Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Ναι μακάρι να μην είναι.. Στο γιο μου πάντως είχε φύγει πολύυυυ μαλλί χαχαχ άσε το μαδησα το παιδί.. Προφανώς ήταν τρίχες που ήταν για να πέσουν κ τις κράταγε η νινιδα στο κεφαλάκι 

Καλέεεε που είστε;;; με τα βυζια έξω όλη μέρα;;;; χαχαχ 

Εμενα πρεπει να περναει αλμα, θελει συνεχεια βυζι κ ποναει κιολας οταν πινει ο καημενος, επισης κοιμαται το πολυ μιση ωρα κ πεταγεται..ολη μερανα εχει κοιμηθει 3 ωρες σπαστα..πριν στην αγκαλια μου ηταν ξερος κ τωρα στο λικνο γυρνοβολαει, φωναζει καθε 5λεπτα! Ωραια θα περασω κ αποψε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Όλα καλά! Τελείωσε επιτέλους! Οι υπέρηχοι μια χαρά ευτυχώς, παρκάραμε κιόλας κι εγώ μια χαρά με το γιατρό. 

Το τρυπήσανε 4 φορές το κοριτσάκι μου. Φωνάξανε τελικά νεογνολόγο να της πάρει αίμα γιατί δε βρίσκανε. Πρώτη φορά την άκουσα να ουρλιάζει και να κλαίει από πόνο. Έκλαιγα κι εγώ μαζί της...

Ελπίζω τουλάχιστον να κοιμηθεί καλά γιατί χθες...

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τελικα έχει δώσει καμια πιπιλα; Είμαι οριακα να δωσω αλλα κατι με κραταει σαν να κανω το μεγαλύτερο κακο. Ακου να δεις τωρα. Παρ ολα αυτα, δεν κοιμηθηκαμε καθολου το βράδυ. Τον ταιζα, τον εβαζα στην κουνια, ξυπναγε. Τον ξαναταιζα, τα ιδια. Τον κοιμιζα στα χερια, τον έβαζα κατω ξυπναγε.... Αυτο γινοταν απο τις  4 μέχρι τις 7. Οταν τον ταιζω ξαπλωμενη κοιμαται τρωγοντας γρήγορα κ καθε 5 λεπτα ξυπναει, καταλαβαίνει οτι ειναι κοντα μου, μου ρίχνει μερικες κλωτσιες που τεντωνεται κ ξανακοιμαται. Εγω βέβαια δεν κοιμαμαι ετσι. Κ γενικα δεν κοιμάται κ την ημέρα σχεδόν καθόλου. Μόνο οσο θηλαζει. Μονο ο δικος μου τα κάνει αυτα;;; 

@Clueμου, χαιρομαι που πηγαν ολα καλα... Το ταλαιπωρησαν το μικρουλι σου. Ευτυχώς τελειωσε ολο αυτο... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Όλα καλά! Τελείωσε επιτέλους! Οι υπέρηχοι μια χαρά ευτυχώς, παρκάραμε κιόλας κι εγώ μια χαρά με το γιατρό. 

Το τρυπήσανε 4 φορές το κοριτσάκι μου. Φωνάξανε τελικά νεογνολόγο να της πάρει αίμα γιατί δε βρίσκανε. Πρώτη φορά την άκουσα να ουρλιάζει και να κλαίει από πόνο. Έκλαιγα κι εγώ μαζί της...

Ελπίζω τουλάχιστον να κοιμηθεί καλά γιατί χθες...

Μπραβο κοριτσακι μου, εφυγε κ αυτο το αγχος!!! Σε καταλαβαινω γιατι κ μενα 7 ημερων που το τρυπησαν πρωτη φορα για ικτερο, δεν εδινε η φλεβα του αιμα κ μετα τρυπησαν κ το αλλο χερι κ ουρλιαζε το πουλακι μου κ να τα κλαμματα εγω...αστα κ μετα στο μηνα πανω του ξαναπηραν αλλα τοτε βρηκαν φλεβα ομως πολυ ωρα του επερναν, αστα πολυ μεγαλη στενοχωρια..ομως σημασια εχει το αποτελεσμα κ οτι κεσυ κ το μπεμπακι ειστε μια χαρα!!! Παρτην πολλες πολλες αγκαλιτσες!

