Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Penny... είπε:

Μου το εκανε εμενα αυτο σου εχω λύση για αυτο θα του διακοπτεις το γευμα τι εννοω δεν θα το δινεις μονοκοματα θα κανεις παυσεις στο γαλα αν θηλαζεις απλά θα τον ρευεις καλα και θα τον εχεις ορθιο για κανενα 20 λεπτο μεχρι να χωνευει

Ναι εχεις δικιο, μπορει επισης να εχει κ φλεματακια λογω της ιωσης γιατι μου το χει ξανακανει αλλα οχι με τοσο πολυ γαλα..γιωτιτσα που κουραγιο για ολα αυτα οι ξενυχτισμενες;; ξεκουραστηκες εσυ καθολου για τη νυχτα; εγω ξαπλωσα για καμια ωρα αλλα απο την υπερενταση δε με παιρνει αμεσως κ οταν πηγε να νε παρει λιγο ηρθε η ωρα για τον ορο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι εχεις δικιο, μπορει επισης να εχει κ φλεματακια λογω της ιωσης γιατι μου το χει ξανακανει αλλα οχι με τοσο πολυ γαλα..γιωτιτσα που κουραγιο για ολα αυτα οι ξενυχτισμενες;; ξεκουραστηκες εσυ καθολου για τη νυχτα; εγω ξαπλωσα για καμια ωρα αλλα απο την υπερενταση δε με παιρνει αμεσως κ οταν πηγε να νε παρει λιγο ηρθε η ωρα για τον ορο..

Ναι εγω οσες το μωρό κοιμηθηκε σήμερα κοιμηθηκα και εγω ελπιζω νσ εχω δυνάμεις για αυριο εσυ πως είσαι;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ευκαιρια να μπω λιγακι να σας πω τα νεα μας...Ειμαστε στο σπιτακι μας απο χθες! Ο μικρουλης χρειαστηκε να μεινει 1 μερα στη λαμπα αλλα ευτυχως επεσε ο ικτερος και μπορεσαμε και φυγαμε. Αυριο θα παμε για μια επαναληπτικη εξετασουλα κι ευχομαι να εχει πεσει τελειως πλεον!Προς το παρον πρεπει να θηλαζουμε καθε 2 ωρες (οχι οτι τις φτανουμε πολλες φορες βεβαια, αφου ζηταει πιο πριν συνηθως) για να ειμαστε σιγουροι οτι ενυδατωνεται επαρκως. Τη μερα που ηταν στη λαμπα πηρε και συμπληρωμα για να βοηθησουμε την κατασταση αλλα γενικα εχουμε καταφερει τον αποκλειστικο θηλασμο μεχρι στιγμης...ποτε δε φανταζομουν οτι θα μπορουσα να ασχολουμαι τοσες ωρες με τα βυζια μου...ζεστες κομπρεσες, μασαζ, θηλασμος και παλι απο την αρχη...μεχρι και λαχανοφυλλα εβαλα στο μαιευτηριο για ανακουφιση...χαχαχα (η εικονα ηταν αστεια η αληθεια ειναι αλλα εγινε δουλιτσα)!Τωρα μολις τον θηλασα και κοιμηθηκε οποτε πεφτω τρεχοντας κι εγω για υπνο!!Σας φιλω και μολις βρω περισσοτερο χρονο θα μπω να  διαβασω αναλυτικα και τα δικα σας νεα...

 

  • Μου αρέσει 7

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Clue μου πολύχρονη!!!! Μαρή η γιωτουλι εβδομάδων έλεγε!!

