Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Ελεγα μηπως για θρησκευτικους ή ιατρικούς λογους δεν κανει... Χαχαχα, μ αρεσει οπως τα λες.... 

Ξερω οτι δε κανει να τα κοψεις απο την αρχη, παντως ρωτα κ το γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Ξερω οτι δε κανει να τα κοψεις απο την αρχη, παντως ρωτα κ το γιατρο σου.

Δε χανω κατι να κανω μια ερώτηση στην παιδιατρο μας... Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια να σασ ζησουν τα μπεμπακια σασ!!!κ εγω στισ 29 θ μπω μαλλον για καισαρικη μιασ κ περιμενω το 2ο κοριτσακι μου..υπομονη σε ολεσ κ γερα νευρα!!!συνηθωσ οταν σαραντιζουν στρωνουν λιγο τα νινακια μασ..εγω το σκεφτομαι κ αγχωνομαι απο τωρα..

@Dwro διαβασα για την αλλεργια..ειχε κ μενα η η κορη μου κ εκανα 1 χρονο αποχη..η αρχη ειναι δυσκολη..μετα ειναι πιο ευκολα..στην ομαδα που λεσ ειμαι κ εγω μελοσ..κ βοηθηθηκα πολυ..γιατι εμενα εκτοσ των αλλων ειχε κ αιμα στισ κενωσεισ κ καταλαβαινεισ την τρομαρα μου..μεχρι να πειστω πωσ ειναι απο αλλεργια περασαμε απο αρκετουσ γιατρουσ..η αληθεια ειναι πωσ ειναι λιγο αυστηρεσ στην ομαδα αλλα εσυ θα κρινεισ τι θα κανεισ κ πωσ θα συνεχισεισ..αλλα θα μπορεσεισ να βρεισ κ λυσεισ.

Οσο για τον χαλινο αν ειχε θα σου το λεγε ο παιδιατροσ..για ξανα ρωτα για να σου φυγει η απορια..

η δικη σου περιπτωση που δεν ειχατε αιματακι ισωσ ειναι πιο ελαφρυα κ δεν χρειαστει να τα κανεισ ολα κατα γραμμα ..δεσ αν δεισ βελτιωση κ μιλωντασ με τον γιατρο.σου θα κρινετε..εμασ μασ παρακολουθουσε παιδογαστρεντερολογοσ..θηλασα μεχρι 16 μηνων..τωρα ειναι 2 χρονων..σημερα εχουμε γενεθλια!!!

Τωρα φοβαμαξ μην εχει κ η 2η κορη αλλεργια..αλλα κ να εχει τωρα ξερω τι να κανω..

Αν θεσ σε κατι βοηθεια σε σχεση με την αλλεργια ρωτα  με..ευχομαι απλα.να ειναι.κατι παροδικο..κ να μην χρειαστει να κανεισ μεγαλη αποχη..μια φιλη.μου απλα.απειχε απο τα φανερα για ενα διαστημα κ μετα εστρωσε το παιδι..αλλα αυτα παντα σε συννενοηση με τον γιατρο..

@Jennak83 πωσ ειναι το.μωρακι σου??

Υποχωρησαν οι.μυξουλεσ?? Σε αναλογη περιπτωση  εμεισ καναμε ορο οχι μονο 4 φορεσ την μερα..αλλα.καθε φορα πριν θηλασει για να μπορει να φαει κ να κοιμηθει ησυχο το.μωρο..επισησ χρησιμοποιουσα.κ εκεινο το εργαλειο.που ρουφαει τισ.μυξεσ.. δεν μπορεισ να φανταστεισ τι εβγαζε..κ ακομη κ τωρα που ειναι 2 χρ το χρησιμ γιατι δεν μπορει να τισ φυσηξει..

Ευχομαι να σασ περασε!!!

Ειμαστε καλυτερα, ευτυχως! Δε ξερω γιατι μου ειπε οτι πρεπει αν τον ακουω καλυτερα να περιορισω μια δοση ορου κ οταν λεω μια δοση, εννοω οτι καθε φορα του κανουμε 3 απανωτες συριγγες σε καθε ρουθουνι για να βγει η μυξα. Αυτο μου το εχει πει κ η κουμπαρα μου να σου πω την αληθεια, θα την ρωτησω τη γιατρο μας μηπως πρεπει να το παρουμε κ μεις. Παντως χθες που τον ακροαστικε ειπε ολα καλα μαλλον τη γλυτωσαμε τη βραχιολιτιδα ευτυχως Παναγια μου!

