Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 15/10/2019 at 1:33 ΠΜ, Dwro είπε:

Τα ιδια περναμε απο χθες στις 7 ξεκινησε να κλαιει ολη νυχτα και σημερα ολη μερα.Πηρα τον παιδιατρο μας συστησε να τον δει ενας παιδογαστρεντερολογος που ειδικευεται στους κολικους.Κλεισαμε ραντεβου αυριο.Μου ειπε οτι δεν ειναι φυσιολογικο να κλαιει κ μερα κ νυχτα.Αγχωθηκα η αληθεια ειναι.Μα φοβηθηκα μην παθει τιποτα απο το πολυ κλαμα.Ουφ τωρα παλι βραδυ θα μας θερισει.

Αχ βρε κορίτσια μου ταλαιπωρουνται τα μπεμπακια σας με τους κολικούς αντε να περάσει ο καιρός να φύγουν οι πόνοι να ηρεμήσουν τα γλυκούλια σας! ❤️ 

On 15/10/2019 at 1:57 ΠΜ, Jennak83 είπε:

Ποπο ρε συ, δεν αντεχεται το κλαμα ειναι πολυ αγχωτικο ολο αυτο, εμας μας εγραψε εναν υπερυχο ανω κοιλιας μαζι με τον υπερυχο ισχιων..καλο κουραγιο κ αποψε, εμενα σφιγγεται ηδη μες τον υπνο του, φωναζει βασικα οχι απλα σφιγγεται..ελπιζω να μη ξεκινησει κλαμα μονο. Τωρα το φυσιολογικο ειναι σχετικο, εμενα πχ μου ειπε οτι γινεται να σφιγγεται ολη μερα, ουτε τοσο νωρις ειναι συνηθες να εχουν κολικους αλλα συμβαινει.

Αχ βρε κορίτσια μου ταλαιπωρουνται τα μπεμπακια σας με τους κολικούς αντε να περάσει ο καιρός να φύγουν οι πόνοι να ηρεμήσουν τα γλυκούλια σας! ❤️ 

On 15/10/2019 at 11:42 ΠΜ, Penny... είπε:

Καλημέρα κλεισαμε ρεκορ γκρινιας χθες απο τις 4 το μεσημερι μεχρι και το επομενο πρωι στις 4 εγω δεν ξερω αν ειναι κολικοι μαλλον ποναγε επειδή χθες ο γιατρός πάτησε τον έναν τον ορχει επειδη ειχε λίγο υγρο οπότε πόνεσε ε δεν νομίζω να αρεσε και πολυ να πατάν το πουλί του μωρου αλλα έπρεπε οι ωρες που κοιμηθηκα ας τον πουμε ύπνο ειναι 12:30 με 4 μετά 4:30 με 6 και μετά 6:30 με 8 ξυπναγε με βογκητα εγω ειχα εφιάλτες τον είχαμε αναμεσα στο κρεβατι μας

Αουτς μωρέ το καημένο μου δώσε του ένα φιλάκι από εμάς! 

23 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Κορίτσια τα λοχεια πόσο κράτησαν; Μια κόβεται το αίμα,μια ξαναρχεται

Στο πρώτο μ μωρό κράτησαν σαράντα μέρες, στο δεύτερο 8 μέρες... Τώρα σε αυτό το νινι αύριο κλείνουμε μήνα κ ακόμη έχω! Τραγικό... 

18 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@Clue Ναι με σύμβουλο θηλασμού ακολουθώ όλα αυτά που κάνω. Μου είπε πως στη φάση τώρα που είμαστε πρέπει να κρατάμε  την προλακτινη στα ύψη αφού το μωρό ακόμα τεμπελιαζει. κινδυνεύω να χάσω την παραγωγή μου Αλλιώς. Θεωρεί πως όσο κοντεύουμε τα 3 κιλα το μωρό θα αλλάξει και θα είναι μετά πολύ εύκολο να κόψουμε το συμπλήρωμα. Όσο για το συμπλήρωμα σταμάτησα να της δίνω με σύριγγα καθώς πιστεύω το μωρό είχε πάθει σύγχυση (Ναι ναι με την σύριγγα!!) Και της δίνω με ειδική θηλη της medela και πίνει μια χαρά και από το στήθος και από το ειδικό μπουκάλι που κι εκει δυσκολεύεται.

