Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ μένω στο ότι βγήκατε έξω.... Σας μισώ ρε ούτε στην αυλή δε προλαβαίνω να βγω χαχαχαχαχα.

Μακάρι να είχα αυλή.

Ρε Κυριακή γεννησα, Σάββατο ήμουν έξω...κάθε μέρα εκτός τρίτης κ Κυριακής έχει δραστηριότητες το παιδί κ βγαίνουμε.οχι γ τπτ άλλο ,μια φορά πήγα γ καφέ εξω

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Μακάρι να είχα αυλή.

Ρε Κυριακή γεννησα, Σάββατο ήμουν έξω...κάθε μέρα εκτός τρίτης κ Κυριακής έχει δραστηριότητες το παιδί κ βγαίνουμε.οχι γ τπτ άλλο ,μια φορά πήγα γ καφέ εξω

Τέλειο; Ζηλεύω μαρή.... Έχω αυλή κοινόχρηστη με τη πεθερά μήπως άλλαξες γνώμη; Χαχαχαχα

  • Χαχα 6

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; εμείς θηλάζουμε αυτή τη στιγμή! Λοιπόν η μπέμπα χθες όλη μέρα έκανε πράσινα κακά από μουσταρδι που έκανε πάντα επίσης είχαν βλεννες μέσα... Τώρα έκανε κακά πάλι πράσινα κ στο τέλος έκανε κ μια βλέμμα με αίμα μέσα... Τι στο καλό είναι αυτό; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; εμείς θηλάζουμε αυτή τη στιγμή! Λοιπόν η μπέμπα χθες όλη μέρα έκανε πράσινα κακά από μουσταρδι που έκανε πάντα επίσης είχαν βλεννες μέσα... Τώρα έκανε κακά πάλι πράσινα κ στο τέλος έκανε κ μια βλέμμα με αίμα μέσα... Τι στο καλό είναι αυτό; 

Τα πράσινα κακά δηλώνουν υπερπαραγωγή γάλακτος.

Η βλέννη ότι κάτι το πείραξε.

Φυσικά κ το αίμα το ίδιο.

Τι έφαγες; 

Στη μεγάλη όταν έπινα χυμό πορτοκαλι έκανε κακά με αίμα.τελειως κουλο

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τα πράσινα κακά δηλώνουν υπερπαραγωγή γάλακτος.

Η βλέννη ότι κάτι το πείραξε.

Φυσικά κ το αίμα το ίδιο.

Τι έφαγες; 

Στη μεγάλη όταν έπινα χυμό πορτοκαλι έκανε κακά με αίμα.τελειως κουλο

Εχω υπερπαραγωγή η αλήθεια είναι αυτές τις μέρες... Τι να κάνω; να το αδειάζω λίγο το στήθος πριν το προσφέρω στο μωρό; αν το κάνω αυτό θα σταματήσει τα πράσινα κακά; να μην ανησυχώ δλδ για το αίμα ε; δεν ήταν πολύ... Λίγο μαζί με βλεννα ήταν.. Σπάω το κεφάλι μου να δω τι έφαγα αλλά δεν έφαγα κάτι που να μην έχω ξανά φάει όσο είμαι έγκυος... Το πρωί δημητριακά με γάλα, μετά τοστ με γαλοπούλα κ τυρί, το μεσημέρι κοτόπουλο με πατάτες, το απόγευμα ξανά κοτόπουλο με πατάτες.. Το βράδυ κρεπουλες με μερεντα... Πολύ γαλακτοκομικο αλλά να τονίζω πως είναι χωρίς λακτόζη... 

On 23/10/2019 at 9:49 ΜΜ, winspert είπε:

Κορίτσια ειχαμε παιδιατρο σημερα. Ανακτησαμε το βάρος γεννησης κ παμε καλα. Πηραμε κ 4 ποντους, ψηλωσε το αντρακι μου... Οποτε μια χαρα τρωει γαλατακι απο τη μανούλα που το ειχα αγχος... 13 ημερων σήμερα!!!!!! 

Γεννησε το κορίτσι μας; Δεν εχω διαβασει νεα κ δεν ξερω... 

Πωπω θηριακι! ❤️ Συγχαρητήρια αγάπη μου! 

