Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Hello κορίτσια!! Δεν το πίστευα ποτέ ότι δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Λοιπόν πάλι δεν έχω προλάβει να σας δω. Θα μπω στις τελευταίες σελίδες να δω αν γέννησε κάποια!

@Giwtouli1990 πάντα σε μπέρδευε με την Γωγουλι , αλλά βρε συ δε βλέπεις το γίνεται, όλες νωρίτερα γεννησαμε!! Τελικά λες να είσαι εσύ αυτά που έλεγα για την @tsilona? (Εκτός κι αν γεννησες και γελάω μόνη μου τώρα)

Κορίτσια με την μπέμπα μου έχω δει ελάχιστη διαφορά. Ουσιαστικά χθες και σήμερα μια με δύο φορές την είδα να θηλάζει επιτέλους. Αλλά μόνο 1 με 2 φορές στις 2048572829 φορές που μπαίνει στήθος. Έτσι χθες και ευελπιστώ και σήμερα , έκοψα το ένα συμπλήρωμα! Επίσης χθες και προχθές επιτέλους κοιμηθήκαμε και λίγο παραπάνω γιατί μέχρι πριν 2ωρα κοιμόμουν σε όλο το 24ωρο.

@Jennak83 αχ βρε κορίτσι... νιώθω ότι περνάς όσο περνούσα εγώ πέρσι στον γιο μου.. κουράγιο ! Όχι πως τώρα τραβάω λιγότερα αλλά τουλάχιστον δεν ακούω επί 24 ώρες ένα ουρλιαχτό κλάμα. Είναι απίστευτα ζόρικο όλο αυτό.  Την Κυριακή γίνεστε 40; να δεις που σε λίγες μέρες θα γίνει άλλο παιδάκι.

Αυτές οι 40 ημέρες δεν είναι τυχαίες !!

Εμένα Ναι. Της δίνω 2 σταγονιτσες! Μπορείς να το βάζεις στο στήθος σου και να τις παίρνει ετσι

@marioula1234 Πολύ πλάκα η μικρή σου!! Μια γλύκα!!

Μακαρι γιατι εχουμε πολλη γκρινια σημερα, μονο αγκαλια θελει κ βυζι, με το που παω να τον βαλω καροτσι φωναζει,κλεινει τα ματια 5 λεπτα κ μετα κλαμα κ γκρινα, δε μπορω να κανω τπτ κ το βραδυ χθες μονο αγκαλια μου κοιμηθηκε ουτε καν μπηκε στο λικνο..ελπιζω το αλλο παιδακι να ειναι πιο ησυχο κ οχι πιο γκρινιαρικο! Εχε χαρη που εισαι αρρωστουλης του λεω (λεμε τωρα)!

Αφου θηλασε η μπεμπα θα ξεκινησει πιστευω σιγα σιγα κ πιο πολυ! Ειναι να μη πιασουν το βυζι! Εχεις κανει κ συ πολλη υπομονη κ εχεις κ αλλα 2 παιδια!

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Όσον αφορά τις αγκαλιές κορίτσια,ν σας πω κ γω ,δε με νοιάζει να μάθει,τη ζητάω την αγκαλιά της.τη μεγάλη τη λέω έλα να Σ αγκαλιάσω κ λέει άσε με τώρα.

Ο άντρας μου μεγάλωσε έτσι ,δλδ η πεθερά μου είναι της άποψης ,άστο να κλαψει,μη μάθει αγκαλιά κλπ.

του είπα του άντρα μου,γ αυτο είσαι έτσι δε μπορείς να εκφραστείς εσύ ,κ δε λες σ' αγαπώ εύκολα,ούτε αγκαλιάζεις αν δε σ' αγκαλιάσω.κ απαντάει ο ίδιος .μα δε μου λείπει καμία αγκαλια ,δεν ξέρω πως είναι σαν παιδί να σ' αγκαλιάζουν οι γονείς σου.κ δυστυχώς μου πε κιόλας ,από σένα ενοιωσα τι είναι αγάπη ,όχι απτους γονείς μου,πολύ βαριά κουβέντα για έναν άνθρωπο σχεδόν 40.