Είναι πολύ μπέρδεμα η κατάσταση σε μένα. Εγώ είμαι στα όρια της εξαντλησης με τοσςς αντλησεις την ημερα και φοβαμαι πως δεν θα τα καταφερω ατο τέλος. Οτι το μωρο δεν θα φτιάξει..

Θα φτιάξει αγάπη μου θα δεις! Δεν έχει καμία βελτίωση; όταν είναι φουλ πεινασμένη πάλι δεν ρουφάει στήθος;;; μήπως δεν την αφήνεις να πεινάσει; την ταΐζεις δλδ συχνά... Ίσως αν πεινάσει λίγο παραπάνω να θηλάσει πιο αποτελεσματικά; 

15 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αρχικα το ξερω γιατι τραβαω κ με το θηλαστρο κ βγαινει πλεον ευκολα κ επειτα βλεπω γαλα στα χειλακια του μπεμπη, πανω στην ψευδοθηλη κ οταν τη βγαζω τρεχει κιολας λιγο... 

Κοριτσια, οσες κανατε καισαρικη, εκτος απο την τομη που ποναει, υποφερω αν περασει ωρα που δεν εχω ουρησει, αν φαω λιγο παραπανω κ δεν μπορω να ισιωσω το κορμι μου. Περπαταω σκυφτη. Ειναι φυσιολογικό; Το εχετε παθει κ εσεις; Πινω υπερβολικα πολυ νερο, δλδ μιλαμε για λιτρα καθε μερα κ θελω συνέχεια τουαλετα. Κ αν αργησω καταλαβαινω οτι πιεζεται η μητρα κ δεν μπορω να κουνηθω απο τους πονους. Μονο με ζωνη κ σφιχτα ειμαι καλυτερα λιγο... 

Ετσι κ  εγώ μετά τις δύο βδομάδες ήμουν καλύτερα ❤️

14 ώρες πρίν, winspert είπε:

Οχι, μου ειπε οτι θα τα κοψουμε σε 10 μερες... 

Πωπω θα νιώθεις κ τραβήγματα λογικά... Εμενα έβαλαν κάτι σαν κόλα ούτε καν ραμμα δλδ

13 ώρες πρίν, Clue είπε:

Το ξέρω ότι είναι δύσκολο. Εγώ τα είχα φτύσει και χωρίς να έχω άλλα 2 παιδιά! Πραγματικά μπράβο σου!!! Προσπάθησέ το όσο μπορείς αλλά δεν πειράζει κι αν δε γίνει. Τι νόημα θα έχει αν δεν μπορείς να ευχαριστηθείς τα παιδάκια σου καθόλου?

Δεν έκανα καισαρική και τα ράμματα από κάτω είναι απορροφήσιμα. Όμως έχω κάνει χειρουργεία στο παρελθόν και πάντα όταν έχεις ράμματα σκύβεις προς εκείνο το μέρος για να μην σε τραβάνε και πονέσεις. Είχα κάνει στο λαιμό στο πλάι και έγερνα 10 μέρες από τη μία πλευρά. Όταν τα βγάζεις νιώθεις μια ...απελευθέρωση θα την πω!

Τελικά το μάτιασα το μωρό μου. Σήμερα από τις 4 το πρωί περίπου θέλει να θηλάσει ανά 1 με 1.5 ώρα. Δεν κλαίει παραπάνω. Απλά φαίνεται να πεινάει συνέχεια. Σκέφτηκα μήοως είναι άλμα ανάπτυξης αλλά είναι μόνο 2.5 εβδομάδων. Νομίζω το πρώτο άλμα είναι την 5η-7η εβδομάδα. Κι εμείς με βάση πητ είμαστε μείον 3!!!