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τελικα έχει δώσει καμια πιπιλα; Είμαι οριακα να δωσω αλλα κατι με κραταει σαν να κανω το μεγαλύτερο κακο. Ακου να δεις τωρα. Παρ ολα αυτα, δεν κοιμηθηκαμε καθολου το βράδυ. Τον ταιζα, τον εβαζα στην κουνια, ξυπναγε. Τον ξαναταιζα, τα ιδια. Τον κοιμιζα στα χερια, τον έβαζα κατω ξυπναγε.... Αυτο γινοταν απο τις  4 μέχρι τις 7. Οταν τον ταιζω ξαπλωμενη κοιμαται τρωγοντας γρήγορα κ καθε 5 λεπτα ξυπναει, καταλαβαίνει οτι ειναι κοντα μου, μου ρίχνει μερικες κλωτσιες που τεντωνεται κ ξανακοιμαται. Εγω βέβαια δεν κοιμαμαι ετσι. Κ γενικα δεν κοιμάται κ την ημέρα σχεδόν καθόλου. Μόνο οσο θηλαζει. Μονο ο δικος μου τα κάνει αυτα;;; 

@Clueμου, χαιρομαι που πηγαν ολα καλα... Το ταλαιπωρησαν το μικρουλι σου. Ευτυχώς τελειωσε ολο αυτο... 

Καλημερα! Εγω ειχα δωσει στο μηνα για ενα λεπτο κ την ειχε παρει με το ζορι, μετα εδωσα μετα τις 40 μερες στην αρχη αηδιασε αλλα μετα την πηρε για κανα 5 λεπτο κ τωρα που πηγα να την ξαναδωσω μονο εμετο που δεν εκανε, δε τη γουσταρει καθολου...θα δοκιμασω κ με καοτσουκ αλλιως την εκατσα..μου φαινεται παρα αργησα να δωσω κ τωρα δε τη θελει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Jennak83 την δίνεις μαζί με γάλα την ώρα που έχει το στήθος στο στόμα και έχει τελειώσει με το φαγητό και έτσι συνηθίζει σιγά σιγά 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες! Πως πατε τα βραδια;; εμας πλεον ειναι μια ρουτινα που ανυπομονω να τελειωσει! Δε κοιμαται πλεον στο λικνο, γιατι βογγαει κ θελει πανω μου με τα ποδαρακια μαζεμενα..ο αυχενας μου απλα δεν υπαρχει πλεον, 1 μιση μηνα ετσι..γενικα δε θελει ξαπλα ουτε στο κρεβατι μαζι μου. Τα βραδια βογγαει κ σφιγγεται τοσο πολυ που λεω κατι εχει δε γινεται, γαλα μου πινει κ ταυτοχρονα σφιγγεται τοσο πολυ που τον κοβω καποιες φορες..Τριτη εχουμε παιδιατρο κ θα την ξαναρωτησω γιατι δε μου εχει δωσει μια σαφη απαντηση κ με εχει εκνευρισει κ αυτη! Νομιζω οτι δε θα τελειωσει ποτε αυτο για να ηρεμησει το παιδι..τωρα κοιμαται στο αυγο αλλα με τον παραμικρο θορυβο ξυπναει..

Link to comment
Share on other sites

@winspert δεν είναι κακό να ξεκουράζεσαι κι εσύ δεν είσαι κακή μάνα από αυτό από το αν δώσεις πιπίλα ή όχι εσύ δηλαδή θα είσαι πιασμένη μέχρι να αποθηλάσει; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Jennak83 την δίνεις μαζί με γάλα την ώρα που έχει το στήθος στο στόμα και έχει τελειώσει με το φαγητό και έτσι συνηθίζει σιγά σιγά 

Α ωραια θα το δοκιμασω κ αυτο! Θελω πολυ να την παρει..ευχαριστω!

