Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

3770 και 52 πόντους ο γιγαντάκος μου κορίτσια!!! Με έβαλαν με επείγουσα καισαρική, ήμουν 18 ώρες με σπασμένα νερά και η διαστολή κολλημένη στο 2.. Ήταν να του δώσουν και αντιβίωση αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε!

Κατά τις 3 το μεσημέρι βλέπουμε ότι οι παλμοί του μωρού έχουν πέσει γύρω στους 70 και κυμαίνονται εκεί 70-80 ενώ απ το πρωί είχε 140.. Για πότε με βούτηξαν για χειρουργείο, κλάματα εγώ και για το μωρούλι μου και για την καισαρική, ένας χαμός... Στις 15:35 γεννήθηκε ο πρίγκιψ!!!! 

Έχω πολυυυυ γάλα απ' ό,τι μου είπαν και θήλασε αρκετά το μαναράκι μου! Αυτό το γάλα στα χειλάκια την ώρα που θηλάζει είναι όλα τα λεφτά... 

Αχχχχ είναι τόσο όμορφος, έχω τρελαθειιιιιιιιιι!!!

Αγαπη μου!!! Να σας ζησει... Μας φαγατε για 70 γραμμάρια κ 1 εκατοστο... Βρε τι μπεμπαρους που καναμε!!!! Χαχαχαχα... Καλη αναρρωση κοριτσακι μου κ γρηγορα στο σπιτακι σας... 

6 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια που θηλαζετε αποκλειστικα, καθε ποτε τα θηλαζετε τα μωρα σας; δεν ισχυει οτι το μωρο τρωει οποτε κ οσο θελει στο θηλασμο; γιατι φοβαμαι μηπως τρωει πολυ για το στομαχακι του καποιες φορες

Θηλαζα σχεδον καθε 2 με 2μιση ωρες. Οσο περνάει ο καιρός ζητάει πιο συχνα. Κ οταν λεω πιο συχνά, εννοω να θηλαζει κανα μισαωρο κ οταν παω να τον βγάλω να κλαιει για να ξαναφαει κ να πιπιλισει... Εχουμε γίνει αυτοκολλητοι εννοείται... Ειναι κουραστικο αλλα τους δίνουμε οσο ζητανε... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

9 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Τελεια που δεν εχετε κολικους, εγω σημερα χαρηκα γιατι πρωτη φορα δε πονουσε σημερα ως το μεσημερι σχεδον, μετα ομως ξεκινησαμε παλι, σφιξιμο τρελο, φωνη κ κλαμα γκρινια..ασε που μου εβγαλε ολο το γαλα κ φοβηθηκα, μαλλον απο το σφιξιμο, το μυαλο μου πηγε βεβαια κ σε παλινδρομηση κ δε θελω ουτε να το σκεφτομαι!

Κοριτσια που θηλαζετε αποκλειστικα, καθε ποτε τα θηλαζετε τα μωρα σας; δεν ισχυει οτι το μωρο τρωει οποτε κ οσο θελει στο θηλασμο; γιατι φοβαμαι μηπως τρωει πολυ για το στομαχακι του καποιες φορες

Φανταζομαι πονο, περαστικα!

Αστα να πάνε με τα παυσίπονα στέκομαι

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, σημερα νιωθω οτι ποναω ολοκληρη, ποναει ο ωμος μου κ τα γονατα μου εκτος των αλλων! Τσαμπα χαρηκα χθες για τους κολικους, απο το μεσημερι κ μετα τα ιδια...κ το βραδυ πανω μου κλασικα. Με πηρε ο υπνος κ οταν ξυπνησα πονουσα τοσο πολυ στον αυχενα που εχω κ προβλημα που λεω παει θα υποφερεις τωρα! Κ τωρα σφιγγομαστε παλι..χθες εκλαιγε κιολας απο τα νευρα του κ τον πονο ουτε να τον αλλαξω δε στεκοτανε..αυτα δυστυχως, εχει βραχνιασει το πουλακι μου.

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, σημερα νιωθω οτι ποναω ολοκληρη, ποναει ο ωμος μου κ τα γονατα μου εκτος των αλλων! Τσαμπα χαρηκα χθες για τους κολικους, απο το μεσημερι κ μετα τα ιδια...κ το βραδυ πανω μου κλασικα. Με πηρε ο υπνος κ οταν ξυπνησα πονουσα τοσο πολυ στον αυχενα που εχω κ προβλημα που λεω παει θα υποφερεις τωρα! Κ τωρα σφιγγομαστε παλι..χθες εκλαιγε κιολας απο τα νευρα του κ τον πονο ουτε να τον αλλαξω δε στεκοτανε..αυτα δυστυχως, εχει βραχνιασει το πουλακι μου.

Όχι στο θηλασμό κάθε 3 ώρες ταΐζεις όχι συνέχεια 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

3770 και 52 πόντους ο γιγαντάκος μου κορίτσια!!! Με έβαλαν με επείγουσα καισαρική, ήμουν 18 ώρες με σπασμένα νερά και η διαστολή κολλημένη στο 2.. Ήταν να του δώσουν και αντιβίωση αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε!

