Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Penny... είπε:

Φυσικα και τον νοιαζομαι και προσπαθώ να καταλάβω τι ειναι ολο αυτο που του συμβαίνει 

Ναι αφου οταν τον πας βολτα και του σηκωνεις τα πόδια η ζοριζεται ακούγεται οτι ριχνει πορδιτσες αλλα αυτο γιατι συμβαινει κσι ποτε περναει γίνεται να ποναεκ ετσι και να ηρεμει μονο στην αγκαλια

Μα ειναι ενος μηνων σημερα και 1 ημερών και το παιδι υποφέρει δικο μου γαλα δεν δινω πλεον ειχα αποθηκευμενο και του εδωσα απο αυτό αλλα θυμηθηκα οτι τοτε δεν εκανα διατροφή και μαλλον το πειραξε οπιτε τωρα δινω μονο ξενο το sanilac

Το υποαλλεργικο δινεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, happysmile είπε:

Το υποαλλεργικο δινεις?

 Sanilac δινω αυτο μου ειπε ο παιδίατρος του είπα να κανουμε αλλαγη αλλα ειπε καλο είναι επειδη παιρνει κιλα να μην κανουμε αλλαγη το θεμα είναι οτι το πρωι ήπιε δικο μου γάλα αποθηκευμενο και τοτε δεν εκανα διατροφη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις παμε παιδιατρο σε λιγο να δουμε πως ειμαστε με την ιωση, μυξες εχει το παιδι ακομα αλλα τουλαχιστον να μην εχει προχωρησει.

Καλή επιτυχία κορίτσι εύχομαι περαστικά τόσο μικρό μωρό και κόλλησε κρίμα ρε γμτ :(

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , tsilona είπε:

Όσον αφορά τις αγκαλιές κορίτσια,ν σας πω κ γω ,δε με νοιάζει να μάθει,τη ζητάω την αγκαλιά της.τη μεγάλη τη λέω έλα να Σ αγκαλιάσω κ λέει άσε με τώρα.

Ο άντρας μου μεγάλωσε έτσι ,δλδ η πεθερά μου είναι της άποψης ,άστο να κλαψει,μη μάθει αγκαλιά κλπ.

του είπα του άντρα μου,γ αυτο είσαι έτσι δε μπορείς να εκφραστείς εσύ ,κ δε λες σ' αγαπώ εύκολα,ούτε αγκαλιάζεις αν δε σ' αγκαλιάσω.κ απαντάει ο ίδιος .μα δε μου λείπει καμία αγκαλια ,δεν ξέρω πως είναι σαν παιδί να σ' αγκαλιάζουν οι γονείς σου.κ δυστυχώς μου πε κιόλας ,από σένα ενοιωσα τι είναι αγάπη ,όχι απτους γονείς μου,πολύ βαριά κουβέντα για έναν άνθρωπο σχεδόν 40.

καλα εντάξει υπήρχαν κ άλλα προβλήματα στη μέση,διαζύγιο, αρρώστιες κλπ.αλλα κ πάλι 

Πολύ βαριά κουβέντα όντως... 

Just now, Jennak83 είπε:

Εμεις παμε παιδιατρο σε λιγο να δουμε πως ειμαστε με την ιωση, μυξες εχει το παιδι ακομα αλλα τουλαχιστον να μην εχει προχωρησει.

Περιμένουμε νεότερα καλή μου ευχομαι να ναι πολύ πολύ καλύτερα το αστεράκι σου


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια μου σας διαβάζω καμία φορά τώρα που γεννήσατε οι περσσότερες γιατί είστε το πιο ενεργό τοπικ. 

Υπομονή οι πρώτοι 2 μήνες είναι οι δύσκολοι μετά ΟΛΑ φτιάχνουν. Εμένα έτρωγε κάθε 20 λεπτά και κοιμόταν μόνο πάνω μας.  Ήμουν συνεχώς με το στήθος έξω.

