Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , tzeni82 είπε:

Κοριτσια να σασ ζησουν τα μπεμπακια σασ!!!κ εγω στισ 29 θ μπω μαλλον για καισαρικη μιασ κ περιμενω το 2ο κοριτσακι μου..υπομονη σε ολεσ κ γερα νευρα!!!συνηθωσ οταν σαραντιζουν στρωνουν λιγο τα νινακια μασ..εγω το σκεφτομαι κ αγχωνομαι απο τωρα..

@Dwro διαβασα για την αλλεργια..ειχε κ μενα η η κορη μου κ εκανα 1 χρονο αποχη..η αρχη ειναι δυσκολη..μετα ειναι πιο ευκολα..στην ομαδα που λεσ ειμαι κ εγω μελοσ..κ βοηθηθηκα πολυ..γιατι εμενα εκτοσ των αλλων ειχε κ αιμα στισ κενωσεισ κ καταλαβαινεισ την τρομαρα μου..μεχρι να πειστω πωσ ειναι απο αλλεργια περασαμε απο αρκετουσ γιατρουσ..η αληθεια ειναι πωσ ειναι λιγο αυστηρεσ στην ομαδα αλλα εσυ θα κρινεισ τι θα κανεισ κ πωσ θα συνεχισεισ..αλλα θα μπορεσεισ να βρεισ κ λυσεισ.

Οσο για τον χαλινο αν ειχε θα σου το λεγε ο παιδιατροσ..για ξανα ρωτα για να σου φυγει η απορια..

η δικη σου περιπτωση που δεν ειχατε αιματακι ισωσ ειναι πιο ελαφρυα κ δεν χρειαστει να τα κανεισ ολα κατα γραμμα ..δεσ αν δεισ βελτιωση κ μιλωντασ με τον γιατρο.σου θα κρινετε..εμασ μασ παρακολουθουσε παιδογαστρεντερολογοσ..θηλασα μεχρι 16 μηνων..τωρα ειναι 2 χρονων..σημερα εχουμε γενεθλια!!!

Τωρα φοβαμαξ μην εχει κ η 2η κορη αλλεργια..αλλα κ να εχει τωρα ξερω τι να κανω..

Αν θεσ σε κατι βοηθεια σε σχεση με την αλλεργια ρωτα  με..ευχομαι απλα.να ειναι.κατι παροδικο..κ να μην χρειαστει να κανεισ μεγαλη αποχη..μια φιλη.μου απλα.απειχε απο τα φανερα για ενα διαστημα κ μετα εστρωσε το παιδι..αλλα αυτα παντα σε συννενοηση με τον γιατρο..

@Jennak83 πωσ ειναι το.μωρακι σου??

Υποχωρησαν οι.μυξουλεσ?? Σε αναλογη περιπτωση  εμεισ καναμε ορο οχι μονο 4 φορεσ την μερα..αλλα.καθε φορα πριν θηλασει για να μπορει να φαει κ να κοιμηθει ησυχο το.μωρο..επισησ χρησιμοποιουσα.κ εκεινο το εργαλειο.που ρουφαει τισ.μυξεσ.. δεν μπορεισ να φανταστεισ τι εβγαζε..κ ακομη κ τωρα που ειναι 2 χρ το χρησιμ γιατι δεν μπορει να τισ φυσηξει..

Ευχομαι να σασ περασε!!!

Να το χαιρεσαι το παιδακι σου να ειναι παντα δυνατο γερο και ευλογημενο.Με το καλο και το νεο μελος.Ευχομαι οτι καλυτερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

7 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Μαμασιτα τέλεια ,πέρασε η εγκυμοσύνη κ με τη γέννα πάλι πονάμε στη μεση.πφφφ

Την άλλαξα τη χεσμενη πάνα κ μόλις της έβαλα καθαρή ξανακανε.ελεος

Αστα να πάνε...με έχει πιάσει και σπαστικός βήχας εμένα σαν αλλεργικό και ποναειιιι η τομηηηη ακόμη....

