Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε τι διατροφη ακολουθειτε για τους κολικους.Ρωτησα τον παιδιατρο και ειπε μονο τα καυτερα να αποφυγω.Γιατι αλλιως λεει αν το κανουμε σωστα θα πρεπει να τα κοψω ολα αλλα και παλι λεει δεν ειναι αποδεδειγμενο οτι βοηθαει.Εγω τρωω κανονικα μηπως τα κανω χειροτερα τα πραγματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε τι διατροφη ακολουθειτε για τους κολικους.Ρωτησα τον παιδιατρο και ειπε μονο τα καυτερα να αποφυγω.Γιατι αλλιως λεει αν το κανουμε σωστα θα πρεπει να τα κοψω ολα αλλα και παλι λεει δεν ειναι αποδεδειγμενο οτι βοηθαει.Εγω τρωω κανονικα μηπως τα κανω χειροτερα τα πραγματα?

Απ ότι ξέρω άλλο κολικοι άλλο αλλεργία σε κατι, οπότε θεωρώ πως έχει δίκιο ο παιδιατρός σου. Στις αλλεργίες βλέπεις τι πειράζει το παιδί και το κόβεις, στους κολικούς συνήθως συστήνουν να απέχει η μαμά από όσπρια, καυτερά και γενικά βαριά φαγητά που προκαλούν αέρια που καλού κακού αν επηρεάζουν να σταματήσουν...

Εδώ όμως έχουν κολικούς παιδάκια που δε θηλάζουν καν (και δεν έχουν και αλλεργία στα γαλακτοκομικά να πεις ότι φταίει αυτό) οπότε ίσως όντως η διατροφή της μαμάς να μη παίζει ιδιαίτερη σημασία ή ίσως απλά αποφεύγοντας η μαμά βαριά φαγητά να βελτιώνεται κάπως η κατασταση.... Γνώμη μου πάντα έτσι; Φτου φτου δεν έχουμε κολικούς ακόμη απλά είχα ρωτήσει στη πρώτη την παιδίατρο επειδή έκανε πολλά προυτς προυτς να είναι προετοιμασμένη  μπας και μου κάνει κολικούς και μου είπε αυτά...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Σήμερα βγήκαμε. Εγώ ήμουν στον 6ο όροφο. Όχι εμένα μου δείχνανε. Πλήρωσα και μαία στα μαθήματα ανώδυνα τοκετού και μου έδειξε. Και όλες οι νοσοκόμες μου έδειχναν, αλλά η κάθε μία είχε δικό της τρόπο.

Σήμερα που είμαι 3η μέρα από τη γέννα έβγαλα πιο πολύ γάλα. Έβαλα αμυγδαλέλαιο και έτριψε το στήθος ο άντρας μου και έσταζε γάλα.

Βαζε σπαθολαδο. Θα με θυμηθείς... κι εγώ είχα πληγές αν το είχα αναφέρει εδώ φοβόμασταν και για χαλινο στο σημείο που τις είχα.. έβαζα σπαθολαδο και μέσα σε μισή ώρα οι πληγές εξαφανιζονταν. Κάνει θαύματα. Και μου το πρότεινε και η σύμβουλος.

Ναι το γάλα έρχεται 2ο με 3ο 24ωρο. Βαζε συχνά το μωρό στο στήθος και μη φοβάσαι τίποτα. Μπορεί να θηλάσει και 19 ώρες το 24ωρο. 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εντάξει γι'αυτό την αγαπώ τούτη εδώ. Αντί να της στέλνουμε θετικά vibes μας στέλνει!!!! Χιχιχι. Πάντως συμφωνώ.... Κολλικους δεν είχε η πρώτη μου αλλά είχε τον ακοιμηστο.... Εεε κοντά στις 40 μέρες άλλαξε.... Κοιμοταν πλέον 5 ώρα.... Η αμήχανη στιγμή βέβαια που πήρα τη παιδίατρο τηλ 12 το βράδυ επειδή οοοοτι και να έκανα δε ξύπναγε το παιδί να φάει.... Και μου είπε εεεε άστο ήσυχο κι εσύ αρκεί να μη περάσει 6 ωρο.... Εεε στο 5ωρο εσκουζε μόνη της...... Δε κοιμήθηκα βέβαια και όλο προσπαθούσα εγώ να τη ξυπνήσω αλλά δε το λέμε αυτό χαχαχαχα.

