Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Dwro είπε:

Κοριτσια καλησπερα και εμενα σημερα εκανε κακα με βλεννη παρα πολυ χθες ειχα φαει χοιρινο λετε να τον πειραξε το ειχα σε αποχη τοσο καιρο.Επισης ολο το απογευμα ειχε πονους απο τον κολικο.Εβγαζε κι αλλες φορες βλεννη αλλα οχι κι ετσι. 

Κ μενα ειχε βγαλει κανα 2 φορες παρα πολλη βλενη κ πολυ ζουμερα..αλλα δε θυμαμαι να ειχα φαει τπτ που δεν εχω ξαναφαει, ισως σοκολατα με ξηρο καρπο κατα λαθος αλλα δν ειμαι κ σιγουρη, το πιο πιθανο ειναι να ηταν μυξες. Παντως η γιατρος μας ειπε δε πειραζει η βλενη..πονατε ακομα το ιδιο πολυ; εμεις κυριως τα ξημερωματα απο τις 5 ως τις 9 το πιο εντονο. Πανω μου μονο ηρεμει καπως οχι παντα, ειδικα οταν εχει τους δυνατους πονους με τπτ..κ ετσι κοιμαμαι με τον μπεμπη πανω μου, ετσι κ παω να τον βαλω λικνο αλλο παιδι, αρχιζει τα βογγητα κ τα κλαμματα. Τωρα τον εχει ο αντραε μου πανω του κ γω μαγειρευω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Σου έχει πει κάτι ο γιατρός να κανεις; οι γουλιές φαντάζομαι είναι γάλα σε πολύ μικρή ποσότητα. Εμένα είναι αρκετή κάθε φορά. Και της φοράω  σαλιαρα αλλιώς γίνονται χάλια τα ρούχα της.

Αγάπη μου δεν το έχω αναφέρει καν στην γιατρό μας γιατί το θεωρώ φυσιολογικό να βγάζουν γουλιτσες σε αυτή την ηλικία... Αν ήταν εμετός η ρουκετες θα το έλεγα εννοείται. 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου πειτε μου λιγο οι ψευδοθηλες βοηθανε καθολου στον πονο?? Ο μικρος κανει μαραθωνιους θηλασμους και μαλλον δεν πιανει καλα, δεν ξερω τι συμβαινει.. ειναι πολυ πληγωμενες και σημερα ειδα και αιμα πρωτη φορα! Καθε φορα που τον βαζω στο στηθος τσιριζω για 2 λεπτα τουλαχιστον :(

Βοηθάνε έχω ακούσει αγάπη 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ μενα ειχε βγαλει κανα 2 φορες παρα πολλη βλενη κ πολυ ζουμερα..αλλα δε θυμαμαι να ειχα φαει τπτ που δεν εχω ξαναφαει, ισως σοκολατα με ξηρο καρπο κατα λαθος αλλα δν ειμαι κ σιγουρη, το πιο πιθανο ειναι να ηταν μυξες. Παντως η γιατρος μας ειπε δε πειραζει η βλενη..πονατε ακομα το ιδιο πολυ; εμεις κυριως τα ξημερωματα απο τις 5 ως τις 9 το πιο εντονο. Πανω μου μονο ηρεμει καπως οχι παντα, ειδικα οταν εχει τους δυνατους πονους με τπτ..κ ετσι κοιμαμαι με τον μπεμπη πανω μου, ετσι κ παω να τον βαλω λικνο αλλο παιδι, αρχιζει τα βογγητα κ τα κλαμματα. Τωρα τον εχει ο αντραε μου πανω του κ γω μαγειρευω!