Just now, boukitsa123 είπε:

@winspert δεν είναι κακό να ξεκουράζεσαι κι εσύ δεν είσαι κακή μάνα από αυτό από το αν δώσεις πιπίλα ή όχι εσύ δηλαδή θα είσαι πιασμένη μέχρι να από θηλάσει; 

Συμφωνω δωσε πιπιλα, αφοβα πλεον εχει εδραιωθει ο θηλασμος ποσο ειστε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

 

 

Just now, boukitsa123 είπε:

@winspert δεν είναι κακό να ξεκουράζεσαι κι εσύ δεν είσαι κακή μάνα από αυτό από το αν δώσεις πιπίλα ή όχι εσύ δηλαδή θα είσαι πιασμένη μέχρι να αποθηλάσει; 

 

Just now, Jennak83 είπε:

 

Συμφωνω δωσε πιπιλα, αφοβα πλεον εχει εδραιωθει ο θηλασμος ποσο ειστε;

Ειμαστε 29 ημερων σημερα. Εγινα κουρελι ολη τη νυχτα κ γι αυτο το σκεφτηκα. Του εδωσα λιγο κ τωρα ισως να ειναι στη φαντασια μου αλλα μου φανηκε πως τωρα που τον πηρα να τον θηλασω σα να μην ανοιγε καλα το στομα. Βέβαια ο δικος μου γενικα δεν ανοιγει πολυ το στομα. Ταιζω κ με ψευδοθηλες κ χωρις... Τα εχω κανει σαλατα μου φαίνεται... Σας ευχαριστώ κορίτσια... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εμενα πρεπει να περναει αλμα, θελει συνεχεια βυζι κ ποναει κιολας οταν πινει ο καημενος, επισης κοιμαται το πολυ μιση ωρα κ πεταγεται..ολη μερανα εχει κοιμηθει 3 ωρες σπαστα..πριν στην αγκαλια μου ηταν ξερος κ τωρα στο λικνο γυρνοβολαει, φωναζει καθε 5λεπτα! Ωραια θα περασω κ αποψε..

Ωχ ωχ... Πως ήταν η νύχτα σας απόψε αγάπη μου; 

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Όλα καλά! Τελείωσε επιτέλους! Οι υπέρηχοι μια χαρά ευτυχώς, παρκάραμε κιόλας κι εγώ μια χαρά με το γιατρό. 

Το τρυπήσανε 4 φορές το κοριτσάκι μου. Φωνάξανε τελικά νεογνολόγο να της πάρει αίμα γιατί δε βρίσκανε. Πρώτη φορά την άκουσα να ουρλιάζει και να κλαίει από πόνο. Έκλαιγα κι εγώ μαζί της...

Ελπίζω τουλάχιστον να κοιμηθεί καλά γιατί χθες...

Αγάπη μου πάει τελείωσε κ αυτό όλα καλά λοιπόν :)❤️ 

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τελικα έχει δώσει καμια πιπιλα; Είμαι οριακα να δωσω αλλα κατι με κραταει σαν να κανω το μεγαλύτερο κακο. Ακου να δεις τωρα. Παρ ολα αυτα, δεν κοιμηθηκαμε καθολου το βράδυ. Τον ταιζα, τον εβαζα στην κουνια, ξυπναγε. Τον ξαναταιζα, τα ιδια. Τον κοιμιζα στα χερια, τον έβαζα κατω ξυπναγε.... Αυτο γινοταν απο τις  4 μέχρι τις 7. Οταν τον ταιζω ξαπλωμενη κοιμαται τρωγοντας γρήγορα κ καθε 5 λεπτα ξυπναει, καταλαβαίνει οτι ειναι κοντα μου, μου ρίχνει μερικες κλωτσιες που τεντωνεται κ ξανακοιμαται. Εγω βέβαια δεν κοιμαμαι ετσι. Κ γενικα δεν κοιμάται κ την ημέρα σχεδόν καθόλου. Μόνο οσο θηλαζει. Μονο ο δικος μου τα κάνει αυτα;;; 

@Clueμου, χαιρομαι που πηγαν ολα καλα... Το ταλαιπωρησαν το μικρουλι σου. Ευτυχώς τελειωσε ολο αυτο... 