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ παίρνω σίδηρο κι ασβέστιο από γυναικολόγο, B12 και χάπι θυρεοειδή από ενδοκρινολόγο και D από παιδίατρο.

Νόμιζα πως μετά τη γέννα θα σταματούσαν τα πολλά πολλά...

Κ γω σιδηρο ασβεστιο, οποτε το θυμαμαι βεβαια!

Just now, winspert είπε:

Δε χανω κατι να κανω μια ερώτηση στην παιδιατρο μας... Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου.... 

Εμεις τα κοψαμε στο μηνα νομιζω κ 2η φορα σημερα γιατι εχει καταγρατζουνιστει!

4 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Ωωω μια χαρά η μπεμπουλα ❤️

Τέλεια αγάπη μου που είναι καλύτερα! :) αυτό ότι ο όρος κάνει κακό πρώτη φορά το ακούω εμάς η παιδίατρος μας μας λέει όσο πιο πολλές πλύσεις τόσο το καλύτερο αποφεύγεις κ την ωτίτιδα ετσι

Να πας αγάπη μου να έχεις μια βοήθεια κ εσύ μες τη μερα

Εγω δε νιώθω κάτι από την επισκληριδιο αγάπη 

Αχ το μπεμπουλινι μου που θέλει βολτουλες ❤️

Κορίτσια μου καλημέρα καλό σαββατοκύριακο σε όλες μας!!! ❤️ 

Ισως επειδη κανουμε μεγαλες δοσεις εμεις τωρα με την ιωση, δηλ 4 φορες το 24ωρο απο 3 συριγγες απανωτα σε καθε ρουθουνι 2.5 αρες. Αλλα κ για τις αμπουλες ηξερα οτι μεχρι 3 την ημερα κανει..

11 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Μαμασιτα τέλεια ,πέρασε η εγκυμοσύνη κ με τη γέννα πάλι πονάμε στη μεση.πφφφ

Την άλλαξα τη χεσμενη πάνα κ μόλις της έβαλα καθαρή ξανακανε.ελεος

Κ μενα αυτο περιμενει να του βαλω καθαρη για να χεσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ασβεστιο δεν επαιρνα ποτε ουτε στην εγκυμοσυνη.Σιδηρο μου ειπε κοψτο δεν χρειαζεται.Πηγα χθες να δει την τομη μου αλλα ημουν τοσο αναστατωμενη με το μωρο το υπερυχο τις αλλεργιες κ.τ.λ που ξεχασα να του πω οτι εχω ζαλαδες.Ολη μερα το μυαλο μου ειναι στο μπλεξιμο που τραβαμε στο θηλασμο κ το αν εχει αλλεργια η αδικα παιδευομαι.Τον βλεπω κ να ποναει κ σπαραζω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ασβεστιο δεν επαιρνα ποτε ουτε στην εγκυμοσυνη.Σιδηρο μου ειπε κοψτο δεν χρειαζεται.Πηγα χθες να δει την τομη μου αλλα ημουν τοσο αναστατωμενη με το μωρο το υπερυχο τις αλλεργιες κ.τ.λ που ξεχασα να του πω οτι εχω ζαλαδες.Ολη μερα το μυαλο μου ειναι στο μπλεξιμο που τραβαμε στο θηλασμο κ το αν εχει αλλεργια η αδικα παιδευομαι.Τον βλεπω κ να ποναει κ σπαραζω