Αααακου να δεις εμένα άμα δε κάνει απανωτά τσισα κακακια και ξανά τσισα αγχώνομαι.... Πάω να της αλλάξω μια πάνα και καταλληγω να έχω τελειώσει όλο το σακουλάκι τα παμπερς Χαχαχα.

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

@Dwroμην μπαινεις σε ομαδες ο καθενας θα πει το μακρυ του και το κοντο του

Μετανιωσα αληθεια με τρελαναν οτι φταιει ο χαλινος.Μα λεω τον εξετασαν 2 παιδιατροι δεν ειπαν κατι.Οχι λενε δεν ξερουν οι παιδιατροι θελει παιδοχειρουργο.Ολα αυτα επειδη ματωνουν οι θηλες μου λες κι ειμαι η μονη το εχω ακουσει απο πολλες γυναικες αυτο.Μπηκα να δω τι μπορω να τρωω γιατι εχω ζαλαδες απο πριν και με την διαιτα εγινα πιο χαλια η μαια μου προτεινε να μπω για να δω ποια προιοντα μπορω να τρωω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Dwro περίμενε να βγάλεις άκρη από τις ομάδες του φεις εκεί είναι όλες φανατικές με τον θηλασμό λες και δεν υπάρχει εναλλακτική πλέον στο 2019 σε κάνουν να νιώθεις τύψεις και μόνο στην σκέψη 

Συμφωνώ τόσο μα τόσο πολύ....

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Μετανιωσα αληθεια με τρελαναν οτι φταιει ο χαλινος.Μα λεω τον εξετασαν 2 παιδιατροι δεν ειπαν κατι.Οχι λενε δεν ξερουν οι παιδιατροι θελει παιδοχειρουργο.Ολα αυτα επειδη ματωνουν οι θηλες μου λες κι ειμαι η μονη το εχω ακουσει απο πολλες γυναικες αυτο.Μπηκα να δω τι μπορω να τρωω γιατι εχω ζαλαδες απο πριν και με την διαιτα εγινα πιο χαλια η μαια μου προτεινε να μπω για να δω ποια προιοντα μπορω να τρωω.

Καλα και εγω ειμαι ο δόκτωρ Γιακουπ 

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια εχω ερωτηση... Τα νύχια του μωρου τα κοβουμε, τα λιμαρουμε ή δεν τα πειραζουμε καθολου; 

Εμεις τα κοψαμε αγαπη μου ειπαν και οι δυο παιδιατροι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Οποτε μπορω μπαινω κ σας διαβαζω... Κ εμεις προσπαθούμε να προσαρμοστουμε... Εχω φτασει σε σημείο να εχω πολυ γαλα ευτυχως κ θηλαζω συνέχεια αλλα με τις ψευδοθηλες ακομα. Αν τις βγαλω κ του δωσω στηθος παίρνει μια εκφραση αηδιας το μωρο μου... Δεν το εχω παρει προσωπικά, εχει πλακα, χαχαχα. Θα τις βγαλουμε κ αυτες, που θα παει... Πινει βέβαια κ κανα δυο γευματα ξενο απο δικη μας ανασφάλεια μηπως δεν χορταινει... Το μωρακι μας ειναι ικανο αν δε το ξυπνησουμε τη νυχτα να μην ξυπνησει καθολου να φαει. Αλλα οταν ξυπνησει δυσκολεύεται πολυ να κοιμηθει. Κ κυριως τη μερα, απο τις 2 μεχρι τις 9 με 10 το βραδυ εχουμε σοου. Ξυπνιος δεν κάθεται στην καλαθουνα, θελει αγκαλιτσα. Αλλα κ στην αγκαλιτσα θελει συνέχεια αλλαγη θεσης κ βολτες. Εγω ακομα ποναω κ δεν μπορω να τον κρατησω ευκολα κ οπως θελω κ φυσικα δεν θελω να τον αφηνω να κλαιει, οποτε ειμαστε ολο αγκαλιά. Εγω για ταισμα, ο αντρας μου κ η μανα μου για νταντεμα... Κ φυσικα περιμενει να αλλάξουμε την πανα απο τα τσισα για να κανει κακα στο καπακι σε καθαρη πανα... Χαχαχα... Υπαρχει περιπτωση να εχουμε κολικους απο 8,9 ημερων; Παντως εκτος απο το ξαφνικο, οξυ κλαμα, δεν μαζευει ποδαρακια για να πω οτι ποναει η κοιλιτσα. Κακα με πορδιτσες κ πολλα τσισακια κανουμε παντως... 

