Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια, οσες θηλαζετε, πετρωνει το στηθος καθολου; Κ εσεις τι κανετε; Γιατι οπως σας ξαναεγραψα τωρα κατεβαίνει το γαλα κ πονανε τα ζυζια.... Ειναι φυσιολογικό ή κανω κατι λαθος; 

Αγάπη όταν τραβάς με το θηλαστρο μην το αδειάζεις τελείως γιατί όσο αδειάζεις τοσο θα κατεβαίνει κ ίσως δημιουργήσεις υπερπαραγωγή... Βγάζε ελάχιστο με το θηλαστρο ίσα να αποσυμφωρηθεις κ απλά θηλαζε το μωρό συνέχεια δίνε του μόνο στήθος να ρυθμίσει εκείνο την παραγωγή σου ❤️ 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Την έβαλα στήθος και κλασσικά ήπιε δύο τρία λεπτά και τώρα κοιμάται. Το γάλα μου μάλλον είναι υπνωτικό χαχαχα

Μα και βέβαια έχουν μια ορμόνη δεν θυμάμαι πως την λένε που τα χαλαρώνει τα ζουζούνια μας

Just now, boukitsa123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι στο μπουκάλι πρέπει να αφήνουν γάλα ή όχι δεν έχω καταλάβει 

Πρέπει να αφήνουν.. Καλύτερα να χορτάσει κ να μείνει γάλα πάρα να μην το φτάσει.. 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια, οσες θηλαζετε, πετρωνει το στηθος καθολου; Κ εσεις τι κανετε; Γιατι οπως σας ξαναεγραψα τωρα κατεβαίνει το γαλα κ πονανε τα ζυζια.... Ειναι φυσιολογικό ή κανω κατι λαθος; 

Ειναι το αντανακλαστικό καθόδου . κατεβαίνει το γάλα.φυσιολογικο.

( Στήθος δίνεις ,δε βγάζεις ,σωστά;)


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Μπράβο στον αντρουλη σου που σε βοηθά αγάπη ❤️ εσειςβγιατι ξενυχτάτε γλυκιά μου; κλαίει το μπεμπακι; 

Ναι με βοηθάει και είναι σπίτι συνέχεια μαζί μου αυτές τις μέρες. Και στο νοσοκομείο εκείνος με βοηθούσε να πάω τουαλέτα.

Είχε εκνευρισμό μία νύχτα. Γενικά είναι ήσυχος. Αλλά εγώ πονάω πολύ με τα ράμματα από κάτω και δεν είμαι καλά. Δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά και κλαίω όλη μέρα.

Δεν μπορώ να πάω και τουαλέτα.... Μου έδωσε ένα καθαρτικό ο γυναικολόγος σήμερα.

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια, οσες θηλαζετε, πετρωνει το στηθος καθολου; Κ εσεις τι κανετε; Γιατι οπως σας ξαναεγραψα τωρα κατεβαίνει το γαλα κ πονανε τα ζυζια.... Ειναι φυσιολογικό ή κανω κατι λαθος; 

Εμένα πέτρωσε πάρα πολύ την 4η μέρα. Έβαλα αμυγδαλέλαιο για να γλιστράει και μου έκανε μασάζ ο άντρας μου και προσπαθούσε να βγάλει γάλα. Το ίδιο και τις άλλες 2 μέρες και τώρα είναι εντάξει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι θηλές μου τραυματίστηκαν και άνοιξαν σαν τριαντάφυλλο. Δεν μπορώ ούτε ρούχο να με ακουμπήσει στη θηλή τώρα και δεν θηλάζω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι με βοηθάει και είναι σπίτι συνέχεια μαζί μου αυτές τις μέρες. Και στο νοσοκομείο εκείνος με βοηθούσε να πάω τουαλέτα.

Είχε εκνευρισμό μία νύχτα. Γενικά είναι ήσυχος. Αλλά εγώ πονάω πολύ με τα ράμματα από κάτω και δεν είμαι καλά. Δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά και κλαίω όλη μέρα.