Α ναι ετσι οπως το λες ζουμερα πολυ και πολυ βλεννη.Εμας ποναει την ημερα ολη απο πιο πολυ τον πιανει 7 με 12 το απογευμα.Τον λυπαμαι σπαραζει και οταν θηλαζω σε 10 λεπτα μαζευει τα ποδαρακια του και σταματαει απο τον πονο και μετα πιπιλαει τα χερια του ο ξαημενος.Και σε εμας ολη μερα κοιμαται πανω μας δεν θελει κατω καθολου.Οποτε τον εχουμε αγκαλια κι οταν μαγειρευω τον εχει αγκαλια ο αντρας μου.Οταν τον πιανει πονος το απογευμα δεν ηρεμει πουθενα ουτε αγκαλια χτυπαει χερια ποδια.Αχ ρε κοριτσι μου ποτε θα περασουννν?????

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου δεν το έχω αναφέρει καν στην γιατρό μας γιατί το θεωρώ φυσιολογικό να βγάζουν γουλιτσες σε αυτή την ηλικία... Αν ήταν εμετός η ρουκετες θα το έλεγα εννοείται. 

Βοηθάνε έχω ακούσει αγάπη 

Και εμενα οι θηλες μου χαλια ματωμενες απο την πρωτη μερα που γεννησα.Υποφερω στον θηλασμο εχουν πληγες σαν τρυπες τοσο βαθιες βαζω λανολινη και κεραλοιφη με σπαθολαδο.Μου εδωσε η παιδιατρος μια κρεμα φτιαχτη αλλα οσο θηλαζω δεν κλεινουν οι πληγε.Σε καταλαβαινω ο πονος ειναι να κλαις.Επισης μου ειπαν να τις εχω ανοιχτες να παιρνουν αερα αλλα δεν μπορω εφοσον τρεχει το γαλα συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Α ναι ετσι οπως το λες ζουμερα πολυ και πολυ βλεννη.Εμας ποναει την ημερα ολη απο πιο πολυ τον πιανει 7 με 12 το απογευμα.Τον λυπαμαι σπαραζει και οταν θηλαζω σε 10 λεπτα μαζευει τα ποδαρακια του και σταματαει απο τον πονο και μετα πιπιλαει τα χερια του ο ξαημενος.Και σε εμας ολη μερα κοιμαται πανω μας δεν θελει κατω καθολου.Οποτε τον εχουμε αγκαλια κι οταν μαγειρευω τον εχει αγκαλια ο αντρας μου.Οταν τον πιανει πονος το απογευμα δεν ηρεμει πουθενα ουτε αγκαλια χτυπαει χερια ποδια.Αχ ρε κοριτσι μου ποτε θα περασουννν?????

Και εμενα οι θηλες μου χαλια ματωμενες απο την πρωτη μερα που γεννησα.Υποφερω στον θηλασμο εχουν πληγες σαν τρυπες τοσο βαθιες βαζω λανολινη και κεραλοιφη με σπαθολαδο.Μου εδωσε η παιδιατρος μια κρεμα φτιαχτη αλλα οσο θηλαζω δεν κλεινουν οι πληγε.Σε καταλαβαινω ο πονος ειναι να κλαις.Επισης μου ειπαν να τις εχω ανοιχτες να παιρνουν αερα αλλα δεν μπορω εφοσον τρεχει το γαλα συνεχως.

Αχ η ψυχουλα μου, θελει να φαει κ δε μπορει..κ ο δικος μου σου εχω πει τα ιδια στο θηλασμο αλλα το παλευει,τραβαει κ τη ρωγα μαζι αλλα οχι σε τετοιο βαθμο να σταματαει τελειως, συνεχιζει κ ας βογγαει! Δε ξερω δε γαμωτο, κ γω αυτο λεω καθε μερα! Ποτε θα τελειωσει αυτο το μαρτυριο;; Εμεις σε 5 μερες γινομαστε 2 μηνων!

Το στηθος αστο να αεριζεται, ασε να τρεχει το γαλα κ γω ετσι ειμαι ολη μερα κ ας μην εχω πληγωμενες θηλες..θα σε βοηθησει αυτο. Κ γω το περασα αλλα στην αρχη του θηλασμου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Αχ η ψυχουλα μου, θελει να φαει κ δε μπορει..κ ο δικος μου σου εχω πει τα ιδια στο θηλασμο αλλα το παλευει,τραβαει κ τη ρωγα μαζι αλλα οχι σε τετοιο βαθμο να σταματαει τελειως, συνεχιζει κ ας βογγαει! Δε ξερω δε γαμωτο, κ γω αυτο λεω καθε μερα! Ποτε θα τελειωσει αυτο το μαρτυριο;; Εμεις σε 5 μερες γινομαστε 2 μηνων!

