Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Clue είπε:

Κι εγώ της δίνω και παίρνω κι εγώ σε χάπι αλλά μου είπε σήμερα η παιδίατρος όταν κάνω εξετάσεις να δω αν είναι οκ η d μου μήπως παίρνω μόνο εγώ και κόψουμε τις σταγόνες της μικρής.

@marioula1234 τέλεια η μπουμπού. Και ο φιόγκος εξαιρετικός!!! Έχετε άλλο χρώμα για κάθε μέρα???

Εννοειται έχουμε κορδέλες πάρα πολλες❤️

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Ναι κοριτσακι μου κ εμεις πινουμε d3...

Κορίτσια, ο θηλασμος παει πολυ καλα. Εχω ηδη μειώσει κ του δινω ελάχιστα γεύματα ξενο κ τα στηθη μου εχουν αρχίσει κ τρεχουν. Οταν δινω το ενα τρέχει το αλλο. Τωρα το μονο που μένει είναι να κόψουμε τις ψευδοθηλες κ καποια στιγμη το αλμιρον 1 που πίνουμε. Εμενα καθε φορα που κάνει κακα, κανει κ πορδιτσες μαζι κ σφιγγεται κ μας ακούει η γειτονιά, χαχαχα.... Οπως κ οταν ρευεται.... Χαχαχα 

Μπράβο ζουζούνα όπου να ναι θα το κόψεις κ τελείως το σκονογαλο ❤️

ορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη πήγαμε παιδίατρο η μπουμπού πήρε 700γρ σε 14 μέρες η παιδίατρος μου είναι πολύ ευχαριστημενη πήρε λέει πάρα πάνω από το κανονικό ❤️

  • Μου αρέσει 4

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Εννοειται έχουμε κορδέλες πάρα πολλες❤️

Μπράβο ζουζούνα όπου να ναι θα το κόψεις κ τελείως το σκονογαλο ❤️

ορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη πήγαμε παιδίατρο η μπουμπού πήρε 700γρ σε 14 μέρες η παιδίατρος μου είναι πολύ ευχαριστημενη πήρε λέει πάρα πάνω από το κανονικό ❤️

Τελεια αγάπη πατε εμείς θα δουμε Δευτερα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όμορφα κατάφερα να διαβάσω όλα τα νέα σας... Δύσκολη η περίοδος αυτή!!! Εμείς όλη μέρα είμαστε καλά και τα βράδια ξενυχτάμε! Σήμερα γκρίνιαζε και όλη μέρα βέβαια και είμαστε όλη μέρα αγκαλίτσα. Ευτυχώς έχω τη μαμά μου για βοήθεια, δουλειές, φαγητό, μπέμπα, και ο άντρας μου είναι πολύ υποστηρικτικος και βοηθάει πολύ. Έχεις αναλάβει κατ αποκλειστικοτα το άλλαγμα, χαχα! 

Πριν 6 μέρες που μας είδε η παιδίατρος είχε ήδη πάρει βάρος, ήταν 3330, ενώ βγήκαμε από νοσοκομείο 3180. Θηλάζουμε αποκλειστικά, αλλά με ψευδοθηλες, δε μπορούσε κορίτσια να πιάσει με τίποτα η ψυχούλα και ήμασταν μια ώρα με κλάματα μέχρι να καταφέρουμε να φάμε. Ευτυχώς τις ψευδοθηλες τις έπιασε αμέσως, τρώει πολύ καλά και με έχουν σώσει. Νιώθω καλύτερα και ψυχολογικά γιατί έτσι όπως την έβλεπα πονούσε η ψυχή μου, σπαραζε στο κλάμα το μωρό! 