Δύσκολο μου φαίνεται να είναι κολικοί... Κοίτα αν ισχύουν όσα είχαν πει στη διπλανή μου στο μαιευτήριο που έκλαιγε πότε πότε απ' το πουθενά το μωρουλι της, τα μωράκια έχουν γενικά πονακια και κλαίνε δε σημαίνει ότι είναι όλα κολικοί... Μπορεί να πονέσει στιγμιαία για να κάνει πριτς ή κακά του πχ. Μπορεί να μη πονάει καν αλλά να κλαίει επειδή έτσι διότι προσπαθεί και αυτό να προσαρμοστεί στο νέο του μη υγρό περιβάλλον γεμάτο πρωτόγνωρους θορυβους, φώτα και συνθήκες.... Οπότε κάτι να το "εκνεύρισε" ουσιαστικά και να κλαίει μιας που είναι ο μόνος τρόπος να εκφραστεί.... Μην αγχώνεσαι κοριτσαρα...

Όσο για αυτή τη φάτσα αηδιας έχω κάνει πολύ γέλιο.. σε κάποια φάση λέω στον άντρα μου 3 το πρωί..πάρε χεμο.... Μου λέει εεεελα μου; Του λέω τρέχα πάρε χεμο μου λέει γιατί παιδί μου βραδιάτικα του λέω δε βλέπεις; Αισχρός το γάλα μου μάλλον ξυνισε ακόμη γελάει χαχαχαχα

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια εχω ερωτηση... Τα νύχια του μωρου τα κοβουμε, τα λιμαρουμε ή δεν τα πειραζουμε καθολου; 

Εγώ τα έκοψα απ' το μαιευτήριο για να μη γρατσουνιεται.... Ξέρω κοπέλα που δε τα έκοβε 40 μέρες... Βέβαια η κοπέλα είναι από άλλη χώρα και εκεί το έχουν κάτι σαν παράδοση οι άνθρωποι ότι δε κάνει... Επίσης ξέρω ότι σε μερικές περιοχές λένε ότι τη πρώτη φορά τα νύχια τα κόβει ο νονός.... Μεταξύ μας αν έβλεπα κάποιον άλλο να το κάνει αυτό και δη κάποιον χωρίς να έχει παιδιά ούτως ώστε να έχει μια εμπειρία θα του έκοβα τα ποδια χαχαχαχα

Just now, Dwro είπε:

Μετανιωσα αληθεια με τρελαναν οτι φταιει ο χαλινος.Μα λεω τον εξετασαν 2 παιδιατροι δεν ειπαν κατι.Οχι λενε δεν ξερουν οι παιδιατροι θελει παιδοχειρουργο.Ολα αυτα επειδη ματωνουν οι θηλες μου λες κι ειμαι η μονη το εχω ακουσει απο πολλες γυναικες αυτο.Μπηκα να δω τι μπορω να τρωω γιατι εχω ζαλαδες απο πριν και με την διαιτα εγινα πιο χαλια η μαια μου προτεινε να μπω για να δω ποια προιοντα μπορω να τρωω.

Μα σε τέτοιες ομάδες ποτέ δε ξέρουν οι παιδίατροι..τζάμπα σπούδαζαν καλέ τόσα χρόνια. Οι τέλειες μαμάδες τα ξέρουν όλα αυτές να ακούμε... Κοριτσι μου... Κακό δε κάνεις αν σου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά να πας και σε παιδοχειρουργο που σίγουρα θα ξέρει αλλά και ο παιδίατρος έχει τέτοιες γνώσεις.... Κι εμένα μάτωσαν οι θηλές και με τις δύο κόρες μέχρι να πιάσει σωστά το μωρό.... Στη πρώτη ειδικά έκλαιγα απ' τον πόνο και δεν έπιανε ούτε η λανολινη.... 