Μετά σκέφτηκα ότι δεν της φτάνει το γάλα και κακώς το γύρισα σε αποκλειστικό θηλασμό και με πιάσανε οι τύψεις και τα κλάματα. Τελικά τη ζύγισα στην αυτοσχέδια ζυγαριά της κουζίνας. Την Πέμπτη που την πήραμε σπίτι ήταν 2230. Την Κυριακή στο ταψί ήταν 2300 και σήμερα 2400. Πήρε δλδ σε 5 μέρες 170 γραμμάρια που νομίζω ότι είναι εντάξει. Εσείς τι λέτε? Πόσο έχουν πάρει τα δικά σας μωράκια? Η παιδίατρος θα έρθει την Πέμπτη.

Νομίζω πως σήμερα τη βλέπω πιο ενεργή άρα γι αυτό χρειάζεται περισσότερο γάλα άρα περισσότερη ενέργεια... Παραμένω αγχωμένη όμως...

Ένιωσες τύψεις γλυκιά μου που θηλάζεις αποκλειστικά; είναι το καλύτερο δώρο που κανεις στο μωράκι σου να το ξέρεις ❤️

12 ώρες πρίν, winspert είπε:

Θυμισε μου ποτε γεννησες... Εχω παθει αλτσχαιμερ... Εγω μεχρι να βγω απο το νοσοκομείο ειχα δει μονο σταγονα επανω στο στηθος. Απο την Κυριακή που βγηκαμε, με συνεχεις αντλησεις, θηλασμο, ξενο παράλληλα, μασαζ, ζεστα επιθεματα πετρωματα κ πολλη υπομονή, εφτασα σημερα να τρεχει κ γαλα οταν θηλαζω... Ειναι φοβερο. Την Κυριακή το μεσημερι λεγαμε με τον αντρα μου μηπως το χασαμε το παιχνιδι επειδη δεν εβαζα τακτικα τον μπεμπουλη στο νοσοκομειο γιατι ποναγα κ τριτη βραδυ αποψε ειμαι πολυ χαρούμενη... Θελει πολλη προσπάθεια παντως.... 

Μια χαρά τα πας μανουλααα ❤️

10 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Γέννησα στις 8 Οκτωβρίου. Δύο μέρες πριν από σένα. 

Εμένα πάει μόλις νοσηλεύτηκε, γιατί ανέβηκε ο ίκτερος :( Θα τον κρατήσουν 2 μέρες. Είναι ο άντρας μου στο νοσοκομείο. Οπότε πάει πάλι ο θηλασμός.

Ζουζούνα σημασία έχει να πέσει ο ικτερος κ να γυρίσει το μικρούλι στο σπίτι... Κάνε αντλήσεις να μην μειωθει η παραγωγή σου κ συνεχίζετε θηλασμο όταν θα είναι πάλι σπίτι

πρίν από 52 λεπτά , Penny... είπε:

Κορίτσια εχω στενοχωρηθεί πολυ βλέπω ότι δεν έχω γάλα δυστηχως ηθελα νσ δωσω και αλλο στο μικρό μου αλλα δεν γίνεται

Αγάπη μου μήπως δεν ήταν καλό το θηλαστρο κ σου μείωσε την παραγωγή;;; να σου κόπηκε εντελώς αποκλείεται.. Μπορείς με τη βοήθεια ειδικού να κάνεις επαναγαλακτισμο 

Στο λέω επειδή στενάχωρη θήκες πολύ... Αλλά κ με σκόνη να συνεχίσει δεν έγινε κ κάτι... Χαπάκι μαγιά μπύρας δοκίμασες; κάνει θαύματα!!! Είχε χρειαστεί να πιω στο γιο μου δεν πίστευα στα μάτια μου! ❤️ @Penny...