Επίσης, από χτες το βράδυ ξεκίνησε κλάματα μέχρι τις 2-2.30 και μετά κοιμάται, φοβάμαι μη μας ξεκίνησαν οι κολικοι! Γενικά έχω κάτι ψυχολογικά σκαμπανεβασματα, με πιάνουν κάτι κλάματα ώρες ώρες, νομίζω δεν έχω κάνει μπάνιο χωρίς να κλάψω από τότε που γεννησα! Άτιμες ορμόνες!!! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Εννοειται έχουμε κορδέλες πάρα πολλες❤️

Μπράβο ζουζούνα όπου να ναι θα το κόψεις κ τελείως το σκονογαλο ❤️

ορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη πήγαμε παιδίατρο η μπουμπού πήρε 700γρ σε 14 μέρες η παιδίατρος μου είναι πολύ ευχαριστημενη πήρε λέει πάρα πάνω από το κανονικό ❤️

Κολλησε στην δικιά σου παραθεση αγάπη πρεπει νσ είμαι πολυ χαζη τελικα εως πιλυ χαζή εχω φοβερες τυψεις ειπα να κανω καλο και το μωρο υποφέρει πάλι εξαιτιας μου ειχα αποθηκευμένο γαλα και αποφασισα να το δωσω αλλα ειχα ξεχασει τοτε που έβγαζα το γαλα οτι δεν μου ειχε πει κανενας οτι πρεπει να κανω διατροφη και το εδωσα και το μωρό τωρα πονάει χθες και πανω σε εμας με το ζορι κοιμήθηκε απο τους πονους επισης μου εχει μείνει εφιάλτης οτι δεβ θα ξανακοιμηθει στην κουνια

  • Λυπημένη/-ος 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κολλησε στην δικιά σου παραθεση αγάπη πρεπει νσ είμαι πολυ χαζη τελικα εως πιλυ χαζή εχω φοβερες τυψεις ειπα να κανω καλο και το μωρο υποφέρει πάλι εξαιτιας μου ειχα αποθηκευμένο γαλα και αποφασισα να το δωσω αλλα ειχα ξεχασει τοτε που έβγαζα το γαλα οτι δεν μου ειχε πει κανενας οτι πρεπει να κανω διατροφη και το εδωσα και το μωρό τωρα πονάει χθες και πανω σε εμας με το ζορι κοιμήθηκε απο τους πονους επισης μου εχει μείνει εφιάλτης οτι δεβ θα ξανακοιμηθει στην κουνια

Πεννυ μου γιατί βασανίζεσαι; Δώσε του μόνο ξένο επίσης για τους κολικούς υπάρχουν κάτι σταγόνες στις έχει πει ο γιατρός; Αν και άμα κλαίει συνέχεια όλη μέρα είναι πάντα κολικοι; Δεν ξέρω δεν νομίζω δοκίμασε και πιπίλα να του δώσεις στεναχωριέμαι κι εγώ μαζί σου μου θυμίζεις εμένα στην κόρη μου 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Πήγα να μπω στις 4 το πρωί κ έγραφε υπερφόρτωση σελίδας ! Νόμιζα έμπαινα στον ΑΣΕΠ.αχαχαχα

 

Γιώτα,μην του δίνεις βρε κορίτσι μου ξανά απτό αποθήκευμενο...ξέρω πως το λυπάσαι ,το βγάλες με κόπο αλλα...

  • Χαχα 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Πεννυ μου γιατί βασανίζεσαι; Δώσε του μόνο ξένο επίσης για τους κολικούς υπάρχουν κάτι σταγόνες στις έχει πει ο γιατρός; Αν και άμα κλαίει συνέχεια όλη μέρα είναι πάντα κολικοι; Δεν ξέρω δεν νομίζω δοκίμασε και πιπίλα να του δώσεις στεναχωριέμαι κι εγώ μαζί σου μου θυμίζεις εμένα στην κόρη μου 

Δεν κλαιει ολη μερα αγάπη όχι απλα χτυπιεται φαινεται οτι κατι το πονάει πιπιλα δινω ναι αγαπη αλλα αν ποναει πολύ ετσι όπως κουνιεται την φτύνει θα κλαψει ολη μερα αν δεν το πάρεις αγκάλιτσα δεν ξςρω ανακουφίζεται αλλα ακομα και στην αγκαλιτσα εχει απο χθες το βραδυ ενω κοιμοταν χτυπιοταν τι αλλο μπορεί να είναι εχω αγχωθει δινω σταγόνες εσενα η κορη σου τι ειχε και εκανε ετσι;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Δεν κλαιει ολη μερα αγάπη όχι απλα χτυπιεται φαινεται οτι κατι το πονάει πιπιλα δινω ναι αγαπη αλλα αν ποναει πολύ ετσι όπως κουνιεται την φτύνει θα κλαψει ολη μερα αν δεν το πάρεις αγκάλιτσα δεν ξςρω ανακουφίζεται αλλα ακομα και στην αγκαλιτσα εχει απο χθες το βραδυ ενω κοιμοταν χτυπιοταν τι αλλο μπορεί να είναι εχω αγχωθει δινω σταγόνες εσενα η κορη σου τι ειχε και εκανε ετσι;