Το στηθος αστο να αεριζεται, ασε να τρεχει το γαλα κ γω ετσι ειμαι ολη μερα κ ας μην εχω πληγωμενες θηλες..θα σε βοηθησει αυτο. Κ γω το περασα αλλα στην αρχη του θηλασμου..

Μου ειπαν οτι μετα το διμηνο αραιωνουν οι κολικοι στο ευχομαι κοριτσι μου.Εμεις εχουμε ακομα παρασκευη σαραντιζουμε.Ποσο δυσκολο ολο αυτο που περναμε.Θελει να φαει και δεν μπορει ο καημενος ποναει βογγαει.Το στηθος μου εχει βαθιες πληγες δεν εχω καταφερει να το στρωσω λιγακι φοραω επιθεματα ακομα και στον υπνο γιατι σταζει γινομαι μουσκεμα κρυωνω και ξυπναω.Παντος κανει τρελο πονο.Σφιγγω τα δοντια καθε φορα που θηλαζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dwro είπε:

Μου ειπαν οτι μετα το διμηνο αραιωνουν οι κολικοι στο ευχομαι κοριτσι μου.Εμεις εχουμε ακομα παρασκευη σαραντιζουμε.Ποσο δυσκολο ολο αυτο που περναμε.Θελει να φαει και δεν μπορει ο καημενος ποναει βογγαει.Το στηθος μου εχει βαθιες πληγες δεν εχω καταφερει να το στρωσω λιγακι φοραω επιθεματα ακομα και στον υπνο γιατι σταζει γινομαι μουσκεμα κρυωνω και ξυπναω.Παντος κανει τρελο πονο.Σφιγγω τα δοντια καθε φορα που θηλαζω.

Το ξερω, ετσι ημουν εγω στην αρχη. Με το που το επιανε υπεφερα, ομως αυτο κρατησε λιγο καμια εβδομαδα. Μηπως δε το πιανει καλα; Πρεπει να πιανει τη θηλαια αλω κ οχι μονο τη θηλη,να το κρατας το στηθος σου οταν του το δινεις για να το βοηθας..

Τι να πω μακαρι, να ειναι ετσι...αυτο ελπιζω κ εγω, η αληθεια ειναι πως εχει μειωθει η συχνοτητα. Ανυπομονω να κοιμηθω σαν ανθρωπος ξαπλωμενη δηλ! Γιατι με το μωρο αγκαλια κοιμαμαι σχεδον καθιστη κ ποναω παντου! Αντε να δουμε κ αποψε πως θα παει..Εμενα κοιμοταν ποσες ωρες κ τωρα το ματι γαριδα, τον εχω βαλει λικνο προς το παρον. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Το ξερω, ετσι ημουν εγω στην αρχη. Με το που το επιανε υπεφερα, ομως αυτο κρατησε λιγο καμια εβδομαδα. Μηπως δε το πιανει καλα; Πρεπει να πιανει τη θηλαια αλω κ οχι μονο τη θηλη,να το κρατας το στηθος σου οταν του το δινεις για να το βοηθας..

Τι να πω μακαρι, να ειναι ετσι...αυτο ελπιζω κ εγω, η αληθεια ειναι πως εχει μειωθει η συχνοτητα. Ανυπομονω να κοιμηθω σαν ανθρωπος ξαπλωμενη δηλ! Γιατι με το μωρο αγκαλια κοιμαμαι σχεδον καθιστη κ ποναω παντου! Αντε να δουμε κ αποψε πως θα παει..Εμενα κοιμοταν ποσες ωρες κ τωρα το ματι γαριδα, τον εχω βαλει λικνο προς το παρον. 