καλα εντάξει υπήρχαν κ άλλα προβλήματα στη μέση,διαζύγιο, αρρώστιες κλπ.αλλα κ πάλι 

  • Λυπημένη/-ος 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Penny... είπε:

Ειναι ενος μηνων  αγαπη βολτες παμε μεσα στο σπιτι μόνο θα βγουμε την πρώτη βόλτα οταν σαραντισω επισης στο ρηλαξ τον βαζω αλλα καθεται μαξιμουμ μιση ωρα ο παιδιατρος ειπε ότι δεν μαθαινει σπο τωρα αγκαλια εσενα την νύχτα δηλαδη σου κοιμοταν αγκαλια επανω σου για 2 χρόνια θα τρελαθω δεν γίνεται ετσι μετα τωρα δινω μονο ξενο γαλα δεν δινω πλεον δικο μου γαλα αγάπη κανω κάτι λαθος ; δεν ξέρω αλλα δεν θελω να μαθει αγκαλια θελω να κοιμαται μονος του τι να κανω για να μπορεσω να το αποφυγω ακομα ομως ειναι μικρουλης θεωρω και εγω οτι αγκαλια δεν εχει μάθει γιατί και χθες που κοιμοταν πανω μου δεν κοιμηθηκε καλα τιναζοταν και διπλωνε την κοιλια του αλλα σε περίπτωση που δεν θελω να μάθει αγκαλιά τι να κανω να το αποφυγω;

Ετσι εκανε ο γιος σου εσένα δηλαδγ και τι εκανες ; εμαθε αγκαλιά

Εγώ έκανα το τραγικό λάθος για να ηρεμεί να την πηγαίνω με μάρσιπο πάνω κάτω σε όλο το σπίτι και λέω τραγικό γιατί μέχρι 17-18 μηνών την κοίμιζα έτσι επίσης δεν είχε συνηθίσει να την κοιμίζει άλλος (άλλο τραγικό μου λάθος) γενικά καλό είναι να τον έχεις εκεί που κοιμάται και μέσα στην μέρα για να συνηθίσει τον χώρο του φυσικά δεν θα τον αφήσεις να γκανιάξει ή να δυσφορεί αλλά αν είναι ήρεμος άσε τον και κάτω εγώ είχα πάρει από peg Perego ένα κάθισμα που μετά γίνεται ταίστρα και εκεί μέχρι 4 μηνών είναι σαν ρηλάξ στατικό και είναι ψηλό και το μωρό το έχεις κοντά σου να σε ακούει πχ να σε βλέπει α έγω έδινα και χαμομήλι βρεφικό το είχε προτείνει η παιδίατρος αλλά δεν ξέρω αν το δίνουν σε κάτω των 2 μηνών μωρά εγώ το είχα δώσει στους 2-3 μήνες 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το μόνο που δεν έκανα είναι να μάθουν να κοιμούνται με κούνημα... απαπα μακριά!! Χίλιες φορές καλύτερα να μάθει να κοιμάται δίπλα σου το μωρό πάρα να πρέπει στις 2,3,4 τα ξημερώματα να πηγαίνεις πάνω κάτω όλο το σπίτι μέχρι να κοιμηθεί και μετά ξανά μανά. Τουλάχιστον εγώ το βλέπω έτσι.

 Πάντως και η μπέμπα εδώ τα βράδια στο πορτ μπεμπέ δεν πολυκοιμάται. Θέλει να πιπιλησει βυζι ή να έρθει δίπλα μου. Οπότε ξαπλώνω στα πλάγια της δίνω βυζι και ηρεμεί.