Ε από το 2ο μήνα που η παιδίατρος με άφησε να του δώσω πιπιλα άλλο παιδί. Μπήκε πρόγραμμα στο θηλασμό και τρώει ανά 3ωρο και κοιμάται 10 με 6.30 το πρωί. Αν ξυπνήσει στο ενδιάμεσο του δίνω την πιπίλα και ξανακοιμάται. Λίγη υπομονή και τα ζορια περνάνε και μετα θα κουράζεστε μόνο στα άλματα: :)

Μην ανησυχείτε για την αγκαλιά το πρώτο 2μηνο δεν κακομαθαίνει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Penny... είπε:

Σας ειπαν απο τι προερχεται ολο αυτο εσεις ρωτησατε γιατι και μενα μαλλον αυτο εχει ο μικρος μου

Οχι Γιωτιτσα μου ακρη δεν βγαλαμε.Τωρα δυο πραγματα συμβαινουν η εχει αλλεργια σε κατι που τρωω η εχει ανωριμο εντερο.Κανω διατροφη δυστυχως δεν την γλιτωσα γιατι θηλαζω αποκλειστικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Οχι Γιωτιτσα μου ακρη δεν βγαλαμε.Τωρα δυο πραγματα συμβαινουν η εχει αλλεργια σε κατι που τρωω η εχει ανωριμο εντερο.Κανω διατροφη δυστυχως δεν την γλιτωσα γιατι θηλαζω αποκλειστικα.

Ποπο μωρέ αγαπη εγω σήμερα εβαλα τα κλαματα δεν μπορώ θα πάρω ευχη σε λιγες μερες και θα φυγω θα παω στην πεθερα μου εδω δεν έχω κανένα δεν γίνεται ο άνδρας μου ερχεται στις 10 το βράδυ

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ποπο μωρέ αγαπη εγω σήμερα εβαλα τα κλαματα δεν μπορώ θα πάρω ευχη σε λιγες μερες και θα φυγω θα παω στην πεθερα μου εδω δεν έχω κανένα δεν γίνεται ο άνδρας μου ερχεται στις 10 το βράδυ

Φυγε να μην εισαι μονη σου γιατι σε καταλαβαινω οτι δεν παλευεται, τη μιση ευχη μπορεις να την παρεις. Εμεις εχουμε βγει εξω αρκετες φορες γιατι ειχε χρειαστει απο 7 ημερων..αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις γυρισαμε απο παιδιατρο, τα καταφεραμε μου ειπε δεν εχει προχωρησει! Χαρηκα τοσο πολυ, συνεχιζουμε με ορο κ κοψε κ μια δοση μου ειπε αν τον ακους οτι δε χρειαζεται γιατι κ οι πολλοι οροι δεν κανουν καλο..αντε να φυγει αυτη η μυξα πια, ολα μαζι με κολικους δεν παλευονται..αν κ τον βλεπω λιγο καλυτερα στο θεμα κολικων σαν συχνοτητα κ ενταση πονου.

Just now, tsilona είπε:

Πήγα παιδίατρο για ενα τσεκαρισμα κιλών μιας που φτάσαμε 20 ημερών.4600.

Ουαου, ποσο γεννηθηκατε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Φυγε να μην εισαι μονη σου γιατι σε καταλαβαινω οτι δεν παλευεται, τη μιση ευχη μπορεις να την παρεις. Εμεις εχουμε βγει εξω αρκετες φορες γιατι ειχε χρειαστει απο 7 ημερων..αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια.

Δεν αντεχω αλλο πρπει να εχω λίγη βοήθεια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ουαου, ποσο γεννηθηκατε;

Τέλεια που πάτε καλύτερα!!!! 

Γεννήθηκε 4010.βγηκαμε 3900 κ 10 ημερών ήταν 4030.

Just now, Jennak83 είπε:

Φυγε να μην εισαι μονη σου γιατι σε καταλαβαινω οτι δεν παλευεται, τη μιση ευχη μπορεις να την παρεις. Εμεις εχουμε βγει εξω αρκετες φορες γιατι ειχε χρειαστει απο 7 ημερων..αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια.

Εμείς από 6 ημερών καρότσι κ έξω ήμασταν.αλλα εγώ έχω κ τη μεγάλη κ την πάω δραστηριότητες τ απόγευματα.να πχ πριν μισή ώρα γυρισαμε σπίτι,ήμασταν καρατε

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...