Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Μαρσιπο αγάπη... Αλλιώς όταν σχόλα ο άντρας σου.. Του αφήνεις το μπεμπακι ταισμενο κ καθαρό... Πας κουζίνα βάζεις μπαμ μπαμ πάνω το φαγητό για την επόμενη μέρα μέχρι να μαγειρεύτει χλωρινιαζεις την τουαλέτα, σκουπιζεις σφουγγάριζεις όλο το σπίτι κ τέλος...  :)Ξεσκόνισμα μια φορά τη βδομάδα καλά είναι δεν χρειάζεται κάθε μέρα... 

Μπράβο στον αντρουλη σου που σε βοηθά αγάπη ❤️ εσειςβγιατι ξενυχτάτε γλυκιά μου; κλαίει το μπεμπακι; 

Ζουζούνα έχετε κολικούς κ εσείς; δεν θυμάμαι να είχες αναφέρει κάτι; γιατι τόσο ξενύχτι βρε αγάπη; τις δουλειές παράτα τες να κοιμάσαι όσο μπορείς! ❤️ 

Μάλλον βαρυστομαχιαζει το μικρούλι μου

Χαχαχαχαααχ αγάπη ναι κάπως θα κανω σήμερα είχαμε παιδίατρο τα πάμε πολύ καλα με το βάρος αλλα  πρέπει να συνεχισω έτσι

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 27 λεπτά , tsilona είπε:

Bonjour !!!

@Giwtouli1990 που είσαι καλέ; Μήπως γέννησες;;;

Όχι μανάρι, εδωωωωω είμαι! Δεν ψήνεται να βγει ο μπέμπης.. Την Τετάρτη θα πάω για nst!

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μου πίνει 150 συν στήθος!!!!! Αν πιει αντλημενο θέλει παραπάνω από 150!!!!! Η παιδίατρος αν και έμεινε κάγκελο, μου είπε να μη κοιτάω τα ml γιατί απ' τη στιγμή που το παιδί το ζητάει και κλαίει για να φάει πεινάει. Δεν είναι πονακια γιατί αν το φάει όλο είναι ήρεμη. Άμα τη σταματήσω στα 120 φρικαρει και σκούζει.... Το ζητάει μόνη της το 150αρι.... Αν πιει λιγότερο δεν της φτάνει και ας έχει φάει και απ' το στήθος.... Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι πεινακουλα και δεν είναι ανησυχητικό αυτό. Αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ.... 

 

Αχ σαγαπω. Τι ωραίο πρόγραμμα που έχεις. Αυτό θα κάνω από σήμερα μήπως σωθώ κι εγώ. Δε προλαβαίνω τίποτα!!! Πριν με το ένα χέρι κρατούσα τη μικρή στήθος και με το άλλο σκουπιζα τη μεγάλη που τα έκανε στο γιογιό. Παράλληλα μαγείρευα κι όλας!!!!!!!!

Αλινα μ φτου φτου το κοριτσι σου! Μασαλα!150 150 οσο θελει το μωρο καλα ναι ενδεικτικα ειναι τα μλ σκεψου εμενα με την παλινδρομηση πινει πολυ λιγοτερο 60/90στην καλυτερη 120 π κανω παρτι αν πιει τοσο γτ ειναι τοσο εξυπνα που ξερουν τι θελουν εμενα πινει μεχρι εκει που δν τον πιανει πονος αρα δν τον πιεζω μονο το ρεψιμο θα προσεχεις κ να την εχεις ορθια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Αλινα μ φτου φτου το κοριτσι σου! Μασαλα!150 150 οσο θελει το μωρο καλα ναι ενδεικτικα ειναι τα μλ σκεψου εμενα με την παλινδρομηση πινει πολυ λιγοτερο 60/90στην καλυτερη 120 π κανω παρτι αν πιει τοσο γτ ειναι τοσο εξυπνα που ξερουν τι θελουν εμενα πινει μεχρι εκει που δν τον πιανει πονος αρα δν τον πιεζω μονο το ρεψιμο θα προσεχεις κ να την εχεις ορθια!

Λες να χαρώ ε; Φαντάσου η πρώτη μου έτρωγε τέτοια ηλικία 90αρια με 120αρια και έλεγα ότι είναι πολύ τούτη εδώ με έχει καραφλιασει!!!!! Δε συμφέρει η σπαταλη χαχαχα....

Με το ρεψιμο ευτυχώς τα πάμε καλά προς το παρόν... Στο διλεπτο έχει ρεφτει 2-3 φορές...

