Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσακι μου ή το μωρακι σου ειναι μια χαρα ή πρεπει να αρχίσω να ανησυχώ κ εγω... Κ εμενα ολο γκριματσες κανει, ολο χαμογελαει κ στο καπακι φευγουν τα ματακια του πανω κ βλεπω μονο το ασπρο του ματιου... Κ εγω ειχα ανησυχησει αλλα απ οτι λενε ολα τα κοριτσια, ολα τα μωρα το κανουν.... Καταλαβαινω τα αγχη σου κ εγω γεματη ειμαι... Απλα ευχομαι κ προσευχομαι να ειναι καλα το μωρακι μου κ ολα τα μωρα του κοσμου.... Κ εγω λογω επαγγελματος ψαχνομαι κ φοβαμαι μη δω κατι που δεν μου αρεσει. Κ εγω τρεμω συνέχεια αν αναπνεει, αν εχει πεσει μπρουμυτα στον υπνο, αν εχει ρευτει καλα, αν, αν, αν.... Το πρωι εκλαιγα κ ελεγα στον αντρα μου οτι στενοχωριεμαι γιατι δεν μπορω να ηρεμησω το μωρο μου, δεν μπορω να τον παρω καλα αγκαλια ακομα, δεν εχω βρει τις θεσεις που του αρεσουν. Ενω ο άντρας μου τον γνωριζει καλύτερα... Κ λεω γινεται να ειμαι μανα, να τον εχω μεσα μου τοσους μηνες, να του μιλαω συνέχεια κ να μην τον ηρεμει η φωνη μου;;; Αισθανομαι οτι απετυχα... Με στενοχωρει πολυ. Κ ολα αυτα γιατι εκανα καισαρικη κ ποναω ακομα κ αναρρωνω κ δεν μπορεσα απο την αρχη να τον εχω αγκαλια ολη την ωρα. Κ μονο εγω ξερω ποσο πολυ τον λαχταρουσα τον μπεμπουλη μου. Τοσες προσπαθειες εξωσωματικης για να αποκτησω το θαυματακι μου κ τωρα αισθάνομαι λιγη... Δεν περιμενα ποτε οτι θα νιώσω ετσι... Συγγνώμη βρε κορίτσια για το κατεβατο αλλα ηθελα να τα μοιραστω... 

Μη στεναχωριέσαι που δεν μπορείς να το φροντίσεις όπως θες. Εγώ γέννησα 8 Οκτωβρίου με φυσικό τοκετό και μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Ο άντρας μου ξέρει πιο καλά πως να το φροντίσει, γιατί εγώ ακόμα πονάω από κάτω με τα ράμματα και δεν μπορώ πολύ ώρα όρθια ή καθιστή. Ειδικά τις πρώτες μέρες τα έκανε όλα εκείνος. Κι εγώ έκλαιγα και αισθανόμουν το ίδιο.

Έχω απορία όσες γεννήσατε με φυσιολογικό τοκετό πότε σταμάτησαν να σας πονάνε τα ράμματα (έχω ράμματα και στο περίνεο); Γιατί εγώ σήμερα είμαι 14η μέρα και ακόμα πονάω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... said:

Έχω απορία όσες γεννήσατε με φυσιολογικό τοκετό πότε σταμάτησαν να σας πονάνε τα ράμματα (έχω ράμματα και στο περίνεο); Γιατί εγώ σήμερα είμαι 14η μέρα και ακόμα πονάω...

Εγώ με τα πέρα δωθε στο μαιευτήριο δεν πολυκατάλαβα... Στις 14 μέρες που την πήραμε σπίτι πόναγα ελάχιστα πια. Τα ράμματα είναι απορροφήσιμα.Τώρα που είμαστε στις 25 (απίστευτο!) μέρες δεν πονάω καθόλου από κάτω. Μόνο η μέση πονάει, η πλάτη και οι καρποί μου!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Μη στεναχωριέσαι που δεν μπορείς να το φροντίσεις όπως θες. Εγώ γέννησα 8 Οκτωβρίου με φυσικό τοκετό και μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Ο άντρας μου ξέρει πιο καλά πως να το φροντίσει, γιατί εγώ ακόμα πονάω από κάτω με τα ράμματα και δεν μπορώ πολύ ώρα όρθια ή καθιστή. Ειδικά τις πρώτες μέρες τα έκανε όλα εκείνος. Κι εγώ έκλαιγα και αισθανόμουν το ίδιο.