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι!! Κ φαντάσου η σύμβουλος μου είπε ότι πιθανότατα δε θα βγάζω γάλα με τόσες αντλήσεις απλά θέλουμε να παίρνουμε το ερέθισμα. Έχω όμως κ ωριαίες οταν κάνω ώστε 20μλ τα βγάζω.

@Penny... Είναι σιγουρο οτι δεν έχεις; απο που το καταλαβαίνεις;

Ναι αγαπη εχω θηλαστρο να φανταστεις εγω εβγαζα για αρχή 200ml και απο τα δυο στηθη και τωρα μονο 50ml περασα πολυ αγχος και μου κοπηκε εκανα τα παντα εχω παρει σε ομαδα θηλασμού στην αλκυόνη να με βοηθήσουν με συμβουλες ολα τα εκανα αλλα δεν εχω γαλα και παλι

Just now, vikib είπε:

Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλα αν δ εχεις γαλα γτ να παρεις χάπι να κοπει; 

Δ θα πάθεις κτ αν εχει μείνει ελάχιστο, από αυτά που γράφεις δ βλέπω ότι θα πρηστεί η θα τρέχει γαλα, η να χρειαστεί να το κόψεις σταδιακα

Εχω πολυ λίγο και βλεπω οτι αν δεν το βγαζω μαζευεται γκρομπαλακια εχει γίνει πολυ μεγαλη μειωση της παραγωγης μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πρώην χοντρούλες μου!

Εγώ η νυν χοντρούλα δεν την παλεύω άλλο, ανυπομονώ να ξεφουσκώσω... Σήμερα στον υπέρηχο μου είπαν ότι ο χοντρός μου είναι 3700, είμαι περίεργη πόσο θα γεννηθεί... Έχω αρκετά πονάκια περιόδου, αααααντε να δούμε πότε θ' αποφασίσει να ξεμπουκάρει!

Θ Ε Λ Ω   Ν Α   Γ Ε Ν Ν Η Σ Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω 

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 said:

Γεια σας πρώην χοντρούλες μου!

Εγώ η νυν χοντρούλα δεν την παλεύω άλλο, ανυπομονώ να ξεφουσκώσω... Σήμερα στον υπέρηχο μου είπαν ότι ο χοντρός μου είναι 3700, είμαι περίεργη πόσο θα γεννηθεί... Έχω αρκετά πονάκια περιόδου, αααααντε να δούμε πότε θ' αποφασίσει να ξεμπουκάρει!

Θ Ε Λ Ω   Ν Α   Γ Ε Ν Ν Η Σ Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω 

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ

Χαχα σίγουρα δε θα το χωνέψεις! Οπότε λίγη υπομονή και θα έρθει!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Χαχα σίγουρα δε θα το χωνέψεις! Οπότε λίγη υπομονή και θα έρθει!

Χαχαχα κάθε μέρα που ξυπνάω λέω σήμερα θα έρθει αλλά μπαααααα... Ο άντρας μου έχει δει εδώ και καιρό στον ύπνο του τον αριθμό 17.. Μακάρι να έρθει αύριο λοιπόν!!!

Εν τω μεταξύ όποιος με βλέπει στο δρόμο αρχίζει τα "άντε ακοοοοομα?" και εκνευρίζομαι χειρότερα!χαχαχα άσε σου λέω... Πως είσαι εσύ κορίτσι μου με το θαυματάκι σου???


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Γεια σας πρώην χοντρούλες μου!

Εγώ η νυν χοντρούλα δεν την παλεύω άλλο, ανυπομονώ να ξεφουσκώσω... Σήμερα στον υπέρηχο μου είπαν ότι ο χοντρός μου είναι 3700, είμαι περίεργη πόσο θα γεννηθεί... Έχω αρκετά πονάκια περιόδου, αααααντε να δούμε πότε θ' αποφασίσει να ξεμπουκάρει!