Just now, katerinaki 86 είπε:

Βρηκα ευκαιρια να μπω λιγακι να σας πω τα νεα μας...Ειμαστε στο σπιτακι μας απο χθες! Ο μικρουλης χρειαστηκε να μεινει 1 μερα στη λαμπα αλλα ευτυχως επεσε ο ικτερος και μπορεσαμε και φυγαμε. Αυριο θα παμε για μια επαναληπτικη εξετασουλα κι ευχομαι να εχει πεσει τελειως πλεον!Προς το παρον πρεπει να θηλαζουμε καθε 2 ωρες (οχι οτι τις φτανουμε πολλες φορες βεβαια, αφου ζηταει πιο πριν συνηθως) για να ειμαστε σιγουροι οτι ενυδατωνεται επαρκως. Τη μερα που ηταν στη λαμπα πηρε και συμπληρωμα για να βοηθησουμε την κατασταση αλλα γενικα εχουμε καταφερει τον αποκλειστικο θηλασμο μεχρι στιγμης...ποτε δε φανταζομουν οτι θα μπορουσα να ασχολουμαι τοσες ωρες με τα βυζια μου...ζεστες κομπρεσες, μασαζ, θηλασμος και παλι απο την αρχη...μεχρι και λαχανοφυλλα εβαλα στο μαιευτηριο για ανακουφιση...χαχαχα (η εικονα ηταν αστεια η αληθεια ειναι αλλα εγινε δουλιτσα)!Τωρα μολις τον θηλασα και κοιμηθηκε οποτε πεφτω τρεχοντας κι εγω για υπνο!!Σας φιλω και μολις βρω περισσοτερο χρονο θα μπω να  διαβασω αναλυτικα και τα δικα σας νεα...

 

Να ξεκουράζεσαι όταν ξεκουράζεται κ συ!!! Φιλιά!!

πρίν από 53 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ναι εχεις δικιο, μπορει επισης να εχει κ φλεματακια λογω της ιωσης γιατι μου το χει ξανακανει αλλα οχι με τοσο πολυ γαλα..γιωτιτσα που κουραγιο για ολα αυτα οι ξενυχτισμενες;; ξεκουραστηκες εσυ καθολου για τη νυχτα; εγω ξαπλωσα για καμια ωρα αλλα απο την υπερενταση δε με παιρνει αμεσως κ οταν πηγε να νε παρει λιγο ηρθε η ωρα για τον ορο..

Γρήγορα γρήγορα περαστικα κ αγυριστα εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εμεις περναμε ζορια.Το μωρο αρχισε να κλαιει ολη μερα κ ολη νυχτα ωσπου πηρα τον παιδιατρο.Μας εστειλε σε παιδογαστρεντερολογο οπου  τον ειδαν και μου ειπαν κολικοι αλλα οχι οι απλοι οι εντονοι κολικοι αιτιολογιας.Μαλλον εχει αλλεργια καπου και μεσω του γαλακτος που παιρνει απο μενα τον πιανει ολο αυτο.Πανικοβληθηκα μου εδωσαν ειδικη διατροφη κομμενα ολα τα γαλακτομικα αλλα κ στα προιοντα στα συστατικα οροι γαλακτος κ.τ.λ.Επισης ιχνη αυγου κ σογιας οχι μοσχαρι οχι χοιρινο.Και μας εδωσε ενα σιροπι 4 φορες την ημερα το οποιο μας βγαινει η ψυχη να το πιει γιατι ειναι με συριγγα.Αλλα θελει 15 μερες να καθαρισει το γαλα μου.Και δυστυχως αυτος υποφερει.Εχει μια μικρη βελτιωση με το σιροπι αλλα παλι κλαιει αρκετες ωρες.Η γιατρος ειπε οτι τα κακα του ηταν λιγο πρασινωπα κ ειχν βλεννη αυτο υποδηλωνει αλλεργια.Επισης ρε κοριτσια κανει σαν ψυγειο δηλ.μπουκωμενος χωρις ομως να ειναι αρρωστος τον βαζω ορο που κ που.Ο παιδιατρος ειπε φυσιολογικο ειναι.Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Γιωτουλα μακάρι να του ταιριάξει ένα γάλα του μπέμπη σου να σταματήσει να πονάει η κοιλίτσα του ! Είναι ζόρι!