On 23/10/2019 at 10:28 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

3770 και 52 πόντους ο γιγαντάκος μου κορίτσια!!! Με έβαλαν με επείγουσα καισαρική, ήμουν 18 ώρες με σπασμένα νερά και η διαστολή κολλημένη στο 2.. Ήταν να του δώσουν και αντιβίωση αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε!

Κατά τις 3 το μεσημέρι βλέπουμε ότι οι παλμοί του μωρού έχουν πέσει γύρω στους 70 και κυμαίνονται εκεί 70-80 ενώ απ το πρωί είχε 140.. Για πότε με βούτηξαν για χειρουργείο, κλάματα εγώ και για το μωρούλι μου και για την καισαρική, ένας χαμός... Στις 15:35 γεννήθηκε ο πρίγκιψ!!!! 

Έχω πολυυυυ γάλα απ' ό,τι μου είπαν και θήλασε αρκετά το μαναράκι μου! Αυτό το γάλα στα χειλάκια την ώρα που θηλάζει είναι όλα τα λεφτά... 

Αχχχχ είναι τόσο όμορφος, έχω τρελαθειιιιιιιιιι!!!

Γιωτουλι μουυυυ να σου ζήσει το αντράκι σου το όμορφο γερό κ δυνατό να είναι σε όλη του την ζωή! ❤️ Πως είσαι γλυκιά μου; 

On 23/10/2019 at 10:28 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Πείτεεεε το ότι είναι αλμα η 5η εβδομάδααα και με έχει ταράξει στο κλάμαααα.... Εμένα έγινε το εντελώς αντίθετο άβυζο εντελώς... εκεί που έιασε τώρα ούτς που το αγγίζει.... το ψάχνει κλαίει το δίνω το φτύνει κλαίει και αυπνίααα φουλ... κολλικούς δεν δίχνει να έχει.... οπότεεε.....

Καλέ τι ψάχνει αλλά ταυτόχρονα δεν το θέλει;;; χαχαχ τι καψόνια σου κάνει το κορίτσι σου; ο ύπνος σας πως είναι τώρα; 

On 23/10/2019 at 11:03 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Τελεια που δεν εχετε κολικους, εγω σημερα χαρηκα γιατι πρωτη φορα δε πονουσε σημερα ως το μεσημερι σχεδον, μετα ομως ξεκινησαμε παλι, σφιξιμο τρελο, φωνη κ κλαμα γκρινια..ασε που μου εβγαλε ολο το γαλα κ φοβηθηκα, μαλλον απο το σφιξιμο, το μυαλο μου πηγε βεβαια κ σε παλινδρομηση κ δε θελω ουτε να το σκεφτομαι!

Κοριτσια που θηλαζετε αποκλειστικα, καθε ποτε τα θηλαζετε τα μωρα σας; δεν ισχυει οτι το μωρο τρωει οποτε κ οσο θελει στο θηλασμο; γιατι φοβαμαι μηπως τρωει πολυ για το στομαχακι του καποιες φορες

Φανταζομαι πονο, περαστικα!

Αγάπη μου το νινι το θηλάζω οπότε εκείνο θέλει... Ούτε καν υπολογίζω την ώρα απλά την βάζω στο στήθος οπότε δω σημάδια πεινας

On 24/10/2019 at 12:37 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Τζενακι μου εμάς από τη μέρα που γεννήθηκε ζητάει ανά 2-3 ώρες, σταθερά! Για μερικά βράδια ξυπνουσε στις 4 ώρες, αλλά κράτησε λίγο η ευτυχία! Γάλα τις τελευταίες μέρες ξεκίνησε να μου βγάζει, ειδικά επειδή πάντα τα κάνει μόλις φάει και την αλλάζω και γκρινιάζει, και μάλλον το βγάζει από το ζόρι της! Τη βάζω πάντα να ρευτει μόλις φάει και είδα βελτίωση στις γουλιτσες! 

Όσο για το στήθος, κορίτσια μαλακωσαν πολύ αυτές τις μέρες, δεν πετρωνουν καθόλου, και ούτε με πονάνε! Στην αρχή φοβήθηκα μήπως δεν υπάρχει παραγωγή, αλλά αφού είδα ότι τρώει ησύχασα! 

@Giwtouli1990 Γιωτουλι μου να σας ζήσει ο μπεμπακος σας!!!! Ώρα για φιλάκια στα πατουσάκια και τρελές αγκαλιές!!! 