Αγαπη μου πρεπει  να τρως καλα ειδικα τωρα που στα εχει κοψει ολα, σιδηρος ειναι απαραιτητος ισως γι αυτο ζαλιζεσαι, εγω ξερω οτι πρεπει να παιρνουμε σιδηρο κ ασβεστιο κ μετα τη γεννα ειδικα που θηλαζουμε κιολας..σε καταλαβαινω απολυτα, εδω σπαραζω εγω που δεν κλαιει απλα βογγαει, σφιγγεται γινεται κατακοκκινος κ βλεπω ποσο υποφερει στο προσωπο του γιατι ουρλιαζει καποιες φορες. Επισης μολις θηλασω παρατηρω οτι τον ξεκινανε οι πονοι, κ λεω λες να φταιει το γαλα ή ενεργοποιειται το εντερο με το γαλα κ ξεκιναει ο πονος; θα ρωτησω την παιδιατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Να σας πω κααατιιιιιι?? Έχω διάρροια σήμερα και πολυυυυ χαίρομαι!χαχαχα εύχομαι να πλησιάζει η ώρα και να μας τρέχει βραδιάτικο ο μπέμπαρος...

Να χεζεσαι κ να χαίρεσαι.ααχαχαχαχχαχ!!!! 

Όλα να πάνε καλά κ να κάνει ένα τσαααφ να σε σπάσει τα νερά !!!!

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jennak83 είπε:

Αγαπη μου πρεπει  να τρως καλα ειδικα τωρα που στα εχει κοψει ολα, σιδηρος ειναι απαραιτητος ισως γι αυτο ζαλιζεσαι, εγω ξερω οτι πρεπει να παιρνουμε σιδηρο κ ασβεστιο κ μετα τη γεννα ειδικα που θηλαζουμε κιολας..σε καταλαβαινω απολυτα, εδω σπαραζω εγω που δεν κλαιει απλα βογγαει, σφιγγεται γινεται κατακοκκινος κ βλεπω ποσο υποφερει στο προσωπο του γιατι ουρλιαζει καποιες φορες. Επισης μολις θηλασω παρατηρω οτι τον ξεκινανε οι πονοι, κ λεω λες να φταιει το γαλα ή ενεργοποιειται το εντερο με το γαλα κ ξεκιναει ο πονος; θα ρωτησω την παιδιατρο.

Αφου εχετε βελτιωση αγαπη δεν νομιζω οτι ειναι κατι απο το γαλα σου.Παρολα αυτα ο πιο καταλληλος να απαντησει ειναι ο παιδιατρος.Η αληθεια ειναι οτι ολη μερα με απασχολει το μωρο και εχω αφησει τον ευατο μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Να σας πω κααατιιιιιι?? Έχω διάρροια σήμερα και πολυυυυ χαίρομαι!χαχαχα εύχομαι να πλησιάζει η ώρα και να μας τρέχει βραδιάτικο ο μπέμπαρος...

Να το και το φυσικό κλισμα.... Έρχεται η ώρα λέμε.... Εγώ θα σου πω με το καλό γιατί το νιώθω πως θα σκάσει μύτη απόψε ή έστω τα νερα... Αν πέφτω έξω και πάλι δε τη λες άκυρη την ευχή... Με το καλο.... να ξαλαφρωσεις χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Να το και το φυσικό κλισμα.... Έρχεται η ώρα λέμε.... Εγώ θα σου πω με το καλό γιατί το νιώθω πως θα σκάσει μύτη απόψε ή έστω τα νερα... Αν πέφτω έξω και πάλι δε τη λες άκυρη την ευχή... Με το καλο.... να ξαλαφρωσεις χαχαχαχαχα

 

Just now, tsilona είπε:

Να χεζεσαι κ να χαίρεσαι.ααχαχαχαχχαχ!!!! 

Όλα να πάνε καλά κ να κάνει ένα τσαααφ να σε σπάσει τα νερά !!!!

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ! Απ'το στόμα σας και στου Θεού τ'αυτί.. Κάτι μου λέει ότι μέχρι αύριο τέτοια ώρα θα έχει έρθει ο σκατούλης μου!!!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dwro είπε:

Αφου εχετε βελτιωση αγαπη δεν νομιζω οτι ειναι κατι απο το γαλα σου.Παρολα αυτα ο πιο καταλληλος να απαντησει ειναι ο παιδιατρος.Η αληθεια ειναι οτι ολη μερα με απασχολει το μωρο και εχω αφησει τον ευατο μου

Το ξερω κ γω τα ιδια, βαλτο χαπι του σιδηρου διπλα σου στο κομοδινο να το πινεια οταν ξυπνας μονο ετσι δε θα το ξεχνας κ γω αυτο θα κανω.

