Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Άντε @Giwtouli1990 εύχομαι να είναι το τελευταίο σου χεσ..ο ως  έγκυος! Με το καλό να έρθει ο μπεμπουλης σου!!

Από λόχεια πως πάτε κόρες;; εμενα, τουρίστες... έρχονται και φεύγουν. Αλλά είναι σπαστικό. Γιατί δεν μπορώ να είμαι όλο με σερβιέτες ενώ δεν έχω. Κι έτσι μπορεί να κάθομαι χαλαρά στον καναπέ μου να θηλάζω ή να αρμεγομαι με το θήλαστρο και ξαφνικά να νιώθω μια λίμνη να τρεεχει από κάτω. Προχθές λερωσα ρούχα , ριχταρια και καναπέ. Πφφφφφφφ 

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

21 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εχω ερωτηση... Τα νύχια του μωρου τα κοβουμε, τα λιμαρουμε ή δεν τα πειραζουμε καθολου; 

Της τα έχω κόψει ήδη τρεις φορές αγάπη μου 

21 ώρες πρίν, Clue είπε:

Πωπω!το ίδιο σκεφτόμουν από χθες. Στη μενν μου είπαν να μην τα κοψουμε αλλά δε μου είπαν για πόσο και ξεχασα να ρωτήσω την παιδίατρο.Σκεφτόμουν όμως πως πρέπει σιγά σιγά. Ίσως σήμερα μετά το μπανάκι.

@marioula1234 ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.... Το θέμα είναι ποιον εμπιστεύεσαι. Πραγματικά το πόσες απόψεις έχω ακούσει τελευταία από τους γιατρούς δε λέγεται...

Ναι ο κάθε ένας τα δικά του λέει αγάπη μου 

13 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Να σας πω κααατιιιιιι?? Έχω διάρροια σήμερα και πολυυυυ χαίρομαι!χαχαχα εύχομαι να πλησιάζει η ώρα και να μας τρέχει βραδιάτικο ο μπέμπαρος...

Αγάπη μου με το καλοοοοο έχουμε κανένα νέο; 

8 ώρες πρίν, Clue είπε:

Αυτό μου είπε κι εμένα η παιδίατρος. Σε ματάκια, κοκκινίλες, σπυράκια κλπ να βάζω από το γάλα μου.

Σήμερα κόψαμε νύχια και κάναμε το πρώτο μπανάκι μας! Μέχρι τώρα κάναμε στη βρύση...

Καλέ σοβαρά; έχει τρία 4 σπυράκια στο μάγουλο να της βάλω γάλα πάνω; 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Άντε @Giwtouli1990 εύχομαι να είναι το τελευταίο σου χεσ..ο ως  έγκυος! Με το καλό να έρθει ο μπεμπουλης σου!!

Από λόχεια πως πάτε κόρες;; εμενα, τουρίστες... έρχονται και φεύγουν. Αλλά είναι σπαστικό. Γιατί δεν μπορώ να είμαι όλο με σερβιέτες ενώ δεν έχω. Κι έτσι μπορεί να κάθομαι χαλαρά στον καναπέ μου να θηλάζω ή να αρμεγομαι με το θήλαστρο και ξαφνικά να νιώθω μια λίμνη να τρεεχει από κάτω. Προχθές λερωσα ρούχα , ριχταρια και καναπέ. Πφφφφφφφ 

Αχ τα νεύρα μου είμαστε 33 ημερών κ ακόμα έχω λοχεια. Έλεος δλδ 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Της τα έχω κόψει ήδη τρεις φορές αγάπη μου 

Ναι ο κάθε ένας τα δικά του λέει αγάπη μου 

Αγάπη μου με το καλοοοοο έχουμε κανένα νέο; 

Καλέ σοβαρά; έχει τρία 4 σπυράκια στο μάγουλο να της βάλω γάλα πάνω; 

Αχ τα νεύρα μου είμαστε 33 ημερών κ ακόμα έχω λοχεια. Έλεος δλδ 

Όχι Μαριούλα μου ακόμα τίποτα τελικά! 39+3 σήμερα ουφφφφ θα με σκάσει ο αλητάκος...

  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Όχι Μαριούλα μου ακόμα τίποτα τελικά! 39+3 σήμερα ουφφφφ θα με σκάσει ο αλητάκος...

Αγάπη μου γλυκιά απόλαυσε την κοιλιτσα κ χαϊδεύε την ασταμάτητα!!!! Θα σου λείψει τοοοοοσο πολύ!!! ❤️ Το νινι θα έρθει δεν είναι στο χέρι του χαχαχ η εγκυμοσύνη όμως...;;; τη βιώνουμε λίγες φορές στη ζωή μας... Εγω συγκεκριμένα κ 100 φορές να μείνω έγκυος πάλι δε θα το χορτασω αυτό το μαγικό ταξίδι! 