Θ Ε Λ Ω   Ν Α   Γ Ε Ν Ν Η Σ Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω 

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ

Αγάπη μου υπομονή κάθε μέρα που περνάει είσαι κ πιο κοντά ❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου υπομονή κάθε μέρα που περνάει είσαι κ πιο κοντά ❤️

Το ξέρω μανουλίτσα απλά η ανυπομονησία βαράει κόκκινο!!! Αχχχχ βλέπω τη μπέμπα σου στη φωτό και θέλω να τη ζουλήξωωωωωω... Ένα σβουρηχτό φιλί να της δώσεις!!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ναι αγαπη εχω θηλαστρο να φανταστεις εγω εβγαζα για αρχή 200ml και απο τα δυο στηθη και τωρα μονο 50ml περασα πολυ αγχος και μου κοπηκε εκανα τα παντα εχω παρει σε ομαδα θηλασμού στην αλκυόνη να με βοηθήσουν με συμβουλες ολα τα εκανα αλλα δεν εχω γαλα και παλι

Εχω πολυ λίγο και βλεπω οτι αν δεν το βγαζω μαζευεται γκρομπαλακια εχει γίνει πολυ μεγαλη μειωση της παραγωγης μου

Ο μόνος λόγος που το λέω είναι γτ όπως κ να το κάνουμε το χάπι είναι φαρμακο, εχει κ καποιες παρενεργειες. Εσένα το μωρο είναι μικρό, οποτε δ ειναι δυσκολο να το κόψεις, αν αυτό θες

Μπορεις οπότε αρχίζει να μαζεύεται γαλα να βγαζεις πολύ λίγο με το χερι. Η επειδη χρησιμοποιείς θηλαστρο από ότι κατάλαβα, αν πχ βγαζεις 8φορες την ημερα να μειώνεις σταδιακά μια άντληση κάθε 3μερες

(δυστυχως το θηλαστρο αν δ ειναι νοσοκομειακο κ δ γινεται με πρόγραμμα έχει αυτό το κακό με την μείωση. Κ σίγουρα κ ο ψυχολογικούς παράγοντας) 

Αυτό δ σημαινει φυσικά ότι δ κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για το μωρο σου ή θα σε κρίνει κάνεις από το τι τρωει

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ο μόνος λόγος που το λέω είναι γτ όπως κ να το κάνουμε το χάπι είναι φαρμακο, εχει κ καποιες παρενεργειες. Εσένα το μωρο είναι μικρό, οποτε δ ειναι δυσκολο να το κόψεις, αν αυτό θες

Μπορεις οπότε αρχίζει να μαζεύεται γαλα να βγαζεις πολύ λίγο με το χερι. Η επειδη χρησιμοποιείς θηλαστρο από ότι κατάλαβα, αν πχ βγαζεις 8φορες την ημερα να μειώνεις σταδιακά μια άντληση κάθε 3μερες

(δυστυχως το θηλαστρο αν δ ειναι νοσοκομειακο κ δ γινεται με πρόγραμμα έχει αυτό το κακό με την μείωση. Κ σίγουρα κ ο ψυχολογικούς παράγοντας) 

Αυτό δ σημαινει φυσικά ότι δ κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για το μωρο σου ή θα σε κρίνει κάνεις από το τι τρωει

Ναι κοριτσι μου καταλαβα τι λες το θηλαστρο ειναι νοσοκομειακο ναι ειναι της ardo η αληθεια ειναι οτι όταν εχεις ενα μωρο στην Μενν δεν μπορείς να βαλεις πρόγραμμα εγω εκανα της αντλήσεις που επρεπε αλλα εχανα καποιες οταν ήμουνα στο μωρό με αποτελεσμα το πρόγραμμα να χαθει και μειωθεί το γαλα μου δεν πειραζει εχω και αποθηκευμενο γαλα θα του δωσω και αυτό δεν μπορω να κατσω να αγχωθω για αυτό