εμένα πρέπει να είχε κολικούς αλλά ήταν το 1ο μου παιδί και δεν το ήξερα και την πείραζαν και αυτά που έτρωγα κι εγώ την έβγαζα με απορροφητήρα και αγκαλιά έκανα 2 χρόνια να κοιμηθώ γιατί όταν μεγάλωσε είχε μάθει στην αγκαλιά και ξύπναγε και για γάλα 2-3 φορές μέσα στην νύχτα δοκίμασε απορροφητήρα ή ρηλάξ από αυτά που κουνιούνται αν γύριζα τον χρόνο πίσω θα της είχα δώσει ξένο εξαρχής και σταγόνες αλλά δεν είχα ιδέα τότε έτρωγα τροφές που την έκαναν χειρότερα α και κάτι ακόμα το βράδυ μην ανάβεις φως για να τον αλλάξεις ή ταΐσεις χαμηλό φωτισμό καλύτερα ή φωτάκι σε κάποιο διάδρομο και να βγαίνετε βόλτες πολλές όχι μέσα όσο μπορείτε να βγαίνετε βόλτες 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Hello κορίτσια!! Δεν το πίστευα ποτέ ότι δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Λοιπόν πάλι δεν έχω προλάβει να σας δω. Θα μπω στις τελευταίες σελίδες να δω αν γέννησε κάποια!

@Giwtouli1990 πάντα σε μπέρδευε με την Γωγουλι , αλλά βρε συ δε βλέπεις το γίνεται, όλες νωρίτερα γεννησαμε!! Τελικά λες να είσαι εσύ αυτά που έλεγα για την @tsilona? (Εκτός κι αν γεννησες και γελάω μόνη μου τώρα)

Κορίτσια με την μπέμπα μου έχω δει ελάχιστη διαφορά. Ουσιαστικά χθες και σήμερα μια με δύο φορές την είδα να θηλάζει επιτέλους. Αλλά μόνο 1 με 2 φορές στις 2048572829 φορές που μπαίνει στήθος. Έτσι χθες και ευελπιστώ και σήμερα , έκοψα το ένα συμπλήρωμα! Επίσης χθες και προχθές επιτέλους κοιμηθήκαμε και λίγο παραπάνω γιατί μέχρι πριν 2ωρα κοιμόμουν σε όλο το 24ωρο.

@Jennak83 αχ βρε κορίτσι... νιώθω ότι περνάς όσο περνούσα εγώ πέρσι στον γιο μου.. κουράγιο ! Όχι πως τώρα τραβάω λιγότερα αλλά τουλάχιστον δεν ακούω επί 24 ώρες ένα ουρλιαχτό κλάμα. Είναι απίστευτα ζόρικο όλο αυτό.  Την Κυριακή γίνεστε 40; να δεις που σε λίγες μέρες θα γίνει άλλο παιδάκι.

Αυτές οι 40 ημέρες δεν είναι τυχαίες !!

17 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εσας σας είπαν οι παιδίατροι για σταγόνες βιταμίνης d ε;;

Εμένα Ναι. Της δίνω 2 σταγονιτσες! Μπορείς να το βάζεις στο στήθος σου και να τις παίρνει ετσι

@marioula1234 Πολύ πλάκα η μικρή σου!! Μια γλύκα!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