  • Μου αρέσει 5

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Θηλάζεις; Δε θυμάμαι! Το γάλα σου βαλτης στο ματακι

 

 

 

Ναι θηλάζω αγάπη!!! Δεν το ήξερα, η παιδίατρος μας είδε και είπε ότι είναι επιπεφυκίτιδα, και πιθανόν προήλθε από μικρόβιο του τοκετού, συμβαίνει συχνά! Της έκανα κομπρεσες με χαμομηλάκι, και είναι ήδη καλύτερα! Μας έδωσε το tobrex κολλύριο, μια σταγονίτσα 3 φορές τη μέρα, της έβαλα ήδη μια. Αλλά η ψυχούλα το πρωί που ξύπνησε δε μπορούσε να το ανοίξει, είχε πρηστεί όλο το βλέφαρο της! 

 

@Giwtouli1990 αντε έρχεται ο μπέμπης, που θα πάει! Έλα κι εσύ στο δρόμο που άνοιξε η @tsilona, κι εγώ 40+1 γεννησα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Ναι θηλάζω αγάπη!!! Δεν το ήξερα, η παιδίατρος μας είδε και είπε ότι είναι επιπεφυκίτιδα, και πιθανόν προήλθε από μικρόβιο του τοκετού, συμβαίνει συχνά! Της έκανα κομπρεσες με χαμομηλάκι, και είναι ήδη καλύτερα! Μας έδωσε το tobrex κολλύριο, μια σταγονίτσα 3 φορές τη μέρα, της έβαλα ήδη μια. Αλλά η ψυχούλα το πρωί που ξύπνησε δε μπορούσε να το ανοίξει, είχε πρηστεί όλο το βλέφαρο της! 

 

@Giwtouli1990 αντε έρχεται ο μπέμπης, που θα πάει! Έλα κι εσύ στο δρόμο που άνοιξε η @tsilona, κι εγώ 40+1 γεννησα χαχαχα

Κι η κόρη μου είχε τσίμπλα δεν άνοιγε το μάτι καθόλου και της έβαλα κολλύριο tobrex σε κανένα 20ημερο είχε καθαρίσει εντελώς 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου γλυκιά απόλαυσε την κοιλιτσα κ χαϊδεύε την ασταμάτητα!!!! Θα σου λείψει τοοοοοσο πολύ!!! ❤️ Το νινι θα έρθει δεν είναι στο χέρι του χαχαχ η εγκυμοσύνη όμως...;;; τη βιώνουμε λίγες φορές στη ζωή μας... Εγω συγκεκριμένα κ 100 φορές να μείνω έγκυος πάλι δε θα το χορτασω αυτό το μαγικό ταξίδι! 

Αχ πόσο πολύ ταυτίζομαι με αυτό το κείμενο.... Ακόμη πονάω έντονα απ' τη καισαρικη και θέλω να μείνω έγκυος ΠΑΛΙ.... δε πάω καλά ..... Καθόλου... Θέλω τη κοιλιά μου, αυτή τη γλυκιά αγωνια, τη χαρά με ένα κρυφό μέσα στο βλεμμα φοβο για το αν πάνε όλα καλά όταν βλέπεις το θετικό τεστ ή την χοριακη, ακόμη και τα ουτροτζεσταν μου έλειψαν... Θέλω να αγωνιώ αν ήταν κλωτσιά μωρού ή έντερο, να κάνω αυχενική, β επιπέδου και ντοπλερ μη σου πω και καμπύλη πάλι... Μου έλειψε ΆΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ η διατροφή που έκανα λόγο διαβήτη... Οι αναγουλες!!!!! Το να φτιάχνω βαριεστημενα βαλίτσα χαχαχα και θα ήθελα όπως λέει η Τσιλονα να ξανά ζήσω εναν τοκετό.... Κι ας ποναει η ανάρρωση..... Απίστευτα μαγική στιγμή, απίστευτα όμορφη!!! Το πιο σημαντικό ραντεβού στη ζωή μας!!!! Τα θέλω όλα ξαναααααα