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Το ξέρω μανουλίτσα απλά η ανυπομονησία βαράει κόκκινο!!! Αχχχχ βλέπω τη μπέμπα σου στη φωτό και θέλω να τη ζουλήξωωωωωω... Ένα σβουρηχτό φιλί να της δώσεις!!!! ❤❤❤

Αχ και που να τη δεις τώρα που έβαλε κ βάρος η μπουμπούκα μουυυ❤️❤️❤️ ευχαρίστως να τη φιλήσω...! ❤️ Εσύ απόλαυσε όσο μπορείς την κοιλιτσα σου θα σου λείψει τόσο μα τόσο πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Ζουζούνα σημασία έχει να πέσει ο ικτερος κ να γυρίσει το μικρούλι στο σπίτι... Κάνε αντλήσεις να μην μειωθει η παραγωγή σου κ συνεχίζετε θηλασμο όταν θα είναι πάλι σπίτ

Δεν έχω θήλαστρο. Θα βγάζω με το χέρι για να μην πετρώσει. Αύριο λογικά θα βγει μας είπαν.

9 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Άσε το θηλασμό στην άκρη , το παλεύεις μετα.. σημασία έχει να πέσει ο ίκτερος τωρα

Είναι καλά στην υγεία του μας είπαν. Αύριο μπορεί να βγει μας είπαν.

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσακι μου, θα περασει γρήγορα. Κ θα γυρίσει το παιδακι σου γρηγορα σπιτι. Εν τω μεταξύ εσυ συνεχισε αντλησεις αν θες να συνεχισεις το θηλασμο. Τίποτα δεν τελείωσε... Ολα καλα θα πανε. Να φύγει κ ο παλιοικτερος κ ολα καλα. Κ εμεις βγηκαμε απο το νοσοκομείο με 13,9. Έχουμε την έννοια μας... 

Μα δεν το περίμενα να ανέβει τόσο ο ίκτερος. Γιατί βγήκαμε από το νοσοκομείο με 10,8. Προχθές ανέβηκε στο 15,7 και χθες στο 17 όπου και νοσηλεύτηκε για να πέσει.

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Γεια σας πρώην χοντρούλες μου!

Εγώ η νυν χοντρούλα δεν την παλεύω άλλο, ανυπομονώ να ξεφουσκώσω... Σήμερα στον υπέρηχο μου είπαν ότι ο χοντρός μου είναι 3700, είμαι περίεργη πόσο θα γεννηθεί... Έχω αρκετά πονάκια περιόδου, αααααντε να δούμε πότε θ' αποφασίσει να ξεμπουκάρει!

Θ Ε Λ Ω   Ν Α   Γ Ε Ν Ν Η Σ Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω 

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ

Υπομονή!!!! Είσαι πάρα πολύ κοντά!!! Μόνο λίγες μέρες έμειναν! Μπορεί και ώρες ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Γεια σας πρώην χοντρούλες μου!

Εγώ η νυν χοντρούλα δεν την παλεύω άλλο, ανυπομονώ να ξεφουσκώσω... Σήμερα στον υπέρηχο μου είπαν ότι ο χοντρός μου είναι 3700, είμαι περίεργη πόσο θα γεννηθεί... Έχω αρκετά πονάκια περιόδου, αααααντε να δούμε πότε θ' αποφασίσει να ξεμπουκάρει!

Θ Ε Λ Ω   Ν Α   Γ Ε Ν Ν Η Σ Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω Ω 

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ

Πω πω μου αρέσει που σε είχα κ για τις πρώτες πρώτες...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πω πω μου αρέσει που σε είχα κ για τις πρώτες πρώτες...

Με πητ 24/10 δεν κατάλαβα ποτέ γιατί με είχες για νωρίς εσύ τρελή μου!χαχαχα αύριο γίνομαι 39! 

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...