Γουλιτσες βγάζει κ εμένα πάρα πολλές παρόλο που ρευεται

17 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, σημερα νιωθω οτι ποναω ολοκληρη, ποναει ο ωμος μου κ τα γονατα μου εκτος των αλλων! Τσαμπα χαρηκα χθες για τους κολικους, απο το μεσημερι κ μετα τα ιδια...κ το βραδυ πανω μου κλασικα. Με πηρε ο υπνος κ οταν ξυπνησα πονουσα τοσο πολυ στον αυχενα που εχω κ προβλημα που λεω παει θα υποφερεις τωρα! Κ τωρα σφιγγομαστε παλι..χθες εκλαιγε κιολας απο τα νευρα του κ τον πονο ουτε να τον αλλαξω δε στεκοτανε..αυτα δυστυχως, εχει βραχνιασει το πουλακι μου.

Το καημένο μου υποφέρει μωρέ... Όταν περάσουν οι κολικοι άλλο παιδάκι θα είναι μετά θα βρει την ηρεμία του το παιδί ❤️ Εσύ πως είσαι κορίτσι μου πονάς ακόμα; 

9 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Σήμερα κι εμείς ενώ είχε από μόνη της καλό πρόγραμμα, μου κλαίει ανά ώρα! Τρώει 5 λεπτά, κοιμάται, κι επειδή δε χορταινει ξυπνάει σε 1, 1.5 ώρα! Τώρα μόνο έφαγε 2 και μετά ξανά στις 5! Ερώτηση : Δίνετε ένα στήθος ανά γεύμα η δίνετε και τα δύο; 

Δίνω ένα στήθος ανά γευμα❤️

9 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κατι συμβαινει με τ' αστρα σημερα...δεν εξηγειται αλλιως!!Εγω δινω και τα 2 γιατι αλλιως τουμπανιαζει το 1 μεχρι το επομενο γευμα. Γενικα, αλλοι οπως η μαια μου λενε να δινουμε μονο το 1 και αλλοι οπως η παιδιατρος μας και τα 2 για να μη μενει πανω απο 20 λεπτα στο 1 στηθος και προκληθει καποιος τραυματισμος. Προς το παρον που οι θηλασμοι κρατουν μιση ωρα και, εγω προτιμω να δινω και τα δυο παντως...το 1 μου φαινεται πιο εφικτο αργοτερα που λογικα θα θηλαζει πιο γρηγορα.

Κοριτσια, οσες θηλαζετε πιπιλα εχετε δωσει?

Είχα δώσει στην αρχή κ έπαθε συγχηση θηλων κ την έκοψα δεν ξανά έδωσα... Θα ήθελα να δώσω γτ μαρεσει η πιπίλα αλλά δεν υπάρχει κ λόγος θεωρώ είναι πολύ ήσυχη κ φοβάμαι μην χάνει κ γεύματα με την πιπίλα 

7 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Τζενακι οι κολικοι πότε σας ξεκίνησαν; Πολύ τη φοβάμαι τη στιγμή αυτή! 

Μπράβο κορίτσι μου, μακάρι να περάσουν τελείως σύντομα! 

Κι εγώ ένα ανά γεύμα δίνω! Πιπίλα έδωσα κορίτσι μου, την ηρεμεί πολύ, και δε μου έκανε νούμερα με το στήθος. Και την πιπίλα την πήρε εύκολα! 

Πω πω κουράγιο μάνααα!!! Ξεκουρασου όσο μπορείς! Εμένα το περισσοτερο που έχει θηλάσει είναι μισή ώρα! Γενικά κυμαίνεται στα 15 λεπτά ο θηλασμός της! 

Αγάπη ερώτηση; με το να πιπίλαει την πιπίλα όλη την ώρα πως ξέρεις πότε πεινάει; κλαίει λογικά ε; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριουλα μου τι σχέση έχει το τι ετρωγες στην εγκυμοσύνη; Τώρα τσεκαρεις σιγά σιγά τι μπορεί να πειράζει το παιδί.

