Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει ξυρίσω βραδάκι… για να μην πω αν θέλω ακι λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν ξέρω αν είμαι τυχερή ή γκαντεμω σοβαρά.... Εσύ που ξέρεις και περισσότερες λεπτομέρειες απ' τα πμ τι λες; Μάλλον τυχερή στην ατυχία μου ε; Χαχαχαχα

Εσύ τι έχεις να πεις; Που είμαστε ταλε κουαλε τελικά;

@Farmakotriftena το δημοσίευσα χωρίς να τελειώσω το κείμενο.... Χαχαχα

Αναφέρεσαι στο ότι δε ξύπναγε η μικρή; Όταν το είδα ότι σου κάνει τα ίδια έκανα να γράψω αλλά λέω άστο γιατί θα γίνω γραφική στο τέλος χαχα.

 

Να ναι σε αυτό αναφέρομαι!! Αχαχα

Μωρέ πλέον πρώτα εσένα θα ρωτάω αχαχα

@winspert και Κατερίνα να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!

@Clue απ ότι διάβασα κάνεις κι εσύ αντλήσεις με νοσοκομειακό δίνεις απευθείας στήθος στο μωρο και δίνεις και συμπληρωμα; τα 40μλ που αναφέρεις είναι στο σύνολο της ημέρας; εσένα που είναι μικρούλα σαν τη δικιά μου (2380 την πήρα σπίτι τωρα είναι κάπου στα 2660) σου θηλαζει ικανοποιητικά; 

Σε ρωτάω μήπως και βοηθηθω από τη δική σου εμπειρία. Γιατί εγώ ενώ έχω πολύ γάλα η μικρή δεν θηλάζει. Βαριέται. Την παίρνει ο ύπνος . Βασικά κοιμάται όλη την ώρα..  οπότε κι εγώ αντλώ ανά 2ωρο περίπου για να κρατάω προλακτινη στα ύψη, βάζω και το μωρό στο στήθος οοοοοταν ξυπνησει (παλεύω κάμποσο για να την ξυπνησω) και τις δίνω και ξένο περίπου 3 με 4 φορές των 40μλ.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Dwro είπε:

Επισης να σας ρωτησω το μωρακι μου ειναι 13 ημερων ολοι μου λενε οτι αποκλειεται να εχει κολικους απο τωρα.Ομως τον ειδε και παιδιατρος.Λετε να ειναι τιποτα αλλο?Εμας αυτο αρχισε απο την 10 η μερα.

Κ μενα απο τοτε ξεκινησαν κ μου λεει ειναι νωρις για κολικους κ μετα τις εστειλα ενα βιντεο..κ τοτε μου εδωσε τις σταγονες..δυστυχως ξεκινανε κ απο τοσο νωρις, μπορει να μην ειναι συνηθες αλλα συμβαινει, γιατι κ εγω αυτο φοβομουν μην εχει κατι το παιδι μεχρι κ σημερα αυτο τη ρωτουσα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να ναι σε αυτό αναφέρομαι!! Αχαχα

Μωρέ πλέον πρώτα εσένα θα ρωτάω αχαχα

@winspert και Κατερίνα να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!

@Clue απ ότι διάβασα κάνεις κι εσύ αντλήσεις με νοσοκομειακό δίνεις απευθείας στήθος στο μωρο και δίνεις και συμπληρωμα; τα 40μλ που αναφέρεις είναι στο σύνολο της ημέρας; εσένα που είναι μικρούλα σαν τη δικιά μου (2380 την πήρα σπίτι τωρα είναι κάπου στα 2660) σου θηλαζει ικανοποιητικά; 

Σε ρωτάω μήπως και βοηθηθω από τη δική σου εμπειρία. Γιατί εγώ ενώ έχω πολύ γάλα η μικρή δεν θηλάζει. Βαριέται. Την παίρνει ο ύπνος . Βασικά κοιμάται όλη την ώρα..  οπότε κι εγώ αντλώ ανά 2ωρο περίπου για να κρατάω προλακτινη στα ύψη, βάζω και το μωρό στο στήθος οοοοοταν ξυπνησει (παλεύω κάμποσο για να την ξυπνησω) και τις δίνω και ξένο περίπου 3 με 4 φορές των 40μλ.

Να ξανά γίνω γραφική; Κι εμένα αυτό κάνει.... Έπιασε πλέον και τα δύο στήθη αλλά για να φάει πρέπει να αντλήσω.... Πιπίλα με πόδια με έχει κάνει :shock:

Οπότε μια στήθος ένα μισαωρακι (μετα αρχίζει και γκρινιάζει γιατί πεινάει και δεν αστειεύεται) και μετά αντλημενο.... Αν δε φτάσει και συμπλήρωμα αλλιώς όχι....