Για τη ζαλαδα σίδηρο ασβέστιο κλπ πίνεις; (Ασβέστιο δε ξέρω αν επιτρέπεται στην αλλεργία) βοηθάνε πολύ.... Εγώ με τέσσερα σιδηρά την ημέρα είμαι!!!!

 

Κορίτσιαααα τι κάνετε;;;;; Σας διαβάζω πολύ γρήγορα κάθε φορά γι'αυτό και βλέπετε να απαντάω σε ορισμένα πράγματα.... Συνήθως μπαίνω και διαβάζω μόνο την τελευταία σελίδα και αν μπορώ συμμετέχω σε κάτι άντε να διαβάσω τις δύο τελευταίες γι'αυτό μη με παρεξηγησετε που έχω να μιλήσω σε μερικά κορίτσια αρκετό καιρό.... Δε βλέπω τι κάνετε δυστυχώς... Η μεγάλη άμα με δει με κινητό ορμάει να το πάρει οπότε αφήνω το φόρουμ για μεταμεσονύχτια όπου και απ' τη νύστα μου μπαίνω και κοιμάμαι τα δύο πρώτα λεπτά με το κινητό στα μούτρα.... Συγχωρατε με....

Όταν βρω τότε ρυθμούς μου θα επανέλθω και θα γράφω σε όλες σας ακόμη και σκέτο καλημέρααααα χαχαχα.

Μου έχετε λείψει πολύ είναι η αλήθεια.... Γέννησε καμία; Πόσες είναι ακόμη για να κλείσουμε το κεφάλαιο γεννητουρια; 

Σήμερα εμείς έχουμε μηνογενεθλια κοριτσιαα!!!!! μου φαίνεται ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ!!!!! 

Τέτοια ώρα την κράταγα πρώτη φορά αγκαλιά μου πριν ένα μήνα και πέρασε κιόλας.... Ήδη έχει αλλάξει από νεογέννητο που τη βλέπω στις φωτό και συγκινούμαι τόσο πολύ.....

Τόση κούραση τόσο άγχος τόσες ορμόνες και όλα σβήνουν όταν χαμογελάνε... Αχ αυτό το συναίσθημα!!!!!

Σας φιλώ όλες γλυκά. Φιλιά σε όλες τις εναπομείναντες κοιλιτσες και όλα τα ζουμπουρλομωράκιαααα!!!!!

  • Μου αρέσει 7

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δύσκολο μου φαίνεται να είναι κολικοί... Κοίτα αν ισχύουν όσα είχαν πει στη διπλανή μου στο μαιευτήριο που έκλαιγε πότε πότε απ' το πουθενά το μωρουλι της, τα μωράκια έχουν γενικά πονακια και κλαίνε δε σημαίνει ότι είναι όλα κολικοί... Μπορεί να πονέσει στιγμιαία για να κάνει πριτς ή κακά του πχ. Μπορεί να μη πονάει καν αλλά να κλαίει επειδή έτσι διότι προσπαθεί και αυτό να προσαρμοστεί στο νέο του μη υγρό περιβάλλον γεμάτο πρωτόγνωρους θορυβους, φώτα και συνθήκες.... Οπότε κάτι να το "εκνεύρισε" ουσιαστικά και να κλαίει μιας που είναι ο μόνος τρόπος να εκφραστεί.... Μην αγχώνεσαι κοριτσαρα...