Μαρτύριο με λίγα λόγια η νύχτα σας αγαπη 

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα μανουλες! Πως πατε τα βραδια;; εμας πλεον ειναι μια ρουτινα που ανυπομονω να τελειωσει! Δε κοιμαται πλεον στο λικνο, γιατι βογγαει κ θελει πανω μου με τα ποδαρακια μαζεμενα..ο αυχενας μου απλα δεν υπαρχει πλεον, 1 μιση μηνα ετσι..γενικα δε θελει ξαπλα ουτε στο κρεβατι μαζι μου. Τα βραδια βογγαει κ σφιγγεται τοσο πολυ που λεω κατι εχει δε γινεται, γαλα μου πινει κ ταυτοχρονα σφιγγεται τοσο πολυ που τον κοβω καποιες φορες..Τριτη εχουμε παιδιατρο κ θα την ξαναρωτησω γιατι δε μου εχει δωσει μια σαφη απαντηση κ με εχει εκνευρισει κ αυτη! Νομιζω οτι δε θα τελειωσει ποτε αυτο για να ηρεμησει το παιδι..τωρα κοιμαται στο αυγο αλλα με τον παραμικρο θορυβο ξυπναει..

Ζουζούνα έχεις δοκιμάσει να βάλεις λευκό ήχο; 

Για να μην ξυπνάει με το παραμικρό; 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

@winspert κι εμένα έτσι είναι μερικά βράδια... Δεν παλεύεται εύκολα... Εγώ δεν την παίρνω και στο κρεβάτι ξαπλωτά, οπότε σε καταλαβαίνω... Το έχω σκεφτεί κι εγώ για πιπίλα αλλά δεν έχω δώσει. Ίσως την Τετάρτη που θα έρθει ο παιδίατρος να τον ρωτήσω. Και πάλι κυρίως λόγω sids κι όχι ύπνου...

Δοκιμάστε επίσης θερμοφόρα στο κρεβατάκι. Δεν αλλάζει η θερμοκρασία και δεν ξυπνάνε εύκολα. Εγώ έχω αναμμένο και αφυγραντήρα που κάνει ένα βουητό και βάζω τη θερμοφόρα κάθε φορά που τη σηκώνω κι έχει πάει πολύ καλά!

Ξεκίνησα και υπνόσακο χθες και τουλάχιστον είμαι πιο ήρεμη ότι δεν πνίγεται από τα σκεπάσματα και κάνω εγώ καλύτερο ύπνο...

Ανά 2ωρο χθες αλλά θήλαζε και κοιμόταν αμέσως!

 

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τελικα έχει δώσει καμια πιπιλα; Είμαι οριακα να δωσω αλλα κατι με κραταει σαν να κανω το μεγαλύτερο κακο. Ακου να δεις τωρα. Παρ ολα αυτα, δεν κοιμηθηκαμε καθολου το βράδυ. Τον ταιζα, τον εβαζα στην κουνια, ξυπναγε. Τον ξαναταιζα, τα ιδια. Τον κοιμιζα στα χερια, τον έβαζα κατω ξυπναγε.... Αυτο γινοταν απο τις  4 μέχρι τις 7. Οταν τον ταιζω ξαπλωμενη κοιμαται τρωγοντας γρήγορα κ καθε 5 λεπτα ξυπναει, καταλαβαίνει οτι ειναι κοντα μου, μου ρίχνει μερικες κλωτσιες που τεντωνεται κ ξανακοιμαται. Εγω βέβαια δεν κοιμαμαι ετσι. Κ γενικα δεν κοιμάται κ την ημέρα σχεδόν καθόλου. Μόνο οσο θηλαζει. Μονο ο δικος μου τα κάνει αυτα;;; 

Καλημέρα!!! Εγώ είχα δώσει πριν από καμιά βδομάδα αλλά δεν την ήθελε. Η παιδίατρος μου είπε να του δώσω.

