει ποτέ από κάτω το ότι έκανες καισαρικη!!! Ευλογημένες είμαστε όλες που κρατάμε μωράκια στην αγκαλιά μας.... Ακόμη και εκείνες που δεν τα έχουν κσν δημιουργήσει στο σώμα τους.... Το πως ήρθαν είναι λεπτομέρεια!!!!

Και αν πας να πέσεις όλα καλά, δώσε χρόνο στον εαυτό σου. Παλεύει με τόσες ορμόνες πλέον αλλά σήκω μετά και κοίτα.... Κοίτα αυτό το θαύμα που δημιουργήθηκε από εσένα και τον άνθρωπο σου, κοίτα τους άντρες σου μαζί, κάνε εικόνες για το μέλλον (εμένα με βοηθάει πάρα πολύ αυτό όταν απελπίζομαι), κάνε εικονες απ' το παρόν και το ποσό ποθησες και παλέψεις γι'αυτό το πλάσμα και τότε όλα θα σου φαίνονται μικρά για να σε επηρεάσουν...

Επίσης με το θηλασμό υπομονή... Θα έρθει η μέρα που θα πετάξεις κι εσύ τις ψευδοθηλες... Εμένα πλέον οι δικές μου θηλές όσο και αν δε το περίμενα είναι αναισθητες.... Πάρε και κρέμα λανολινη πάντως καταπραϋνει αρκετά τις πληγωμένες θηλές....

Σου εύχομαι από καρδιάς κάθε καλό για τον πρίγκιπα σου και την υπέροχη οικογένεια σου.... Καλή ανάρρωση κοριτσάκι μου....

Αλινα μου με το τοσο ωραιο κειμενο κ ολα τα κοριτσια, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ για τις ευχές σας κ τα ωραια λογια σας... Καθε ωρα ειμαι κ καλυτερα. Σημερα που χρησιμοποιώ τις θηλες εχει πιει γαλα... Εχει ερθει το γαλα μου, οχι ποτάμι βέβαια, ΑΛΛΑ ΠΙΝΕΙ, είμαι ενθουσιασμενη... Τελειως διαφορετικη ψυχολογια πλεον... Πως αλλαζουν τα πράγματα. Αυτο που ξεχασα να σας πω ειναι πως ο μπεμπουλης μου ειχε κανει κακακια του πριν γεννηθεί κ δοξα τω θεω δεν ειχε φαει τπτ γιατί τοτε θα έπρεπε να ερθουμε Αθήνα εσπευσμενα... Κ παλι σας ευχαριστώ παρα πολυ κ λυπάμαι που δεν μπορεσα να μπω νωριτερα... Η ψυχολογία κ οι πονοι δεν με αφησαν. Σας ειχα στο μυαλο μου ομως να ξερετε. Επισης σήμερα για πρωτη μερα εφαγα!!!!!! Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..... Σε ζουμι απο κοτόπουλο λιγο ρυζακι... Μου φανηκε πεντανοστιμη η αναλατη αηδια που μου εφεραν. Επισης κ οι δυο σταρενιες φρυγανιτσες κ οχι σικαλεως.... Ειναι ολα λουκουμια.... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα..... Φιλακια... Αυριο μπορει κ να βγουμε.... 

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar.x είπε:

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   19/9?   αγοράκι

farmakotriftena     24/9    κοριτσάκι

Clue                         27/9    κοριτσάκι

Tsilona                    29/9   κοριτσάκι

dwro                        30/9     ?????

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

Αγορακι εχω κ εγω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dwro είπε:

Αγορακι εχω κ εγω!

18 γεννησα

Just now, mar.x είπε:

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   19/9?   αγοράκι

farmakotriftena     24/9    κοριτσάκι

Clue                         27/9    κοριτσάκι

Tsilona                    29/9   κοριτσάκι

dwro                        30/9     ?????

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

18 γεννησα αγαπη διόρθωσε το

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mar.x είπε:

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??           αγοράκι

Jennak83               10/9       αγοράκι

minxri                     12/9       αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9      κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   18/9      αγοράκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

farmakotriftena     24/9     κοριτσάκι

Clue                         27/9     κοριτσάκι

Tsilona                    29/9     κοριτσάκι

dwro                        30/9      αγοράκι

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

ετοιμες κ οι διορθώσεις!


sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω βιαστικά για να στείλω θετικά vibes στο @Jennak83.