Αληθεια αγαπη μου; Λυπάμαι που νιώθεις κ εσυ ετσι. Μαλλον θα φταινε κ οι παλιορμονες... Αλλα καποια πραγματα οντως συμβαινουν... Να αναρρωσουμε γρήγορα, να αναλαβουμε δραση.... Εμεις θηλαζουμε τωρα κ ειπα να μπω να γραψω λιγο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εγώ με τα πέρα δωθε στο μαιευτήριο δεν πολυκατάλαβα... Στις 14 μέρες που την πήραμε σπίτι πόναγα ελάχιστα πια. Τα ράμματα είναι απορροφήσιμα.Τώρα που είμαστε στις 25 (απίστευτο!) μέρες δεν πονάω καθόλου από κάτω. Μόνο η μέση πονάει, η πλάτη και οι καρποί μου!

Εμένα πριν μερικές μέρες μου έκοψε ο γυναικολόγος τον κόμπο από τα ράμματα για να μη με τραβάνε τόσο πολύ και μου είπε ότι είναι απορροφήσιμα. Θα κάνω υπομονή... Η μέση κι εμένα με πονάει. Απίστευτο όντως!!!

Just now, winspert είπε:

Αληθεια αγαπη μου; Λυπάμαι που νιώθεις κ εσυ ετσι. Μαλλον θα φταινε κ οι παλιορμονες... Αλλα καποια πραγματα οντως συμβαινουν... Να αναρρωσουμε γρήγορα, να αναλαβουμε δραση.... Εμεις θηλαζουμε τωρα κ ειπα να μπω να γραψω λιγο... 

Άσε... Είχα καβγάδες και με τον άντρα μου γιατί μου έλεγε δεν ενδιαφέρεσαι για το παιδί μας. Επειδή δεν μπορούσα να το φροντίσω καθόλου στην αρχή. Ευτυχώς μιλήσαμε και τα βρήκαμε. Σίγουρα φταίνε και οι ορμόνες.

Αυτό περιμένω, να αναρρώσω επιτέλους. Άσε που είναι άρρωστος ο άντρας μου, εμένα πονάει ο λαιμός μου από χθες και είναι άρρωστο και το μωρό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλημέρα μωράκια. Και βασικά καλημέρα στην τελευταία κοιλίτσα της παρέας.

Δεν σας διάβασα αναλυτικά. Είναι με τα βυζιά απέξω όλη μέρα. Έχω τη μεγάλη που θέλει να παίζουμε playmobil όλη μέρα. Έχω τις δραστηριότητές της τα απογεύματα. Και γενικά νομίζω ότι σιγά-σιγά κλαταρω. Προσπαθώ να βρω ισορροπίες. Σας φιλώ και θα σας διαβάσω όταν μπορέσω να αναλυτικά.

  • Μου αρέσει 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Το είχα ψυχανεμιστεί ότι υπερβάλλω...

Προσπαθούσα να κρατηθώ από τη μία αλλά μέσα μου έβραζα λιγάκι! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και δεν πειράζει. Ας με λένε και χαζή... Χάρηκα που το μοιράστηκα!

Χαχαχα...κι εμενα το κανει αυτο!!Ειδικα οταν βλεπεις τα ματια να φευγουν προς διαφορετικες κατευθυνσεις σε αγχωνει λιγο αλλα ειναι απολυτως φυσιολογικο!!Εννοειται οτι πρεπει να τα μοιραζομαστε αυτα γιατι ειδικα εμεις οι πρωτομανουλες αγχωνομαστε για τα πιο συνηθισμενα και normal πραγματα!!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Άσε... Είχα καβγάδες και με τον άντρα μου γιατί μου έλεγε δεν ενδιαφέρεσαι για το παιδί μας. Επειδή δεν μπορούσα να το φροντίσω καθόλου στην αρχή. Ευτυχώς μιλήσαμε και τα βρήκαμε. Σίγουρα φταίνε και οι ορμόνες.

Αυτό περιμένω, να αναρρώσω επιτέλους. Άσε που είναι άρρωστος ο άντρας μου, εμένα πονάει ο λαιμός μου από χθες και είναι άρρωστο και το μωρό...