Όσο για αυτή τη φάτσα αηδιας έχω κάνει πολύ γέλιο.. σε κάποια φάση λέω στον άντρα μου 3 το πρωί..πάρε χεμο.... Μου λέει εεεελα μου; Του λέω τρέχα πάρε χεμο μου λέει γιατί παιδί μου βραδιάτικα του λέω δε βλέπεις; Αισχρός το γάλα μου μάλλον ξυνισε ακόμη γελάει χαχαχαχα

Εγώ τα έκοψα απ' το μαιευτήριο για να μη γρατσουνιεται.... Ξέρω κοπέλα που δε τα έκοβε 40 μέρες... Βέβαια η κοπέλα είναι από άλλη χώρα και εκεί το έχουν κάτι σαν παράδοση οι άνθρωποι ότι δε κάνει... Επίσης ξέρω ότι σε μερικές περιοχές λένε ότι τη πρώτη φορά τα νύχια τα κόβει ο νονός.... Μεταξύ μας αν έβλεπα κάποιον άλλο να το κάνει αυτό και δη κάποιον χωρίς να έχει παιδιά ούτως ώστε να έχει μια εμπειρία θα του έκοβα τα ποδια χαχαχαχα

Μα σε τέτοιες ομάδες ποτέ δε ξέρουν οι παιδίατροι..τζάμπα σπούδαζαν καλέ τόσα χρόνια. Οι τέλειες μαμάδες τα ξέρουν όλα αυτές να ακούμε... Κοριτσι μου... Κακό δε κάνεις αν σου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά να πας και σε παιδοχειρουργο που σίγουρα θα ξέρει αλλά και ο παιδίατρος έχει τέτοιες γνώσεις.... Κι εμένα μάτωσαν οι θηλές και με τις δύο κόρες μέχρι να πιάσει σωστά το μωρό.... Στη πρώτη ειδικά έκλαιγα απ' τον πόνο και δεν έπιανε ούτε η λανολινη.... 

Για τη ζαλαδα σίδηρο ασβέστιο κλπ πίνεις; (Ασβέστιο δε ξέρω αν επιτρέπεται στην αλλεργία) βοηθάνε πολύ.... Εγώ με τέσσερα σιδηρά την ημέρα είμαι!!!!

 

Κορίτσιαααα τι κάνετε;;;;; Σας διαβάζω πολύ γρήγορα κάθε φορά γι'αυτό και βλέπετε να απαντάω σε ορισμένα πράγματα.... Συνήθως μπαίνω και διαβάζω μόνο την τελευταία σελίδα και αν μπορώ συμμετέχω σε κάτι άντε να διαβάσω τις δύο τελευταίες γι'αυτό μη με παρεξηγησετε που έχω να μιλήσω σε μερικά κορίτσια αρκετό καιρό.... Δε βλέπω τι κάνετε δυστυχώς... Η μεγάλη άμα με δει με κινητό ορμάει να το πάρει οπότε αφήνω το φόρουμ για μεταμεσονύχτια όπου και απ' τη νύστα μου μπαίνω και κοιμάμαι τα δύο πρώτα λεπτά με το κινητό στα μούτρα.... Συγχωρατε με....

Όταν βρω τότε ρυθμούς μου θα επανέλθω και θα γράφω σε όλες σας ακόμη και σκέτο καλημέρααααα χαχαχα.

Μου έχετε λείψει πολύ είναι η αλήθεια.... Γέννησε καμία; Πόσες είναι ακόμη για να κλείσουμε το κεφάλαιο γεννητουρια; 

Σήμερα εμείς έχουμε μηνογενεθλια κοριτσιαα!!!!! μου φαίνεται ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ!!!!! 

Τέτοια ώρα την κράταγα πρώτη φορά αγκαλιά μου πριν ένα μήνα και πέρασε κιόλας.... Ήδη έχει αλλάξει από νεογέννητο που τη βλέπω στις φωτό και συγκινούμαι τόσο πολύ.....

Τόση κούραση τόσο άγχος τόσες ορμόνες και όλα σβήνουν όταν χαμογελάνε... Αχ αυτό το συναίσθημα!!!!!

Σας φιλώ όλες γλυκά. Φιλιά σε όλες τις εναπομείναντες κοιλιτσες και όλα τα ζουμπουρλομωράκιαααα!!!!!