Λοιπόν Τζένη, έτσι ήταν ο γιος μου και χειρότερα μη σου πω. 24ωρο κλάμα unstoppable. Τα ειχαμε δει ολα. Εγώ έκλαιγα από τα νεύρα μου και από απόγνωση. Ο άντρας μου είχε τρόμαξε Ο. Μια φορά βγήκα στο μπαλκόνι να κλάψω κι αυτός την επόμενη μου έφερε τον κολλητό του που είναι ψυχίατρος γιατί φοβήθηκε ότι θα φουνταρω (ότι να'ναι είναι κι αυτός αχαχααχ!!!)   Ο γιατρός μου λέει ακόμα πως ειμαι από τα top 3 του σε κολικούς στα χρόνια που είναι γιατρός (κοντά 40 χρ) το μόνο που θα σου πω είναι πως όλοι μα όλοι μου έλεγαν "κανε υπομονή , οι πρώτες 40 ημέρες είναι δυσκολες" και όντως!!!!!! 39η ημέρα ο γιος μου άλλαξε!!! Ηρέμησε!!!! Τέρμα οι κολικοί!! Και το κλάμα!!! Από μαραθώνιους θηλασμους , θηλαζε πιο νορμάλ!!!! Κοιμήθηκε το 1ο του 3ωρο σερι ύπνο!!!! Κάνε κουράγιο Τζενακι! Θα δεις κι εσύ αλλαγή . Δεν κρατάει για πάντα αυτό. 

Εντωμεταξύ έχεις σταματήσει τα γαλακτοκομικά αν θηλαζεις; επηρεάζουν κι αυτά τους κολικούς.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπαίνω βιαστικά για να στείλω θετικά vibes στο @Jennak83.

Λοιπόν Τζένη, έτσι ήταν ο γιος μου και χειρότερα μη σου πω. 24ωρο κλάμα unstoppable. Τα ειχαμε δει ολα. Εγώ έκλαιγα από τα νεύρα μου και από απόγνωση. Ο άντρας μου είχε τρόμαξε Ο. Μια φορά βγήκα στο μπαλκόνι να κλάψω κι αυτός την επόμενη μου έφερε τον κολλητό του που είναι ψυχίατρος γιατί φοβήθηκε ότι θα φουνταρω (ότι να'ναι είναι κι αυτός αχαχααχ!!!)   Ο γιατρός μου λέει ακόμα πως ειμαι από τα top 3 του σε κολικούς στα χρόνια που είναι γιατρός (κοντά 40 χρ) το μόνο που θα σου πω είναι πως όλοι μα όλοι μου έλεγαν "κανε υπομονή , οι πρώτες 40 ημέρες είναι δυσκολες" και όντως!!!!!! 39η ημέρα ο γιος μου άλλαξε!!! Ηρέμησε!!!! Τέρμα οι κολικοί!! Και το κλάμα!!! Από μαραθώνιους θηλασμους , θηλαζε πιο νορμάλ!!!! Κοιμήθηκε το 1ο του 3ωρο σερι ύπνο!!!! Κάνε κουράγιο Τζενακι! Θα δεις κι εσύ αλλαγή . Δεν κρατάει για πάντα αυτό. 

Εντωμεταξύ έχεις σταματήσει τα γαλακτοκομικά αν θηλαζεις; επηρεάζουν κι αυτά τους κολικούς.

Εντάξει γι'αυτό την αγαπώ τούτη εδώ. Αντί να της στέλνουμε θετικά vibes μας στέλνει!!!! Χιχιχι. Πάντως συμφωνώ.... Κολλικους δεν είχε η πρώτη μου αλλά είχε τον ακοιμηστο.... Εεε κοντά στις 40 μέρες άλλαξε.... Κοιμοταν πλέον 5 ώρα.... Η αμήχανη στιγμή βέβαια που πήρα τη παιδίατρο τηλ 12 το βράδυ επειδή οοοοτι και να έκανα δε ξύπναγε το παιδί να φάει.... Και μου είπε εεεε άστο ήσυχο κι εσύ αρκεί να μη περάσει 6 ωρο.... Εεε στο 5ωρο εσκουζε μόνη της...... Δε κοιμήθηκα βέβαια και όλο προσπαθούσα εγώ να τη ξυπνήσω αλλά δε το λέμε αυτό χαχαχαχα.

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Ναι. Θηλάζω. Τώρα ξυπνήσαμε πάλι  στις 4 παρά. Στήθος για κανένα 40λεπτο. Συμπλήρωμα δικό μου είχα μόνο 20ml και πείναγε κι άλλο. Την ξαναέβαλα στο στήθος για άλλη μισή ώρα περίπου όπου έπινε αλλά δεν φαινόταν να χορταίνει (όποτε την έβαζα να ρευτεί έψαχνε θηλή πάλι και δεν κοιμόταν). Οπότε ήπιε και 30 ml σκόνη... Τώρα κάνω άντληση αν καο δεν ξέρω πόσο θα βγάλω τώρα που θήλασα κιόλας...

Με αυτά και μ' εκείνα πέρασε η ώρα κι όπου να ναι θα πρέπει να ξαναφάει...