Δυστηχως το γαλα δεβ μπορω να το αλλαξω απο οτι εχω πει και αυτο γιατί με το γαλα σκονη που χρησιμοποιώ παίρνει κιλα και πρεπει να το συνεχισω εξαλλου φοβαμαι να αλλαξω γαλα μην παρω κανενα αλλο και του προκαλεσει καμια αλλεργία και τρεχω και δεν φτανω που θα παει δεν θα το αυνηθισει εεε ;; δεν θα φτιαξει το εντερο του εεε θα κανω υπομονη δεν γινεται να μην στρωσει ετσι δεβ είναι;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Βρηκα ευκαιρια να μπω λιγακι να σας πω τα νεα μας...Ειμαστε στο σπιτακι μας απο χθες! Ο μικρουλης χρειαστηκε να μεινει 1 μερα στη λαμπα αλλα ευτυχως επεσε ο ικτερος και μπορεσαμε και φυγαμε. Αυριο θα παμε για μια επαναληπτικη εξετασουλα κι ευχομαι να εχει πεσει τελειως πλεον!Προς το παρον πρεπει να θηλαζουμε καθε 2 ωρες (οχι οτι τις φτανουμε πολλες φορες βεβαια, αφου ζηταει πιο πριν συνηθως) για να ειμαστε σιγουροι οτι ενυδατωνεται επαρκως. Τη μερα που ηταν στη λαμπα πηρε και συμπληρωμα για να βοηθησουμε την κατασταση αλλα γενικα εχουμε καταφερει τον αποκλειστικο θηλασμο μεχρι στιγμης...ποτε δε φανταζομουν οτι θα μπορουσα να ασχολουμαι τοσες ωρες με τα βυζια μου...ζεστες κομπρεσες, μασαζ, θηλασμος και παλι απο την αρχη...μεχρι και λαχανοφυλλα εβαλα στο μαιευτηριο για ανακουφιση...χαχαχα (η εικονα ηταν αστεια η αληθεια ειναι αλλα εγινε δουλιτσα)!Τωρα μολις τον θηλασα και κοιμηθηκε οποτε πεφτω τρεχοντας κι εγω για υπνο!!Σας φιλω και μολις βρω περισσοτερο χρονο θα μπω να  διαβασω αναλυτικα και τα δικα σας νεα...

 

Πήγατε σπιτάκι σας τελεια αγάπη μου ❤️ μπράβο σας για το θηλάσμο!!! Για πες τα λαχανοφυλα κάνουν δουλειά; εννοείται πως όταν κοιμάται το μπεμπακια κοιμάσαι κ εσύ ❤️❤️

Just now, Dwro είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εμεις περναμε ζορια.Το μωρο αρχισε να κλαιει ολη μερα κ ολη νυχτα ωσπου πηρα τον παιδιατρο.Μας εστειλε σε παιδογαστρεντερολογο οπου  τον ειδαν και μου ειπαν κολικοι αλλα οχι οι απλοι οι εντονοι κολικοι αιτιολογιας.Μαλλον εχει αλλεργια καπου και μεσω του γαλακτος που παιρνει απο μενα τον πιανει ολο αυτο.Πανικοβληθηκα μου εδωσαν ειδικη διατροφη κομμενα ολα τα γαλακτομικα αλλα κ στα προιοντα στα συστατικα οροι γαλακτος κ.τ.λ.Επισης ιχνη αυγου κ σογιας οχι μοσχαρι οχι χοιρινο.Και μας εδωσε ενα σιροπι 4 φορες την ημερα το οποιο μας βγαινει η ψυχη να το πιει γιατι ειναι με συριγγα.Αλλα θελει 15 μερες να καθαρισει το γαλα μου.Και δυστυχως αυτος υποφερει.Εχει μια μικρη βελτιωση με το σιροπι αλλα παλι κλαιει αρκετες ωρες.Η γιατρος ειπε οτι τα κακα του ηταν λιγο πρασινωπα κ ειχν βλεννη αυτο υποδηλωνει αλλεργια.Επισης ρε κοριτσια κανει σαν ψυγειο δηλ.μπουκωμενος χωρις ομως να ειναι αρρωστος τον βαζω ορο που κ που.Ο παιδιατρος ειπε φυσιολογικο ειναι.Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με ολα αυτα.

