Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona said:

Κορίτσια τα λοχεια πόσο κράτησαν; Μια κόβεται το αίμα,μια ξαναρχεται

Καλημέρα! Εγώ είμαι στις 18 ημέρες και έχω πάρα πολύ λίγο αίμα. Μερικές φορές δεν έχω καθόλου κι άλλες έχω λίγο.Η μαμά μου είχε πει πως της είχαν κρατήσει 40 μέρες.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@Clue Ναι με σύμβουλο θηλασμού ακολουθώ όλα αυτά που κάνω. Μου είπε πως στη φάση τώρα που είμαστε πρέπει να κρατάμε  την προλακτινη στα ύψη αφού το μωρό ακόμα τεμπελιαζει. κινδυνεύω να χάσω την παραγωγή μου Αλλιώς. Θεωρεί πως όσο κοντεύουμε τα 3 κιλα το μωρό θα αλλάξει και θα είναι μετά πολύ εύκολο να κόψουμε το συμπλήρωμα. Όσο για το συμπλήρωμα σταμάτησα να της δίνω με σύριγγα καθώς πιστεύω το μωρό είχε πάθει σύγχυση (Ναι ναι με την σύριγγα!!) Και της δίνω με ειδική θηλη της medela και πίνει μια χαρά και από το στήθος και από το ειδικό μπουκάλι που κι εκει δυσκολεύεται.

Είναι πολύ μπέρδεμα η κατάσταση σε μένα. Εγώ είμαι στα όρια της εξαντλησης με τοσςς αντλησεις την ημερα και φοβαμαι πως δεν θα τα καταφερω ατο τέλος. Οτι το μωρο δεν θα φτιάξει..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Clue Ναι με σύμβουλο θηλασμού ακολουθώ όλα αυτά που κάνω. Μου είπε πως στη φάση τώρα που είμαστε πρέπει να κρατάμε  την προλακτινη στα ύψη αφού το μωρό ακόμα τεμπελιαζει. κινδυνεύω να χάσω την παραγωγή μου Αλλιώς. Θεωρεί πως όσο κοντεύουμε τα 3 κιλα το μωρό θα αλλάξει και θα είναι μετά πολύ εύκολο να κόψουμε το συμπλήρωμα. Όσο για το συμπλήρωμα σταμάτησα να της δίνω με σύριγγα καθώς πιστεύω το μωρό είχε πάθει σύγχυση (Ναι ναι με την σύριγγα!!) Και της δίνω με ειδική θηλη της medela και πίνει μια χαρά και από το στήθος και από το ειδικό μπουκάλι που κι εκει δυσκολεύεται.

Είναι πολύ μπέρδεμα η κατάσταση σε μένα. Εγώ είμαι στα όρια της εξαντλησης με τοσςς αντλησεις την ημερα και φοβαμαι πως δεν θα τα καταφερω ατο τέλος. Οτι το μωρο δεν θα φτιάξει..

Βγαζεις γαλα αλήθεια αγαπη με τοσες αντλησεις ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

@winspert πώς ξέρεις ότι βγαίνει γάλα από τις ψευδοθηλές; Πήρα της chicco και της medela και όντως δε με πονάει έτσι η θηλή, αλλά δεν ξέρω αν πίνει.

Αγαπη βλέπεις στην θηλη γάλα μέσα το ξέρω γιατί είχα και εγω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

@winspert πώς ξέρεις ότι βγαίνει γάλα από τις ψευδοθηλές; Πήρα της chicco και της medela και όντως δε με πονάει έτσι η θηλή, αλλά δεν ξέρω αν πίνει.

Αρχικα το ξερω γιατι τραβαω κ με το θηλαστρο κ βγαινει πλεον ευκολα κ επειτα βλεπω γαλα στα χειλακια του μπεμπη, πανω στην ψευδοθηλη κ οταν τη βγαζω τρεχει κιολας λιγο... 