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι κι εγώ το μόνο που δεν έκανα είναι να μάθουν να κοιμούνται με κούνημα... απαπα μακριά!! Χίλιες φορές καλύτερα να μάθει να κοιμάται δίπλα σου το μωρό πάρα να πρέπει στις 2,3,4 τα ξημερώματα να πηγαίνεις πάνω κάτω όλο το σπίτι μέχρι να κοιμηθεί και μετά ξανά μανά. Τουλάχιστον εγώ το βλέπω έτσι.

 Πάντως και η μπέμπα εδώ τα βράδια στο πορτ μπεμπέ δεν πολυκοιμάται. Θέλει να πιπιλησει βυζι ή να έρθει δίπλα μου. Οπότε ξαπλώνω στα πλάγια της δίνω βυζι και ηρεμεί.

Κ γω το ίδιο με το κούνημα! Αχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

εμένα πρέπει να είχε κολικούς αλλά ήταν το 1ο μου παιδί και δεν το ήξερα και την πείραζαν και αυτά που έτρωγα κι εγώ την έβγαζα με απορροφητήρα και αγκαλιά έκανα 2 χρόνια να κοιμηθώ γιατί όταν μεγάλωσε είχε μάθει στην αγκαλιά και ξύπναγε και για γάλα 2-3 φορές μέσα στην νύχτα δοκίμασε απορροφητήρα ή ρηλάξ από αυτά που κουνιούνται αν γύριζα τον χρόνο πίσω θα της είχα δώσει ξένο εξαρχής και σταγόνες αλλά δεν είχα ιδέα τότε έτρωγα τροφές που την έκαναν χειρότερα α και κάτι ακόμα το βράδυ μην ανάβεις φως για να τον αλλάξεις ή ταΐσεις χαμηλό φωτισμό καλύτερα ή φωτάκι σε κάποιο διάδρομο και να βγαίνετε βόλτες πολλές όχι μέσα όσο μπορείτε να βγαίνετε βόλτες 

Καλησπερα εχω το ιδιο θεμα τι τροφες τελικα την πειραζαν γαλακτοκομικα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ έκανα το τραγικό λάθος για να ηρεμεί να την πηγαίνω με μάρσιπο πάνω κάτω σε όλο το σπίτι και λέω τραγικό γιατί μέχρι 17-18 μηνών την κοίμιζα έτσι επίσης δεν είχε συνηθίσει να την κοιμίζει άλλος (άλλο τραγικό μου λάθος) γενικά καλό είναι να τον έχεις εκεί που κοιμάται και μέσα στην μέρα για να συνηθίσει τον χώρο του φυσικά δεν θα τον αφήσεις να γκανιάξει ή να δυσφορεί αλλά αν είναι ήρεμος άσε τον και κάτω εγώ είχα πάρει από peg Perego ένα κάθισμα που μετά γίνεται ταίστρα και εκεί μέχρι 4 μηνών είναι σαν ρηλάξ στατικό και είναι ψηλό και το μωρό το έχεις κοντά σου να σε ακούει πχ να σε βλέπει α έγω έδινα και χαμομήλι βρεφικό το είχε προτείνει η παιδίατρος αλλά δεν ξέρω αν το δίνουν σε κάτω των 2 μηνών μωρά εγώ το είχα δώσει στους 2-3 μήνες 

  Τωρα το μονο που θελει ειναι να κοιμαται πανω μου η στον ανδρα μου αλλα θελει να νιωθει καποιον αυτο ειναι το μονο σιγουρο ειναι απο τους πόνους και αν μαθει εμαθε δεν μπορω να κανω κατι αλλο τουλάχιστον θα πω θα εχει να λεει η μαμα με ειχε αγκαλια το θεμα ειναι αν το αφηνω κατω κλαίει πολυ δεν θελει και αυτό δεν μπορω να ξέρω απο τι ειναι ....