Έλα ρε συ... Πφφφ τι να πω υπομονή μέχρι να καθαρίσει το γάλα σου αγάπη μου! Μα 15 μέρες; τόσο πολύ;;; και τι θα τρως δλδ; 

Just now, Penny... είπε:

Δυστηχως το γαλα δεβ μπορω να το αλλαξω απο οτι εχω πει και αυτο γιατί με το γαλα σκονη που χρησιμοποιώ παίρνει κιλα και πρεπει να το συνεχισω εξαλλου φοβαμαι να αλλαξω γαλα μην παρω κανενα αλλο και του προκαλεσει καμια αλλεργία και τρεχω και δεν φτανω που θα παει δεν θα το αυνηθισει εεε ;; δεν θα φτιαξει το εντερο του εεε θα κανω υπομονη δεν γινεται να μην στρωσει ετσι δεβ είναι;

Τον πονάει το συγκεκριμένο γάλα αγάπη μου; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Tsilona μου θηλάζεις κ εσύ; 

DSC-1966.jpg

Καλέ ο έρωτας! ❤️ 

Ναι θήλαζα όταν έγραφα! Πάλι την έπιασε η πολυλογια τη νύχτα.καθεται κ κοιτάει γύρω γύρω κ βγάζει κραυγές.

Η φωτό δε φαίνεται.λεει image not found


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εμεις περναμε ζορια.Το μωρο αρχισε να κλαιει ολη μερα κ ολη νυχτα ωσπου πηρα τον παιδιατρο.Μας εστειλε σε παιδογαστρεντερολογο οπου  τον ειδαν και μου ειπαν κολικοι αλλα οχι οι απλοι οι εντονοι κολικοι αιτιολογιας.Μαλλον εχει αλλεργια καπου και μεσω του γαλακτος που παιρνει απο μενα τον πιανει ολο αυτο.Πανικοβληθηκα μου εδωσαν ειδικη διατροφη κομμενα ολα τα γαλακτομικα αλλα κ στα προιοντα στα συστατικα οροι γαλακτος κ.τ.λ.Επισης ιχνη αυγου κ σογιας οχι μοσχαρι οχι χοιρινο.Και μας εδωσε ενα σιροπι 4 φορες την ημερα το οποιο μας βγαινει η ψυχη να το πιει γιατι ειναι με συριγγα.Αλλα θελει 15 μερες να καθαρισει το γαλα μου.Και δυστυχως αυτος υποφερει.Εχει μια μικρη βελτιωση με το σιροπι αλλα παλι κλαιει αρκετες ωρες.Η γιατρος ειπε οτι τα κακα του ηταν λιγο πρασινωπα κ ειχν βλεννη αυτο υποδηλωνει αλλεργια.Επισης ρε κοριτσια κανει σαν ψυγειο δηλ.μπουκωμενος χωρις ομως να ειναι αρρωστος τον βαζω ορο που κ που.Ο παιδιατρος ειπε φυσιολογικο ειναι.Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με ολα αυτα.