Αλλά άμα από τώρα πίνει 150 τι θα κάνει σε 1-2 μήνες; Μήπως του κάνει κακό; Αλλά η γιατρός μου λέει αφού το ζητάει το ίδιο το παιδί εσύ γιατί ανησυχείς; Εεεε έλα ντε; Αλλά ανησυχώ να το κρύψω;

Φαντάσου η μεγάλη μου πίνει 180 και η μικρή 150!!!! Και έχουν 2 χρόνια διαφορά χαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Λες να χαρώ ε; Φαντάσου η πρώτη μου έτρωγε τέτοια ηλικία 90αρια με 120αρια και έλεγα ότι είναι πολύ τούτη εδώ με έχει καραφλιασει!!!!! Δε συμφέρει η σπαταλη χαχαχα....

Με το ρεψιμο ευτυχώς τα πάμε καλά προς το παρόν... Στο διλεπτο έχει ρεφτει 2-3 φορές...

Αλλά άμα από τώρα πίνει 150 τι θα κάνει σε 1-2 μήνες; Μήπως του κάνει κακό; Αλλά η γιατρός μου λέει αφού το ζητάει το ίδιο το παιδί εσύ γιατί ανησυχείς; Εεεε έλα ντε; Αλλά ανησυχώ να το κρύψω;

Φαντάσου η μεγάλη μου πίνει 180 και η μικρή 150!!!! Και έχουν 2 χρόνια διαφορά χαχαχα

Αλινα μου και η δικια μ τοσο επινε στην ηλικια σας αλλα το κρατησε αρκετα το 150(ειχα μιλησει με την παοδοατρο κ μ ειχε πει οσο θελει να δινω μονο οταν μεινει μεσα στο μπουκαλι θα ξερεις οτι χορτασε)μετα 4μηνων το εκανε 170 οπου το κρατησε αρκετα κ αυτο, κ μετα στον 7ο το εκανε 200 κ τωρα πινει 220 αλλα ξερω κοπελα που το μωρο της απο μικρο ετρωγε 120 κ ακομα που ειναι 1χρονων τοσο πινει κ μεγαλωνει μια χαρα!!! Ασε το μωρακι σου να πιει οσο θελει πως θα μεγαλωσει?

Την πρωτη μερα στο μαιευτηριο πρωτο γευμα ηπιε 45μλ...κ μετα συνεχισε


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Λες να χαρώ ε; Φαντάσου η πρώτη μου έτρωγε τέτοια ηλικία 90αρια με 120αρια και έλεγα ότι είναι πολύ τούτη εδώ με έχει καραφλιασει!!!!! Δε συμφέρει η σπαταλη χαχαχα....

Με το ρεψιμο ευτυχώς τα πάμε καλά προς το παρόν... Στο διλεπτο έχει ρεφτει 2-3 φορές...

Αλλά άμα από τώρα πίνει 150 τι θα κάνει σε 1-2 μήνες; Μήπως του κάνει κακό; Αλλά η γιατρός μου λέει αφού το ζητάει το ίδιο το παιδί εσύ γιατί ανησυχείς; Εεεε έλα ντε; Αλλά ανησυχώ να το κρύψω;

Φαντάσου η μεγάλη μου πίνει 180 και η μικρή 150!!!! Και έχουν 2 χρόνια διαφορά χαχαχα

Κοιτα το μονο που μπορει να κανει το πολυ γαλα ειναι η παλινδρομηση(σχεδον ολα τα μωρα εχουν ειτε τρωνε πολυ η λιγο) αλλα θεωρω τα μωρα της νεας γενιας πολυ εξυπνα εδω ο δικος μ εχει κοφτη ενοχληθηκε τσουπ τελος το γαλα ειναι κ τριων μηνων κ πινει τοσο σκεψου εφοσον την προσεχεις στο ρεψιμο ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αλινα μου και η δικια μ τοσο επινε στην ηλικια σας αλλα το κρατησε αρκετα το 150(ειχα μιλησει με την παοδοατρο κ μ ειχε πει οσο θελει να δινω μονο οταν μεινει μεσα στο μπουκαλι θα ξερεις οτι χορτασε)μετα 4μηνων το εκανε 170 οπου το κρατησε αρκετα κ αυτο, κ μετα στον 7ο το εκανε 200 κ τωρα πινει 220 αλλα ξερω κοπελα που το μωρο της απο μικρο ετρωγε 120 κ ακομα που ειναι 1χρονων τοσο πινει κ μεγαλωνει μια χαρα!!! Ασε το μωρακι σου να πιει οσο θελει πως θα μεγαλωσει?

Την πρωτη μερα στο μαιευτηριο πρωτο γευμα ηπιε 45μλ...κ μετα συνεχισε

Εμένα δεν αφήνει στο μπουκάλι αλλά μου είπε η παιδίατρος να μη δίνω παραπάνω αφού δε κλαίει.