Εμένα γενικά είναι ήσυχος. Κοιμάται και τη μέρα και τη νύχτα. Έχω κατεβάσει μία εφαρμογή που λέγεται "sleep baby sleep" σε κινητό android και βάζω έναν ήχο το πιστολάκι μαλλιών και έτσι ηρεμεί αρκετές φορές όταν κλαίει. Δοκίμασε και αυτό.

Χθες που ήρθε η παιδίατρος μου είπε να μην τον ξυπνάω για να φάει. Όποτε θέλει θα ξυπνάει μόνος του. Εσείς τα ξυπνάτε τα μωρά ανά 3 ώρες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Ωχ ωχ... Πως ήταν η νύχτα σας απόψε αγάπη μου; 

Αγάπη μου πάει τελείωσε κ αυτό όλα καλά λοιπόν :)❤️ 

Μαρτύριο με λίγα λόγια η νύχτα σας αγαπη 

Ζουζούνα έχεις δοκιμάσει να βάλεις λευκό ήχο; 

Για να μην ξυπνάει με το παραμικρό; 

Γενικα τους εζω δοκιμασει αλλα εμας το προβλημα ειναι οι πονοι☹

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ είχα δώσει πριν από καμιά βδομάδα αλλά δεν την ήθελε. Η παιδίατρος μου είπε να του δώσω.

Εμένα γενικά είναι ήσυχος. Κοιμάται και τη μέρα και τη νύχτα. Έχω κατεβάσει μία εφαρμογή που λέγεται "sleep baby sleep" σε κινητό android και βάζω έναν ήχο το πιστολάκι μαλλιών και έτσι ηρεμεί αρκετές φορές όταν κλαίει. Δοκίμασε και αυτό.

Χθες που ήρθε η παιδίατρος μου είπε να μην τον ξυπνάω για να φάει. Όποτε θέλει θα ξυπνάει μόνος του. Εσείς τα ξυπνάτε τα μωρά ανά 3 ώρες;

Εγω οχι πια, θυμαμαι στις αρχες που εβαζα ξυπνητηρι τη νυχτα καθε 2 ωρες κ μπορει να ξυπναγε κ νωριτερα κ μεχρι να φαει ειχε ερθει η ωρα να ξαναχτηπησει...ειχα φτασει στα ορια μου λογω αυπνιας! Τωρα δε κοιμαμαι για τους κολικους..που θα παει δε θα περασει κ ο 3ος μηνας; μονο σε αυτο ελπιζω, οτι θα του περασουν μετα τον 3ο, ελπιζω να μην ειμαι απο τις ατυχες που κρατανε παραπανω @Dwro πως τα πατε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

@winspert κι εμένα έτσι είναι μερικά βράδια... Δεν παλεύεται εύκολα... Εγώ δεν την παίρνω και στο κρεβάτι ξαπλωτά, οπότε σε καταλαβαίνω... Το έχω σκεφτεί κι εγώ για πιπίλα αλλά δεν έχω δώσει. Ίσως την Τετάρτη που θα έρθει ο παιδίατρος να τον ρωτήσω. Και πάλι κυρίως λόγω sids κι όχι ύπνου...

Δοκιμάστε επίσης θερμοφόρα στο κρεβατάκι. Δεν αλλάζει η θερμοκρασία και δεν ξυπνάνε εύκολα. Εγώ έχω αναμμένο και αφυγραντήρα που κάνει ένα βουητό και βάζω τη θερμοφόρα κάθε φορά που τη σηκώνω κι έχει πάει πολύ καλά!