Πααααλι κάτι που ζω το έχεις ήδη ζήσει εσυ;;;; τι θα γίνει επιτέλους με μας τις δυο;;

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε τι διατροφη ακολουθειτε για τους κολικους.Ρωτησα τον παιδιατρο και ειπε μονο τα καυτερα να αποφυγω.Γιατι αλλιως λεει αν το κανουμε σωστα θα πρεπει να τα κοψω ολα αλλα και παλι λεει δεν ειναι αποδεδειγμενο οτι βοηθαει.Εγω τρωω κανονικα μηπως τα κανω χειροτερα τα πραγματα?

Δοκιμασε να κόψεις κ τα γαλακτοκομικα

Θεωρητικα δ κόβεις τροφές, εκτος αν δεις ότι κτ το ενοχλει

(θυμαμαι είχαμε μιλήσει στην αρχή της εγκυμοσύνης σου, που ήσουν πολύ αγχωμένη μετά από κάποιες ατυχίες. Χαίρομαι πολύ που έχεις αγκαλια το μωρακι σου, να σου ζήσει!) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μπαίνω βιαστικά για να στείλω θετικά vibes στο @Jennak83.

Λοιπόν Τζένη, έτσι ήταν ο γιος μου και χειρότερα μη σου πω. 24ωρο κλάμα unstoppable. Τα ειχαμε δει ολα. Εγώ έκλαιγα από τα νεύρα μου και από απόγνωση. Ο άντρας μου είχε τρόμαξε Ο. Μια φορά βγήκα στο μπαλκόνι να κλάψω κι αυτός την επόμενη μου έφερε τον κολλητό του που είναι ψυχίατρος γιατί φοβήθηκε ότι θα φουνταρω (ότι να'ναι είναι κι αυτός αχαχααχ!!!)   Ο γιατρός μου λέει ακόμα πως ειμαι από τα top 3 του σε κολικούς στα χρόνια που είναι γιατρός (κοντά 40 χρ) το μόνο που θα σου πω είναι πως όλοι μα όλοι μου έλεγαν "κανε υπομονή , οι πρώτες 40 ημέρες είναι δυσκολες" και όντως!!!!!! 39η ημέρα ο γιος μου άλλαξε!!! Ηρέμησε!!!! Τέρμα οι κολικοί!! Και το κλάμα!!! Από μαραθώνιους θηλασμους , θηλαζε πιο νορμάλ!!!! Κοιμήθηκε το 1ο του 3ωρο σερι ύπνο!!!! Κάνε κουράγιο Τζενακι! Θα δεις κι εσύ αλλαγή . Δεν κρατάει για πάντα αυτό. 

Εντωμεταξύ έχεις σταματήσει τα γαλακτοκομικά αν θηλαζεις; επηρεάζουν κι αυτά τους κολικούς.

Σε ευχαριστω πολυ για τη στηριξη αγαπη! Σημερα πηγαμε για επανεξεταση ικτερου κ παμε πολυ καλα δε θα το ξανακοιταξουμε μας ειπε η γιατρος, ασχετο για να πουμε οτι φευγει τελειως πρεπει η χολερυθρινη να μηδενισει; Οσο για τους κολικους, μακαρι να ειναι οπως τα λες γιατι αν αυτο κρατησει σε αυτη την ενταση αλλους 2 μηνες θα κλαταρω! Ευτυχως τον κρατησε ο αντρας μου κ κοιμηθηκα ενα 2ωρο, και ο μπεμπης σημερα ειναι καλος κοιμαται τωρα κ βογγαει πιο λιγο..φανταζομαι τι περασες κ συ, 24 ωρες κλαμα! Εφιαλτης κ για σενα κ για το μωρο..το μονο που μπορουμε να κανουμε οπως ειπες κ οπως μου ειπε η παιδιατρος μου ειναι υπομονη! Κ δικος της γιος λεει ετσι εκανε, απλα εγω φοβηθηκα μηπως εχει τπτ αλλο το παιδι κ κανει ολη την ωρα ετσι γιατι τους κολικους αλλιως μου τους ειχαν περιγραψει, καποιες συγκεκριμενες ωρες μες τη μερα δηλ, τι να πω..

Πως ειναι η μπεμπουλα σου, τρωει καλυτερα; 

5 ώρες πρίν, mar.x είπε:

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                   19/9?   αγοράκι

farmakotriftena     24/9    κοριτσάκι

Clue                         27/9    κοριτσάκι

Tsilona                    29/9   κοριτσάκι

dwro                        30/9     ?????