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να ναι σε αυτό αναφέρομαι!! Αχαχα

Μωρέ πλέον πρώτα εσένα θα ρωτάω αχαχα

@winspert και Κατερίνα να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!

@Clue απ ότι διάβασα κάνεις κι εσύ αντλήσεις με νοσοκομειακό δίνεις απευθείας στήθος στο μωρο και δίνεις και συμπληρωμα; τα 40μλ που αναφέρεις είναι στο σύνολο της ημέρας; εσένα που είναι μικρούλα σαν τη δικιά μου (2380 την πήρα σπίτι τωρα είναι κάπου στα 2660) σου θηλαζει ικανοποιητικά; 

Σε ρωτάω μήπως και βοηθηθω από τη δική σου εμπειρία. Γιατί εγώ ενώ έχω πολύ γάλα η μικρή δεν θηλάζει. Βαριέται. Την παίρνει ο ύπνος . Βασικά κοιμάται όλη την ώρα..  οπότε κι εγώ αντλώ ανά 2ωρο περίπου για να κρατάω προλακτινη στα ύψη, βάζω και το μωρό στο στήθος οοοοοταν ξυπνησει (παλεύω κάμποσο για να την ξυπνησω) και τις δίνω και ξένο περίπου 3 με 4 φορές των 40μλ.

Τελικα τι σας ειπαν που κοιμαται συνεχεια η μικρουλα; ολα καλα παντως με τις εξετασεις, ετσι; 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Συγγνώμη που άργησα τοσο να γραψω. Λοιπον τα νεα μου είναι τα εξης... Μπήκαμε Τετάρτη βραδυ οπως σας ειχα πει. Πέμπτη πρωι μου εκαναν κλυσμα κ τις σχετικές προετοιμασιες κ κατά τις 9 βαλαμε οκυτοκινη. Υπήρχε γενικα ενα βαρυ κλίμα απο την αρχη οτι το παιδι δεν εχει εμπεδωθει οποτε μαλλον δεν θα τα καταφερω. Καμία ενθαρρυνση, καμια βοήθεια... Μεχρι που στις 2μιση μπήκαν 10 άτομα μεσα στην αιθουσα τοκετου να μου ανακοινωσουν πως σταματαμε την προσπάθεια κ παμε για καισαρικη. Μς πιασαμε τα κλαματα με λυγμους κ πολλη απογοήτευση κ κατα τις 4μιση ειχα γεννησει με καισαρικη κ γενικη αναισθησια εναν μπεμπαρο 3700...Γενικα η αναρρωση δεν εχει παει ιδιαίτερα ασχημα. Ποναει ολο το κοιλιακο συστημα,, με πιεσαν να βγιυν τα λοχεια κ ηταν ο χειρότερος πονος της ζωης μου κ γενικα ακομα ειμαι μεσα κ δεν μπορω βα φροντισω τον μπεμπουλη μου... Τον εχει αναλάβει ο αντρας μου κ ειναι υπεροχος. Στην αγκαλια του ηρεμει αμεσως. Κάνουμε κατα καποιο τροπο μικτη διατροφη κ μαλλον θα παρω κ εγω  ψευδοθηλες γιατι λογω πονου δεν τον εβαζα σωστα κ τωρα πονανε οι θηλες μου πολυ... Θα βγουμε ή Κυριακή απόγευμα ή Δευτέρα. Είναι το πρώτο μου χειρουργείο κ παω λιγο σαν χεσμενη. Επισης δεν μπορω βα τον παρω καλα αγκαλια κ αισθάνομαι άσχημα που δεν εχω δεθει ακομα μαζι του. Φαντάζομαι οταν παμε σπιτακι μας ολα θα είναι καλύτερα... Κλαιμε πολυ οταν πειναμε κ δεν μας αρεσει το ξεβρακωμα καθολου για αλλαγη πανας... Εχουμε καταχεσει τον τοπο κ ειναι εβας κουκλος... Αυτα τα νεα μου... Φιλακια πολλα πολλα... Οποια εχει γεννησει να της ζήσει το μωρακι!!!!!!! 