Οχι δεν παιρνω τιποτα ουτε σιδηρο ουτε ασβεστιο.Δεν μου εδωσαν κατι.Η αληθεια ειναι οτι ποναν πολυ οι θηλες.Οχι σε αλλους γιατρους δεν παω φτανει.Το παιδι το τρεχω αποβ4 ημερων

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Οχι δεν παιρνω τιποτα ουτε σιδηρο ουτε ασβεστιο.Δεν μου εδωσαν κατι.Η αληθεια ειναι οτι ποναν πολυ οι θηλες.Οχι σε αλλους γιατρους δεν παω φτανει.Το παιδι το τρεχω αποβ4 ημερων

Αν αισθανεσαιι αδυναμια ζητα απο τκν γιατρο σου εξετασεισ..θσ τισ γραψει σιγουρα..

Εγω παντωσ για μηνεσ μετα απκ τη γεννα δεν ειχα δυναμεισ..η εξαντληση απο τη γεννα κ κυριωσ απο την αυπνια ηταν μεγαλη..μονο οταν εκοψα το θηλασμο κ κοιμηθηκα συνεχομενα ειδα ασπρη μερα...πριν απο αυτο ημουν σαν τα βαμπιρ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

Για πειτε ρε κορίτσια ειναι φυσιολογικό που ο μικρός κοιμάται σερι μεχρι δυο ωρες ετσι παει ολη μέρα και αν δυο ωρες 

Να χαίρεσαι που κοιμάται βρε 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Να χαίρεσαι που κοιμάται βρε 

Σε μπερδευα αγαπη δεν κοιμάται ξυπνάει και τινάζεται και ξανά κοιμάται αυτο το κανει μέχρι την νύχτα μαξιμουμ θα κοιμηθεί μια ώρα το πολυ μετα απο καθε γεύμα αλλα τινάζεται

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Οχι δεν παιρνω τιποτα ουτε σιδηρο ουτε ασβεστιο.Δεν μου εδωσαν κατι.Η αληθεια ειναι οτι ποναν πολυ οι θηλες.Οχι σε αλλους γιατρους δεν παω φτανει.Το παιδι το τρεχω αποβ4 ημερων

Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου να σου γράψει; Φαντάσου εμάς καμία δεν άφησαν να φύγει χωρίς σίδηρο και ασβέστιο ειδικά τις θηλάζουσες


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παίρνω σίδηρο κι ασβέστιο από γυναικολόγο, B12 και χάπι θυρεοειδή από ενδοκρινολόγο και D από παιδίατρο.

Νόμιζα πως μετά τη γέννα θα σταματούσαν τα πολλά πολλά...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω κορίτσια παιρνω ασβέστιο κ σιδηρο ακομα κ για ενα μηνα... 

Σε ευχαριστώ πολύ @Mamacita Alinaμου... Προφανως ειναι αυτο που λες... Παρ οτι ας πούμε θεωρητικά τα γνωρίζω, οταν κλαιει το παιδακι σου τα βλεπεις αλλιώς... Εχεις απολυτο δικιο ομως σ αυτο που λες... Εμενα εν τω μεταξύ οταν πιανει την ψευδοθηλη αν ειναι λιγο κρυα ή έχει καμία σταγονα νερο ξυνιζει τη μουριτσα του κ αν παω να του δωσω στηθος χωρις αυτη τοτε μιλαμε για αηδια.... Χαχαχα, πολυ γελιο ομως.... Τελικα τα νυχακια θα του τα κοψω κ εγω γιατί εχουμε μανικιουρ... Θα γρατζουνιστει το μωρο μου... 

Ααα κ επισης ειχαμε στο ταμπλετ κ επαιζαν συνεχεια μελωδιες νανουρισματα, αλλα αυτη τξ στιγμη εχω βαλει ηχο ηλεκτρικης σκουπας κ απορροφητηρα μαζι κ καπως ηρεμησε.... Χαχαχα 

  • Χαχα 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...