Δεν είναι η λακτόζη που κάνει τη δουλειά (αν το ενοχλεί) αλλα η καζεινη.(εύχομαι να το λέω σωστά)

 

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; εμείς θηλάζουμε αυτή τη στιγμή! Λοιπόν η μπέμπα χθες όλη μέρα έκανε πράσινα κακά από μουσταρδι που έκανε πάντα επίσης είχαν βλεννες μέσα... Τώρα έκανε κακά πάλι πράσινα κ στο τέλος έκανε κ μια βλέμμα με αίμα μέσα... Τι στο καλό είναι αυτό; 

 Αγάπη αν είχε αίμα πρέπει οποιαδήποτε να το πεις στον παιδίατρο είναι κάποια αλλεργία


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Εχω υπερπαραγωγή η αλήθεια είναι αυτές τις μέρες... Τι να κάνω; να το αδειάζω λίγο το στήθος πριν το προσφέρω στο μωρό; αν το κάνω αυτό θα σταματήσει τα πράσινα κακά; να μην ανησυχώ δλδ για το αίμα ε; δεν ήταν πολύ... Λίγο μαζί με βλεννα ήταν.. Σπάω το κεφάλι μου να δω τι έφαγα αλλά δεν έφαγα κάτι που να μην έχω ξανά φάει όσο είμαι έγκυος... Το πρωί δημητριακά με γάλα, μετά τοστ με γαλοπούλα κ τυρί, το μεσημέρι κοτόπουλο με πατάτες, το απόγευμα ξανά κοτόπουλο με πατάτες.. Το βράδυ κρεπουλες με μερεντα... Πολύ γαλακτοκομικο αλλά να τονίζω πως είναι χωρίς λακτόζη... 

Πωπω θηριακι! ❤️ Συγχαρητήρια αγάπη μου! 

Γιωτουλι μουυυυ να σου ζήσει το αντράκι σου το όμορφο γερό κ δυνατό να είναι σε όλη του την ζωή! ❤️ Πως είσαι γλυκιά μου; 

Καλέ τι ψάχνει αλλά ταυτόχρονα δεν το θέλει;;; χαχαχ τι καψόνια σου κάνει το κορίτσι σου; ο ύπνος σας πως είναι τώρα; 

Αγάπη μου το νινι το θηλάζω οπότε εκείνο θέλει... Ούτε καν υπολογίζω την ώρα απλά την βάζω στο στήθος οπότε δω σημάδια πεινας

Γουλιτσες βγάζει κ εμένα πάρα πολλές παρόλο που ρευεται

Το καημένο μου υποφέρει μωρέ... Όταν περάσουν οι κολικοι άλλο παιδάκι θα είναι μετά θα βρει την ηρεμία του το παιδί ❤️ Εσύ πως είσαι κορίτσι μου πονάς ακόμα; 

Δίνω ένα στήθος ανά γευμα❤️

Είχα δώσει στην αρχή κ έπαθε συγχηση θηλων κ την έκοψα δεν ξανά έδωσα... Θα ήθελα να δώσω γτ μαρεσει η πιπίλα αλλά δεν υπάρχει κ λόγος θεωρώ είναι πολύ ήσυχη κ φοβάμαι μην χάνει κ γεύματα με την πιπίλα 

Αγάπη ερώτηση; με το να πιπίλαει την πιπίλα όλη την ώρα πως ξέρεις πότε πεινάει; κλαίει λογικά ε; 

Ναι ρε γμτ, χθες που εκανε εν τελει κακα το βραδυ κ μαλιστα 2 φορες αλλο παιδι..ησυχος, να κανει χαρουλες χερια ποδια κουναγε! Ε μετα που τον ξαναθηλασα αρχισε να τον ενοχλει κ λεω, λες να τον πειραζει το γαλα μου; αλλα τοσο συντομα ποτε προλαβαινει; η επειδη πινει κ κατεβαινει το γαλατακι τον ενοχλει ξανα το εντερο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; εμείς θηλάζουμε αυτή τη στιγμή! Λοιπόν η μπέμπα χθες όλη μέρα έκανε πράσινα κακά από μουσταρδι που έκανε πάντα επίσης είχαν βλεννες μέσα... Τώρα έκανε κακά πάλι πράσινα κ στο τέλος έκανε κ μια βλέμμα με αίμα μέσα... Τι στο καλό είναι αυτό; 

Τα πρασινα κακα ειναι λογω υπερπαραγωγησ συνηθωσ..αδειαζε λιγο το στηθοσ πριν δωσεισ..καμμια φορα κανει κ αιμα αν δεν κανω λαθοσ η υπερπαραγωγη..