κολλησε πάλι σε παραθεση εχω ερώτηση κορίτσια καφε ελληνικό κανει να πιουμε εμεις που δίνουμε γαλα δικο μας και αν ναι πόσο και ποση ώρα πριν την αντληση η μετα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Συγγνώμη που άργησα τοσο να γραψω. Λοιπον τα νεα μου είναι τα εξης... Μπήκαμε Τετάρτη βραδυ οπως σας ειχα πει. Πέμπτη πρωι μου εκαναν κλυσμα κ τις σχετικές προετοιμασιες κ κατά τις 9 βαλαμε οκυτοκινη. Υπήρχε γενικα ενα βαρυ κλίμα απο την αρχη οτι το παιδι δεν εχει εμπεδωθει οποτε μαλλον δεν θα τα καταφερω. Καμία ενθαρρυνση, καμια βοήθεια... Μεχρι που στις 2μιση μπήκαν 10 άτομα μεσα στην αιθουσα τοκετου να μου ανακοινωσουν πως σταματαμε την προσπάθεια κ παμε για καισαρικη. Μς πιασαμε τα κλαματα με λυγμους κ πολλη απογοήτευση κ κατα τις 4μιση ειχα γεννησει με καισαρικη κ γενικη αναισθησια εναν μπεμπαρο 3700...Γενικα η αναρρωση δεν εχει παει ιδιαίτερα ασχημα. Ποναει ολο το κοιλιακο συστημα,, με πιεσαν να βγιυν τα λοχεια κ ηταν ο χειρότερος πονος της ζωης μου κ γενικα ακομα ειμαι μεσα κ δεν μπορω βα φροντισω τον μπεμπουλη μου... Τον εχει αναλάβει ο αντρας μου κ ειναι υπεροχος. Στην αγκαλια του ηρεμει αμεσως. Κάνουμε κατα καποιο τροπο μικτη διατροφη κ μαλλον θα παρω κ εγω  ψευδοθηλες γιατι λογω πονου δεν τον εβαζα σωστα κ τωρα πονανε οι θηλες μου πολυ... Θα βγουμε ή Κυριακή απόγευμα ή Δευτέρα. Είναι το πρώτο μου χειρουργείο κ παω λιγο σαν χεσμενη. Επισης δεν μπορω βα τον παρω καλα αγκαλια κ αισθάνομαι άσχημα που δεν εχω δεθει ακομα μαζι του. Φαντάζομαι οταν παμε σπιτακι μας ολα θα είναι καλύτερα... Κλαιμε πολυ οταν πειναμε κ δεν μας αρεσει το ξεβρακωμα καθολου για αλλαγη πανας... Εχουμε καταχεσει τον τοπο κ ειναι εβας κουκλος... Αυτα τα νεα μου... Φιλακια πολλα πολλα... Οποια εχει γεννησει να της ζήσει το μωρακι!!!!!!! 

Να σας ζησει κοριτσακι μου!!!Μπορει να ηρθαν λιγο διαφορετικα τα πραγματα απ' ο,τι περιμενες αλλα η ουσια ειναι οτι εχεις πλεον τον μπεμπαρο!!Μην αγχωνεσαι για τιποτα...κοιτα να αναρρωσεις και μετα θα μπορεις να τον παρεις οσες αγκαλιτσες θες!:wub:


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

κολλησε πάλι σε παραθεση εχω ερώτηση κορίτσια καφε ελληνικό κανει να πιουμε εμεις που δίνουμε γαλα δικο μας και αν ναι πόσο και ποση ώρα πριν την αντληση η μετα

Ο ελληνικός είναι ο καλύτερος καφές. μπορείς να πίνεις κανονικά όσο θηλάζεις αν δεις ότι δεν φέρνει νευρικότητα στο μωρό. αν δεις ότι το πειράζει όμως καλύτερα να τον κόψεις. μόνο αυτό το "κακό" του κάνει, αν του κάνει. νευρικότητα κ δύσκολια στον ύπνο. εμένα μου είχε πει ο γιατρός να πίνω ένα φλυτζάνι τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Ο ελληνικός είναι ο καλύτερος καφές. μπορείς να πίνεις κανονικά όσο θηλάζεις αν δεις ότι δεν φέρνει νευρικότητα στο μωρό. αν δεις ότι το πειράζει όμως καλύτερα να τον κόψεις. μόνο αυτό το "κακό" του κάνει, αν του κάνει. νευρικότητα κ δύσκολια στον ύπνο. εμένα μου είχε πει ο γιατρός να πίνω ένα φλυτζάνι τη μέρα.