 Gogouli                    6/10    κοριτσάκι

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Nikoleta ...               8/10    αγοράκι

Winspert                10/10    αγοράκι

katerinaki 86         11/10    αγοράκι

Ποπο βρε κοριτσια, γεννησαμε ολες σχεδον! Πως περασε ο καιρος..να ειμαστε καλα κ μεις κ τα μωρακια μας να τα χαιρομαστε κ με το καλο στα υπολοιπα κοριτσια!

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αλινα μου με το τοσο ωραιο κειμενο κ ολα τα κοριτσια, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ για τις ευχές σας κ τα ωραια λογια σας... Καθε ωρα ειμαι κ καλυτερα. Σημερα που χρησιμοποιώ τις θηλες εχει πιει γαλα... Εχει ερθει το γαλα μου, οχι ποτάμι βέβαια, ΑΛΛΑ ΠΙΝΕΙ, είμαι ενθουσιασμενη... Τελειως διαφορετικη ψυχολογια πλεον... Πως αλλαζουν τα πράγματα. Αυτο που ξεχασα να σας πω ειναι πως ο μπεμπουλης μου ειχε κανει κακακια του πριν γεννηθεί κ δοξα τω θεω δεν ειχε φαει τπτ γιατί τοτε θα έπρεπε να ερθουμε Αθήνα εσπευσμενα... Κ παλι σας ευχαριστώ παρα πολυ κ λυπάμαι που δεν μπορεσα να μπω νωριτερα... Η ψυχολογία κ οι πονοι δεν με αφησαν. Σας ειχα στο μυαλο μου ομως να ξερετε. Επισης σήμερα για πρωτη μερα εφαγα!!!!!! Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..... Σε ζουμι απο κοτόπουλο λιγο ρυζακι... Μου φανηκε πεντανοστιμη η αναλατη αηδια που μου εφεραν. Επισης κ οι δυο σταρενιες φρυγανιτσες κ οχι σικαλεως.... Ειναι ολα λουκουμια.... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα..... Φιλακια... Αυριο μπορει κ να βγουμε.... 

Να σας ζησει κοριτσακι μου! Ολα πηγαν καλα αυτο θα σκεφτεσαι κ εσυ κ ο μπεμπαρος ειστε πολυ καλα! Να ειστε γεροι κ οι 2 να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε! Μερα με τη μερα θα νιωθεις πολυ καλυτερα κ θα κατεβει κ το γαλατακι σου πιο πολυ οσο πινει το μωρο!

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε τι διατροφη ακολουθειτε για τους κολικους.Ρωτησα τον παιδιατρο και ειπε μονο τα καυτερα να αποφυγω.Γιατι αλλιως λεει αν το κανουμε σωστα θα πρεπει να τα κοψω ολα αλλα και παλι λεει δεν ειναι αποδεδειγμενο οτι βοηθαει.Εγω τρωω κανονικα μηπως τα κανω χειροτερα τα πραγματα?

Κοιτα εμενα μου ειχε πει να κοψω τα γαλακτοκομικα για 1 εβδομαδα, μετα με αφησε να τρωω μια μεριδα την ημερα. Εφαγα μια μερα κ μετα δε ξαναεφαγα απο το φοβο μου αν κ τη μερα που προσεξα απιστευτα με σουπες κλπ παλι τα ιδια κ χειροτερα μη σου πω. Εννοειται οχι οσπρια, μπαμιες, μπροκολο κλπ οτι πρηζει κ εμας δηλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

Δοκιμασε να κόψεις κ τα γαλακτοκομικα

Θεωρητικα δ κόβεις τροφές, εκτος αν δεις ότι κτ το ενοχλει

(θυμαμαι είχαμε μιλήσει στην αρχή της εγκυμοσύνης σου, που ήσουν πολύ αγχωμένη μετά από κάποιες ατυχίες. Χαίρομαι πολύ που έχεις αγκαλια το μωρακι σου, να σου ζήσει!) 