Βλεννεσ κ αιμα υποδηλωνουν καποια αλλεργια..κατι θα το πειραξε απο αυτα που εφαγεσ..γενικα να προσεχεισ να μην τρωσ βαρια...κ πολλα γαλακτοκομικα μαζεμενα..εσυ το δωσεσ λιγο κ καταλαβε χτεσ..κ εγω ετσι την πατησα στην μεγαλη μου κορη απο την πεινα με τουσ πολλουσ θηλασμουσ..

Εμεισ οντωσ ειχαμε αλλεργια στα αγελαδινα κ καναμε αποχη..η λακτοζη που δεν καταναλωνεισ δεν εχεθ σχεση μ αυτο..η πρωτεινη του γαλακτοσ φταιει αν το λεω κ εγω σωστα..

Μιλα με τον παιδιατρο σου..νομιζω για αρχη θα σου πει να το παρακολουθεισ κ να προσεχεισ λιγο τη διατροφη ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , tsilona είπε:

Τα πράσινα κακά δηλώνουν υπερπαραγωγή γάλακτος.

Η βλέννη ότι κάτι το πείραξε.

Φυσικά κ το αίμα το ίδιο.

Τι έφαγες; 

Στη μεγάλη όταν έπινα χυμό πορτοκαλι έκανε κακά με αίμα.τελειως κουλο

Βλεννη εχει κ μενα καμια φορα μαλλον λογων της μυξας που εχει, επισης μου εχει τυχει να ειναι πολυ υγρα σαν νερουλα κανα 2 φορες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , marioula1234 είπε:

Εχω υπερπαραγωγή η αλήθεια είναι αυτές τις μέρες... Τι να κάνω; να το αδειάζω λίγο το στήθος πριν το προσφέρω στο μωρό; αν το κάνω αυτό θα σταματήσει τα πράσινα κακά; να μην ανησυχώ δλδ για το αίμα ε; δεν ήταν πολύ... Λίγο μαζί με βλεννα ήταν.. Σπάω το κεφάλι μου να δω τι έφαγα αλλά δεν έφαγα κάτι που να μην έχω ξανά φάει όσο είμαι έγκυος... Το πρωί δημητριακά με γάλα, μετά τοστ με γαλοπούλα κ τυρί, το μεσημέρι κοτόπουλο με πατάτες, το απόγευμα ξανά κοτόπουλο με πατάτες.. Το βράδυ κρεπουλες με μερεντα... Πολύ γαλακτοκομικο αλλά να τονίζω πως είναι χωρίς λακτόζη... 

Πωπω θηριακι! ❤️ Συγχαρητήρια αγάπη μου! 

Γιωτουλι μουυυυ να σου ζήσει το αντράκι σου το όμορφο γερό κ δυνατό να είναι σε όλη του την ζωή! ❤️ Πως είσαι γλυκιά μου; 

Καλέ τι ψάχνει αλλά ταυτόχρονα δεν το θέλει;;; χαχαχ τι καψόνια σου κάνει το κορίτσι σου; ο ύπνος σας πως είναι τώρα; 

Αγάπη μου το νινι το θηλάζω οπότε εκείνο θέλει... Ούτε καν υπολογίζω την ώρα απλά την βάζω στο στήθος οπότε δω σημάδια πεινας

Γουλιτσες βγάζει κ εμένα πάρα πολλές παρόλο που ρευεται

Το καημένο μου υποφέρει μωρέ... Όταν περάσουν οι κολικοι άλλο παιδάκι θα είναι μετά θα βρει την ηρεμία του το παιδί ❤️ Εσύ πως είσαι κορίτσι μου πονάς ακόμα; 

Δίνω ένα στήθος ανά γευμα❤️

Είχα δώσει στην αρχή κ έπαθε συγχηση θηλων κ την έκοψα δεν ξανά έδωσα... Θα ήθελα να δώσω γτ μαρεσει η πιπίλα αλλά δεν υπάρχει κ λόγος θεωρώ είναι πολύ ήσυχη κ φοβάμαι μην χάνει κ γεύματα με την πιπίλα 

Αγάπη ερώτηση; με το να πιπίλαει την πιπίλα όλη την ώρα πως ξέρεις πότε πεινάει; κλαίει λογικά ε; 