Δεν μπορώ να πάω και τουαλέτα.... Μου έδωσε ένα καθαρτικό ο γυναικολόγος σήμερα.

Εμένα πέτρωσε πάρα πολύ την 4η μέρα. Έβαλα αμυγδαλέλαιο για να γλιστράει και μου έκανε μασάζ ο άντρας μου και προσπαθούσε να βγάλει γάλα. Το ίδιο και τις άλλες 2 μέρες και τώρα είναι εντάξει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι θηλές μου τραυματίστηκαν και άνοιξαν σαν τριαντάφυλλο. Δεν μπορώ ούτε ρούχο να με ακουμπήσει στη θηλή τώρα και δεν θηλάζω. 

Αγάπη εγώ με υπόθετα γλυκερίνης σώθηκα... Άμεσο αποτέλεσμα! 

Αουτς για τις θηλές! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη εγώ με υπόθετα γλυκερίνης σώθηκα... Άμεσο αποτέλεσμα! 

Αουτς για τις θηλές! 

Αλήθεια; Αυτά τι κάνουν; Μαλακώνουν τα κόπρανα; Και μετά από πόση ώρα έχουν αποτέλεσμα; Δεν μπορώ άλλο. Αυτή τη στιγμή κλάιω γιατί μου έρχεται να πάω και δεν μπορώ.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη όταν τραβάς με το θηλαστρο μην το αδειάζεις τελείως γιατί όσο αδειάζεις τοσο θα κατεβαίνει κ ίσως δημιουργήσεις υπερπαραγωγή... Βγάζε ελάχιστο με το θηλαστρο ίσα να αποσυμφωρηθεις κ απλά θηλαζε το μωρό συνέχεια δίνε του μόνο στήθος να ρυθμίσει εκείνο την παραγωγή σου ❤️ 

Ακομα βγαζω πρωτογαλα γιατι δεν το πηγα σωστα απο την πρωτη μερα... Με το θηλαστρο εχω βγαλει το περισσότερο 15 ml... Ο μπεμπουλης ξενο πινει 45 ml απο σημερα σχεδον καθε 2μιση ωρες. Κ οταν θηλαζω βαζω ψευδοθηλες οποτε ανησυχω οτι δεν τραβαει πολυ... 

Just now, tsilona είπε:

Ειναι το αντανακλαστικό καθόδου . κατεβαίνει το γάλα.φυσιολογικο.

( Στήθος δίνεις ,δε βγάζεις ,σωστά;)

Φοβαμαι μην πετρωσει κ εχω προβλημα... Δινω στηθος με ψευδοθηλες γιατι ειχαν ματωσει, τραβαω με το θηλαστρο κ δινω κ ξενο... Οοοολα μαζι.... Απλα ποναει πολυ το στηθος τωρα. Δεν εχει αγγιαγμους... 

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα πέτρωσε πάρα πολύ την 4η μέρα. Έβαλα αμυγδαλέλαιο για να γλιστράει και μου έκανε μασάζ ο άντρας μου και προσπαθούσε να βγάλει γάλα. Το ίδιο και τις άλλες 2 μέρες και τώρα είναι εντάξει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι θηλές μου τραυματίστηκαν και άνοιξαν σαν τριαντάφυλλο. Δεν μπορώ ούτε ρούχο να με ακουμπήσει στη θηλή τώρα και δεν θηλάζω. 