Ποπο τι λες ρε γμτ, κ 15 μερες;; κ τι θα τρως, ολα στα εκοψε απο που θα παιρνεις βιταμινες; εμεις Δευτερα θα κανουμε υπερυχο ανω κοιλιας, τωρα βεβαια ειναι αρρωστος ο μικρος μου..πως κανει η μυτουλα του να δεις..βαλε ορο με συριγγα μονο ετσι θα βγει η μυξουλα, οι αμπουλες δε κανουν τπτ, ρωτα κ τον παιδιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Δυστηχως το γαλα δεβ μπορω να το αλλαξω απο οτι εχω πει και αυτο γιατί με το γαλα σκονη που χρησιμοποιώ παίρνει κιλα και πρεπει να το συνεχισω εξαλλου φοβαμαι να αλλαξω γαλα μην παρω κανενα αλλο και του προκαλεσει καμια αλλεργία και τρεχω και δεν φτανω που θα παει δεν θα το αυνηθισει εεε ;; δεν θα φτιαξει το εντερο του εεε θα κανω υπομονη δεν γινεται να μην στρωσει ετσι δεβ είναι;

Θα στρωσει ρε συ.το θέμα είναι να μην πονάει η ψυχή.

Μην προδικάζεις ότι με άλλο γάλα δε θα παίρνει βάρος όμως.μιλα με το γιατρό ,ίσως σου προτείνει υποαλλεργικο

Just now, Dwro είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εμεις περναμε ζορια.Το μωρο αρχισε να κλαιει ολη μερα κ ολη νυχτα ωσπου πηρα τον παιδιατρο.Μας εστειλε σε παιδογαστρεντερολογο οπου  τον ειδαν και μου ειπαν κολικοι αλλα οχι οι απλοι οι εντονοι κολικοι αιτιολογιας.Μαλλον εχει αλλεργια καπου και μεσω του γαλακτος που παιρνει απο μενα τον πιανει ολο αυτο.Πανικοβληθηκα μου εδωσαν ειδικη διατροφη κομμενα ολα τα γαλακτομικα αλλα κ στα προιοντα στα συστατικα οροι γαλακτος κ.τ.λ.Επισης ιχνη αυγου κ σογιας οχι μοσχαρι οχι χοιρινο.Και μας εδωσε ενα σιροπι 4 φορες την ημερα το οποιο μας βγαινει η ψυχη να το πιει γιατι ειναι με συριγγα.Αλλα θελει 15 μερες να καθαρισει το γαλα μου.Και δυστυχως αυτος υποφερει.Εχει μια μικρη βελτιωση με το σιροπι αλλα παλι κλαιει αρκετες ωρες.Η γιατρος ειπε οτι τα κακα του ηταν λιγο πρασινωπα κ ειχν βλεννη αυτο υποδηλωνει αλλεργια.Επισης ρε κοριτσια κανει σαν ψυγειο δηλ.μπουκωμενος χωρις ομως να ειναι αρρωστος τον βαζω ορο που κ που.Ο παιδιατρος ειπε φυσιολογικο ειναι.Ειμαι πολυ στεναχωρημενη με ολα αυτα.

Ρουθουνιζει ; Νομίζω λίγο πολύ όλα ρουθουνιζουν.εμενα κάνει σαν πτηνό ώρες ωρες

Η @Evangeliaa εχει μέρες να μας γράψει η το χασα κάπου με τόσα σχόλια; 

@gogouli_ κ συ μωρό μου,πώς είστε;

@Giwtouli1990 χτες είχες νστ.συσπασεις εδειχνε; Τι είπε ο ντοκτορ;

@Farmakotriftena πως πάτε; Είναι πιο πολύ ξύπνιο το μωρό τώρα;

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Θα στρωσει ρε συ.το θέμα είναι να μην πονάει η ψυχή.

Μην προδικάζεις ότι με άλλο γάλα δε θα παίρνει βάρος όμως.μιλα με το γιατρό ,ίσως σου προτείνει υποαλλεργικο

Ρουθουνιζει ; Νομίζω λίγο πολύ όλα ρουθουνιζουν.εμενα κάνει σαν πτηνό ώρες ωρες

Αγάπη εσένα πως ήταν η νύχτα σου; 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...