Τη πρώτη μέρα 60αρι.... Με το 30αρι χαλαγε τον κόσμο.... Ελπίζω κι εγώ να το κρατήσει καιρό... Η μεγάλη μου δεν πήγε ποτέ στο 200αρι αν και ξεκίνησε κι εκείνη φαγανη. Για να δούμε....

Just now, happysmile είπε:

Κοιτα το μονο που μπορει να κανει το πολυ γαλα ειναι η παλινδρομηση(σχεδον ολα τα μωρα εχουν ειτε τρωνε πολυ η λιγο) αλλα θεωρω τα μωρα της νεας γενιας πολυ εξυπνα εδω ο δικος μ εχει κοφτη ενοχληθηκε τσουπ τελος το γαλα ειναι κ τριων μηνων κ πινει τοσο σκεψου εφοσον την προσεχεις στο ρεψιμο ολα καλα!!

Μα είναι τα άτιμα πολύ έξυπνα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα δεν αφήνει στο μπουκάλι αλλά μου είπε η παιδίατρος να μη δίνω παραπάνω αφού δε κλαίει.

Τη πρώτη μέρα 60αρι.... Με το 30αρι χαλαγε τον κόσμο.... Ελπίζω κι εγώ να το κρατήσει καιρό... Η μεγάλη μου δεν πήγε ποτέ στο 200αρι αν και ξεκίνησε κι εκείνη φαγανη. Για να δούμε....

Μα είναι τα άτιμα πολύ έξυπνα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ

Αν δεν κλαιει μην δινεις εμενα εκλεγε στο 150αρι κ τρεχαμε πανικοβλητοι να κανουμε κ αλλο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μου πίνει 150 συν στήθος!!!!! Αν πιει αντλημενο θέλει παραπάνω από 150!!!!! Η παιδίατρος αν και έμεινε κάγκελο, μου είπε να μη κοιτάω τα ml γιατί απ' τη στιγμή που το παιδί το ζητάει και κλαίει για να φάει πεινάει. Δεν είναι πονακια γιατί αν το φάει όλο είναι ήρεμη. Άμα τη σταματήσω στα 120 φρικαρει και σκούζει.... Το ζητάει μόνη της το 150αρι.... Αν πιει λιγότερο δεν της φτάνει και ας έχει φάει και απ' το στήθος.... Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι πεινακουλα και δεν είναι ανησυχητικό αυτό. Αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ.... 

 

Αχ σαγαπω. Τι ωραίο πρόγραμμα που έχεις. Αυτό θα κάνω από σήμερα μήπως σωθώ κι εγώ. Δε προλαβαίνω τίποτα!!! Πριν με το ένα χέρι κρατούσα τη μικρή στήθος και με το άλλο σκουπιζα τη μεγάλη που τα έκανε στο γιογιό. Παράλληλα μαγείρευα κι όλας!!!!!!!!

Φαγανου η ζουζούνα σου ❤️ αγάπη μου αυτό να κάνεις κ εσύ... όταν σχόλα ο αντρουλης σου άφηνε τα ζουζούνια για μια ωρίτσα ακριβώς βαζε φαγητό να γίνεται εσύ χλωρινιασε τουαλέτα σκούπισε σφουγγάρισε το σπίτι κ τέλος :) τα υπόλοιπα (ρούχα πλυντήρια κλπ όλο κ κάποιο δεκάλεπτο θα βρεις μέσα στη μέρα που να κοιμάται το μωρό) 

Just now, tsilona είπε:

Γτ τη μέρα κοιμαται κ τη νύχτα κοιτάζει το ταβάνι.κλαιει για να κάνει κακα αλλά δεν είναι σε τέτοιο βαθμό που λέτε εσείς.

Πρέπει να κάνω κ κάνα φαι για τη μεγάλη γ αυτό κάθομαι 

Α έκανε τη μέρα νύχτα η μπουμπού σου

Just now, winspert είπε:

Γεια σας μανουλες κ μελλοντικές μανουλες... Δευτερη μερα στο σπιτι μας... Τι υπεροχο συναίσθημα ρε κοριτσια... Τι πλασματακια ειναι αυτα;;;; Ειμαι ερωτευμενη με το γιο μου... Τον κοιταω κ δεν το πιστεύω!!!! Λοιπόν κ εμεις κανουμε μικτη διατροφή γιατί στο νοσοκομειο μετα απο την καισαρικη ημουν σε κακο χαλι οποτε δωσανε ξενο. Μέχρι εχθες ειχα απογοητευτεί οτι ποτε δεν θα ερθει το γαλα μου. Απο το βραδυ ομως εχω ξεκινησει με τη σειρα:ζεστα επιθεματα γιατι καταλαβαινα πετρωματακια, πολυ μασαζ, μπεμπουλη επανω να ρουφηξει κ τελος θηλαστρο. Κ για πρωτη φορα μεσα στο θηλαστρο ειδα ενα υπεροχο κιτρινο υγρο που σιγα σιγα αλλαζει κ λιγο... Κοντεψα να κλαψω απο τη χαρα μου. Σημερα σηκωθηκα με λιγο περισσότερο πετρωμα αλλα πλακωθηκα παλι σ αυτα που σας ειπα κ παμε καλυτερα... Πιστευω κ ελπιζω κ ευχομαι να τα καταφερω... Ευτυχως ο αντρας μου εχει αναλαβει τον μπεμπουλη μας αποκλειστικά οταν εγω δεν μπορω ή ποναω... Εχει χαζεψει μαζι του... Εχει παρει κ μια εβδομάδα αδεια οποτε ολα καλα. Κ σε λιγο περιμένω τη μανα μου για μαγειρεμα κ να μου φέρει τα ρουχα που επλυνε εχθες... Δοξα τω θεω ολα πανε καλα. Ευτυχώς που εχω βοηθεια ηιατι ειναι δυσκολο με την τομη. Ουτε να παω τουαλετα μονη δεν μπορω. Δεν μπορώ να σκυψω καθόλου... Θα περασει βεβαια... Πολλα φιλια απο εμενα κ τον μπεμπουλη μου!!!!! 

Μπράβο στον αντρουλης κ τη μαμά που βοηθάνε αγάπη ❤️

Just now, Penny... είπε:

Χαχαχαχαααχ αγάπη ναι κάπως θα κανω σήμερα είχαμε παιδίατρο τα πάμε πολύ καλα με το βάρος αλλα  πρέπει να συνεχισω έτσι

Τι βάρος έχετε τώρα πενι μου; 

Κορίτσια εμένα με το να ναι μόνο στήθος δεν έχω ιδέα πόσο πίνει... Είμαι περίεργη όμως χαχχα

Λοιπόν σήμερα κάνω ετοιμασιες αύριο περιμένω 75 άτομα συνολικά μικροί και μεγάλοι είναι τα γενέθλια του έρωτα μου του γιου μου! Γίνεται 7! ❤️ Έχει τέλειο καιρό κ θα τα κάνουμε στην αυλή... Η μπέμπα θα ναι στον απάνω όροφο κ θα την φυλάει μια η μαμά μ μια η πεθερα μ μια εγώ κλπ κλπ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Φαγανου η ζουζούνα σου ❤️ αγάπη μου αυτό να κάνεις κ εσύ... όταν σχόλα ο αντρουλης σου άφηνε τα ζουζούνια για μια ωρίτσα ακριβώς βαζε φαγητό να γίνεται εσύ χλωρινιασε τουαλέτα σκούπισε σφουγγάρισε το σπίτι κ τέλος :) τα υπόλοιπα (ρούχα πλυντήρια κλπ όλο κ κάποιο δεκάλεπτο θα βρεις μέσα στη μέρα που να κοιμάται το μωρό) 

Α έκανε τη μέρα νύχτα η μπουμπού σου

Μπράβο στον αντρουλης κ τη μαμά που βοηθάνε αγάπη ❤️

Τι βάρος έχετε τώρα πενι μου; 

Κορίτσια εμένα με το να ναι μόνο στήθος δεν έχω ιδέα πόσο πίνει... Είμαι περίεργη όμως χαχχα

Λοιπόν σήμερα κάνω ετοιμασιες αύριο περιμένω 75 άτομα συνολικά μικροί και μεγάλοι είναι τα γενέθλια του έρωτα μου του γιου μου! Γίνεται 7! ❤️ Έχει τέλειο καιρό κ θα τα κάνουμε στην αυλή... Η μπέμπα θα ναι στον απάνω όροφο κ θα την φυλάει μια η μαμά μ μια η πεθερα μ μια εγώ κλπ κλπ

Σήμερα αγάπηη ημασταν 2810 πολύ καλα ειπε ο γιατρός αλλα να συνεχισω ετσι με το φαγητό

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αν δεν κλαιει μην δινεις εμενα εκλεγε στο 150αρι κ τρεχαμε πανικοβλητοι να κανουμε κ αλλο!

Άσε με γιατί το γρουσουζεψα μάλλον.... 150 και κλάμα να ψάχνει κι άλλο.... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, οσες θηλαζετε, πετρωνει το στηθος καθολου; Κ εσεις τι κανετε; Γιατι οπως σας ξαναεγραψα τωρα κατεβαίνει το γαλα κ πονανε τα ζυζια.... Ειναι φυσιολογικό ή κανω κατι λαθος; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γρηγορα μαναααα φτιαχνεεεεεε!!!!:lol:

Την έβαλα στήθος και κλασσικά ήπιε δύο τρία λεπτά και τώρα κοιμάται. Το γάλα μου μάλλον είναι υπνωτικό χαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...