Χαίρομαι που τα βρήκατε γιατί είναι μια επιπλέον ψυχολογικη επιβάρυνση... Εμεις τωρα θέλουμε ηρεμια κ στηριξη... Οχι καβγαδες... Ευχομαι γρηγορα περαστικα σε ολους σας... :wub:

Κορίτσια μου καλημέρα... Θελω τη βοήθεια σας. Οσον αφορα το θηλασμο. Εκανα προχθες ακόμα μια προσπάθεια να βγαλω τις  ψευδοθηλες, αλλα ο μικρος ειναι λαιμαργος κ δεν ανοιγει πολυ το στομα, με αποτέλεσμα να πιανει μονο θηλη κ οχι θηλαια αλω κ να με ποναει... Οποτε συνεχιζω με αυτες. Μονο που καθε φορα που ξεκιναει για τουλαχιστον 10 δευτερόλεπτα ειναι λες κ με κοβουν με ξυραφακια. Δεν ειναι ματωμενες οι θηλες μου. Ειναι φυσιολογικό; Πονατε ολες ή κανω καποιο λαθος; Υπάρχει καμια κρεμα να βαζω να μουδιαζουν να μην καταλαβαίνω τπτ; Χρησιμοποιώ της φρεζιντερμ... Sos... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαίρομαι που τα βρήκατε γιατί είναι μια επιπλέον ψυχολογικη επιβάρυνση... Εμεις τωρα θέλουμε ηρεμια κ στηριξη... Οχι καβγαδες... Ευχομαι γρηγορα περαστικα σε ολους σας... :wub:

Κορίτσια μου καλημέρα... Θελω τη βοήθεια σας. Οσον αφορα το θηλασμο. Εκανα προχθες ακόμα μια προσπάθεια να βγαλω τις  ψευδοθηλες, αλλα ο μικρος ειναι λαιμαργος κ δεν ανοιγει πολυ το στομα, με αποτέλεσμα να πιανει μονο θηλη κ οχι θηλαια αλω κ να με ποναει... Οποτε συνεχιζω με αυτες. Μονο που καθε φορα που ξεκιναει για τουλαχιστον 10 δευτερόλεπτα ειναι λες κ με κοβουν με ξυραφακια. Δεν ειναι ματωμενες οι θηλες μου. Ειναι φυσιολογικό; Πονατε ολες ή κανω καποιο λαθος; Υπάρχει καμια κρεμα να βαζω να μουδιαζουν να μην καταλαβαίνω τπτ; Χρησιμοποιώ της φρεζιντερμ... Sos... 

Purelan της μεντελα.δε θέλει πλύσιμο για να φάει το μωρό μετά.

Γυμνό το στήθος να παίρνει αέρα και γάλα σου πάνω στις πληγες

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλά αποτελέσματα!! Υπέρηχο ισχίων γιατί κανετε; Εμενα ο γιατρός μου έλεγξε ισχια δεν είδε κάτι όμως μια ειδικευομενη τότε που νοσηλευτηκαμε άκουσα που σχολίασε πως έχει χαλαρά ισχια το μωρό. Οπότε θα του το πω σε λίγες ημέρες που θα έρθει...

Από βάρος καταφέραμε να πάρουμε και αυτά τα +200 μετά την ανάκτηση του βάρους γέννησης! Οπότε πάμε κάπως καλύτερα. Απλά όχι σούπερ. Κατά τα άλλα είναι με τις μέρες της. Πότε θα κλαίει και θα θέλει όλη μέρα στήθος πότε θα κοιμάται και δεν θα ξυπνάει. Κολικούς ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχουμε.

Από γουλιές και ρουκέτες πως πάτε;;;; 

Τον υπερυχο ισχυων τον κανουν προληπτικα σε συγκεκρινενο χρονο μετα τις 40 μερες. Ολα καλα χθες ευτυχως! Βεβαια ο μπεμπης ξεραθηκε στο κλαμα, δε μπορουσε ο γιατρος να κανει τον υπερηχο, δε στεκοταν κουνουσε χερια ποδια παρολο που τα κρατουσαμε κ μεις, στην εξεταση αιματος ειχε ριξει τοσο κλαμα χθες δε ποναγε τουλαχοστον. Εμενα ρουκετα μου χει κανει κανα 2 φορες κ χθες μετα το θηλασμο πρωτη φορα, τον σηκωσα κ μου εβγαλε ολο το γαλα σαν εμετο..απο υπνο 1 με 10 το πρωι ποναμε ουτε πανω μου δεν ηρεμουσε, βεβαια καποια διαστηματα πρεπει να μας πηρε ο υπνος  κ τωρα νυσταζει εχω γκρινια τον εχω βαλει καροτσι κ κουναω! 