Σε ευχαριστω πολυ αγαπη να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

40 ημερων γινομαστε την αλλη Κυριακη! Μακαρι Παναγια μου να δω μια βελτιωση! Αν κ σημερα οπως ειπα προς το παρον ειναι πολυ καλα, βεβαια αυτα αλλαζουν εκει γυρω στις 4 με 5 τα ξημερωματα! Κ πιο πριν βεβαια απλα τοτε ειναι στο πικ! Η@Farmakotriftena ειναι τρομερη κ με 3 παιδια κ κουραγιο να μπαινει κ να μας εμψυχωνει! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τη στηριξη αγαπη! Σημερα πηγαμε για επανεξεταση ικτερου κ παμε πολυ καλα δε θα το ξανακοιταξουμε μας ειπε η γιατρος, ασχετο για να πουμε οτι φευγει τελειως πρεπει η χολερυθρινη να μηδενισει; Οσο για τους κολικους, μακαρι να ειναι οπως τα λες γιατι αν αυτο κρατησει σε αυτη την ενταση αλλους 2 μηνες θα κλαταρω! Ευτυχως τον κρατησε ο αντρας μου κ κοιμηθηκα ενα 2ωρο, και ο μπεμπης σημερα ειναι καλος κοιμαται τωρα κ βογγαει πιο λιγο..φανταζομαι τι περασες κ συ, 24 ωρες κλαμα! Εφιαλτης κ για σενα κ για το μωρο..το μονο που μπορουμε να κανουμε οπως ειπες κ οπως μου ειπε η παιδιατρος μου ειναι υπομονη! Κ δικος της γιος λεει ετσι εκανε, απλα εγω φοβηθηκα μηπως εχει τπτ αλλο το παιδι κ κανει ολη την ωρα ετσι γιατι τους κολικους αλλιως μου τους ειχαν περιγραψει, καποιες συγκεκριμενες ωρες μες τη μερα δηλ, τι να πω..

Πως ειναι η μπεμπουλα σου, τρωει καλυτερα; 

Ποπο βρε κοριτσια, γεννησαμε ολες σχεδον! Πως περασε ο καιρος..να ειμαστε καλα κ μεις κ τα μωρακια μας να τα χαιρομαστε κ με το καλο στα υπολοιπα κοριτσια!

Να σας ζησει κοριτσακι μου! Ολα πηγαν καλα αυτο θα σκεφτεσαι κ εσυ κ ο μπεμπαρος ειστε πολυ καλα! Να ειστε γεροι κ οι 2 να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε! Μερα με τη μερα θα νιωθεις πολυ καλυτερα κ θα κατεβει κ το γαλατακι σου πιο πολυ οσο πινει το μωρο!

Κοιτα εμενα μου ειχε πει να κοψω τα γαλακτοκομικα για 1 εβδομαδα, μετα με αφησε να τρωω μια μεριδα την ημερα. Εφαγα μια μερα κ μετα δε ξαναεφαγα απο το φοβο μου αν κ τη μερα που προσεξα απιστευτα με σουπες κλπ παλι τα ιδια κ χειροτερα μη σου πω. Εννοειται οχι οσπρια, μπαμιες, μπροκολο κλπ οτι πρηζει κ εμας δηλ. 

Ειδες διαφορα που εκοψες τα γαλακτοκομικα?Εμενα μου ειπε οχι δεν κοβουμε τιποτα μονο καυτερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Βαζε σπαθολαδο. Θα με θυμηθείς... κι εγώ είχα πληγές αν το είχα αναφέρει εδώ φοβόμασταν και για χαλινο στο σημείο που τις είχα.. έβαζα σπαθολαδο και μέσα σε μισή ώρα οι πληγές εξαφανιζονταν. Κάνει θαύματα. Και μου το πρότεινε και η σύμβουλος.

Ναι το γάλα έρχεται 2ο με 3ο 24ωρο. Βαζε συχνά το μωρό στο στήθος και μη φοβάσαι τίποτα. Μπορεί να θηλάσει και 19 ώρες το 24ωρο. 