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας ελπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα μωρα σας.Εμεις σημερα καναμε υπερυχο ανω κατω κοιλιας.Το μωρο ευτυχως ειναι ολα οκ.Το εντερο του ομως γεματο αερια.Τωρα κανω κ διατροφη να δουμε που οφειλεται οτι δεν αεριζεται σε αλλεργια η εχει ανωρινο εντερο πειναω ολη μερααα..Ξερει καμια κοπελα πως βοηθαει να αεριστει μας ειπαν μπρουμυτα και ζεστη πετσετα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια γεια σας ελπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα μωρα σας.Εμεις σημερα καναμε υπερυχο ανω κατω κοιλιας.Το μωρο ευτυχως ειναι ολα οκ.Το εντερο του ομως γεματο αερια.Τωρα κανω κ διατροφη να δουμε που οφειλεται οτι δεν αεριζεται σε αλλεργια η εχει ανωρινο εντερο πειναω ολη μερααα..Ξερει καμια κοπελα πως βοηθαει να αεριστει μας ειπαν μπρουμυτα και ζεστη πετσετα.

Σας ειπαν απο τι προερχεται ολο αυτο εσεις ρωτησατε γιατι και μενα μαλλον αυτο εχει ο μικρος μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

  Τωρα το μονο που θελει ειναι να κοιμαται πανω μου η στον ανδρα μου αλλα θελει να νιωθει καποιον αυτο ειναι το μονο σιγουρο ειναι απο τους πόνους και αν μαθει εμαθε δεν μπορω να κανω κατι αλλο τουλάχιστον θα πω θα εχει να λεει η μαμα με ειχε αγκαλια το θεμα ειναι αν το αφηνω κατω κλαίει πολυ δεν θελει και αυτό δεν μπορω να ξέρω απο τι ειναι ....

Κ μενα τα ιδια, πανω μου! Σηκωνομαι κ ποναω παντου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Penny... Κακά κάνει κανονικά; Όταν τον αφήνεις κάτω κλαίει γιατί αλλάζει υπνικη επιφάνεια έχε τον αγκαλιά τυλιγμένο σε δικό σου ρούχο που το φοράς 1-2 μέρες και μετά άσε τον κάτω τυλιγμένο τρώει ικανοποιητικά βάζει βάρος;

@Dwro δεν έχω ιδέα τι έπρεπε να έχω κόψει αλλά μάλλον είχε ανώριμο έντερο η μικρή γτ αλλεργίες δεν είχε ποτέ και εγώ έτρωγα σοκολάτες καφέ μακαρόνια που νομίζω είναι απαγορευτικά 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Penny... Κακά κάνει κανονικά; Όταν τον αφήνεις κάτω κλαίει γιατί αλλάζει υπνικη επιφάνεια έχε τον αγκαλιά τυλιγμένο σε δικό σου ρούχο που το φοράς 1-2 μέρες και μετά άσε τον κάτω τυλιγμένο τρώει ικανοποιητικά βάζει βάρος;

@Dwro δεν έχω ιδέα τι έπρεπε να έχω κόψει αλλά μάλλον είχε ανώριμο έντερο η μικρή γτ αλλεργίες δεν είχε ποτέ και εγώ έτρωγα σοκολάτες καφέ μακαρόνια που νομίζω είναι απαγορευτικά 

Κακα κανει δυσκολα αλλα αν κάνει είναι μαλακα ναι βάρος βάζει απο ότι είδαμε με τον παιδιατρο θα το κανω και αυτο με το ρουχο δεν είναι οτι δεν θελω νσ τον εχω αγκαλιά αλλά δεν μπορώ με πονάει η τομή ακομη με πονανε τα πόδια αν κάθεται εκεί γιατί εγω πρέπει να είμαι ακίνητη ε μετα εγω πως να κοιμηθω ανετα με ένα μωρό ολη νύχτα πάνω μου μην το χτύπησω μην μου φύγει κάτω δεν γίνεται