Κοριτσια, οσες κανατε καισαρικη, εκτος απο την τομη που ποναει, υποφερω αν περασει ωρα που δεν εχω ουρησει, αν φαω λιγο παραπανω κ δεν μπορω να ισιωσω το κορμι μου. Περπαταω σκυφτη. Ειναι φυσιολογικό; Το εχετε παθει κ εσεις; Πινω υπερβολικα πολυ νερο, δλδ μιλαμε για λιτρα καθε μερα κ θελω συνέχεια τουαλετα. Κ αν αργησω καταλαβαινω οτι πιεζεται η μητρα κ δεν μπορω να κουνηθω απο τους πονους. Μονο με ζωνη κ σφιχτα ειμαι καλυτερα λιγο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αρχικα το ξερω γιατι τραβαω κ με το θηλαστρο κ βγαινει πλεον ευκολα κ επειτα βλεπω γαλα στα χειλακια του μπεμπη, πανω στην ψευδοθηλη κ οταν τη βγαζω τρεχει κιολας λιγο... 

Κοριτσια, οσες κανατε καισαρικη, εκτος απο την τομη που ποναει, υποφερω αν περασει ωρα που δεν εχω ουρησει, αν φαω λιγο παραπανω κ δεν μπορω να ισιωσω το κορμι μου. Περπαταω σκυφτη. Ειναι φυσιολογικό; Το εχετε παθει κ εσεις; Πινω υπερβολικα πολυ νερο, δλδ μιλαμε για λιτρα καθε μερα κ θελω συνέχεια τουαλετα. Κ αν αργησω καταλαβαινω οτι πιεζεται η μητρα κ δεν μπορω να κουνηθω απο τους πονους. Μονο με ζωνη κ σφιχτα ειμαι καλυτερα λιγο... 

Ποσες μερες έχουν περάσει αγάπη;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Οχι, μου ειπε οτι θα τα κοψουμε σε 10 μερες... 

Ωραία το υποψιάστηκα.μολις τα βγάλεις θα δεις μεγάλη διαφορά.ετσι ήμουν κ γω στη μεγάλη μου.οταν τα βγαλα στανιαρα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αρχικα το ξερω γιατι τραβαω κ με το θηλαστρο κ βγαινει πλεον ευκολα κ επειτα βλεπω γαλα στα χειλακια του μπεμπη, πανω στην ψευδοθηλη κ οταν τη βγαζω τρεχει κιολας λιγο... 

Κοριτσια, οσες κανατε καισαρικη, εκτος απο την τομη που ποναει, υποφερω αν περασει ωρα που δεν εχω ουρησει, αν φαω λιγο παραπανω κ δεν μπορω να ισιωσω το κορμι μου. Περπαταω σκυφτη. Ειναι φυσιολογικό; Το εχετε παθει κ εσεις; Πινω υπερβολικα πολυ νερο, δλδ μιλαμε για λιτρα καθε μερα κ θελω συνέχεια τουαλετα. Κ αν αργησω καταλαβαινω οτι πιεζεται η μητρα κ δεν μπορω να κουνηθω απο τους πονους. Μονο με ζωνη κ σφιχτα ειμαι καλυτερα λιγο... 

Κοίτα κάπως έτσι ήμουν κι εγώ αλλά εμένα ήταν και το έντερο χάλια... Οπότε ποναγα σε ένα σύνολο οργάνων να το πούμε έτσι που σαν να ήταν ένας πόνος μιας που είναι στο ίδιο σημείο.... Μετά τα ράμματα ομολογουμένως άλλη αίσθηση... Μη σου πω βασικά ότι και πριν τα βγάλω 7-8 μέρες μετά τη γέννα δηλαδή ήμουν ήδη πιο καλά. 5η μερα εγώ πήγαινα γενικά σαν πάπια απ' τον πόνο όχι μόνο όταν ήθελα πιπι χαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...