Εμενα ξεκινησε κ πετρωσε ξημερώματα 5ης μερας. Κανω κ εγω μασαζ αφου εχω βαλει πρωτα ζεστα πανακια, βοηθανε. Αλλα ξαναπετρωνει στο καπακι κ ας εχω βγαλει με το θηλαστρο... Μακαρι να στρωσει κ το δικο μου το στηθος... Κ οι δικες μου ειχαν ματωσει αλλα πηρα ψευδοθηλες κ σωθηκα. Το θεμα ειναι αν κανω ζημια στο θηλασμο με αυτες. Αν μειωνω την παραγωγή ή αν εστω δεν τη βοηθαω.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εμενα ξεκινησε κ πετρωσε ξημερώματα 5ης μερας. Κανω κ εγω μασαζ αφου εχω βαλει πρωτα ζεστα πανακια, βοηθανε. Αλλα ξαναπετρωνει στο καπακι κ ας εχω βγαλει με το θηλαστρο... Μακαρι να στρωσει κ το δικο μου το στηθος... Κ οι δικες μου ειχαν ματωσει αλλα πηρα ψευδοθηλες κ σωθηκα. Το θεμα ειναι αν κανω ζημια στο θηλασμο με αυτες. Αν μειωνω την παραγωγή ή αν εστω δεν τη βοηθαω.... 

Κι εμένα στην αρχή πέτρωνε συνέχεια. Θέλει συνέχεια μασάζ και θα στρώσει. Σήμερα μου πήρε ο άντρας μου ψευδοθηλές. Μακάρι να βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Αλήθεια; Αυτά τι κάνουν; Μαλακώνουν τα κόπρανα; Και μετά από πόση ώρα έχουν αποτέλεσμα; Δεν μπορώ άλλο. Αυτή τη στιγμή κλάιω γιατί μου έρχεται να πάω και δεν μπορώ.

Αγάπη μου δεν θα το πιστεύεις σε δύο λεπτά με το ρολόι θα κοντεύεις να τα κάνεις πάνω σου χαχαχ σοβαρολογω!! ❤️ Υπόθετο είναι το βάζεις κ προσπαθείς να το κρατήσεις όσο πιο πολύ μπορείς μέσα σου (με το που το βάλεις θα νιώσεις αμέσως ότι θες τουαλέτα... Μην πας αμέσως κρατήσου κάνα δίλεπτο) λιώνει γίνεται λαδάκι κ δε χρειάζεται ούτε σπρώξεις φεύγουν μόνα τους... Σόρυ για την περιγραφή αλλά αυτό θέλουμε όλες νομίζω... Να μην σπρωξουμε.. 

Just now, winspert είπε:

Ακομα βγαζω πρωτογαλα γιατι δεν το πηγα σωστα απο την πρωτη μερα... Με το θηλαστρο εχω βγαλει το περισσότερο 15 ml... Ο μπεμπουλης ξενο πινει 45 ml απο σημερα σχεδον καθε 2μιση ωρες. Κ οταν θηλαζω βαζω ψευδοθηλες οποτε ανησυχω οτι δεν τραβαει πολυ... 

Φοβαμαι μην πετρωσει κ εχω προβλημα... Δινω στηθος με ψευδοθηλες γιατι ειχαν ματωσει, τραβαω με το θηλαστρο κ δινω κ ξενο... Οοοολα μαζι.... Απλα ποναει πολυ το στηθος τωρα. Δεν εχει αγγιαγμους... 

Εμενα ξεκινησε κ πετρωσε ξημερώματα 5ης μερας. Κανω κ εγω μασαζ αφου εχω βαλει πρωτα ζεστα πανακια, βοηθανε. Αλλα ξαναπετρωνει στο καπακι κ ας εχω βγαλει με το θηλαστρο... Μακαρι να στρωσει κ το δικο μου το στηθος... Κ οι δικες μου ειχαν ματωσει αλλα πηρα ψευδοθηλες κ σωθηκα. Το θεμα ειναι αν κανω ζημια στο θηλασμο με αυτες. Αν μειωνω την παραγωγή ή αν εστω δεν τη βοηθαω.... 