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κακα κανει δυσκολα αλλα αν κάνει είναι μαλακα ναι βάρος βάζει απο ότι είδαμε με τον παιδιατρο θα το κανω και αυτο με το ρουχο δεν είναι οτι δεν θελω νσ τον εχω αγκαλιά αλλά δεν μπορώ με πονάει η τομή ακομη με πονανε τα πόδια αν κάθεται εκεί γιατί εγω πρέπει να είμαι ακίνητη ε μετα εγω πως να κοιμηθω ανετα με ένα μωρό ολη νύχτα πάνω μου μην το χτύπησω μην μου φύγει κάτω δεν γίνεται

Έλα βρε πεννυ άνθρωπος είσαι όχι ρομπότ άλλοι μπορούν να τα σηκώνουν άλλοι όχι κανείς δεν κρίνει κανέναν και μόνο το ενδιαφέρον σου που γράφεις εδώ δείχνει πόσο τον νοιάζεσαι 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Έλα βρε πεννυ άνθρωπος είσαι όχι ρομπότ άλλοι μπορούν να τα σηκώνουν άλλοι όχι κανείς δεν κρίνει κανέναν και μόνο το ενδιαφέρον σου που γράφεις εδώ δείχνει πόσο τον νοιάζεσαι 

Φυσικα και τον νοιαζομαι και προσπαθώ να καταλάβω τι ειναι ολο αυτο που του συμβαίνει 

Just now, tsilona είπε:

Μήπως αέρια έχει τότε ρε συ.αν τα κακά είναι μαλακά λογικα δε θα ζοριζεται να τα κάνει

Ναι αφου οταν τον πας βολτα και του σηκωνεις τα πόδια η ζοριζεται ακούγεται οτι ριχνει πορδιτσες αλλα αυτο γιατι συμβαινει κσι ποτε περναει γίνεται να ποναεκ ετσι και να ηρεμει μονο στην αγκαλια

πρίν από 32 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσι μου γλυκο ημουν στην θεση σου κ πιστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα αλλεργια ο μικρος στην πρωτεινη γαλακτος το ανακαλυψαμε περιπου 3 εβδομαδων,το μωρο γινοταν κακακκοκινο μουγγριζε σαν γερος ολη την ωρα βογκωσε κλαμα??μετα απο μια ωρα που ετρωγε γνταν χαμος μονο πανω μαςκοιμοταν με το που τον αφηνα κατω ξεκινουσε εγω εκλαιγα ακομα πιο πολυ!ξεκιναμε δινουμε αλλερνοβα ειδικο γαλα κοβω κ γω γαλακτωκομικα ετσι κ άλλως εκανα μικτη διατροφη ειχαμε  παλλινδρομηση κ εχουμε ακομα βεβαια οισοφαγιτιδες τωρα που ειναι τριων μηνων κλαιει μονο για να κοιμηθει!στην πρωτη βδομαδα θα δεις καλυτερευση στον μηνα ουτε που θα το θυμάσαι!εγω γλιτωσα την επιλοχειο στο τσακ το χα παρει κατακαρδα που δν μπορουσα να θηλασω αποκλειστικα εσκασε μετα κ αλκεργια κ παλινδρομηση κ εγινα αστα!το μωρο σου χρειάζεται εσενα σαν μαμα οχι το γαλα σου να σαι καλα εσυ να νιωθει την ευτυχία σ κ τη χαρα σου οχι την στεναχωρια σου παρε δυναμη σφιξε δοντια κ πιστεψε με θα ΠΕΡΑΣΕΙ.

Μα ειναι ενος μηνων σημερα και 1 ημερών και το παιδι υποφέρει δικο μου γαλα δεν δινω πλεον ειχα αποθηκευμενο και του εδωσα απο αυτό αλλα θυμηθηκα οτι τοτε δεν εκανα διατροφή και μαλλον το πειραξε οπιτε τωρα δινω μονο ξενο το sanilac


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...