Μπραβο η μικρουλα, ειπαμε ειναι λιτοδιαιτη απο την κοιλια προσεχει σιλουετα! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Clue είπε:

Μακάρι. Το πιστεύω ότι θα χαλαρώσω απλά δεν ξέρω πότε...χεχε

Έχω καιρό ακόμα δηλαδή μέχρι να χαλαρώσω...

Ο εγκέφαλος μου έχει κάτσει γιατί έχουμε να επαναλάβουμε υπέρηχο εγκεφάλου σε δύο εβδομάδες κι έχω άγχος πρώτον, και δεύτερον όταν νυστάζει καμιά φορά "κολλάει". Σε εκείνη τη φάση κάνει ανεξέλεγκτες γκριμάτσες. Όπως το χαμόγελο που σκάει, πηγαίνουν τα μάτια της δεξιά αριστερά και τρεμοπαίζουν και βγάζει τη γλώσσα. Όμως τα κάνει με συγκεκριμένο μοτίβο και επαναλαμβανόμενα για λίγο και αγχώνομαι. Μου μπαίνει στο μυαλό ότι κάνει αφαιρετικές επιληπτικές κρίσεις αλλά παίζει να είναι λόγω επαγγέλματος... Προσπαθώ να μην το ψάχνω και να χαλαρώσω. Το άγχος έρχεται και φεύγει...

Εμένα τελικά βρέθηκε κάποια ευγενική πελάτισσα και μου έδωσε μικρότερο νούμερο!χαχαχα

Κολλησε παλι σε παράθεση μας τα έχει πρηξει @Farmakotriftena  και μενα το έλεγχε ο παιδίατρος το μωρο για τα ισχία και μάλιστα με ρώτησε γιατί μας έχουν βάλει τέτοια εξέταση και του είπαμε προληπτικα και θα την κάνουμε να είμαστε σίγουροι αυτός είπε τα ισχία είναι καλά 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας!

3 hours ago, Nikoleta... said:

Εμένα πριν μερικές μέρες μου έκοψε ο γυναικολόγος τον κόμπο από τα ράμματα για να μη με τραβάνε τόσο πολύ και μου είπε ότι είναι απορροφήσιμα. Θα κάνω υπομονή... Η μέση κι εμένα με πονάει. Απίστευτο όντως!!!

Άσε... Είχα καβγάδες και με τον άντρα μου γιατί μου έλεγε δεν ενδιαφέρεσαι για το παιδί μας. Επειδή δεν μπορούσα να το φροντίσω καθόλου στην αρχή. Ευτυχώς μιλήσαμε και τα βρήκαμε. Σίγουρα φταίνε και οι ορμόνες.

Αυτό περιμένω, να αναρρώσω επιτέλους. Άσε που είναι άρρωστος ο άντρας μου, εμένα πονάει ο λαιμός μου από χθες και είναι άρρωστο και το μωρό...

Ωχ περαστικά σε όλους σας! Και το μωράκι τι έπαθε?

53 minutes ago, winspert said:

Χαίρομαι που τα βρήκατε γιατί είναι μια επιπλέον ψυχολογικη επιβάρυνση... Εμεις τωρα θέλουμε ηρεμια κ στηριξη... Οχι καβγαδες... Ευχομαι γρηγορα περαστικα σε ολους σας... :wub:

Κορίτσια μου καλημέρα... Θελω τη βοήθεια σας. Οσον αφορα το θηλασμο. Εκανα προχθες ακόμα μια προσπάθεια να βγαλω τις  ψευδοθηλες, αλλα ο μικρος ειναι λαιμαργος κ δεν ανοιγει πολυ το στομα, με αποτέλεσμα να πιανει μονο θηλη κ οχι θηλαια αλω κ να με ποναει... Οποτε συνεχιζω με αυτες. Μονο που καθε φορα που ξεκιναει για τουλαχιστον 10 δευτερόλεπτα ειναι λες κ με κοβουν με ξυραφακια. Δεν ειναι ματωμενες οι θηλες μου. Ειναι φυσιολογικό; Πονατε ολες ή κανω καποιο λαθος; Υπάρχει καμια κρεμα να βαζω να μουδιαζουν να μην καταλαβαίνω τπτ; Χρησιμοποιώ της φρεζιντερμ... Sos... 