Πααααλι κάτι που ζω το έχεις ήδη ζήσει εσυ;;;; τι θα γίνει επιτέλους με μας τις δυο;;

Δεν ξέρω αν είμαι τυχερή ή γκαντεμω σοβαρά.... Εσύ που ξέρεις και περισσότερες λεπτομέρειες απ' τα πμ τι λες; Μάλλον τυχερή στην ατυχία μου ε; Χαχαχαχα

Εσύ τι έχεις να πεις; Που είμαστε ταλε κουαλε τελικά;

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν ξέρω αν είμαι τυχερή ή γκαντεμω σοβαρά.... Εσύ που ξέρεις και περισσότερες λεπτομέρειες απ' τα πμ τι λες; Μάλλον τυχερή στην ατυχία μου ε; Χαχαχαχα

Εσύ τι έχεις να πεις; Που είμαστε ταλε κουαλε τελικά;

@Farmakotriftena το δημοσίευσα χωρίς να τελειώσω το κείμενο.... Χαχαχα

Αναφέρεσαι στο ότι δε ξύπναγε η μικρή; Όταν το είδα ότι σου κάνει τα ίδια έκανα να γράψω αλλά λέω άστο γιατί θα γίνω γραφική στο τέλος χαχα.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης να σας ρωτησω το μωρακι μου ειναι 13 ημερων ολοι μου λενε οτι αποκλειεται να εχει κολικους απο τωρα.Ομως τον ειδε και παιδιατρος.Λετε να ειναι τιποτα αλλο?Εμας αυτο αρχισε απο την 10 η μερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dwro είπε:

Επισης να σας ρωτησω το μωρακι μου ειναι 13 ημερων ολοι μου λενε οτι αποκλειεται να εχει κολικους απο τωρα.Ομως τον ειδε και παιδιατρος.Λετε να ειναι τιποτα αλλο?Εμας αυτο αρχισε απο την 10 η μερα.

Ο παιδίατρος τι είπε;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ειδες διαφορα που εκοψες τα γαλακτοκομικα?Εμενα μου ειπε οχι δεν κοβουμε τιποτα μονο καυτερα 

Να σου πω δε νομιζω, οχι οτι ετρωγα κ πολλα αλλα απο το φοβο μου τα αποφευγω, βεβαια σοκολατα τρωω λιγη κ λιγο τυρακι αν τυχει..παντως πιστευω οτι δεν επιδεινωνουν αλλα για επειδη εχω περασει πολλα αυτες τις μερες αποφευγω!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Οτι ειναι κολικοι.Ειχα αγχωθει τον ειχα φωναξει σπιτι

Τότε κορίτσι μου αυτόν να ακούς και όχι όλους τους υπόλοιπους!! Αν ο παιδίατρος είπε κολικούς τότε είναι κολικοι... Έχει σπουδάσει, έχει δει και ξέρει... Άμα σου πω εγω, η θεία Μαριγώ, η γιαγιά Κατίνα ή οποιαδήποτε ότι είναι νωρίς τι με αυτό; Ο κάθε ένας έχει εμπειρία από τα δικά του παιδιά αλλά κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Επειδή το δικό μου δεν έκανε κολλικους ή έκανε αργότερα δε σημαίνει ότι είναι νωρίς για το δικό σου....

Οι κολικοί με βάση τη παιδίατρο μου ξεκινούν απ' τη δεύτερη εβδομάδα με "ελαφρά κύματα" να το πω έτσι και μπορεί να φτάσουν ως και τον 4ο μήνα (συνήθως όμως υποχωρούν στον 3ο)....

Να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου.... Προφανώς αν δεις κάτι παραπάνω στο παιδί τον παίρνεις τηλ ή το πας από εκεί....

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Τότε κορίτσι μου αυτόν να ακούς και όχι όλους τους υπόλοιπους!! Αν ο παιδίατρος είπε κολικούς τότε είναι κολικοι... Έχει σπουδάσει, έχει δει και ξέρει... Άμα σου πω εγω, η θεία Μαριγώ, η γιαγιά Κατίνα ή οποιαδήποτε ότι είναι νωρίς τι με αυτό; Ο κάθε ένας έχει εμπειρία από τα δικά του παιδιά αλλά κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Επειδή το δικό μου δεν έκανε κολλικους ή έκανε αργότερα δε σημαίνει ότι είναι νωρίς για το δικό σου....

Οι κολικοί με βάση τη παιδίατρο μου ξεκινούν απ' τη δεύτερη εβδομάδα με "ελαφρά κύματα" να το πω έτσι και μπορεί να φτάσουν ως και τον 4ο μήνα (συνήθως όμως υποχωρούν στον 3ο)....

Να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου.... Προφανώς αν δεις κάτι παραπάνω στο παιδί τον παίρνεις τηλ ή το πας από εκεί....

Εχεις χιλια δικαιο αγαπη ετσι ειναι.Ο γιατρος ξερει καλυτερα τον εξετασε.Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...