εμένα πρέπει να είχε κολικούς αλλά ήταν το 1ο μου παιδί και δεν το ήξερα και την πείραζαν και αυτά που έτρωγα κι εγώ την έβγαζα με απορροφητήρα και αγκαλιά έκανα 2 χρόνια να κοιμηθώ γιατί όταν μεγάλωσε είχε μάθει στην αγκαλιά και ξύπναγε και για γάλα 2-3 φορές μέσα στην νύχτα δοκίμασε απορροφητήρα ή ρηλάξ από αυτά που κουνιούνται αν γύριζα τον χρόνο πίσω θα της είχα δώσει ξένο εξαρχής και σταγόνες αλλά δεν είχα ιδέα τότε έτρωγα τροφές που την έκαναν χειρότερα α και κάτι ακόμα το βράδυ μην ανάβεις φως για να τον αλλάξεις ή ταΐσεις χαμηλό φωτισμό καλύτερα ή φωτάκι σε κάποιο διάδρομο και να βγαίνετε βόλτες πολλές όχι μέσα όσο μπορείτε να βγαίνετε βόλτες 

Ειναι ενος μηνων  αγαπη βολτες παμε μεσα στο σπιτι μόνο θα βγουμε την πρώτη βόλτα οταν σαραντισω επισης στο ρηλαξ τον βαζω αλλα καθεται μαξιμουμ μιση ωρα ο παιδιατρος ειπε ότι δεν μαθαινει σπο τωρα αγκαλια εσενα την νύχτα δηλαδη σου κοιμοταν αγκαλια επανω σου για 2 χρόνια θα τρελαθω δεν γίνεται ετσι μετα τωρα δινω μονο ξενο γαλα δεν δινω πλεον δικο μου γαλα αγάπη κανω κάτι λαθος ; δεν ξέρω αλλα δεν θελω να μαθει αγκαλια θελω να κοιμαται μονος του τι να κανω για να μπορεσω να το αποφυγω ακομα ομως ειναι μικρουλης θεωρω και εγω οτι αγκαλια δεν εχει μάθει γιατί και χθες που κοιμοταν πανω μου δεν κοιμηθηκε καλα τιναζοταν και διπλωνε την κοιλια του αλλα σε περίπτωση που δεν θελω να μάθει αγκαλιά τι να κανω να το αποφυγω;

Just now, Farmakotriftena είπε:

Hello κορίτσια!! Δεν το πίστευα ποτέ ότι δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Λοιπόν πάλι δεν έχω προλάβει να σας δω. Θα μπω στις τελευταίες σελίδες να δω αν γέννησε κάποια!

@Giwtouli1990 πάντα σε μπέρδευε με την Γωγουλι , αλλά βρε συ δε βλέπεις το γίνεται, όλες νωρίτερα γεννησαμε!! Τελικά λες να είσαι εσύ αυτά που έλεγα για την @tsilona? (Εκτός κι αν γεννησες και γελάω μόνη μου τώρα)

Κορίτσια με την μπέμπα μου έχω δει ελάχιστη διαφορά. Ουσιαστικά χθες και σήμερα μια με δύο φορές την είδα να θηλάζει επιτέλους. Αλλά μόνο 1 με 2 φορές στις 2048572829 φορές που μπαίνει στήθος. Έτσι χθες και ευελπιστώ και σήμερα , έκοψα το ένα συμπλήρωμα! Επίσης χθες και προχθές επιτέλους κοιμηθήκαμε και λίγο παραπάνω γιατί μέχρι πριν 2ωρα κοιμόμουν σε όλο το 24ωρο.

@Jennak83 αχ βρε κορίτσι... νιώθω ότι περνάς όσο περνούσα εγώ πέρσι στον γιο μου.. κουράγιο ! Όχι πως τώρα τραβάω λιγότερα αλλά τουλάχιστον δεν ακούω επί 24 ώρες ένα ουρλιαχτό κλάμα. Είναι απίστευτα ζόρικο όλο αυτό.  Την Κυριακή γίνεστε 40; να δεις που σε λίγες μέρες θα γίνει άλλο παιδάκι.

Αυτές οι 40 ημέρες δεν είναι τυχαίες !!

Εμένα Ναι. Της δίνω 2 σταγονιτσες! Μπορείς να το βάζεις στο στήθος σου και να τις παίρνει ετσι

@marioula1234 Πολύ πλάκα η μικρή σου!! Μια γλύκα!!