  • Μου αρέσει 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ πόσο πολύ ταυτίζομαι με αυτό το κείμενο.... Ακόμη πονάω έντονα απ' τη καισαρικη και θέλω να μείνω έγκυος ΠΑΛΙ.... δε πάω καλά ..... Καθόλου... Θέλω τη κοιλιά μου, αυτή τη γλυκιά αγωνια, τη χαρά με ένα κρυφό μέσα στο βλεμμα φοβο για το αν πάνε όλα καλά όταν βλέπεις το θετικό τεστ ή την χοριακη, ακόμη και τα ουτροτζεσταν μου έλειψαν... Θέλω να αγωνιώ αν ήταν κλωτσιά μωρού ή έντερο, να κάνω αυχενική, β επιπέδου και ντοπλερ μη σου πω και καμπύλη πάλι... Μου έλειψε ΆΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ η διατροφή που έκανα λόγο διαβήτη... Οι αναγουλες!!!!! Το να φτιάχνω βαριεστημενα βαλίτσα χαχαχα και θα ήθελα όπως λέει η Τσιλονα να ξανά ζήσω εναν τοκετό.... Κι ας ποναει η ανάρρωση..... Απίστευτα μαγική στιγμή, απίστευτα όμορφη!!! Το πιο σημαντικό ραντεβού στη ζωή μας!!!! Τα θέλω όλα ξαναααααα

Ετσι έτσι θα ήθελα να τα ζήσω όλα ξανά εκτός της καμπύλης χαχαχ

Αγάπη εσύ θα κάνεις κι άλλο λογικά ε; 

  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina ωραίο το ταξίδι των 9 μηνών αλλά πίστεψε με τα ζόρια αρχίζουν με τα σχολεία το διάβασμα τα πρώτα τους ξενύχτια το σαββατόβραδο η βρεφική ηλικία είναι ένα γλυκό όνειρο η γονεικότητα όμως είναι ένα διαρκές "στοίχημα" με τον εαυτό μας μερικές φορές λες δεν με χωράει ο τόπος όμως τελικά όταν βλέπουμε το παιδί μας να μεγαλώνει να περνάει τα πρώτα του ζόρια να ξεπερνάμε τα όρια μας εκεί λες όχι δεν μπορώ να σηκωθώ και να φύγω γτ το παιδί μου ήταν κάποτε εκείνη η κουκίδα στον 1ο υπέρηχο εγώ τελικά έχω καταλάβει ότι η ζωή είναι γεμάτη προκλήσεις αλλά μέσα από αυτές εν τέλη ζούμε νιώθουμε ζωντανοί σε κάθε δυσκολία λοιπόν θυμάμαι πάντα το γλυκό όνειρο του 1ου χρόνου και την τρελή χαρά της θετικής χοριακής είναι το πιο αντιθετικό ταξίδι το να είσαι γονιός (συγγνώμη για το σεντόνι). Θυμάμαι τις αγωνίες μου για το αν θα φάει βιολογικό ρυζάλευρο ή όχι ε τώρα 4,5 χρόνια μετά γελάω με όλα αυτά. 

 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Ναι θηλάζω αγάπη!!! Δεν το ήξερα, η παιδίατρος μας είδε και είπε ότι είναι επιπεφυκίτιδα, και πιθανόν προήλθε από μικρόβιο του τοκετού, συμβαίνει συχνά! Της έκανα κομπρεσες με χαμομηλάκι, και είναι ήδη καλύτερα! Μας έδωσε το tobrex κολλύριο, μια σταγονίτσα 3 φορές τη μέρα, της έβαλα ήδη μια. Αλλά η ψυχούλα το πρωί που ξύπνησε δε μπορούσε να το ανοίξει, είχε πρηστεί όλο το βλέφαρο της! 

 

@Giwtouli1990 αντε έρχεται ο μπέμπης, που θα πάει! Έλα κι εσύ στο δρόμο που άνοιξε η @tsilona, κι εγώ 40+1 γεννησα χαχαχα

Περαστικα μωρε στο μωρακι σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Ετσι έτσι θα ήθελα να τα ζήσω όλα ξανά εκτός της καμπύλης χαχαχ

Αγάπη εσύ θα κάνεις κι άλλο λογικά ε; 

Χμμμμ αχ τι ωραία τα λετε αλλα γιατι δεν μου λείπει η κοιλιτσα θα σας πω ενας γιατρός ενας κακος γιατρός ενας γιατρός που αφηνει σε μια μανουλα ψυχολογικα οτι δεν θα μπορεσει να κανει ποτε ενα παιδάκι υγιή και μια μανούλα να ψάχνει ενα γιατί έφυγε το παιδακι της απο διπλα ωσπου αυτη η μανουλα με την βοήθεια της Παναγίας και του Θεου ξαναμενει έγκυος αλλα είναι αγχωμενη πολυ αγχωμενη και χαϊδεύει την κοιλιτσα και λεει σε παρακαλω μην πεθανεις και εσυ μην αφησεις δεν θα μπορεσω να αντεξω τι θα κανω χωρίς εσενα παλι;;; και να αγωνια και αν δεν κλωτσαει σε μια ωρα να την πιανει ταχυκαρδια οτι κατι εγινε και να περιμένει μέχρι να ξυπνήσεις να περιμένει μεχρι να σε δει δεν ξερω αν μου λειπει η κοιλιτσα μου εννοείται οτι θα ηθελα και αλλο παιδάκι αλλα για μενα ετσι είναι σας παρακαλώ πολυ μην με κρινετε απλα να με καταλαβαιτε σας αγαοω όλες να το ξέρετε ....