Κι εμένα πονάει το στήθος με το που πιάνει το μωρό (πιάνει καλά). Πονάει για λίγο και μετά χαλαρώνει. Νομίζω πως στη δικιά μας περίπτωση έχει μεγάλη ένταση στη γνάθο. Με το που πιάνει κλείνει πολύ το στόμα της και μετά χαλαρώνει και πιάνει καλά. Οι θηλές μου δεν είναι καθόλου πληγωμένες. Το στήθος πονάει. Κι όχι το αντανακλαστικό καθόδου που το έχω ούτως ή άλλως. Είναι καλύτερα από τις πρώτες μέρες αλλά και πάλι συνεχίζει.

Μας είπε η παιδίατρος να πάμε σε οστεοπαθητικό για να βγάλει την ένταση το μωρό. Είπε πως ο τοκετός προκαλεί τραύμα στα μωράκια κι έχουν ένταση. Σε εμάς ακόμα παραπάνω μιας και μείναμε χώρια τόσες μέρες... Μας το είπε πριν της πω ότι σφίγγει τη γνάθο και απλά μου είπε ότι αυτό το επιβεβαιώνει. Έκλεισα ραντεβού την Πέμπτη το μεσημέρι σε οστεοπαθητικό. Θα δω τι θα μας πει και θα σου πω.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Μη στεναχωριέσαι που δεν μπορείς να το φροντίσεις όπως θες. Εγώ γέννησα 8 Οκτωβρίου με φυσικό τοκετό και μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Ο άντρας μου ξέρει πιο καλά πως να το φροντίσει, γιατί εγώ ακόμα πονάω από κάτω με τα ράμματα και δεν μπορώ πολύ ώρα όρθια ή καθιστή. Ειδικά τις πρώτες μέρες τα έκανε όλα εκείνος. Κι εγώ έκλαιγα και αισθανόμουν το ίδιο.

Έχω απορία όσες γεννήσατε με φυσιολογικό τοκετό πότε σταμάτησαν να σας πονάνε τα ράμματα (έχω ράμματα και στο περίνεο); Γιατί εγώ σήμερα είμαι 14η μέρα και ακόμα πονάω...

Κοριτσάκι μου εγώ 11 Οκτώβρη έκανα καισαρική.. Μην ανησυχείς... Ποναμε όλες είτε με φυσιολογικό είτε με καισαρική.. Έχουμε ράμματα λογικό είναι... Ευτυχώς εγώ συνηλθα αμέσως... Έτσι ένιωθα τις πρώτες μέρες π δεν έκανα τίποτα.. Ότι δεν την έχω εγώ και τα κάνει όλα ο άντρας μου.. Αλλά τώρα 11 μέρες μετά είμαι μια χαρά.. Θηλάζει από τη πρώτη στιγμή αποκλειστικά.. Την αλλάζω.. Κάνουμε μπανακι.. Όλα σιγά σιγά μην αγχώνεσαι... Δεν είσαι μόνη 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, tsilona είπε:

Purelan της μεντελα.δε θέλει πλύσιμο για να φάει το μωρό μετά.

Γυμνό το στήθος να παίρνει αέρα και γάλα σου πάνω στις πληγες

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου... Γυρναω συνέχεια με τα βυζια εξω κ ωρες ωρες απλα ανοιγουν οι βρυσες κ τρεχουν. Πληγες δεν εχω, απλα καθε φορα που ξεκιναει να ρουφαει ακομα κ με τις ψευδοθηλες, για μερικα δευτερόλεπτα απλα μου έρχονται δακρυα... Μετα ειναι οκ... Κ λεω, δεν θα περασει ποτε αυτο; Ειναι πολυ έντονο στην αρχη... Βασικα ειναι πολυ λαιμαργος ο μπεμπουλης... Δεν ανοιγει καλα το στομα κ οταν του δινω χωρις ψευδοθηλες,  η θηλη μπροστα εχει γινει λιγο πλακε, που φανταζομαι δειχνει πως πιπιλαει τη θηλη κ δεν μπαίνει αρκετα μεσα στο στομα... Ας μου πειτε οσες εχετε εμπειρία... 

Just now, Clue είπε:

 

Κι εμένα πονάει το στήθος με το που πιάνει το μωρό (πιάνει καλά). Πονάει για λίγο και μετά χαλαρώνει. Νομίζω πως στη δικιά μας περίπτωση έχει μεγάλη ένταση στη γνάθο. Με το που πιάνει κλείνει πολύ το στόμα της και μετά χαλαρώνει και πιάνει καλά. Οι θηλές μου δεν είναι καθόλου πληγωμένες. Το στήθος πονάει. Κι όχι το αντανακλαστικό καθόδου που το έχω ούτως ή άλλως. Είναι καλύτερα από τις πρώτες μέρες αλλά και πάλι συνεχίζει.