Ετσι εκανε ο γιος σου εσένα δηλαδγ και τι εκανες ; εμαθε αγκαλιά


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Hello κορίτσια!! Δεν το πίστευα ποτέ ότι δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Λοιπόν πάλι δεν έχω προλάβει να σας δω. Θα μπω στις τελευταίες σελίδες να δω αν γέννησε κάποια!

@Giwtouli1990 πάντα σε μπέρδευε με την Γωγουλι , αλλά βρε συ δε βλέπεις το γίνεται, όλες νωρίτερα γεννησαμε!! Τελικά λες να είσαι εσύ αυτά που έλεγα για την @tsilona? (Εκτός κι αν γεννησες και γελάω μόνη μου τώρα)

Κορίτσια με την μπέμπα μου έχω δει ελάχιστη διαφορά. Ουσιαστικά χθες και σήμερα μια με δύο φορές την είδα να θηλάζει επιτέλους. Αλλά μόνο 1 με 2 φορές στις 2048572829 φορές που μπαίνει στήθος. Έτσι χθες και ευελπιστώ και σήμερα , έκοψα το ένα συμπλήρωμα! Επίσης χθες και προχθές επιτέλους κοιμηθήκαμε και λίγο παραπάνω γιατί μέχρι πριν 2ωρα κοιμόμουν σε όλο το 24ωρο.

@Jennak83 αχ βρε κορίτσι... νιώθω ότι περνάς όσο περνούσα εγώ πέρσι στον γιο μου.. κουράγιο ! Όχι πως τώρα τραβάω λιγότερα αλλά τουλάχιστον δεν ακούω επί 24 ώρες ένα ουρλιαχτό κλάμα. Είναι απίστευτα ζόρικο όλο αυτό.  Την Κυριακή γίνεστε 40; να δεις που σε λίγες μέρες θα γίνει άλλο παιδάκι.

Αυτές οι 40 ημέρες δεν είναι τυχαίες !!

Εμένα Ναι. Της δίνω 2 σταγονιτσες! Μπορείς να το βάζεις στο στήθος σου και να τις παίρνει ετσι

@marioula1234 Πολύ πλάκα η μικρή σου!! Μια γλύκα!!

Καλημέρα κοριτσάρες!!! 

Πήτενα μου μπράβοοοο! Και όσο μεγαλώνει η μπεμπούλα σου θα πηγαίνετε όλο και καλύτερα με το θηλασμό! Όσο για τον ύπνο τι να πω υπομονή, είσαι ηρωίδα μην τα ξαναλέμε.. Αν έχεις βοήθεια εκμεταλλεύσου την όσο μπορείς για να κοιμάσαι έστω τις ώρες που κοιμάται το μωρό! 

Όχι δε γέννησα ακόμα, ξύπνησα κλασικά με πονάκια περιόδου απλά σήμερα παρατήρησα και αυξημένα υγρά συν ότι νιώθω έντονο βάρος χαμηλά... Άντε ρε μπέμπη κατηφόρισεεεεεεε!

  • Χαχα 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εσας σας είπαν οι παιδίατροι για σταγόνες βιταμίνης d ε;;

Κι εμεις παιρνουμε 2 καθε πρωι. Εχει και ωραια γευση και γλειφεται μετα...χαχαχα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Δεν κλαιει ολη μερα αγάπη όχι απλα χτυπιεται φαινεται οτι κατι το πονάει πιπιλα δινω ναι αγαπη αλλα αν ποναει πολύ ετσι όπως κουνιεται την φτύνει θα κλαψει ολη μερα αν δεν το πάρεις αγκάλιτσα δεν ξςρω ανακουφίζεται αλλα ακομα και στην αγκαλιτσα εχει απο χθες το βραδυ ενω κοιμοταν χτυπιοταν τι αλλο μπορεί να είναι εχω αγχωθει δινω σταγόνες εσενα η κορη σου τι ειχε και εκανε ετσι;