Ξεκίνησα και υπνόσακο χθες και τουλάχιστον είμαι πιο ήρεμη ότι δεν πνίγεται από τα σκεπάσματα και κάνω εγώ καλύτερο ύπνο...

Ανά 2ωρο χθες αλλά θήλαζε και κοιμόταν αμέσως!

 

Καλη η ιδεα με θερμοφορα. Θα το δοκιμασω. Εχω καταλαβει οτι ξυπναει λογω κρυων σεντονιων. Υπνοσακο χρησιμοποιω κ εγω εδω κ 2 εβδομάδες περίπου. Ειναι καλυτερα ετσι... 

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ είχα δώσει πριν από καμιά βδομάδα αλλά δεν την ήθελε. Η παιδίατρος μου είπε να του δώσω.

Εμένα γενικά είναι ήσυχος. Κοιμάται και τη μέρα και τη νύχτα. Έχω κατεβάσει μία εφαρμογή που λέγεται "sleep baby sleep" σε κινητό android και βάζω έναν ήχο το πιστολάκι μαλλιών και έτσι ηρεμεί αρκετές φορές όταν κλαίει. Δοκίμασε και αυτό.

Χθες που ήρθε η παιδίατρος μου είπε να μην τον ξυπνάω για να φάει. Όποτε θέλει θα ξυπνάει μόνος του. Εσείς τα ξυπνάτε τα μωρά ανά 3 ώρες;

Εμενα μια χαρα τη δεχτηκε την πιπιλα εστω για το λιγο που του την εδωσα. Συνηθως οταν ποναει απο κολικους βαζω ηχο ηλεκτρικης σκουπας κ κατι κανει... Οχι παντα ομως... Πλεον δεν τον ξυπναω για να φαει εκτος κ αν καμια φορα περασει πολλη ωρα, πραγμα σπανιο... Ξυπναει μονος του συνηθως οταν πειναει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα μανουλες! Πως πατε τα βραδια;; εμας πλεον ειναι μια ρουτινα που ανυπομονω να τελειωσει! Δε κοιμαται πλεον στο λικνο, γιατι βογγαει κ θελει πανω μου με τα ποδαρακια μαζεμενα..ο αυχενας μου απλα δεν υπαρχει πλεον, 1 μιση μηνα ετσι..γενικα δε θελει ξαπλα ουτε στο κρεβατι μαζι μου. Τα βραδια βογγαει κ σφιγγεται τοσο πολυ που λεω κατι εχει δε γινεται, γαλα μου πινει κ ταυτοχρονα σφιγγεται τοσο πολυ που τον κοβω καποιες φορες..Τριτη εχουμε παιδιατρο κ θα την ξαναρωτησω γιατι δε μου εχει δωσει μια σαφη απαντηση κ με εχει εκνευρισει κ αυτη! Νομιζω οτι δε θα τελειωσει ποτε αυτο για να ηρεμησει το παιδι..τωρα κοιμαται στο αυγο αλλα με τον παραμικρο θορυβο ξυπναει..

Αχ βρε κοριτσι μου...υπομονη!!Σαν να περιγραφεις και τα δικα μας βραδια...οχι οτι η ημερα εχει καποια διαφορα βεβαια!!!Κι εγω τον ακουω να γκρινιαζει στον υπνο του, να τεντωνεται, να σφιγγεται και ολο περναει απο το μυαλο μου μηπως εχει κατι αλλο το παιδι, αλλα τις λιγες στιγμες που ειναι ηρεμος, δεν κανει ετσι και λεω δεν μπορει..η κοιλιτσα του θα ειναι...ασε που ακουγονται συνεχεια αερια, οποτε μαλλον δεν πρεπει να παραλογιζομαι!!Στο θηλασμο κι εγω πολλες φορες αναγκαζομαι να τον σταματαω γιατι απο το σφιξιμο κοκκινιζει, κλαιει και τραβαει τις θηλες μου...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...