 

 

 

Κορίτσια τέλειο το στήθος αλλά όντως χρονοβόρο.. Ειδικά τη νύχτα αιώνας φαίνεται ο θηλασμός κ μιλάω κ εγώ που ξύπνα μόνο μια φορά το πλάσματα κι μου

9 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Συγγνώμη που άργησα τοσο να γραψω. Λοιπον τα νεα μου είναι τα εξης... Μπήκαμε Τετάρτη βραδυ οπως σας ειχα πει. Πέμπτη πρωι μου εκαναν κλυσμα κ τις σχετικές προετοιμασιες κ κατά τις 9 βαλαμε οκυτοκινη. Υπήρχε γενικα ενα βαρυ κλίμα απο την αρχη οτι το παιδι δεν εχει εμπεδωθει οποτε μαλλον δεν θα τα καταφερω. Καμία ενθαρρυνση, καμια βοήθεια... Μεχρι που στις 2μιση μπήκαν 10 άτομα μεσα στην αιθουσα τοκετου να μου ανακοινωσουν πως σταματαμε την προσπάθεια κ παμε για καισαρικη. Μς πιασαμε τα κλαματα με λυγμους κ πολλη απογοήτευση κ κατα τις 4μιση ειχα γεννησει με καισαρικη κ γενικη αναισθησια εναν μπεμπαρο 3700...Γενικα η αναρρωση δεν εχει παει ιδιαίτερα ασχημα. Ποναει ολο το κοιλιακο συστημα,, με πιεσαν να βγιυν τα λοχεια κ ηταν ο χειρότερος πονος της ζωης μου κ γενικα ακομα ειμαι μεσα κ δεν μπορω βα φροντισω τον μπεμπουλη μου... Τον εχει αναλάβει ο αντρας μου κ ειναι υπεροχος. Στην αγκαλια του ηρεμει αμεσως. Κάνουμε κατα καποιο τροπο μικτη διατροφη κ μαλλον θα παρω κ εγω  ψευδοθηλες γιατι λογω πονου δεν τον εβαζα σωστα κ τωρα πονανε οι θηλες μου πολυ... Θα βγουμε ή Κυριακή απόγευμα ή Δευτέρα. Είναι το πρώτο μου χειρουργείο κ παω λιγο σαν χεσμενη. Επισης δεν μπορω βα τον παρω καλα αγκαλια κ αισθάνομαι άσχημα που δεν εχω δεθει ακομα μαζι του. Φαντάζομαι οταν παμε σπιτακι μας ολα θα είναι καλύτερα... Κλαιμε πολυ οταν πειναμε κ δεν μας αρεσει το ξεβρακωμα καθολου για αλλαγη πανας... Εχουμε καταχεσει τον τοπο κ ειναι εβας κουκλος... Αυτα τα νεα μου... Φιλακια πολλα πολλα... Οποια εχει γεννησει να της ζήσει το μωρακι!!!!!!! 

Αχ ψυχή μου να σου ζήσει το αντράκι σου γερό κ δυνατό να είναι σε όλη του την ζωη❤️ δεν πειράζει για την καισαρική έγινες μανούλα κ όλα μα όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία! 

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Βασικά εγώ δε θυμάμαι καν ποια είναι η κοπέλα κι αν έχουμε μιλήσει ξανα μαζί...:oops:

Ούτε εγώ τη θυμάμαι χαχαχ

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αλινα μου με το τοσο ωραιο κειμενο κ ολα τα κοριτσια, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ για τις ευχές σας κ τα ωραια λογια σας... Καθε ωρα ειμαι κ καλυτερα. Σημερα που χρησιμοποιώ τις θηλες εχει πιει γαλα... Εχει ερθει το γαλα μου, οχι ποτάμι βέβαια, ΑΛΛΑ ΠΙΝΕΙ, είμαι ενθουσιασμενη... Τελειως διαφορετικη ψυχολογια πλεον... Πως αλλαζουν τα πράγματα. Αυτο που ξεχασα να σας πω ειναι πως ο μπεμπουλης μου ειχε κανει κακακια του πριν γεννηθεί κ δοξα τω θεω δεν ειχε φαει τπτ γιατί τοτε θα έπρεπε να ερθουμε Αθήνα εσπευσμενα... Κ παλι σας ευχαριστώ παρα πολυ κ λυπάμαι που δεν μπορεσα να μπω νωριτερα... Η ψυχολογία κ οι πονοι δεν με αφησαν. Σας ειχα στο μυαλο μου ομως να ξερετε. Επισης σήμερα για πρωτη μερα εφαγα!!!!!! Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..... Σε ζουμι απο κοτόπουλο λιγο ρυζακι... Μου φανηκε πεντανοστιμη η αναλατη αηδια που μου εφεραν. Επισης κ οι δυο σταρενιες φρυγανιτσες κ οχι σικαλεως.... Ειναι ολα λουκουμια.... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα..... Φιλακια... Αυριο μπορει κ να βγουμε.... 

Χαχαχ κ εμένα όλα λουκούμια μου φαινόταν όλα πεινούσα τόσο πολύ χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...