Κοριτσι μου γλυκο ημουν στην θεση σου κ πιστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα αλλεργια ο μικρος στην πρωτεινη γαλακτος το ανακαλυψαμε περιπου 3 εβδομαδων,το μωρο γινοταν κακακκοκινο μουγγριζε σαν γερος ολη την ωρα βογκωσε κλαμα??μετα απο μια ωρα που ετρωγε γνταν χαμος μονο πανω μαςκοιμοταν με το που τον αφηνα κατω ξεκινουσε εγω εκλαιγα ακομα πιο πολυ!ξεκιναμε δινουμε αλλερνοβα ειδικο γαλα κοβω κ γω γαλακτωκομικα ετσι κ άλλως εκανα μικτη διατροφη ειχαμε  παλλινδρομηση κ εχουμε ακομα βεβαια οισοφαγιτιδες τωρα που ειναι τριων μηνων κλαιει μονο για να κοιμηθει!στην πρωτη βδομαδα θα δεις καλυτερευση στον μηνα ουτε που θα το θυμάσαι!εγω γλιτωσα την επιλοχειο στο τσακ το χα παρει κατακαρδα που δν μπορουσα να θηλασω αποκλειστικα εσκασε μετα κ αλκεργια κ παλινδρομηση κ εγινα αστα!το μωρο σου χρειάζεται εσενα σαν μαμα οχι το γαλα σου να σαι καλα εσυ να νιωθει την ευτυχία σ κ τη χαρα σου οχι την στεναχωρια σου παρε δυναμη σφιξε δοντια κ πιστεψε με θα ΠΕΡΑΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ετσι εκανε ο γιος σου εσένα δηλαδγ και τι εκανες ; εμαθε αγκαλιά

Γιωτα μου, εγω με αυτο το "εμαθε αγκαλιά" δε συμφωνώ. Στο παιδί δίνω όσες αγκαλιές θέλει κι ας μάθει με αγκαλιά. Δεν θα κρατήσει πάντα δυστυχώς  αυτό. Ωστόσο στον γιο μου ήμουν όλο αγκαλιά, όλο μάρσιπο και συγκοιμηση και κάπου στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης σταματησα τον θηλασμό σταμάτησα την συγκοιμηση και μου έχουν λείψει πολύ. Το παιδι δεν ειναι εξαρτημένο απο εμας πάντως!! Συνήθως πλέον όταν νυστάζει ζητάει αγκαλιές.

  • Μου αρέσει 6

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου όμορφα κατάφερα να διαβάσω όλα τα νέα σας... Δύσκολη η περίοδος αυτή!!! Εμείς όλη μέρα είμαστε καλά και τα βράδια ξενυχτάμε! Σήμερα γκρίνιαζε και όλη μέρα βέβαια και είμαστε όλη μέρα αγκαλίτσα. Ευτυχώς έχω τη μαμά μου για βοήθεια, δουλειές, φαγητό, μπέμπα, και ο άντρας μου είναι πολύ υποστηρικτικος και βοηθάει πολύ. Έχεις αναλάβει κατ αποκλειστικοτα το άλλαγμα, χαχα! 

Πριν 6 μέρες που μας είδε η παιδίατρος είχε ήδη πάρει βάρος, ήταν 3330, ενώ βγήκαμε από νοσοκομείο 3180. Θηλάζουμε αποκλειστικά, αλλά με ψευδοθηλες, δε μπορούσε κορίτσια να πιάσει με τίποτα η ψυχούλα και ήμασταν μια ώρα με κλάματα μέχρι να καταφέρουμε να φάμε. Ευτυχώς τις ψευδοθηλες τις έπιασε αμέσως, τρώει πολύ καλά και με έχουν σώσει. Νιώθω καλύτερα και ψυχολογικά γιατί έτσι όπως την έβλεπα πονούσε η ψυχή μου, σπαραζε στο κλάμα το μωρό! 

Επίσης, από χτες το βράδυ ξεκίνησε κλάματα μέχρι τις 2-2.30 και μετά κοιμάται, φοβάμαι μη μας ξεκίνησαν οι κολικοι! Γενικά έχω κάτι ψυχολογικά σκαμπανεβασματα, με πιάνουν κάτι κλάματα ώρες ώρες, νομίζω δεν έχω κάνει μπάνιο χωρίς να κλάψω από τότε που γεννησα! Άτιμες ορμόνες!!! 