Μας είπε η παιδίατρος να πάμε σε οστεοπαθητικό για να βγάλει την ένταση το μωρό. Είπε πως ο τοκετός προκαλεί τραύμα στα μωράκια κι έχουν ένταση. Σε εμάς ακόμα παραπάνω μιας και μείναμε χώρια τόσες μέρες... Μας το είπε πριν της πω ότι σφίγγει τη γνάθο και απλά μου είπε ότι αυτό το επιβεβαιώνει. Έκλεισα ραντεβού την Πέμπτη το μεσημέρι σε οστεοπαθητικό. Θα δω τι θα μας πει και θα σου πω.

Ακριβως αυτο. Γενικα καταλαβαινω πως εχει πολυ δυναμη. Κ οπως γραφω κ πιο πανω ειναι λαιμαργος κ βουταει στο βυζι κ δεν εχει υπομονη ουτε ανοιγει πολυ το στομα... Δεν τον προλαβαινω να βαλω το στηθος καλα μεσα, το ανοιγοκλεινει συνεχεια για να φαει.... Κ εμενα οι θηλες τωρα δεν ειναι πληγωμενες απλα καθε φορα στην αρχη κλαιω απο τον πονο για δευτερόλεπτα... Εχω κ πολυ γαλα κ πρεπει να τον βαζω συχνα γιατί πετρωνει το στηθος σε καποια σημεια. Τον αλλαζω κ θεσεις.... Απλα δεν ηξερα αν είναι φυσιολογικό να ποναω καθε φορα στην αρχη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

@marioula1234 δεν μπορω ουτε καν να φανταστω ποσο δυσκολο ηταν ολο αυτο που περασες...τα λογια σου πραγματικα συγκινητικα!!Εισαι ευλογημενη ομως που πλεον εχεις τα παιδακια σου κι εκεινα πολυ τυχερα γιατι ειμαι σιγουρη οτι εχουν μια υπεροχη μανουλα!!

@Giwtouli1990 ευτυχως το μπεμπακι ειναι καλα...απλα εχει βολευτει λιγο παραπανω!!Υπομονη και θα το παρει αποφαση να σκασει μυτη!!

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη επειδη επιτελους αρχισε να πεφτει ο ικτερος. Αργησε λιγο λογω του αποκλειστικου θηλασμου αλλα ευτυχως δειχνει να το ξεπερναει ο μικρουλης μου!!Συνεχιζουμε βεβαια τους θηλασμους ανα 2 ωρες μαξιμουμ και το Σαββατο που θα του κανουμε τις εξετασεις για το θυρεοειδη θα την επαναλαβουμε κι αυτη να δουμε.

Ποσο ικτερο εχετε τωρα; κ μεις το ιδιο περναμε, πεφτει αργα μεν αλλα πεφτει

20 ώρες πρίν, Clue είπε:

Μακάρι. Το πιστεύω ότι θα χαλαρώσω απλά δεν ξέρω πότε...χεχε

Έχω καιρό ακόμα δηλαδή μέχρι να χαλαρώσω...

Ο εγκέφαλος μου έχει κάτσει γιατί έχουμε να επαναλάβουμε υπέρηχο εγκεφάλου σε δύο εβδομάδες κι έχω άγχος πρώτον, και δεύτερον όταν νυστάζει καμιά φορά "κολλάει". Σε εκείνη τη φάση κάνει ανεξέλεγκτες γκριμάτσες. Όπως το χαμόγελο που σκάει, πηγαίνουν τα μάτια της δεξιά αριστερά και τρεμοπαίζουν και βγάζει τη γλώσσα. Όμως τα κάνει με συγκεκριμένο μοτίβο και επαναλαμβανόμενα για λίγο και αγχώνομαι. Μου μπαίνει στο μυαλό ότι κάνει αφαιρετικές επιληπτικές κρίσεις αλλά παίζει να είναι λόγω επαγγέλματος... Προσπαθώ να μην το ψάχνω και να χαλαρώσω. Το άγχος έρχεται και φεύγει...

Εμένα τελικά βρέθηκε κάποια ευγενική πελάτισσα και μου έδωσε μικρότερο νούμερο!χαχαχα

Κ μενα τα κανει παντως ολα αυτα οταν νυσταζει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...