Πιανει καλα απλα δεν ανοιγει καλα το στομα και μου ρουφαει την θηλη.Και οταν ποναει με σακατευει γιατι πιπιλιζει με μανια πανω στον πονο του και την τραβαει.Εμας δυστυχως οι κολικοι ειναι καθερινα πραγματικα μετραω τις μερες να περνανε.Χαχα και εγω παρακαλαω  να μην ξυπνησει παλι και τσιροκοπαει και εμενα κοιμηθηκε αρκετα σημερα.Η Παναγια μαζι μας

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα παμε ολες κορίτσια. Κ εγω θηλαζα ποσες ωρες. Με το που νυσταζε κ εφτυνε το στηθος, έπρεπε να τον αλλαξω κ ξυπναγε κ με το που τον ξαναεβαζα να θηλασει για να νυσταξει τα ξαναεκανε κ φτου κ απ την αρχη... Στην αγκαλια κοιμαται κ μολις διανοηθω να τον αφησω κατω το ματι ανοίγει αυτόματα... Χαχαχα... Μαλλον κοιμηθηκε οποτε γρήγορα κ εγω... 

Just now, Dwro είπε:

Πιανει καλα απλα δεν ανοιγει καλα το στομα και μου ρουφαει την θηλη.Και οταν ποναει με σακατευει γιατι πιπιλιζει με μανια πανω στον πονο του και την τραβαει.Εμας δυστυχως οι κολικοι ειναι καθερινα πραγματικα μετραω τις μερες να περνανε.Χαχα και εγω παρακαλαω  να μην ξυπνησει παλι και τσιροκοπαει και εμενα κοιμηθηκε αρκετα σημερα.Η Παναγια μαζι μας

 

Οποτε αφου ρουφαει τη θηλη δεν πιανει καλα. Είναι λαθος, γι αυτο ποναει τοσο πολυ. Κ εμενα απο τη λαιμαργια του δεν ανοίγει καλα το το στομα. Μονο αν εκνευριστει που δεν του το δινω, αρχίσει να κλαιει κ τοτε του το βαλω στο στόμα γρήγορα. . Κ αυτο εχει να κανει με το οτι θηλαζει με ψευδοθηλες, πηρε κ μπουκάλι στην αρχη, σίγουρα καποια σύγχυση την εχει. Αλλα με ειχε ματωσει στο νοσοκομειο οποτε ή θα θηλαζα με ψευδοθηλες ή καθόλου. Κ φυσικα διάλεξα το πρώτο... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εμένα πάλι θηλάζει από τις 20.30 και είναι 01.30... Θηλάζει-κοιμάται στο στήθος-αφήνει τη θηλή-τη σηκώνω να ρευτεί-κλαίει σε 5 λεπτά-ψάχνει να θηλάσει και ξανά....

Ωχ κουράγιο μαραθώνιος θηλασμος


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εδώ εδώ προλαβαίνω να διαβάσω κάποια ποστ σας! Ετοιμάζομαι να βάλω σίδερο 4 πλυντήρια. Τέλεια.. 

Υπάρχει κοπέλα που το μωρό της να βγάζει συνέχεια ρουκετες γουλιές και ενίοτε και εμετους; 

Κοριτσι μου δοκιμασε στο ρεψιμο να κρατας το μωρο τουλαχιστον 20λεπτα ορθιο θα δεις διαφορα!ενημερωσε κ τον παιδιατρο μηπως σου πει να κανετε κανεναν υπερηχο βγαζει ποσοτητα κ στις γουλιες η λιγακι?!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου πειτε μου λιγο οι ψευδοθηλες βοηθανε καθολου στον πονο?? Ο μικρος κανει μαραθωνιους θηλασμους και μαλλον δεν πιανει καλα, δεν ξερω τι συμβαινει.. ειναι πολυ πληγωμενες και σημερα ειδα και αιμα πρωτη φορα! Καθε φορα που τον βαζω στο στηθος τσιριζω για 2 λεπτα τουλαχιστον :(

Γιωτουλι μου εμενα δε με βολεψαν...ουτε ο μικρουλης τις θελει αλλα αφου πονας τοσο πολυ εννοειται να τις δοκιμασεις και μπορει εσενα να σε βολεψουν. Επισης μην ξεχνας να βαζεις λανολινη...εμενα με βοηθαει πολυ!!