Κατά τις 3 το μεσημέρι βλέπουμε ότι οι παλμοί του μωρού έχουν πέσει γύρω στους 70 και κυμαίνονται εκεί 70-80 ενώ απ το πρωί είχε 140.. Για πότε με βούτηξαν για χειρουργείο, κλάματα εγώ και για το μωρούλι μου και για την καισαρική, ένας χαμός... Στις 15:35 γεννήθηκε ο πρίγκιψ!!!! 

Έχω πολυυυυ γάλα απ' ό,τι μου είπαν και θήλασε αρκετά το μαναράκι μου! Αυτό το γάλα στα χειλάκια την ώρα που θηλάζει είναι όλα τα λεφτά... 

Αχχχχ είναι τόσο όμορφος, έχω τρελαθειιιιιιιιιι!!!

Να σου ζήσει Γιώτα μου!! Γερός και δυνατός να είναι πάντα στη ζωή του!

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Όχι στο θηλασμό κάθε 3 ώρες ταΐζεις όχι συνέχεια 

Ο θηλασμός δεν έχει ρολόι.επειδη δεν είναι μόνο διατροφή γ τα μωρά ,αλλά κ παρηγοριά θηλάζουν όποτε να ναι ( τα περισσότερα,όχι ολα!

  • Μου αρέσει 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ο θηλασμός δεν έχει ρολόι.επειδη δεν είναι μόνο διατροφή γ τα μωρά ,αλλά κ παρηγοριά θηλάζουν όποτε να ναι ( τα περισσότερα,όχι ολα!

Συμφωνώ μαζι σου. Τα μωρα θηλαζουν κατ απαιτηση... Ποτε με ρολοι... :wub:

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giwtouli1990να σας ζήσει ο κούκλος γερός και τυχερός σε όλη του την ζωή καλώς ήρθες στον κόσμο της γονεικότητας και επίσημα :)

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Όχι στο θηλασμό κάθε 3 ώρες ταΐζεις όχι συνέχεια 

Κ αν πειναει; πχ μπορει να φαει 5 10 λεπτα κ μετα απο 1 μιση ωρα να ξαναθελει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Κ αν πειναει; πχ μπορει να φαει 5 10 λεπτα κ μετα απο 1 μιση ωρα να ξαναθελει..

Δεν πεινάνε κάθε φορά που κλαίνε έδινα κι εγώ στην κόρη μου συνέχεια στήθος γτ νόμιζα ότι πεινάει αλλά απλά ήθελε παρηγοριά και ήμουν ένα κινούμενο ερείπιο εμένα έκανε 2 χρόνια να κοιμηθεί σερί γτ εγώ είχα μάθει το παιδί αμέσως στήθος ενώ δεν πεινούσε σε κάθε περίπτωση αυτή είναι η δική μου εμπειρία και την μοιράζομαι επίσης στο δικό μου παιδί αυτό το ότι όσο μεγαλώνει θα μειώνει θηλασμούς δεν έγινε ποτέ γτ δεν πεινούσε απλά είχε συνδέσει το στήθος με παρηγοριά 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ αν πειναει; πχ μπορει να φαει 5 10 λεπτα κ μετα απο 1 μιση ωρα να ξαναθελει..

Φυσικα κ μπορεί να ξαναθελει. Κ εγω ειμαι της άποψης ότι οπότε κλαψει το βάζεις στηθος. Κ ας ειναι είτε για φαι, είτε για παρηγορια

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ αν πειναει; πχ μπορει να φαει 5 10 λεπτα κ μετα απο 1 μιση ωρα να ξαναθελει..

Ταίζεις όποτε χρειάζεται, ο θηλασμός δεν έχει πρόγρααμμα, δεν έχει ρολόι, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για ένα λεχούδι, που ο θηλασμός είναι και η παρηγοριά του όπως λένε τα κορίτσια παραπάνω.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, winspert είπε:

Θηλαζα σχεδον καθε 2 με 2μιση ωρες. Οσο περνάει ο καιρός ζητάει πιο συχνα. Κ οταν λεω πιο συχνά, εννοω να θηλαζει κανα μισαωρο κ οταν παω να τον βγάλω να κλαιει για να ξαναφαει κ να πιπιλισει... Εχουμε γίνει αυτοκολλητοι εννοείται... Ειναι κουραστικο αλλα τους δίνουμε οσο ζητανε... 

Αααχχχ...τα ιδια κι εμενα!!Σημερα ειδικα θελει καθε μιση ωρα να θηλαζει. Νομιζω οτι το κανει και για παρηγορια βεβαια γιατι ταλαιπωρειται με την κοιλιτσα του κι ειναι πολυ ανησυχος...τωρα μονο απο το πρωι καταφερα να τον κοιμισω. Αφου ολα ζουλαω τα βυζια μου να δω αν εχω ακομα γαλα με τοσους θηλασμους!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...