Θες να θηλάσεις αποκλειστικά αγάπη; αν ναι δίνε λιγότερο ξένο.. Βαζε το νινι περισσότερο στι στήθος έστω κ με ψευδοθηλες όταν νιώσεις έτοιμη τις βγάζεις κ αυτές... ❤️

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: κορίτσια αν χαλαει ο ύπνος απο τα μικρα σας έχουν γκρίνια εμένα σήμερα επειδή το πρωι είχα γιατρό και το ξυπνησαμε 2 φορες ειχε γκρίνια μεχρι που τον ξαναπηρε ο ύπνος αλλά πρέπει να ξυπνάνε για να φάει και πάει λέγοντας καί ετσι είναι σήμερα μονο το μεσημέρι κοιμηθηκε λιγο για πείτε κολικοι δεν είναι το γάλα δεν είναι ζέστη έχουμε οποτε;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου δεν θα το πιστεύεις σε δύο λεπτά με το ρολόι θα κοντεύεις να τα κάνεις πάνω σου χαχαχ σοβαρολογω!! ❤️ Υπόθετο είναι το βάζεις κ προσπαθείς να το κρατήσεις όσο πιο πολύ μπορείς μέσα σου (με το που το βάλεις θα νιώσεις αμέσως ότι θες τουαλέτα... Μην πας αμέσως κρατήσου κάνα δίλεπτο) λιώνει γίνεται λαδάκι κ δε χρειάζεται ούτε σπρώξεις φεύγουν μόνα τους... Σόρυ για την περιγραφή αλλά αυτό θέλουμε όλες νομίζω... Να μην σπρωξουμε.. 

Εμένα στο νοσοκομείο μου δίνανε το λαδάκι nujiol. Με βοήθησε ελάχιστα. Σήμερα μου έδωσε ένα καθαρτικό το importal ο γιατρός.

Αυτό το υπόθετο γλυκερίνης είναι σαν κλύσμα δηλαδή; Και στο έδωσε ο γυναικολόγος ενώ θηλάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα στο νοσοκομείο μου δίνανε το λαδάκι nujiol. Με βοήθησε ελάχιστα. Σήμερα μου έδωσε ένα καθαρτικό το importal ο γιατρός.

Αυτό το υπόθετο γλυκερίνης είναι σαν κλύσμα δηλαδή; Και στο έδωσε ο γυναικολόγος ενώ θηλάζεις;

Καλέ ναι επιτρέπεται ενώ θηλάζεις αφού υπάρχει κ κλίσμα γλυκερίνης για βρέφη! Εσύ πάρε υπόθετο όχι κλίσμα.. Θα με θυμηθείς! ❤️ 

Just now, Penny... είπε:

Ερώτηση: κορίτσια αν χαλαει ο ύπνος απο τα μικρα σας έχουν γκρίνια εμένα σήμερα επειδή το πρωι είχα γιατρό και το ξυπνησαμε 2 φορες ειχε γκρίνια μεχρι που τον ξαναπηρε ο ύπνος αλλά πρέπει να ξυπνάνε για να φάει και πάει λέγοντας καί ετσι είναι σήμερα μονο το μεσημέρι κοιμηθηκε λιγο για πείτε κολικοι δεν είναι το γάλα δεν είναι ζέστη έχουμε οποτε;

Μα φυσικά εσένα αν σου χαλάσουν τον ύπνο κ θες κι άλλο δεν είσαι κακόκεφη μετά; :roll:


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Καλέ ναι επιτρέπεται ενώ θηλάζεις αφού υπάρχει κ κλίσμα γλυκερίνης για βρέφη! Εσύ πάρε υπόθετο όχι κλίσμα.. Θα με θυμηθείς! ❤️ 

Μα φυσικά εσένα αν σου χαλάσουν τον ύπνο κ θες κι άλλο δεν είσαι κακόκεφη μετά; :roll:

Αν είμαι λεει του χαλασε το πρόγραμμα σήμερα τελείως


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Αν είμαι λεει του χαλασε το πρόγραμμα σήμερα τελείως

Το γλυκούλι μουυυυ... Θα του περάσει σύντομα πάντως ναι ισχύει να ναι γκρινιαρικα μετά από αυτο


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...