5 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εμένα πάλι θηλάζει από τις 20.30 και είναι 01.30... Θηλάζει-κοιμάται στο στήθος-αφήνει τη θηλή-τη σηκώνω να ρευτεί-κλαίει σε 5 λεπτά-ψάχνει να θηλάσει και ξανά....

Πωπω...υπομονη!!!Γκρινιαζω κι εγω που θελει να τρωει ανα 1 ωρα αλλα αυτοι οι ατελειωτοι θηλασμοι ειναι πολυ πιο κουραστικοι!!Εμας τουλαχιστον ο θηλασμος κραταει max 35'...

 

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα στα όμορφα κορίτσια μου! Τι κάνετε πως ειστε; τα μπεμπακια μας;;; εγώ σήμερα έχω μια καλή διάθεση ταισα την μπέμπα πήγα τον μικρό σχολείο γύρισα την ξανά θήλασα μετά κοιμηθηκε το αστέρι μου... Σκούπισμα κ σφουγγάρισα όλο το σπίτι, έπλυνα την αυλή, έκανα μπάνιο, καθάρισα το μπάνιο, έφαγα πρωινό, έριξα κ μια κότα στο φούρνο έτσι για την αλητεία χαχαχ τώρα ξύπνησε το νινακι κ ψάχνει ζιζι ❤️❤️❤️

@Penny... Αγάπη εσύ που είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Καλημέρα καλημέρα στα όμορφα κορίτσια μου! Τι κάνετε πως ειστε; τα μπεμπακια μας;;; εγώ σήμερα έχω μια καλή διάθεση ταισα την μπέμπα πήγα τον μικρό σχολείο γύρισα την ξανά θήλασα μετά κοιμηθηκε το αστέρι μου... Σκούπισμα κ σφουγγάρισα όλο το σπίτι, έπλυνα την αυλή, έκανα μπάνιο, καθάρισα το μπάνιο, έφαγα πρωινό, έριξα κ μια κότα στο φούρνο έτσι για την αλητεία χαχαχ τώρα ξύπνησε το νινακι κ ψάχνει ζιζι ❤️❤️❤️

@Penny... Αγάπη εσύ που είσαι; 

Σε βρισκω super!!!Εγω 1 πλυντηριο προσπαθησα ν' απλωσω και καταφερα το μισο τελικα γιατι αρχισαμε το κλαμα....Ευλογια να κοιμαται το μωρο....εγω κανω παρτυ αν κοιμηθει 1 μιση ωρα!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εμένα πάλι θηλάζει από τις 20.30 και είναι 01.30... Θηλάζει-κοιμάται στο στήθος-αφήνει τη θηλή-τη σηκώνω να ρευτεί-κλαίει σε 5 λεπτά-ψάχνει να θηλάσει και ξανά....

Ποπο χαρα στο κουραγιο σου κοριτσι!

Just now, katerinaki 86 είπε:

Σε βρισκω super!!!Εγω 1 πλυντηριο προσπαθησα ν' απλωσω και καταφερα το μισο τελικα γιατι αρχισαμε το κλαμα....Ευλογια να κοιμαται το μωρο....εγω κανω παρτυ αν κοιμηθει 1 μιση ωρα!

Κ γω μια απο τα ιδια, δε μπορω να κανω τπτ οταν ειμαι μονη μου..κοιμαται 10 λεπτα ξυπναει συνηθως! Μονο χθες κοιμηθηκε μισαωρο το μεσημερι αλλα επειδη φοβαμαι μη ξυπνησει δε θελω να τον αφηνω πολυ μονο του. Ειναι κ επικινδυνος ο δικος μου, μια φορα 2 λεπτα ελειψα κ παραλιγο να βγαλει το ματι του, ειχε κατακοκκινησει γυρω γυρω, ειναι πολυ ζωηρος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...