Αγάπη δεν τη δίνω όλη την ώρα, τη δίνω μόνο όταν ετοιμάζεται να κοιμηθεί και είναι λίγο γκρινιάρα, αλλιώς τη βγάζει και από μόνη της. Σκέψου την πιπιλαει δύο λεπτά για να κοιμηθεί και μετά τη φτύνει μόνη της, κι έχει πλάκα γιατί όταν πας να της τη δώσεις αηδιάζει! Με τα γεύματα δεν είχα κανένα πρόβλημα, τρώει κανονικά, συνήθως της ταΐζω πριν φτάσουμε στο απόλυτο κλάμα, ξέρεις κουνάει χέρια πόδια, ανοίγει το στόμα και ψάχνει χαχα Ακόμα και μια δυο φορές που πεινασε και είχε πιπίλα  στο στόμα, την έφτυσε, δεν την ήθελε ξανά και καθόταν με το στοματάκι ανοιχτό και κουνιόταν πέρα δώθε! Ευτυχώς δεν είχα πρόβλημα ακόμα, μην το ματιάσω! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Μαριουλα μου τι σχέση έχει το τι ετρωγες στην εγκυμοσύνη; Τώρα τσεκαρεις σιγά σιγά τι μπορεί να πειράζει το παιδί.

Δεν είναι η λακτόζη που κάνει τη δουλειά (αν το ενοχλεί) αλλα η καζεινη.(εύχομαι να το λέω σωστά)

 

Βρε αγάπη κοιμόμουν όρθια όταν έγραφα... Δεν έφαγα κάτι χθες που να μην έχω ξανά φάει όσο τη θηλάζω ήθελα να γραψω... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μόλις πήρα τηλ την παιδίατρο μας μου είπε το πράσινο χρώμα κ η βλένα δεν μας απασχολεί να παρακολουθήσω όμως τα κακά της να δω αν ξανά υπάρξει αίμα. 

Just now, tzeni82 είπε:

Τα πρασινα κακα ειναι λογω υπερπαραγωγησ συνηθωσ..αδειαζε λιγο το στηθοσ πριν δωσεισ..καμμια φορα κανει κ αιμα αν δεν κανω λαθοσ η υπερπαραγωγη..

Βλεννεσ κ αιμα υποδηλωνουν καποια αλλεργια..κατι θα το πειραξε απο αυτα που εφαγεσ..γενικα να προσεχεισ να μην τρωσ βαρια...κ πολλα γαλακτοκομικα μαζεμενα..εσυ το δωσεσ λιγο κ καταλαβε χτεσ..κ εγω ετσι την πατησα στην μεγαλη μου κορη απο την πεινα με τουσ πολλουσ θηλασμουσ..

Εμεισ οντωσ ειχαμε αλλεργια στα αγελαδινα κ καναμε αποχη..η λακτοζη που δεν καταναλωνεισ δεν εχεθ σχεση μ αυτο..η πρωτεινη του γαλακτοσ φταιει αν το λεω κ εγω σωστα..

Μιλα με τον παιδιατρο σου..νομιζω για αρχη θα σου πει να το παρακολουθεισ κ να προσεχεισ λιγο τη διατροφη ..

Αχ βρε αγάπες εγώ νόμιζα πως η λακτόζη είναι αυτή που τα ενοχλεί στα γαλακτοκομικα χαχα

Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη δεν τη δίνω όλη την ώρα, τη δίνω μόνο όταν ετοιμάζεται να κοιμηθεί και είναι λίγο γκρινιάρα, αλλιώς τη βγάζει και από μόνη της. Σκέψου την πιπιλαει δύο λεπτά για να κοιμηθεί και μετά τη φτύνει μόνη της, κι έχει πλάκα γιατί όταν πας να της τη δώσεις αηδιάζει! Με τα γεύματα δεν είχα κανένα πρόβλημα, τρώει κανονικά, συνήθως της ταΐζω πριν φτάσουμε στο απόλυτο κλάμα, ξέρεις κουνάει χέρια πόδια, ανοίγει το στόμα και ψάχνει χαχα Ακόμα και μια δυο φορές που πεινασε και είχε πιπίλα  στο στόμα, την έφτυσε, δεν την ήθελε ξανά και καθόταν με το στοματάκι ανοιχτό και κουνιόταν πέρα δώθε! Ευτυχώς δεν είχα πρόβλημα ακόμα, μην το ματιάσω! 

Καταλαβα γλυκιά μου μια χαρά λοιπόν :) εγώ μετά από τη σύγχυσαρα που έπαθε τότε φοβάμαι να ξανά δωσω

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...