Συγχαρητήρια ζουζούνα έτσι να συνεχίσετε κ σιγά σιγά θα πιει και κ χωρίς ψευδοθηλες ❤️

2 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Κολλησε στην δικιά σου παραθεση αγάπη πρεπει νσ είμαι πολυ χαζη τελικα εως πιλυ χαζή εχω φοβερες τυψεις ειπα να κανω καλο και το μωρο υποφέρει πάλι εξαιτιας μου ειχα αποθηκευμένο γαλα και αποφασισα να το δωσω αλλα ειχα ξεχασει τοτε που έβγαζα το γαλα οτι δεν μου ειχε πει κανενας οτι πρεπει να κανω διατροφη και το εδωσα και το μωρό τωρα πονάει χθες και πανω σε εμας με το ζορι κοιμήθηκε απο τους πονους επισης μου εχει μείνει εφιάλτης οτι δεβ θα ξανακοιμηθει στην κουνια

Ωχ όχι ρε γμτ... 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Hello κορίτσια!! Δεν το πίστευα ποτέ ότι δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Λοιπόν πάλι δεν έχω προλάβει να σας δω. Θα μπω στις τελευταίες σελίδες να δω αν γέννησε κάποια!

@Giwtouli1990 πάντα σε μπέρδευε με την Γωγουλι , αλλά βρε συ δε βλέπεις το γίνεται, όλες νωρίτερα γεννησαμε!! Τελικά λες να είσαι εσύ αυτά που έλεγα για την @tsilona? (Εκτός κι αν γεννησες και γελάω μόνη μου τώρα)

Κορίτσια με την μπέμπα μου έχω δει ελάχιστη διαφορά. Ουσιαστικά χθες και σήμερα μια με δύο φορές την είδα να θηλάζει επιτέλους. Αλλά μόνο 1 με 2 φορές στις 2048572829 φορές που μπαίνει στήθος. Έτσι χθες και ευελπιστώ και σήμερα , έκοψα το ένα συμπλήρωμα! Επίσης χθες και προχθές επιτέλους κοιμηθήκαμε και λίγο παραπάνω γιατί μέχρι πριν 2ωρα κοιμόμουν σε όλο το 24ωρο.

@Jennak83 αχ βρε κορίτσι... νιώθω ότι περνάς όσο περνούσα εγώ πέρσι στον γιο μου.. κουράγιο ! Όχι πως τώρα τραβάω λιγότερα αλλά τουλάχιστον δεν ακούω επί 24 ώρες ένα ουρλιαχτό κλάμα. Είναι απίστευτα ζόρικο όλο αυτό.  Την Κυριακή γίνεστε 40; να δεις που σε λίγες μέρες θα γίνει άλλο παιδάκι.

Αυτές οι 40 ημέρες δεν είναι τυχαίες !!

Εμένα Ναι. Της δίνω 2 σταγονιτσες! Μπορείς να το βάζεις στο στήθος σου και να τις παίρνει ετσι

@marioula1234 Πολύ πλάκα η μικρή σου!! Μια γλύκα!!

Αγάπη κάτι είναι κ οι δύο φορές που θηλάσε... Σιγά σιγά οι δύο φορές θα γίνουν τρεις οι τρεις τέσσερις κλπ κλπ ❤️

Just now, Farmakotriftena είπε:

Γιωτα μου, εγω με αυτο το "εμαθε αγκαλιά" δε συμφωνώ. Στο παιδί δίνω όσες αγκαλιές θέλει κι ας μάθει με αγκαλιά. Δεν θα κρατήσει πάντα δυστυχώς  αυτό. Ωστόσο στον γιο μου ήμουν όλο αγκαλιά, όλο μάρσιπο και συγκοιμηση και κάπου στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης σταματησα τον θηλασμό σταμάτησα την συγκοιμηση και μου έχουν λείψει πολύ. Το παιδι δεν ειναι εξαρτημένο απο εμας πάντως!! Συνήθως πλέον όταν νυστάζει ζητάει αγκαλιές.

Και εγώ δε συμφωνώ δίνω άπειρες αγκαλιές στα παιδιά μου.. 

Ας μάθει στην αγκαλιά και εγώ αυτό θέλω χαχαχ❤️

  • Μου αρέσει 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...