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ πόσο πολύ ταυτίζομαι με αυτό το κείμενο.... Ακόμη πονάω έντονα απ' τη καισαρικη και θέλω να μείνω έγκυος ΠΑΛΙ.... δε πάω καλά ..... Καθόλου... Θέλω τη κοιλιά μου, αυτή τη γλυκιά αγωνια, τη χαρά με ένα κρυφό μέσα στο βλεμμα φοβο για το αν πάνε όλα καλά όταν βλέπεις το θετικό τεστ ή την χοριακη, ακόμη και τα ουτροτζεσταν μου έλειψαν... Θέλω να αγωνιώ αν ήταν κλωτσιά μωρού ή έντερο, να κάνω αυχενική, β επιπέδου και ντοπλερ μη σου πω και καμπύλη πάλι... Μου έλειψε ΆΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ η διατροφή που έκανα λόγο διαβήτη... Οι αναγουλες!!!!! Το να φτιάχνω βαριεστημενα βαλίτσα χαχαχα και θα ήθελα όπως λέει η Τσιλονα να ξανά ζήσω εναν τοκετό.... Κι ας ποναει η ανάρρωση..... Απίστευτα μαγική στιγμή, απίστευτα όμορφη!!! Το πιο σημαντικό ραντεβού στη ζωή μας!!!! Τα θέλω όλα ξαναααααα

Ποσο το ιδιο νιωθω κ γω! Δε το περιμενα, με ολα αυτα τα αγχη για το αν το μωρο ειναι καλα, για το αν αυτη τη φορα θα ανεβει η χοριακη σωστα κ θα προχωρησει η εγκυμοσυνη...αμνιοπαρακεντηση, υπερηχοι, βουναλακια στην κοιλια ναι το μωρο ειναι καλα, το νιωθω..ξαφνικη γεννα χωρις αναισθησια κιομως το μονο που μου εμεινε εν τελη ειναι η ζεστη αισθηση του μωρου στην αγκαλια μου για πρωτη φορα κ τον γιατρο να μου λεει "ο γιος σου"..κ παρολο που ελεγα δε θα ξεχασω τους πονους οπως λενε, κ ομως τους ξεχασα..κ θελω κ γω κι αλλη κοιλιτσα, ναι δε παω καλα κ γω μαμασιτα μου, κ ας εχω να κοιμηθω 40 μερες..

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Χμμμμ αχ τι ωραία τα λετε αλλα γιατι δεν μου λείπει η κοιλιτσα θα σας πω ενας γιατρός ενας κακος γιατρός ενας γιατρός που αφηνει σε μια μανουλα ψυχολογικα οτι δεν θα μπορεσει να κανει ποτε ενα παιδάκι υγιή και μια μανούλα να ψάχνει ενα γιατί έφυγε το παιδακι της απο διπλα ωσπου αυτη η μανουλα με την βοήθεια της Παναγίας και του Θεου ξαναμενει έγκυος αλλα είναι αγχωμενη πολυ αγχωμενη και χαϊδεύει την κοιλιτσα και λεει σε παρακαλω μην πεθανεις και εσυ μην αφησεις δεν θα μπορεσω να αντεξω τι θα κανω χωρίς εσενα παλι;;; και να αγωνια και αν δεν κλωτσαει σε μια ωρα να την πιανει ταχυκαρδια οτι κατι εγινε και να περιμένει μέχρι να ξυπνήσεις να περιμένει μεχρι να σε δει δεν ξερω αν μου λειπει η κοιλιτσα μου εννοείται οτι θα ηθελα και αλλο παιδάκι αλλα για μενα ετσι είναι σας παρακαλώ πολυ μην με κρινετε απλα να με καταλαβαιτε σας αγαοω όλες να το ξέρετε ....

Το ίδιο ακριβώς έζησα φίλη μου παρόλα αυτά το ότι φοβάμαι στην εγκυμοσύνη μου δεν σημαίνει πως δεν μαρεσει να μαι έγκυος ❤️

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Το ίδιο ακριβώς έζησα φίλη μου παρόλα αυτά το ότι φοβάμαι στην εγκυμοσύνη μου δεν σημαίνει πως δεν μαρεσει να μαι έγκυος ❤️

Ακριβώς αυτο εννοουσα αγάπη παντα εισαι στο μυαλο μου ετσι ειναι θελω πολυ να ξαναειμαι εγκυος αλλα φοβάμαι.... Φοβαμαι ακομη πολυ .... 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...