Just now, Giwtouli1990 είπε:

 

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ! Απ'το στόμα σας και στου Θεού τ'αυτί.. Κάτι μου λέει ότι μέχρι αύριο τέτοια ώρα θα έχει έρθει ο σκατούλης μου!!!

Εγω 2 μερες μετα απο αυτο γεννησα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

 

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ! Απ'το στόμα σας και στου Θεού τ'αυτί.. Κάτι μου λέει ότι μέχρι αύριο τέτοια ώρα θα έχει έρθει ο σκατούλης μου!!!

Αχ αντε αγάπη μου, με το καλο να έρθει ο μπεμπουλης! Ελπίζω να έχουμε σύντομα νέα σας!!! 

Κορίτσια νυχάκια κι εμείς κόψαμε από το μαιευτήριο ακόμα, μας ευζε φαρμακωσει, χαχα, μετά τα έκοψα ξανά στο σπίτι πριν μερικές μέρες! 

Το ματάκι της με προβληματίζει, γέμισε ξαφνικά τσιμπλες και έβγαλε ένα υγρό, φοβάμαι για επιπεφυκίτιδα! Αύριο πρωί πρωί θα πάρω τη γιατρό, προς το παρόν της το καθάρισα με χαμομηλάκι ξσι αποστειρωμενη γάζα! 

Γενικά κι εμείς λίγο γκρινιάζουμε και κάνουμε πολλές πολλές αγκαλιές! 

Just now, Jennak83 είπε:

Το ξερω κ γω τα ιδια, βαλτο χαπι του σιδηρου διπλα σου στο κομοδινο να το πινεια οταν ξυπνας μονο ετσι δε θα το ξεχνας κ γω αυτο θα κανω.

Εγω 2 μερες μετα απο αυτο γεννησα!

Τζενακι, περαστικά να είναι όλα για το μωράκι, χαίρομαι που δεν προχώρησε! Αντε με το καλο να συνέλθει το ζουζούνι! 

  • Ευχαριστώ 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ αντε αγάπη μου, με το καλο να έρθει ο μπεμπουλης! Ελπίζω να έχουμε σύντομα νέα σας!!! 

Κορίτσια νυχάκια κι εμείς κόψαμε από το μαιευτήριο ακόμα, μας ευζε φαρμακωσει, χαχα, μετά τα έκοψα ξανά στο σπίτι πριν μερικές μέρες! 

Το ματάκι της με προβληματίζει, γέμισε ξαφνικά τσιμπλες και έβγαλε ένα υγρό, φοβάμαι για επιπεφυκίτιδα! Αύριο πρωί πρωί θα πάρω τη γιατρό, προς το παρόν της το καθάρισα με χαμομηλάκι ξσι αποστειρωμενη γάζα! 

Γενικά κι εμείς λίγο γκρινιάζουμε και κάνουμε πολλές πολλές αγκαλιές! 

Θηλάζεις; Δε θυμάμαι! Το γάλα σου βαλτης στο ματακι

 

 

 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona said:

Θηλάζεις; Δε θυμάμαι! Το γάλα σου βαλτης στο ματακι

Αυτό μου είπε κι εμένα η παιδίατρος. Σε ματάκια, κοκκινίλες, σπυράκια κλπ να βάζω από το γάλα μου.

Σήμερα κόψαμε νύχια και κάναμε το πρώτο μπανάκι μας! Μέχρι τώρα κάναμε στη βρύση...

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Αχ αντε αγάπη μου, με το καλο να έρθει ο μπεμπουλης! Ελπίζω 

Το ματάκι της με προβληματίζει, γέμισε ξαφνικά τσιμπλες και έβγαλε ένα υγρό, φοβάμαι για επιπεφυκίτιδα! Αύριο πρωί πρωί θα πάρω τη γιατρό, προς το παρόν της το καθάρισα με χαμομηλάκι ξσι αποστειρωμενη γάζα! 

Καλημερα! Δεν εχουν ανοιξει ακομα οι δακρυικοι ποροι κ εμενα ετσι ηταν τσιμπλιαζε για 1 εβδομαδα... Καντης κυκλικο μασαζακι εκει π ενωνεται η μυτουλα με το ματακι πανω για να ανοιξει!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...