Θα δοκιμασω κορίτσι μου μακάρι να μην τον πειραξει

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες.. Καλοτυχακια τα μωρακια π γεννήθηκαν και όσα θα γεννηθούν.. Είμαι επίσημα μανούλα Οκτωβρίου κ εγώ.. Ήρθε στις 37 εβδομάδες η μικρή μου. Είχα μια διαρροή αμνυακου είχε δεθεί με το λώρο και έκανα τελικά καισαρική... Ήμουν σοκαρισμένη... Δεν το πίστευα στην αρχή.. Τώρα πονάω υπερβολικά με τα ράμματα αλλά είμαι τόσο ευτυχισμένη π την βλέπω.. Είναι μικρούλα 2430.. Αλλά θηλάζει κανονικά από τη πρώτη στιγμή κ της δίνουμε και ξένο γτ φοβούνται για ίκτερο.  Είμαι πολύ συγκινημένη.. Δεν υπάρχει καλύτερο συναίσθημα.. Κ ας φοβήθηκα πολύ το ξαφνικό ..!!! Καλά αναθρεμματα σε όλες μας 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, [email protected] είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες.. Καλοτυχακια τα μωρακια π γεννήθηκαν και όσα θα γεννηθούν.. Είμαι επίσημα μανούλα Οκτωβρίου κ εγώ.. Ήρθε στις 37 εβδομάδες η μικρή μου. Είχα μια διαρροή αμνυακου είχε δεθεί με το λώρο και έκανα τελικά καισαρική... Ήμουν σοκαρισμένη... Δεν το πίστευα στην αρχή.. Τώρα πονάω υπερβολικά με τα ράμματα αλλά είμαι τόσο ευτυχισμένη π την βλέπω.. Είναι μικρούλα 2430.. Αλλά θηλάζει κανονικά από τη πρώτη στιγμή κ της δίνουμε και ξένο γτ φοβούνται για ίκτερο.  Είμαι πολύ συγκινημένη.. Δεν υπάρχει καλύτερο συναίσθημα.. Κ ας φοβήθηκα πολύ το ξαφνικό ..!!! Καλά αναθρεμματα σε όλες μας 

Να σου ζήσει κοριτσι μου γερη και δυνατή να ειναι μια ζωή καλη ανάρρωσή περπατα συνέχεια οσο και να πονας 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Να ξανά γίνω γραφική; Κι εμένα αυτό κάνει.... Έπιασε πλέον και τα δύο στήθη αλλά για να φάει πρέπει να αντλήσω.... Πιπίλα με πόδια με έχει κάνει :shock:

Οπότε μια στήθος ένα μισαωρακι (μετα αρχίζει και γκρινιάζει γιατί πεινάει και δεν αστειεύεται) και μετά αντλημενο.... Αν δε φτάσει και συμπλήρωμα αλλιώς όχι....

Αχαχαχα!!

Δεν τρώει καθόλου από στήθος; εμενα ελάχιστες θηλαστικες κινήσεις κάνει. Βαριέται κουράζεται δεν ξέρω. Μόνο αν πιέζω το στήθος βλέπω διαφορά οπότε κάνω συνέχεια αυτό. Αντλημενο βγάζω κάπου στο 300μλ την ημέρα και έχω το μωρό όπως.λες κι εσύ πιπίλα όλη μέρα. Πφφφφ

@jennaki83 πιθανολογουν ότι επειδή είναι μικρή σε βάρος ειναι και στο παιδί που λογικά είναι ήσυχο μωρό.. Για να δούμε. Σήμερα το βράδυ θα τη ζυγισω. Είναι 19 ημερών ελπίζω να Εχουμε φτάσει το βάρος γεννησης...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Βαζε σπαθολαδο. Θα με θυμηθείς... κι εγώ είχα πληγές αν το είχα αναφέρει εδώ φοβόμασταν και για χαλινο στο σημείο που τις είχα.. έβαζα σπαθολαδο και μέσα σε μισή ώρα οι πληγές εξαφανιζονταν. Κάνει θαύματα. Και μου το πρότεινε και η σύμβουλος.

Ναι το γάλα έρχεται 2ο με 3ο 24ωρο. Βαζε συχνά το μωρό στο στήθος και μη φοβάσαι τίποτα. Μπορεί να θηλάσει και 19 ώρες το 24ωρο. 

Αλήθεια σπαθόλαδο; Από ποιά εταιρεία; Σήμερα είμαι 5η μέρα από τη γέννα. Ευτυχώς το στήθος μου μαλάκωσε και βγάζω πιο πολύ γάλα. Όταν θηλάζει πονάω πάρα πολύ στο στήθος. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Αλήθεια σπαθόλαδο; Από ποιά εταιρεία; Σήμερα είμαι 5η μέρα από τη γέννα. Ευτυχώς το στήθος μου μαλάκωσε και βγάζω πιο πολύ γάλα. Όταν θηλάζει πονάω πάρα πολύ στο στήθος. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό.

Φυσιολογικο ειναι κοριτσι μου και εγω ακομα ποναω για 1 εως 2 λεπτα στην αρχη.Αλλα ακομα δυστυχως οι θηλες μου ματωνουν και εχουν πληγες.Κανει αρκετο πονο.Να αεριζεις οσο μπορεις το στηθος σου.Ολη νυχτα ειμαι αυπνη κοριτσια απο τις 7 το απογευμα εως τις 8 το πρωι μας θερισαν οι κολικοι.Σημερα δεν θα φαω πολλα πολλα να δω μηπως εχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχαχαχα!!

Δεν τρώει καθόλου από στήθος; εμενα ελάχιστες θηλαστικες κινήσεις κάνει. Βαριέται κουράζεται δεν ξέρω. Μόνο αν πιέζω το στήθος βλέπω διαφορά οπότε κάνω συνέχεια αυτό. Αντλημενο βγάζω κάπου στο 300μλ την ημέρα και έχω το μωρό όπως.λες κι εσύ πιπίλα όλη μέρα. Πφφφφ

@jennaki83 πιθανολογουν ότι επειδή είναι μικρή σε βάρος ειναι και στο παιδί που λογικά είναι ήσυχο μωρό.. Για να δούμε. Σήμερα το βράδυ θα τη ζυγισω. Είναι 19 ημερών ελπίζω να Εχουμε φτάσει το βάρος γεννησης...

Εμένα κάνει θηλαστικη 2-3 λεπτά ακούω ήχο ότι καταπίνει και μετά απλά με πιπιλαει και κοιμάται.... Αν πιέσω το στήθος νευριάζει και το φτηνει χαχαχα.

Κι εγώ κάπου εκεί στο σύνολο της ημέρας... Μια πάνω μια κάτω ... Και επειδή δε τη φτάνει τρώμε και σκόνη αναγκαστικά.... Σε μερικά γεύματα που κοιμάται μετα το αντλημενο δε της δίνω σκόνη πλέον.... Σιγά σιγά τη κόβουμε

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να είναι γερά και καλοτυχα!! πέρισυ τέτοιον καιρό ξεκίνησα τον θηλασμό κ είχα μεγάλο πρόβλημα μέχρι να εδραιωθεί. οπότε είπα να σας γράψω μερικές συμβουλές μήπως κ βοήθησω καμία. καθίστε όσο πιο αναπαυτικά μπορείτε γιατί είναι σημαντικό να έχετε καλή στάση σώματος κατά τον θηλασμό. θα θηλάσετε λογικά πολλές ώρες κ πιστέψτε με αν δεν κάθεστε άνετα όλο κ κάποιο ορθοπεδικό πρόβλημα θα σας δημιουργηθεί χωρίς να το κατάλαβετε.αν έχετε πληγές στις θηλές σημαίνει πως δεν πιάνει σωστά το μωρό την θηλή, προσπαθήστε σε άλλη στάση μήπως πιάσει καλύτερα.Ο φοβερός πόνος κ οι πληγωμένες θηλές μην σας τρομάζουν, δεν θα κρατήσουν για πολύ.εμένα μου κράτησαν τέσσερις μέρες, με το που έβαλα την κρέμα της medela είδα ανάσταση πραγματικά! έβαζα μετά από κάθε θηλασμό. έπρεπε να βάζω από την πρώτη μέρα, πριν ακόμη βγάλω αίμα. βοηθάει επίσης να έχετε το στήθος σας γυμνό, όσο μπορείτε. να μην ακουμπάει ύφασμα δηλαδή. εμένα με βοήθησαν πολύ τα κοχύλια γιατί τα φορούσα μέσα από το σουτιέν κ έπαιρνε έτσι αέρα το στήθος χωρίς να είμαι γυμνή κ κρατούσαν κ τις αρκετές σταγόνες που έσταζαν όσο δεν θηλάζα. αυτό δυστυχώς θα το έχετε για κανένα μήνα. μετά θα σταματήσει να στάζει μόνο του το στήθος. θυμάμαι τον πρώτο καιρό που με το που ξυπνούσε το μωρό έτρεμα γιατί ήθελε πάλι να πιει γάλα κι εγώ υπέφερα από τον πόνο.Δεν πίστευα πως θα τα καταφέρω κ τώρα ένα χρόνο μετά θηλάζουμε ακόμη κ είναι τόσο μαγικό που δεν έχω λόγια να το περιγράψω!! γι αυτό μην πανικοβάλλεστε. αν θέλετε πραγματικά να θηλάσετε θα τα καταφέρετε. είναι δύσκολο στην αρχή αλλά σύντομα γίνεται εύκολο κ μαγικό συνάμα!!! καλούς θηλασμούς!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...